![]() |
Cytat:
Tu było o szansach na 4 miejsce i raczej są niewielkie: https://wislakrakow.com/forum/showpo...&postcount=687 Cytat:
Arka +6, Korona +3, Zagłębie +6, Wisła +0 Owszem, w piłce może się wszytko zdarzyć ale jak widać po historii drużyny narodowej przez ostatnie 30 lat, zdarzenia typu "Anglia przegra z San Marino (co da nam awans do baraży)" zachodzą bardzo rzadko. |
Cytat:
Szkoda że w tym roku nie ma podziału punktów. W 7 spotkań nie nadrobimy frajerskich wtop z Polckiem czy Zagłębiem u siebie. |
Cytat:
|
Cytat:
Również mam podstawę obstawiać, że my w tej rundzie też zdobędziemy jeszcze 4+ punktów. Edit: Tu jest o Zagłębiu w tym roku: http://weszlo.com/2018/03/20/zaglebi...e-a-razem-nim/ |
Nie ma co gdybać, co by było gdybyśmy wygrali z Płockiem/Lechią/Koroną/Piastem, bo pewnie każdy klub miał takie mecze. Liczy się co w tabeli, a u nas wygląda to nieźle. Fundamenty pod top4 położone, teraz trzeba budować.
|
Najwyższa Komisja Odwoławcza zdecydowała, że zabrzanie otrzymają 3 punkty za walkower z Piastem.
|
Aktualna tabela po decyzji komisji. Niby jesteśmy blisko pucharów, niby też daleko. Robi się ciekawie.
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...58&oe=5B43A013 |
być albo nie być to mecz z Lechem, albo zredukujemy do 3, albo zrobi się 9 i pozamiatane, w skrócie mecz o 6pkt...
|
Bardziej nastawiałbym się na walkę o 4 pozycję i Puchar Polski dla Legii. Wówczas 4 pozycja daje LE.
|
pytanie czy zdobędzie, ale jeśli tak to szanse jak najbardziej są, bo i Górnik ma Lecha w ostatniej kolejce, jeśli uda się zdobyć 10-12pkt w tej dogrywce w tym bezpośrednio puknąć Górnika, który obecnie formą nie grzeszy, to chyba jedna z największych szans ostatnich lat
|
Cytat:
|
@PhantomRanger mamy 1% szans na wypadnięcie z niej :)
|
Cytat:
|
Tu rozwinięcie:
5. Wisła K - 43 6. Wisła P - 43 (różnimy się tylko ilością bramek i to nie w meczach bezpośrednich)! 7. Korona - 41 8. Zagłębie - 39 9. Craxa - 38 10. Arka - 37 Kalendarz: Wisła K: Amica(d), Sandecja(w) WPłock: Piast(d), Jaga(w) Korona: Lechia(d), Śląsk(w) Zagłębie: Jaga(d), Craxa(w) Craxa: Termalica(w), Zagłębie(d) Arka: Legia(d), Lechia(w) Aby Wisła wypadła z top8 muszą zajść wszystkie przypadki poniżej 1. musimy przegrać oba mecze 2. Arka musi wygrać oba mecze 3. Craxa wygrywa oba mecze lub Zagłębie zdobywa 4+ punkty 4. Korona zdobywa co najmniej 2 punkty w dwóch meczach. W efekcie wyjdzie gigantyczna mała tabela, której nie chce mi się liczyć ale najprawdopodobniej zdobędziemy ostatnie miejsce. Na "zdrowy rozum" to Craxa po wygranej w Niecieczy będzie walczyć z Zagłębiem o miejsce nr 8. Patrząc na kalendarz to Koronie 41 może wystarczyć. |
4 miejsce prawdopodobnie nie da pucharów w tym sezonie. No chyba, że legia wygra puchar Polski :)
|
To 5. miejsce na koniec rundy zasadniczej jest najgorsze ze wszystkich pod katem przeciwnikow u siebie (4., 6., 7.).
Najlepiej byloby zajac 4. i miec 4 mecze u siebie (1., 6., 7., 8.), ale nie sadze bysmy jednoczesnie zgarneli komplet punktow i Gornik stracil punkty u siebie z Sandecja. Bo nie wydaje mi sie, by urwali Lechowi jakiekolwiek punkty na Bulgarskiej. Przy rownej liczbie punktow zdecyduje bilans spotkan bezposrednich, a tu mamy 2 porazki. Co ciekawe, na 90minut.pl juz jest podany terminarz do konca sezonu i podstawione druzyny na podstawie aktualnej tabeli. Jesli nic by sie nie zmienilo, mielibysmy u siebie Zabrze, Korone i Plock czyli malo ciekawie. Na wyjezdzie zas Legie, Jage, Lecha, Zaglebie (Craxe jesli je przegoni), czyli naprawde ciezkie wyjazdy, by moc myslec o ugraniu czegos na koniec. Przy 6. miejscu, gdyby sie nic nie zmienilo, mielibysmy 2. Legie, 7. Plock/Korone i 8. Zaglebie (Craxe). Pod wzgledem kibicowskim bardzo fajny terminarz. Ale to oczywiscie tylko dywagacje, wszystko sie moze zdarzyc. Teoretycznie moglibysmy nawet wypasc z osemki, ale to musialaby sie stac naprawde jakas katastrofa. Musielibysmy zanotowac do konca komplet porazek (Lech, Sandecja) czyli 0 punktow, a Arka (Legia, Lechia) i Cracovia (Termalica, Zaglebie) jednoczesnie komplet zwyciestw lub Arka z 2 zwyciestwami i Zaglebie (Jagiellonia, Cracovia) z minimum 4 punktami. Jeszcze Korona (Lechia, Slask) traci do nas 2 pkt. i Plock mimo tej samej liczby punktow ma gorszy bilans bramkowy, ale trudno zakladac, by ta pierwsza nie zdobyla chociaz 2 punktow, a Plock chociaz 1 pkt. A to wszystko przy naszych dwoch porazkach. |
Najlepiej byłoby zająć 1, ale ja tam się cieszę, że jesteśmy w grupie mistrzowskiej na 2 kolejki przed końcem rundy.
|
Cytat:
5: Legia(w), Górnik(d), Jaga(w), Craxa(w), ?(d), Amica(w), ?(d) 6: Jaga(w), Legia(d), Amica(w), ?(d), ?(d), Górnik(w), Craxa(d) 7: Górnik(w), Amica(d), Legia(w), ?(w), Craxa(d), Jaga(d), ?(w) https://wislakrakow.com/forum/showpo...&postcount=701 |
Cytat:
|
Nie wiadomo co autor miał na myśli, bo jeśli Legia zdobędzie PP i MP to miejsce w pucharach ma drugi finalista PP.
|
bzdura
od x lat juz miejsce przechodzi na kolejna druzyne w tabeli a nie na finaliste |
Pewnie, że mogę rozwinąć wątek..
Legia, Górnik, Korona, Arka, to są półfinaliści pucharu Polski. Zakładając, że legia jakimś cudem nie wygra tego pucharu, a pozostała trójka zajmie poniżej 3 miejsca, Nasze ewentualne 4 miejsce, nie dam Nam żadnych pucharów. |
Jeżeli Legia zdobędzie mistrzostwo i wygra PP 4 drużyna gra w el.le.Inne zdarzenia nic nam nie dają
|
Jeżeli Legia wygra PP i będzie w pierwszej trójce ligi to 4 drużyna gra w el.le.
|
Powielacie takie bzdury. Na google nie trzeba mieć premium, żeby czegoś poszukać https://www.przegladsportowy.pl/pilk...europy/q4hkt1n
|
Cytat:
|
Cytat:
|
To dla porządku. PP:
Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3 kwietnia, 18:00 Korona Kielce - Arka Gdynia 4 kwietnia, 18:00 Legia Warszawa - Górnik Zabrze Arka Gdynia - Korona Kielce Finał - 2 maja w Warszawie; na PGE Narodowym godz. 16:00 Zakładając, że walczymy o puchary to przydałoby się, by Legia wygrała puchar. Najgorszym rozwiązaniem byłoby zwycięstwo Arki. |
no to jeszcze puchar dla Górnika w pewnym układzie dałby nam puchary
disclaimer dla brylanta: 1. Jaga/Legia/Górnik 2. Jaga/Legia/Górnik 3. Jaga/Legia/Górnik 4. Wisła |
Obecnie po remisie Górnika, jeżeli nic nie pomyliłem w razie wygrania z Lechem, przed ostatnią kolejką będziemy mieli 1 pkt straty do Górnika oraz 3 do Lecha czyli w razie wygranej z Sandecją mamy 4 miejsce bez względu na wynik spotkania Lech-Górnik.
|
Dokładnie jest tak jak piszesz. I to jest świetna wiadomość, bo pierwszy raz od reformy rozgrywek możemy rozegrać 4 mecze u siebie a nie trzy (w grupie mistrzowskiej). A możemy tak powalczyć o podium?
|
jak mówi statystyka i wszelkie dotychczas rozgrywane mecze Wisły, gdy tylko jest możliwość zrobić zaje.. ruch to Wisła tego nie wykorzystuje niestety
w poniedziałek płacę 100zł za zwycięstwo Wisły, czyli obstawiam X2 ;) |
W przypadku wygrania dwóch meczów, iluzoryczne szanse na zabranie nam 4 miejsca ma jeszcze Płock, ale musieli by wygrać oba ostatnie mecze dużo lepszym stosunkiem bramek niż my (wyprzedzamy ich w tabeli stosunkiem bramek, w meczach bezpośrednich jest remis).
|
Dwa komentarze po Wielkiej Sobocie.
Najpierw optymistyczny. Cytat:
Teraz pesymistyczny. Po sobocie nadal nie wiemy czy nie wypadniemy z top8. Kolejny mecz, który daje nam utrzymanie to zwycięstwo Jagi w Lubinie. Po nich gramy z Lechem i każdy punkt zdobyty w Krakowie zapewnia nam top8. https://wislakrakow.com/forum/showpo...&postcount=736 I mieszane uczucia: Szansa na trzecie derby w tym sezonie jest bardzo mała. Craxa w Niecieczy bardzo utrudniła sobie awans do top8. Muszą zajść wszystkie trzy warunki: 1. Zagłębie nie może wygrać z Jagą w poniedziałek. 2. Craxa musi wygrać z Zagłębiem. 3. Arka nie może wygrać z Lechią. Cytat:
|
Ja z innej beczki zastanawiam się co zrobi Zagłębie w ostatniej kolejce wyłoży się pejsom? czy raczej chcą tej pierwszej ósemki....?
|
Grają o spadek podobno
|
Cytat:
|
Widać,że się nie można już zapytać na tym forum i wy macie być poważni :lol:
|
Cytat:
No bo, ....a, jak można w ogóle pomyśleć że ktoś się podłoży walcząc o górną ósemkę żeby się w niej nie znaleźć? Przecież to jest nieodkryty dziewięciotysięcznik. Skrajnej głupoty. |
No dokładnie
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:13. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl