![]() |
A kto z poprzedników Wdowczyka tak strasznie obserwował wiślacką młodzież? Pawłowski? Moskal? Smuda? A może Maaskant? odp brzmi Żaden. Jeśli ktokolwiek dostawał szansę, to zawsze wskutek dużych absencji w pierwszym zespole. Nie inaczej jest tym razem.
Nagle wypominamy Wdowczykowi Chorążkę, jakby jeszcze tydzień temu ktokolwiek o nim dyskutował. Kibice stają się czasami świętsi od Papieża. |
Działa to w ten sposób, że każdy większy klub na swoich skautów na dany region. Ci zdają raporty, ale to dopiero pierwsza, wstępna ocena. Bardziej opłaca się zaprosić takiego chłopaka, żeby przez tydzień zaprezentował swoje umiejętności przed kilkoma trenerami niż wysyłać kilka osób na treningi do jego macierzystego klubu. Co rok wyjeżdża przynajmniej jeden młody piłkarz do topowego europejskiego zespołu, ale nie wiąże się to od razu z tym, że będzie megagwiazdą. Nic Kacprowi nie ujmując, bo czymś jednak musiał się wyróżnić, ale nie widziałbym winy Wdowczyka. Nie każdy będzie drugim Drągowskim, a ogrywanie 17-letnich bramkarzy w sytuacji zagrożenia spadkiem, żeby przekonać się, czy coś może z nich być, nie jest dobrym pomysłem.
|
Po ostatniej wtopie z Arką, ciekawe czy Wdowczyk na kolejny mecz znów ustawi Wisłę 3-5-2. Ta taktyka ze srodkiem pola Brlek, Małecki , Boguski szwankowała .Grając takim systemem trener powinien wstawić 3 klasycznych pomocników (Brlek, Mączyński, Popović) a nie grać skrzydłowym Małeckim w środku.Tak więc powrót do 4-4-2 , albo 3-5-2 ale na skrzydle z Małeckim zamiast Mójty.
|
Wystarczyłoby zamiast Boguskiego wstawić Mączyńskiego czy Popovica. Wtedy wyglądałoby to lepiej.
|
Boguskiego zawsze broniłem i chwaliłem, ale w tym ustawieniu jako środkowy pomocnik to się nadaje do tarcia chrzanu. Podobnie z resztą Małecki. To są typowi skrzydłowi, ew. napastnicy i tyle w temacie.
|
Jak dla mnie nowa taktyka jest gorsza od tej z wiosny. W dodatku Cywka i Uryga na obronie to samobójstwo.
Mam nadzieję że trener Wdowczyk szybko zrewiduje swoją taktykę, i znów zagramy to co wiosną, czyli klasyczne 4-4-2 zmienne z 4-5-1, czyli - Jovic -- Głowacki -- Guzmics-- Sadlok- Boguski- Mączyński - Popović - Małecki ------------ Brożek ---- Ondrasek ---------- Na dzień dzisiejszy inny skład nie ma żadnego sensu |
Problem polega na tym, że transfery Guzmica i Mączyńskiego wysypują tą układankę ( co nie zmienia faktu, że dla mnie to też jest na chwilę obecną optimum ). Czy Brlek będzie w stanie zastąpić Mąkę ? Wątpię. Czy Sadlok przesunięty na środek obrony pomoże coraz starszemu Głowie ? Patrząc na to, jak go Głowa opie....ł w poprzedniej rundzie - wątpię. Czy Pietrzak zastąpi Sadloka na lewej stronie ? Tu wydaje się, że tak.
Pojawiają się 2 dziury w składzie, ale oczywiście transferów na kluczowe pozycje mamy spor...eeeee ni chu....chu... Jak zostało napisane bodajże w temacie meczowym - Uryga i paru innych piłkarzy powinno zostać dożywotnio skazanych na ławkę w rezerwach... |
Ale bezpodstawne odstawienie od pierwszego składu:
- Jovicia - Głowackiego - rozgrywającego Popovicia to przesada. A jeśli transfery Guzmicsa i Mączyńskiego dojdą do skutku to optymalny skład będzie taki: - Jovic -- Głowacki -- Sadlok -- Pietrzak Boguski- Brlek - Popović - Małecki ------------ Brożek ---- Ondrasek ---------- |
Wlasnie, czemu Jovic nie gra ?
|
Cytat:
Lekki uraz, aby go nie pogłębiać nie był brany pod uwagę. |
ale czemu wstawiacie taktyka 4-4-2 skoro DW uparł sie swoje autorskie 3-5-2.
Pozwólmy mu na to by został z tego powodu zwolniony wczesniej czy pozniej |
Czemu piszecie Wdowczyk jak to jest Dariusz W. niezależnie od wyników?
|
Już nie jest. Niezależnie od tego czy ktoś go lubi czy nie
|
Mączyński j Guzmics są oszczędzani żeby nie złapali kontuzji bo chcemy ich sprzedać. I do czasu jak ta saga się nie skończy to będą grzali ławę albo grali na małym ryzyku. Ciężko mieć o to pretensje do Wdowczyka. Takie dostał polecenie. Z Chievo się pewnie droczymy ale i tak Krzyśka sprzedamy pewnie za 1 mln euro. Nie wiem kto chętny na węgierskiego dzika. Jak zgarniemy trochę kasy to może pozyskamy 2-3 piłkarzy. Tym bardziej że w Europie niedługo zamknie się okienko i paru którzy się nie załapali do lepszych klubów będzie można wziąć za nieco niższą kasę. A na razie trzeba przeboleć kolejny mecz w Gdańsku. Pewnie znowu bęcki.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Zastanawiają mnie ciągle pytania o Glowackiego. Przecież, przed podpisaniem przez niego umowy, w chwili podpisania i po jej podpisaniu cały czas mówiono że już nie będzie grał w takim dużym wymiarze czasowym jak miało to miejsce rok temu...
|
Nie da się grać systemem 3-2-3-2 z jednym nominalnym środkowym pomocnikiem. Mam nadzieję, że trener w końcu to zrozumie. Jak się gra wahadłowymi to się nie gra skrzydłowymi, bo za duża wyrwa w środku (vide ostatnie mecze). Tylko tyle, aż tyle.
|
Cytat:
Osobną kwestią jest to, że do ustawienia 4-4-2 też nie mamy dobrej kadry i z jednym skrzydłowym nie zajedziemy daleko. |
W nowym ustawieniu nie rozumiem dlaczego Arek siedzi na ławce ? Przecież jest dużo lepszy niż cywka czy uryga na stoperze.
|
^^ Głowacki po poprzednim sezonie chciał zakończyć karierę, został zapewne pod warunkiem że będzie mniej grał.
|
Mam nadzieję, że jednak Głowa będzie pojawiał się częściej na boisku niż tylko w meczach z czołówką, bo to może wyjść jeszcze gorzej. Jakiś rytm meczowy mieć musi.
|
Może nadal ma uraz i nie chcą ryzykować?
|
Może odpuścić Głowie pp i wtedy wstawiać Uryge, ale w lidze Arek jest niezastąpiony w tym momencie. Poza tym zawsze pauzuje za kartki i tych meczy uzbiera koło 30 w sezonie, co nie jest jakoś dużo
|
Darek co ty ku...a robisz ??!?! sabotaż ? a może nie doładował Pan konta ? i nie dzwoni Pan
|
oglądał ktoś? zaczęło się Wdowcowanie i chore teorie?
|
Pozdrawiam tych, którzy spuszczali się nad tym, że Wdowczyk taki świetny trener i olewali to, że jest sprzedawczykiem. Nie chcę po 3 meczach stawiać wielkich werdyktów ale pisałem, że prędzej czy później wyniki przeminą, dobre zdanie o Wdowczyku też a honor nie wróci.
I teraz ani honoru nie ma, ani na chwile obecną wyników czy raczej dobrej gry, ponieważ to jest podstawa w ocenie piłkarza czy trenera. |
Nie logowałem się na forum przez parę ładnych lat aż do ostatniego zamieszania ws. Cierzniaka, więc nie pamiętam, czy miałem okazję pisać tutaj, ale przeczuwałem, że tak może się skończyć - super wyniki po przejęciu, a potem bardzo słaba gra. Mogę się mylić, nie mam czasu tego sprawdzać, ale wydaje mi się, że Wdowczyk (poza sezonem mistrzowskim z Legią) tak zazwyczaj punktował. Nie wiem, czy to przypadek, czy wynika to ze sposobu pracy tego trenera.
|
Jeszcze MP z Polonią naszym kosztem.
Może np. Amica daje mu więcej i dlatego mu się znudziło u nas? Tak rzucam.. Z drugiej strony brak Wolskiego i Mąki to sytuacja nie do pozazdroszczenia. |
Lodu trochę na rozgrzane makówki.
|
Cytat:
|
Brakuje nam 2 dobrych piłkarzy do 11. Prawy pomocnik i środkowy ofensywny pomocnik. Jeśli mielibyśmy tych piłkarzy od razu podniósłby się poziom naszej gry. A tak to jest liczenie na Małeckiego czy też na jakieś dośrodkowanie. Nie znaczy to że ze słabszymi zespołami nie będziemy punktować na swoim stadionie. Ale puchary? Litości. Dajcie spokój.
|
Trenerze Wdowczyk - nowa taktyka jest gorsza od tej z wiosny, piłkarze są zagubieni.
|
Cytat:
|
A niech w... tego sprzedawczyka!
|
Cytat:
W efekcie mamy na boisku 5 zagubionych obrońców (zamiast solidnej 4 osobowej obrony) oraz jednego piłkarza ofensywnego mniej. Moim zdaniem - nie tędy droga. |
Cytat:
|
Może kadra nie pozwala na taktykę 4:4:2?
|
No tak, z Wolskim, który był środkowym pomocnikiem pozwalała, a teraz nie pozwala.
Wiadomo, przydałby się jeszcze jeden skrzydłowy, ale na 1 mecze skrzydła Boguski / Małecki byłyby wystarczające. Donald i tak ostatnio grał bardzo rzadko. |
Cytat:
Z Arką na boisko wyszła grupa minimalistów i zanim zdążyła dojechać na mecz, było już po nim. Rykoszet plus błąd Miśka ustawiły spotkanie, a my kazaliśmy się za słabi, żeby przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. Ten scenariusz powtarza się wielokrotnie w każdym sezonie, często z potencjalnie słabszymi drużynami. Mecz z Lechią to inna sprawa. Przegraliśmy z dużo lepszą drużyną na jaj stadionie. W tym spotkaniu tylko statystowaliśmy. Brlek, Boguski czy Popović i Mały okazali się zdecydowanie słabsi od Chrapka, Wolskiego, Krasicia czy Paixao. Cytat:
Warto zwrócić uwagę, ze wiosną za Wdowczyka i w składzie z Wolskim graliśmy głównie z cieniasami. A w jedynym meczu z silniejszym przeciwnikiem (Zagłębiem) nie podołaliśmy. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:30. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl