Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Genio 18.10.2008 08:54

za przeproszeniem, co mają kibice do inwestycji budowlanych?
nie mieszajcie pojec
jestesmy teraz, bedziemy i za kilka lat, a kogo to interesuje czy obecny kibic dotrwa do tych kolejnych lat? i nie ma co lamentowac, to są normalne koleje rzeczy tylko ze w wiekszym stopniu niz na przyklad kazdego z nas tylko na wlasnym podworku

Coglin 18.10.2008 08:55

to ze beda zapierdzielac do 2010 roku gdzies po Polsce, na mecz "u siebie"

Kiqt 18.10.2008 09:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kohprzem'68 (Post 616734)
Widać ceny betonu i stali skoczyły drastycznie na światowych giełdach , potrzeba spadku lub zawieszenia notowań bo inaczej wykonawcy i tak bedą dyktowac wyższą cenę od tej jaką oszczędni włodarze(utracjiusze) naszego miasta sobie ustalili , pytanie jest jedno z kim i przy jakich założeniach . U nas to wszystko musi iść jak kawa z nosa bo wtedy nie ma efektu a tak to już bardziej jesteśmy znudzeni niż zadowoleni że za naszego żywota ten stadion powstanie .



Obawiam się że tak nie jest. Ceny Stali pikują mocno w dół (brak popytu czytaj koniec olimpiady w Chinach). U nas huta w Krakowie wygaszała ostatnio wielki piec, podobnie zrobiła Dąbrowa Górnicza i chyba Częstochowa. Z betonem a w zasadzie cementem nie wiem jak jest ale kryzys spowodował miedzy innymi obniżkę ceny miedzi i innych surowców kopalnianych. Podsumowując ja bym nie upatrywał zawyżonego kosztu budowy w cenach surowców czy nawet kryzysie. Ale nie jestem tez żadnym ekspertem :)

Pozdrawiam

Pero 18.10.2008 12:46

no to na co najmniej 2,5 nic się nie będzie działo. Teraz przynajmniej mieli wytłumaczenie że trwają prace przy budowie ścianki więc mieli alibi. Mam tylko takie pytanie bo nie jestem zorientowany. Dlaczego mimo, że budowa D zakończyła sie jakiś czas temu to przed D stoją cały czas kontenery i stróż z Budimex-dromex. Przecież jeszcze przed budową ścianki szczelinowej nic sie nie działo na stadionie. Według mnie po zakończonej budowie powinno sprzątać sie plac i czekać na następne przetargi...

peterwislak 18.10.2008 14:21

Na początku nie pozwolili wchodzic na stadion jak nie bylo meczu pozniej zatrudnili firme ochroniarska na boisko treningowe i pokryli ogrodzenie zielonym materialem a teraz z tym stadionem coraz bardziej Wisla jest nastawiona na kase od kibicow

Gwiaździsty 18.10.2008 16:31

Czyli jak było do przewidzenia dla jednych, którzy byli tu mocno karceni przez wiecznych optymistów, a zarazem miłośników obecnego prezia Krakowa i wspierającej go w rządzeniu forpoczty rudzielca z Gdańska.
Żebyśmy czasem niezostali jak ktoś tu napisał z pięknym widokiem na Park Jordana przez długie lata.

Genio 18.10.2008 16:40

a nikt z Was nie wpadl na pomysl ze firmy widzac jaka jest sytuacja, probują jak najwiecej wyciagnac od zleceniodawcy? zostal wyznaczony budzet na tą modyfikacje, wykonawcy przesadzili z wyceną, chcieli sie nachapac wiec nie wygral zaden, w czasie sie to rozciaga, ale czy walka z hienami i oszczednosc swoich pieniedzy to czyn kwalifikowany na szkode spoleczną?

nesta 18.10.2008 17:28

A nie powinno sie najpierw wylonic wykonawcy trybuny, ustalic wszystkie formalnosci, pozwolenia itp, nie wiem nie znam sie na tym, tak aby wiadomy byl nawet dzien, w ktorym zaczynaja stawiac nowa trybune i DOPIERO wtedy wyburzyc C ?

piotr 0704 dortmund 18.10.2008 20:04

Pozostaje miec nadzieje ze jest tak jak pisze Genio - choc doswiadczenie zyciowe kaze zachowac ostroznosc...

Bo ze prawda jest to co pisze nesta to nikt nie ma watpliwosci...

Ale zycie kibica z Krakowa uczy cierpliwosci i kompromisow...

Pozostaje wiec cierpliwie czekac na rozwoj wypadkow.

wierny 19.10.2008 22:52

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357...nia_tempo.html

kilka tygodni do nowego przetargu... ale ma równocześnie dotyczyć rozbiórki A i B i budowę ścianki.

Matejas_ 19.10.2008 23:16

Prawda jest taka, że budowa tego stadionu jest żenadą po całości. Żygać mi się chce jak patrze na to co się dzieje. Mieliśmy mieć ładny, kameralny i tani stadion, a wyjdzie z brzydki, przestarzały, drogi obiekt, który z zewnątrz wygląda gorzej niż źle. Kto jest temu winien? Władze i ich zaufanie do projektanta! Pan O. powinien zakończyć swoje wizje na blokach w Bronowicach, bo jego urbanistyczne wizje zatrzymały się w głębokiej komunie lat 70'tych.

Najtańszą ofertę przedstawił Budopol z Instalem. Kwota opiewała na 151 mln zł.
Wątpię by ktoś przedstawił niższą kwotę, bo wyżej wymieniona jest minimalną za jaką można wykonać tę inwestycję... zwłaszcza, że czas ucieka, a w magistracie pierd... o tym, że niezależnie od terminu następnego przetargu trybuna będzie wybudowana w tym samym terminie. Problem jest tylko jeden Panowie... budowa trybuny dwupoziomowej to nie tapetowanie pokoju, tylko budowa sześciokondygnacyjnego obiektu!

Zobaczymy co będzie dalej... ale jest wesoło.

ps. Taka ciekawostka... na koniec budowy stadionu Wisły zbliżymy się prawdopodobnie do kwoty jaką Chiny wydały na tor F1 :-)

Matejas_ 19.10.2008 23:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Genio (Post 616868)
a nikt z Was nie wpadl na pomysl ze firmy widzac jaka jest sytuacja, probują jak najwiecej wyciagnac od zleceniodawcy? zostal wyznaczony budzet na tą modyfikacje, wykonawcy przesadzili z wyceną, chcieli sie nachapac wiec nie wygral zaden, w czasie sie to rozciaga, ale czy walka z hienami i oszczednosc swoich pieniedzy to czyn kwalifikowany na szkode spoleczną?

Kup iPoda za 10zł :lol:

Prawda jest taka że Budimex może i w kulki przyleciał... a reszta?... nie wydaje mi się.

dostuffca 20.10.2008 06:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wierny (Post 617357)
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357...nia_tempo.html

kilka tygodni do nowego przetargu... ale ma równocześnie dotyczyć rozbiórki A i B i budowę ścianki.

a jako że ma dotyczyć zarówno rozbiórki i budowy ścianki to wygra go jedynie słuszna firma. Budowa ścianki sz. nie jest dużą ani trudną inwestycją - głównie trzeba mieć sprzęt. Który tani nie jest - ani w eksploatacji ani w transporcie - coś mi mówi, że reszta konkurentów jednak się wykruszy..

Jeśli wierzyć liczbom z artykułu to trybuna miała być droższa niż zakładano o 15mln. Taki wielki problem do przeskoczenia? Okrągląk był droższy o kilka baniek niż zakładano, Rondo Mogilskie o prawie 100% względem pierwszego przetargu - tu jednak poszanujemy publiczne pieniądze i weźmiemy wszystkich na przeczekanie - może się uda...

Matejas_ 20.10.2008 08:40

Hahahahaha. Ceny stali poszły w dół... a ludzie pewnie za frajer robią i sprzęt też dają na Tandecie za pół darmo

PhantomRanger 20.10.2008 09:23

Teraz pewnie niżej jak 155 juz nie będzie. Tutaj martwią się o 15 mln, ale na swoje wojaże po świecie juz nie mają skrupułów wydawac publiczne pieniądze. To jest bardzo zła wiadomośc, bo zamiast planowanych 4 miesiecy poza swoim stadionem zwiększy się to do jednego sezonu lub więcej.
P.S teraz ceny stali poszły w dół, ale czy ktoś się zastanowił czy znowu nie wzrosną? i Wtedy co znowu przetarg odwołany bo się nie spodziewali wzrost cen stali?

rafal777 20.10.2008 10:14

Ceny stali poszły w dół!! Oczywiście jest to prawda ale czy osoba wypowiadająca to zdanie żyje w jakimś letargu?? Nie widzi co się dzieje na światowych giełdach?? W każdej chwili może stać się coś nieprzewidzianego i ceny wzrosną kilkakrotnie...Będzie jak z autostradami, odwoływane przetargi po 5mln euro za kilometr (bo za drogo) a teraz ceny są po 15mln i nie chcą budować bo ZA DROGO!! Ludzie na jakim świecie wy żyjecie??Oczywistym jest, że jeśli chce się budować stadion NA RATY, trybuna po trybunie to kosztą są dużo większe!! Trzeba było o tym pomyśleć wcześniej...

e 20.10.2008 15:58

Cytat:

Komunikat w sprawie przetargu na trybunę C


(..)Termin zakończenia części inwestycji dotyczącej trybuny wchodniej z narożnikami przesunięto z listopada 2009 r. na grudzień 2009 r. Nowy przetarg zostanie rozpisany do dnia 27 października 2008 r, a jego rozstrzygnięcie planowane na koniec grudnia 2008 r. Co ważne, przesunięcie terminu realizacji inwestycji nie ma wpływu na termin zakończenia całości modernizacji stadionu.

(..)Pomimo przedstawionych powyżej zmian, stadion zostanie oddany do użytku w czerwcu 2010 r.
http://www.wisla.krakow.pl/art.php?id=&news_id=4737

dostuffca 20.10.2008 17:57

e, wierzysz jeszcze w to co boldem? Bo jakby wierzyć we wszystkie zapewnienia, oświadczenia, przyrzeczenia i inne pierdoły, które Jacek M. i chłopcy z miasta przedstawiali to my już mamy gotowy stadion...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafal777 (Post 617417)
Będzie jak z autostradami, odwoływane przetargi po 5mln euro za kilometr (bo za drogo) a teraz ceny są po 15mln i nie chcą budować bo ZA DROGO!! Ludzie na jakim świecie wy żyjecie??Oczywistym jest, że jeśli chce się budować stadion NA RATY, trybuna po trybunie to kosztą są dużo większe!! Trzeba było o tym pomyśleć wcześniej...

Będzie jak z Mogilskim. Zamiast dopłacić Turkom 20mln złotych wstrzymano całą inwestycję, miasto poszło na noże, ale jednak by nie stracić dopłat z UE rozpisali nowy przetarg. A zwycięska oferta była ok 1,5x droższa niż najdroższa oferta z pierwszego przetargu...

e 20.10.2008 18:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dostuffca (Post 617592)
e, wierzysz jeszcze w to co boldem?

A gdzies tak napisalem? Wkleilem jedynie wstepne info, a czy to prawda czy falsz to nie mi oceniac, wszystko sie okaze w pozniejszym terminie.

marcinaski 20.10.2008 19:27

Ja to się zastanawiam ile razy trzeba unieważnić przetarg, aby móc rozpocząć zamawianie z wolnej ręki albo w jakiejś innej formule bezprzetargowej? Jeżeli, ktoś zna ustawę o zamówieniach publicznych to niech to wyjaśni kolegom na forum.

No, bo wtedy będzie mógł dalej roboty ciągnąć BUDIMEX ( bo to przecież o to chodzi ). Na koniec okaże się, że i tak trzeba coś dopłacić bo kryzys inwestycyjny się skończy i materiały jednak pójdą w górę o np. 17 mln złotych:-/

Przetarg miał wygrać dotychczasowy wykonawca, a tu taki zonk jakiś Instal

wisłastw 20.10.2008 19:31

cały 2009 rok we Wrocławiu.Pikniki nie będą mieli gdzie na mecze chodzić chyba że cracovie przejdą

3rider 20.10.2008 19:43

Skoro w tej rundzie poszlo 6tys karnetow, a frekwencja w lidze i tak jest ponizej 11.000 to jaki jest cel przeprowadzki (pytanie retoryczne jak dla mnie). Bo Canal Plus nie moze ustawic kamer na podnosnikach? Czy moze chodzi o 50-ciu "vipow", ktorzy i tak nasz klub maja w powazaniu? A moze chodzi o dziennikarzy, ktorzy nie moga pracowac w Okraglaku? Wszystkie te trzy "problemy" sa przy odrobinie wysilku do zneutralizowania.

Kto w tym calym interesie sie liczy? Bo kibice Wisly dla warszawskiej wierchuszki w zarzadzie na pewno nie. Mecze we Wroclawiu przez rok to jest abstrakcja zupelna. Bedziemy mieli 900 kibicow i nie wiem z czego sie cieszysz wislatsw, bo chyba nie do konca kapujesz sytuacje. A dopingu nie bedzie zadnego sensownego. I niech sie nikt o te slowa nie obraza w Wrocku czy cos, po prostu tak to bedzie wygladalo, ludzie nie maja kasy. Jesli ktos wierzy, ze z Krakowa pojedzie 5.000 ludzi pociagami specjalnymi to moze powinien sprobowac sil w literaturze sci-fi.

Nie wyobrazam sobie Wisly poza Krakowem.

nesta 20.10.2008 20:10

Ale bagno... O mistrza bedzie bardzo ciezko grajac wszystkie mecze na wyejzdzie. Do tego kolejny rok w pucharach zapewne spisany na straty, z tej samej przyczyny. Jak w 2010 roku bedziemy miec jeszcze rozstawienie w jakiejkolwiek rundzie po ciaglym odpadaniu to bedzie dobre. I tak przez badne amatorow i ignorantow, krorzy nie potrafili rozplanowac budowy w ten sposob aby zawsze choc jedna trybuna boczna byla obecna, bedzie malowac sie najblizsza przyszlosc Bialej Gwiazdy. Ale ja sie do absurdow tego kraju juz przyzwyczailem i bardziej to pusty usmiech wywoluje na mojej twarzy.

Pero 20.10.2008 21:03

Pomijając fakt że budowa nowej C sporo się opóźni i mogę założyć że nie będzie to wcale 1 miesiąc to myślę że połączenie przetargów budowy c oraz wyburzenia a/b oraz demontaż masztów a także budowy ścianki jest bardzo dobrym pomysłem.

A co do przenosin to ten temat był już naprawdę sporo razy wałkowany. Czy do niektórych nie przemawia fakt że nie będzie oświetlenia, szatni, trybuny prasowej oraz ViP, docelowo również murawy gdyż będzie obniżana, budynków klubowych, parkingu na boisku kortowym gdyż będzie tam dojazd do budowy. Fakt że ciężko się z tym pogodzić ale nie oszukujmy się. Nie będzie warunków do rozgrywania meczów:(((

Bronowianin 20.10.2008 21:31

Od początku było wiadomy że jakieś zawirowania muszą się przytrafić... Jeżeli ktoś myślał że wszystko pójdzie zgodnie z planem to zazdroszczę mu optymizmu;) Osobiście od początku przewidywałem że wystąpią jakieś problemy, zwłaszcza przy przetargu. Jednak szczerze mówiąc dzisiejszy komunikat w sprawie tego przetargu dodał mi trochę wiary w to, że jednak nie będzie tak źle. Dobrym pomysłem jest połączenie go z rozbiórką starej trybuny A i B i wykonaniem ścianki szczelinowej, a także rozbiórki masztów oświetleniowych i wykonaniem tymczasowych budynków klubowych.

Co do kwestii tymczasowej gry poza Krakowem to chyba wszystko już w tej sprawie było tu powiedziane i mieliśmy już proponowanych wiele rozwiązań, w tym gry w Chorzowie, Tarnowie, Jaworznie, a nawet w Sosnowcu... Niektórzy twierdzą, włącznie z p. Janik z biura d/s organizacji EURO 2012 w Krakowie, że gra podczas przebudowy trybuny C oraz A i B jest niemożliwa. Nie chcę nic mówić ale brakuje tym osobom chyba trochę wyobraźni... Rozumiem że gra na stadionie otoczonym de facto z dwóch stron placem budowy jest kłopotliwa, ale wydaje mi się że nie jest to rzeczą niemożliwą. Tymczasowe szatnie dla zawodników można by ulokować pod sektorem E, który jednocześnie mógłby chwilowo pomieścić również sektor VIP i stanowiska dla prasy, instalacja tymczasowego oświetlenia także byłaby pewnie możliwa choć na pewno kosztowna. Stanowiska TV i ustawienie kamer to rzeczywiście spory problem, ale przy odrobinie inwencji też można to rozwiązać. Między płotem oddzielającym plac budowy nowego sektora C a linią boczną boiska jest spora odległość jak pewnie wiele osób zauważyło. Nie wiem dokładnie ile metrów dzieli ten płot od boiska ale ta odległość spokojnie wystarczyła by na usadowienie tam kamer telewizyjnych i tym samym przeprowadzenia transmisji z meczu. Należałoby oczywiście lepiej zabezpieczyć teren budowy trybuny wschodniej od tego miejsca. Największy problem to bezpieczeństwo na stadionie i kwestia dróg dojścia. Według mnie i to da się rozwiązać. Budowa trybuny wschodniej i zachodniej nie zlikwiduje przecież dotychczasowych dróg dojścia do trybun i zasadniczo nic się w tej materii nie zmieni... Obniżyć murawę można z kolei w przerwie między rozgrywkami i nie musi to kolidować z meczami na R 22. Zapomniałem jeszcze tylko o tym, że cały czas mecze musielibyśmy niestety rozgrywać ze względów bezpieczeństwa bez udziału kibiców gości. Taka sytuacja miała już jednak u nas miejsce i jakoś to przeżyliśmy, tym razem też wytrzymalibyśmy pewnie ten czas;)

Ciągle więc mam nadzieję, że nie będziemy musieli się nigdzie przenosić i w czasie budowy nowych trybun: wschodniej i zachodniej, mimo licznych trudności będziemy mogli grać na Reymonta bez przerwy. Oprócz tego pojemność stadionu w czasie równoczesnej przebudowy sektorów C oraz A i B wynosiłaby ok. 11 tys. miejsc, czyli biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze kilka lat temu graliśmy na 10 tys. stadionie, wcale nie byłaby taka mała.

picasso 20.10.2008 21:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 3rider (Post 617636)
Skoro w tej rundzie poszlo 6tys karnetow, a frekwencja w lidze i tak jest ponizej 11.000 to jaki jest cel przeprowadzki (pytanie retoryczne jak dla mnie). Bo Canal Plus nie moze ustawic kamer na podnosnikach? Czy moze chodzi o 50-ciu "vipow", ktorzy i tak nasz klub maja w powazaniu? A moze chodzi o dziennikarzy, ktorzy nie moga pracowac w Okraglaku? Wszystkie te trzy "problemy" sa przy odrobinie wysilku do zneutralizowania.

Kto w tym calym interesie sie liczy? Bo kibice Wisly dla warszawskiej wierchuszki w zarzadzie na pewno nie. Mecze we Wroclawiu przez rok to jest abstrakcja zupelna. Bedziemy mieli 900 kibicow i nie wiem z czego sie cieszysz wislatsw, bo chyba nie do konca kapujesz sytuacje. A dopingu nie bedzie zadnego sensownego. I niech sie nikt o te slowa nie obraza w Wrocku czy cos, po prostu tak to bedzie wygladalo, ludzie nie maja kasy. Jesli ktos wierzy, ze z Krakowa pojedzie 5.000 ludzi pociagami specjalnymi to moze powinien sprobowac sil w literaturze sci-fi.

Nie wyobrazam sobie Wisly poza Krakowem.

chodzi o to,ze mają byc zdemontowane maszty z oświetleniem,a to wykluczy nasz stadion z możliwości rozgrywania meczów...tak mi się wydaje że to jest chyba przeszkoda nie do przeskoczenia.światło musi być i już.

Bronowianin 20.10.2008 22:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 617727)
chodzi o to,ze mają byc zdemontowane maszty z oświetleniem,a to wykluczy nasz stadion z możliwości rozgrywania meczów...tak mi się wydaje że to jest chyba przeszkoda nie do przeskoczenia.światło musi być i już.

Racja, bez oświetlenie nie da się grać. Ale przecież coś takiego jak zrobienie tymczasowych masztów oświetleniowych byłoby możliwe. Chociaż na pewno byłoby to kosztowne, ale wynajem stadionu w innym mieście tez jest kosztowną sprawą. Już nie mówię o tym że stracilibyśmy na tym kibicowsko, a jeżeli chodzi o sprawy sportowe, no to drużyna musiałaby wszystkie mecze rozgrywać de facto na wyjeździe...

nesta 20.10.2008 22:38

Przez lata grali bez oswietlenia i nagle nie mozna na warunkowej licencji zagrac przez rok ? Bez jaj...
Po prostu Warszawce to na reke, bo wiadomo Wisla poza Krakowem = Wisla duzo slabsza sportowo.

Gdyby za ta cala przebudowe odpowiadali ludzie, ktorym ZALEZY albo z mentalnoscia i pasja kibica to w ogole problemu nie byloby zadnego, bo ustawiliby tak plan przebudowy zeby mozna bylo w kazdym momencie rozgrywac mecze. Tylko oni na to leja i tyle. To zwykli urzednicy, ktorzy maja to gleboko w d.. gdzie Wisla bedzie grala mecze.

bociek111 20.10.2008 23:16

Szczegółów Waszego remontu nie znam - to obniżanie murawy nie wygląda zbyt dobrze, ale np. w takim Poznaniu też będą mieli wyburzone obie trybuny wzdłuż boiska i jakoś będą grac u siebie. Maszty oświetleniowe też im burzą, i stawiają jakieś tymczasowe. Jak się chce to można.

AMF 21.10.2008 11:52

Lech właśnie burzy trybune wzdłuż boiska, tam gdzie był sektor gosci, Vip prasa telewizja wszystko. postawią tymczasowe jupitery i jakoś u nich da się grac przy 2 trybunach bo z tego co slyszałem równocześnie(z lekkim opóźnieniem) beda burzyć też druga starą trybunę

Pero 21.10.2008 12:25

Było to już pisane parę razy ale dalej do niektórych nie dociera:
1. Lech ma szatnie dla siebie oraz gości pod trybuną.
2. Ma także miejsca dla dziennikarzy i VIPów
3. Przewidziano koszty i w przetargu było że trzeba wykonać tymczasowe oświetlenie
4. Lech nie ma prowizorycznych dróg dojścia na trybunę tak jak u nas jest to w przypadku D. Jak wyobrażacie sobie dojście tam kiedy będą trwały prace przy budowie Trybun wschodniej i zachodniej
5. Nie będą obniżać murawy
6. Pomieszczenia klubowe tez mają w trybunie która nie będzie zburzona

No ale jeśli chcemy to dołóżmy dodatkowych kosztów. Zbudujmy tymczasowe oświetlenie, szatnie i pomieszczenia klubowe, miejsca dla dziennikarzy i VIP i opóźnijmy obniżanie murawy I GRAJMY PRZY OTWARTEJ TYLKO TRYBUNIE E. Czy będzie to bardzo opłacalne dla klubu??

ja_ka_ 21.10.2008 14:59

Byłem dziś na Reymonta i z ciekawości przeszedłem się zobaczyć jak prace postępują. Zobaczyłem kilku gości (w sumie 8 szt) jak skuwają jakby fundament z którego wystawały druty. Wyglądało tak jakby z 30 cm za dużo betonu dali. Dwóch skuwało reszta patrzyła...

rafalek 21.10.2008 15:20

Ważne, że cokolwiek się dzieje...niestety taka jest prawda...mam nadzieję, że w grudniu już zaczną budować nowe C, bo to co teraz zrobili to jest dramat..

M89 21.10.2008 15:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 3rider (Post 617636)
Skoro w tej rundzie poszlo 6tys karnetow, a frekwencja w lidze i tak jest ponizej 11.000 to jaki jest cel przeprowadzki (pytanie retoryczne jak dla mnie). Bo Canal Plus nie moze ustawic kamer na podnosnikach? Czy moze chodzi o 50-ciu "vipow", ktorzy i tak nasz klub maja w powazaniu? A moze chodzi o dziennikarzy, ktorzy nie moga pracowac w Okraglaku? Wszystkie te trzy "problemy" sa przy odrobinie wysilku do zneutralizowania.

Kto w tym calym interesie sie liczy? Bo kibice Wisly dla warszawskiej wierchuszki w zarzadzie na pewno nie. Mecze we Wroclawiu przez rok to jest abstrakcja zupelna. Bedziemy mieli 900 kibicow i nie wiem z czego sie cieszysz wislatsw, bo chyba nie do konca kapujesz sytuacje. A dopingu nie bedzie zadnego sensownego. I niech sie nikt o te slowa nie obraza w Wrocku czy cos, po prostu tak to bedzie wygladalo, ludzie nie maja kasy. Jesli ktos wierzy, ze z Krakowa pojedzie 5.000 ludzi pociagami specjalnymi to moze powinien sprobowac sil w literaturze sci-fi.

Nie wyobrazam sobie Wisly poza Krakowem.

Uderzyłeś w sedno sprawy. Do problemów opisanych przez Ciebie dodałbym jeszcze ten "gigantyczny plac budowy", którym ma być w przyszłym roku nasz stadion. Nie do końca to rozumiem - skoro trybuny D i E dało się robić w czysty sposób, to dlaczego nie można tak zbudować C/AB? Wiadomo - na bardziej skomplikowane operacje w stylu zakładania dachu można byłoby się wyprowadzić, ale to nie więcej niż miesiąc, czyli 3-4 mecze! Tak samo z planowanym obniżaniem murawy - przecież z powodzeniem można by to było zrobić w przerwie letniej. Na prawdę nie rozumiem tego co się teraz dzieje, zarówno ze strony działaczy, jak i miasta. Miasto robi to wszystko jakby miało w dupie, czy Wisła będzie grać w Krakowie, czy nie, a nasi działacze najwyraźniej mają w dupie to, czy na mecze będą przychodzić kibice. Ceny biletów na jesień podnieśli i swoje zarobili...

A tak btw to odnoszę wrażenie, że sektor C spokojnie mógł zostać wyburzony po rundzie jesiennej obecnego sezonu, albo najwyżej w okolicach początku października.

Reasumując - coraz bardziej mnie to wszystko niepokoi. Z jednej strony wychodzę z założenia, że nie ważne jak, ważne żeby było. Żyjemy w chorym kraju i to, że za 2 lata będziemy mieć (oby...) skończony stadion należy uznać za sukces. Z drugiej strony nie wiem, czy jest to warte minimalizacji praktycznie do zera szans na mistrzostwo zarówno w tym, jak i w następnym sezonie. Poza tym - kibicowsko zdecydowany, bardzo duży krok w tył.

kohprzem'68 21.10.2008 15:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 617840)
Było to już pisane parę razy ale dalej do niektórych nie dociera:
1. Lech ma szatnie dla siebie oraz gości pod trybuną.
2. Ma także miejsca dla dziennikarzy i VIPów
3. Przewidziano koszty i w przetargu było że trzeba wykonać tymczasowe oświetlenie
4. Lech nie ma prowizorycznych dróg dojścia na trybunę tak jak u nas jest to w przypadku D. Jak wyobrażacie sobie dojście tam kiedy będą trwały prace przy budowie Trybun wschodniej i zachodniej
5. Nie będą obniżać murawy
6. Pomieszczenia klubowe tez mają w trybunie która nie będzie zburzona

No ale jeśli chcemy to dołóżmy dodatkowych kosztów. Zbudujmy tymczasowe oświetlenie, szatnie i pomieszczenia klubowe, miejsca dla dziennikarzy i VIP i opóźnijmy obniżanie murawy I GRAJMY PRZY OTWARTEJ TYLKO TRYBUNIE E. Czy będzie to bardzo opłacalne dla klubu??

Ale po co tyle pytań jak prawdda jest taka że oficjalnie nikt tego nie mówi ale o kibicach się myśli na samym końcu , poza tym okazuje się nagle że włodarze stadionu czyli miasto spadli z księżyca bo przypomnieli sobie że piłka nożna przyciąga na stadion określoną liczbę widzów ale decyzja o tym gdzie sie podziejemy zawisła gdzieś po między zarządcami SSA a miastem . Chyba nikt nie powie że nie brali pod uwagę takiej sytuacji , do tego czasu można bylo wykończyć D i porobić szatnie a nie czekać co bedzie gdy się zacznie kolejny etap budowy .

Gwiaździsty 21.10.2008 17:20

Tak się składa, że najbardziej dyskutujący w mediach na temat naszego stadionu: Raś i Stawowy (oboje z PO) są miłosnikami pasiastych sierotek z kałuży. Nie wierzę, pomijając indolencję wspólnych rządów ich partii oraz Majchrowskiego, że dzieje się to przypadkowo. W Poznaniu koszty są większe o ponad 50 mln. w stosunku tego co zakładano. Natychmiast miasto bez ceregieli dorzuciło kasę, bo widać,że tam bardzo chcą. Natomiast w Krakowie "wśród serdecznych przyjaciół (w myckach) wilcy owcę zjedli".

Pablooo 21.10.2008 18:13

Ile ma kosztować cały nowy stadion Wisły?

SpoXsteR 21.10.2008 18:39

ponad 300 mln ?

leszekm 22.10.2008 06:35

Boiska treningowe Wisły znikają z planów budowy

"Budowa nowego stadionu Wisły miała być również okazją do poprawy bazy treningowej, która absolutnie nie zaspokaja potrzeb takiego klubu jak "Biała Gwiazda". Niestety, jeśli zostaną zrealizowane najnowsze pomysły, to okaże się, że po przeprowadzeniu inwestycji na terenach wokół stadionu, baza treningowa Wisły będzie jeszcze bardziej uboga niż obecnie!

Przypomnijmy, otoczenie stadionu miejskiego ma być wspólną inwestycją miasta, Wisły SA i TS Wisły. Wszystkie trzy podmioty mają po części terenu, o którym mowa. W pierwotnych planach, których wizualizację prezentujemy obok, zakładano budowę pięciu, sześciu boisk treningowych. Taka liczba zaspokoiłaby potrzeby nie tylko pierwszej drużyny, ale również wszystkich grup młodzieżowych, które teraz często zmuszone są to tułania się po całym Krakowie.

W pierwotnej wersji boiska treningowe miały być usytuowane na części obecnego tzw. stadionu lekkoatletycznego, na aktualnym boisku kortowym, na placach za trybunami północną i południową oraz na placu od ul. Chodowieckiego - tam gdzie teraz są garaże. Zachowana miała być treningowa płyta, ta przy wjeździe na wiślackie tereny właśnie od strony wspomnianej ul. Chodowieckiego.

Po korekcie planów, znikają z nich jednak boiska za trybunami, a pod dużym znakiem zapytania stoi przyszłość tych, które miały się mieścić na obecnym boisku kortowym i części stadionu LA. Pozostałyby jedynie - obecna płyta treningowa oraz niewielki placyk po garażach.
O ile można zrozumieć rezygnację z boisk za trybunami, bo przecież drogi ewakuacyjne ze stadionu muszą mieć dużą przestrzeń, o tyle niepokoi chęć rezygnacji z budowy płyt na obecnych boiskach kortowym i części stadionu LA. Zwłaszcza, że w tym drugim przypadku jest wystarczająco dużo miejsca, by pogodzić komercję (czyli planowany tutaj hotel) z działalnością sportową.

Dla boiska kortowego, ewentualnym ratunkiem byłaby budowa pod nim podziemnego parkingu. Wiąże się to oczywiście ze znacznym podniesieniem kosztów inwestycji. Pamiętajmy jednak, że planowana inwestycja ma służyć wiślackiej młodzieży i nie tylko na lata. Może zatem warto wysupłać z miejskiej kasy dodatkowe środki i nie tracić bezpowrotnie terenu, który przez sportową wizytówkę Krakowa mógłby być wykorzystywany w celach szkoleniowych. Warto, żeby pamiętali o tym radni, którzy będą debatować nad planem zagospodarowania tego terenu już w listopadzie."

Wojciech Batko, Bartosz Karcz - POLSKA Gazeta Krakowska
http://www.krakow.naszemiasto.pl/wydarzenia/912600.html

Nikogo widać nie interesuje baza treningowa - ani Cupiała ani Miasto

South 22.10.2008 09:52

no tak miały być boiska będą hiltony ,jakoś mnie to nie dziwi

nie dobrze się dzieje...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:23.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl