Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Rezerwy Wisły Kraków, Centralna Liga Juniorów, pozostałe grupy wiekowe. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=920)

cinekw 15.04.2012 21:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez comek (Post 1239882)
według mnie trenerem ME powinien być Kazimierz Moskal. Ma swoją wizję na zespól, dużo podań, kombinacyjna gra, to młodym może się przydać w przyszłości. Bo widzicie co robi kulawik, w ME jest strasznie słabo,
Powinien być też taki system jak w barcelonie, tam każdy wie jak się gra. Ich system jest uczony nawet u 8 latków.
czyli dużo podań, żeby zabiegać przeciwnika.

bo "widzimy" co robi Kulawik (shift Ci nie działa, że piszesz z małej czy co?)z ME? Jest strasznie słabo? A gdzie to mamy widzieć? Można tylko wnioskować po suchych wynikach.

"Dużo podań, żeby zabiegać przeciwnika." No brawo, objawił się nam na forum przyszły Mourinho. Jeśli myślisz, że to takie proste to sam spróbuj kogoś potrenować.

Cytat:

Nie ma kompletnie zdolnej młodzieży w tym klubie.
Skąd taki wniosek? To że zespół gra słabo nie oznacza, że nie ma tam zdolnych chłopaków. Na pewno tacy są.

xanti1906 15.04.2012 23:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez najm (Post 1241040)
ME przegrało 4;2 z ŁKS-em, ale na pocieszenie można dodać, że 2 bramki strzelil Kamiński (rocznik '95), który dopiero co z juniorów starszych przeszedł. Może to oznacza, że w juniorach tak słabo nie jest jak w ME.

Nie jestem pewien, ale czy starsi to nie rocznik 93 i 94?

Dariook 15.04.2012 23:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cinekw (Post 1241067)
bo "widzimy" co robi Kulawik (shift Ci nie działa, że piszesz z małej czy co?)z ME? Jest strasznie słabo? A gdzie to mamy widzieć? Można tylko wnioskować po suchych wynikach.

"Dużo podań, żeby zabiegać przeciwnika." No brawo, objawił się nam na forum przyszły Mourinho. Jeśli myślisz, że to takie proste to sam spróbuj kogoś potrenować.



Skąd taki wniosek? To że zespół gra słabo nie oznacza, że nie ma tam zdolnych chłopaków. Na pewno tacy są.

Oznacza to że w innych zespołach tych zdolnych jest więcej niż u nas.

lakota22 16.04.2012 06:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez xanti1906 (Post 1241109)
Nie jestem pewien, ale czy starsi to nie rocznik 93 i 94?

Nie, Kamiński 1995

http://www.wisla.krakow.pl/pl/kadra/...awid_kaminski/

kacpaw91 16.04.2012 08:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lakota22 (Post 1241125)

Juniorzy młodsi to U-16
Juniorzy starsi to U-19
MESA to U-21 (z wyłączeniem zawodników nie mających ukończonych 16 lat)

W tych dwóch pozostałych nie ma dolnej granicy. Kamiński, więc mając ukończone 16 lat może grać w juniorach starszych i MESA.

szym_ek 16.04.2012 14:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kacpaw91 (Post 1241130)
Juniorzy młodsi to U-16
Juniorzy starsi to U-19
MESA to U-21 (z wyłączeniem zawodników nie mających ukończonych 16 lat)

W tych dwóch pozostałych nie ma dolnej granicy. Kamiński, więc mając ukończone 16 lat może grać w juniorach starszych i MESA.

Junior Starszy to roczniki 93 i 94 i za zgodą lekarza 95 i 96
Junior Młodszy to roczniki 95 i 96 i za zgodą lekarza 97 i 98

natomiast MESA od ukończenia 16 roku życia do ukończenia 21 + 3 zawodników powyżej 21 lat.

Karherop 16.04.2012 17:00

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...rwsza_druzyna/

ciekawe roszady Probierza. Kamiński błysnął , zobaczymy czy to samo pokaże w seniorach .

Podoba mi się takie podejście . Młodzi zawodnicy wiedzą że mają szansę na angaż w pierwszym zespole tylko muszą pokazać coś w czasie spotkań ME i następnie przekonać do siebie trenera na treningach . Trójka piłkarzy była ewidentnie za słaba na ten moment nawet do treningów z seniorami . Probierz zobaczył na swoje oczy co potrafią i decyduje o ich przyszłość . Przypuszczam że w lecie będzie nie tylko wietrzenie I , ale i II zespołu . Poza tym pytanie zasadnicze - jak długo można utrzymywać sytuację że stała kadra zespołu liczy 13 zawodników ?

Uryga wykorzystał swoja szansę . Pułkę i Szewczyka trener także zostawił w I zespole . Fajnie gdyby dał im w końcu szansę gry w ekstraklasie ( choćby ogony ) .

najm 16.04.2012 17:07

Niestety tak jak przeczuwałem, ze Stanka już nic nie będzie, zniszczyli go w tej ME każąc mu grać na obronie. Widziałem jak w lecie jeszcze niezle biegał na skrzydle w jakimś sparingu, ale teraz to już chyba jego koniec w Wiśle. On i Masiuda pewno pożegnają się z MESĄ bo jednak już wiek swój mają.

btw; Smułka to pseudonim Pułki?:D

lorddavy 16.04.2012 21:26

Można gdzieś obejrzeć skrót meczu Młodej z ŁKS?

DeadOrAlive 16.04.2012 21:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez najm (Post 1241246)
Niestety tak jak przeczuwałem, ze Stanka już nic nie będzie, zniszczyli go w tej ME każąc mu grać na obronie. Widziałem jak w lecie jeszcze niezle biegał na skrzydle w jakimś sparingu, ale teraz to już chyba jego koniec w Wiśle. On i Masiuda pewno pożegnają się z MESĄ bo jednak już wiek swój mają.

btw; Smułka to pseudonim Pułki?:D

Tak, to jego pseudonim :D

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/f...r/IMG_4085.jpg

a to on we własnej osobie ^^

River 16.04.2012 22:42

^^To teraz tylko czekac az rzeknie "Patryk Malecki to moj pilkarski idol i dla mnie wzor do nasladowania":lol:

najm 16.04.2012 22:55

orientuje się troche w młodych Wiślakach więc wiedziałem, który to Pułka, tylko nie wiedziałem, że ma taki pseudonim :D

filoo 22.04.2012 17:59

Oglądałem dziś Mesę w ZAbierzowie, spoko meczyk :alleluja: fajne bramki strzelił ten Szwczyk, prawie takie same, chwilę później mógł jszcze zaliczyć trzecie trafienie praktycznie takie samo jak tamte, ale źle sobie przyjął i się nie udało. fajnie grali chłopaki z zębem. ALE grał Małecki i darł się o wszystko , rety na prawde bez sensu. to peszyło chlopaków i czasem się mylili. nawet była sytuacja gdzie Milan źle wybił i się lekko pokłócili krzycząc przez całe boisko. ("Co to jest , co ty robisz??!!", " Maly idź tam strzelaj bramki!"). Klasę pokazał Sobol, spokój w środku pola to jego domena. raz się zdenerwował bo asystentka pokazała aut w złą stronę, krzyknął bardzo głośno "NIE!!". zszedł z uśmiechem na ustach do szatni. Pochwalę obrońców i Pułkę bo szarpał!!

Ważnym elementem było to że cały mecz oglądał sztab szkoleniowy 1wszej drużyny( Wszyscy!). BYł też reprezentant zarządu Jacek Bednarz. pojawił się także człowiek zagadka czyli Zdzisław Kapka.Z wiadomych względów siedzaił na trybunie Kazimierz Moskal. Byl również trener Marzec i kilka osób jeszcze , których nie znam, napewno ważnych. :) probierz całą II połowę siedział z Bednarzem i dyskutowali , wymieniali nazwy klubów ( uslyszałem sandecję i okocimski ) a asystent Zalewski dużo zapisywal notatek na kartkach. po meczu Trener probierz orosił o rozmowe trenera Moskala, ciekawe o czym rozmawiali....

najm 23.04.2012 15:42

Jest już skrót meczu na oficjalnej stronie. Fajnie zagrał Pułka. Zarówno dobrze z przodu jak i w obronie. O ile dobrze sie przyjrzałem, to też niezle zagrał w obronie Moskal. Fajna asysta Stanka. Milan pokazuje, ze dalej jest strasznie niepewnym bramkarzem, tamten kiks moglby pozbawic ME zwyciestwa.

vote-for-mikey 23.04.2012 17:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filoo (Post 1242703)
Ważnym elementem było to że cały mecz oglądał sztab szkoleniowy 1wszej drużyny( Wszyscy!). BYł też reprezentant zarządu Jacek Bednarz. pojawił się także człowiek zagadka czyli Zdzisław Kapka.Z wiadomych względów siedzaił na trybunie Kazimierz Moskal. Byl również trener Marzec i kilka osób jeszcze , których nie znam, napewno ważnych. :) probierz całą II połowę siedział z Bednarzem i dyskutowali , wymieniali nazwy klubów ( uslyszałem sandecję i okocimski ) a asystent Zalewski dużo zapisywal notatek na kartkach. po meczu Trener probierz orosił o rozmowe trenera Moskala, ciekawe o czym rozmawiali....


Wbrew temu co piszą w gazetach, Bendarz jeździ po niższych ligach nie tylko szukając zawodników, ale też szukając klubów, gdzie można by wypożyczać chłopaków z MESY, więc mogło chodzić o to.

Nie rozumiem jednego. Raz ta drużyna gra na Reymonta, raz na Wawelu, teraz na Kmicie... To jest jakoś ustalone, czy po prostu szukają stadionu dzień przed meczem?

Feliwald 25.04.2012 19:25

W niedzielę odbył się Turniej Papieski, gdzie Wisła ( rocznik 97 ) grała w grupie z Sandecją, Jadwigą i Garbarnią, zajęła 2ie miejsce ( za Sandecją). Mogę powiedzieć, że strasznie słabo to wygląda, grałem na tym turnieju przeciwko nim i przegraliśmy stosunkowo nisko ( 0-4 ), a warto zauważyć że ponad połowę meczu graliśmy bez bramkarza z prawdziwego zdarzenia, bo się spóźnił. Wisła nie wyróżniała się niczym, jedynie "5" się dosyć ciekawie prezentowała.

PS Nie wiem czy było tu pisane - niedawno w derbach Krakowa w trampkarzach starszych Wisła zremisowała 2-2 z przyjaciółkami.

filoo 27.04.2012 10:18

Jeśli chodzi o chodzi o wybór stadionu gdzie mecze rozgrywa Młoda Ekstraklasa to Wisła nie chciała aby grali przy Reymonta bo jednak murawa się niszczy a po drugie nawet jak przychodzą kibice to jest pusto i glupio ( raczej chodzi o to że nie otworzą całego stadionu a ewentualni nowi prqacodawcy mlodych zawodnikow chą mieć komfort oglądania, a nie tylko zza bramki). Dlatego też wybierają inne miejsca. Zamysł jest takie że wynajmują stadion nawszystkie mecze w sezonie. kliedyś grali na Wawelu, ale słaba murawa, kiedyś w Wolbromiu, ale to samo, i daleko. Teraz zdecydowano się na ZAbierzów bo w miarę blisko, murawa no powiedzy ujdzie, a i jescze osoba Jerzego Kowalika , któy jest dyrektorem szkółi w ZAbierzowie jest jakimś argumentem.

Kocur 07.05.2012 21:12

Tym co krzyczą żeby brać młodych do 1 drużyny proponuję rzucić okiem na tabelę ME:

http://www.90minut.pl/liga/0/liga5645.html

Jesteśmy w dupie podobnie jak 1 drużyna. I proszę mi nie pieprzyć że w ME chodzi tylko o ogranie się ... jak się nie uczy walczyć o mistrza od małego to z takiego zawodnika nic nie będzie.

lorddavy 07.05.2012 21:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1247743)
Tym co krzyczą żeby brać młodych do 1 drużyny proponuję rzucić okiem na tabelę ME:

http://www.90minut.pl/liga/0/liga5645.html

Jesteśmy w dupie podobnie jak 1 drużyna. I proszę mi nie pieprzyć że w ME chodzi tylko o ogranie się ... jak się nie uczy walczyć o mistrza od małego to z takiego zawodnika nic nie będzie.

Miejsce jest takie a nie inne bo w końcu odmłodzono tę drużynę. Wywalono sporą grupę 21-latków a najlepszych z tych młodszych wypożyczono do niższych lig. To chyba lepsze niż walka o mistrza w Mesie zawodnikami typu Daniel Brud...

kacpaw91 07.05.2012 22:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lorddavy (Post 1247754)
Miejsce jest takie a nie inne bo w końcu odmłodzono tę drużynę. Wywalono sporą grupę 21-latków a najlepszych z tych młodszych wypożyczono do niższych lig. To chyba lepsze niż walka o mistrza w Mesie zawodnikami typu Daniel Brud...

W piłce młodzieżowej nie jest ważny wynik, ważna jest liczba zawodników, którzy w przyszłości zasilą pierwszy zespół. U nas zawsze wynik był najważniejszy, gdzie są polscy Mistrzowie Europy? Gdzie jest zdolna wiślacka młodzież co wygrała MESA?

Nie liczyłem średniej wieku piłkarzy Śląska, ale tak wygląda kadra z meczu ostatniego (na bazie info ze strony klubowej):
Nazwisko, pozycja według rozpiski składu (więc niekoniecznie dobra), rozegrane minuty, rocznik, W - wychowanek
Kod:

Marzec                        BR        90'        93        W
Piwowarczyk                PO        90'        93
Moskal                        ŚO        90'        93        W
Lepiarz                        ŚO        90'        94        W
Ślęczka                        LO        45P        94
Żemło                        LO        45R        95
Karłowicz                PS        45P        93
Kaganek                        PS        45P        92        W
Tomalski                ŚP        55P        93
Downar-Zapolski                ŚP        35R        94        W
Masiuda                        ŚP        90'        90        W
Pułka                        LS        45'        93        W
Kolanko                        LS        45'        95
Czapa                        OP        65P        94
Prażnowski                OP        25R        94
Kamiński                N        90'        95

Ilu graczy z jakiego rocznika:
1990 - 1
1992 - 1
1993 - 6
1994 - 5
1995 - 3

mitmichael 08.05.2012 07:54

„Chcemy posprawdzać wszystkich młodych zawodników, którzy wyróżniają się w swoich grupach wiekowych. W Młodej Ekstraklasie zresztą chcemy też stworzyć silną drużynę, żeby zawsze była alternatywa dla pierwszej drużyny” – zdradza szkoleniowiec.


Ciekawe co z tego wyjdzie - bo na razie dobrych perspektyw nie widac.

TheMrSkeyt 09.05.2012 19:25

mam takie pytanie mam 15 lat a właśnie nauczyciel z wf mi powiedział żebym spróbował sil w wisle bo umiem dobrze grac w noge ale rekrutacja jest teraz ogloszona do rocznika mlodszego. jest jakaś szansa na zapisanie się? bo jak nie to wybiore chyba coś takiego jak ks podgórze albo armatura czy orzeł piaski wielkie... kiedys już byłem w takim 3 ligowym klubie i się wyróżniałem...

najm 09.05.2012 23:06

http://www.wisla.krakow.pl/pl/juniorzy
Dodatkowo możesz wpaść do klubu i poczytać czy są jakieś ogłoszenia.

Bambo1906 10.05.2012 00:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TheMrSkeyt (Post 1248275)
mam takie pytanie mam 15 lat a właśnie nauczyciel z wf mi powiedział żebym spróbował sil w wisle bo umiem dobrze grac w noge ale rekrutacja jest teraz ogloszona do rocznika mlodszego. jest jakaś szansa na zapisanie się? bo jak nie to wybiore chyba coś takiego jak ks podgórze albo armatura czy orzeł piaski wielkie... kiedys już byłem w takim 3 ligowym klubie i się wyróżniałem...

Nie chcę się czepiać, ale skoro teraz masz 15 lat, i mówisz, że kiedyś byłeś w 3 ligowym klubie to coś mi tu nie gra. Kiedyś. No to załóżmy, że rok temu czyli miałeś 14 lat, a wg przepisów w drużynie seniorskiej może grać zawodnik +16 lat i to za zgodą lekarza. No chyba, że trenowałeś i to w trampkarzach to zwracam honor.

Ale idź, spróbuj w Wiśle, na pewno nie będziesz słabszy od tych dzieciaków ;)

TheMrSkeyt 10.05.2012 05:43

No to było tak powiedzmy 2009 2010 trampkarze młodsi potem grałem ze starszym rocznikiem bo mnie trener przeniósł do starszych...

Odszedłem bo tam w pewnym momencie ludzie (gracze) nie przychodzili na mecze np jak padało... i się zniechęciłem trochę...

Dzięki i jeszcze takie mam dwa pytania bo chciałbym teraz na blachę wykuć kondycję... Można się zapisać tak powiedzmy lipiec??? bo wiem że ogólne zapisy są w kwietniu maju zawsze...
I tam w tym formularzu:d o co chodzi bo nieogarnąłem tego... chyba poniżej 16 lat amatorzy taak???

rps16 10.05.2012 14:32

Jeżeli nie masz podpisanego kontraktu z żadnym klubem(a nie masz) to amatorzy.

Zapisz sie lepiej teraz, juniorzy tez maja okres przygotowawczy, nie wiem jak to w Wiśle wyglada, ale u mnie w Białysmstoku przygotowuja do sezonu solidnie, szczególnie bracia Bayer:)

aNouc 12.05.2012 13:47

Cytat:

Wisła Kraków – Górnik Zabrze 1:1 (0:1)
0:1 Wolniewicz 43'
1:1 Małecki 46'

Wisła Kraków: Marzec – Moskal, Arian, Czekaj, Stanek – Brud, Rojewski (76' Tomalski), Szewczyk (89' Kaganek), Pułka (46' Masiuda) – Małecki, Kamiński

Górnik Zabrze: Witkowski – Kiłetyka, Steuer, Bartusiak, Mandok (57' Piasecki) – Cymański, Kucza, Wolniewicz, Sobczak – Wasil (83' Śledziona), Michalik
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...w_zabierzowie/

Qmkwat 12.05.2012 23:19

Mam pytanie, co sie dzieje z Kurto, bo od paru(nastu) meczy ME nie widze go w skladzie, a od dawna nie orientuje sie w zyciu tej druzyny. Oficjalnie juz odszedl, odchodzi, kontuzjowany czy inna z tego typu rzeczy?

Karherop 12.05.2012 23:40

odchodzi , nie będzie negocjowany nowy kontrakt

neq. 12.05.2012 23:54

biega po błoniach z jaliensami....

Qmkwat 13.05.2012 00:34

Szkoda, myslalem ze zacznie juz mocno walczyc o pierwsza 11. Dzieki za oswiecenie mojej osoby :)

kacpaw91 19.05.2012 17:51

Młoda Wisła wygrała z Zagłębiem 1:0

http://www.90minut.pl/mecz.php?id_mecz=783987

najm 19.05.2012 18:39

Coraz młodsi grają w ME, teraz np. debiutował Jakub Mordec ('96) i kolejny raz wszedł Bartłomiej Kolanko ('95)

Voin 19.05.2012 19:16

No to nieźle, wygrali z drugą drużyną ligi, jedną z "kuźni talentów" polskich.

najm 19.05.2012 22:57

ale akurat w Zagłębiu to grali jeszcze młodsi od nich :P

Karherop 20.05.2012 09:25

Dla porównania :

Roczniki Wisły : 96.03 , 95.02 ,95,03 , 93,04 , 93.03, 93.03 ,92,10 , 92.05 92,08, 92,05 92,04 , 91,06 , 89,05 , 88.08

Roczniki Zagłębia: 95.06 , 95.04, 95.02 , 94.07 , 94.05 , 94.03 , 93.10 , 93.09 , 93.04 , 93.04 , 92.02, 92.09 , 92.09 , 91.09 , 91.01

co prawda najmłodszy zawodnik ( rocznik 96 ) należał do nas , ale jeśli chodzi o średnią o Zagłębie biło nas na głowę . Nie mówią o występach zawyżających średnią Bruda i Małeckiego .

najm 24.05.2012 19:31

nie wiem o co chodzi, ale kolejny mecz wygrany przez naszą ME (2;4 z Koroną). Czemu wcześniej tak słabo im szło i nagle się przebudzili? Czy to kwestia tego, że Małecki tam dowodzi?:D Czy może jednak fakt, że trochę trenowali z Probierzem i okazało się, że wcale nie są tak słabi, czy może Probierz jest cudotwrócą i jakoś do nich doszedł? Nie jest to istotne. Ważne, że przestaniemy się wstydzić za naszą ME.

Kamil17ABG 24.05.2012 20:14

"Na dwie minuty przed przerwą wynik na 2:0 podwyższył Patryk Małecki, pokonując bramkarza gospodarzy bezpośrednio z rzutu rożnego."
Yyyy wkręt ala Beckham? Chętnie zobaczę skrót :D

quont 26.05.2012 06:41

Wie ktoś, gdzie dziś nasi juniorzy grają z Garbarnią?

Błaszczu_WIŚLAK 26.05.2012 18:20

Młody Cleber w poniedzialek zaczyna treningi z pierwszą drużyna :) tak napisał na fb


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl