![]() |
Ja aktualnie czytam (auto)biografię Johna Stocktona. Koszykarz, Utah Jazz, NBA lat '90 gdyby ktoś nie kojarzył ;)
|
Oczywiście, że czytamy! W moim mieszkaniu stoi kilka kupek książek, które powinnam czytać, ale ze względu na pracę, zwyczajnie nie mam na to czasu :P Zupełny bezsens, muszę przyznać :D
|
"Święty Psychol" J. Theorin
|
"Czarny wiking" Birgissona
"Ja, kibic" Bannona "Kompania braci" Ambrose'a "Czarnobylska modlitwa" Aleksijewiczowej "Dzieje wypraw krzyżowych" 3 tomy Runcimana "Upadek Konstantynopola" Runcimana |
Ja powoli kończę chyba najbardziej wstrząsającą i najbardziej antywojenna książkę w swoim czytelniczym doświadczeniu:
"Cynkowi chłopcy" http://lubimyczytac.pl/ksiazka/258953/cynkowi-chlopcy Trauma Armii Czerwonej w Afganistanie z perspektywy rodzin, zwykłych żołnierzy i świadków tamtym wydarzeń. Juz sam tytuł nawiązuje, do cynkowych trumien, którymi zwozili do Rosji poległych. Autorka prawie została wyklęta przez opinię publiczną po jej publikacji, a armia czerwona wytoczyła jej proces o obrazę żółnierzy... bardzo polecam |
Cisza straszna w temacie.. a ja konczę czytać właśnie - X, Y, Z. Prawdziwa historia złamania szyfru Enigmy napisana przez siostrzeńca Turinga. Nareszcie odpowiednia ilość miejsc przyznana osiągnięciom Polaków, a także w miarę wiernie oddane płaszczyzny współpracy z Francuzami i Anglikami.
Ogólnie te opracowania REBIS są dla mnie przykładem, jak pokazywać historię w ciekawy i przyjemny sposób, by nie zanudzić odbiorcę. https://www.empik.com/xyz-prawdziwa-...3973,ksiazka-p |
Ktoś czyta serię Grzegorza Kalinowskiego o Heńku Wcisło?
|
No to co tam ostatnio mialem na rozkladzie:
"Nóż" Nesbo "Szanchaj" Ossendowskiego "Upadek Agatona" Gardnera "Krótki, szczęśliwy żywot brązowego oksforda" - opowiadania Dicka "Granice marzeń. O państwach nieuznawanych" Grzywaczewskiego "Sześć lat później" Cobena "Wielka gra. Sekretna wojna o Azję środkową" Hopkirka |
"Cena nieśmiertelności" Darka Tokarskiego. Powieść sensacyjna napisana przez Wiślaka z Nowej Huty, który obecnie mieszka w Anglii. Część akcji rozgrywa się w Krakowie. Polecam.
|
Bardzo fajne kryminały autorstwa Przemysława Semczuk czytałem. TAK BĘDZIE PROśCIEJ akcja dzieje się w 1993 roku w jeleniej Górze i okolicach i TO NIE PRZYPADEK akcja dzieje się w Zgorzelcu w latach 90 tych
|
Cytat:
|
Teraz lecę Grzegorza Kalinowskiego śmierć Frajerom itd. zapowiada się rewelacja
|
"Amerikanskij Szpion - Największa kompromitacja KGB" John Baron polecam.
|
Larry Bond Wir. Stare ale jare.Polecam
|
O. Dawno tutaj sie wpisywalem. To lecimy z rozkladowka od ostatniego wpisu:
"Przedrzeźniacz" W. Tevis "Wisła w ogniu" wiadomo kto:D "Piechotą do źródeł Orinoko" W. Cejrowski cała seria (12 książek) "Wojny wikingów" B. Cornwell "Gad. Spowiedź klawisza", "Agonia" P.Kapusta "Czerwony rynek. Na tropie handlarzy organów, złodziei kości, producentów krwi i porywaczy dzieci" S. Carney "Pacjentka" A. Michaelides "Zapach śmierci" S. Beckett "Raport mniejszości. Opowiadania" P.K. Dick "Bracia Karamazow" F. Dostojewski "Syn" P. Meyer tetralogia "Hyperion" D. Simmons "Morza wszeteczne", "Wyspy plugawe" M. Mortka "Kotka i generał" N. Haratischwili "Zmijowisko" W. Chmielarz dwie pierwsze ksiazki (w piatek zaczalem) z serii o Robercie Hunterze C. Cartera |
Ja od siebie dodaje Edwarda Snowdena i "Pamięć nieulotna"... warto poczytać w jakim kierunku idzie globalny monitoring ludzi oraz od czego to wszystko się zaczęło...
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4896...miec-nieulotna |
Cytat:
Dicka wiem, że powinienem cenić, znam ekranizacje, ale nic nie czytałem - mam na półce z nowościami od stycznia Ubik i Przez ciemne zwierciadło, tej wiosny na pewno przeczytam. Jeśli chodzi o Dostojewskiego, chciałem sobie jakiś czasem temu przypomnieć Biesy, ale jakoś ciągle pomijam. Z rzeczy niezawodowych w ostatnim tygodniu-dwóch przeczytałem 451 st. Fahrenheita, Ciemność w południe, Wojny nowoczesnych plemion i coś jeszcze, ale nie pamiętam xd Teraz czytam Spisek przeciwko Ameryce i Literaturę Greków i Rzymian Kubiaka. Przy czym tego Rotha czytałem na pewno z 10 lat temu, ale prawie nic z niego nie pamiętam. Cytat:
|
Aktualnie jestem w trakcie czytania reportażu z Rosji Jeleny Kostiuczenko "Przyszło nam tu żyć"
Pokazuje w nim jak wyglądają realia życia w Rosji, między innymi jak funkcjonuje policja i inne służby. |
Miasto Noży przeczytałem. Naprawdę taki klimat był na osiedlach Krakowa?
Jest coś podobnego do przeczytania? |
Ktoś coś ciekawego z kryminałów poleci? Przeczytałem cykl Milicjanci z Poznania autorstwa Ryszarda Ćwirleja.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Teraz to mam lekturę: Tajemnice garnizonów radzieckich w Polsce
|
Są jakieś książki o historii naszego Klubu?
|
Panowie coś podobnego do Miasta Noży polecicie?
|
Wszystkie Severskiego
|
Czyta ktos cos jeszcze i poleca cos dobrego?:D
|
Ja naciąłem się ostatnio na biografię Angeli Merkel. Jest tak nudna że szlag trafia. Za to Historia polityczna Polski 1989-2023 profesora Dudka czytała się super.
W kolejce Duduś i kilka reportaży od wydawnictwa Czarne więc będzie ciekawiej. Do tego... kogo ty pytasz jak tu na forum zostało 15 osób, z których tylko 6 jako tako czyta. :D |
Biorę udział w wyzwaniu 52 książki w ciągu roku. Na razie jest 12/52 ktoś poleci dobrą książkę/książki. Ogólnie kryminały, powieść, biografię.
Audiobook też może być. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:41. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl