Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Książki - ktoś je jeszcze czyta?! (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=89)

TidyHipa 09.05.2019 07:26

Ja aktualnie czytam (auto)biografię Johna Stocktona. Koszykarz, Utah Jazz, NBA lat '90 gdyby ktoś nie kojarzył ;)

Matiki 14.05.2019 19:51

Oczywiście, że czytamy! W moim mieszkaniu stoi kilka kupek książek, które powinnam czytać, ale ze względu na pracę, zwyczajnie nie mam na to czasu :P Zupełny bezsens, muszę przyznać :D

fran23 20.05.2019 12:11

"Święty Psychol" J. Theorin

wiesniak842 06.07.2019 08:42

"Czarny wiking" Birgissona
"Ja, kibic" Bannona
"Kompania braci" Ambrose'a
"Czarnobylska modlitwa" Aleksijewiczowej
"Dzieje wypraw krzyżowych" 3 tomy Runcimana
"Upadek Konstantynopola" Runcimana

Vinci 06.07.2019 19:05

Ja powoli kończę chyba najbardziej wstrząsającą i najbardziej antywojenna książkę w swoim czytelniczym doświadczeniu:

"Cynkowi chłopcy"
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/258953/cynkowi-chlopcy

Trauma Armii Czerwonej w Afganistanie z perspektywy rodzin, zwykłych żołnierzy i świadków tamtym wydarzeń. Juz sam tytuł nawiązuje, do cynkowych trumien, którymi zwozili do Rosji poległych. Autorka prawie została wyklęta przez opinię publiczną po jej publikacji, a armia czerwona wytoczyła jej proces o obrazę żółnierzy... bardzo polecam

Vinci 11.08.2019 10:29

Cisza straszna w temacie.. a ja konczę czytać właśnie - X, Y, Z. Prawdziwa historia złamania szyfru Enigmy napisana przez siostrzeńca Turinga. Nareszcie odpowiednia ilość miejsc przyznana osiągnięciom Polaków, a także w miarę wiernie oddane płaszczyzny współpracy z Francuzami i Anglikami.

Ogólnie te opracowania REBIS są dla mnie przykładem, jak pokazywać historię w ciekawy i przyjemny sposób, by nie zanudzić odbiorcę.

https://www.empik.com/xyz-prawdziwa-...3973,ksiazka-p

Szneka 22.08.2019 10:18

Ktoś czyta serię Grzegorza Kalinowskiego o Heńku Wcisło?

wiesniak842 10.10.2019 13:05

No to co tam ostatnio mialem na rozkladzie:
"Nóż" Nesbo
"Szanchaj" Ossendowskiego
"Upadek Agatona" Gardnera
"Krótki, szczęśliwy żywot brązowego oksforda" - opowiadania Dicka
"Granice marzeń. O państwach nieuznawanych" Grzywaczewskiego
"Sześć lat później" Cobena
"Wielka gra. Sekretna wojna o Azję środkową" Hopkirka

Barti 11.10.2019 06:27

"Cena nieśmiertelności" Darka Tokarskiego. Powieść sensacyjna napisana przez Wiślaka z Nowej Huty, który obecnie mieszka w Anglii. Część akcji rozgrywa się w Krakowie. Polecam.

Szneka 19.12.2019 14:14

Bardzo fajne kryminały autorstwa Przemysława Semczuk czytałem. TAK BĘDZIE PROśCIEJ akcja dzieje się w 1993 roku w jeleniej Górze i okolicach i TO NIE PRZYPADEK akcja dzieje się w Zgorzelcu w latach 90 tych

anik 20.12.2019 16:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1548348)
Bardzo fajne kryminały autorstwa Przemysława Semczuk czytałem. TAK BĘDZIE PROśCIEJ akcja dzieje się w 1993 roku w jeleniej Górze i okolicach i TO NIE PRZYPADEK akcja dzieje się w Zgorzelcu w latach 90 tych

tę drugą czytałam, rzeczywiście spoko, też polecam

Szneka 30.12.2019 10:28

Teraz lecę Grzegorza Kalinowskiego śmierć Frajerom itd. zapowiada się rewelacja

adam_09 30.12.2019 14:47

"Amerikanskij Szpion - Największa kompromitacja KGB" John Baron polecam.

Szneka 02.03.2020 09:27

Larry Bond Wir. Stare ale jare.Polecam

wiesniak842 02.03.2020 16:14

O. Dawno tutaj sie wpisywalem. To lecimy z rozkladowka od ostatniego wpisu:
"Przedrzeźniacz" W. Tevis
"Wisła w ogniu" wiadomo kto:D
"Piechotą do źródeł Orinoko" W. Cejrowski
cała seria (12 książek) "Wojny wikingów" B. Cornwell
"Gad. Spowiedź klawisza", "Agonia" P.Kapusta
"Czerwony rynek. Na tropie handlarzy organów, złodziei kości, producentów krwi i porywaczy dzieci" S. Carney
"Pacjentka" A. Michaelides
"Zapach śmierci" S. Beckett
"Raport mniejszości. Opowiadania" P.K. Dick
"Bracia Karamazow" F. Dostojewski
"Syn" P. Meyer
tetralogia "Hyperion" D. Simmons
"Morza wszeteczne", "Wyspy plugawe" M. Mortka
"Kotka i generał" N. Haratischwili
"Zmijowisko" W. Chmielarz
dwie pierwsze ksiazki (w piatek zaczalem) z serii o Robercie Hunterze C. Cartera

Vinci 02.03.2020 19:58

Ja od siebie dodaje Edwarda Snowdena i "Pamięć nieulotna"... warto poczytać w jakim kierunku idzie globalny monitoring ludzi oraz od czego to wszystko się zaczęło...

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4896...miec-nieulotna

czaro 07.03.2020 12:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1550831)
W. Cejrowski
P.K. Dick
F. Dostojewski

Cejrowskiego bym nie tknął, nawet gdybym utknął gdzieś w zamknięciu na tydzień.
Dicka wiem, że powinienem cenić, znam ekranizacje, ale nic nie czytałem - mam na półce z nowościami od stycznia Ubik i Przez ciemne zwierciadło, tej wiosny na pewno przeczytam.
Jeśli chodzi o Dostojewskiego, chciałem sobie jakiś czasem temu przypomnieć Biesy, ale jakoś ciągle pomijam.

Z rzeczy niezawodowych w ostatnim tygodniu-dwóch przeczytałem 451 st. Fahrenheita, Ciemność w południe, Wojny nowoczesnych plemion i coś jeszcze, ale nie pamiętam xd Teraz czytam Spisek przeciwko Ameryce i Literaturę Greków i Rzymian Kubiaka. Przy czym tego Rotha czytałem na pewno z 10 lat temu, ale prawie nic z niego nie pamiętam.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 1550843)
Ja od siebie dodaje Edwarda Snowdena i "Pamięć nieulotna"...

Wiem, że warto, ale ponieważ inne problemy wydają mi się teraz kluczowe, od dłuższego czasu dobieram lektury z trochę innego klucza.

sernis002 20.03.2020 11:27

Aktualnie jestem w trakcie czytania reportażu z Rosji Jeleny Kostiuczenko "Przyszło nam tu żyć"
Pokazuje w nim jak wyglądają realia życia w Rosji, między innymi jak funkcjonuje policja i inne służby.

Szneka 20.07.2020 09:49

Miasto Noży przeczytałem. Naprawdę taki klimat był na osiedlach Krakowa?
Jest coś podobnego do przeczytania?

Szneka 25.04.2022 08:58

Ktoś coś ciekawego z kryminałów poleci? Przeczytałem cykl Milicjanci z Poznania autorstwa Ryszarda Ćwirleja.

Arkas 25.04.2022 12:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1581873)
Ktoś coś ciekawego z kryminałów poleci? Przeczytałem cykl Milicjanci z Poznania autorstwa Ryszarda Ćwirleja.

Polecam serię z Komisarzem Forst Remigiusza Mroza.

Szneka 25.04.2022 13:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 1581883)
Polecam serię z Komisarzem Forst Remigiusza Mroza.

gdzie się akcja dzieje?

Arkas 17.05.2022 12:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1581884)
gdzie się akcja dzieje?

Głównie w Zakopanem.

Szneka 15.02.2023 21:25

Teraz to mam lekturę: Tajemnice garnizonów radzieckich w Polsce

Szneka 16.03.2023 11:19

Są jakieś książki o historii naszego Klubu?

Szneka 05.07.2023 12:15

Panowie coś podobnego do Miasta Noży polecicie?

Pawciokrk 27.08.2023 19:18

Wszystkie Severskiego

wiesniak842 12.03.2025 12:15

Czyta ktos cos jeszcze i poleca cos dobrego?:D

Padre1906 15.03.2025 20:04

Ja naciąłem się ostatnio na biografię Angeli Merkel. Jest tak nudna że szlag trafia. Za to Historia polityczna Polski 1989-2023 profesora Dudka czytała się super.
W kolejce Duduś i kilka reportaży od wydawnictwa Czarne więc będzie ciekawiej.

Do tego... kogo ty pytasz jak tu na forum zostało 15 osób, z których tylko 6 jako tako czyta. :D

gizmo 17.03.2025 13:42

Biorę udział w wyzwaniu 52 książki w ciągu roku. Na razie jest 12/52 ktoś poleci dobrą książkę/książki. Ogólnie kryminały, powieść, biografię.
Audiobook też może być.

tempertantrum 21.03.2025 22:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1644147)
Czyta ktos cos jeszcze i poleca cos dobrego?:D

Marian Baczal - Źródło czerni


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1598046)
Są jakieś książki o historii naszego Klubu?

"Sen o Potędze" Mateusza Migi :-D W razie czego mam jeden egzemplarz, gdybyś chciał pożyczyć.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1598046)
Ktoś coś ciekawego z kryminałów poleci?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gizmo (Post 1644519)
Biorę udział w wyzwaniu 52 książki w ciągu roku. Na razie jest 12/52 ktoś poleci dobrą książkę/książki. Ogólnie kryminały, powieść, biografię.
Audiobook też może być.

Karkonoska seria kryminalna. Na ten moment są trzy tomy.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:41.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl