![]() |
Cytat:
|
Cytat:
Młodzi nie mają perspektyw w tym kraju bo jaka to perspektywa pracować za płacę minimalną lub na umowę śmieciową i jeszcze założyć a potem wychować z tego rodzinę ? Potem rząd się dziwi dlaczego tak mało rodzi się w Polsce dzieci jak nawet nie stworzy warunków żeby zmienić tą sytuację a młodzi ludzie emigrują w poszukiwaniu godnych zarobków za granicę bo jak tu z tego wyżyć nie mówiąc o założeniu rodziny ... |
Niektórzy nawet nie wiedzą w jakim celu tworzona była ta 'tęcza'. No cóż, aż smutno wyjść na miasto...
|
Cytat:
Sam byłem na marszu w Krakowie, ale patrząc na filmy i relacje zasadne jest pytanie czy jest sens organizować Marsz Niepodległości w przyszłym roku. Co z tego, że przyjdzie 50 tysięcy osób, skoro kilkudziesięciu (czy kilkuset?) będzie zachowywało się jak dzicz i bydło dając wszelkiej maści lewakom argument do ręki. Bezmózgi, nie mam pytań. |
|
Abstrahując od dosyć poważnego kontekstu, nie mogłem się powstrzymać słysząc komentatorów i uciec od porównań :)
Gość ma zadatki na sprawozdawcę sportowego, radiowego ;) http://www.youtube.com/watch?v=3cBofeo1Y74 https://www.youtube.com/watch?v=33qR5XD_5gs Pzdr. |
Cytat:
|
Cytat:
A tych kilku Polaków których nazwałeś nie stosownie, zgodnie z wolą wielmożnych rządzących zostało sprowokowanych. To tak jakbyś szedł ulicą z Mamą lub Żoną, a gość z sierpem i młotem zaczął im ubliżać, opluwać, albo atakować. Nie dajcie sobie rodacy wmówić lewackiej polityki poprawności, jak ktoś kogoś atakuje to jest sprawcą i proszę mi tu nie wciskać że po prawnie to się stoi i nic nie robi. Bo wygodnie się tak mówi jak to nie w Ciebie lecą kamienie, czy też butelki z benzyną. Oni tak lata kontrolują i niszczą normalny odruch obronny w naszym narodzie, a jednocześnie sami niszczą czy być może nawet mordują swoich przeciwników. A zresztą tak na prawdę zamiast toczyć ta jałową dyskusję trzeba się cieszyć z dwóch powodów: Po pierwsze że jest nas chcących coś zmienić patriotów coraz więcej. Po drugie że obecna władza coraz bardziej boi się tego czego w ogóle się tylko boi, czyli utraty władzy. Po trzecie obecna władza wie że tak na prawdę to u nas jest spokojniutko, nic się nie dzieję i w porównani u z innymi manifestacjami nie zadowolenia w Europie to spokojnie Marsz Niepodległości mógłby dostać pokojową nagrodę Nobla. |
Cytat:
http://puszka.waw.pl/tecza-projekt-pl-2787.html Wysoka na 9 i szeroka na 26 metrów kolorowa tęcza stworzona jest z 16 tysięcy sztucznych kwiatów nawleczonych na stalową konstrukcję. Instalacja przygotowana została przez Julitę Wójcik dla Instytutu Adama Mickiewicza i wpisuje się w program wydarzeń kulturalnych towarzyszących polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Tęcza pojawiła się w Warszawie "na styku" kilku wydarzeń: Parady Równości, zbliżającego się Bożego Ciała oraz Euro 2012, z którymi mogła zostać intuicyjnie powiązana, jednak Julita Wójcik niejednokrotnie podkreślała w rozmowach i wywiadach, że "Tęcza" nigdy nie miała być zaangażowana społecznie czy politycznie. Autorka zakładała całkowite odcięcie od jakichkolwiek narzuconych znaczeń. Instalacja ma po prostu nieść pozytywne skojarzenia. Inne "tęcze" powstawały wcześniej również na placu przed Parlamentem Europejskim (w 2011 roku) oraz przy klasztorze nad jeziorem Wigry (w 2010 roku). Za każdym razem dla artystki liczyło się to, aby w tworzeniu i przygotowaniu kwiatów wzięli udział okoliczni mieszkańcy. Elementy potrzebne do warszawskiej instalacji powstały w ramach warsztatów w Zachęcie. widzę, żeś w UK. za słaby na Polskę, że wyemigrowałeś? |
Cytat:
Wściekły pies, Czy tego chcemy, czy nie część środowisk jedzie do Warszawy w jednym celu. Czy zostali sprowokowanie? Nie wiem, nie było mnie tam, bardzo możliwe. Jednak ktoś kto jedzie na Marsz musi mieć świadomość, że takie prowokacje będą oraz mieć świadomość jak całą sytuację pokażą media. Rozumiem, że grupie, która zajęła się wyrywaniem drzewek oraz obrzucaniem kamieniami straży pożarnej nie zależy specjalnie na wizerunku, jednak panu Winnickiemu i spółce powinno już zależeć, szczególnie patrząc na kwestię zbliżających się wyborów. Tusk się nie przestraszy, nie łudź się. Co mu zrobisz, rzucisz go kamieniem? Kto me media, ten ma władzę, a wczoraj po raz kolejny daliśmy do ręki argument Kuźniarowi i reszcie reżimowców. Patriotów jest coraz więcej i bardzo dobrze. Pytanie jak na wizerunek patrioty, nacjonalisty, narodowca wpłyną wczorajsze obrazki. Czy po takich incydentach jak te z drzewami, czy strażą przybędzie w Polsce patriotów? |
Cytat:
Dobry obrazek na profilu fejsbukowym Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Polskich, akcja dzieję się w trakcie bitwy pod grunwaldem, Krzyżacy stoją i pytają "chyba zaczęli bez nas", a na drugim planie Polacy bijący się między sobą... Szczerze to w dupie mam co sobie pomyślą i w dupie mam te zamieszki, liczy się Polska i Polacy, każdy rodak się liczy ten po prawej i po lewej, ten co rzuca kamieniami i śpiewa hymn. Wszyscy jesteśmy Polakami i mam dość tego że dajemy się dzielić grupce ludzi, w tak prymitywny sposób. Myślę że oni po prostu się boją bo widzą że idą zmiany, może i mają media, ale te media w ogóle nie trafiają do ludzi, szczególnie do młodych, a plan z wysyłaniem za granice zadziałał na krótką metę. Moim zdaniem powinniśmy wszyscy Polacy przyjąć postawę "ch*j z podziałami", odłożyć lokalne, czy poglądowe animozje na bok i wziąć się do roboty. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Śmieszą mnie teraz wypowiedzi "autorytetów" w głównych mediach (jeszcze Wałesy nie słyszałem) jakie to straszne zamieszki wczoraj były, że nam daleko do zachodu itd., ale, chyba mają krótką pamięć bo na tym "cywilizowanym zachodzie" awantury trwały po kilka dni bez przerwy (Anglia,Szwecja,Francja,Hiszpania) czy ostatnio w Turcji gdzie ginęli ludzie, więc u nas było spokojnie w porównaniu do w/w przykładów.
Taka ciekawostka. W zeszłym roku Marsz Niepodległości również przechodził obok ambasady Rosji. Ambasada ta była obstawiona przez policje, a na jej terenie stali ludzie uzbrojeni w karabiny maszynowe (prawdopodobnie AK47) z ostrą amunicją. W tym roku nikt ambasady nie pilnował, dlaczego? |
pysio ma jakieś rozdwojenie czy manipulacja?
Cytat:
ogłądałem właśnie fajny filmik, jak chłopcy rwalil drzewka. w czym one im przeszkadzały? może naczytali się raportu specjalisty od drzew, niejakiego Chrisa Cieszewskiego i sprawdzali ich wytrzymałość,albo teoria że ich tam w ogóle nie było? |
Cytat:
Swoją drogą sławny squat, gdzie doszło wczoraj do dziwnych zamieszek (koktaile Mołotowa-sic!) leży dokładnie 190 m od Komendy Rejonowej Policji... http://www.youtube.com/watch?v=kW5wp...ature=youtu.be https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/...86481025_n.jpg |
Cytat:
Jedyne minusy marszu: ogromnie liczne i długie przemówienia na Agrykoli, oraz prowokacje policji na powrocie (niektórzy doświadczyli jej nawet dwukrotnie). |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
"dresiki" "zdziczały przemarsz" "ćwierć człowieka" - ostro jedziesz przez internet. To jest ta mowa tolerancji :) |
Cytat:
|
Ruskie chcą przeprosin za Dzień Niepodległości.
Widać w jakim niepodległym kraju my żyjemy ... my czekamy na przeprosiny ruskich 50 lat |
Jak jeden z drugim nie nauczy się różnicy między Ruchem Narodowym, Nazizmem i Faszyzmem to będziemy mieć w kraju tak jak mamy. Niektórym to już wyprano mózgi doszczętnie.
|
Cytat:
|
Cytat:
Co więcej Rosja może być sama sobie winna nastrojów w naszym narodzie, gra sprawą Smoleńską, nie oddaje wraku, nie współpracowała z Polakami tak jak należało, jej działania są bardzo, bardzo niejasne. Rodzi to wielką złość w narodzie polskim. Znając te nastroje wśród społeczeństwa Pan Tusk i Pan Sienkiewicz nie zabezpieczają Ambasady Rosyjskiej...jak można nazwać to działanie ? Albo totalnym partactwem, albo przemyślanym działaniem... Jedno i drugie jest kompromitacją tych panów, którzy rządą RP. Po wtóre, czy znamy z nazwiska osobę/osoby które "zaatakowały" ambasadę (znaczy naszą budkę strażniczą, wybudowaną za polskie pieniądze) ? Jeśli je poznamy, to wtedy będziemy mogli poznać ich sylwetki, powiązania i "inspiracje"... |
Cytat:
na wybory nie chodzi ? (jak radzi Pan Tusk, Komorowski i inne łżeelity) może nie zauważyłeś, że osoby które wczoraj były na marszu to nie są wyznawcy Jarosława Kaczyńskiego, a Romana Dmowskiego. Pan Kaczyński wielokrotnie mówił, że Jego wzorem jest Piłsudski. Co stoi więc w przeczności w poglądami ludzi z Ruchu Narodowego. Wiem wiem, Ty tego i tak nie pojmujesz, bo dla Ciebie to wszystko jedno... Jednak, PiS a Ruch Narodowy to dwie bajki, jedna należy do partii politycznych głównego nurty, które rządziły w Polsce, a niewiele zmieniły. Ruch Narodowy to przyszłość, głównie młodzi ludzie (jedni bardziej inteligentni, inni mniej - jak to w społeczeństwie). Jest to RUCH, który w przyszłości wstrząsnie Polską i obróci obecną sytuacje w pył. To RUCH, który jest katalizatorem przemian społecznych, odradzania się świadomości narodowej i państwowej. Ruch, który zniszczy internacjonalistyczne brednie i mroznki. Z pewnością coraz więcej osób będzie doceniać idee, które głosi ten ruch. A Jego główna idea to taka, aby Polacy czuli się gospodarzami we własnym domu. A nie, aby Instytucji Ponadnarodowe, Inne Państwa, Koncerny i Firmy międzynarodowe dzieliły się nami wg własnego uznania jak jakimś poletkiem. Mamy 2 mln emigracje, a i tak 13 % bezrobocie. Państwo nic nie robi, aby temu przeciwdziałać ? Demograficznie jesteśmy nad przepaścią, nie istnieje polityka wspierania rodziny i budownictwa. Nie istnieje polityka gospodarcza naszego państwa. Wszystko idzie na żywioł, nasi przedsiębiorcy wystawieni zostają na nierówną walkę z koncernami międzynarodowymi, z którymi nie mają prawa się równać. My mamy pseudogospodarkę rynkową od 24 lat, a koncerny zdobywały kapitał od dziesiątek lat. Jak w takich warunkach, bez pomocy NASZEGO PAŃSTWA mamy z nimi rywalizować ? To jest jeden przykład, gdzie nasze Państwo za nasze podatki i pieniądze nie dba o nas. Jest taka anegdota, która krąży o prezesie instytucji niemieckiej, która buduje drogi (odpowiednik naszej GDDKiA). Podobno stwierdzi On, że jeśli któryś kontrakt na budowę kluczowej drogi (dużej inwestycji) w Niemczech wygrałaby firma inna niż niemiecka, to NATYCHMIAST wyleciałby ze stanowiska. U nas wygrywają firmy chińskie, niemiecki, irlandzkie, portugalskie, hiszpańskie, włoskie, słowackie, czeskie i inne...tylko część tortu dostają polskie firmy. |
Cytat:
|
Cytat:
I jeszcze to "ewentualne przejecie władzy". Pokładasz nadzieję w kims kto znając historię dotychczasowych zdarzeń okołomarszowych (jakichkolwiek marszów) wnioskuje o przejscie obok punktów potencjalnie zapalnych? I jeszcze mówi, że jakby co to sobie poradzi ze swoją ochroną? Niezorientowany? Nie uczy się na błedach? A może świadomie i celowo,hę? |
Jakiś nadgorliwy kasuje posty.
Studio- Nie ulega wątpliwości, że byliście wczoraj na marszu konkretną liczbą z efektownym oflagowaniem i rozumiem, że na wejściu chcieliście poinformować, zgromadzonych, że nadchodzicie, ale dalsze wasze przyśpiewki uważam za wybitnie żenujące. Priorytetem dla was był lans waszej ekipy czy uczczenie pamięci bohaterów walki o niepodległość? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Fajny tekst i wiele komentarzy http://andromeda.salon24.pl/513674,d...zarabiamy-malo |
Cytat:
|
Niepodległa Pyta 2013
https://www.youtube.com/watch?v=MyEq8qdOnPM#t=265 |
Cytat:
Państwa, które dbają o swoją gospodarkę, to nie te, które rozdają socjał na lewo i prawo, ale Państwa, które tworzą zasady, że firmy w danym państwie inwestują i zatrudniają mieszkańców tego kraju. Ochraniają swój rynek w sposób BARDZIEJ LUB MNIEJ OFICJALNY. Nic nie robienie państwa skutkuje 2 mln emigrantów, 13 % bezrobociem, załamianiem demograficznym, totalnym brakiem perspektyw w wielu regionach kraju. My żyjemy w Krakowie, ten region na szczęście jest w zdecydowaniem lepszym położeniu niż pozostałe części kraju. Ale młodzi ludzie w miasteczkach nie mają perspektyw. Nie mają pracy, bo zakłady, huty i kopalnie zamknięto. W urzędach zatrudniają znajomych królika. Wszystkie regulacje prawne tak naprawdę nie chronią polskiego przedsiębiorcy, a brak tych regulacji tak naprawdę preferuje chinczyków, niemców, hiszpanów i irlandczyków... Do tego dochodzi nasza mentalność, w której wszystko co obce jest lepsze od naszego... A większość oferowanej pracy jest za płace minimalną, która z perspektywami nie ma nic wspólnego. Państwo, które my utrzymujemy powinno chronić nas i nas wspierać, a nie stwarzać raj dla działania dla obych instytucji, państw, koncernów i korporacji. |
Cytat:
|
Cytat:
Jeśli chodzi o nową falę, czyli emigrację od momentu wstąpienia Polski do UE to szacuje się ją na ok. 2 mln stałych emigrantów i ok. 1,5 mln tzw. rezydentów, czyli osób, które czasowo przebywają poza krajem od minimum roku (przykładowo ja należę do tej grupy). Nieoficjalne źródła tak jak wspomniałeś są nieoficjalne ;) |
Czyli co - "rezydentów" nie wliczasz do swojej wyliczanki? :)
edit. dzięki za wyjaśnienie - poprzedni Twój post sugerował co innego, a że nie mam wiedzy w tym temacie wolałem uszczypliwie zapytać :D |
Wliczam. Rezydenci wliczają się do całości emigrantów. Łącznie 2,1 mln na koniec ubiegłego roku.
Zresztą można zobaczyć jak zmienia się unijna metodologia. http://forsal.pl/artykuly/742047,emi...-z-polski.html http://g5.gazetaprawna.pl/p/_wspolne...0/1537010-.jpg |
Cytat:
|
Cytat:
2) Jak ktoś wyżej wkleił link, gdzie gość pisze, że jesteśmy pracowitym narodem. Ok ale co da większe korzyści tobie i gospodarce: 16 godzin zapierdalania na zmywaku w Anglii(fajnie że kasa płynie do Polski razy 5) czy może 6 godzin pracy nad stworzeniem Iphona w kosztach 12$ i sprzedanie go za 400$? O gospodarkę dbają ludzie, którzy przynoszą jej kasę. Ich praca! A co ma zrobić państwo, które ma ograniczone środki i żeby komuś dać musi komuś zabrać. Dzięki temu wszystkich nie uszczęśliwisz. Państwo nie sprawi, że nagle zaczniemy być kreatywni innowacyjni. Sami to musimy pojąć, jeśli chcemy coś w tym kraju zbudować. Politycy kasę mają, ich mało obchodzi jak ci się żyje. Uwierz w to! 3) Nie chronią, bo nie są w żadnym stopniu konkurencyjni na rynku. Przypominam, że żyjemy w gospodarce rynkowej, a nie centralnie planowanej. To, że pewne procesy idą wolno, to fakt. Jest to wina niekompetentnych urzędników. No ale kto ich do cholery wybiera? Kto ich rozlicza? Sami dajemy przyzwolenie na to, że minister od sprawiedliwości mówi, że "tylko państwo ma monopol na przemoc", a minister sportu pyta: "kto wybrał te drużyny do superpucharu". Media oczywiście cisną bękę a nam cieknie piana na ustach nic z tym nie robiąc. Te przykłady są trywialne, ale prościej wyjaśnić na ich przykładzie, jak działa ten mehanizm. 4) To stwórz coś lepszego. Pokaż, że robisz coś lepiej. Amerykanie robią dobre komputery i systemy informatyczne, i ciągną z tego kasę. Niemcy mają wspaniałych inżynierów tworzą niezawodne samochody i ciągną z tego kasę. A co my tworzymy? Jesteśmy pracowici na zmywaku, póki, co. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:42. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl