Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w europejskich pucharach 11/12 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8092)

Dariusz 01.07.2011 10:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jasnyGwint (Post 1119552)
Wyniki poszczególnych meczów w eliminacjach nie mają znaczenia. Jeśli odpadniemy w tej rundzie dostaniemy 1 punkt. W sumie za eliminacje maksymalnie możemy zdobyć 1.5 punkta (odpadając w 4tej rundzie LE)

Ale wygrywając dwa razy dostaniemy 20% pnuktów z rankingu krajowego, czyli 0,1 pkt

dobra_bestia 01.07.2011 11:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez frg (Post 1119548)
Zobaczymy co pokarze, najlepsze jest to zdjęcie obok z meczu cracovia-lech - Idealnie pokazuje stosunki pomiedzy tymi dwoma klubami i ich kibicami :rotfl:

no sory ale ze zdjęciem to dojebali po całości hahahaha. Wczoraj Tromso pokazał jak silna jest liga łotewska, Wisła powinna wziąć z nich przykład i załatwić sprawę już w pierwszym meczu.

funkykoval 01.07.2011 11:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1119402)
Ona była wtedy w strefie spadkowej akurat będąc w fazie wznoszącej. Rok później zdobyła chyba mistrzostwo, więc nie deprecjonuj tak naszcyh dwóch remisów

Nie była w strefie spadkowej - przegrała 2 ostatnie mecze ligowe, m.in z Lynn Oslo które ją wyprzedziło, a w ostatniej kolejce Tromso wygrało z Rosenborgiem na wyjeździe spychając Valerengę do walki o utrzymanie w barażu z Sandefjord.

W kolejnym sezonie Valerenga była wicemistrzem - za Rosenborgiem - mieli tyle samo punktów, taką samą różnicę bramek, lepszy stosunek dwumeczu - decydowało chyba to, że Rosenborg strzelił więcej goli.
W kolejnym sezonie już mistrzostwo Norwegii.

Czyli kolega Framat ma zdecydowaną rację jeśli chodzi o falę wznoszącą Valerengi w czasie dwumeczu z Wisłą.

gianbuffon 01.07.2011 12:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 1119535)
Nasi rywale z Łotwy straszą nas swoim napastnikiem :) zapraszam do lektury i oglądania :P
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,358..._Rudnevs_.html

No niesamowity jest... aż dwa razy zmieniłem majtki w trakcie oglądania heh
I wszystkie pokazane bramki chyba są z meczów sparingowych z jakimiś ogórami.

leszekm_ 01.07.2011 13:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 1119535)
Nasi rywale z Łotwy straszą nas swoim napastnikiem :) zapraszam do lektury i oglądania :P
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,358..._Rudnevs_.html

Narazie to ten "snajper" oblał testy w Energie Cottbus, gdzie woleli Nwaogu. W Skonto głupi nie są i wiedzą, że teraz jest szansa zawodnika w Polsce zareklamować, a nuż Piast albo Cracovia da się nabrać i go weźmie.

DjInas 01.07.2011 13:50

Hehe, strzelil 7/10 bramek sam na sam, gdzie bardziej pochwaliłbym nie jednokrotnie pomocników skonto za dobre wylozenie pilki sam na sam. Sam napastnik popisał sie może 2 razy. Nic wielkiego. Nie widzialbym go nawet w rezerwach wisły :P

AYALA 01.07.2011 14:12

vice-mistrz Łotwy Daugava przegrała u siebie z Tromso aż 0-5 ,a 3 dni temu zremisowała ze Skonto1-1, więc chyba te Łotewskie kluby az takie mocne nie są aczkolwiek trzeba podejśc w pełni skoncentrowanym

Gordian 01.07.2011 15:03

Mecz meczowi nierówny. My też mieliśmy zajebiste mecze w Bytomiu, Kielcach i z Podbeskidziem. Teraz kibice w Rydze sobie analizują: "Dostali od takich drwali. To pewnie jakieś ogóry i mamy szanse wygrać". Wszystko zweryfikuje boisko 13 lipca.

JrQ- 01.07.2011 15:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gianbuffon (Post 1119615)
No niesamowity jest... aż dwa razy zmieniłem majtki w trakcie oglądania heh
I wszystkie pokazane bramki chyba są z meczów sparingowych z jakimiś ogórami.

to nie są sparingi, na Łotwie tak wygląda najwyższa klasa rozgrywkowa

blanco 01.07.2011 15:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 1119679)
My też mieliśmy zajebiste mecze w Bytomiu, Kielcach i z Podbeskidziem. Teraz kibice w Rydze sobie analizują: "Dostali od takich drwali. To pewnie jakieś ogóry i mamy szanse wygrać"

Stary , Skonto nawet nie ma kibiców więc nie ma nas kto analizować oprócz ich sztabu.
Tromso wczoraj pokazało nam jak się ogrywa frajerów.

Pablo84 01.07.2011 15:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 1119535)
Nasi rywale z Łotwy straszą nas swoim napastnikiem :) zapraszam do lektury i oglądania :P
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,358..._Rudnevs_.html


Moglibyście nie wklejać tu linków do gazety wyborczej?Jak już coś to skopiujcie zawartość .Po co nabijać baranom licznik?

El'kabat 01.07.2011 15:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez blanco (Post 1119687)
Stary , Skonto nawet nie ma kibiców więc nie ma nas kto analizować oprócz ich sztabu.
Tromso wczoraj pokazało nam jak się ogrywa frajerów.

Zgadzam sie w pełni. Szacunek to jedno,ale wypadałoby im tam juz dupsko zlac i miec spokoj u siebie

JOSE 841 01.07.2011 16:35

blanco z Levadią było podobnie a jak się skończyło wszyscy pamiętają więc mam nadzieje że Holendrzy nie zawiodą jak Skorża i Bednarz i nie zlekceważą rywala i poprowadzą zespól do zwycięstw w Champions League w podobnym stylu jak w lidze tylko czy powrót Niedzielana ma być lekarstwem na Rygę bo zainteresowanie Wisły jego powrotem to chyba żart

skeba 01.07.2011 17:27

Cytat:

Bednararz
A co miał Bednarz do rozpracowania przeciwnika, chyba CI się pomyliło z Janasem

JOSE 841 01.07.2011 17:47

skeba masz racje pomyłka

AS82 01.07.2011 20:04

ze Skonto zagramy bezposrednio po turnieju w Estonii,bez powrotu do Krakowa, oby pilkarze byli odpowiednio zmotywowani do tego meczu

skeba 01.07.2011 21:48

Cytat:

ze Skonto zagramy bezposrednio po turnieju w Estonii,bez powrotu do Krakowa, oby pilkarze byli odpowiednio zmotywowani do tego meczu
jak dojdzie Diaz i Biton to będę spokojny o fazę grupową LE, a czy LM to już będzie zależeć od losowania.
Oczywiście drużyny z Łotwy nie można lekceważyć, bo wyjdzie im mecz i przyjadą do nas z zamiarem wywiezienia 0-0, a Wisła tak grać nie potrafi.

Ale to tak jakby Borussia Dortmund z Wisłą grała.
Tak mogę porównać Wisłę do meczu ze Skonto...

MarioFan 01.07.2011 22:16

witajcie

sorki ze troszkę nie w temacie-choć związane z europejskim podbojem naszej Wisły


poszukuje do uzupełnienia mojej kolekcji szali okazjonalnych z występów Wisły na europejskiej scenie z lat 2000-2006

Wisła Uefa Cup 2000
Wisła-Parma 2002
Wisła-Lazio 2003
Wisła-Real 2004
Wisła-Panathinaikos 05
Wisła faza grupowa uefa cup 2006

Pozdrawiam kolekcjonersko,
Mariusz

CH. 01.07.2011 22:41

http://historiawisly.pl/wiki/index.p...e_okazjonalne:

Sharks1906 01.07.2011 23:01

Nie będzie na pewno łatwo i przyjemnie , jeśli chcemy wygrać piłkarze muszą potraktować to maksymalnie poważnie. Rywal ma przewagę bo jego rozgrywki ligowe są w toku , ale myślę , że w tym roku nie będziemy zawiedzeni :)

Kibicowsko trafiło nam się bardzo dobrze , dostaniemy dużo biletów .

Podsumowując : Już nie mogę się doczekać ! :)

Marcelo97 01.07.2011 23:04

Przypuścmy ( daj boże ), że Wisła awansuje do LM i za rok znowu zostanie mistrzem kraju i w II rundzie el. LM zagra z jakimiś Wyspami Owczymi. To czy znowu będą gazety,tv i inni wymieniac wpadki z Karabachem i Levadią ? ! Jeśli MY obawiamy się Skonto Ryga to jak my mamy zagrac w fazie grupowej i powalczyc z np: Manchesterem United ? ? ?

zim zum napisał(a):
Ja nie wiem czemu Wy się tak tego Skonto boicie. Dla mnie te 2 spotkania to będą pojedynki a'la rywalizacja z Szawle i tyle.

i ja też tak sądzę ; )

skeba 01.07.2011 23:33

Cytat:

Przypuścmy ( daj boże ), że Wisła awansuje do LM i za rok znowu zostanie mistrzem kraju i w II rundzie el. LM zagra z jakimiś Wyspami Owczymi. To czy znowu będą gazety,tv i inni wymieniac wpadki z Karabachem i Levadią ? ! Jeśli MY obawiamy się Skonto Ryga to jak my mamy zagrac w fazie grupowej i powalczyc z np: Manchesterem United ? ? ?
Witaj w Polsce. Tu sukcesy są deprecjonowane, a porażki wyolbrzymiane. Kraj, w którym ludzie cieszą się z czyjegoś nieszczęścia, a nie cieszą się ze swoich sukcesów, wymieniać dalej ? Oczywiście nie chce szufladkować każdego, ale patrząc chociażby na znajomych i nie tylko - stwierdzam, że takie mamy społeczeństwo.

Najwięcej płaczków to kibice drużyn przeciwnych, których drużyny albo nie grały w LM albo były tam 15 lat temu...

Odnośnie Man Utd. - z takimi drużynami nigdy nie będziemy walczyć jak równy z równym. To nie nasz poziom. Dla nas mega sukcesem będzie awans do Lm, dla nich nie wyjść z grupy LM - to olbrzymia tragedia...

Marcelo97 02.07.2011 10:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 1119932)
Witaj w Polsce. Tu sukcesy są deprecjonowane, a porażki wyolbrzymiane. Kraj, w którym ludzie cieszą się z czyjegoś nieszczęścia, a nie cieszą się ze swoich sukcesów, wymieniać dalej ? Oczywiście nie chce szufladkować każdego, ale patrząc chociażby na znajomych i nie tylko - stwierdzam, że takie mamy społeczeństwo.

Najwięcej płaczków to kibice drużyn przeciwnych, których drużyny albo nie grały w LM albo były tam 15 lat temu...

Odnośnie Man Utd. - z takimi drużynami nigdy nie będziemy walczyć jak równy z równym. To nie nasz poziom. Dla nas mega sukcesem będzie awans do Lm, dla nich nie wyjść z grupy LM - to olbrzymia tragedia...

To wiem.

PS: jest tam napisane że będziemy walczyc jak równy z równym ? :) ale tu nie chodzi o kłótnię :)

Antystenes 02.07.2011 11:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 1119932)
Kraj, w którym ludzie cieszą się z czyjegoś nieszczęścia, a nie cieszą się ze swoich sukcesów.

Dokładnie..cieszą się z porażki Amiki, Legii w pucharach bardziej jak ze zwycięstw Wisły. Nienawiść zaślepiła całkowicie cel jakim niewątpliwie jest ciągnięcie wózka o nazwie polska piłka w jedną stronę. W stronę zdobywania pkt do rankingów, zdobywania doświadczenia w Europie, budowania marki, przyciągania sponsorów, corocznych występów z najlepszymi w Europie..
Do tego potrzebne są siły wszystkich drużyn, które reprezentują Polskę. Można nietolerować się w lidze, ale w Europie jesteśmy jak jeden organizm.
Ale w Polsce same psy ogrodnika. Sami nie wezmą innemu nie dadzą. Nie chcą zarobić za friko punktów, nie chcą by doceniano, a nie wyśmiewano na zachodzie ich kraj..byle Amika wdupiła z Azerami, ach jak pięknie, polską piłkę rozbija trzeci świat, osiągnęliśmy dno, cuuudownie:rotfl::rotfl: Sadomasochizm:-/

Przypomina mi to podniety szczeniaków na ulicy. Imponuje im, który więcej wypił, więcej rozwalił, a w ogóle Bogiem jest ten który amfe rozrabia z wodą z kałuży. Myślą, ze czym niżej jest ich towarzystwo tym oni są silniejsi.
Ktos miał szanse coś pokazać, ale mu się nie udało. Cuuudownie, nam nie wyszło, ale i sąsiad potknął się o krawężnik.(Amika-Braga) Cuudownie. Siódme niebo nienawiści.

W nienawiści jest strach.
J.W. Goothe

wislacki 02.07.2011 11:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1120053)
Dokładnie..cieszą się z porażki Amiki, Legii w pucharach bardziej jak ze zwycięstw Wisły. Nienawiść zaślepiła całkowicie cel jakim niewątpliwie jest ciągnięcie wózka o nazwie polska piłka w jedną stronę. W stronę zdobywania pkt do rankingów, zdobywania doświadczenia w Europie, budowania marki, przyciągania sponsorów, corocznych występów z najlepszymi w Europie..
Do tego potrzebne są siły wszystkich drużyn, które reprezentują Polskę. Można nietolerować się w lidze, ale w Europie jesteśmy jak jeden organizm.

O tak! Sezon kłótni o kibicowanie polskim klubom w Europie uroczyście ogłaszam za otwarty! Już można się kłócić i wymieniać uprzejmości :>

A tak w ogóle, to co wam do tego czy ja kibicuję Legii w tych eliminacjach czy nie?
Jestem "wrednym Polaczkiem" i wyobraź sobie jeden z drugim, że drużynie warszawskiej życzę jak najgorzej, zarówno na arenie polskiej jak i europejskiej. Naprawdę jesteś tak naiwny, że wierzysz, że sukces Legii przełoży się na "budowanie marki ligi", "przyciąganie sponsorów", "corocznych występów z najlepszymi"? W ostatnim sezonie również objawiło się wielu zwolenników Amiki w LE i szafowali tymi samymi argumentami - tak więc pytam się teraz - co Wisła zyskała dzięki sukcesowi Kuchenek? Sponsora? Lepszą markę? Może doświadczenie? Chyba tylko to, że Amika osłabiła się znacznie w walce o "majstra", ale zdaje się, że nie w tym kontekście chcecie kibicować Legii...

Dariusz 02.07.2011 13:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislacki (Post 1120062)
O tak! Sezon kłótni o kibicowanie polskim klubom w Europie uroczyście ogłaszam za otwarty! Już można się kłócić i wymieniać uprzejmości :>

A tak w ogóle, to co wam do tego czy ja kibicuję Legii w tych eliminacjach czy nie?
Jestem "wrednym Polaczkiem" i wyobraź sobie jeden z drugim, że drużynie warszawskiej życzę jak najgorzej, zarówno na arenie polskiej jak i europejskiej. Naprawdę jesteś tak naiwny, że wierzysz, że sukces Legii przełoży się na "budowanie marki ligi", "przyciąganie sponsorów", "corocznych występów z najlepszymi"? W ostatnim sezonie również objawiło się wielu zwolenników Amiki w LE i szafowali tymi samymi argumentami - tak więc pytam się teraz - co Wisła zyskała dzięki sukcesowi Kuchenek? Sponsora? Lepszą markę? Może doświadczenie? Chyba tylko to, że Amika osłabiła się znacznie w walce o "majstra", ale zdaje się, że nie w tym kontekście chcecie kibicować Legii...

Dobre występy w polskich klubów w eurpojskich pucharach mogą dać Polsce za kilka lat miejsce w pierwszej 15 rankingu. Mimo wszystko raczej nie możliwe, żeby wisła przez x lat zdobywała mistrza pod rząd. Wtedy to w-ce mistrzostwo dawałoby nam gre w el.LM, a nie w el.LE. Wtedy dziekowalbys za to, że możesz gościć u siebie taki Bayern czy Arsenal w niemistrzowskiej grupie eliminacji, niż jakiś azerów w el.LE

Karherop 02.07.2011 13:33

Z każdym kolejnym sezonem powtarzam sobie że Wisła będzie tworzyc nową historie , zostawiajc za soba złe duchy przeszłości . O ile w poprzednich dwóch latach z obawami podchodziliśmy do eliminacji , tak w tym roku jest wiele przesłanek do tego że w końcu zaistniejemy w Europie .

Drużyna w 12 miesięcy została całkowicie przemeblowana . Nawet z pozyskanych latem ubiegłego roku 10 zawodników , w klubie zostało tylko 5 zawodników ( Bunoza , Paljic , Chavez , Jovanic , Wilk ).Zimą przyszło 5 , jednego w klubie już nie ma . Na dziś mamy 3 transfery , a powinno byc ich docelowo 6 .

Docelowo to daje 11 piłkarzy którzy nie dołożyli swojej cegiełki do poprzednich kompromitacji pucharowych . Do tego grona można dodać Kurto i mamy łącznie 16 zawodnikwo którzy nawet nie powąchali kompromitacji w el LM sprzed 2 lat .

Ta drużyna pisze nowy rozdział w histori Wisly , jest prawie całkowicie niezwiązana z poprzednimi nieudanymi startami w pucharach . Co też bardzo ważne , w pierwszym składzie zajdą 2-3 zmiany w porównaniu do poprzedniego sezonu , co daje nam też dobre zgranie i zrozumienie całej drużyny . Jeśli wejdziemy do gry bez kompleksów i z wiarą we własne umiejętności to możemy w tym roku ugrac naprawde super wynik . Tamten sezon poświęcilismy na budowanie drużyny i koniecznych zmianach w klubie ,w tym jesteśmy nastawienie na sukces , oby przyszedł szybciej niż się myślimy. .

mitmichael 02.07.2011 13:41

Wysłannicy Skonto ogladaja tylko mecze Wisły z koncowki sezonu twierdzac, ze oni beda mieli łatwiej bo sa w srodku sezonu a pilkarze Wisły dopiero wroca z uropów. Ciekawe skad oni maja takie informacje.

wislacki 02.07.2011 15:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariusz (Post 1120094)
Dobre występy w polskich klubów w eurpojskich pucharach mogą dać Polsce za kilka lat miejsce w pierwszej 15 rankingu. Mimo wszystko raczej nie możliwe, żeby wisła przez x lat zdobywała mistrza pod rząd. Wtedy to w-ce mistrzostwo dawałoby nam gre w el.LM, a nie w el.LE. Wtedy dziekowalbys za to, że możesz gościć u siebie taki Bayern czy Arsenal w niemistrzowskiej grupie eliminacji, niż jakiś azerów w el.LE

:rotfl:

Abstrahując od braku wartości merytorycznej w tym poście, zdajesz sobie sprawę z jakimi zespołami można odpaść w IV rundzie el. LE? Naprawdę, coraz głupsze argumenty wymyślacie na poparcie waszej idiotycznej postawy.

i Wisła pisz z dużej! :foch:

Karherop 02.07.2011 15:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislacki (Post 1120143)
:rotfl:

Abstrahując od braku wartości merytorycznej w tym poście, zdajesz sobie sprawę z jakimi zespołami można odpaść w IV rundzie el. LE? Naprawdę, coraz głupsze argumenty wymyślacie na poparcie waszej idiotycznej postawy.

i Wisła pisz z dużej! :foch:

nie chce się wtrącać do tej żywej dyskusji , ale 13 miejsce w rankingu daje Mistrzowi danego kraju bezpośredni awans do fazy grupowej LM

W tym roku załapali się m.in Szwajcarzy i Rumuni , czy są to kraje wyprzedzające nas w futbolu o lata świetlne ? nie sądzę

kolega chyba zdaje sie nie wie po co ktos stworzył ranking krajowy i dlaczego powinniśmy chociaz liczyc ze polskie drużyny zdobędą łącznie jak najwięcej punktow . Nie mówie o kibicowaniu , ale nawet o chłodnej kalkulacji z której mogą płynnąć dla Wisły bezpośrednie korzyści , jak i dla całego polskiego futbolu .

wislacki 02.07.2011 15:57

Chłopaki bądźmy poważni :-D 13 miejsce? Za ile lat? Polskie kluby co dwa lata mają niezły sezon, niezły - co w naszym przypadku oznacza jedną drużynę w grupie LE. Ile taka drużyna zdobędzie punktów?

Umówmy się, tylko i wyłącznie Wisła w przeciągu najbliższej dekady może zapewnić Wiśle awans do Ligi Mistrzów. Jeżeli będziemy regularnie punktować nie będziemy potrzebowali punktów z rankingu krajowego zdobytych przez Amikę czy Legię, bo w każdej rundzie będziemy rozstawieni. Pożytek z tych punktów może mieć Śląsk, albo Lechia, ale będą to tak odległe czasy, że ja zostanę jednak przy kibicowaniu przeciwnikom Kuchenek i Wojskowych...

Dariusz 02.07.2011 15:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislacki (Post 1120143)
:rotfl:

Abstrahując od braku wartości merytorycznej w tym poście, zdajesz sobie sprawę z jakimi zespołami można odpaść w IV rundzie el. LE? Naprawdę, coraz głupsze argumenty wymyślacie na poparcie waszej idiotycznej postawy.

i Wisła pisz z dużej! :foch:

Za Wisłe oczywiście przepraszam, ale pisałem na szybkości i nie zauważyłem błędu. Apropo zespołów myślałem o sytuacji gdzie Wisła jest rozstawiona, co patrząc na poprzednie lata nie jest takie nieosiągalne w przyszłości, bo potrzeba około 13-15 pkt, a wtedy już na piłkarskich bogów w 4 rundzie el.LE nie trafimy. Całą reszte, żeby kibicować polskim zespołom w europejskich pucharach podtrzymuje.

wislacki 02.07.2011 16:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariusz (Post 1120148)
Za Wisłe oczywiście przepraszam, ale pisałem na szybkości i nie zauważyłem błędu. Apropo zespołów myślałem o sytuacji gdzie Wisła jest rozstawiona, co patrząc na poprzednie lata nie jest takie nieosiągalne w przyszłości, bo potrzeba około 13-15 pkt, a wtedy już na piłkarskich bogów w 4 rundzie el.LE nie trafimy. Całą reszte, żeby kibicować polskim zespołom w europejskich pucharach podtrzymuje.

A zdajesz sobie sprawę jakie ochłapy spadają Wiśle po zwycięstwie Amiki w Europie?
Naprawdę sądzisz, że te 13-15 pkt zdobędą dla nas rywale?
Po za tym z twojego postu wynika, że mam kibicować Legii tylko po to, żeby za dziesięć lat zamiast odpadać z Karabachem, odpadniemy z Arsenalem. Ciekawa propozycja, ale jednak nie skorzystam

Dariusz 02.07.2011 16:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislacki (Post 1120149)
A zdajesz sobie sprawę jakie ochłapy spadają Wiśle po zwycięstwie Amiki w Europie?
Naprawdę sądzisz, że te 13-15 pkt zdobędą dla nas rywale?
Po za tym z twojego postu wynika, że mam kibicować Legii tylko po to, żeby za dziesięć lat zamiast odpadać z Karabachem, odpadniemy z Arsenalem. Ciekawa propozycja, ale jednak nie skorzystam

Nie mówie, że te 15 pkt zdobędą rywale, teraz mamy ponad 10 pkt, po tym sezonie tracimy 4,5, wystarczy, że zdobędziemy w tym i przyszłym po 5 pkt i już będzie koło 15.
Nie mówie o zażartym kibicowaniu Legii, bo ja jej dużego sukcesu nie życze, ale dwa zwycięstwa w 3 rundzie el., remis w 4 i mi wystarczy jak na 4 mecze.
Nie uważasz, że sukces Wisły + jakiegoś jednego/dwóch zespołów = większa kasa w tych klubach = motywacja innych zespołów w Polsce= silniejsze zespoły = silniejsza liga = lepsze szkolenia/trenerzy/transfery = lepsza reprezentacja
Może troche nierealne na teraz, ale możliwe, że dzięki temu za 20-30 lat pójdziemy na mecz reprezentacji polski na stadionie Wisły i nie będziemy się wstydzić, że dostajemy w dupe od USA/Australii.
Ja osobiście 100 razy bardziej wolałbym, żeby w fazie grupowej LE zagrała Jaga, niż Legia, ale jak Legii się uda awansować płakał nie będę. Na pewno nie chciałbym, żeby Legia zagrała na wiosne w pucharach.
Najlepszym przykładem moich poglądów jest Celtic, który miał tak naprawde dwa świetne sezony, ale w słabej lidze nic większego na dłuższą mete nie zdziałał.

wislacki 02.07.2011 16:45

Cytat:

Nie mówie, że te 15 pkt zdobędą rywale, teraz mamy ponad 10 pkt, po tym sezonie tracimy 4,5, wystarczy, że zdobędziemy w tym i przyszłym po 5 pkt i już będzie koło 15.
Właśnie dlatego na arenie europejskiej będę kibicował Wiśle (plus Śląskowi i Jadze), a nie Legii czy Lechowi

Cytat:

Nie mówie o zażartym kibicowaniu Legii, bo ja jej dużego sukcesu nie życze, ale dwa zwycięstwa w 3 rundzie el., remis w 4 i mi wystarczy jak na 4 mecze.
To ile dostaniemy punktów do rankingu klubowego? Ile z tych zwycięstw skapnie Wiśle? Policzyłeś to już, czy ot tak rzucasz hasłami na lewo i prawo?

Cytat:

Nie uważasz, że sukces Wisły + jakiegoś jednego/dwóch zespołów = większa kasa w tych klubach = motywacja innych zespołów w Polsce= silniejsze zespoły = silniejsza liga = lepsze szkolenia/trenerzy/transfery = lepsza reprezentacja
Nie

Sukces Legii w pucharach niesie tylko jeden plus - gorsza forma zespołu w lidze. Ale będzie to jeden, jedyny argument, którym będę się tylko i wyłącznie pocieszał jeżeli już Wojskowi awansują do fazy grupowej. Dalej jednak życzę im jak najgorzej.
Co roku te same argumenty...
Jeśli dyskusja w złym wątku to proszę modów od przeniesienie

Dariusz 02.07.2011 17:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislacki (Post 1120157)
Właśnie dlatego na arenie europejskiej będę kibicował Wiśle (plus Śląskowi i Jadze), a nie Legii czy Lechowi

To ile dostaniemy punktów do rankingu klubowego? Ile z tych zwycięstw skapnie Wiśle? Policzyłeś to już, czy ot tak rzucasz hasłami na lewo i prawo?

Jako klub zarobimy niewiel, bo marne 0,125, ale za to polska federacja zarobiłaby 0,625 co mam nadzieje może decydować o dodatkowym, bądź późniejszym startem drużyn w eliminacjach.

To w takim razie Legia w 4 rundzie el. i Śląsk lub Jaga w fazie grupowej:). Ja będe wtedy zadowolony, a nawet bardzo szczęśliwy. Oczywiście widze Wisłe w minimum fazie grupowej LE.

Wojtas 02.07.2011 18:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1120111)
Wysłannicy Skonto ogladaja tylko mecze Wisły z koncowki sezonu twierdzac, ze oni beda mieli łatwiej bo sa w srodku sezonu a pilkarze Wisły dopiero wroca z uropów. Ciekawe skad oni maja takie informacje.



To dajmy im " w podarunku" mecze : 2-gi mecz z Bielsku i u siebie z Gornikiem .....i to sie nazywa zrobic zasłonę dymną :)

WISŁA 1906 NH 03.07.2011 14:31

Ktoś wie czy będzie można gdzieś oglądnąć dziś o godzinie 17:30 mecz Skonto - Jurmala ?

HEDu 03.07.2011 14:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1120106)
Docelowo to daje 11 piłkarzy którzy nie dołożyli swojej cegiełki do poprzednich kompromitacji pucharowych . Do tego grona można dodać Kurto i mamy łącznie 16 zawodnikwo którzy nawet nie powąchali kompromitacji w el LM sprzed 2 lat .

jest jeszcze Sobolewski, Jirsak, Boguski, skarceni kilkoma kompromitacjam, mniej Gargula. Co ciekawe wiekszosc z kompromitujacych sie to wlasnie Polacy.

CH. 03.07.2011 16:25

Skonto - Jurmala (przedostatnia drużyna w lidze) do obejrzenia tutaj
http://www.skontofc.lv/lv/skontotv lub http://sportacentrs.com/sportacentrs...to_jurmala_v_v
W ramach ciekawostek kurs - Skonto (1,13 zł), remis (7 zł) , wygrana Jurmali (12zł)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:43.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl