![]() |
Vrdoljak tak nakryty czapą przez Sobolewskiego,ża aż nie dowierzałem,że Legia dała za niego milion euro:)Za co ię pytam?Czy Manu poza bieganiem coś innego potrafi?Lekko drewnem podchodzi.
Sędzia tragiczny. Faula Astiza w pierwszych sekundach meczu na zółtko, a wejście w Kirma wyprosotwanymi nogami,nie wiem kto to był ale ewidentna czerwień. Kirma na karnego poszedł zgdnie z regułami gry, sędzia dałsię nabrać,ale w 99 procentach każdy by zagwizdał faul. Zwycięstwo zasłuzone, teraz trzeba trzymać kciuki aby z taim zębem zagrali z Zagłębiem. Wystawienie Jirsaka z Gargułą majstersztyk. Czekam na jakiś nieszablownowy występ Riosa. Aż dziw bierze,ża facet siedzi na ławie,przy 3-0 pochulałby jak ta lala. No i Pawełek. Chavez też dawał radę, Jedyne kto nie martwi to Bunoza. Facet jest nieporozumieniem. Chavez nie dość,że sam musi grać to jedzcze musi być przygotowany na kiksy Bunozy, |
4-0!
miałem takie marzenia przed meczem , ale nie wierzyłem że mogą się spełnić Przy 1,2,3 .. mało się łezka kręciła , dawno nie było słychać tego okrzyku na Reymonta . Najlepszy mecz Wisły od 2 lat , nie boję się tego powiedzieć . Subiektywne oceny pomeczeowe : Pawełek - 8 , w cały meczu jeden jedyny błąd w końcówce , chyba wkońcu sam uwierzyl że można nie popełniać baboli w meczach Cikos - 8 , pierwsza połowa jako taka , ale druga to był koncert słowaka . Tak trzymaj Eric! Chaves - 9 , już wiemy dlaczego grał na mundialu w RPA , z każdym kolejnym meczem jest coraz większą zmorą napastników Bunoza - 6 , najsłabszy w obronie , niech sie lepiej nie bierze za rozgrywanie Paljic - 7 , bardzo dobre spotkanie , ale mógł więcej dać z siebie w ofensywie Małecki - 8 , wkońcu zaczął grać , a nie tylko próbować Sobolewski - 9 - lider środka pola Garguła - 7 , mniej widoczny ale to już są namiastki tego Garguły z Bełchatowa Jirsak - 8 , sam wystep był zaskoczeniem , dalej zachodzę w głowe co odbiło Maaskantowi wystawiając go do składu . Był to jednak strzał w 10 ! Kirm - 7 , wiele akcji zbyt samolubnie , ale nie schodzi od kilku spotkań z dobrego poziomu Paweł Brożek - 9 , bez komentarza ;] Wilk - 7 , po jego wejściu Wisła sie cofneła ,ale zrobił co miał zrobic Żuraw , Boukhari bez oceny Wisła wraca na właściwe tory , a i wkońcu u Maaskanta widziałem że żyje spotkaniem , pięknie skakał przy lini ;] MP w tym sezonie nie jest stracone . |
Hmm a mi się wydaje że nasza gra różniła się trochę od tej z Lechią. Tam powinniśmy zasłużenie przegrywać 0-3 w pierwszej połowie, dopiero w drugiej po golu Sobola się rozkręciliśmy i pamiętamy jak się skończyło. I nawet nasza gra różniła się z tym jak strzelaliśmy kolejne bramki Lechii a z tym co było dzisiaj. Oby w każdym meczu było jeszcze lepiej!
|
|
mimo pozdrowień trener S. został zmieciony.
Na całe szczęście. |
To ja jeszcze dodam mały cytacik z forum Legii:
Cytat:
|
Powiedzmy sobie szczerze, duży udział w wyniku ma też magia Twierdzy R22.
|
Cytat:
|
Cytat:
Pawełek - 8 - zrobił co do niego należało, choć przy rożnym faktycznie nie ustrzegł się błędu Cikos - 7 - aktywny zarówno w defensywie jak i ofensywie Chavez - 8 - właściwi człowiek na właściwym miejscu Bunoza - 6 - dobrze współpracował z Chavezem, choć przy kilku rożnych zgubił krycie Paljić - 7 - bez zarzutu w defensywie, w ofensywie nieźle współpracował z Gargułą i Kirmem, bardzo fajne wyprowadzenie kilku piłkek po przejęciu Małecki - 8 - ocena tylko ze względu na bramkę i asystę... reszta meczu pokazała że skrzydłowy z niego żaden Sobolewski - 8 - walka, walka i jeszcze raz walka! pokazał że gra na małej przestrzeni też nie jest mu obca Jirsak - 7 - wreszcie zagrał walecznie i ambitnie, piękna centra do Brożka przy bramce na 1-0 Garguła - 8 - bardzo inteligentnie kierował poczynaniami Wisły, jako jedyny wywierał pressing na obrońcach Legii, mądra gra w środku pola zarówno z piłką jak i bez niej Kirm - 8 - to nie pierwszy mecz w jego wykonaniu w którym pokazuje, że jest w stanie pociągnąć w pojedynkę ten zespół do walki Brożek - 9 - dwie bramki zobowiązują do takiej oceny (pierwsza to ułańska fantazja, druga to stoicki spokój Clebera), wreszcie widać jakiś ruch z przodu! Wilk - 7 - skuteczny w destrukcji, dobrze współpracował z Sobolem, bramka podwyższa jego ocenę Żurawski, Boukhari - grali za krótko, choć odnośnie Żurawia... Małecki strzelił gola a'la Maciek z najlepszych lat :) Może to pokłosie wspólnych treningów? |
Ech, a gdyby dzisiaj było 30k ludzi. Działoby się.
|
Cytat:
Manu, Manu jak to na (LL) piszą Indiański wódz szybszy od wiatru, po tym meczu, zastanawiam się co kierowało że chłopa kupili. Oni na bank go zakontraktowali dlatego, że miał ściąć włosy jeśli zdobędzie upragnione mistrzostwo. Na A,B,C klasie znajdą takich samych chłopaków jak on...bazujących tylko i wyłącznie na szybkości. Paljic, drobny chłopak ciałem go przestawia o kilka metrów, Cikosz z kroku go mija, nie żebym się śmiał, bo miał ostatnio 2 dobre wrzutki, ale po za tym że chłop to wichura, to nie można powiedzieć ze robi cos dobrego dla zespołu. Faul Astiza wybaczam za brak żółtej dla Radka po faulu na Borysiuku kilka minut pozniej. Chavez, Chavez jak tak na niego patrzę, to zaczął mi przypominać, niewiem czy oglądaliście Prison Break, tego chłopa co był szefem więzienia a potem za nimi latał. To był bohater drugiego planu,czarna postać, ale jakoś nie dało się go nie lubić. I tak samo jest z Osmanem. O przypomniałem sobie, Brad Bellick, chłop ich ściagał obrywając co odcinek, ale mimo tego dalej ich ściagał. Nie miał przyjaciół, taki samotnik . I tak samo na boisku wygląda Osman, po meczu jakiś smutny, widać ze wyobcowany w nowym kraju, ale chłop dostaje po głowie z kolana i z pięsci w tył głowy, wstaje i gra dalej, potem znowu leży poturbowany ale wstaje i gra dalej. Nie krzyczy, nie płacze, wstaje i robi swoje. I jak tu chłopa nie polubić, jak wszystkie wślizgi ma skuteczne, a przeciwnicy odbijają się jakby wpadali w skałem a Osman wygląda jakby w ogóle ich nie dostrzegał. Najlepszy mecz Cikosza w barwach Wisły. Garguła ...Garguła, widać że szybkości jeszcze nie dopracował, ale coraz lepiej. Co do Bunozy, no te kiksy i czasem złe podanie, nie wiem skąd sie to bierze, napewno plusem jest jego trzymanie się na nogach. E: aaa ...nei powinniśmy już śpiewać gdzie Twoje berło ... no bo jak. Ta ekipa która jest w Legii, Ona już nie wie co to berło. |
troche zawyżyłeś oceny :P jakby wszyscy tak dobrze grali to Legia nie miałaby tylu okazji.
|
Oceny za mecz
Pawełek - 10 - Pewny punkt naszego zespołu i kolejne kapitalne spotkanie Pawełka który wyrasta na najlepszego bramkarza ligi ;) Nie mam wątpliwości koniecznie musimy przedłużyć z nim kontrakt. Cikos - 10 - Dobry w defensywie, kapitalny w ataku tak można podsumować Cikosa. Rozgrywa on już kolejny bardzo dobry mecz. Jeśli pójdzie mu tak dalej jestem za wykupieniem tego utalentowanego chłopaka. Chavez - 10 - Mecz na najwyższym poziomie w jego wykonaniu najlepszy obok Pawełka, Brożka, Cikosa piłkarz meczu. Bunoza - 7 - Kilka nieudanych podań, strat etc. Jednak miał też kilka udanych odbiorów było to niezłe spotkanie w jego wykonaniu, ale bez podniety. Paljić - 5 - Najsłabsze ogniwo sezonu i mocno przeciętny występ. Nie wiem czy na jego pozycje nie wolałbym Pi. Brożka. Małecki - 8 - Gol i kapitalnie przeprowadzona akcja jednak było też kilka głupich strat czy też nieudanych podań. Jirsak - 8 - Naprawdę niezłe spotkanie Jirsaka udowodnił, że w walce o miejsce w pierwszym składzie nie jest na straconej pozycji. Sobolewski - 9 - stary, dobry, waleczny Sobol świetne spotkanie w jego wykonaniu udane odbiory dzięki czemu mogliśmy rozegrać kilka dobrych akcji w ofensywie i świetnie zabezpieczający tyły. Garguła - 7 - Dobre spotkanie w jego wykonaniu, ale bez podniety. Kirm - 9 ++ - Kapitalnie ostatnio gra. Znowu wymuszony przez niego karny przyniósł nam bramkę. Pewny punkt naszego zespołu i można powiedzieć motor napędowy Wisły BROŻEK - 10 - To był stary dobry Broziu grający zajebiste spotkania z Legią mam nadzieje, że w następnych spotkaniach będzie prezentował zbliżony poziom. Brawo Broziu! Cezary Wilk - 9 - Ogromny potencjał tego zawodnika i bardzo dobre spotkanie w odbiorze jest po prostu kapitalny. Będzie w przyszłości taki drugi Sobol może nawet lepszy :) W tym sezonie nie rozegrał jeszcze żadnego słabego spotkania. Mamy obecnie najlepszy defensywnych pomocników w lidze. Robert Maaskant - 10 - Bardzo rozważne zmiany świetne przygotowanie Wisły do spotkanie i rozpracowanie kompletnie Legii. Brawo! Żurawski, Boukhari bez oceny |
Cytat:
Generalnie zaskoczenie po tej bryndzy z Pasami. Wreszcie coś pograli piłką, ale też chwilami za dużo chaosu. Bunoza pierwsze 20 minut same dzidy, potem się uspokoił. Zagrali bardzo ambitnie i wreszcie jako zespół. Jak widać, wbrew niektórym opiniom na forum, nie trzeba wymienić całego "złomu", a jedynie uzupełnić z 1-2 punkty, a resztę dobrze "oszlifować". Bardzo dobrze, że Skorża został sprowadzony na ziemię! W ostatnich wywiadach zaczął za wysoko bujać w obłokach. A przy okazji pokazał ile jest wart... Sądzę, że Legię stać na dużo lepszego trenera, bo z tym wiele nie osiągną. Teraz najważniejsze żeby nie bujać w obłokach tylko eliminować dalej błędy i poprawiać grę bez piłki. Zostały trzy mecze, w których trzeba powalczyć o jak najlepszą pozycję na wiosnę. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Wisła Kraków - Legia Warszawa
skrót meczu Kod:
http://www.fileserve.com/file/3Gx5vB8Kod:
http://hotfile.com/dl/82191171/3df4592/Wisla_-_Legia_skrot.avi.html |
Mezc byl piekny ciesze sie ze kupilem bilet
|
fantastycznie sie bawiłem, mimo naprawdę dosć slabego poczatku sezonu, mamy komplety z Cracovia oraz Legią, dzis widzielismy ZESPÓŁ , co bedzie za tydzien za dwa ? miejmy nadzieję że zawodnicy wykorzystają szansę i w kazdym nastepnym meczu będą zapier** tak jak pokazali nam to dzis prz R22.
Tez jestem zdania ze atmosfera jaka zapanowała na stadionie w znaczący sposób pomogła w osiagnieciu rezultatu 4-0 :) PS. Nie sądziłem ze WIELEBNY PAN SKORŻA zachowa się w ten sposób, ŻAL człowieka. Tyle w temacie. |
Najlepszy mecz Wisły od meczu z Beitarem.
|
Mam nadzieję, że Chavez u nas zostanie, z meczu na mecz gra lepiej, dziś kapitalnie. Sędzia to parodia. Legia miała chyba z 20 wolnych na naszej połowie. Nie wiem czy w pierwszej połowie piłkarze z Warszawy mieli jakąś stratę? Bo zawsze jak Wisła odebrała piłkę to był faul. Niemniej sędzie był dziś mistrzowski. Wszystko to zrobił w taki sposób, że Wiśle odbierał ochotę do gry, a tak na prawde nikt nie może mieć do niego większych pretensji, bo każdą aptekarską decyzję co do faulu na legioniście będzie mógł obronić.
|
KAPITALNIE! Cały czas się mówi o tych konfliktach w drużynie, ale ja ich dziś nie widziałem... Co prawda prawie wszystko nam wychodziło, ale ciesze się że z meczu na mecz tworzy się drużyna, a nie tylko zbiór nie najgorszych jak na Polską ligę piłkarzy :)
|
Cytat:
|
Jestem wniebowzięty :)
Miłe zaskoczenie i grą i atmosferą na trybunach (każdy darł się ile sił w gardle) ja osobiscie nie mowie :D , ale opłacało się ! Święte Barwy swe wznieś ! |
No i bądź tu mądry. Na początku sezonu mordujemy się niemiłosiernie, a teraz gramy najlepszy mecz sezonu (do tej pory). Pawełek z ciamajdy i niepewnego punktu wyrasta na solidnego golkipera, Cikos zaczyna w końcu robić rajdy prawą stroną, obrona nareszcie jakoś gra. Wygraliśmy cholernie ważny mecz, Maciek musi się czuć podle teraz. Jeśli utrzymamy taką formę przez ostatnie 3 kolejki i rundę wiosenną, to jeszcze nie wszystko może być stracone. Pytanie czy Jaga i Korona nie dostaną zadyszki. Mecz bardzo pozytywny, już nie pamiętam kiedy tak się ekscytowałem naszą grą.
|
Cytat:
---------------------------- "Legia o jakiej marzyłeś" - tak!! zdecydowanie o takiej marzyłem - o takiej z którą Wisła będzie wygrywać. Mecz dobry w naszym wykonaniu.. ale wydaje mi się że to jest zasługa w bardzo dużej mierze trybun. Aż strach pomyśleć co się będzie działo przy 34 tysiącach Wiślackich gardeł?! Na dzisiejszą noc, rada ode mnie: nie piszmy o tym co było niedobre, złe lecz upijmy się i cieszmy się wynikiem. Pozdrawiam |
Właśnie wróciłem z Twierdzy R22. Jakiż jestem dziś szczęśliwy!
Merytorycznie odniosę się do meczu jak mi już ciśnienie opadnie :D |
o ....a przepraszam ale nie moge tego inaczej skomentowac:) jak ktos oglada tvn24 i to widzial co ja a raczej czego nie widzial.konczy sie szklo kontaktowe i jeden chlop do tego co prowadzi "dzien po dniu" jaki wynik?? :) a tamten no ze beda skroty meczow i wyniki a tamten ale jaki wynik a ten 2gi ze szkla kontaktowego ze juz musza konczyc i ze to juz koniec programu.no to nie dalem za wygrana i mysle sobie ni ch..... czekam co bedzie:) ogladam caly dzien po dniu:) nic.no w koncu ze beda wiadomosci sportowe, czekam a oni juz ta Omeani czy jak jej tak i ze teraz nie bedzie sportu tylko pogoda:) mysle sobie dobra niech sie wija jak te weze i tak w koncu musza powiedziec:) a gosc ze sportu mowi ze nawiaze do zlej pogody i zaczal cos o surferach gadac:) zdebialem bo po tym reklamy i juz myslalem ze nie puszcza w ogole tego.no, ale po reklamach moja cierpliwosc zostala nagrodzona i juz puscili bo musieli.stwierdzili ze a itak mieli fajna serie itd.no, ale wiadomo gdyby nie Komor i karny to wiadomo:) co do meczu to na duzy plus jak dla mnie Cikos i znowu Chavez, przy kazdym zagraniu Bunozy drzalem, ale wynik marzenie a mina reporterow tvn BEZCENNE
p.s. do Spideypl jesli to ten sam co na forumlegialive to stracilem do Ciebie szacunek po tym co napisales o nas na swoim forum a zagranie Maaskanta ze to Legia jest faworytem psychologiczny majstersztyk jak dla mnie |
Cytat:
A po tym meczu, cóż... WISŁA nie tylko PANY, ale WISŁA Królową Polski! :D Naprawdę, mimo kąpieli, wciąż nie mogę się uspokoić- uwielbiam takie wieczory! Piękny piękny piękny! I wyobrazić sobie, że w środę gdy zapraszałam do siebie koleżankę powiedziałam jej "i weź ze sobą szampana, bo czuję, że będziemy świętować! Musi być zwycięstwo!" no, ale takiej masakry się nie spodziewałam. Brawo Wisła. Wszyscy dziś ode mnie macie po "10" za ten mecz (no dobra- Bounoza- 9). Zwycięzców się nie sądzi. Szczególnie po takim meczu. Nic konstruktywnego nie jestem teraz w stanie napisać. PS. Radość Małego po golu- piękna. Jak każdego kibica. Aż się chce wyjść z siebie, a on tę bramkę strzelił. Piękna sprawa. I jak to powiedział w wywiadzie pomeczowym, że się nie zmieni- tak jest! Nie zmieniaj się Patryk, tylko czasem pomyśl ;) |
z forum Legii
ciekawe spostrzezenie... Cytat:
|
Piękny mecz. Druga połowa koncertowa. Najbardziej zapadną mi w pamięci rajd Cikosa, rajd Małeckiego, obrona Pawełka gdy piłka szła w samo okno, bramka Brożka na 1:0. Trochę tego było. Cały zespół wyszedł niesamowicie zdeterminowany. Była walka, skuteczny odbiór piłki i pomysł na rozegranie akcji w polu karnym.
Z Chaveza będą ludzie :D Cikos ma ciąg :D Pawełek dwie super interwencje. Co do błędu w końcówce meczu - zdarza się. Niezadowolonym przypominam interwencje Boruca i Fabiańskiego puszczane przed meczem. Paweł Brożek wyrasta na legendę Wisły. |
To jest szok. Przy obecnej formie naszych nieśmiało liczyłem na remis. Legia rozpędzona, na fali - my w mega kryzysie i ze słabą kadrą.
Tymczasem nasi zagrali wielki mecz:shock: Słowa uznania przede wszystkim dla: Pawełka - wybroniona sytuacja 1 na 1 - po raz kolejny. Świetna interwencja przy strzale Borysiuka. Przyczepić się mogę jedynie do wyprowadzania piłki, ale i tu błędów było niewiele. Chaveza - szybki nie jest, ale był ostoją naszej defensywy. Łatał wszystkie dziury, świetne wślizgi. Musi popracować nad wyprowadzaniem piłki. Radka Sobolewskiego - profesor środka pola. Gdyby za występy ligowe nadawono habilitacje, spokojnie by mu przyznano. Erika Cikosza - dotąd najlepszy mecz w Wiśle. Niesłychanie waleczny, nawet w sytuacjach gdy przeciwnicy byli pewni że piłka jest na aucie. Dobry w defensywie, błyszczący w ofensywie. Oby tak dalej. Pawła Brożka - bramka na 1-0 przypomniała młodego Pippo Inzaghiego. Akcja-marzenie, przy czym również brawa dla Jirsaka za świetne podanie. Pochwały należą się również naszemu trenerowi. Ustawienie dwójki Jirsak-Garguła dało rezultaty, choć sam na początku nie byłem przekonany do tego ustawienia. Pierwsza połowa była przyzwoita, druga - świetna. Myślę, że był to świetny mecz na przełamanie. Widzieliśmy wreszcie walczącą Wisłę, grającą niezłą piłkę. Uczciwie trzeba powiedzieć, że bardzo pomógł nam trener Skorża. Legia zamiast próbować dyktować warunki gry (a była do tego zdolna) zagrała zachowawczo, czekając na nasze błędy. Cóż, nie doczekała się. PS. Oczywiście Kirm wymusił karnego, ale przy 2-0 i tak Legia nic nie grała. W dodatku sędzia mylił się w obie strony. To, ze Komorowski skończył ten mecz bez kartki to ewenement. Brawa dla Komisji Ligi - ten facet w końcu kogoś okaleczy. Tak kończy się pobłażanie boiskowym bandytom. |
Ja do chwili obecnej mam problem z dojściem do siebie :D
Obudziłem domowników ze 3x, ale warto było! Tak świetnie grającej Wisły dawno nie widziałem. Wszystkie formacje zagrały świetny mecz. Ja chcę widzieć tak grającą Wisłę w następnych meczach, jak widać można! Cieszmy się tym zwycięstwem, bo naprawdę jest czym. Wisła zagrała jak w najlepszych czasach. |
Tylko żeby nas nie oskarżyli o zbrodnię przeciwko ludzkości, bo to była egzekucja na Wojskowych.Rzeźnia, Masakra, Armaggedon..nie wiem jakimi określeniami opisać to, co się dziś wydarzyło. Wstawienie Jirsaka, - strzał w dychę. Każdy dziś zagrał kapitalny mecz, i wg mnie Mario zasłużył na nowy kontrakt. Posłużyła mu zmiana trenera bramkarzy jednak.
|
Ale co właściwie zrobił Skorża? Bo ja widziałem że gdy skandowaliśmy jego nazwisko to bił brawa więc o co chodzi? Za to tego skur****na stawowego powinni tam przekopać za takie słowa i to konkretnie!Mały człowiek z małego klubiku ;)
|
Z perspektywy TV - naprawdę niezły mecz w wykonaniu Wisły, nie chciałbym skłamać, ale chyba najlepszy w wykonaniu kopaczy w tym sezonie. Poza przestojami w pierwszej połowie - gdzie dominował chaos, widać było jakąś myśl w grze. Rewelacyjne zawody Chaveza, facet ma dwa biegi tak jak Choto - "wolny i wolniejszy" jak to kiedyś określili komentatorzy C+, ale pewnością w swoich interwencjach, zdecydowaniem i determinacją, może pretendować do zastąpienia poprzednich, rewelacyjnych dwóch stoperów.
Na plus Brożek, widać, że powołanie do kadry uskrzydliło go lekko. Co natomiast mnie drażni to przy każdym trenerze można zauważyć specyficzny trend. Na początku swojej kadencji każdy trener próbuje wpoić swoim zawodnikom jakąś wizję gry. Jednak po jakimś czasie każdy z nich rezygnował po paru nieudanych meczach i obserwacjach potencjału zawodników, na rzecz długich piłek walonych na napastnika z obrony. W pierwszej połowie było to widoczne i lekko uzasadnione, bo Legia narzuciła niezłe tempo gry i wykluczyła naszych zawodników ze środka pola. Dopiero po stracie bramki rzucili się do odrabiania wyniku i oddali pole naszym pomocnikom, którzy później zdruzgotali. Szkoda tylko, że przy podyktowaniu karnego po faulu na Kirmie przy....iłem nogą we framugę. Efekt - złamane 2 palce u prawej nogi z przemieszczeniem, a jutro na oddział drutować je. Ale patrząc na wynik - warto było! :D |
co Stawowy powiedzial ???
|
Cytat:
|
Cikos zagrał jak Baszczu za najlepszych czasów. 4-0 ograc Legie to sie nawet za pierwszej kadencji Henia nie udawało.
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:26. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl