Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Dymisja Kasperczaka. Kto jego następcą? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7522)

sebanop 10.08.2010 13:25

A ja nie wiem który to trener kiedyś powiedział ale "Bez techniki nie ma taktyki" i to są wg. mnie święte słowa ponieważ przyjdzie taki np. Mourinho i będzie wpajał naszym "piłkarzom" (kopaczom) taktykę a oni jeden po drugim nie będą potrafili przyjąć piłki i kopnąć jej celnie na dalej niż pięć metrów, więc nie przytaczajcie tu Grecji bo tam każdy zawodnik potrafi przynajmniej podać piłkę na 40-50m. a drugi potrafi tę piłkę przyjąć zrobić zwód i oddać ją do partnera który właśnie wybiega na lepszą pozycję....

pawelwislak 10.08.2010 13:33

A mi się wydaje że przy tym wszystkim największą rolę ma przygotowanie fizyczne i wybieganie. Sam po sobie wiem że po długiej przerwie wychodzi człowiek w piłkę pograć wszystko na początku spoko piłeczka do nogi dośrodkowanie strzał w biegu ale potem jak się już czujesz wytyrany ledwo biegasz to i przyjęcie i dośrodkowania są gorszę bo zamiast myśleć i czuć piłkę to ty oddychasz już stopami i kombinujesz jak tu wydolnościowo dobiegać i to jest nasz największy problem. Ja uważam że do fizycznego przygotowania należało by pogadać z tym specem z Anglii żeby ułożył plany i przyjeżdżał na konsultacje to jest najprostsza droga do sukcesu 90 minut biegania na 110%!! i wszystko będzie łatwiejsze bo jak mam wybieganych zawodników to prosty zwód ciałem balans i tylko wyprzedzić przeciwnika więc skupmy się na najważniejszych czynnikach. Najpierw siła kondycja, potem taktyka a dopiero na końcu martwmy się o przygotowanie techniczne naszych aktorów. Bo już tymi pierwszymi dwoma czynnikami możemy naszą ligę zniszczyć a do LE też spokojnie dojść bazując tylko na kondycji sile i taktyce.

koyoot 10.08.2010 13:38

Pawelwislak ma racje. Kluczem zeby miec dobra technike trzeba czuc sie dobrze fizycznie. A jak sie mozesz czuc dobrze fizycznie bez dobrego przygotowania fizycznego, aa?

Ogladam niektore mecz w Polskiej lidze to mam czasami wrazenie ze kurde do 60-70 minuty jest w miare ok z przygotowaniem fizycznym, pozniej wszystko siada i zaczyna sie prosty futbol, dzida w pieriod i heja banana. A tu trzeba biegac od 1 do 90 minuty na boisku a czasami nawet dluzej. Puchary europejskie dobitnie nam to pokazuja co roku.

Adam 10.08.2010 13:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 957533)
Nie znamy Scialego? kto to?

Ja wiem, że pewno chodzi o Nevio, ale bez jaj, jak piszemy o czymś to chociaż nazwisko napiszmy bez błędów. Wujek Gogel pomaga.
przejdzmy do sedna.

Mieliśmy Włocha Terzottiego. wystarczy


No tak oczywiscie napisanie ScIali a Scali to jest tak "ogromny" bład ze widze az nie mogles tego zniesc i musiales o tym napisac n/c

Lepszy trener z włoch niz z bałkanów lub co gorsza z Polskiej ligi... Scali pracowal w wielu klubach Ac milan Borusia gdyby był leszczem to by go tam nigdy nie zatrudnili... a to ze ma przerwe w pracy to co? nagle zapomnial jak sie prowadzi druzyne?

Raven 10.08.2010 13:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 957556)
A Simeone mowil ze taktyke dostosowuje do materialu jaki posiada.

Czyli ze niby rozmowy z nim to nie blef?

Krzysiek 10.08.2010 13:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 957556)
Nie rozumiecie jednej rzeczy. Jesli komus nie beda pasowac treningi - wypad do Mlodej Ekstraklasy. Jesli pilkarze beda za slabi, wymieni sie te ogniwa lancucha.

Taka metoda powinna być stosowana już od dawien, dawna. Jednak Pan Cupiał miał takich doradców, jakich miał. I tak, gdy jeden z drugim zawodnikiem przyszedł na skargę, jakie treningi u Petrescu są ciężkie, stwierdzono (i taką też wersje przedstawiono Bossowi), że faktycznie, zawodnicy są 'zajechani'. Pan Cupiał pomyślał pewnie, że wyniki ch*jowe, stylu nie ma, na bank wina trenera. Zwolnię, zatrudnię następnego, może będzie lepiej. Zmienił się trener, jeden po drugim i drużyna coraz gorzej się prezentowała. W końcu ktoś Panu Cupiałowi przemówił do rozsądku (p. Basałaj?) i na efekty nie będzie trzeba długo czekać. Szefu, przy całej mojej sympatii do niego, nie potrafił się połapać w profesjonalnym zarządzaniu klubem. Może to przez brak czasu. No nieważne, grunt, ze przejrzał na oczy.


Cytat:

To trener ma byc tym ktory decyduje o obliczu tego zespolu.

A Simeone mowil ze taktyke dostosowuje do materialu jaki posiada.
Kojocie, na tym polega praca trenera. Z gówna to i bata nie ukręcisz. Mam tylko nadzieję, że faktycznie zarówno zawodnicy jak i trener będą na równi rozliczani z sukcesów i porażek. Bo to, tak jak było do tej pory, sprawiało, że chciało mi się rzygać.

Pozdro!

WiślakMyślenice 10.08.2010 13:49

Cytat:

A Simeone mowil ze taktyke dostosowuje do materialu jaki posiada.
Ciekawe jaką taktykę zastosowałby do naszych? :D

Propozycje? xD

DiegoG 10.08.2010 13:52

Tradycyjnie 3-5-8 stosowane przez trenera Gmocha.

Tarann 10.08.2010 13:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 957585)
Ciekawe jaką taktykę zastosowałby do naszych? :D

Propozycje? xD

Bardzo prostą. Milczysz, słuchasz, realizujesz ( zawiera biegasz i walczysz ) albo mówisz do końca kontraktu panie trenerze do Kulawika.

pawelo84 10.08.2010 13:56

Basałaj pojechał do Włoch bo pewnie tam przebywa teraz Simeone. Diego większość kariery tam grał więc pewnie ma w Rzymie albo Medioanie dom.

tofik 10.08.2010 13:57

To prawda. Simeone mieszka w Rzymie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 957585)
Ciekawe jaką taktykę zastosowałby do naszych? :D

Propozycje? xD

"Tu nie ma co trenować, tu dzwonić trzeba"
Dzwonić, oczywiście po chłopaków z ligi argentyńskiej :)

AYALA 10.08.2010 13:58

Simeona pracował w kompletnie innym świecie niż w Polsce by zastał.Nie wiem czy by sie odnalazł.Słabi technicznie gracze a przy tym niezbyt chętni do pracy to już chyba lepszy byłby jakiś Europejczyk.
Piszecie o taktyce no to jaką taktyke można dobrac do zawodnika co ma problem z przyjęciem piłki .

fond 10.08.2010 13:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 957556)
Nie rozumiecie jednej rzeczy. Jesli komus nie beda pasowac treningi - wypad do Mlodej Ekstraklasy. Jesli pilkarze beda za slabi, wymieni sie te ogniwa lancucha.

Koniec poblazania.

To trener ma byc tym ktory decyduje o obliczu tego zespolu.

Piłkarzy może nie starczyć...

daniel123 10.08.2010 14:26

wszystko fajnie,tylko czy zawodnik gra w rezerwach czy ME to płacić mu należne z kontraktu trzeba,rozwiązanie kontraktu z nierobem tez takie latwe nie jest,czesto taki chce jeszcze ponad polowe pieniedzy ktore by mu klub wyplacil do konca kontraktu.Tu jest kara za kontrakty podpisywane na okres powyżej 3 lat,za granica OK,ale w naszej kopanej to jest samobojsto,konczy to sie udawaniem chorob czy po prostu opier., się przez zawodnika

tofik 10.08.2010 14:30

Jak posiedzi w rezerwach, a mecze poogląda z trybun to po miesiącu mu rura zmięknie i będzie chciał albo rozwiązać kontrakt za porozumieniem stron, albo zacznie zasuwać, żeby sobie nie spieprzyć kariery.

tormenthor 10.08.2010 14:32

Do tej pory mało kto zauważył, że Andrzej Bahr zaaplikował naszych gwiazdeczkom prawie takie same obciążenia w okresie przygotowawczym, jakie były za czasów Dana Petrescu. Sam Paweł Brożek zauważył, że trenują znacznie mocniej niż za czasów Skorży. Postawa z Azerami była w pewnym stopniu pokłosiem tego, że trenowali na europejskim poziomie. Niestety prawie nikt nie wytrzymał takiego reżymu treningowego i nasi amatorzy słaniali się po boisku. Piłkarz, który się źle prowadzi nie jest w stanie wytrzymać solidnych treningów. W Wiśle dotyczy to chyba 90 % graczy. Dlatego nie krytykowałbym Kasperczaka za to, że źle przygotował drużynę. Po prosty trener stanął przed dylematem, czy trenować ją po polsku, czyli że piłkarze szybko złapią świeżość i dynamikę, a w trakcie rundy zdechną fizycznie, czy dać im w kość na poziomie europejskim, co może skutkować słabą dyspozycją na początku sezonu.

Jedyne wyjście to ciągłość systemu przygotowań i zwiększanie obciążeń z każdą rundą. Tych piłkarzy, którzy nie dają rady wytrzymać trudów przygotowań należy eliminować z drużyny.

daniel123 10.08.2010 14:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 957609)
Jak posiedzi w rezerwach, a mecze poogląda z trybun to po miesiącu mu rura zmięknie i będzie chciał albo rozwiązać kontrakt za porozumieniem stron

Raczej mu sie spodoba,nie narobi sie a kasa na konto wplywac bedzie:) Nasi nie maja ambicji,zadawalaja sie tym co maja

Titto 10.08.2010 14:57

Krótko mówiąc - uwazam, że najlepszą decyzją byłoby zatrudnienie Rudolfa Assauera bądź Viktor Goncharenki.





krakfilm 10.08.2010 15:02

Mam mieszane uczucia co do zagranicznego trenera. Był Okuka, był Petrescu i nic. A pamiętacie Beenhakkera?

Podobnie danie 'stalowej ręki' Polakowi nie przynosi korzyści - vide Majewski w Cracovii.

LooNatyk 10.08.2010 15:14

jak mozna miec watpliwosci? Kogo z Polakow widzicie u nas? Przeciez to wszystko to samo.. IMO najwyzszy czas aby tak porzadnie sprobowac do przodu pojsc, i wprowadzic cos nowego.
Jakiego bysmy Polaka nie wzieli, to bedzie podobny tym co robi do innych. Wszyscy wyrosli w tych samych niestety zalosnych realiach polskiej pilki.

Najwazniejsze, aby nowy trener z zagranicy na prawde otrzymal duuzy kredyt zaufania od Cupiala. Bo sadze, ze poczatki moga byc ciezkie. Ale jak da sie szanse komus z zewnatrz, to musi byc lepiej. Bo ciezko zeby bylo gorzje :P

malolat90x 10.08.2010 15:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tormenthor (Post 957611)
Do tej pory mało kto zauważył, że Andrzej Bahr zaaplikował naszych gwiazdeczkom prawie takie same obciążenia w okresie przygotowawczym, jakie były za czasów Dana Petrescu. Sam Paweł Brożek zauważył, że trenują znacznie mocniej niż za czasów Skorży. Postawa z Azerami była w pewnym stopniu pokłosiem tego, że trenowali na europejskim poziomie. Niestety prawie nikt nie wytrzymał takiego reżymu treningowego i nasi amatorzy słaniali się po boisku. Piłkarz, który się źle prowadzi nie jest w stanie wytrzymać solidnych treningów. W Wiśle dotyczy to chyba 90 % graczy. Dlatego nie krytykowałbym Kasperczaka za to, że źle przygotował drużynę. Po prosty trener stanął przed dylematem, czy trenować ją po polsku, czyli że piłkarze szybko złapią świeżość i dynamikę, a w trakcie rundy zdechną fizycznie, czy dać im w kość na poziomie europejskim, co może skutkować słabą dyspozycją na początku sezonu.

Jedyne wyjście to ciągłość systemu przygotowań i zwiększanie obciążeń z każdą rundą. Tych piłkarzy, którzy nie dają rady wytrzymać trudów przygotowań należy eliminować z drużyny.

no niestety się nie zgodze z tymi stwierdzeniami że Bahr trenuje Wisłe na europejskim poziomie ...
Rożnice są duże w porównaniu z tym co robił Petrescu...
Za Dana Petrescu Wiślacy przeważnie trenowali dwa razy dziennie
Za Bahra Wiślacy trenują raz dzienie ( bo w przeciwnym razie nie mieli by czasu na galerie itp ) . Wiślacy dwa razy dziennie trenują tylko podczas obozów co jest dla mnie śmieszne gdyż w szkołach sportowych typu SMS młodzi piłkarze w wieku 15-19 lat trenują przez cały rok dwa razy dziennie i to z podobnym nakładem mocy co nasze gwiazdy ...
Uwierzcie że między jednym treningiem dziennie a dwoma jest różnica... ogromna różnica
Obciążenia aplikowane przez Bahra na treningach są o wiele mniejsze niż przez Petrescu ... dla porównania Bahr w okresie przygotowawczym robił treningi podobnego nakładu sił co Dan w trakcie sezonu ...
Bahr jeszcze nie zna i zapewne nigdy nie pozna metod europejskiego treningu jakimi posługiwał sie Petrescu
Petrescu był wariatem ale był również świetnym trenerem z którym aktualnie (gdyby został do dziś) walczylibyśmy o wyjście z grupy LM a nie o awans do IV rudny LE ...

iq1000 10.08.2010 15:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LooNatyk (Post 957635)
Jakiego bysmy Polaka nie wzieli, to bedzie podobny tym co robi do innych. Wszyscy wyrosli w tych samych niestety zalosnych realiach polskiej pilki.:P

Piotr Nowak.

Mam nadzieję, że Simeone będzie nowym trenerem.

mitmichael 10.08.2010 15:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LooNatyk (Post 957635)
jak mozna miec watpliwosci? Kogo z Polakow widzicie u nas?

Jerzy Engel :lol:

7 kotów 10.08.2010 15:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 957638)
Jerzy Engel :lol:

Za taki jawny heretyzm, rozwazam dozywotnie bany na IP.





:lol:

Blaszczu16 10.08.2010 15:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 957641)
Za taki jawny heretyzm, rozwazam dozywotnie bany na IP.





:lol:

Dlaczego wam się tak Engel nie podoba? JA np. nic do gościa nie mam, ani mnie ziębi, ani grzeje. Pytam z ciekawości, bo może mi umknęła jakaś sprawa. Czy może po prostu drwicie z jego wystąpień w studiach przedmeczowych i pomeczowych?

master777 10.08.2010 15:27

Jedyni Polacy których widzę: Tarasiewicz, Nowak, Warzycha. Coś czuje że to będzie Simeone, ale czy mentalność południowca okaże się dobrym rozwiązaniem? Na pewno facet, mimo młodego wieku, będzie miał autorytet, bo będzie największą gwiazdą w szatni i nikt mu nie podskoczy. Najważniejsze jednak jest to, KOGO DOBIERZE SOBIE DO WSPÓŁPRACY; jeżeli będą to kuple którzy są ćwierć-fachowcami, to sami wiecie, jak to może się skończyć;

PhantomRanger 10.08.2010 15:32

Przeglądając inne strony wiślackie natrafiłem na ciekawe info z wislaportal odnośnie typowań bukmaherów :)
Oto pełna lista i szanse, zdaniem bukmachera:

Wiktar Hanczarenka 6.00
Diego Simeone 6.00
Henrik Larsson 7.00
Czesław Michniewicz 10.00
Rafał Ulatowski 10.00
Gheorghe Hagi 11.00
Rudolf Assauer 11.00
Tomasz Kulawik 12.00
Verner Lička 13.00 :rotfl:
Dan Petrescu 16.00
Qurban Qurbanov 21.00
Jerzy Engel 26.00
Dragomir Okuka 26.00
Dariusz Wdowczyk 51.00 :rotfl:

Diego Armando Maradona 101.00

mitmichael 10.08.2010 15:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 957644)
Dlaczego wam się tak Engel nie podoba? JA np. nic do gościa nie mam, ani mnie ziębi, ani grzeje. Pytam z ciekawości, bo może mi umknęła jakaś sprawa. Czy może po prostu drwicie z jego wystąpień w studiach przedmeczowych i pomeczowych?

"Tylko Polska mysl szkoleniowa" - powtarza to caly czas, kluby sie sluchaja a wynikow nie ma. Skoro jest taki przekonany o sile polskich szkoleniowcow to czego sam prowadzac np. reprezentacje nie potrafił odnosic sukcesow (tylko mi nie mowcie, ze awans do MS i odpadniecie po 3 meczach to sukces). Smiesza mnie te jego wypowiedzi dlatego zazartowałem jakoby to był najlepszy wybor. Basałaj chyba tez nie zgadza sie ze słowami Engela skoro szuka zagranicznego trenera. Ja chcialbym Nevio Scale lub jak sie oczywiscie dogadaja Simeone.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 957641)
Za taki jawny heretyzm, rozwazam dozywotnie bany na IP.

:lol:

Bede o tym pamietał :>

7 kotów 10.08.2010 15:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 957644)
Dlaczego wam się tak Engel nie podoba? JA np. nic do gościa nie mam, ani mnie ziębi, ani grzeje. Pytam z ciekawości, bo może mi umknęła jakaś sprawa. Czy może po prostu drwicie z jego wystąpień w studiach przedmeczowych i pomeczowych?

Osoby takie jak Engel nalezy eliminowac z zycia futbolowego, bo to oni sa zakala tego pieknego sportu, a nie potykajacy sie Lobodzinski czy Boguski. Engel - oczywiscie - ma glowe do pilki noznej, prawie ze zostal bohaterem Wisly na dluuuuugie lata, co nie powinno zamazywac tego, co zrobil, co robi i co zapewne bedzie robic ze stanem naszej kopanej.
Przewały, bezczelnosc, egoizm.
Ten BUC powinien skonczyc w sadzie, z zakazem zblizania sie do stadionow.

JOSE 841 10.08.2010 15:42

jeśli trener z Włoch to mogą być potencjalni kadydaci którzy (mogą nie muszą ) przedstawiać sie następująco:Simeone(jeden z faworytów),a jak już mowa o byłych piłkarzach Interu... Figo (który był łączony z kilkoma klubami w których miał objąć posade trenera) Nevio Scala(kolejny faworyt po Simeone)Gianluca Vialli ,Zaccheroni,Ciro Ferrara,Leonardo(były pilkarz i trener Milanu),Cesare Maldini( też były trener w sztabie Milanu w końcu w AC Milanie byle kogo nie zatrudniają potem trener Paragwaju)prawdopdobnie wszyscy są bez pracy i są doświadczonymi trenerami którzy są związani z Włochami możliwe że ktoś z nich tylko ciekawe który ??

JrQ- 10.08.2010 15:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 957556)
Nie rozumiecie jednej rzeczy. Jesli komus nie beda pasowac treningi - wypad do Mlodej Ekstraklasy. Jesli pilkarze beda za slabi, wymieni sie te ogniwa lancucha.

Koniec poblazania.

To trener ma byc tym ktory decyduje o obliczu tego zespolu.

A Simeone mowil ze taktyke dostosowuje do materialu jaki posiada.

Heh, a niektórzy krytykowali tu dzidę na Brożka w taktyce Skorży.
A on zrobił to samo :P

klubus 10.08.2010 15:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 957533)
Nie znamy Scialego? kto to?

Ja wiem, że pewno chodzi o Nevio, ale bez jaj, jak piszemy o czymś to chociaż nazwisko napiszmy bez błędów. Wujek Gogel pomaga.
przejdzmy do sedna.

Mieliśmy Włocha Terzottiego. wystarczy

A kto to taki Terzotti ? Chodziło chyba o Paolo Terziotti

DiegoG 10.08.2010 15:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JOSE 841 (Post 957659)
Obstawiam że jeślii ostatnio wróciła na Reymonta moda na powroty to faworytem jest nie kto inny jak Dan a po ostatniej porażce w pucharach pan Cupiał może nie planuje wyprzedaży ale zapewne stara sie ściągnąć kogoś kto na treningach da Wiślakom w kość zwłaszcza po ostatniej porażce w europejskich pucharach Dan był w tym dobry zresztą udowodnił z Unireą że na Reymonta szybko go skreślili a poza tym z kandydatów najlepiej zna drużyne którą już raz prowadził więc nie miałby najmniejszych problemów z drużyną a jeśli na Reymonta planowany jest powrót Mielcarskiego to bardzo mozliwe że Mielcarski będzie chciał sprowadzić kogoś znajomego i sprawdzonego tym znajomym może sie okazać Dan Petrescu pozostali raczej odpadaja chociażby z jednego powodu bariera językowa która powodowała by bardzo ciężki kontakt z drużyną

Ludzie czy Wy macie mózg? Naprawdę wierzycie, że Wisła jest w stanie zaproponować Danowi jakieś 2 mln euro rocznie? Naprawdę myślicie, że Wisła "wykupi" Dana z Kubania za 5 czy tam ile mln euro? Naprawdę myślicie, że Danowi chciałoby się wracać do Krakowa, skoro w Rosji ma "życie jak w Madrycie", jest na 1. miejscu w tabeli i znając możliwości finansowe właścicieli klubu za rok będzie walczył o mistrzostwo Rosji?

JrQ- 10.08.2010 15:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DiegoG (Post 957665)
Ludzie czy Wy macie mózg? Naprawdę wierzycie, że Wisła jest w stanie zaproponować Danowi jakieś 2 mln euro rocznie? Naprawdę myślicie, że Wisła "wykupi" Dana z Kubania za 5 czy tam ile mln euro? Naprawdę myślicie, że Danowi chciałoby się wracać do Krakowa, skoro w Rosji ma "życie jak w Madrycie", jest na 1. miejscu w tabeli i znając możliwości finansowe właścicieli klubu za rok będzie walczył o mistrzostwo Rosji?

Niektórzy wierzą w to, że powiedział że to wróci.
Nie dodał, że za jakieś 30 lat :rotfl:

mitmichael 10.08.2010 15:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DiegoG (Post 957665)
Ludzie czy Wy macie mózg? Naprawdę wierzycie, że Wisła jest w stanie zaproponować Danowi jakieś 2 mln euro rocznie? Naprawdę myślicie, że Wisła "wykupi" Dana z Kubania za 5 czy tam ile mln euro? Naprawdę myślicie, że Danowi chciałoby się wracać do Krakowa, skoro w Rosji ma "życie jak w Madrycie", jest na 1. miejscu w tabeli i znając możliwości finansowe właścicieli klubu za rok będzie walczył o mistrzostwo Rosji?

Na pewno nie jest w stanie to po pierwsze a po drugiej byl Petrescu w Polsce, wie jak go potraktowali i na pewno predko go tutaj nie zobaczymy. No chyba, ze jakims cudem za rok w eliminacjach do europejskich pucharow bo na pewno nie wczesniej. Zreszta niechciany trener w danym klubie jak przejdzie do Rosji to nic mu wiecej nie potrzeba bo kase ma konkretna. Ciekawe czy jak awansował z Unirea do LM to nasi zawodnicy pluli sobie w twarz, ze dzieki nim został zwolniony.

iiYama 10.08.2010 15:55

Z wąsatym Jurkiem dwie sprawy mi się kojarzą:

- Historia z jego dziełem literackim pt. Futbol na Tak. Z tego co słyszałem gdy Jerzy został naszym coachem wcisnął naszemu klubowi ileś setek czy tysięcy tych książek po cenach wyższych niż rynkowa. Gdy go wywalili wspomnienie po nim zalegało po kątach w klubowych korytarzach ułożone w rzędy i stosy.

- Jakoś przed azjatyckim mundialem gdy był selekcjonerem repry był z nim wywiad czy słyszał o grze Football Manager. Jurek oczywiście potwierdził i dodał że w wirtualnej rzeczywistości testuje schematy taktyczne które potem wciela w życie. Głowę daję że nie zmyślam i gdzieś był ten wywiad.


Także Anioły z dala od Wisełki. No chyba że te cycate, od Pana Grabowskiego :-D.

Rob_Zombie 10.08.2010 16:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez iiYama (Post 957670)
- Jakoś przed azjatyckim mundialem gdy był selekcjonerem repry był z nim wywiad czy słyszał o grze Football Manager. Jurek oczywiście potwierdził i dodał że w wirtualnej rzeczywistości testuje schematy taktyczne które potem wciela w życie. Głowę daję że nie zmyślam i gdzieś był ten wywiad.
:-D.

To Jurek Engel, ale junior. Ten który żadnych meczów nie ustawiał i jest czysty.

Eustachy 10.08.2010 16:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez daniel123 (Post 957618)
Raczej mu sie spodoba,nie narobi sie a kasa na konto wplywac bedzie:) Nasi nie maja ambicji,zadawalaja sie tym co maja

Dlatego do ME przydaloby sie zatrudnic jakiegos autentycznego wariata (taka agresywna wersje Grembockiego), ktory na starych konusach przesunietych z pierwszego zespolu, wyzywalby sie do skutku :) stosujac zarowno przemoc psychiczna jak i najciezsze obciazenia fizyczne w kraju :)

Tak zeby po jakims czasie, niechciani kopacze na samo haslo "zsylka do ME", blagali prezesa o rozwiazanie kontraktu na kolanach :-D

tofik 10.08.2010 16:21

Z tego co pamiętam to Kłosa nadprezes wysłał do rezerw w nagrodę za Ateny.
Ale to był gość stary, więc jemu się mogło podobać, że nic nie robi.

Manager89 10.08.2010 16:58

Na tą rundę "dać" zespół Tomkowi Kulawikowi... On zna trochę tą drużynę... Orientuje się co i jak... Jako jego asystent Kazimierz Moskal. Tomek pokazał, że nie boi się szukać nowych kierunków (występ Kamila Rado z Arką). Kulawik powinien gruntownie przejrzeć wszystkich zawodników Wisełki, a ma na to kilanaście meczy w Ekstraklasie i kilka w Pucharze Polski. Każdy zawodnik powinien otrzymać szanse. Nowy trener ten którego szuka teraz Basałaj powinien rozpocząć pracę po zakończeniu rundy jesiennej. Otrzymałby wtedy materiały gromadzone przez dotychczasowy sztab trenerski na temat poszczególnych zawodników. I po analizie tych materiałów oraz "dotknięciu" zawodników w kilku sparingach jeszcze w grudniu mogłby zadecydować z którymi piłkarzami nie chce pracować. Docelowym kandydatem powinien być Wiktor Goncharenko.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl