![]() |
A ja nie wiem który to trener kiedyś powiedział ale "Bez techniki nie ma taktyki" i to są wg. mnie święte słowa ponieważ przyjdzie taki np. Mourinho i będzie wpajał naszym "piłkarzom" (kopaczom) taktykę a oni jeden po drugim nie będą potrafili przyjąć piłki i kopnąć jej celnie na dalej niż pięć metrów, więc nie przytaczajcie tu Grecji bo tam każdy zawodnik potrafi przynajmniej podać piłkę na 40-50m. a drugi potrafi tę piłkę przyjąć zrobić zwód i oddać ją do partnera który właśnie wybiega na lepszą pozycję....
|
A mi się wydaje że przy tym wszystkim największą rolę ma przygotowanie fizyczne i wybieganie. Sam po sobie wiem że po długiej przerwie wychodzi człowiek w piłkę pograć wszystko na początku spoko piłeczka do nogi dośrodkowanie strzał w biegu ale potem jak się już czujesz wytyrany ledwo biegasz to i przyjęcie i dośrodkowania są gorszę bo zamiast myśleć i czuć piłkę to ty oddychasz już stopami i kombinujesz jak tu wydolnościowo dobiegać i to jest nasz największy problem. Ja uważam że do fizycznego przygotowania należało by pogadać z tym specem z Anglii żeby ułożył plany i przyjeżdżał na konsultacje to jest najprostsza droga do sukcesu 90 minut biegania na 110%!! i wszystko będzie łatwiejsze bo jak mam wybieganych zawodników to prosty zwód ciałem balans i tylko wyprzedzić przeciwnika więc skupmy się na najważniejszych czynnikach. Najpierw siła kondycja, potem taktyka a dopiero na końcu martwmy się o przygotowanie techniczne naszych aktorów. Bo już tymi pierwszymi dwoma czynnikami możemy naszą ligę zniszczyć a do LE też spokojnie dojść bazując tylko na kondycji sile i taktyce.
|
Pawelwislak ma racje. Kluczem zeby miec dobra technike trzeba czuc sie dobrze fizycznie. A jak sie mozesz czuc dobrze fizycznie bez dobrego przygotowania fizycznego, aa?
Ogladam niektore mecz w Polskiej lidze to mam czasami wrazenie ze kurde do 60-70 minuty jest w miare ok z przygotowaniem fizycznym, pozniej wszystko siada i zaczyna sie prosty futbol, dzida w pieriod i heja banana. A tu trzeba biegac od 1 do 90 minuty na boisku a czasami nawet dluzej. Puchary europejskie dobitnie nam to pokazuja co roku. |
Cytat:
No tak oczywiscie napisanie ScIali a Scali to jest tak "ogromny" bład ze widze az nie mogles tego zniesc i musiales o tym napisac n/c Lepszy trener z włoch niz z bałkanów lub co gorsza z Polskiej ligi... Scali pracowal w wielu klubach Ac milan Borusia gdyby był leszczem to by go tam nigdy nie zatrudnili... a to ze ma przerwe w pracy to co? nagle zapomnial jak sie prowadzi druzyne? |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Pozdro! |
Cytat:
Propozycje? xD |
Tradycyjnie 3-5-8 stosowane przez trenera Gmocha.
|
Cytat:
|
Basałaj pojechał do Włoch bo pewnie tam przebywa teraz Simeone. Diego większość kariery tam grał więc pewnie ma w Rzymie albo Medioanie dom.
|
To prawda. Simeone mieszka w Rzymie.
Cytat:
Dzwonić, oczywiście po chłopaków z ligi argentyńskiej :) |
Simeona pracował w kompletnie innym świecie niż w Polsce by zastał.Nie wiem czy by sie odnalazł.Słabi technicznie gracze a przy tym niezbyt chętni do pracy to już chyba lepszy byłby jakiś Europejczyk.
Piszecie o taktyce no to jaką taktyke można dobrac do zawodnika co ma problem z przyjęciem piłki . |
Cytat:
|
wszystko fajnie,tylko czy zawodnik gra w rezerwach czy ME to płacić mu należne z kontraktu trzeba,rozwiązanie kontraktu z nierobem tez takie latwe nie jest,czesto taki chce jeszcze ponad polowe pieniedzy ktore by mu klub wyplacil do konca kontraktu.Tu jest kara za kontrakty podpisywane na okres powyżej 3 lat,za granica OK,ale w naszej kopanej to jest samobojsto,konczy to sie udawaniem chorob czy po prostu opier., się przez zawodnika
|
Jak posiedzi w rezerwach, a mecze poogląda z trybun to po miesiącu mu rura zmięknie i będzie chciał albo rozwiązać kontrakt za porozumieniem stron, albo zacznie zasuwać, żeby sobie nie spieprzyć kariery.
|
Do tej pory mało kto zauważył, że Andrzej Bahr zaaplikował naszych gwiazdeczkom prawie takie same obciążenia w okresie przygotowawczym, jakie były za czasów Dana Petrescu. Sam Paweł Brożek zauważył, że trenują znacznie mocniej niż za czasów Skorży. Postawa z Azerami była w pewnym stopniu pokłosiem tego, że trenowali na europejskim poziomie. Niestety prawie nikt nie wytrzymał takiego reżymu treningowego i nasi amatorzy słaniali się po boisku. Piłkarz, który się źle prowadzi nie jest w stanie wytrzymać solidnych treningów. W Wiśle dotyczy to chyba 90 % graczy. Dlatego nie krytykowałbym Kasperczaka za to, że źle przygotował drużynę. Po prosty trener stanął przed dylematem, czy trenować ją po polsku, czyli że piłkarze szybko złapią świeżość i dynamikę, a w trakcie rundy zdechną fizycznie, czy dać im w kość na poziomie europejskim, co może skutkować słabą dyspozycją na początku sezonu.
Jedyne wyjście to ciągłość systemu przygotowań i zwiększanie obciążeń z każdą rundą. Tych piłkarzy, którzy nie dają rady wytrzymać trudów przygotowań należy eliminować z drużyny. |
Cytat:
|
Krótko mówiąc - uwazam, że najlepszą decyzją byłoby zatrudnienie Rudolfa Assauera bądź Viktor Goncharenki.
|
Mam mieszane uczucia co do zagranicznego trenera. Był Okuka, był Petrescu i nic. A pamiętacie Beenhakkera?
Podobnie danie 'stalowej ręki' Polakowi nie przynosi korzyści - vide Majewski w Cracovii. |
jak mozna miec watpliwosci? Kogo z Polakow widzicie u nas? Przeciez to wszystko to samo.. IMO najwyzszy czas aby tak porzadnie sprobowac do przodu pojsc, i wprowadzic cos nowego.
Jakiego bysmy Polaka nie wzieli, to bedzie podobny tym co robi do innych. Wszyscy wyrosli w tych samych niestety zalosnych realiach polskiej pilki. Najwazniejsze, aby nowy trener z zagranicy na prawde otrzymal duuzy kredyt zaufania od Cupiala. Bo sadze, ze poczatki moga byc ciezkie. Ale jak da sie szanse komus z zewnatrz, to musi byc lepiej. Bo ciezko zeby bylo gorzje :P |
Cytat:
Rożnice są duże w porównaniu z tym co robił Petrescu... Za Dana Petrescu Wiślacy przeważnie trenowali dwa razy dziennie Za Bahra Wiślacy trenują raz dzienie ( bo w przeciwnym razie nie mieli by czasu na galerie itp ) . Wiślacy dwa razy dziennie trenują tylko podczas obozów co jest dla mnie śmieszne gdyż w szkołach sportowych typu SMS młodzi piłkarze w wieku 15-19 lat trenują przez cały rok dwa razy dziennie i to z podobnym nakładem mocy co nasze gwiazdy ... Uwierzcie że między jednym treningiem dziennie a dwoma jest różnica... ogromna różnica Obciążenia aplikowane przez Bahra na treningach są o wiele mniejsze niż przez Petrescu ... dla porównania Bahr w okresie przygotowawczym robił treningi podobnego nakładu sił co Dan w trakcie sezonu ... Bahr jeszcze nie zna i zapewne nigdy nie pozna metod europejskiego treningu jakimi posługiwał sie Petrescu Petrescu był wariatem ale był również świetnym trenerem z którym aktualnie (gdyby został do dziś) walczylibyśmy o wyjście z grupy LM a nie o awans do IV rudny LE ... |
Cytat:
Mam nadzieję, że Simeone będzie nowym trenerem. |
Cytat:
|
Cytat:
:lol: |
Cytat:
|
Jedyni Polacy których widzę: Tarasiewicz, Nowak, Warzycha. Coś czuje że to będzie Simeone, ale czy mentalność południowca okaże się dobrym rozwiązaniem? Na pewno facet, mimo młodego wieku, będzie miał autorytet, bo będzie największą gwiazdą w szatni i nikt mu nie podskoczy. Najważniejsze jednak jest to, KOGO DOBIERZE SOBIE DO WSPÓŁPRACY; jeżeli będą to kuple którzy są ćwierć-fachowcami, to sami wiecie, jak to może się skończyć;
|
Przeglądając inne strony wiślackie natrafiłem na ciekawe info z wislaportal odnośnie typowań bukmaherów :)
Oto pełna lista i szanse, zdaniem bukmachera: Wiktar Hanczarenka 6.00 Diego Simeone 6.00 Henrik Larsson 7.00 Czesław Michniewicz 10.00 Rafał Ulatowski 10.00 Gheorghe Hagi 11.00 Rudolf Assauer 11.00 Tomasz Kulawik 12.00 Verner Lička 13.00 :rotfl: Dan Petrescu 16.00 Qurban Qurbanov 21.00 Jerzy Engel 26.00 Dragomir Okuka 26.00 Dariusz Wdowczyk 51.00 :rotfl: Diego Armando Maradona 101.00 |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Przewały, bezczelnosc, egoizm. Ten BUC powinien skonczyc w sadzie, z zakazem zblizania sie do stadionow. |
jeśli trener z Włoch to mogą być potencjalni kadydaci którzy (mogą nie muszą ) przedstawiać sie następująco:Simeone(jeden z faworytów),a jak już mowa o byłych piłkarzach Interu... Figo (który był łączony z kilkoma klubami w których miał objąć posade trenera) Nevio Scala(kolejny faworyt po Simeone)Gianluca Vialli ,Zaccheroni,Ciro Ferrara,Leonardo(były pilkarz i trener Milanu),Cesare Maldini( też były trener w sztabie Milanu w końcu w AC Milanie byle kogo nie zatrudniają potem trener Paragwaju)prawdopdobnie wszyscy są bez pracy i są doświadczonymi trenerami którzy są związani z Włochami możliwe że ktoś z nich tylko ciekawe który ??
|
Cytat:
A on zrobił to samo :P |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Nie dodał, że za jakieś 30 lat :rotfl: |
Cytat:
|
Z wąsatym Jurkiem dwie sprawy mi się kojarzą:
- Historia z jego dziełem literackim pt. Futbol na Tak. Z tego co słyszałem gdy Jerzy został naszym coachem wcisnął naszemu klubowi ileś setek czy tysięcy tych książek po cenach wyższych niż rynkowa. Gdy go wywalili wspomnienie po nim zalegało po kątach w klubowych korytarzach ułożone w rzędy i stosy. - Jakoś przed azjatyckim mundialem gdy był selekcjonerem repry był z nim wywiad czy słyszał o grze Football Manager. Jurek oczywiście potwierdził i dodał że w wirtualnej rzeczywistości testuje schematy taktyczne które potem wciela w życie. Głowę daję że nie zmyślam i gdzieś był ten wywiad. Także Anioły z dala od Wisełki. No chyba że te cycate, od Pana Grabowskiego :-D. |
Cytat:
|
Cytat:
Tak zeby po jakims czasie, niechciani kopacze na samo haslo "zsylka do ME", blagali prezesa o rozwiazanie kontraktu na kolanach :-D |
Z tego co pamiętam to Kłosa nadprezes wysłał do rezerw w nagrodę za Ateny.
Ale to był gość stary, więc jemu się mogło podobać, że nic nie robi. |
Na tą rundę "dać" zespół Tomkowi Kulawikowi... On zna trochę tą drużynę... Orientuje się co i jak... Jako jego asystent Kazimierz Moskal. Tomek pokazał, że nie boi się szukać nowych kierunków (występ Kamila Rado z Arką). Kulawik powinien gruntownie przejrzeć wszystkich zawodników Wisełki, a ma na to kilanaście meczy w Ekstraklasie i kilka w Pucharze Polski. Każdy zawodnik powinien otrzymać szanse. Nowy trener ten którego szuka teraz Basałaj powinien rozpocząć pracę po zakończeniu rundy jesiennej. Otrzymałby wtedy materiały gromadzone przez dotychczasowy sztab trenerski na temat poszczególnych zawodników. I po analizie tych materiałów oraz "dotknięciu" zawodników w kilku sparingach jeszcze w grudniu mogłby zadecydować z którymi piłkarzami nie chce pracować. Docelowym kandydatem powinien być Wiktor Goncharenko.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl