![]() |
Cytat:
Ktoś mi kiedyś napisał że te komputery to coś jak laptopy tylko w innej obudowie. Więc tutaj pytanie... w laptopie da się wymieniać napęd ? |
W laptopie tak, ogolnie jesli chodzi o te sprawy to ludzie staneli troche 4-5 lat temu.
Obecnie w laptopach w zasadzie jedyna rzecz ktorej nie wymienisz to plyta glowna, bo zazwyczaj jest robiona przez firmy od konkretnych laptopow i jest dopasowana rozmaiarami, ale mozna wymienic: - naped - dysk - pamiec - procesor - peryferia typu BT, WIFI - grafike, choc tutaj zazwyczaj jest spore ograniczenie, ale samemu mozna to zrobic. - ekran - klawiature W all-in-one tez raczej mozna - w koncu to są stale komponenty, nikt nie robi specjalnie ich pod all-in-one, powinienes miec napisane w opisie jego, jakis masz naped, sprawdzasz wielkosc i rozkrecasz. No chyba ze to stary all-in-one, to moze byc problem z obudowa |
KaSzTaN, nie mam jeszcze all-in-one. Przymierzam się do zakupu, chciałbym żeby komputer trochę lat posłużył. Wszystkie komputery mają zwykłe nagrywarki DVD, a wydaje mi się że już wkrótce te Blu-ray będzie standardem. Stąd moje pytanie czy jest możliwość wymienić napęd na inny.
Pozdrawiam |
Witam panowie telewizor samsung lcd le 32e420 za 1000 zł opłaca się?
|
Witam, szukam głośników do kompa tv muzyki ponieważ manty triton 5.1 szlag trafił ;)
zna się ktoś na tym, które wybrać 2.0 2.1 5.1 najlepsza jakość w najniższej cenie max 250zł myślałem nad : MICROLAB FU530, MC-HF32, Logitech 5.1 X-530, Genius SW-HF5.1 4500, Logitech Z506 |
http://allegro.pl/monitor-22-samsung...456390269.html
opłaca się...?? nie jest to jakieś gówno, które przestanie działać po kilku miesiącach?? jak jest tutaj jakiś znawca to prosiłbym o krótką opinię typu : "kupuj" albo "nie kupuj" monitora potrzebuje do pracy, bardzo delikatna i wąsko rozumiana grafika... czytałem masę opinii na forach itp. i jest różnie... poza tym kto wie czy te opinie nie piszą jakieś dzieciaki... |
Cytat:
|
Planuję zakup netbooka. Budżet - do 1500 zł (z Windowsem). Przeznaczenie - najprostsze czynności, tj. internet, jakieś pisemko napisać, od czasu do czasu muzyka, film. Gry mnie nie interesują.
Co polecicie ? Na co zwracać uwagę? Wszelkie porady mile widziane :) |
paany potrzebuje jakiegoś taniego routera do zrobienia bezprzewodowej sieci w domu ;)
mam internet od UPC i modem webstar w domu czy coś takiego się nada ? http://allegro.pl/modem-router-wi-fi...489574586.html albo http://krakow.gumtree.pl/c-Sprzedam-...AdIdZ381847326 |
Cytat:
http://www.okazje.info.pl/km/kompute...210-058pl.html lub http://www.okazje.info.pl/km/kompute...722-c52rr.html A jeśli trochę dołożysz to będziesz mieć soniaka; http://www.okazje.info.pl/km/kompute...pc-yb2m1e.html |
W cenie około 1500 zł z systemem najlepsze będą:
http://www.x-kom.pl/p/82022-notebook...f610metui.html http://www.x-kom.pl/p/78666-notebook...-rw-7hp64.html http://www.agito.pl/laptop-acer-aspi...51-523773.html |
FOXCONN RS690M2MA
jakie ramy i ile max można włożyć jaki procek max można włożyć ?? (nie ma opisu płyty na stronie producenta lol ) |
Cytat:
|
a co myślicie o takim sprzęcie ?
http://allegro.pl/samsung-core-i7-8x...507647770.html czy dać 300 zł mniej za 8GB RAMU bo nie wiem czy 16GB to trochę przesada |
Dobra jest ta oferta? Ładnie wygląda ale ma ktoś doświadczenia z tymi procesorami AMD?
http://gruper.pl/x.php/1,25429/Cala-...irus-2012.html |
Ma ktoś jakiś pomysł jak sprawić by moja kamerka zaczęła działać? Po przeinstalowaniu systemu nie działa, zainstalowałem amcap bo kiedyś chyba ten programik wystarczał żeby działała. Nazwa kamerki easy touch ET-445.
|
nie ma ktoś do sprzedania modemu usb ? niepotrzebnego :)
|
Cześć,
Jestem na kupnie nowego laptopa, mogę przeznaczyć na ten cel do 3000 zł. Ma on służyć głównie do przeglądania stron w sieci, oglądania filmów i co najważniejsze pracy. Żeby się nie okazało, że po otworzeniu AutoCADa, Math Cada, MS Worda i jakiegoś odtwarzacza muzyki w jednym czasie, będzie trzeba się modlić przez pół godziny podczas przełączania aplikacji tam i z powrotem żeby dało się cokolwiek zdziałać. Jeśli chodzi o pojemność dysku to 500 GB jest absolutne minimum a prawdę mówiąc skłaniałabym się bardziej ku temu, żeby było to więcej niż 500 GB. Na oku mam np. coś takiego: http://www.komputronik.pl/product/16...5C_T02PL_.html http://mediamarkt.pl/krakow-solvay-p...0v5a,id-153833 http://www.vobis.pl/notebook-samsung...-2-100106.html http://www.vobis.pl/notebook-samsung...-2-115513.html Jak widać same Samsungi. Nie mam żadnego doświadczenia z ich komputerami (do tej pory jedynie HP) więc nie wiem czy warto się pakować w ich sprzęt. Może jest dla nich jakaś sensowna alternatywa? Proszę o pomoc :) EDIT: Dzięki @K-TSW :) |
Temat z forum internetowego o laptopach w tym miesiącu:
http://forum.pcformat.pl/Polecane-la...ierpien-2012-t Od razu wyłapany pewien temat o AutoCAD i lapku do niego http://forum.benchmark.pl/topic/5464...tocad-2500-zl/ Miłego czytania ;] |
Zna ktoś jakiś dobry (nie za drogi ale pewny) serwis laptopów? mam problem z włączaniem lapka: raz na czas nie działa przycisk "power" (zasilacz i bateria w miarę nowe) i chciałbym to rozwiązać a przy okazji nie płacić jak za zboże
|
Chciałbym kupić urządzenie wielofunkcyjne. Chodzi o to, żeby nie było drogie, nawet nie wiem w jakich cenach się kształtują. Możecie coś polecić?
|
Czy na tablecie z androdiem 4.0 możliwe jest oglądanie filmów/seriali przez strony typu iitv.info?
Poszukuję tabletu w cenie około 1000 zł. Potrzebny na wyjazdy do przeglądania netu, obejrzenia filmu. Na razie skłaniam się ku apollo quicki 1035, jakieś inne propozycje? |
awe- nie odpowiem na 100% ale chyba tak, bo ja na komorce iitv odpalałem.
Pytanie: mam w domu router z wifi i dotychczas bylem podpiety pod ruterek kablem. teraz go oddaliłem i przeszedłem na wifi i ....internet o wiele gorzej śmiga. Jak zaradzic? |
Cytat:
- ograniczyć ilość przeszkód typu ściany, dzwi pomiędzy wi-fi a komputerem (zmienić umiejscowienie routera); - zaopatrzyć się w router wi-fi nadający w paśmie N (będzie zauważalna różnica) - niektóre routery mają chyba możliwośc podpięcia anteny zewnętrznej ale na tym to sie nie znam |
Możecie mi doradzić w sprawie kupna nowego laptopa? Szukam właśnie takiego w przedziale 2500-3000zł, aby odpalił mi co najmniej na średnich wymaganiach większość nowych produkcji. Dysk twardy koniecznie pojemność 500Gb+ oraz co najmniej 4 Gb RAM.
|
Dlaczego akurat laptop?
|
Bo jestem studentem(2 rok Polibuda) i po prostu na chwilę obecną bardziej potrzebny mi laptop do zajęć. Poza tym denerwuje mnie ten cały bajzel z kablami.
|
Cytat:
|
Ja w czerwcu kupiłem HP Pavilion dv6-6b70ew A6L51EA i jestem bardzo zadowolony, wszystkie gry mi chodzą płynnie (z nowszych grałem tylko w BFa 3 (działa wręcz idealnie), wiedźmina 2 (o dziwo się przycina na wysokich detalach, ale na średnich idzie bardzo płynnie), nową fife demo - na maksymalnych detalach w fullHD (na zewnętrznym monitorze) i wodotryskami działa idealnie). Na podkładce chłodzącej działa dosyć cicho przy niskich temperaturach (przy obciążeniu włącza się dodatkowy wentylator ale do zniesienia, przy temperaturze w granicach rozsądku), dobrą rzeczą jest odtwarzacz blu-ray. Ogólnie polecam, jedyną kwestią może być cena bo raczej poniżej 3000 nie znajdziesz.
|
Cytat:
|
mógłby mi ktoś z Was doradzić jakąś dobrą płytę główną do 190 zl i najlepiej która ma 4 sloty na pamięć choć jak szukałem takowej to wiem że ciężko bo są same 2 slotowe max. 16 GB
Z góry dzięki ;) |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
No właśnie wiem, marzy mi się w tej cenie 4 sloty i 32 GB ale wiem że ciężko bo jeszcze nie dawno patrzyłem, więc w takim razie niech będzie już te 2 sloty i 16 GB ale żeby była dobra :lol: |
Widzę dwie możliwości:
1. tak jak napisałeś - kupujesz kartę z dwoma slotami na 16 GB i spokojnie w cenia 190 zł sie zmieścisz 2. Dokładasz 50 zł i masz płytę z czterema slotami na 32 GB. Pytanie tylko czy potrzebne ci to 32 GB. Obecnie gry i podstawowe programy śmigają na 4 GB i na prawdę rzadko sie zdarza aby coś potrzebowało 8 GB a co dopiero 32 GB. Uważam że jeżeli ktoś potrzebuje 32 GB to w jakimś konkretnym celu i wówczas nie kupuje płyty za 190 zł tylko za dwa razy tyle. Napizs którą opcje wybierasz i coś poszukamy. |
Cytat:
Co możesz polecić ? Dotychczas miałem same Gigabyte płyty ale może masz jakiś konkretny model który polecisz ? :D |
Witam... chce kupic uzywanego laptopa dla córki, cena do 1500 zł - używany głownie do surfowania po internecie, połączeń video skype (gdyż głównie przebywam za granicą) , jesli chodzi o gry to chyba nic specjalnego nie jest potrzebne jak na dzien dzisiejszy to Sims 3 musi chodzic płynnie :) i oczywiscie kamerka nie najgorsza... proszę o polecenie czegos gdyz trochę zielony jestem... z góry dziekuje
|
Za taką cenę fajerwerków bym nie oczekiwał.Sam mam Gigabyte i jestem zadowolony z płyty wiec obstawałbym przy Gigabytach ale tak na prawdę to czy płyta jest dobra to kwestia modelu a nie firmy, przy czym Gigabyte ASUS ASRock to trzy najbardziej godne zaufania firmy.
W takiej cenie dostaniesz chipset H61, maksymalna częstotliwość taktowania pamięci RAM to 1333 MHz, a dysk twardy wyłącznie przez SATA II. Co do USB to za 195 zł można kupić płytę z USB 3.0 http://www.morele.net/plyta-glowna-g...ma-d2v-455898/ Gigabyte GA-H61M-S2PV ta karta ma dodatkowo złącza PCI jeśli ci potrzebne ale bez USB 3.0 Gigabyte GA-H61M-DS2 kolejna podobna płyta ASRock H61M-HVS a tu coś od konkurencji Cóż, te płytki nadają sie jedynie do zwykłego użytkowania i żadnych cudów nie należy od nich oczekiwać. |
Piszę tutaj bo nie widzę odpowiedniego działu.Mam problem z moim odtwarzaczem mp3 Creative Zen XFI 2-8GB, otóż wrzuciłem do niej kartę micro sd 4 gb i przy każdym,włączeniu mp3 trzeba ustawiać bibliotekę muzyki,troszkę mnie to denerwuje da się coś z tym zrobić by zapamiętywało?
|
Szukam laptopa 15 cali, cena 2500 i tu pytanie co wybrać?
Na razie wymagania takie, Windows, 6 gb min, procesor i5 czy może i3 jest wystarczające, dysk od 500gb, fajnie jak by miał USB 3.0 i bluetooth. Trafiłem Samsunga chociaż nie wiem po co mi monitor ale cena jest bardzo dobra, bez monitora 100 zł mniej... http://allegro.pl/samsung-i5-3210m-6...626592283.html Chyba że te samsungi to do do niczego się nie nadają? Jeśli tak to co polecacie? HP, Toshiba, Lenovo? A może Lenovo http://www.saturnpolska.com/krakow/n...70am,id-286647 http://allegro.pl/laptop-lenovo-z580...622513583.html Na placu boju zostają chyba te dwa ostatnie, co poradzicie? |
Z tego co słyszałem od znajomego z Vobisu, Toshiba ma fatalny serwis więc bym odradzał. Z drugiej strony mój chrześniak używa i nawet wysłał do serwisu na przeczyszczenie i o dziwo w tydzień się wyrobili i lapek nawet działa.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:51. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl