Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Kibicowanie na polskich stadionach (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4803)

Bronowianin 14.12.2008 18:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 642595)
frekwencja nie jes wyznacznikiem atmosfery na stadionie.. jest wyznacznikiem hmm nie wiem sam czego (bo na pewno nie tego że dany klub ma tylu wiernych kibiców, o tym niżej..)

były mecze gdzie było niecałe 20 tyś osób i są te gdzie jest po 10 i przy tych 10 jest lepszy doping, itp.

Co z tego że przykładowo na Camp Nou przyjdzie te 80 tyś skoro mają gorszą atmosferę chociażby od Polonii Bytom grającej u siebie.

Tam przychodzi tyle osób bo drużyna dobrze gra, ale połowa z nich to przypadkowe osoby, kibice sukcesu, sezonowcy, turyści itp.
daje sobie łeb uciąć że gdyby Barca spadła do niższej ligi stadion świeciłby pustkami.. (tak jest w przypadku większości klubów które dobrze grają w europie... skąd się tylu Polskich "kibiców" Realu, Barcy, Chelsea, Manchesteru bierze? pytanie retoryczne, zobaczył w telewizorze że Meśi czy jak mu tam przelobował 2 piłkarzy i on za kibica Barcy się uważa, łapy ze śmiechu opadają..)

wolę te 12 tyś i ekstra atmosferę od tych 50 gdzie słychać jakieś trąbki, gwizdy i buczenia bo ktoś się potknął o piłkę.

Bardzo dobrze powiedziane! Jak u nas po zakończeniu przebudowy stadionu będzie mogło zasiąść na trybunach te 35 tys. ludzi to i tak prawdziwych kibiców będzie tyle samo co zawsze, czyli no powiedzmy 2-3 tys. Czyli ludzi, którzy na mecz przychodzą zawsze, bez względu na wszystko. Ta liczba którą tu podałem jest oczywiście mocno uogólniona i nie da się jej tak na prawdę dokładnie ustalić, chodzi mi tylko o pokazanie tej skali. Tych prawdziwych kibiców może być oczywiście na Wiśle więcej czy też mniej niż tu podałem.
Słuszny jest podany przez Ciebie przykład Barcy gdzie na Camp Nou przychodzi po 80 tys. osób a atmosfera jest beznadziejna i żaden doping u nich nie istnieje. Jak się ogląda LM w TV i jak Barcelona gra powiedzmy z Basel, czyli rywalem niżej notowanym, to na ich stadionie już widać sporo wolnych miejsc. Denerwujące jest tylko, że komentatorzy telewizyjni i dziennikarze zawsze zachwycają się tą "wspaniałą atmosferą" na stadionach w Hiszpanii czy Anglii...
Przykładem na to, że wcale na stadionie nie musi być stuprocentowej frekwencji żeby stworzyć dobrą atmosferę są nasze mecze w PE. Wtedy na Reymonta przychodzi po kilka tys. kibiców i doping bywa na prawdę świetny. Czasami wolę nawet takie mecze od "hitów" na których zwykle roi się od przypadkowych osób na trybunach.
Nie mówię tego wszystkiego oczywiście dlatego że nie zależy mi na tym zeby na Wisłę zaczęło chodzić więcej osób. Szczerze mówiąc to bardzo bym chciał żeby na R 22 frekwencja była zawsze jak najwyższa. Jednak równocześnie fajnie byłoby gdyby jak najwięcej tych, którzy na Wisłę przychodzą teraz, czy też przyjdą w przyszłości współtworzyło tą wyjątkową atmosferę angażując się w doping i wspieranie ruchu kibicowskiego. Niestety jednak istnieje takie zagrożenie, że po ukończeniu przebudowy naszego stadionu pojawi się na nim więcej niż do tej pory przypadkowych ludzi. Taką idealną sytuacją byłoby to, gdyby chociaż nasz młyn czyli sektor D, na każdym meczu zapełniał się w całości prawdziwymi fanatykami. Myślę, że takie marzenia mogą się za jakiś czas zrealizować, ale wcześniej trzeba cały czas dbać o to żeby na Reymonta panowała cały czas tak super atmosfera, albo i lepsza, jak tej jesieni.

Illargui 14.12.2008 18:34

Show must go on .....

Władze Legii kontra kibole. I Wiara Lecha...

http://www.sport.pl/pilka/1,65050,60..._Lecha___.html

orzeu 14.12.2008 18:50

Cytat:

Dzięki temu Wiara Lecha czuje się tak mocna, że po zadymie w Gdańsku groziła dziennikarzom procesami, jeśli napisaliby o tych wydarzeniach w nieodpowiedni sposób. I dziennikarze nie drążą tematu.
Masakra, Wyborcza sie poskarzyla na kibicow Lecha ze im "nie pozwolili" napisac zadnych klamstw bo bedzie proces. Wiec w zwiazku z tym nie maja o czym pisac.
Jak dla mnie samoboj miesiaca :lol: :lol: :lol:

fst 14.12.2008 18:53

Cytat:

Oni mają kibicować i współpracować z klubem, ale na zasadach określonych przez klub.
Czyli dawać tyle kasy ile maja w portfelu, siedzieć cicho i nic nie chcieć- a jak sie coś nie podoba to wypad?

Pan Jotka 14.12.2008 19:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fst (Post 642622)
Czyli dawać tyle kasy ile maja w portfelu, siedzieć cicho i nic nie chcieć- a jak sie coś nie podoba to wypad?

A zeby sie zbytnio nie angazowali w doping musza jesc kiełbase i pic cole. Koniecznie w plastykowym kubku zeby nie naruszyc zasad bezpieczenstwa na stadionie: ;-)

wisl@k_TS 14.12.2008 19:40

ITI chyba zazdrości Lechowi stosunków z kibicami. Pewnie jakby mogli cofnąć czas to zrobiliby to samo co Lech.

A Wyborcza po raz kolejny się ośmiesza i mam wrażenie że nowym właścicielem GW jest pewien niemiecki koncern.

skttrbrain 14.12.2008 19:53

Cytat:

Szanowny Pan
Andrzej Olejniczak
Szef działu sportowego
„Gazeta Wyborcza”


Szanowny Panie,


Z należytą powagą, której jednocześnie towarzyszyło spore zdziwienie Zarząd KKS Lech Poznań zapoznał się z treścią artykułu pana Jacka Sarzało „Kibic Lecha, czyli legalista schizofreniczny", który 13 grudnia 2008 roku ukazał się na łamach „Gazety Wyborczej". Redaktor Sarzało powołuje się na enigmatyczną postać „wysoko postawionego działacza z Poznania", który rzekomo przekonywał, że Kibice nie są uwzględnieni w długofalowej polityce naszego klubu. Otóż pragniemy raz jeszcze poinformować wszystkich zainteresowanych przedstawicieli świata mediów oraz wszystkich sympatyków piłki nożnej w Polsce, że KKS Lech Poznań buduje i będzie budował siłę klubu z myślą o Kibicach i dla Kibiców, gdyż to właśnie Kibice zasiądą na nowoczesnym stadionie, którego budowa zakończy się już w 2010 roku. Zapewniamy również, że na obiekcie o pojemności 46-tysięcy krzesełek znajdzie się miejsce zarówno dla tych, którzy będą chcieli wywiesić niebiesko-białą flagę, jak i dla tych, którzy nie będą mieli takiej potrzeby.

Z poważaniem,



Zarząd KKS Lech Poznań
schizofrenią to jest to, że GW szkaluje mój klub będąc jego patronem medialnym.
hah, jeszcze do wczoraj myślałem, że GW prowadzi sobie od tak, jakąś krucjatę przeciw kibicom. A to jednak o Legiunię chodzi..

4fan_player 14.12.2008 19:55

To jakie macie barwy niebiesko-białe czy błękitno-białe? Bo ja się spotykam też z tą drugą wersją :)

Pablo84 14.12.2008 20:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 642650)
schizofrenią to jest to, że GW szkaluje mój klub będąc jego patronem medialnym.
hah, jeszcze do wczoraj myślałem, że GW prowadzi sobie od tak, jakąś krucjatę przeciw kibicom. A to jednak o Legiunię chodzi..

To nie chodzi o Legie, tylko o wprowadzenie nowych porządków i "wychodowanie pikników" na stadionach.
W Anglii plują sobię w brodę, bo zrobili ze stadionów teart, gdzie widownia buczy i wyzywa po złym zagraniu a jak nic się nie dzieje dłubie w nosie a te barany z ITI i GW chcą na siłę zapropagować nową koncepcję kibicowania.

Mam nadzieję, że my wszyscy się tym szmatom nie damy.

wisl@k_TS 14.12.2008 21:30

Zacznijmy od tego, że teatr ma szansę być tylko wtedy, kiedy będą sukcesy, a na boiskach będą śmigać Ronalda, Kaki, Torressy a polska liga piłkarsko będzie taka jak angielska czy hiszpańska (czyli nigdy).

W obecnej sytuacji jestem pewny, że nawet pomimo krucjat GW, ITI i innych pacjentów, zanik ruchu kibicowskiego nam nie grozi.

element 14.12.2008 21:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wisl@k_TS (Post 642706)
Zacznijmy od tego, że teatr ma szansę być tylko wtedy, kiedy będą sukcesy, a na boiskach będą śmigać Ronalda, Kaki, Torressy a polska liga piłkarsko będzie taka jak angielska czy hiszpańska (czyli nigdy).

Bo czołowi piłkarze europy zaczną grać w Wiśle to wszyscy którzy dziś dopingują, zajmują się oprawami itp nagle usiądą i będą pożerać kiełbaskę?

Wiadomo że będzie przypływ nowych fanów, często przypadkowych osób.. ale to nie oznacza że D nie będzie dalej oblegane przez tych co dzisiaj a atmosfera będzie taka sama lub jeszcze lepsza, bo niektórym z tych nowych przybytków spodoba się to i zaczną działać razem z młynem.

Złe rozumowanie. Przecież np. w Anglii jest tak zjebana atmosfera nie dlatego bo Angielskie drużyny zdobywają europejskie puchary.

orzeu 14.12.2008 21:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 642650)
schizofrenią to jest to, że GW szkaluje mój klub będąc jego patronem medialnym.
hah, jeszcze do wczoraj myślałem, że GW prowadzi sobie od tak, jakąś krucjatę przeciw kibicom. A to jednak o Legiunię chodzi..

Dobry ruch, szkoda tylko ze nie pojechal zarzad jeszcze ostrzej domagajac sie wrecz od pajaca nazwiska informatora. Wyborcza nie pierwszy raz wymysla sobie wywiady i informatorow, to zjawisko jest juz w tej gazetce tak nagminne ze ci goscie mysla ze moga sobie dowolnie kreowac rzeczywistosc powlujac sie na wywiady/wypowiedzi/informatorow itd, zawsze anonimowych.
Kibie w Polsce niestety sie nie zjednocza do tego stopnia zeby ich pokonac ale dobre i to ze mniej wiecej sie rozumiemy i mamy to samo zdanie w calej Polsce (za wyjatkiem jednej czarnej plamy w pewnej czesci naszego miasta...).

Pablo84 14.12.2008 21:52

Tylko, że z nich się smieją w prawie całej Polsce, więc jakie to ma znaczenie? :D

Mishuh 15.12.2008 01:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 642714)
Bo czołowi piłkarze europy zaczną grać w Wiśle to wszyscy którzy dziś dopingują, zajmują się oprawami itp nagle usiądą i będą pożerać kiełbaskę?

Wiadomo że będzie przypływ nowych fanów, często przypadkowych osób.. ale to nie oznacza że D nie będzie dalej oblegane przez tych co dzisiaj a atmosfera będzie taka sama lub jeszcze lepsza, bo niektórym z tych nowych przybytków spodoba się to i zaczną działać razem z młynem.

Złe rozumowanie. Przecież np. w Anglii jest tak zjebana atmosfera nie dlatego bo Angielskie drużyny zdobywają europejskie puchary.

Bo czołowi piłkarze nie zaczną grać w Wiśle - ta różnica :)

W Anglii jest tak zjeabana atmosfera właśnie dlatego, że zdobywają puchary... tzn to jest jeden z czynników. Co się z tym wiążę - są świetni piłkarze, jest olbrzymie zainteresowanie. To nie tyle ci dopingujący usiedli, co tych dopingujących usadzono lub (chyba częściej) wywalono. Bo ten siedzący w spokoju więcej konsumuje i nie robi żadnych jazd z niepopularnymi tematami.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 642650)
schizofrenią to jest to, że GW szkaluje mój klub będąc jego patronem medialnym.

O ile wiem to poznańska GW Wam sprzyja, tylko tych pary łebków z centrali grzeje to co zawsze i mają chore jazdy.

Coglin 15.12.2008 10:59

ciag dalszy: http://www.sport.pl/pilka/1,65050,60...ch_klubow.html

d.j 15.12.2008 12:07

Cytat:

To nie mieści się w logice naszych kibiców. Oni nie współpracują z policją, a często tzw. kibicowski interes jest stawiany ponad interes klubu.
10 znaków

:rotfl:

bbbnba 15.12.2008 17:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Illargui (Post 642613)
Show must go on .....

Władze Legii kontra kibole. I Wiara Lecha...

http://www.sport.pl/pilka/1,65050,60..._Lecha___.html

Jest i odpowiedź zorganizowanej grupy przestępczej z Bułgarskiej :-D

Poznań, dnia 15 grudnia 2008 r.

Szanowny Pan
Jarosław Ostrowski
Członek Zarządu
Klubu Piłkarskiego
Legia Warszawa S.S.A.


List otwarty w sprawie wywiadu udzielonego przez Pana Jarosława Ostrowskiego redaktorowi Michałowi Szadkowskiemu opublikowanego w Gazecie Wyborczej, w dniu 15 grudnia bieżącego roku.


Zarząd Stowarzyszenia „Wiara Lecha”, podobnie jak nasi członkowie, miał nadzieję, iż po ostatniej publicznej wymianie korespondencji Zarząd Klubu Legia Warszawa nieco zawstydzony, w zaciszu przepastnych gabinetów opracuje jakiś rewolucyjny plan poprawy sytuacji polskich klubów piłkarskich.
Tymczasem w dzisiejszym wydaniu „Gazety Wyborczej” znajdujemy wywiad, który przeprowadził z Panem red. Michał Szadkowski, a w którym raczył był Pan po raz kolejny zwrócić swoje zagniewane oblicze w stronę kibiców Lecha Poznań. Nie jesteśmy tym zaskoczeni, rozumiemy bowiem poziom frustracji, jaki wywoływać muszą marketingowe sukcesy będące także Pana – członka Zarządu KP Legia Warszawa – udziałem, sukcesy mierzone choćby liczbą około 2.000 widzów na meczach klubu mającego być sportową ikoną dwumilionowego miasta, rozumiemy także zazdrość, jaką budzić muszą wyjątkowo mizerne w tej materii osiągnięcia władz Lecha Poznań. Rozumiemy także, że Pańskiego żalu nie jest w stanie osłodzić nawet miła dla ucha orkiestra na trybunach stadionu przy Łazienkowskiej.
Współczujemy Panu serdecznie, to współczucie i to zrozumienie nakazywało by nam litościwie przejść do porządku dziennego nad lekturą Pana „przemyśleń” – każdy ma przecież prawo do najgłupszych nawet poglądów, a my, w przeciwieństwie do Pana, to prawo cenimy. I gdyby nie konfabulacje godzące w dobre imię naszego Stowarzyszenia, w ogóle nie zajmowalibyśmy się Pańską osobą i Pańskimi poglądami. W naszej ocenie po prostu nie byłoby warto. Szkoda czasu.
Uznaliśmy także, iż wymiana korespondencji z oficjalnymi przedstawicielami Legii Warszawa ma w ostatnim czasie dla wszystkich stron walor edukacyjny, spieszymy zatem z odpowiedzią, aby nie powstało wrażenie, że choćby jedno zdanie wypowiedziane przez Pana na nasz temat ocierało się o prawdę. Nie skorzystaliście Panowie jako Zarząd Legii z pierwszej darmowej lekcji, jakiej gotów był udzielić Panom Zarząd Lecha Poznań po ostatnim meczu Legii i Lecha w Poznaniu, udzielimy więc Panu lekcji drugiej. Zawsze zresztą jesteśmy do dyspozycji – na naukę nigdy przecież nie jest zbyt późno.
Na początek garść przepisów, na które z taką ochotą powołuje się Pan tu i ówdzie. Europejska Konwencja Rady Europy w sprawie przemocy i ekscesów widzów w czasie imprez sportowych, a w szczególności meczów piłki nożnej, sporządzona w Strasburgu dnia 19 sierpnia 1985 r. w art. 3 postanawia, iż strony zobowiązują się zachęcać kluby kibiców do właściwego organizowania się, zachowania oraz wyznaczania spośród swoich członków osób odpowiedzialnych za kierowanie klubem i informowanie widzów w czasie meczów, a także za towarzyszenie grupom kibiców udających się na mecze wyjazdowe. Co więcej podobny pogląd prezentuje Parlament Europejski, bowiem w rezolucji z dnia 29 marca 2007 r. w sprawie przyszłości zawodowej piłki nożnej w Europie (2006/2130 (INI)) zwraca się do państw członkowskich i organów zarządzających piłką nożną o aktywne promowanie społecznej i demokratycznej roli kibiców piłkarskich popierających zasadę fair play, poprzez wspieranie tworzenia i rozwijania stowarzyszeń kibiców (uznając ich odpowiedzialność), które mogłyby zostać włączone do struktury własności i zarządzania klubem poprzez powołanie piłkarskiego rzecznika praw obywatelskich. Na koniec jeszcze tylko króciutki cytat z art. 5 uchwały nr X/110 z dnia 10 lipca 2007 roku Zarządu PZPN w sprawie przyjęcia Regulaminu w zakresie bezpieczeństwa podczas rozgrywek organizowanych przez PZPN i Ekstraklasa S.A., w którym postanawia się, iż kluby musza wspierać i rozwijać dobre stosunki z ich oficjalnymi i zarejestrowanymi stowarzyszeniami kibiców poprzez m. in. zachęcanie ich do rozwijania i utrzymywania bliskiej współpracy z klubami, oferowanie pomocy przy wyjazdach zagranicznych, włączając w to wyznaczenie osoby do kontaktowania się w sytuacjach awaryjnych zagranicą, pozostawanie w kontakcie ze stowarzyszeniami poprzez informacje e-mail/newslettery, bądź inne wygodne środki komunikacyjne. W świetle tych przepisów i historii Państwa postępowania wobec Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa, zarzucanie nam tylko łamania prawa uważamy za zbyt jednostronne.
Im bardziej zagłębiamy się w lekturę Pańskiego wywiadu, tym bardziej jesteśmy zakłopotani. Nie dalej bowiem jak w sobotę inny redaktor „Gazety Wyborczej” nazwał nas schizofrenicznymi legalistami. Zapewne z przykrością i niepokojem przyjmie Pan wiadomość, iż jest jednym z nas. Otóż wyraża Pan oburzenie, że klub Lech Poznań pozwolił na to, aby łamiąc reguły, na stadion w Poznaniu zostali wpuszczeni kibice Pańskiego klubu. Rwie Pan włosy z głowy nad tym, jak wielka to zbrodnia. Jednocześnie zupełnie umknęło Pańskiej uwadze to, że kibice z Warszawy bezpiecznie dotarli do Poznania, obejrzeli mecz i równie bezpiecznie wrócili do domu. Kompletnie to Pana nie interesuje, ważne że ktoś według Pana złamał przepisy. Nie da rady – jest Pan takim samym schizofrenikiem jak i my.
Dalej wkracza Pan na niezwykle dla siebie grząski grunt twierdząc, że jakaś agencja ochrony stwierdziła, że nie może realizować swoich zadań w Poznaniu, bo kibice mają zbyt wiele do powiedzenia. Przyganiał kocioł garnkowi. Chcielibyśmy zatem uprzejmie zwrócić Pańską uwagę, iż jak wynika z pięknej galerii zdjęć na oficjalnej stronie Legii, chociażby w meczach rozgrywanych na Łazienkowskiej z Arką Gdynia (13 września br.), Piastem Gliwice (27 września br.), czy też Wisłą Kraków (26 października br.), zabezpieczenie zapewniała Agencja Ochrony „Zubrzycki”. Jak podały agencje informacyjne w dniu 23 września br. (zwracamy uwagę na zbieżność dat) były trener Lechii Gdańsk, Dariusz K. oraz szef agencji ochroniarskiej "Zubrzycki" Sylwester Z. - to kolejni oskarżeni w wielowątkowej aferze w sprawie korupcji w Centralnym Ośrodku Sportu. Są oni oskarżeni o obietnicę udzielenia dyrektorowi COS-u korzyści osobistej i majątkowej. Ten drugi jest także oskarżony o wręczenie łapówki - grozi im od dwóch do 12 lat więzienia. Wynika nam z tego, że o ile Zarząd Lecha posiłkuje się czasem Stowarzyszeniem, któremu nikt nigdy żadnych zarzutów nie postawił, o tyle Pańscy współpracownicy siedzieli w areszcie, a w sądzie znajduje się akt oskarżenia w sprawie z ich udziałem.
Nie dość tego, insynuuje Pan, że dziennikarze zdjęci strachem po groźbach Stowarzyszenia, nie chcą zajmować się sprawą wydarzeń w Gdańsku przed meczem Lecha z Lechią. Powróćmy znów do faktów. Oto fragment naszego oświadczenia, na które się Pan powołuje: „Biorąc pod uwagę, iż podawane przez służby ochrony oraz policję informacje godzą w dobre imię kibiców poznańskiego Lecha, żądamy od Agencji Ochrony Mienia „Taurus” Sp. z o.o. oraz przedstawicieli gdańskiej policji przedstawienia protokołów z zatrzymania kibiców wraz z wynikami badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi. Nadto żądamy rzetelnego zbadania sprawy oraz powstrzymania się przez wszystkie strony od wyrażania kategorycznych sądów przed ostatecznym wyjaśnieniem wszystkich okoliczności niedzielnego meczu. W przeciwnym razie każda z osób lub instytucji może oczekiwać wytoczenia przez Stowarzyszenie powództwa o ochronę dóbr osobistych.”. Jak się Pan słusznie spodziewa – nie przedstawiono nam żadnych materiałów, a ostrze naszej krytyki zwróciliśmy przeciwko stronom sporu – agencji ochrony i Lechii Gdańsk.
Ma Pan jeszcze siłę czytać nasz list? Zuch z Pana, bo to nie koniec. Twierdzi Pan, że szefowie „Wiary Lecha” zasiadają w loży VIP stadionu przy ul. Bułgarskiej. Oświadczamy Panu, że nikt z nas z zaproszenia do tejże loży do tej pory nie skorzystał, choć czujemy się nim zaszczyceni. Raźniej nam jest na trybunach. Z „kumplami gangsterami”.
Na koniec krótka retrospekcja z polskiej kinematografii. Jak mawiał klasyk gatunku – Maksymilian Paradys, jako „Wiara Lecha” „nie odpowiadamy tylko za gradobicie i koklusz”. W filmie Marka Koterskiego „Dzień świra” jest scena publicznej modlitwy Polaków. Pasuje ona jak ulał do tego, co naszym zdaniem prezentuje Pan swoją postawą. Proszę sobie obejrzeć i przemyśleć.




Za Zarząd
Stowarzyszenia „Wiara Lecha”
Jarosław Kiliński
Prezes

Kris54 15.12.2008 19:08

Stawiam 5 zł, że goście nie odpiszą. Za długie :P

skttrbrain 15.12.2008 19:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mishuh (Post 642786)
O ile wiem to poznańska GW Wam sprzyja, tylko tych pary łebków z centrali grzeje to co zawsze i mają chore jazdy.

Tylko niestety poznańska Wyborcza nie przebija się na czołówkę działu w jednym z największych portali internetowych,a łebki z centrali tak.

donPedro23 15.12.2008 22:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kris54 (Post 642988)
Stawiam 5 zł, że goście nie odpiszą. Za długie :P

Stoi:>

To są ludziki małej Wiary, więc nie warto sobie nimi głowy zawracać:lol:

orzeu 16.12.2008 10:25

- Panie doktorze, moj interes tak mi zmalal. Co robic?
- Owinac w gazete wyborcza, ona wszystko wyolbrzymia. Nastepny!

sq 16.12.2008 20:15

znalazłem odpowiedź kibiców Lecha na ostatnie artykuły w GW...
http://www.sendspace.pl/file/1crpBihM/
(tylko dla dorosłych)

spidey 13.01.2009 16:05

Kurde taki ładny temat się tutaj marnuje, już prawie miesiąc bez posta. ;)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gazeta Polska
"Kompromitacja Schetyny i Ćwiąkalskiego"



Po czterech miesiącach od akcji policji przeciwko kibicom, którą chwalili się ministrowie Schetyna i Ćwiąkalski, decyzje sądów potwierdzają, że działania organów ścigania były bezprawne. Sądy nie zgodziły się na aresztowanie żadnego z kibiców, a teraz unieważniają zarządzony wobec nich przez prokuraturę dozór policyjny. Decyzją sędziów zatrzymani kibice mogą też znowu chodzić na mecze. Tymczasem w płockiej prokuraturze trwa śledztwo w sprawie łamania prawa przez policję.

Coraz więcej ustaleń sądów oraz sejmowych komisji wskazuje na to, że mieliśmy do czynienia z najbardziej drastycznym, ze względu na liczbę poszkodowanych, złamaniem praw obywatelskich w Polsce po 1989 r.

Były sędzia Trybunału Konstytucyjnego: przestępcy z policji

Cała ta akcja przypominała mi najgorsze czasy stanu wojennego – mówi mecenas Wiesław Johann, były sędzia Trybunału Konstytucyjnego. – Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że wszystko było znacznie wcześniej zaplanowane i przygotowane. Odpowiedzialnością powinno się przede wszystkim obciążyć osobę, która podejmowała decyzje i wydawała rozkazy. To, co 2 września zrobiła policja, jest przestępstwem ściganym przez polskie prawo karne.

Tymczasem ustalenie, kto stał za akcją policji, nie wydaje się trudne. Cenne wskazówki zawierają materiały z konferencji prasowych, podczas których wicepremier Schetyna i minister Ćwiąkalski chwalili się udaną policyjną akcją. Ćwiąkalski zapowiedział, że będzie namawiał prokuratorów do twardej postawy wobec chuliganów.

W tych samych dniach policjanci biciem wymuszali na kibicach przyznawanie się do winy, a jeden z prokuratorów anonimowo przyznał mediom, że zwierzchnicy naciskali na niego, by postawił kibicom zarzuty.

Sąd: brak dowodów, gołosłowne zarzuty, nie ma nawet czego skontrolować

Postanowienie Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia z 10 grudnia jest dla prokuratury druzgocące. Sąd uchyla w nim dozór policyjny wobec studentki Agnieszki Góreckiej.

W uzasadnieniu sędzia Krzysztof Ptasiewicz stwierdza, że jeśli chodzi o postanowienie prokuratury, to nie ma nawet czego badać ze względu na „niemożność poddania orzeczenia kontroli”. Prokuratura nie przedstawiła bowiem... żadnych dowodów: „w nadzwyczaj lakonicznym uzasadnieniu zaskarżonego postanowienia powołano jedynie (powtarzając ustawowe sformułowanie) w sposób gołosłowny potrzebę zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, nie przedstawiając ani dowodów wskazujących na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanego mu czynu, ani okoliczności uzasadniających podniesioną przez prokuratora potrzebę zabezpieczenia toku postępowania”.

– Podobnych postanowień sądy wydały już ponad 50, uchylając dozór wobec wszystkich osób, w których sprawie występowali nasi adwokaci – mówi Wojciech Wiśniewski ze Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa.

Sądy masowo uchylają też drugi zastosowany przez prokuraturę środek zapobiegawczy – zakaz udziału w imprezach sportowych.

– To decyzja bardzo ważna dla kibiców, ponieważ wolno im znowu chodzić na mecze – mówi mecenas Andrzej Pleszkun, adwokat poszkodowanych. Nie uwzględniają natomiast zażaleń na samo zatrzymanie. – Takie zażalenie trudno w naszych realiach skutecznie przeprowadzić, gdyż sądy uznają, że policja może zatrzymać również niewinne osoby w celu wyjaśnienia sprawy. Na przykład obejrzenia monitoringu – mówi mecenas Pleszkun.
Były działacz PO nie odpuszcza policji

Przypomnijmy, że podczas akcji 2 września policja zatrzymała 752 kibiców. Ostatecznie prokuratura wystąpiła o areszt dla zaledwie ośmiu z nich. Ale sąd odmówił aresztowania kogokolwiek. Jak twierdzą nasi informatorzy, prokuratura szuka obecnie sposobów honorowego wycofania się z zarzutów. Mogłoby to być umorzenie spraw kibiców z powodu niskiej szkodliwości czynów lub umorzenie warunkowe. – Ten drugi sposób, zakładający uznanie kibiców winnymi, a jednocześnie zwolnienie ich z kary na próbę, bardziej odpowiadałby prokuraturze, gdyż pozwoliłby jej wyjść z twarzą. Prokuratura liczy, że kibice będą się zgadzać na takie rozwiązanie dla świętego spokoju – twierdzą.

Ale sprawy nie zamierza odpuścić policji i prokuraturze wielu rodziców zatrzymanych młodszych kibiców. Jacek Smalcerz, były przewodniczący rady gminy Wilanów i były działacz Platformy Obywatelskiej, wynajął renomowaną warszawską kancelarię prawniczą. Ma dochodzić praw jego córki studentki i syna maturzysty. – Córkę policjanci trzymali najdłużej, bo nie podobało im się, że opowiada coś o prawach obywatelskich – mówi Smalcerz. Prokuraturze dostarczył jak najlepsze opinie o swoich dzieciach ze szkoły, uczelni i parafii. – Policjanci mieli zdziwione miny, gdy zobaczyli, jacy „bandyci” zgłaszają się do nich na dozór – wspomina Smalcerz.

Były marszałek Sejmu: policja złamała prawo

Sprawą kibiców zajęły się również sejmowe komisje spraw wewnętrznych i sprawiedliwości. Do historii praworządności w Polsce przejdzie wypowiedź komendanta stołecznego policji Adama Mularza, który wyjaśnił posłom rozbrajająco: „Trudno było w godzinach wieczornych wyłuskać pojedynczych sprawców, więc postanowiliśmy zatrzymać wszystkich”.

– Policja pokazała komisji zdjęcia, z których kompletnie nic nie wynikało, poza tym, że szła grupa młodych ludzi w policyjnej obstawie. Nie można z każdej zorganizowanej grupy fanów robić chuliganów i bandytów. Nie wyobrażam sobie, by na podstawie takiego materiału dowodowego jakikolwiek sąd w Polsce kogokolwiek skazał – uważa poseł PiS Andrzej Dera.

O sprawie pobicia kibiców napisał też rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski do komendanta głównego policji w liście z 28 listopada. Konferencję na temat wydarzeń z 2 września zorganizowało też Stowarzyszenie Wolnego Słowa. Wypowiadali się na niej m.in. mecenas Johann, poseł Dera oraz były marszałek Sejmu Maciej Płażyński. – 2 września policja przekroczyła prawo, ponieważ ograniczyła wolność kibiców – stwierdził marszałek.

Tymczasem płocka prokuratura zajmuje się łamaniem prawa przez policję. Trafiły do niej obdukcje bitych i torturowanych kibiców. – Postępowanie trwa, ale na pewno będzie długotrwałe, może nawet nie zakończyć się w tym roku. Sprawa dotyczy ponad 700 osób, trzeba przesłuchać wielu świadków, w dodatku spoza naszego terenu – mówi „GP” prokurator Iwona Śmigielska-Kowalska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Płocku.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...osc_prasa.html

pan_premier 13.01.2009 18:09

Brawo! jedna z lepszych wiadomości ostatnich tygodni.

NIestety rząd ma o kibicach takie pojęcia jak pokazują w TV i myśleli, że nikt się o nic nie upomni :D
Zawsze nad wami ... ćwerćinteligentami

ja_ka_ 14.01.2009 09:39

A miało być tak pięknie :P
http://wiadomosci.onet.pl/1896758,11,item.html

MicK 14.01.2009 11:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ja_ka_ (Post 656971)

Komu sprzedaż piwa prawie alkoholowego jest nie na ręke? PARPA'ie czyli rządowej pralki pieniędzy której jedynymi działaniami są zlecanie setek badań udowadniających nam że jest potrzebna i prowadzenie paru akjii reklamowych. Jak tylko pojawi się jakaś okazja aby za darmo podali nazwę PARPA w mediach to odrazu się wypowiadają. Niektórzy samorządowcy to ci samorządowcy co nie wiedzą z ilu zawodników składa się drużyna, i dlaczego bramkarz może łapać piłkę. Policji nawet nie będę komentował, generalnie - im mniej policjii na stadionie i w okół niego, tym jest bezpieczniej.
I oczywiście sposobem na rozwiązanie "problemu" alkoholu na stadionach jest uznanie przez policję meczu Dolcan Ząbki - Kmita Zabierzów meczem podwyższonego ryzyka, bo jak 100 kibiców Kmity postanowi wypić piwo, i 15 kibiców Dolcana będzie im wtórować, zadyma murowana.

bbbnba 14.01.2009 11:39

Szczytem wszystkiego będą mecze podwyższonego ryzyka w Warszawie, Krakowie i Poznaniu...przy zamkniętych/nieistniejących sektorach gości.

leszekm 15.01.2009 12:51

Dlaczego media milczą o uniewinnieniu kibiców Legii?

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/d...47-1--1-a.html

Coach 17.01.2009 13:58

Temat spada więc trzeba go odkopać. Tak sobie przeglądałem forum innych drużyn, a na forum Lecha zaciekawił mnie fakt , że mają nową przyśpiewke. (wprowadzona na Remes Cup) Niby nic gdyby nie fakt , że jest to nasza pieśń Naprzód Wisełka . Oto tekst:
Każdy z nas to wie,
co w życiu liczy się,
tylko Poznański Lech,
niebiesko-biały herb,
w żyłach szlachetna krew

Będziemy razem z nim,
do końca naszych dni,
nic nie zatrzyma nas,
na mistrza przyszedł czas,
by w końcu zdobyć tron !
Ciekawe jak im to wyjdzie.Tekst całkiem niezły szkoda że my częściej nie śpiewaliśmy tej pieśni . No ale byliśmy pierwsi :)

wiem Macko ale chodzi o mi o wykonianie Polskie

wolfy 17.01.2009 18:10

Jednak temat kibiców Legii przebił się do mediów.

studio 17.01.2009 18:46

Na wp.pl jako pierwsi o tym informowali więc media piszą, a że grupa ITI nie pisze to się dziwicie?

wolfy 17.01.2009 18:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez studio (Post 658425)
Na wp.pl jako pierwsi o tym informowali więc media piszą, a że grupa ITI nie pisze to się dziwicie?

Pisze, tyle że w swoim stylu. PiS nadal śmie podważać zasadność całej tej szopki i stawać po stronie "kiboli".

Illargui 17.01.2009 19:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 658427)
Pisze, tyle że w swoim stylu. PiS nadal śmie podważać zasadność całej tej szopki i stawać po stronie "kiboli".

Dokładnie

I aż się dziwię, że do informacji nie zostało zamiesczone zdjęcie z jakiejkowleik zadymy, by podkręcić atmosferę. W końcu i Onet ii TVN lubią do informacji dodawać obrazki z zupelnie innych wydarzeń, jeśli jest im to potrzebne.

pan_premier 17.01.2009 19:06

jak bł ten news o sądach i prokuraturze, to nigdzie nic nie było,linkowane, przedrukowywane
a teraz na onecie juz jest, komentarze?

"PiSowi zostali juz tylko kibole" :D

Kamson 27.02.2009 22:03

Co było napisane na transparentach które dziś wywiesiła Polonia, chyba w drugiej połowie?

Polonia Dyskobolowa, nie Bytom.

Martinho 27.02.2009 22:14

Na jednym widziałem ok. 70 min. "Tylko świnie siedzą w kinie" i było cos jeszcze o stadionie kolosie (czy jakos tak)

SZYMEK_TSW 27.02.2009 22:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Martinho (Post 683754)
Na jednym widziałem ok. 70 min. "Tylko świnie siedzą w kinie" i było cos jeszcze o stadionie kolosie (czy jakos tak)

"W kasie nie ma być roznicy, stadion dla dumy stolicy" jakos tak jeśli już

kaco1985 27.02.2009 22:19

,,stop policyjnej propagandzie'', ,,Pilka nozna dla kibicow'', ,,Tylko świnie siedza w kinie''.

Kocur 28.02.2009 19:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kaco1985 (Post 683761)
,, ,,Pilka nozna dla kibicow'', ,.

w świetle zakazu dla gości oraz nie kiwnięcia nawet palcem ze strony kibiców Dyskopolo zakrawa na szczyt hipokryzji :-/

rafalek 01.03.2009 15:54

Słyszeliście w piątek podróbę naszej FORZA WISŁA w wykonaniu kibiców Polonii Warszawa? - Naprzód Polonia, Naprzód Polonia, Naprzód, naprzód, naprzód Polonia.
To się zaczyna robić coraz bardziej żałosne.. najpierw Lech skopiował nasze Jesteśmy dumą tego miasta, a teraz Polonia naszą Forzę.

Jeżeli my wprowadzamy nowe pieśni to kserujemy od innych POLSKICH drużyn czy staramy się sami wymyślić?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl