Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Stroje meczowe Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3263)

stawski 27.05.2010 16:48

Osobiście wzór Chelsea bardziej mi się podoba. A sponsor? Ważne żeby sporo kasy było. Myślicie że Samsung dałby więcej niż np Era czy inny browar? Dałby tyle ile taka reklama jest warta na danym rynku, a nasz rynek jest g. warty.

ducat 27.05.2010 16:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stawski (Post 905303)
Osobiście wzór Chelsea bardziej mi się podoba. A sponsor? Ważne żeby sporo kasy było. Myślicie że Samsung dałby więcej niż np Era czy inny browar? Dałby tyle ile taka reklama jest warta na danym rynku, a nasz rynek jest g. warty.

Masz rację, ale teraz nie mamy żadnego :( i nawet jeżeli będzie ta sama kasa to wole PEPSI (które lubie) niż np Coca Cole (której jakoś nie lubię).
Fajnie by było mieć znanego, bogatego i wiernego sponsora (znów się uczepię PEPSI) który wpisał by sobie nasz klub w swoją strategię marketingową. :)

rikut1906TSW 27.05.2010 17:14

http://img716.imageshack.us/img716/4098/49105603.pnghttp://img230.imageshack.us/img230/2117/1906g.png

śliczne stroje .

Powiem wam tak że te stroje co teraz ma Wisła to mi sie nudzą ponieważ są jednolite.Chętnie widział bym coś z dodatków tak jak na tych dwóch przykładach - paski itp

rikut1906TSW 27.05.2010 17:19

http://img8.imageshack.us/img8/5774/mediaxl1441011.jpg

nA SZYCH ZAWODNIKÓW widział bym w takich strojach z dużym pasem na środku

julo 27.05.2010 17:34

Te koszulki z pepsi lub orion co zrobił @dukat to miód z kaszanką. Coś pięknęgo, ale nie wierze żeby nam takie zrobili. To by było zbyt piękne.

ducat 27.05.2010 17:51

Ja tam generalnie nie uznaje ciuchów z paskami hokejkami i "kotkami", umbro było dla mnie nieco bardziej nietypowe, zdecydowanie bardziej piłkarskie.


Jeszcze tak na koniec mała wizja lotto :) Taki typ koszulki mi się najbardziej podoba dopasowana, jednolita elegancja. :) No i nie oklepana marka :)
Niech już będzie ten adidas i ten realowy wzór nie jest najgorszy, mam tylko nadzieje że z nowego, który zaprojektują specjalnie dla nas nie zrobią festynu (chociaż niestety adidas potrafi :( ).
http://moonartz.com/wisla_lotto.jpg

Jazon 27.05.2010 17:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 905106)
Jak czytam o tym, że Adidas kojarzy się niektórym z "dresiarnią" i dlatego nie chcą, aby dostarczali sprzęt Wiśle, to nie wiem, czy się śmiać, czy płakać. Naprawdę jesteście tacy żałośni, że uważacie, że każdy, kto ma jakiś element garderoby marki Adidas jest "dresiarzem"? W ogóle, kim jest ten zmitologizowany przez Was i na pewno budzący w Was obrzydzenie dresiarz? (a przy okazji na pewno budzący też sporą dawkę strachu, którą to nazywacie obrzydzeniem, bo boicie się każdego, kto jest od Was większy, więc tłumaczycie sobie w Waszych główkach, że "skoro jest ode mnie większy, to na pewno głupi, a ja jestem mądry, bo tak uważam... a jak ma jeszcze dres, to już na pewno kretyn... no i ciągle jest większy ode mnie i boję się go, ale nigdy się do tego nie przyznam. Nazwę go idiotą, bo sam jestem mądry").

Spokojnie, wyluzuj:) Fenomen adidasa tyczący się jego nienajlepszej sławy da się wyjaśnić inaczej niż poprzez odwoływanie się do czyichś kompleksów względem większych i silniejszych.
Sam jakiś czas temu napisałem, że adidas jest dla mnie trochę wioskowy i postaram się wyjaśnić, skąd takie odczucie nie tylko u mnie, ale u wielu osób.

Otóż tak się składa, że dobrze pamiętam czasy, kiedy 3 paski adidasa w pewnych kręgach po prostu nobilitowały. Początek lat 90 to słodkie lata przaśności i kolorowego hajlajfu, który z dzisiejszej perspektywy jest po prostu, co tu się oszukiwać, wiochą i tyle. Lata bardzo popularnego disco polo, przydużych seledynowych garniturów w których paradowała nasza klasa polityczna, wreszcie lata potęgi bazarów, na których prym w sprzedaży wiodły dresy, przeważnie podróby. No i tu wkraczamy do clue całej sprawy. To się po prostu jakoś w naszej Polaków świadomości zagnieździło, te adidasowskie paski, będące podówczas synonimem jakości, oryginalności, a obecnie, przez wzgląd na tamte czasy, wioskowatości. Pamiętam jak ulice i osiedla opanowały cztery paski rozmaitych adonisów i adldosów. Na oryginalne trzy przez jakiś czas mogły sobie pozwolić tylko osiedlowe tuzy:) To był pewien, użyję może zbyt mocnego słowa, ale symbol kulturowy. Gówniarzem wtedy byłem, pamiętam jak wszyscyśmy w szkole łazili w tych czterech a później trzech paskach:) Z czasem już każdy mógł sobie pozwolić na porządniejszą garderobę, zresztą moda się też zmieniła i ogólne wyrobienie w kwestiach gustu, ale te trzy paski chyba mocno siedzą w naszej świadomości wspomnienia o tych śmiesznych z dzisiejszej perspektywy czasach, których symbolem był również przetuningowany maluch z naklejką "Pioneer" na tylnej szybie, czy kolorowe koszule z palmami, w których niektórzy ludzie chodzili do kościoła:)
Trochę się rozpisałem, ale wydaje mi się, że coś w tym jest, co by uzasadniało subiektywne odczucia wielu osób odnośnie tej marki:)

Tenzen 27.05.2010 17:58

No ale teraz jest powiedziane, że nic nawet nie będą myśleć tylko dostajemy krój Realu Madryt a za rok będzie coś specjalnie przygotowane dla Wisły.

Teraz niech klub pracuje by na koszulki ściągnąć SAMSUNGA, PEPSI czy inna znaczną markę ;)

ducat 27.05.2010 18:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tenzen (Post 905357)
No ale teraz jest powiedziane, że nic nawet nie będą myśleć tylko dostajemy krój Realu Madryt a za rok będzie coś specjalnie przygotowane dla Wisły.

Teraz niech klub pracuje by na koszulki ściągnąć SAMSUNGA, PEPSI czy inna znaczną markę ;)

Niestety nie widać w klubie pracy, ja tutaj w ogóle nie widzę żadnej wizji ani sportowej ani marketingowej.
Buduje się nowy stadion i nie widzę żadnej kampani, żadnych ruchów które pozwolą go zapełnić, czy zagospodarować tysiące metrów kwadratowych pod trybunami. Jak się spojrzy na Lecha czy Legię to tam widać że toś tym kieruje.
A u nas? Hmm... jakoś to będzie - takim hasłem można określić to co się u nas dzieje.
Mimo że jeszcze teraz Wisła ma jeszcze największy potencjał marketingowy w polskiej piłce, to niestety jest on trwoniony przez nieudolny zarząd (kolejny) i właściciela. Za dwa trzy sezony może już być przeciętniakiem ligowym, smutne to ale prawdziwe.

PS
Mam nadzieje że ktoś z PEPSI to czyta i sam się zgłosi z propozycją do naszego zarządu :P

Joshua TS 27.05.2010 18:30

Mnie się tylko marzy, żeby Biała Gwiazda nie zniknęła w ogóle z koszulek, ale tak realnie patrząc to... pomarzyć zawsze można:D

rikut1906TSW 27.05.2010 18:38

w kroju jak Real będziemy wyglądać jak pedały

Xiński 27.05.2010 19:09

A mówi się coś w ogóle o sponsorze strategicznym? Chyba narazie wszystko wskazuje na to, że nowy sezon Wisła rozpocznie z TeleFoniką ;p

MłodePokolenie 27.05.2010 19:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Xiński (Post 905392)
A mówi się coś w ogóle o sponsorze strategicznym? Chyba narazie wszystko wskazuje na to, że nowy sezon Wisła rozpocznie z TeleFoniką ;p

O to chyba musi zadbać marketing Wisły. O ile coś w ogóle oni działają ;/

DarekK_11 27.05.2010 19:18

O ile w ogóle coś takiego jak 'marketing Wisły' istnieje.

Tenzen 27.05.2010 19:42

Sami wyślijmy maila do marketingu Pepsi z projektami koszulek ;) mamy te same barwy, wiele nas łączy, ma to sens, zwłaszcza, że Pepsi sporo reklamuje się poprzez właśnie piłkę nożną.

To jak z poderwaniem fajnej laski, nie dowiemy się czy mamy szansę jak nawet nie podejdziemy sprawdzić :P

MłodePokolenie 27.05.2010 19:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DarekK_11 (Post 905403)
O ile w ogóle coś takiego jak 'marketing Wisły' istnieje.

Dobrze by było gdyby coś takiego było, ponieważ u nas z tym kiepsko. Ze sponsorem strategicznym zawsze mamy problem. Nie ma NAS kto promować a od tego jest marketing.. Wnioski? Chyba rzeczywiście u nas tego nie ma.

Zdechł Poznań coś takiego podobno ma, wypowiadał się facet od marketingu w programie "Kluby ekstraklasy"

wojti11795 27.05.2010 19:47

Odbiegnę trochę od tematu z ostatnich postów, może mi ktos powiedziec do kiedy(dokładnie dzień i miesiąc) mamy podpisaną umowę z Umbro.

EvilGearPL 27.05.2010 20:18

Te stroje Pepsi z Białą Gwiazdą są fenomenalne. Jeśli ktoś by mógł to niech mi zapoda zdjęcie jak w końcu maja wyglądać nasze stroje. Jakie ma aktualnie real bo jak się przegląda internet to wszędzie inne wzory itd., że idzie się pogubić. ;p

Tenzen 27.05.2010 20:31

http://www.realmadrid.com/cs/Satelli...0005514750.htm

EvilGearPL 27.05.2010 20:33

@Tanzen

Dzięki za zdjęcia. Wreszcie wiem o, które chodzi. Są całkiem ładne. Żadnych bajerów itd. Po prostu zwykły wzór.

bologu 27.05.2010 21:02

re
 
Cytat:

Pierwotnie napisane przez wojti11795 (Post 905436)
Odbiegnę trochę od tematu z ostatnich postów, może mi ktos powiedziec do kiedy(dokładnie dzień i miesiąc) mamy podpisaną umowę z Umbro.

kontrakt z umbro do końca czerwca. co do adidasa - jesli podpisali kontrakt na 2 lata - to nie traktuja nas poważnie. co do sponsora strategicznego - niestety dział marketingu nie istnieje, wiec pewnie znowu wystartujemy z TF... generalnie, jak patrze co się dzieje w moim ukochanym Klubie, to mi się słabo robi.. zwłaszcza transfery a właściwie ich brak. jak odejdą głowa, marcelo i alvarez, to nie ma obrony po prostu. reszta jest nieważna. powiem tak - DRAMAT!!!

bologu 27.05.2010 21:03

aha, i na specjalny model adidasa nie mamy co liczyć... raczej nikomu takich przysług nie robią

WISŁAZWE 27.05.2010 21:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bologu (Post 905498)
aha, i na specjalny model adidasa nie mamy co liczyć... raczej nikomu takich przysług nie robią

Mówisz o koszulkach dal Wisły ??

Czyli jak w takim razie mam interpretować ten fragment:

Cytat:

Niemiecka marka będzie dostarczycielem strojów Białej Gwiazdy od sezonu 2010/2011. Przez następne 12 miesięcy klub z Reymonta będzie dysponował trykotami na wzór Realu Madryt.
Wartym podkreślenia jednak faktem jest, iż już od następnych rozgrywek firma będzie produkować unikalny wzór dla krakowskiej drużyny.

bologu 27.05.2010 21:09

re
 
Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 905500)
Mówisz o koszulkach dal Wisły ??

Czyli jak w takim razie mam interpretować ten fragment:

powiem ci tak - ciężko jest zrobić cokolwiek w ciągu 2 miesięcy - proces produkcji stroju dla klubu to razem z transportem około 5 miesięcy...
dlatego adidas podeprze się na kolekcji regularnej, bez fikimiku, którą może sobie kupić każdy..
a otoczkę muszą stworzyć, żeby nas nakręcić.. sad, but true

ducat 27.05.2010 21:16

Cóż niektóre adidasy nie są takie złe, taki po dogłębnej analizie dotykowej jakości materiałów i szwów (ma poniższym modelu) mógłbym ewentualnie zaakceptować :]
http://moonartz.com/wisla_bet_at_babe.jpg

MrÓwA_1906 27.05.2010 21:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bologu (Post 905504)
powiem ci tak - ciężko jest zrobić cokolwiek w ciągu 2 miesięcy - proces produkcji stroju dla klubu to razem z transportem około 5 miesięcy...
dlatego adidas podeprze się na kolekcji regularnej, bez fikimiku, którą może sobie kupić każdy..
a otoczkę muszą stworzyć, żeby nas nakręcić.. sad, but true


ten sezon czyli 10/11 gramy w koszulkach a'la real
przyszły sezon czyli 11/12 mamy własny wzór

bologu 27.05.2010 21:27

@mrówa
zobaczymy.. ala real, hehe może, ale pewnie sprzed 2 sezonów... men, nie można porównać skali biznesu..
bez szans

@mrówa
zapomnij
ala real??!! skali biznesu nie da sie porównać!!!

blackluk 27.05.2010 21:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bologu (Post 905517)
@mrówa
zobaczymy.. ala real, hehe może, ale pewnie sprzed 2 sezonów... men, nie można porównać skali biznesu..
bez szans

O czym ty piszesz co ma skala biznesu Realu i nasz? Po prostu Wisła wybrała ten model, a że real ma już nowy nie było problemu. Co do projektowania unikalnych wzorów to chyba nie żadna nowość ze firmy to robią i czy to jest Real czy Wisła nie ma tu znaczenia. Oni dostają po prostu dużo więcej kasy za to ze występują w tych strojach.

blanco 27.05.2010 21:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ducat (Post 905510)
Cóż niektóre adidasy nie są takie złe, taki po dogłębnej analizie dotykowej jakości materiałów i szwów (ma poniższym modelu) mógłbym ewentualnie zaakceptować :]
http://moonartz.com/wisla_bet_at_babe.jpg

Po dłuższym namyśle również stwierdzam,że te stroje są do zaakceptowania :D

Ofsajd 27.05.2010 21:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ducat (Post 905510)
Cóż niektóre adidasy nie są takie złe, taki po dogłębnej analizie dotykowej jakości materiałów i szwów (ma poniższym modelu) mógłbym ewentualnie zaakceptować :]
http://moonartz.com/wisla_bet_at_babe.jpg

wyobrażacie sobie Pawełka na bramce w takim stroju? :lol: albo Małego w ataku... w sumie wszystko byśmy wygrali bo przeciwnicy nie byliby w stanie grać [leżeliby na trawie i zwijali się ze śmiechu] :D

btw. do takich strojów musielibyśmy wymienić całą kadrę ;)

tomasz_19 27.05.2010 21:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ducat (Post 905510)
Cóż niektóre adidasy nie są takie złe, taki po dogłębnej analizie dotykowej jakości materiałów i szwów (ma poniższym modelu) mógłbym ewentualnie zaakceptować :]
http://moonartz.com/wisla_bet_at_babe.jpg

chyba przerzucę się na damski futbol... :D

bologu 27.05.2010 21:53

czarny luku
musimy zrozumieć jedną rzecz - adidas ma to w dupie - jakie stroje miała ich ikona Legła - ala GKS Bełchatów?!
przecież mieli takie same stroje - jedyna różnica była taka, że L miała to w ramach kontraktu, a GKS kupował (od pana Zenka z Kraksportu)
o Realu można zapomnieć, a o specjalnym wzorze tym bardziej - zwłaszcza jeśli kontrakt jest podpisany na 2 lata - raczej nikt nie zmienia strojów co rok...
tyle w kwestii komentarza

blackluk 27.05.2010 22:15

bologu ja nie mówię ze Wisła będzie mieć te stroje tylko ze nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Jeśli z piłkarzami naszej ligi firmy maja kontrakty to dlaczego Wisła by go nie miała zawrzeć, a wtedy stroje sa robione pod zamówienie.

ducat 27.05.2010 22:42

Ludzie projektując model strojów powiedzmy dla Realu, wyjściowo jest to na pewno kilka modeli, wiec po prostu dostosują jeden z tych który nie przeszedł selekcji - co wcale nie musi oznaczać brzydszy czy gorszy.
Pozostanie kwestia wdrożenia do produkcji, mają jakiś cykl i na pewno stroje dla Wisły nie są priorytetem wiec nam coś "oryginalnego" rzuca od przyszłego sezonu, coś co będzie na czasie i "specjalnie dla nas".
Mi to nie przeszkadza, trzeba znać swoje miejsce w szeregu, mam nadzieje że będą schludne i proste. Więcej nie oczekuję.
Patrząc na stroje Legii z tego sezonu to były paskudne, najładniejsze stroje (krój) miało moim zdaniem Zagłębie (hokejka).

patryk95 28.05.2010 00:25

http://img63.imageshack.us/img63/588/abg.png
Na prośbę Reksia33
Z Białą Gwiazdą

rikut1906TSW 28.05.2010 08:23

ta podkoszulka nie jest zła ale widział bym Wisełkę w innych strojach

SZYMEK_TSW 28.05.2010 08:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez patryk95 (Post 905575)

Super! Genialnie by było gdybyśmy takie ujrzeli, ale pewnie czeka nas herb SSA :|

Plastman 28.05.2010 08:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez patryk95 (Post 905575)
http://img63.imageshack.us/img63/588/abg.png
Na prośbę Reksia33
Z Białą Gwiazdą

Piękna, od razu kupiłbym taką koszulkę, a koszulki z logo SA nie kupię

Belzebub 28.05.2010 09:15

No właśnie czy nasz powstający pion marketingowy nie zdaje sobie sprawy jak ważna dla fanatyków czy nawet zwykłych kibiców(nie pikników niedzielnych) jest Biała Gwiazda na piersi? Ze w ten sposob dzwigna chyba nie najlepiej prosperującą sprzedaz koszulek, kilkukrotnie zwiekszając sprzedaz? Wiekszosc osob wlasnie taka koszulke z gwiazda kupiłaby napewno,a tej z logiem ssa za tak ciezkie pieniadze nie kupia nigdy...

PS. Inna sprawa to to, że Biała Gwiazda prezentuje sie na koszulkach dumnie, wymuszając szacunek i strach na przeciwniku:) .Takie mam przynajmniej wrażenie jak patrze na powyzsze wzory, Dumna i Wielka Biała Gwiazda, albo nijakie, niewidoczne logo ssa.

thechris 28.05.2010 09:49

Przyzwyczaiłem się do umbro... nie podoba mi się ;/


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl