Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

Uran235 29.01.2009 22:39

No to będzie proste.

http://i42.tinypic.com/neaxdg.jpg
Co to za "samolot"?

nowy_piotrek 29.01.2009 23:01

Skorpion?

pincset znakow

Uran235 29.01.2009 23:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nowy_piotrek (Post 665558)
Skorpion?

Ta jest, PZL 230 Skorpion, a w zasadzie jego makieta. Jedziesz dalej.

nowy_piotrek 30.01.2009 00:14

http://img91.imageshack.us/img91/6717/lalavf0.jpg

co za miasto?

djjamajczyk 30.01.2009 00:27

Jest to Dubrownik :)

nowy_piotrek 30.01.2009 00:28

no nie moze byc inaczej.

Twoja zagadka.

djjamajczyk 30.01.2009 00:29

Jakiego państwa to flaga ?
http://www.banderas-e-himnos.com/med...darussalam.gif

Tom'ash 30.01.2009 00:34

Brunei... Niech ktoś wrzuci za mnie.

djjamajczyk 30.01.2009 00:37

tak to Brunei

djjamajczyk 30.01.2009 00:48

Myślę ,że mogę pozwolić sobie zadać kolejną zagadkę . Kim jest dżentelmen poniżej .Dla podpowiedzi ->pionier współczesnej genetyki , wraz z partnerem dostali w za swoje osiągnięcie Nagrodę Nobla (lata 60 nagroda) ?
http://osulibrary.orst.edu/specialco...rait-crick.jpghttp://www.packer34.freeserve.co.uk/...ONE%21.jpg I na starość

Nitrox 30.01.2009 01:03

James Watson ?? ??

djjamajczyk 30.01.2009 01:08

Prawie , tylko ten 2 Crick Francis Harry ale zadajesz ;) (w końcu obaj dostali Nobla :D )

djjamajczyk 30.01.2009 01:10

Prawie trafiłeś ;) chodziło o Francisa Harrego Cricka ale zadajesz kolejną zagadkę , w końcu obaj dostali Nobla za model przestrzenny DNA :)

EDIT : drugi do usunięcia , pierwszego mi nie wyświetliło więc wysłałem 2

Nitrox 30.01.2009 12:59

http://img90.imageshack.us/img90/8981/jjjjjtl3.th.jpg


CO to za miejsce ?? ??

pietruch 30.01.2009 13:05

Gibraltar?

Nitrox 30.01.2009 13:08

tak, zadajesz

pietruch 30.01.2009 13:21

http://i44.tinypic.com/16i8c1v.jpgJak się nazywa, przez kogo wyprodukowane, średnia prędkość i zasięg pocisku :)))
No i może jeszcze waga.

Maciejj 30.01.2009 14:48

80 cm Kanone 5 (Eisenbahn)
zakłady kruppa
dr inż. Erich Müller
zasieg do 50km
predokosc pocztakowa pocisku 710-820 m/s
waga samego działa 350 000 kg

pietruch 30.01.2009 17:19

Znane jako Dora.
Jedziesz dalej.

Maciejj 30.01.2009 18:00

http://img186.imageshack.us/img186/9697/56367575ln7.jpg
kogo to biuro?

Etiop 30.01.2009 18:02

Adolfa Hitlera jeśli się nie mylę.

qazwsx123 30.01.2009 19:33

Albo Himmler albo Goering bo oboje mieli zamiłowanie do dużych pomieszczeń :)

Maciejj 30.01.2009 20:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Etiop (Post 665805)
Adolfa Hitlera jeśli się nie mylę.


dawaj swą zagadke

Etiop 30.01.2009 21:07

http://i42.tinypic.com/30uelw8.jpg
Co to jest?

Uran235 30.01.2009 21:13

Bunkier, chyba w Wilczym Szańcu.

Edit:
Nawet na pewno. Bunkier Hitlera w Wilczym Szańcu
http://en.wikipedia.org/wiki/Wolfsschanze

Etiop 30.01.2009 21:32

Zgadza się. Dajesz zagadkę.

Uran235 30.01.2009 22:18

Nie mam pomysłu...

http://i42.tinypic.com/35k7jm8.jpg
Kto to?

Tom'ash 30.01.2009 22:33

Ferdinand Foch?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ferdinand_Foch

Kto to taki?

http://i40.tinypic.com/1znvmvs.png

Galileo 30.01.2009 23:00

Tadeusz Rozwadowski

Tom'ash 30.01.2009 23:04

Tak :) Zadawaj...

Galileo 30.01.2009 23:11

http://img238.imageshack.us/img238/4...razek83oz5.jpg

kto to taki ?

Tom'ash 30.01.2009 23:13

Cezary Zamana :) niech ktoś wrzuci za mnie, bo nie mam pomysłu.

Galileo 30.01.2009 23:19

http://img177.imageshack.us/img177/1...razek84wd4.jpg

co to za miejsce, gdzie położone ?

wisl@k_TS 30.01.2009 23:25

To pewnie cmentarz poległych żołnierzy w bitwie pod El-Alamejn podczas II wojny światowej.

Galileo 30.01.2009 23:40

Tak, Twoja zagadka.

wisl@k_TS 30.01.2009 23:42

Kto na zdjęciu?

http://img218.imageshack.us/img218/963/gggvo2.th.jpg


Podpowiedź: 1 Armia Wojska Polskiego

Tom'ash 31.01.2009 15:31

Generał Zygmunt Berling?

potwierdzenie http://pl.wikipedia.org/wiki/Zygmunt_Berling

Kto tym razem? Mam nadzieję, że zagadka troszkę trudniejsza niż ostatnio :)

http://i41.tinypic.com/105z408.jpg

Podpowiedź 1- angielski ekonomista

Devonisch 31.01.2009 22:18

John Maynard

http://img218.imageshack.us/img218/9730/image002up5.jpg

I od razu podpowiedź: Była sobie taka para co to ją uśmiercono w Sarajewie i ponoć przez to była I wojna światowa....... no i te zwłoki transportowano........................
........................... wagonem kolejowym wyprodukowanym przez.....................

1804

widzę, że nawet trudne to kolejna podpowiedź:
Grzegórzki

nowak 01.02.2009 00:56

arcyksięcia Franciszka Ferdynanda ??

qazwsx123 01.02.2009 11:41

chodzi o marke samochodu ? jeśli tak to jest to Graef und Stift


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:06.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl