![]() |
Byłam dzisiaj na filmie "Parnassus" hmm nic o filmie nie wiedziałam, nie widziałam zapowiedzi i chyba cały film w zdziwieniu przesiedziałam. Przedziwny. Nawet nie wiem co o nim więcej napisać oprócz tego jednego słowa. Bardzo mnie ciekawi, co powiecie jak obejrzycie.
|
Znikajacy Punkt leci na Polsacie. Kiedys se kupie Dodge Challengera :D
|
Byłem wczoraj w Imax na Avatarze. Wiem, wiem, że na temat tej produkcji wiele już powiedziano i przeważnie wiesza się na niej psy za marną fabułę etc. Niemniej jednak po wyjściu z kina na nasz szary, zimowy krajobraz zatęskniłem by wrócić do sali i obejrzeć film jeszcze raz:-)
|
Cytat:
|
Cytat:
Byłem wczoraj na filmie Templariusze: Miłość i krew. Jako że tematyka bliska mojemu sercu, tym radośniej spędziłem w kinie 140 min. Pomijam fabułe, której opowiedzenie z tłem historycznym zabrało by sporo czasu i skupię sie na najgenialniejszej części filmu. Mianowicie chodzi o scenerię i odtworzenie realiów ówczesnych czasów. W odróżnieniu od filmów hollywoodzkich mamy tutaj prawdziwy "powiew" średniowiecza. Aktorzy bez makijażu, bez czystych szat, często umurusane twarze i przepocone włosy, brud za paznokciami i uczucie powszechnego w tamtych czasach ascetyzmu. Podczas bitwy zaś unoszą się tumany kurzu, krew jest w odpowiedniej ilości, tętęt koni jest aż nadto słyszalny.Świetne sceny walk i co najważniejsze-realistyczne(nikt nie kopie w stylu kung fu i nie robi salt). Naprawdę kawałek dobrego kina.A do tego historia jest oryginalna bo niewiele osób słysząło pewnie o walce o sukcesję tronu w Szwecji. Wg mnie 8.5/10 można dać spokojnie. |
Cytat:
Ani trochę mi się nie podobał - no może po za śliczną główną bohaterką. myślę że 'dziwny' doskonale go opisuje. może nie zrozumiałam przesłania ale wydawało mi się, że oglądam film o niczym. O avatarze pisać zbyt wiele nie będę bo napisze to samo co reszta;) banalna fabuła natomiast efekty ciekawe (mój chłopak wyszedł z kina z oczami jak talerze :D:D:D) wczoraj wieczorem natomiast po raz kolejny oglądałam VC Barcelona i ten film mogę polecić jako odprężająco relaksujący z pięknymi widokami (nie tylko na aktorki ;) ) |
Dorwałem dzisiaj, jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat, imo, czyli "Wino Truskawkowe". Naprawdę świetny film. Na podstawie "opowieści galicyjskich" Stasiuka. Film po prostu magiczny, najlepiej oddaje to recenzja z filmwebu chyba:
Cytat:
Ogólnie pierwszy od dawna film, który kupiłem w ciemno - i nie żałuje wydanej kasy. |
Cytat:
Nie jestem fanem gatunku i ten film nie zrobił nic, bym zaczął nim być... Gdyby nie rozbudowanie całej otoczki, że to hołd dla Ledgera itp. itd. to pewnie tego typu film przeszedłby bez tak wielkiego echa. Szału nie było moim zdaniem. |
Avatar- naprawdę zrobił na mnie wrażenie. Polecam.Nie oglądałem "Pokahontas" ale uważam, że fabuła przesłaniem i pokazuję że ludzkość nie bardzo się zmienia pod względem podejścia do nieznanego i podejścia do pieniądza.
|
Na początek powiem tyle, że oglądam bardzo dużo filmów - czy to starsze, czy też nowsze.
Ale dzisiaj oglądnąłem film, który mnie po prostu rozwalił. Od "Podziemniego krągu", czy też "Infiltracji" żaden inny jak ten mnie nie zaciekawił. Mowa tutaj o "Złodziejskim Kodeksie". Film po prostu zaskakuje w każdej jednej sekundzie. Morgan Freeman i Antonio Banderas. Dla niektórych to mieszanka wybuchowa, a dla mnie w tym filmie niesamowicie piękne zgranie. Jeśli nie oglądaliście to polecam serdecznie. Brak słów na ten film - po prostu genialny. |
http://film.wp.pl/idGallery,5889,idP...5,galeria.html
Az czlowieka dziw bierze, ze tyle fatalnych filmow wyprodukowalismy w Polsce (dla odmiany wczoraj byl ranking filmow NAJLEPSZYCH i kilka polskich sie znalazlo.Zreszta zasluzenie). Do tego wiekszosc to komedie. Ja do tego spisu dorzucilbym film pt. Ostatnia akcja. Komedia, ktora nie smieszy i do tego---wszystko sie w niej nie trzyma kupy. Mam nadzieje, ze Juliusz Machulski przebudzi sie w koncu i cos nakreci. Bo bez niego jest naprawde "dramat" w komediach. |
http://film.wp.pl/cid,4084,type,ranking,zwiastuny.html
pare zwiastunow m.i : kinowa wersja Druzyny A :) w sumie wychowalem sie na tym serialu co sadzicie o filmie "Dom Zly" nie jestem jakims krytykiem ale wydaje mi sie ze jak na nasze warunki to film bardzo dobry |
Ja w środę byłem na "Raju dla par" i ogólnie uważam że wyrzuciłem pieniądze w błoto,typowo amerykańska komedia romantyczna z kilkoma zabawnymi momentami,a ogólnie akcja do przewidzenia,co się zaraz stanie.
Tak że osobiście nie polecam. |
Mnie Avatar bardzo się podobał.
Pewnie, że to prosta "bajeczka" Pewnie, że fabuła oklepana do bólu Pewnie, że bardzo moralizatorski (Irak, ekologia) ... ... ale film ogląda się kapitalnie, tylko trzeba iść z nastawieniem, że to typowe kino rozrywkowe, żadna rewolucja itd. Ponad 2h zleciały mi nawet nie wiem kiedy. Pandora jest niesamowicie piękna, do tego w 3D. No i dla mnie plusem jest, ze 3D jest nienachalne. Nie ma tu kupy przedmiotów lecących w twarz i tego typu "numerów". Nie wiem jak to opisać ale to 3D jest takie hmmm "naturalne", jak gdyby nie rzucające się w oczy od pewnego momentu. A jednak jest :) Coś jak z makijażem u ładnych kobiet. Wiem, że wiele osób jest rozczarowane 3D w Avatarze, właśnie przez to, że nic nie wylatuje z ekranu. Szedłem na film z nastawieniem, że to będzie tylko reklama efektów specjalnych, a jednak okazało się, że to na prawdę dobry film. Nie arcydzieło ale na pewno nie szmira. Jak ktoś nie pójdzie do kina z nastawieniem "mnie się to nie spodoba, bo ja jestem koneserem dobrego kina i TAKIE filmy są dla mas a nie dla mnie" to powinien być zadowolony. Dużo akcji, trochę śmiechu, trochę wzruszeń, dużo uczty dla oczu bo efekty plus wizja kolorowej Pandory są niesamowite. Byłem w Kijowie, podobno IMAX jest lepszy tylko pod względem wielkości ekranu. |
ktoś kumaty wytłumaczy mi sens filmu Wojna Polsko Ruska??bardzo dużo słyszałem o nim, że niebanalny itp ale chętnie przeczytam sobie kogoś interpretacje bo ja nie mam żadnej po oglądnięciu
|
Wg mnie film Wojna Polsko Ruska nie miał żadnego przesłania. Jakieś dziwne sceny, ni w 5 ni w 10 połączone ze sobą... nie podobał mi się film i tyle :)
|
Jeżeli ktoś czytał książkę "Wojna polsko-ruska" to doskonale wie że jest o niczym tak samo jak film. Dlatego zachęcam napiszcie książkę o gównie opakujcie w obraz nędzy i rozpaczy i otrzymacie Masłowską ;]
|
Cytat:
mi ostatnio spodobal sie film drzazgi, co prawda nie z tego roku tylko 2008, o chlopakach ze śląska, kilka scenek z meczu Górnika |
Cytat:
Obiecałem sobie że nie... ale muszę, muszę, muszę! Byłem na Avatarze - bajeczka bez pomysłu, ciągłe zapożyczenia scen z innych filmów i chyba złość Camerona że nie poprosili go o reżyserię którejkolwiek części Gwiezdnych Wojen (aż sobie chłop własny Endor, własne maszyny kroczące i własnego Hana Solo musiał stworzyć). Cieszyłem się, że zamiast Avatara wybrałem parę dni temu Sherlocka i trzeba było na tym zakończyć styczniowe wycieczki do kina... |
"Wojna polsko-ruska" to chyba jedyna książka którą czytam już z osiem lat.. No nie mogę tego skończyć i na film się nawet nie wybrałam :)
Była za to kilka dni temu na "Sherlock Holmes" nooo daję radę, można się pośmiać z fajnego słownego humoru, film się nie dłuży, dość szybko schodzi te dwie godziny, polecam na poprawę humoru. |
Cytat:
3D w cinema city to jest coś zupełnie innego od tego w orange IMAX. Jeżeli pójdziesz do Imaxa to tam będziesz miał przedmioty lecące w twoją stronę, a zwykłe 3D to jest to na czym byłeś. |
wiem że to pewnie juz pare razy było w temacie ale nie chce mi się za bardzo czytać pięciu stron do tyłu,
a więc GabrielloTS bardziej polecasz oglądnięcie Avatara w Imaxie czy Cinema City? A jak ktoś ma trochę więcej wolnego czasu w domu to proponuje odkurzyć klasyki i oglądnąć filmy jak Fight Club czy Blow ;) |
Zna ktoś jakieś fajne horrory o duchach?? Ewentualnie jakiś horror z kina azjatyckiego, tylko nie wszystkim znane widmo, oko itd :P
|
Cytat:
|
filmy
Ja poleciłbym natomiast Sherlocka Holmesa. Na początku wydaje się byc totalnym s-f, po pierwszych 30 minutach byłem trochę negatywnie nastawiony, lecz w miarę upływu czasu film się rozkręca. Sam bohater trochę przypomina House'a, lecz jest mniej chamowaty ^^
Polecam ^^ |
Cytat:
|
Cytat:
|
Polecam film "Hacia la Oscuridad" - polski tytuł, który jest rzadko używany to "Wejście w mrok".
Po prostu rewelacyjny, szkoda, że wcześniej nie miałem okazji go oglądnąć. Motywem filmu jest porwanie syna dyrektora banku. Ów dyrektor - ojciec (heh zabrzmiało Rydzykowato) ma tylko 90 minut na dostarczenie okupu. Resztę zostawiam Wam do oglądnięcia. Polecam również forum z którego ściągam mnóstwo filmów: www.mazishare.info A to link do filmu: http://www.przeklej.pl/plik/twda_rar-0007ka1qe2qo |
Cytat:
Co do horrorów o duchach to zdecydowanie coś świeżego. "Paranormal Activity" Ja chciałbym polecić nowy serial. Nosi tytuł "Spartacus: Blood and Sand". Z założenia miało to być połączenie Gladiatora z "300". Jak to często bywa, oczywiście do pięt nie dorósł pierwowzorom. Serial jest typowo męski. Krew, flaki i odpadające kończyny. Do tego masa erotyki. Jak mi napiproject dobierał napisy to pierwszy raz widziałem żeby pasek wulgarności teksu był niemal na full wypełniony ;) Fabuła z deka płytka, ale na czyste kino akcji jak najbardziej się nadaje. Wyszły na razie dwa pierwsze odcinki. Jednym z reżyserów, czy producentów (nie wiem) jest Sam Reimi. Jest on cienkim reżyserem, ale jednym z moich ulubionych po sławetnym horrorze klasy-B czyli "Martwym źle" :d. |
Wczoraj oglądałem 'Ostatnią akcję'. Film bardzo mi się spodobał. Fajne nawiązania do działań powstańczych głównych bohaterów, kilka niezłych tekstów. Polecam kto nie oglądał :)
|
Cytat:
|
Paranormal Entity
http://www.megavideo.com/?v=0GKBY41G wklejam linka do filmu bo na torrentach go nie znalazłem. film warty uwagi, zrobiony tak jak Paranorlam Activity. jezeli sie obejrzalo paranormal activity to nie ma tego zaciekawienia bo filmy robione identycznie. al obejrzec mozna |
Ja ze swojej strony mogę spokojnie polecić nowy film reżyserii Jacka Borcucha - "wszystko co kocham".
http://www.filmweb.pl/f498675/Wszystko,+co+kocham,2009 << opis http://www.youtube.com/watch?v=_O-rn7rWvs4 << Zwiastun. Generalnie dialogi, scenografia, gra aktorów, idealnie odwzorowuje czasy PRLu, a konkretniej lata 80'. Borcuch wplątał w ten film chyba wszystkie możliwe wątki: polityczne, miłosne, muzyczne, Jak mam osobistą awersję do polskich filmów, tak tym razem spędziłem z kobietą fantastyczne 90 minut w kinie :). |
Recep Ivedik zarówno 1 jak i 2
Zajebista turecka komedia, mało znana bo turecka, ale masakra. Teksty i zachowanie tego kolesia...:rotfl: |
Wlasnie obejzalem Taken (pol. tytul "Uprowadzona)
fajny film akcji, co to dwie amerykanskie dupeczki na tournee po Europie sie wybraly lecz je zli turczyny na handel porwaly.na nieszczescie turczynow tatus jednej to byly pracownik rzadu, szpieg czy cus i wypowiada im krucjate.trzyma w napieciu , niezbyt przesadzony, moze lekko przewidywalny. koncowe wrazenia b.pozytywne trailer na zachete: http://www.youtube.com/watch?v=Jn77I...eature=related |
polecam film Sierota:) dobry thiller:)
|
Byłam na "Nine", muszę powiedzieć że CUDO - wyszłam zachwycona, fakt, uwielbiam musicale, niemniej film muzycznie i aktorsko (Penelope Cruz - jaaaak ona tańczy) mnie powalił, Daniel Day-Lewis fantastyczny w roli Guido. A "Be Italian" będę dziś słuchała przez pół nocy ... :)
Dobry film na namiętną (nie mylić z romantyczną) randkę ;-) |
Polecam film "Bandyta" z 1997 roku z zajebistą nutą Michała Lorenca - "Mro ilo".
|
a ja mogę polecic film Prawo zemsty. bardzo dobre kino:)
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:27. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl