Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

krzaq12 02.05.2017 18:12

Żadne wakacje, każda pozycja wyżej w lidze to duże pieniądze dla klubu.
Poza tym zespół z miejsca nr 3 ma tyle samo ptk co obecnie 4 drużyna ligi.

Może i nie będzie żadnych pucharów, ale to nie powód by mówić o wakacjach. Jesteśmy Wisła Kraków a nie jakaś Termalika, czy inne Korony......

rasel1906 02.05.2017 18:20

mnie tez wkurza takie chrzanienie przez takie podejscie polska pilka klubowa jest w tym miejscu w ktorym jest ale to temat na osobna dyskusje maja grac walczyc w kazdym miejscu o wygrana i na koniec przekonanmy sie ktore miejsce to nam da!

St Yabol 02.05.2017 18:20

Fakt faktem, porażka amiki w finale skomplikowała sytuację wszystkim, którzy walczą o puchary.

wiesniak842 02.05.2017 18:24

Przeciez matematycznie mamy szanse na msitrzostwo!!! Chyba, ze Zalusce sie cos pojebalo:D

Virusman 02.05.2017 18:32

Wyprzedzić jedną drużynę z czterech, tracąc do niej 7 punktów na 6 kolejek przed końcem, jest w jakimś tam stopniu możliwe, ale dwie z czterech... No to by musiało być trzęsienie ziemi w grupie mistrzowskiej. Teoretycznie i matematycznie możliwe. W praktyce to chyba musielibyśmy wygrać wszystko do końca, żeby taki scenariusz się spełnił.

swiety37 02.05.2017 18:34

Byle by legła skończyła sezon na 4 miejscu ;)

Dean 02.05.2017 18:58

Chciałbym też zauważyć że każde miejsce wyżej to jest więcej 200 tys. zł, więc mówienie możemy jechać na wakacje to totalna głupota. Musimy utrzymać 5-te miejsce i walczyć w każdym meczu i zobaczymy co się wydarzy. :)

crux.a 02.05.2017 19:04

Założenie, że zdobywamy do końca 18 punktów, czyli kończymy sezon z 41 punktami.
Żeby taki wynik dał 3 miejsce, muszą być spełnione dwa z czterech warunków łącznie:

-Legia nie może zdobyć do końca więcej niż 9 punktów
-Lechia nie może zdobyć do końca więcej niż 9 punktów.
-Lech nie może zdobyć do końca więcej niż 8 punktów.
-Jaga nie może zdobyć do końca więcej niż 7 punktów.

Możliwe? Tak. Prawdopodobne? Nie. Ale oczywiście może się zdarzyć, że Legia prze.ebie w Białymstoku i powiedzmy u siebie z Termalicą i Lechem, a Lechia oczywiście u nas, w Warszawie, i powiedzmy Poznaniu. Natomiast 6 kolejnych zwycięstw Wisły to ogromnie trudne zadanie i na tym drużyna powinna się skupić.

Na koniec pół żartem: nie bądźmy minimalistami! Spełnienie wszystkich tych 5 warunków łącznie daje nam zasłużone mistrzostwo Polski, a także oznacza największe pijaństwo w dziejach tego miasta:alleluja: Do tego spadek płaczliwej sąsiadki i pełna ekstaza. A co!

Toeju 02.05.2017 19:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez swiety37 (Post 1469624)
Byle by legła skończyła sezon na 4 miejscu ;)

Wolisz oglądać za rok, jak się Lechia będzie kopała z Jagielonią po czole w Europejskich rozgrywkach ?
Nie rozumiem Waszego bólu dupy w stosunku do innych zespołów naszej ligi.
W naszym, Wiślackim interesie jest to, by Polskie kluby (najlepsze) godnie reprezentowały się w Europejskich pucharach i zdobywały dla nas punkty. A kto zdobędzie więcej pkt Jagielonia, która znów sprzeda trzon zespołu po sezonie czy w miarę stabilna Legia, która już ma jakieś tam doświadczenie.
Lepszy wynik naszych zespołów w Europie, to większa szansa na to by i Wisła się tam pokazała.

picasso 02.05.2017 19:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Toeju (Post 1469627)
Wolisz oglądać za rok, jak się Lechia będzie kopała z Jagielonią po czole w Europejskich rozgrywkach ?
Nie rozumiem Waszego bólu dupy w stosunku do innych zespołów naszej ligi.
W naszym, Wiślackim interesie jest to, by Polskie kluby (najlepsze) godnie reprezentowały się w Europejskich pucharach i zdobywały dla nas punkty. A kto zdobędzie więcej pkt Jagielonia, która znów sprzeda trzon zespołu po sezonie czy w miarę stabilna Legia, która już ma jakieś tam doświadczenie.
Lepszy wynik naszych zespołów w Europie, to większa szansa na to by i Wisła się tam pokazała.

ty to chba warwszawiak jesteś?
mam gdzieś europejskei puchary jesli dotycza innego klubu niż Wisła

Kocur 02.05.2017 19:41

Zbliża się sezon pucharowy to się pojawią coroczne trolle internetowe trzymające kciuki za wszystkich w pucharach.

Kiedy w końcu zrozumiecie że dla dobra WISŁY jest tylko i wyłącznie gra WISŁY w pucharach, a nie Legii, Lecha czy innych kuchenek.

I to że Lechia czy Legia zarobią 10 ml ojro to gówno znaczy bo Wisła nie dostanie z tego ani grosza a jedynym efektem będzie tylko to , że za rok będzie trudniej na pudło wskoczyć.


Gdzie Was hodują .... ?

picasso 02.05.2017 19:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1469630)
Zbliża się sezon pucharowy to się pojawią coroczne trolle internetowe trzymające kciuki za wszystkich w pucharach.

Kiedy w końcu zrozumiecie że dla dobra WISŁY jest tylko i wyłącznie gra WISŁY w pucharach, a nie Legii, Lecha czy innych kuchenek.

I to że Lechia czy Legia zarobią 10 ml ojro to gówno znaczy bo Wisła nie dostanie z tego ani grosza a jedynym efektem będzie tylko to , że za ok będzie trudniej na pudło wskoczyć.


Gdzie Was hodują .... ?

..... amen

domin_czyzyny 02.05.2017 19:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1469630)
Zbliża się sezon pucharowy to się pojawią coroczne trolle internetowe trzymające kciuki za wszystkich w pucharach.

Kiedy w końcu zrozumiecie że dla dobra WISŁY jest tylko i wyłącznie gra WISŁY w pucharach, a nie Legii, Lecha czy innych kuchenek.

I to że Lechia czy Legia zarobią 10 ml ojro to gówno znaczy bo Wisła nie dostanie z tego ani grosza a jedynym efektem będzie tylko to , że za ok będzie trudniej na pudło wskoczyć.


Gdzie Was hodują .... ?

W tvnach...kibiców pilki nożnej...

Karherop 02.05.2017 19:42

Trudno wyrokować scenariusz końcówki sezonu. Wcześniej szanse na puchary widziałem w granicach 5-10%, teraz tak 1-2%.

Zakładając, że w pozostałych 6 meczach zdobywamy komplet punktów i musimy dodatkowo liczyć, że:

Lechia przegra minimum 2 mecze i w jednym zanotuje remis.
Legia przegra minimum 2 mecze i w jednym zanotuje remis.
Lech przegra 3 mecze lub przegra 2 spotkania i zanotuje 2 remisy.
Jagiellonia przegra 3 mecze i zanotuje 1 remis.

Muszą się spełnić 2 z powyższych warunków. Jednak czy stać nas na wygranie wszystkich spotkań? nie postawię na to złotówki....

Mam nadzieję, że w klubie (drużynie) nikt nie odpuści walki o każdy punkty. Wszyscy wiemy jakie są one dla nas cenne.

FraMat 02.05.2017 19:44

Fajnie, naprawdę fajnie piłkarze Lecha dostali dzisiaj po głowach.

Ten wynik pokazuje, że naprawdę w tej Ekstraklasie można wygrać z każdym. Dlaczego nie mielibyśmy uzbierać maxa do końca?

A nawet jak nie wyjdzie, to i tak po tych wszystkich zawirowaniach jest super

El'kabat 02.05.2017 19:55

Nadupcamy wszystkich po kolei i MP gotowe.
Proste.

Ogryzek 02.05.2017 19:58

Nie ma co puchary pucharami, ale zająć 3 miejsce to co innego niż 4 miejsce. O to się warto bić! Może z amici ujdzie powietrze a Lechia sie pogubi?

Tak czy owak brązowe medale (co najmniej) to jest to o co warto walczyć:)

!!IRIVER!! 02.05.2017 20:00

Nie czarujmy się - po dzisiejszym rozstrzygnięciu walka o miejsca 1-3 będzie jeszcze bardziej zacięta. Czwórka, która już rozdawała między sobą miejsca pucharowe i miała zawalczyć tylko o wisienkę na torcie w postaci mistrzostwa, teraz musi spiąć dupę bardzo ostro żeby nie zostać na sam koniec z nic nieznaczącym 4.miejscem.

Z jednej strony może szkoda, że Lech to wtopił, ale z drugiej... nasze szanse na puchary i bez tego są niewielkie, zawiniliśmy sobie sporo sami chociażby wtopą z Łęczną, a i tych "grzechów" było mnóstwo wcześniej.

Dlatego też powinniśmy zagrać bez żadnej presji te 6 meczów, na luzie, poutrudniać na tyle na ile to możliwe całej reszcie i powalczyć DLA SIEBIE o coś więcej. Jak się uda utrzeć nosa "lepszym" od nas to tym lepiej. Warto - dla pieniędzy, dla satysfakcji i dla jeszcze lepszej atmosfery w drużynie. Część też walczy o kontrakty - raczej muszą się chcieć pokazać.

Poza tym, ....a, za to im płacą, żeby grali dopóki piłka w grze. Matematyka nie ma tu nic do tego.

Blaszczu16 02.05.2017 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1469633)
Trudno wyrokować scenariusz końcówki sezonu. Wcześniej szanse na puchary widziałem w granicach 5-10%, teraz tak 1-2%.

Zakładając, że w pozostałych 6 meczach zdobywamy komplet punktów i musimy dodatkowo liczyć, że:

Lechia przegra minimum 2 mecze i w jednym zanotuje remis.
Legia przegra minimum 2 mecze i w jednym zanotuje remis.
Lech przegra 3 mecze lub przegra 2 spotkania i zanotuje 2 remisy.
Jagiellonia przegra 3 mecze i zanotuje 1 remis.

Muszą się spełnić 2 z powyższych warunków. Jednak czy stać nas na wygranie wszystkich spotkań? nie postawię na to złotówki....

Mam nadzieję, że w klubie (drużynie) nikt nie odpuści walki o każdy punkty. Wszyscy wiemy jakie są one dla nas cenne.

W przypadku naszych zwycięstw do końca to aby wyprzedzić pierwszą czwórkę, w pięciu meczach (Legia ma na to 6 spotkań) musimy liczyć na:

Lechia przegra minimum 1 mecze i w jednym zanotuje remis.
Mecze, w których mogą stracić pkt.:
-Lech - Lechia
-Legia - Lechia

Legia przegra minimum 2 mecze i w jednym zanotuje remis (tu Legia ma jeden mecz więcej, bo już z nami nie gra, a w założeniu jest, że wygrywamy ze wszystkimi)
Mecze, w których mogą stracić pkt.:
-Legia - Lech
-Jaga - Legia
-Legia - Lechia

Lech przegra 2 mecze lub przegra 1 spotkania i zanotuje 2 remisy.
Mecze, w których mogą stracić pkt.:
-Legia - Lech
-Lech - Lechia
-Jaga - Lech

Jagiellonia przegra 2 mecze i zanotuje 1 remis.
Mecze, w których mogą stracić pkt.:
-Lechia - Jaga
-Jaga - Legia
-Jaga - Lech

Chyba się nie pomyliłem. Jeśli tak to proszę mnie poprawić.

abcabc 02.05.2017 22:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1469636)
Nie ma co puchary pucharami, ale zająć 3 miejsce to co innego niż 4 miejsce. O to się warto bić! Może z amici ujdzie powietrze a Lechia sie pogubi?

A dlaczego nie Jagiellonia i Legia? A zwłaszcza Legia, która jest niżej od Lecha w tabeli?
Co wy macie z tą Lechią i Lechem, jakby to były najsłabsze drużyny w pierwszej czwórce. Najprędzej z Jagi ujdzie powietrze. A Legia to żenada, co pokazała w ostatnich meczach. Znowu z Niecieczą wtopi, przegra z Lechem, bo ile można mieć fuksa. Z Lechią pewnie też. Już Pogoń może im wybić z głów mistrzostwo na dobre.

Po pucharach dla Wisły było już po meczu z Legią, nie tylko ze względu na wynik, ale i na styl. Rozpaczliwa obrona, a tylko dzięki Brożkowi bramka z karnego.

!!IRIVER!! 02.05.2017 22:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1469642)
W przypadku naszych zwycięstw do końca to aby wyprzedzić pierwszą czwórkę, w pięciu meczach (Legia ma na to 6 spotkań) musimy liczyć na:

Lechia przegra minimum 1 mecze i w jednym zanotuje remis.
Mecze, w których mogą stracić pkt.:
-Lech - Lechia
-Legia - Lechia

Legia przegra minimum 2 mecze i w jednym zanotuje remis (tu Legia ma jeden mecz więcej, bo już z nami nie gra, a w założeniu jest, że wygrywamy ze wszystkimi)
Mecze, w których mogą stracić pkt.:
-Legia - Lech
-Jaga - Legia
-Legia - Lechia

Lech przegra 2 mecze lub przegra 1 spotkania i zanotuje 2 remisy.
Mecze, w których mogą stracić pkt.:
-Legia - Lech
-Lech - Lechia
-Jaga - Lech

Jagiellonia przegra 2 mecze i zanotuje 1 remis.
Mecze, w których mogą stracić pkt.:
-Lechia - Jaga
-Jaga - Legia
-Jaga - Lech

Chyba się nie pomyliłem. Jeśli tak to proszę mnie poprawić.

Nie zakładasz wariantu, w którym Korona/Pogoń/Nieciecza urywa komuś z "TOP4" jakiekolwiek punkty? Serio? Dziś dostaliśmy dowód, że ktoś kto desperacko walczy o utrzymanie może ograć jednego z głównych kandydatów do MP, więc tych szans na pomyłki jest więcej niż 3.

PhantomRanger 02.05.2017 23:01

Najlepsza sprawą byłoby wygrywanie wszystkiego końca + remisy reszty do końca. My zdobywamy 18 pkt, 7egia 6, pozostali 5.

Blaszczu16 03.05.2017 05:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1469652)
Nie zakładasz wariantu, w którym Korona/Pogoń/Nieciecza urywa komuś z "TOP4" jakiekolwiek punkty? Serio? Dziś dostaliśmy dowód, że ktoś kto desperacko walczy o utrzymanie może ograć jednego z głównych kandydatów do MP, więc tych szans na pomyłki jest więcej niż 3.

Pewnie ze zakladam taki wariant, ze ktoras z tych teoretycznie slabszych druzyn urwie pkt pierwszej trojce. Ja tylko wypisalem spotkania w ktorych na 100% ktos z Legia Lech Jaga Lechia straci pkt., bo graja bezposrednie mecze.

kasiarz 03.05.2017 06:42

Ale już to że to my rozdajemy karty w tej ,,ich" grze jest spoko ( pokazaliśmy to w w-wie ) .
Mieliśmy dostarczać punktów a tak nie jest . Wiec wszyscy na Lechię i bijemy kolejnego papierowego mistrza - a co z tego wyniknie to inna sprawa .
W zeszłym roku też na wejście do 8 mieliśmy mieć mikre szanse , a brakło niewiele .
Bawmy się dobrze ich kosztem - czego sobie i wam życzę .

d 03.05.2017 09:46

W normalnej lidze odrobienie takiej straty rzeczywiście byłoby praktycznie niewykonalne. Ale to jest ESA37 - raz, że tutaj zwyczajowo każdy może przegrać z każdym, a dwa, że nie ma sytuacji takiej jak w PL, gdzie Chelsea ma w rozkładzie jazdy dwóch spadkowiczów u siebie. Cała czołówka gra ze sobą.

Puchar dla Arki dla Wisły sytuacje komplikuje o tyle, że trzeba wyprzedzić jeszcze jednego rywala, ale de facto nie zmienia nic - do pierwszej wtopy co tydzień mamy mecz sezonu; musimy wygrywać bo remisy, nawet z czołówką, nic nam nie dają.

Tu się wszystko może co kolejkę zmieniać jak w kalejdoskopie. A my najtrudniejszy wg mnie mecz mamy już za sobą.

Blaszczu16 03.05.2017 10:24

Jeszcze jest wyjazd do Poznania i mimo wszystko ciężki kielecki teren, gdzie się tam na nas spinają jak na jakąś Barcelonę.

czaro 03.05.2017 16:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1469630)
Zbliża się sezon pucharowy to się pojawią coroczne trolle internetowe trzymające kciuki za wszystkich w pucharach.
Kiedy w końcu zrozumiecie że dla dobra WISŁY jest tylko i wyłącznie gra WISŁY w pucharach, a nie Legii, Lecha czy innych kuchenek.
I to że Lechia czy Legia zarobią 10 ml ojro to gówno znaczy bo Wisła nie dostanie z tego ani grosza a jedynym efektem będzie tylko to , że za rok będzie trudniej na pudło wskoczyć.
Gdzie Was hodują .... ?

Rozwój poszczególnych klubów niekoniecznie (może jest, może nie - ktoś musiałby to przeanalizować) musi być grą o sumie zerowej (zysk X to strata Y etc.). Szukając analogii do ekonomii, wdg której bogactwo bierze się z kooperacji (podział pracy, "niewidzialna ręka", samoistna dystrybucja bogactwa) - być może jest tak, że klub X zasilony pieniędzmi z UEFA jest w stanie więcej wydać na transfery na rynku krajowym, przyciągnąć więcej kibiców (uczynić całą ligę b. atrakcyjną) co przełoży się na sponsorów (ligi, klubów), wyższe ceny praw do transmisji. Albo przytaczane tu punkty do rankingów UEFA. Nawet jeśli jakieś zjawisko zniweluje ten dobroczynny wpływ (bo specyfika krajowego rynku transferowego jest taka, a nie inna; bo gospodarka/branża TV ma zadyszkę; albo klub X zostaje ligowym hegemonem), to nie wydaje mi się, żeby z góry można było (logicznie/dedukcyjnie/apriorycznie) wykluczyć powyższe rozumowanie. [jeżeli nie zgadzasz się z tym stwierdzeniem, to chętnie przeczytam dlaczego]

Co oczywiście nie zmienia faktu, że dla prawdziwego kibica liczyć powinny się wyniki wyłącznie jego drużyny i tu przyznaję rację. Konsument przerzuca się na b. atrakcyjny produkt, kibic pozostaje przy klubie na dobre i na złe.

Toeju 03.05.2017 18:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 1469629)
ty to chba warwszawiak jesteś?
mam gdzieś europejskei puchary jesli dotycza innego klubu niż Wisła

Ty dokładnie przeczytaj co ja napisałem, potem obrażaj. :) Akurat jestem z północy Polski, od lat kibic Wisły. :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1469630)
Zbliża się sezon pucharowy to się pojawią coroczne trolle internetowe trzymające kciuki za wszystkich w pucharach.

Kiedy w końcu zrozumiecie że dla dobra WISŁY jest tylko i wyłącznie gra WISŁY w pucharach, a nie Legii, Lecha czy innych kuchenek.

I to że Lechia czy Legia zarobią 10 ml ojro to gówno znaczy bo Wisła nie dostanie z tego ani grosza a jedynym efektem będzie tylko to , że za rok będzie trudniej na pudło wskoczyć.


Gdzie Was hodują .... ?

Ty również dokładnie zapoznaj się z moim postem, gdzie wyraźnie napisałem, że gdy Polskie kluby będą regularnie punktować w Europejskich Pucharach, tym szansa że i Wisła tam zagra jest większa. Nie mam racji? :)
W przeciwieństwie do 80% forumowiczów, nie chcę "wypychać" na siłę Wisły, tam gdzie sobie nie poradzi. Jeden, dwa, trzy dobre mecze nie zwiastują, że jesteśmy gotowi by z podniesionym czołem wojować w Europie. Szczerze, nie widzę sensu by Wisła awansowała do Europy i w drugiej rundzie zebrała oklep o Kazachów. Na spokojnie przygotujmy kadrę, wyprowadźmy klub na prostą finansową.

MaLk 04.05.2017 09:58

Cytat:

gdy Polskie kluby będą regularnie punktować w Europejskich Pucharach, tym szansa że i Wisła tam zagra jest większa. Nie mam racji? :)
Właściwie to nie, nie masz.

O ile wiem, to, czy dany klub zagra w europejskich pucharach zależy tylko i wyłącznie od tego, jak zaprezentuje się w krajowych rozgrywkach, tj. które miejsce zajmie w Ekstraklasie i czy zdobędzie Puchar Polski.

Oprócz tego są dwie, czysto teoretyczne możliwości, po pierwsze wygranie jakiegoś pucharu europejskiego pucharu i uzyskanie miejsca z tego tytułu, po drugie zdobycie dodatkowego miejsca z racji współczynnika krajowego. Obecnie obydwie są nierealne, poza zasięgiem sportowym polskich klubów i "kibicowanie" innym klubom tego nie zmieni. Stać nas na jedną, dwie niespodzianki w pucharach rocznie i tyle.

Więc lepiej zejść na ziemię i pozostać przy egoistycznym podejściu. W europejskich pucharach kluby mogą coś ugrać tylko dla siebie i to pod warunkiem, że będą tam się pojawiać regularnie.

GBO 04.05.2017 11:50

Im więcej ( i dłużej ) polskie kluby grają w pucharach tym wyższy jest współczynnik danego kraju i co za tym idzie łatwiej o rozstawienie i losowanie słabszych przeciwników w kolejnych fazach kwalifikacji.

Z tego powodu uważam że powinno się kibicować polskim klubom grającym w pucharach.

W przeciwieństwie do niektórych tutaj uważam że dla każdego polskiego klubu mistrzostwo powinno być tylko środkiem do osiągnięcia właściwego celu - udanej gry w pucharach.

Tam są pieniądze, tam się promuje zawodników ( czyli w sumie też pieniądze ) na takie mecze zapełniają się stadiony.

Pisać żeby nie kibicować innym klubom w pucharach bo zarobią pieniądze i odskoczą Wiśle jeszcze bardziej, przez co będzie trudniej zdobyć mistrzostwo?

Wygląda na to że niektórym zdobycie mistrzostwa buraczanej ligi, która do czasu występu Legii w LM była pośmiewiskiem Europy, wystarczy.

A gdzie ambicja? :shock:


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:33.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl