Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

jaszczur90 01.09.2008 07:16

http://i35.tinypic.com/1zx1c1f.jpg

gdyby jakoś zabudowali tą wentylację na zewnątrz i trochę jakoś odświeżyli beton to by ładnie wszystko wyglądało.. a to to wygląda jak nieskończona trybuna :-P

www.rallyonline.prv.pl 01.09.2008 09:57

No Racja Gdyby CoŚ ZrobiĆ Z Tym Betonem... Eh Beznadziejny Jest Najlepsza By Byla Jakas Ladna Granitowa Ciemna Elewacja Jak Np Na Emirates Stadium Ii Wlasnie Te NieszczĘsne Ii Wrecz Dziwne Wentylacje....

amauri1990 01.09.2008 11:27

chciało Ci się klikać shifta przy każdym słowie?

nasz stadion przynajmniej narazie nie musi być ładny :P priorytet to wykończenie go tak, żeby jak najwięcej mogło wejść
a upiększenia itd itp przyjdą z czasem, jest inny priorytet ;)

SpoXsteR 01.09.2008 11:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez amauri1990 (Post 596645)
chciało Ci się klikać shifta przy każdym słowie?

pisał caps lockiem z Polskimi literami dlatego tak to wygląda

radekogi 01.09.2008 11:55

Po co malować teraz beton, skoro musieliby to znowu robic po wybudowaniu kolejnych trybun. Myśle że na to przyjdzie czas, a te wentylacje można w bardzo łatwy sposób zasłonić, wystarczy zrobić banery reklamowe i myśle że miasto równiez na to wpadnie. :))

Pero 02.09.2008 11:52

Tak sie zastanawiam czy nie lepiej byłoby gdyby przetarg na budowę trybuny wschodniej wygrała jakieś inne duże i poważne konsorcjum inne niż Budimex. Cos mi sie wydaje że oni już za bardzo rozpastwili się na terenie budowy naszego stadionu. Niby istnieje ryzyko, że później jeśli coś będzie nie tak to firmy będą na wzajem zwalać winę na siebie. Wiadomo, że decydującym kryterium będzie cena i tylko ona zdecyduje o wyborze. Mam nadzieje że będzie ona rozsądna:)

Pablo84 02.09.2008 12:20

Już lepiej, żeby zasadzili tam bluszcz i żeby to wszystko tam obrosło :lol:

dannato 02.09.2008 21:05

http://www.krakow.pl/miasto/krakow_go/?id=4.html

filmik numer dwa - nowa poglądowa wizualizacja funkcji wnętrza stadionu.

e 02.09.2008 21:39

Zainstalowalem Directshow player, instalowalem jeszcze raz WMP , kodeki zainstalowane i ni chuja.
"cannot create directshow player"
help.


@ sciagne opere, moze na tym pojdzie, a w miedzy czasie prosze o pomoc.
moze jakis sprawdzony link do sciagniecia tego directshow player, albo jakies najnowsze kodeki czy cus.

radekogi 02.09.2008 21:45

http://www.krakow.pl/miasto/krakow_go/?id=4.html

Mi link działa, ta wizualizacja jakoś zacyzna mnie przekonywać. Stadion wygląda solidnie, można wreszcie zobaczyć jak to dokładnie bedzie wyglądać. Szczególnie fajna jest ta druga "wizualka" gdzie stadion buduje sie od podstaw. Na powiększeniu można dokładnie zobaczyć jak będą wyglądac narożniki i o ile będą wyższe od trybun za bramkami

Oldpara 02.09.2008 22:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez e (Post 597614)
Zainstalowalem Directshow player, instalowalem jeszcze raz WMP , kodeki zainstalowane i ni chuja.
"cannot create directshow player"
help.

Ja też miałem problemy z oglądnięciem (IE 7.0 Vista) ale po naciśnięciu prawym przyciskiem myszy i wyborze opcji "pełny ekran" poszło.

Stadion fajny. Nie ma co narzekać. Oczywiście mógłby być jakiś efektowny "obwarzanek" czy inne cuda ale co tam... jest ok

e 02.09.2008 23:21

2 godziny pracy i zonk.
jak ktos da rady to sciagnac na dysk to niech wrzuci.

Estovic 03.09.2008 00:40

Całkiem obiecująco wygląda ta wizualka. Poza tą asymetrią między dachem na A/B, a tym na C spowodowaną przez okrąglak to jest całkiem, całkiem. Odległość od trybun nie powinna być aż tak odczuwalna, a niebieski dobre ujednolica widok z lotu ptaka. Mnie tylko nurtuje czy te dziury pomiędzy sektorami nie będą miały wpływu na akustykę.

Ściągnąłem sobie te filmiki na HD. Jak ktoś chce to wrzuciłem na rapidshare:
http://rapidshare.com/files/142172056/wisla.wmv.html
http://rapidshare.com/files/142172666/wisla2.wmv.html

Bez odpowiednich kodeków to wam i tak raczej nie pójdzie. Ściągnijcie sobie ffdshow i odpalcie pod wmp.

Wrona 03.09.2008 05:17

Linki działają bez problemów pod Firefox 3.0.1

PhantomRanger 03.09.2008 12:10

Jak tak obejrzałem tą wizualke to odniosłem wrażenie że ludzie z narożników będą mieli zasłonięty widok przez dach E i D. Mam nadzieje, że to przewidzieli i nie będzie takich problemów:)

tofik 03.09.2008 12:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 597306)
Już lepiej, żeby zasadzili tam bluszcz i żeby to wszystko tam obrosło :lol:

Wingoron. Pojeść można :D

LooNatyk 03.09.2008 12:37

Te dizury pomiedzy sektorami sa straszne :/

Na prawde to jest w mojej prywatnej opini straszny syf. Reszta prezentuje sie dla mnie ok, ale te dziury wszystko psuja..

Wicked 04.09.2008 07:10

Link do artykułu z onetu:
http://sport.onet.pl/74318,1248685,1...wiadomosc.html
Nic ciekawego tam nie ma za wyątkiem:

Cytat:

Ruszył również system zarządzania danymi Stadia Online Portal 2012. - Ten pomysł został bardzo dobrze oceniony przez UEFA, która podkreśliła, że taki system powinien być wzorem dla Europy Zachodniej. Na każdym stadionie zostały zamontowane kamery i każdy będzie mógł śledzić postępy prac przez internet - opowiadał.
Nigdzie nie mogę znaleść wiecej informacji otym systemie, ciekawe kiedy to ruszy, i co faktycznie będziemy oglądać przez te kamerki;P

matt_21 04.09.2008 12:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 597782)
Jak tak obejrzałem tą wizualke to odniosłem wrażenie że ludzie z narożników będą mieli zasłonięty widok przez dach E i D. Mam nadzieje, że to przewidzieli i nie będzie takich problemów:)

Według planów, dach D jest na wysokości najwyższych rzędów C a naweto minimalnie wyżej. Nic nie zasłoni bo na boisko patrzysz ukosem w dół, pisałem o tym kilka stron temu, popatrzcie zresztą na zdjęciu niżej na główną trybunę Manchesteru United, tam dach schodzi ukosem w dół i kończy się na wysokości 2 piętra trybun (czerwona linia), w jaki sposób zatem widzą coś kipice z 3 piętra ??? (Ano bo patrzą na poisko pod ukosem w dół (zielona linia).

http://img372.imageshack.us/img372/6...fford15ij6.jpg

Skończcie zatem powtarza w kółko i naokrągło farmazon, że dach D zasłoni widocznoś z narożników

wooojo 04.09.2008 19:12

Artykuł mówiący o przygotowaniach do Euro 2012 w Krakowie :


http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,8...zerwowych.html

zródło: gazeta.pl

WislaFan123 05.09.2008 14:54

O boże i znow to samo narzekanie itp.... Ludzie ten 2 filmik byl tutaj z 2-3 msc temu!! On pojawil sie wtedy jak makiete pokazali. To jest jeszcze wizualka zanim wymyslono obnizanie murawy...

Z drugiej strony smieszne ze trybuna sie buduje a my nie widzielismy finalnej wizualizacji..

edit: a ten artykul w gazecie archaiczny taki jak ten projekt ktory gosc tam wkleil, sprzed roku. Jesli kraków nie spelnia wymogów odnosnie komnuikacji to ja jestem swiety Walenty..

1. Pod sam stadion podjezdzaja tramwaje z jednej strony, jadace na Rynek gdzie jest kilkanascie lini autobusowych, tramwajowych.
2. Na nogach pod aleje ze stadionu jest 10min na nogach i tam ogromna ilosc autobusow, a nie wykluczone ze bedzie szla tamtedy nitka tramwajowa.
3. Przy rozbudowie Reymonta i zrobieniu z niej 2 pasmowki, beda jezdzily autobusy.
4. Fan zone moze byc zaraz przy stadionie na bloniach, nie trzeba nigdzie dojezdzac
5. Polaczenie komnikacyjno-hotelowe: Przylatuje sobie Pan X ktoremu zalezy ogladnac mecz i szybko wrocic do domu na balice o godz 15, przechodzi 50 metrow melduje sie 5 gwiazdkowym Raddissonie, je obiadek o godz 18 wsiada w szynobusa, godz 18.25 jest na stacji kolejowej, idzie sobie 5 min na rynek siedzi 1,5h. O godz 20 idzie badz jedzie mpk lub taxi na mecz o 22.30 mecz sie konczy a Pan wracajac ponownie szynobusem jest 23.30 w Hotelu z powrotem. Spokojnie sie wysypia wstaje rano i leci. Czy ktos mi moze wskazac choc jedno miasto z EURO 2008 o tak swietnym polaczeniu? Nie bylo.

To jest takie pieprzenie z tymi wymaganiami .Dla porownania: Klagenfurt - zero tramwajow, autobusow bardzo malo, na stadion mozna bylo tylko dojsc na nogach ok 20-30min z centrum, najblizsze lotnisko jakies 150km, stadion w polu kukurydzy, hoteli 4 czy 5 gwiazdkowych ja tam nie widzialem, a jak byly to malo lub daleko od centrum

Wiele mozna by wymieniac....

lord damien 07.09.2008 11:17

stadion z wyglądu będzie przyzwoity, ale nie mogę sobie darować, że to wszystko mogło wyglądać lepiej.

Kraków przy tych Klagenfurtach jest wzorem. Będą super mistrzostwa

barthok 07.09.2008 11:53

nie wiem czy zauważyliście ale Hydrobudowa składa protest odnośnie przetargu..

Pero 07.09.2008 12:55

Przecież przetarg jeszcze nie rozstrzygnięty więc o co im chodzi??

dannato 07.09.2008 17:13

protest jest na SIWZ

KoPer 08.09.2008 21:41

przejeżdżałem dzisiaj na rowerze obok stadionu: zdjęli ogrodzenie i troche weszli na chodnik co było powodem zamknięcia ul. Reymnana dla ruchu ulicznego.

PhantomRanger 09.09.2008 15:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wooojo (Post 598625)
Artykuł mówiący o przygotowaniach do Euro 2012 w Krakowie :


http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,8...zerwowych.html

zródło: gazeta.pl

Jeżeli w tym artykule co mówią, że Kraków dostanie tylko 90mln bo wcześniej dostał 30mln to podobnie powinni postąpic z Chorzowem bo tam utopione zostało koło 500mln ! i co to dało? dalej wygląda oskurnie.

Estovic 09.09.2008 16:32

Mądrze prawisz. Nam odliczają jakieś dotacje sprzed 10 lat z budżetu państwa tak jakby to miało coś wspólnego z przygotowaniami do Euro, a przy innych stadionach już tak skrupulatni nie są. W efekcie pańśtwo najsłabiej dotuje stadion Wisły z całej szóstki. To efekt politycznej wojny, prezydent Krakowa to lewak więc konkurent PO, dlatego rząd platformerski stara mu obniżyć poparcie zmniejszając dotację na stadion Wisły. To samo robili pisowcy wstawiając Kraków na listę rezerwową. Majchrowski nie jest człowiekiem z mojej bajki, ale jak się widzi takie przekręty kosztem miasta to się nóż w kieszeni otwiera.

luke1906 10.09.2008 22:02

http://www.tottenhamhotspur.com/news...kow100908.html

widzieliście to? ktoś wkleił w temacie o wyjeździe do Londynu
przecież to jest wstyd jak cholera, i jeszcze pobierać kasę za bilet na takie miejsca

****a zasieki jak na wojennym froncie
dramat

MatMario 10.09.2008 22:35

Oddalono protes jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę:

http://zdit.krakow.pl/images/stories/odp_protest.pdf

A tu cała strona http://zdit.krakow.pl/sprawy-urzedu/...roznikami.html


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:33.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl