![]() |
Cytat:
Później można przeczytać Bastion (ale to na dłuższą posiadówę bo to grubo ponad 1000 stron). Na koniec Ręka Mistrza. Też rewelacja :D PS: Mogę być trochę nieobiektywny bo Dallas 63 skończyłem tydzień temu i jestem na świeżości. |
Cytat:
Poza tym obowiazkowo "Wielki marsz" napisany przed Kinga pod pseudonimem Richarda Bachmana. Przez wielu uznawana za jego najlepsza ksiazke i ja sie z tym chyba zgadzam. Godny polecenia jest jeszcze zbior opowiadan "4 pory roku". Opowiadania sa 4, z czego 3 zostaly nakrecone (m.in. "Skazani na Shawshank"), ale mimo znajomosci tresci czytalo sie bardzo przyjemnie. |
Ja ostatnio przeczytałem Kinga: Dallas 63. Jak dla mnie rewelacyjna książka. Troche "trąci" romansidłem, ale opowiedzianym w bardzo fajny sposób z nutka s-f. Książka dość obszerna, nawet jak na Kinga, ale naprawde warto.
|
Cieszę się, że tyle propozycji padło.
Byłem w księgarni, w M1 ale trzeba przyznać , że w porównaniu do allegro (jak się dobrze szuka) to mają trochę drogo jednak. Czytałem wasze komentarze i trudno było mi się zdecydować. Jak już jestem przy Stanach Zjednoczonych to przeczytam, "Wielki Marsz" ze względu na waszą pozytywną opinię.Chociaż przyznam szczerze, ze opis książki mnie nie przekonuje. Zamówiłem też sobie "Cmentarz zwieżąt". Jak przeczytam to zakupie "Bastion", zbierający świetne oceny na lubimy czytac.pl. Chociaż siostra która ma 16 lat mi odradzała, że mało co rozumiała i ciężko jej się czytało, zakończyła na połowie. Ale wiadomo, wiek... Później może przeczytam "Pod kopułą". Trudno sie zdecydować. :-) |
Skoro podobało Ci się "TO" to spodoba Ci się "Dallas 63", główny bohater na chwilę zatrzymuje się w Derry...
|
Cytat:
Skoro tak piszesz, sięgnę po "Dallas 63". Tym bardziej , że jest łatwo dostępna. Co do "Carrie" jeszcze, gdyby ktoś miał używaną w dobrym stanie, albo widział gdzieś na półce, proszę niech da znać na priv. |
Zawiązanie akcji (choć mocno epizodyczne) "Dallas'63" i "It" to jak dla mnie, starego fana Kinga, mistrzostwo świata! :)
Bardzo mi się ten wątek spodobał. Dallas rzeczywiście umieściłbym zaraz za "To" w moim prywatnym rankingu S. Kinga. |
Ponownie pytam o Łysiaka - mam do wyboru Satynowy Magik, Muzeum Wyobraźni, Lider, Szachista, Mitologia, Asfaltowy Saloon i Flet z Mandragory. Co wybrać jako pierwsze do czytania? ;)
|
Cytat:
|
A czy przeczytałeś już "Statek" ?
Kultowa książka - widziałem że już koledzy polecali stronę wcześniej :) Ciekawostka - wybrane cytaty: http://tomcuk.w.interia.pl/statek.htm |
Cytat:
PS. Statek też polecam - jak tylko masz dostęp i jeszcze nie czytałeś . |
Dzięki za podpowiedzi, na pierwszy ogień idzie w takim razie Szachista ;) Statek jako drugi :)
|
Ja polecam oba kryminaly Miloszewskiego osadzone w naszych polskich realiach -> http://wpolityce.pl/artykuly/25019-z...miloszewskiego
|
Co powiecie o książkach Aleksandra Sołżenicyna, a konkretnie o "Sierpień Czternastego" oraz "Kochaj Rewolucje: Niedokończona powieść"?
|
Ostatnio czytałem postapokaliptyczna powieść Dmitrija Głuchowskiego Metro 2033. Jak dla mnie bomba. Czy ktoś posiada inne części w wersji pdf i poratuje.
Następna bomba to cykl opowiadań Jacka Piekary o przygodach inkwizytora Mordimera Madderdina, do kolekcji brakuje mi "Płomien i Krzyz" i "Bicz Boży" poratujecie?, może coś polecicie na wakacje do czytania w tych klimatach? |
Cytat:
Natomiast w klimatach Piekary to spróbuj "Krawędź żelaza" Miroslava Žambocha polecam też serię "Pan lodowego ogrodu" Grzędowicza |
Cytat:
Pod kopułą natomiast świetna jest, teraz serial oglądam na jej podstawie. Wczoraj natomiast skończyłem drugą książkę z serii Millenium Stiega Larssona i szczerze mówiąc jestem zachwycony. Równie dobra jak pierwsza część, szczerze polecam jeżeli ktoś nie czytał. |
Polecaliście mi książkę "Wielki Marsz".
Nie będę się rozpisywał zbytnio bo każdy kto ją przeczytał jest chyba zachwycony. Trochę innego się spodziewałem zakończenia, aczkolwiek daje do myślenia. Jak i cała książka. Teraz zabieram się do przeczytania "Cmentarz zwieżąt". Dzięki panowie. :-) |
Nie wiem, czy było polecane...ale, każdemu w kazdym wieku polecam trylogię Grzesiuka: 1. Boso ale w ostrogach. 2.Pięć lat kacetu. 3. Na marginesie życia. Coś niesamowitego.
|
Cytat:
|
Jest jakaś internetowa księgarnia akceptująca płatności przez PayPala?
|
Takie pytanie na szybkości. Czytał ktoś "Wyznania szpiega" Ostrovskyego? Znacie jakieś podobne publikacje?
|
Dziś przechodziłem koło księgarni i... znów się skusiłem na coś Kinga, chociaż zbytnio dużego wyboru nie było znów.
"Historia Lisey" zakupiłem. Czytał ktoś? ;) "Cmentarz zwieżąt" zaczyna się rewelacyjnie, idealny klimat. |
Cytat:
|
Polecam "Konkwistę" i "Milczące Psy" Łysiaka.
|
Jak ktoś jeszcze nie czytał, to polecam "Biez Wodki" Aleksandra Topolskiego. Przeżycia młodego chłopaka skazanego po 1939 r. na łagry w ZSRR, późniejszego żołnierza armii generała Andersa. Czyta się bardzo dobrze, całośc mimo dramatyzmu dziejów okraszona sporą dawką humoru.
http://ecsmedia.pl/c/biez-wodki-b-iext3818402.jpg |
Cytat:
Pozdrawiam fanów książek. Ps. może warto zrobić temat lub przynajmniej cykl z własnym top10 ? |
Poszukuję utworów do prezentacji maturalnej pod tytutłem "Polscy pisarze o podróżach do Ameryki". Jest ktoś w stanie coś polecić (poza Sienkiewiczem)?
Przy okazji PDF biografii Mersona, może komuś się przyda: http://megarelease.org/llby8zsx6zkl |
Cytat:
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:48. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl