![]() |
tak a propos dojazdu na uczelnię, do pracy, itp.
dobija mnie czasem, jak siedzę w tramwaju (zwłaszcza takim, który w korku samochodowym utknął) i w każdym kolejnym mijanym aucie siedzi jedna osoba - jakie to jest nieprawdopodobne marnotrawstwo miejsca. patrząc na zdjęcie tego parkingu powyżej widać multum aut, które ogromną ilość na drogach zajmują, ale tak po prawdzie to nie przewożą jakiejś niesamowitej ilości ludzi, bo z grubsza przełożenie wygląda tak, że jedno auto - jedna osoba. Strasznie żałuję, że nie ma u nas czegoś takiego, jak w niektórych miastach angielskich - duże podziemne parkingi przy wjeździe do centrum, a dalej tylko komunikacja zbiorowa. Albo takich rozwiązań, jak w stanach, chociaż akurat w wąskim Krakowie w wielu miejscach byłyby ciężkie do wprowadzenia - tzw. carpool lane, dla aut wiozących więcej niż jedną osobę. Może wtedy zmniejszyłaby się liczba aut na drogach, a co za tym idzie i korki by mniejsze się tworzyły. |
Bez kitu, jeździłem na AE przez 5 lat autobusem i nikt z moich kumpli też nie narzekał na brak miejsc parkingowych.
Zaoczni w weekendy spoza miasta ok - ale wtedy nie ma też problemu z miejscem - natomiast na dziennych 99% mieszka w Krakowie więc MPK stoi otworem :) Co nie zmienia faktu że z 500 miejsc minimum pod takim biurowcem musi być. |
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...kowa,id,t.html
I kto się zgłosił do budowy hali widowiskowo-sportowej? ... Mostostal Warszawa :-/ |
Cytat:
|
trzeba było ósemką jeździć :D
|
W 2012 będzie nowy Dworzec Główny.
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...wsze,id,t.html Póki co, taka oto wizualizacja: http://www.muratorplus.pl/s/image/th...tandardowy.jpg Info o projekcie i przetargu: Cytat:
|
rozstrzal pomiedzy najtansza a najdrozsza oferta - 44 mln. - to jakis kosmos.
mam nadzieje, ze nie cena bedzie glownym kryterium wyboru oferty. |
Cytat:
z reguły powinno się najtańsze i najdroższe oferty odrzucicć i w środku szukać najlepszego i najpewniejszego wykonwcy |
W przetargach w naszym mieście w 99% przypadków cena jest głównym, bądź jedynym kryterium. Nie inaczej jest tym razem:
http://news.komunikacja.krakow.pl/lo...dzierniku.html |
jechał ktoś KST na Szklarską?
szybko mknie tramwaj? ;] |
Abstrahując od tego, że to GW (w tym wypadku nie ma to jednak znaczenia) widać obraz ZIKiT i jak wyglądają miejskie inwestycje. Dla nas sprawa stadionu w zbliżających się wyborach będzie priorytetowa ale przy ewentualnej "wyliczance" nie zapominajmy o pozostałych inwestycjach, remontach i działaniach.
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...widzialne.html http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...brzydnie_.html |
Jeszcze ten remont ulicy Długiej :
-" brak ścieżek rowerowych" - "Mieszkańcy kilku kamienic zauważyli także, że podczas deszczu woda spływa z chodnika do piwnic budynków." - "Podczas remontu uszkodzone zostały elewacje kilku kamienic. Ich właściciele obawiają się, że będą musieli sami pokryć koszt naprawy zniszczeń." - "Kolor kostek, które użyte zostały na wyłożenie chodnika, jest bardzo zbliżony do koloru zatok parkingowych. Starsza osoba nie dostrzega jednak różnicy wysokości, bo kolory te zlewają się." http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,358...__Dlugiej.html I jeszcze te słupy na środku chodnika... To jest naprawdę nie byle jaka sztuka zjeb*ć tyle rzeczy na jednej ulicy. I to jeszcze jedna z głównych ulic. Ale jasne, wzięli pewnie najtańszą firmę to nie ma się co dziwić. Zawsze tanie jest drogie. Ciekawe kiedy wreszcie urząd to zrozumie i będą wybierać najlepsze oferty a nie że są najtańsze. |
Jechałem KST na Szklarską ale tramwaj wlókł się niemiłosiernie :/
|
A jak sie ma sprawa portu lotniczego?
|
Cytat:
W tym artykule jest taki fragment: – Wiem, że projekt kładki Kazimierz - Ludwinów zyskał już rozgłos na świecie. Mam kalendarz wydawnictwa Braun. Będziemy chcieli, aby realizacja tej kładki znalazła się w planach finansowych na przyszły rok – informuje wiceprezydent Krakowa rozumiem, że na świecie zachwycają się projektem kładki, której nie da się zrealizować? |
Cytat:
Niestety. |
Nie widziałem projektu architektoniczno-budowlanego lub wykonawczego tej kładki. Jednak budowa obiektu o tym kształcie jest wykonalna, choć kosztowna.
|
Cytat:
być może istnieją jakieś błędy konstrukcyjne, ale widocznie nie są tak istotne, że miałyby przeszkodzić w budowie. Ale niestety nie mamy informacji, jakie protesty składano w Sarpie. Może Ela nam powie ;-) Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Chodziło o kwestie formalne - jak można było przyznać 1 nagrodę projektowi, którego w takiej dokładnie formie, jaką wystawiono do konkursu - nie da się wybudować. Protest był złożony już jakiś czas temu - i nie znam werdyktu - ale z tego co widzę to chyba sprawie ukręcono głowę. Lewicki i Łatak poprawili projekt - jednak nie orientuję się jak dalekie zmiany zaszły w wyglądzie. p.s. Poważne wydawnictwo Braun nie zna zapewne kulisów - takich rzeczy do publicznej wiadomości się nie podaje. Projekt kładki jest niegłupi - jeśli chodzi o Polskę to nowatorskie rozwiązanie. Tyle, że jak już wspominałam - baardzo mocno "inspirowane" kładką paryską Simone de Beauvoir oraz hiszpańską Puente de Milenio. |
czyli wystarczył "lekki" lifting i wszystko gra ;-)
|
Chyba każda miejska inwestycja jest tak prowadzona jak nasz stadion:
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...az_nie_ma.html http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357..._parkingi.html |
biurowce przy Armii Krajowej nie są inwestycją miejską ;-)
|
wogóle dla mnie jest debilizmem ze w czasach gdy miejsce parkingowe jest towarem mocno deficytowym nie ma nakazu budowania pod kazdym budynkiem parkingow podziemnych, po jednym parkingu pod kazdym z tych budynkow i miejsc by było dodatkowych chociazby po 100 wiecej dla kazdego budynku no ale po co..
|
Cytat:
" do 25 miejsc na 100 zatrudnionych lub do 12 miejsc na 1 tys. m kw. powierzchni użytkowej " Co oni sobie wyobrażali, że Prezes jadąc do roboty wezmie do samochodu sekretarkę, ciecia i księgowego? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Co do "normalnego prezesa", moim zdaniem nie ma nic gorszego od szefa-kumpla. Ale ta rozmowa juz zbytnio odbiega od tematu, więc proponuje ja zakonczyc. |
Cytat:
ale i tak moim zdaniem zbyt duży parking przy biurowcu zachęcałby do jazdy samochodem, a to - jak wiadomo - powoduje coraz większe korki. chyba nie chcemy dopuścić do tego, by wszyscy jeździli autami pod swoje miejsce pracy, bądź uczelnie? niech mi ktoś wytłumaczy pewną nieścisłość w tym artykule. "a w każdym biurowcu pracuje ponad tysiąc osób..." biurowce są trzy. 3 x 1000 = 3000 x 0,25 = 750 w takim razie dlaczego miejsc parkingowych jest tylko 375? Cytat:
narzekania na wybranie najtańszych ofert pojawiają się oczywiście tylko w przypadku problemów z daną inwestycją. Kiedy prace toczą się bez zarzutu, np. Stadion Cracovii, jakoś nikt nie przypomina o droższych ofertach. Zwłaszcza, że droższa oferta nie zawsze gwarantuje pełen sukces. Prawda? W przypadku Długiej i tak miasto nie zapłaci wykonawcy, póki ten nie pozbędzie się niedoróbek. |
Cytat:
Inna sprawą, że dla oceniających jest to zazwyczaj kryterium najważniejsze... Niemniej błąd nie leży w prawie a w ludziach, którzy jak słusznie zauważył Siwy89, boją się, że ktoś im potem wytknie, że "przecież X można było wybudować za Y mln mniej!". Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:49. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl