Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Marsz niepodległości 11.11. 2013 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8342)

yarow 19.11.2011 22:03

Faszyzm nie przeszedł:
http://www.fronda.pl/news/czytaj/tyt...u_marszu_16940

brzydki.brzydal 19.11.2011 22:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez miśqu (Post 1193119)
...

Nie czytam Wyborczej, totez o fakcie nawolywania nie wiedzialem. Co do porownania Policji i Zomo - coz zachowam parlamentarne milczenie.

Tusk traci poparcie, ale wsrod moich znaojmych wszyscy, ktorzy niegdys glosowali na PO opowiedziala sie teraz za Ruchem Palikota, ktory mimo w zasadzie braku jakiegokolwiek programu wzbudza wieksze poparcie spoleczne (rzucajac tylko populistyczne hasla) niz ktorakolwiek inna partia. PiS'u i pana Jaroslawa K. wszyscy unikaja jak ognia, acz to nie miejsce na polityczne dyskusje, bo na to jest osobny temat.

Krystian14 20.11.2011 07:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiślak 86 (Post 1192907)
czy to że mieli flagę robi z nich ogarniętą ekipę? czy może to że race odpalili? Czy Wisły nie było na marszu? Czy źle się zaprezentowaliśmy?

Dobre pytanie w sumie a dobrze się zaprezentowaliśmy? Nikt niestety nie napisał żadnego opisu wyjazdu czego żałuję bo chętnie bym się dowiedział. Ja widziałem tylko wiślaków z UK, z którymi przylecieliśmy na MN, kilka osób z Oświęcimia (w sumie ok 20-25) z czego zakładam, że połowa to Wisła mimo iż przyjechali jako Unia Oświęcim w tym jednego skinheada, który przyjechał na własną rękę plus grupę kilkuosobową z Krk w barwach, z którą zamieniłem kilka zdań przechodząc z aparatem na trasie przemarszu (możliwe, że to byłeś również Ty) poza tym nie wiem nic więcej..

Natomiast co do Arki to widzę grupę mniej więcej tak samo liczną, z własnym transparentem, doskonale widoczną, podświetloną i dumną z tego kim są i dlaczego się tam znaleźli. I odkładam tu nasze chęci-niechęci do siebie bo to nie temat aby to rozkminiac ale moim zdaniem poprostu prezentują się zajebiście..

Takie moje zdanie.

PAWEL NEWB 20.11.2011 08:57

Ponieważ niektore osoby z Wisły, nie chcą robić sobie przypału, opisując tutaj swój wyjazd. Sama Legia nas dobrze oceniła, więc w czym rzecz?? (Oceniała tutaj grupę spod źródełka)

SkMk 20.11.2011 09:05

Z opisów legionistów (tych bardziej ogarniętych) wynika, że Wisła była jedną z najlepiej zorganizowanych grup obecnych na Marszu.

Saimoz 20.11.2011 13:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HanysKce (Post 1192995)
Normalni, uczciwi Polacy ten dzień spędzali na wyjazdach weekendowych, na spacerach itp, tak aby odpocząć od pracy i obowiązków dnia codziennego. Tylko społeczeństwo konfliktowe, nierobów itp, ma czas się organizować i jeździć do Warszawy na tego typu marsze czy zgromadzenia (Niepodległa Kolorowa pff = niezłe gówno).
.

Jako normalny uczciwy Polak, spedzilem ten dzien na wyjezdzie weekendowym (podczas ktorego odpoczalem od pracy i obowiazkow dnia codziennego) na spacerze na Marszu

Dziwi mnie strasznie ta latwosc osadzania ludzi, ktorzy byli na Marszu samemu tam nie bedac ... mnie by nie bylo tak latwo napisac, ze jestes idiota, ktoremu moze i w zyciu wyszlo ale to chyba tylko dlatego, ze zbierales caly czas po dupie i chowales sie po pracy w swoim domu w kacie ... oczywiscie, ze nie przyszloby mi z latwoscia nazwanie Cie bezwartosciowym czlowiekiem, ktorego jedynym celem w zyciu jest sie nazrec i w zyc dobrobycie ...


a mi akurat pasuje pracowanie po kilkanascie godzin dziennie i jezdzenie na takie Marsze i inne uroczystosci, pamietanie i przypominanie o wydarzeniach historycznych, z ktorych jestesmy dumni, pomaganie roznym srodowiskom kombatanckim ... a to wszystko po to zeby Ty .. tak Ty... mial spokoj w zyciu i mial czas zeby sie nazrec ....

_ukoL 20.11.2011 14:31

Ciekaw jestem, wybiegając w przyszłość, czy za rok dostaną organizatorzy zgodę na podobny Marsz Niepodległości. Obawiam się, że już zapowiedź podwyżek dla Policji i Żołnierzy ( jakie my mamy w Polsce wojsko?! ) jest jasnym przesłaniem. Strach cokolwiek pisać. :-)

TSNH 20.11.2011 14:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SkMk (Post 1193304)
Z opisów legionistów (tych bardziej ogarniętych) wynika, że Wisła była jedną z najlepiej zorganizowanych grup obecnych na Marszu.

a może to nie była Wisła:)

PAWEL NEWB 20.11.2011 20:25

Ta ....a, Garbarnia...!!

yarow 20.11.2011 23:31

Wywiady z pobitymi przez ZOMO:
http://www.youtube.com/watch?v=Zx081...eature=feedbul

Krystian14 21.11.2011 00:33

Jeśli tak to ok i cieszy mnie to bardzo..


Na Marszu Niepodległości krzyczeliśmy "gdzie jest orzełek" a za rok będziemy "gdzie jest korona?"

http://www.weszlo.com/news/8590-Tym_...jedni_to_lepsi

Jedynie słowa pewnej piosenki cisną się na usta... Kto Cię obroni Polsko, kto Cię obroni...?!

Arapaho 21.11.2011 08:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krystian88 (Post 1193909)
Jeśli tak to ok i cieszy mnie to bardzo..


Na Marszu Niepodległości krzyczeliśmy "gdzie jest orzełek" a za rok będziemy "gdzie jest korona?"

http://www.weszlo.com/news/8590-Tym_...jedni_to_lepsi

Jedynie słowa pewnej piosenki cisną się na usta... Kto Cię obroni Polsko, kto Cię obroni...?!

Krystian to że sie dobrze zaprezentowalismy widać na wiekszości nagrań TV - dowód naoczny jest dzięki koledze w czerwonej czapeczce z rekinem który na pierwszej linii atakuje wielokrotnie zomowców na poczatku "imprezy"- kto chce to sobie to znajdzie.
We wczorajszym wydaniu ABG Info też jest skrótowy opis wyjazdu

Krystian14 21.11.2011 09:54

Dzięki Arapaho.







Bez względu na to ile razy użyjecie słowa "faszyści"
Nie powstrzymacie Nas
To już się dzieje..


http://www.youtube.com/watch?v=8zDBR-ikjIA

Czyli szacunek dla wszystkich kibiców Najjaśniejszej Gwiazdy, którzy byli wtedy 11.11.11 w Warszawie! Wielkiej Polski moc to MY!

m_abg 21.11.2011 12:16

Panowie ale czy my tam jeździmy po to by sie potem lansowac ilu nas było?
Od początku byłem zdania że wogóle nie powinno sie podawac żadnych liczb - kto był tam i siam ten wie kto i gdzie był.
Nie każdy czuje potrzebe robienia z tego imprezy klubowej gdzie każada ekipa stoi osobno w swoich barwach po to by potem pisac ilu ich było.
Krystian piszesz o tych klikunastu osobach, które Ty widziałeś...do tej setki o której wczesniej była mowa mozna wiec ich dodać bo zapewniam ze w tej setce nie byli uwzględnieni....tylko czy jest sens to wogóle sumować?
(gościnnie-rwd)

Arapaho 21.11.2011 15:34

Nie chodzi żeby sie lansować a o to żeby dac świadectwo patriotyzmu Wislaków i ich/nas zaangażowania w takie akcje. Wielu młodych jak sie dowie że była zgrabna ekipa na Marszu MOŻE w przyszlym roku także zechce pojechać. Gdzie jak gdzie ale u nas powinno było być przed i po marszu jak najwięcej mówione o tym wydarzeniu zachęcając ludzi do aktywności.
Jak się nie pochwalimy ilu nas było, wielu niezdecydowanych czy młodych nawet nie pomyśli o wyjeżdzie za rok myśląć że mamy w dupie takie imprezy

SkMk 21.11.2011 20:45

Jak dla mnie to lepiej napisać, bo za 20 lat na forum żydów będą nam cisnąć, że byliśmy pachołkami reżimu Tuska, syn Fortuny znajdzie skany udowadniające niezwykłą łaskawość PO w stosunku do Wisły. Inne parchy będą udowadniały, że to Master z Szogunem zorganizowali Marsze Niepodległości,a Radson w pierwszym szeregu szturmował Belweder, by zawiesić na nim symbol polskości w postaci Gwiazdy Dawida.

Wiecie o co mi chodzi :-)

Krystian14 22.11.2011 04:04

Wiemy, wiemy dlatego o tym piszemy i myślę, że to słuszna droga.

RWD witam :) bardzo żałuję, że Was tam nie spotkałem ale w tak ogromnym tłumie z ledwością odnalazłem swoją siostrę z mężem a byliśmy cały czas w kontakcie.. Fajny, naprawdę fajny wyjazd i pamiętajcie, że do następnego III-go już Marszu Niepodległości 11.11.2012 coraz bliżej z każdym dniem! Najważniejsze to nakręcac jak najwięcej młodych, nieprzekonanych, niedokońcaogarniających temat nacjonalizmu i ich uczyc, zajawiac, edukowac. Bo szkoła za nas tego nie zrobi na pewno a tym bardziej prorządowe, polsko-języczne media.

Z UK będzie prawdopodobnie wynajęty samolot czarterowy na Marsz, sprawa jest na językach czas pokaże jak się to uda ogarnąc ale zainteresowanie jest ogromne!









Fakt, że na MN pojawiają się różne środowiska sprawia, że różni ludzie postanawiają brac sprawy w swoje ręce. Kibice po MN z większą uwagą przyglądają się tej tzw Antifie w swoich miastach i wszystko wskazuje, że w niedługim czasie ich szeregi znacznie się przerzedzą :) Z drugiej strony np pani Hanna Zaborowska skarży pseudoartystę występującego na blokadzie ze swoim kawałkiem "Dymac Orła Białego"..


http://www.fronda.pl/news/czytaj/tyt...anskiego_17026

m_abg 22.11.2011 09:27

Krystian ciężko nas było poznać bo zgodnie z przedmarszowymi ustaleniami byliśmy nie w swoich barwach (w większości) tylko w takich, że wyglądalismy jak Legia.
Do następnego - jestem pewien że liczniejszego

miśqu 24.11.2011 11:49

SDP: miliony widzów otrzymały 11 listopada fałszywy obraz wydarzeń


Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich uważa, że znaczna część mediów 11 listopada marginalnie relacjonowała lub zignorowała skalę i przebieg warszawskiej manifestacji patriotycznej, budując relacje wokół starć demonstrantów z policją. Zdaniem SDP, miliony widzów otrzymały tego dnia fałszywy obraz wydarzeń.

W przesłanym oświadczeniu SDP napisano, że te starcia "pokazywano i komentowano jednostronnie".

- W relacjach nie uwzględniono ewidentnych błędów służb zabezpieczających ani nie zadawano pytań o możliwość celowego prowokowania i zamieszek. Nie robiono tego także i wtedy, gdy zdjęcia potwierdzające uchybienia organizacyjne i przypadki nasuwające podejrzenia o prowokację były już powszechnie dostępne w internecie - napisano w oświadczeniu SDP, podpisanym przez jego prezesa Krzysztofa Skowrońskiego oraz dwoje wiceprezesów - Agnieszkę Romaszewską-Guzy i Piotra Legutkę.

Władze Stowarzyszenia oceniły, że praktyki "z jakimi mieliśmy do czynienia w ostatnich tygodniach, są głęboko szkodliwe dla dziennikarstwa i całości komunikacji społecznej w naszym kraju", gdyż podważają zaufanie do profesjonalizmu i rzetelności dziennikarzy, wzmacniają negatywne stereotypy i pogłębiają podziały społeczne.

SDP zaznacza, że czas, jaki upłynął od wydarzeń z 11 listopada "pozwala na nabranie dystansu i rzetelną ocenę tego, jak swoją misję wypełniły tego dnia media", a ocena taka jest możliwa "dzięki postawie całej rzeszy dziennikarzy obywatelskich, którzy stworzyli w sieci bogatą dokumentację, przede wszystkim filmową".



Jakiś sukces został osiągnięty. :)

EnigmaWP 25.11.2011 07:49

A Gazeta Wyborcza znów tworzy nowy artykuł...

http://www.youtube.com/watch?v=TuF1OJ1

BTW Dla tych, którzy tego jeszcze nie zrobili - zachęcam do polubienia facebooka Marszu - praktycznie codziennie nowa dawka humoru, fotografii, rzetelnych artykułów, ciekawych dyskusji, filmików pokazujących prawdę... Czyli czegoś co nie tak łatwo odnaleźć dziś jest w polskojezycznych mediach głównego nurtu :)

https://www.facebook.com/Niepodleglosci.Marsz

Krystian14 25.11.2011 10:00

A tak na marginesie mówiąc to jestem ciekaw jak dziś szczekały by media (polskojęzyczne i niemieckie) gdyby ekipa spod Źródełka trafiła na tych Niemców i dostała załóżmy 10 minut zanim policja zaczęłaby ich bronic. Przecież to byłby kurde chyba drugi Grunwald... Szczątki tej "słynnej" niemieckiej Antify to by do tej pory chyba spod asfaltu wykopywano. Obstawiam, że bez ofiar by się nie obeszło i dlaczego myślę, że niekoniecznie z naszej strony? :-)

Polscy kibice zakończyliby działalnośc tej śmiesznej organizacyjki a dziś otrzymywaliby listy dziękczynne od NPD i rządu niemieckiego za rozbicie grupy chcącej destabilizowac własny kraj.. :-)

heoij 11.10.2012 18:51

http://www.ziemia-limanowska.pl/wp-c.../marsz2012.jpg

Dokładnie miesiąc został do Marszu Niepodległości 2012- myślę, że najwyższy czas ożywić ten temat !

W tym roku jest organizowany wyjazd do Warszawy z Krakowa przez Młodzież Wszechpolską:

https://www.facebook.com/events/432671050123246/

oraz Małopolskich Patriotów:

http://www.facebook.com/events/348462785245403/

Nie wiem jak z SKWK czy będzie coś organizowane- tzn. wspólny wyjazd Wisły ? Może ktoś kumaty wypowiedziałby się w tej sprawie ?



Organizator kolorowej niepodległej:
Chcemy pokazać zagrożenia idące ze stony skrajnej prawicy. Ten dzień (11 listopada - red.) ma wymiar symboliczny, choć działania antyfaszystowskie prowadzimy przez cały rok - mówi Korda.
-Na pewno blokować narodowców przyjadą antyfaszyści z Niemiec, Czech, ze Słowacji, z Irlandii i Wielkiej Brytanii. Liczymy na solidarność antyfaszystów i antyfaszystek - dodał

Zwrócili się o pomoc i posiłki do innych krajów bo sami nie dadzą rady blokować ... :-D

Gwiaździsty 12.10.2012 09:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hubert.fan (Post 1281616)
Zwrócili się o pomoc i posiłki do innych krajów bo sami nie dadzą rady blokować ... :-D

Przeciez w zeszłym roku POlicja skutecznie pomagała im blokować i ochraniać ich. W tym roku pewnie bedzie podobnie.

Arapaho 12.10.2012 10:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hubert.fan (Post 1281616)
http://www.ziemia-limanowska.pl/wp-c.../marsz2012.jpg

Dokładnie miesiąc został do Marszu Niepodległości 2012- myślę, że najwyższy czas ożywić ten temat !

W tym roku jest organizowany wyjazd do Warszawy z Krakowa przez Młodzież Wszechpolską:

https://www.facebook.com/events/432671050123246/

oraz Małopolskich Patriotów:

http://www.facebook.com/events/348462785245403/

Nie wiem jak z SKWK czy będzie coś organizowane- tzn. wspólny wyjazd Wisły ? Może ktoś kumaty wypowiedziałby się w tej sprawie ?



Organizator kolorowej niepodległej:
Chcemy pokazać zagrożenia idące ze stony skrajnej prawicy. Ten dzień (11 listopada - red.) ma wymiar symboliczny, choć działania antyfaszystowskie prowadzimy przez cały rok - mówi Korda.
-Na pewno blokować narodowców przyjadą antyfaszyści z Niemiec, Czech, ze Słowacji, z Irlandii i Wielkiej Brytanii. Liczymy na solidarność antyfaszystów i antyfaszystek - dodał

Zwrócili się o pomoc i posiłki do innych krajów bo sami nie dadzą rady blokować ... :-D


Będą organizowane Wiślackie autokary .Info na dniach na stronie stowarzyszenia. Jeśli nic się nie zmieni pierwsze zapisy będą na najbliższym czwartkowym spotkaniu partotyczno-historycznym z IPNem (przyp.od godz.18 tej sala audiowizualna na nowej hali) poza przejazdem w cenie będzie patriotyczny gadżet
http://......../wislaccy-patrioci/27...wk-i-ipn.html- ale na szczegóły tj.ceny - jeszcze chwilę poczekajcie -(prawdopodobnie z gadżetem +/- 80 zł)

darksun 15.10.2012 10:05

No i macie coście chcieli: :)

Cytat:


Wiślaccy Patrioci organizują wyjazd na Marsz Niepodległości do Warszawy. Pierwsze zapisy odbędą się już w najbliższy czwartek (18.10.) po spotkaniu organizowanym przez SKWK i IPN, które odbędzie się o 18.

Czasu jest jeszcze sporo, mamy nadzieję, że uda nam się uzbierać dość duże grono osób, które tego dnia, jako reprezentacja Armii Białej Gwiazdy pojawi się w Warszawie. Nikomu chyba nie trzeba uświadamiać tego, jak ważne jest to wydarzenie dla historii naszego kraju. W ostatnich latach jeździliśmy do stolicy na własną rękę. Teraz jednak uznaliśmy, że zdecydowanie lepiej będzie, jeśli 11 listopada pojedziemy do Warszawy wspólnie.
Wkrótce na stronie Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków zamieszczać będziemy więcej informacji, m.in. motywujących jak największą grupę Wiślaków do wspólnego wyjazdu do stolicy. W głębi duszy mamy jednak nadzieję, że nie trzeba tego robić, bo każdy z nas jest świadomy tego, że jako Wiślak - Patriota, 11 listopada powinien pojawić się w Warszawie.
Całkowity koszt wyjazdu (przejazd autokarem w obydwie strony + Wiślacko - Patriotyczna czapka) to 80 zł. Przy zapisach podać należy imię i nazwisko.
Osoby niepełnoletnie oprócz wyżej wymienionych danych na zapisy dostarczyć muszą także karteczkę ze zgodą rodzica lub opiekuna prawnego. Możliwe jest także po prostu zapisanie się na wyjazd z inną osobą pełnoletnią, która będzie brała odpowiedzialność.
Dziękujemy SKWK za możliwość opublikowania tego komunikatu. Przypominamy, że pierwsze zapisy odbędą się już w najbliższy czwartek.

Z Wiślacko Patriotycznymi pozdrowieniami,
Wiślaccy Patrioci


s k w k . pl/skwk/5-wazne-skwk/2730-wyjazd-do-warszawy-na-marsz-niepodleglosci.html

labtec 15.10.2012 23:44

Gdyby dla kogoś było za drogo, może jechać z braćmi z Tarnowa.


https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...29779191_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...29779191_n.jpg

v1918j 30.10.2012 11:49

a dla osób z Chrzanowa i okolic:
http://i46.tinypic.com/17vat0.jpg

heoij 31.10.2012 15:31

Za nami już kilka terminów zapisów na Marsz Niepodległości. Zapisało się sporo osób, jednak jak na możliwości Wisły Kraków jest to liczba śmiesznie niska. Mamy nadzieję, że wynika to tylko z tego, że każdy czekał na ostatni moment.

Kolejny i najprawdopodobniej już ostatni termin zapisów to najbliższy piątek. Zapisać się będzie można w Starej Hali Wisły, pomiędzy sklepem R22, a Strefą Kiboli od godziny 18 do rozpoczęcia spotkania z Lechem.
Każdy, kto wciąż zastanawia się czy jechać powinien pozbyć się wątpliwości. Powinien uświadomić sobie, że pojawienie się 11 listopada w stolicy jest jego obowiązkiem. Poprzednie pokolenia oddawały życie za to, byśmy mogli żyć w wolnym kraju. Niech każdy zastanowi się, czy w obecnych czasach uroczyste upamiętnienie dnia, jakim jest 11 listopada nie powinno być sprawą oczywistą. Czasach, w których bardzo często tłumione i przeinaczane są objawy patriotyzmu, a z osób, które angażują się w jakąkolwiek patriotyczną działalność niejednokrotnie robi się agresywnych i stwarzających zagrożenie faszystów.
Czy o taką Ojczyznę walczyli nasi przodkowie? Niech każdy sam odpowie sobie na to pytanie. Tylko od nas zależy to, jak w przyszłą niedzielę uczczony zostanie symboliczny dzień w historii naszego kraju.
Do Warszawy jedziemy wspólnie. Jako jedna Wiślacka rodzina. 11 listopada powinniśmy pokazać, że to my stanowimy o sile młodych pokoleń dzisiejszej Polski. Wbrew temu wszystkiemu, co próbują nam wmówić media i politycy.

ZAPISY NA WYJAZD NA MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI
PIĄTEK (2.11.) godz. 18 - 20:30
Stara Hala Wisły - szatnia pomiędzy sklepem R22 a Strefą Kiboli
Całkowity koszt wyjazdu: 80 zł (cena obejmuje przejazd w obydwie strony i Wiślacko-Patriotyczną czapkę*).
Przy zapisach podać należy imię i nazwisko.
Osoby niepełnoletnie oprócz wyżej wymienionych danych na zapisy dostarczyć muszą także karteczkę ze zgodą rodzica lub opiekuna prawnego. Możliwe jest także po prostu zapisanie się na wyjazd z inną osobą pełnoletnią, która będzie brała odpowiedzialność.

*Przed wyjazdem do Warszawy nie będzie możliwości zakupienia czapki przez osoby, które nie jadą wraz z nami. Mamy nadzieję, że będzie ich jak najmniej i większość wybierze wspólny, Wiślacki transport.

pysio 31.10.2012 17:08

Znowu jest organizowany ten masz niezrównoważonych psychicznie z Kor(debilem)winem Mikke na czele?

Boże ludzie, że Wam się chce w coś takiego bawić, no ale co się dziwić.. nie uczyło się w szkole, to się nie ma perspektyw i pracy, to trzeba sobie jakoś za swoją niedolę odreagować na rządzie..

Masakra, co roku ta sama szopka.. marionetki, lemingi..

Mareq 31.10.2012 17:15

Cytat:

Znowu jest organizowany ten masz niezrównoważonych psychicznie z Kor(debilem)winem Mikke na czele?

Boże ludzie, że Wam się chce w coś takiego bawić, no ale co się dziwić.. nie uczyło się w szkole, to się nie ma perspektyw i pracy, to trzeba sobie jakoś za swoją niedolę odreagować na rządzie..

Masakra, co roku ta sama szopka.. marionetki, lemingi..

Znowu jest organizowana kolejna prowokacja z pysiem na czele w tyle(i w środku)?

Boże człowieku, że Tobie się chce w coś takiego bawić, no ale co się dziwić.. nie uczyło się w szkole, to się nie ma perspektyw i pracy, to trzeba sobie jakoś za swoją niedolę odreagować podpuszczając forumowiczów..

Masakra, co chwile ta sama szopka.. marionetka, leming..

daj se-LUZ
pysio daj se- LUZ

; )


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:07.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl