Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Sprzęt komputerowy, programowanie itd. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=710)

David. 15.08.2011 20:46

Mam pytanie, bardziej elektroniczne, więc tu a nie w mam pytanie. Otóż: zamierzam kupić jakiś telewizor, przystępne pieniądze, wielkość nie mniej niż 37 cali.Chcę do niego podpiąć C+ najprawdopodobniej jeszcze w SD. I znalazłem takie coś:
http://allegro.pl/37-lg-37ld420-full...764159233.html
oraz
http://allegro.pl/raty-plazma-42-kra...766734332.html .
Jeden LCD drugi Plazma, miliony artykułów są o wyższości LCD nad Plazmą i odwrotnie. A jak jest w rzeczywistości ? Opłaca się dołożyć "stówkę" i mieć 42 cale i 600 Hz?

Dzięki Mat, bardziej chodziło mi na spojrzenie od strony technicznej. Wydaję mi się , że 50 Hz to jednak za mało mimo,że ponoć ludzkie oko więcej nie wychwyci.A przy widowiskach sportowych i szybkim przemieszczaniu się obrazu im więcej, może oznaczać lepiej. Zatem, padnie na plazmę.

MatMario 15.08.2011 21:41

Dla mnie zasada jest prosta. Im większy tym lepszy. Cali nigdy za dużo, szybko się przyzwyczajasz i óźniej myślisz sobie że ten tv to za mały wziąłem. A co do tych dwóch modeli to się nie wypowiadam, ale najlepiej podejść do sklepu i obejrzeć jaki dają obraz bo to bardzo osobista rzecz i tak naprawdę jeden lubi obraz z tego, inny z tego.

Serwatkus 16.08.2011 17:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez David. (Post 1147372)
Mam pytanie, bardziej elektroniczne, więc tu a nie w mam pytanie. Otóż: zamierzam kupić jakiś telewizor, przystępne pieniądze, wielkość nie mniej niż 37 cali.Chcę do niego podpiąć C+ najprawdopodobniej jeszcze w SD. I znalazłem takie coś:
http://allegro.pl/37-lg-37ld420-full...764159233.html
oraz
http://allegro.pl/raty-plazma-42-kra...766734332.html .
Jeden LCD drugi Plazma, miliony artykułów są o wyższości LCD nad Plazmą i odwrotnie. A jak jest w rzeczywistości ? Opłaca się dołożyć "stówkę" i mieć 42 cale i 600 Hz?

Dzięki Mat, bardziej chodziło mi na spojrzenie od strony technicznej. Wydaję mi się , że 50 Hz to jednak za mało mimo,że ponoć ludzkie oko więcej nie wychwyci.A przy widowiskach sportowych i szybkim przemieszczaniu się obrazu im więcej, może oznaczać lepiej. Zatem, padnie na plazmę.

Ten drugi model jest teraz w Saturnie za 1410zł bodajze ;)

brylant17 19.08.2011 17:21

Mam jakieś dziwne problemy z lapkiem czasmi przygasa robi się grafika jakby 16-bit i za chwilę wraca do normalności.Doda, że robi się tak na podłączonym zasilaniu jak i bez lapek to Toshiba Satellite L655 może to magiczny tryb eco?

Gucio25 19.08.2011 17:40

mam do wystawienia na allegro netbooka lenovo ideapad (takiego: http://www.proline.pl/?p=IBM+59-055359), kolor ciemno-czerwony, 1gb ramu, procesor Intel Atom 1,66ghz, 250gb dysk twardy i wystawiam go jako nowy, ponieważ był jedynie sprawdzony czy działa i nie ma żadnych śladów użytkowania (wygrany w konkursie). i teraz pytanie - za ile go wystawić, żeby poszedł po fajnej cenie, ale poszedł. ewentualnie, jakby ktoś był chętny to może pisać.

Paweł 21.08.2011 09:21

Mam pytanie odnośnie karty graficznej, która będzie lepsza?

1. http://allegro.pl/gigabyte-gts-450-5...732970688.html

2. http://allegro.pl/mega-promocja-asus...760292947.html

crazykaro 21.08.2011 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Paweł (Post 1150919)

Ja bym brał tą pierwszą. Zauważ że produkt Asusa ma znacznie niższe częstotliwości taktowania, w dodatku korzysta z pamięci DDR3 a Gigabyte z DDR5

WiślakMyślenice 22.08.2011 19:29

Ktoś, kto bardzo dobrze zna się na komputerach (albo w piraceniu^^) - kontakt na pw.

sanderuss 24.08.2011 07:06

Czy ktos wie jak odzyskac haslo dostepu do sieci bezprzewodowej z kompa? Nie, nie moge zrobic resetu routera. Windows7 i nie mam uprawnien administratora.

miodzio 24.08.2011 16:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sanderuss (Post 1153473)
Czy ktos wie jak odzyskac haslo dostepu do sieci bezprzewodowej z kompa? Nie, nie moge zrobic resetu routera. Windows7 i nie mam uprawnien administratora.

Był kiedyś nawet na Onecie taki poradnik, ale nie mogę znaleźć.. cóż, najlepiej przy użyciu linuxowego Backtrack'a. Tutaj masz filmik, może to Ci coś pomoże. Jak znajdę coś więcej, to podeślę :}


http://www.youtube.com/watch?v=yw32xeDKM_Y

I link do forum:
http://haker.com.pl/threads/18476-Ja...s%C5%82o-WI-FI

neq. 25.08.2011 11:49

czy na takim sprzecie:
płyta asus m2n-e
procek athlon 3500+
pamięć ddr2 kingston 3gb
dysk 260 gb
grafika geforce 9600gt

opłaca się instalować windows 7? teraz mam xp bo do visty się nie przekonałem jak widziałem u innych i chyba słusznie, ale windows 7 już zrobił na mnie wrażenie

miodzio 25.08.2011 14:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez neq. (Post 1154499)
czy na takim sprzecie:
płyta asus m2n-e
procek athlon 3500+
pamięć ddr2 kingston 3gb
dysk 260 gb
grafika geforce 9600gt

opłaca się instalować windows 7? teraz mam xp bo do visty się nie przekonałem jak widziałem u innych i chyba słusznie, ale windows 7 już zrobił na mnie wrażenie

Mój brat miałem laptopa z Vistą która chodziło dość kiepsko. Namówiłem go na instalację "siódemki" i nie słyszałem aby narzekał (przy poprzednim systemie zdarzało się to przynajmniej raz w tygodniu) :}

mic 05.09.2011 08:25

Co sadzicie o netbookach firmy MSI ? Warto kupowac czy raczej zainwestowac w np w ASUSa ?

White Star86 05.09.2011 10:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez neq. (Post 1154499)
czy na takim sprzecie:
płyta asus m2n-e
procek athlon 3500+
pamięć ddr2 kingston 3gb
dysk 260 gb
grafika geforce 9600gt

opłaca się instalować windows 7? teraz mam xp bo do visty się nie przekonałem jak widziałem u innych i chyba słusznie, ale windows 7 już zrobił na mnie wrażenie

Jeśli chcesz się cieszyć DX10 w grach i w przyszłości inwestować w pamięć to możesz instalować Windowsa 7

kk23 05.09.2011 12:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez miodzio (Post 1154591)
Mój brat miałem laptopa z Vistą która chodziło dość kiepsko. Namówiłem go na instalację "siódemki" i nie słyszałem aby narzekał (przy poprzednim systemie zdarzało się to przynajmniej raz w tygodniu) :}

Jeśli wiedza komputerowa jest twoją równie mocną stroną, co składnia i stylistyka, to nie dziwię się, że Vista się źle sprawowała. Niezależnie od zainstalowanego systemu, niezbędna jest odpowiednia dbałość o niego - jak o wszystko. (PS korzystam z obu systemów)

Co do pytania użytkownika neq, dotyczącego instalacji W7, to zależy do czego wykorzystuje się swój sprzęt.

Test XP/Visty/7

brylant17 06.09.2011 20:59

Szukam programiku do pobierania filmików/mp3 z yotube.Free Video downloader odpada bo nie chce pobierać :/ Co proponujecie? tylko, żeby nie było dużo kombinowania

kondzio7 13.09.2011 16:56

Może troche nie na temat. Wie ktoś jak ściągnąć simlocka z T-mobile move?

kornd 13.09.2011 17:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1160632)
Szukam programiku do pobierania filmików/mp3 z yotube.Free Video downloader odpada bo nie chce pobierać :/ Co proponujecie? tylko, żeby nie było dużo kombinowania

Ja używam jdownloader.

manian 13.09.2011 17:10

Jaki laptop polecacie do 1500 zł? Laptop zdecydowanie do internetu/nauki. Jaka firma najlepsza? Ewentualnie proszę o podanie konkretnego modelu.

crazykaro 14.09.2011 09:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez manian (Post 1163595)
Jaki laptop polecacie do 1500 zł? Laptop zdecydowanie do internetu/nauki. Jaka firma najlepsza? Ewentualnie proszę o podanie konkretnego modelu.

Za taką cenę nie mozna się spodziewać wysokiej klasy laptopa ale takiego do nauki w miarę dobrze wykonanego mozna znaleźć.
Na pewno warto polecić Della
http://www.x-kom.pl/p/70803-notebook...64-czarny.html
Najtańszy model jaki znalazłem ale Dell produkuje dobry sprzęt więc powinien się dobrze spisywać pod względem wykonania. "Wnętrzności" trochę przestarzałe ale w zupełności powinny wystarczyć do nauki i internetu. Poza tym za tą cenę nowe procesory to rzadkość.

Kolejnym wartym uwagi jest Lenovo
http://www.x-kom.pl/p/70977-notebook...00-dvd-rw.html
Produkt IBM cechuję się porzadną aluminiową obudową (która sie świetnie prezentuje) Wyposażenie niczego sobie, trochę mało ramu ale do internetu wystarczy, poza tym jest jedno wolne miejsce na kość ram więc jak będzie potrzeba można dokupić i wówczas będzie dobej jakości laptop. Problemem w tym laptopie jest matryca z małym kontrastem i niską jasnoscią ale to nie powinno być problemem przy domowym użytku laptopa.

Kolejny laptop to Toshiba
http://www.x-kom.pl/p/65217-notebook...50-dvd-rw.html
O ile wyspozażenie tego laptopa za taką cenę jest bardzo dobre, to cierpi na tym jakość wykonania obudowy, która będzie najniższa z powyższych trzech laptopów ale za to cea i wyposażenie niczego sobie.

Ostatni laptop Acera
http://www.x-kom.pl/p/60789-notebook...20-dvd-rw.html
Uwagi podobne jak w przypadku Samsunga, aczkolwiek firma Acer jest najtańsza ze względu na niską jakość produktów i słabą reputację, osobiście bym się w niego nie zaopatrzył.

martin_6 24.09.2011 11:33

Potrzebuję lapka do akademika. Może być używany, w granicach 1500. Głównie nauka, internet, od czasu do czasu żeby się dało w jakieś gry popykać (choć to nie priorytet). Propozycje?

crazykaro 24.09.2011 14:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martin_6 (Post 1169005)
Potrzebuję lapka do akademika. Może być używany, w granicach 1500. Głównie nauka, internet, od czasu do czasu żeby się dało w jakieś gry popykać (choć to nie priorytet). Propozycje?

Moj poprzedni post jest już nieaktualny bo dolar poszedł ostro w górę, dlatego obczaj kupon citydeala
http://www.groupon.pl/ jest tam taki Dell za 1500 i do nauki jest jak najbardziej odpowiedni, gorzej z graniem (chyba że strategie i gry przeglądarkowe). Kupon zawsze można zwrócić do 10 dni jak znajdziesz coś ciekawszego w tym okresie.
W obecnym momencie ciężko będize znaleźć coś nowego za tą cenę. Warto przeglądać allegro w poszukiwaniu ciekawych ofert bo można trafić na jakąś okazje, które sie zdarzają w przypadku komputerów, których jest całkiem spora ilość na allegro

martin_6 24.09.2011 15:59

Zacząłem się rozglądać na Allegro, jeden model wpadł mi w oko:
http://allegro.pl/ibm-t60p-t7400-v52...835266363.html

Jakieś opinie? Taktowanie, RAM, dysk twardy, rozdzielczość i cena jak najbardziej spełniają moje wymagania, ślady użytkowania mi nie przeszkadzają. Jedynie nie wiem, co myśleć o karcie graficznej. ATI FireGL V5250 - niewiele mi mówi ta nazwa. Jakaś w miarę rozsądna jest?

7 kotów 24.09.2011 16:37

Czy ktos by sie podjal zlozenia komputera pod autocad ?
nie interesuja mnie gry i muzyka.
ma byc megawydajny do grafiki 2d i 3d

gosc2332 24.09.2011 17:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 1169154)
Czy ktos by sie podjal zlozenia komputera pod autocad ?
nie interesuja mnie gry i muzyka.
ma byc megawydajny do grafiki 2d i 3d

Napisz tu http://www.forumpc.pl/index.php?showforum=90 swój temat i Ci ładnie złożą, bo jakby był do gier to mógłbym Ci samemu złożyć ale do autocada to się nie znam :P

crazykaro 24.09.2011 23:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martin_6 (Post 1169138)
Zacząłem się rozglądać na Allegro, jeden model wpadł mi w oko:
http://allegro.pl/ibm-t60p-t7400-v52...835266363.html

Jakieś opinie? Taktowanie, RAM, dysk twardy, rozdzielczość i cena jak najbardziej spełniają moje wymagania, ślady użytkowania mi nie przeszkadzają. Jedynie nie wiem, co myśleć o karcie graficznej. ATI FireGL V5250 - niewiele mi mówi ta nazwa. Jakaś w miarę rozsądna jest?


Osobiście bym nie kupił lapka z pękniętą obudową. Poza tym touchpad wytarty, a komputer wygląda na 2-3 lata użytkowania, więc bateria będzie słabo trzymała. Karta w testach nieco mniej wydajna niż radeon 4350 albo GF 305M. Dysk twardy mały. O tej serii możesz tu poczytać http://www.notebookcheck.pl/Recenzja...60.1050.0.html

Obczaj tego lapka. Parametry na tą cenę są fajne:
http://allegro.pl/notebook-samsung-n...834555309.html


Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 1169154)
Czy ktos by sie podjal zlozenia komputera pod autocad ?
nie interesuja mnie gry i muzyka.
ma byc megawydajny do grafiki 2d i 3d

Procesor: Intel Core i7-2600K/3.4GHz LGA1155 8MB 1199 zł
Płyta główna: ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155 417 zł
Pamięć Good Ram GR1333D364L9/8GDC 2x4GB 174 zł
Karta graficzna: PNY NVIDIA Quadro 2000 1747 zł
Dysk twardy: Dysk Western Digital Caviar Green, 3.5'', 1TB, SATA/600, 64MB 199 zł
Zasilacz: Zasilacz OCZ ModXStream Pro 500W modularny SLI PSU 225 zł

Cena zestawu: 3961zł
Do tego napęd DVD, obudowa i zestaw pod autocada gotowy. Warto jeszcze swoją pastę kupić jakiś Arctic Silver i ewentualnie lepsze chłodzenie do procesora (z chłodzeniem można poczekać i wymienić później jak temperatury będą za wysokie albo boxowe będzie za głośne). Grafika i procesor z najwyższej półki. Karta graficzna dedykowana do AutoCAD, można kupić tańszą-słabszą i mocniejszą-droższą. Firma PNY nie ma obecnie lepszej karty dedykowanej do AutoCAD. Są mocniejsze karty ale dedykowane raczej do Solid Worksa, AutoCad nie jest taki wymagający. Zestaw bardzo wydajny jak na tą cenę. Można niektóre części (zasilacz, dysk twardy, pamięć) podmienić na lepsze ale chyba nie ma sensu. Popytaj jeszcze na innych forach ;)

maTyS. 26.09.2011 19:34

mam pytanie odnośnie karty graficznej , potrzebuje kupić używaną. /agp
gdzie w Krakowie mogę kupić używane karty graficzne w miarę rozsądnej cenie ?potrzebuje kompa tylko do neta muzyki zdjęć i czasami filmów więc wymagania co do karty graficznej nie są wygórowane :)

miałem geforce 4 mx4400 ale mi padła.
dzięki za odpowiedź.

crazykaro 27.09.2011 00:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maTyS. (Post 1170013)
mam pytanie odnośnie karty graficznej , potrzebuje kupić używaną. /agp
gdzie w Krakowie mogę kupić używane karty graficzne w miarę rozsądnej cenie ?potrzebuje kompa tylko do neta muzyki zdjęć i czasami filmów więc wymagania co do karty graficznej nie są wygórowane :)

miałem geforce 4 mx4400 ale mi padła.
dzięki za odpowiedź.

W internecie, ale od osób w Krakowie. Radzę licytować - powinno wyjść taniej

http://allegro.pl/listing.php/showca...074%5D%5B1%5D=


http://allegro.pl/listing.php/showca...074%5D%5B1%5D=

jabadabaryba 27.09.2011 00:50

Mam problem z routerem wi-fi, Aster internet 30/60. W dzien predkosc jest prawidłowa, ok 30 mb a w nocy zamiast 60 mam do 20 mb. Czytałem że jest to wina routera lecz nie za bardzo się znam na wifi (na kablu predkosc jest prawidlowa). Wie ktoś jak to rozwiązać aby rozwinęło maksymalną prędkość? EPC2925 to moj router.

bozersky 28.09.2011 12:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1170124)
W internecie, ale od osób w Krakowie. Radzę licytować - powinno wyjść taniej

http://allegro.pl/listing.php/showca...074%5D%5B1%5D=


http://allegro.pl/listing.php/showca...074%5D%5B1%5D=

Mam na zbyciu 3 działajace karty z AGP wymontowane z moich starych kompów, jakbys był zainteresowany to opchne ponizej ceny z Allegro. Mój mail: [email protected]


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl