Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

Proud 27.09.2009 10:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szpen (Post 797612)
ale zaje...ze te stadiony sie w Polsce buduja...zobaczycie jak to wszystko sie wreszcie u nas ruszy...wreszcie przyjda pieniadze, kibice i puchary..liga bedzie mocna...dzieki Euro bedzie boom na pilke w Polsce na ogromna skale. wreszcie polskie duzyny beda sie liczyly w europie bo wreszcie beda pieniadze

jeszcze zeby obiekty młodzieżowe ruszyły...bo tak to będziemy mieć silną ligę z zagranicznymi piłkarzami.

simone 03.10.2009 23:22

Budowa po drugiej stronie Błoń (za cracovia.strefa.pl)


Na początek fotki z Hotelu Cracovia, na nich najlepiej widać postęp prac.

29.08.2009
http://www.cracovia.strefa.pl/galeri...0srodek%20.jpg

13.09.2009
http://www.cracovia.strefa.pl/galeri...0%20srodek.jpg

19.09.2009
http://www.cracovia.strefa.pl/galeri.../images/01.jpg

27.09.2009
http://www.cracovia.strefa.pl/galeri.../images/00.jpg

03.10.2009
http://www.cracovia.strefa.pl/galeri.../images/00.jpg


Fotki z trzech ostatnich galerii.

http://www.cracovia.strefa.pl/galeri...s/IMG_0468.JPG
http://www.cracovia.strefa.pl/galeri...s/IMG_0469.JPG
http://www.cracovia.strefa.pl/galeri...s/IMG_0481.JPG
http://www.cracovia.strefa.pl/galeri...s/IMG_0485.JPG
http://www.cracovia.strefa.pl/galeri.../images/03.jpg
http://www.cracovia.strefa.pl/galeri.../images/05.jpg
http://www.cracovia.strefa.pl/galeri.../images/02.jpg

Maciuś 04.10.2009 12:05

Przyklasnac ze cos sie w naszym kraju ruszylo. Teraz miec stadion-ruine to okropny obciach, zaden powazny inwestor nie przyjdzie tam gdzie jest gleboka komuna.

buczo1985 04.10.2009 13:11

Fajnie to u Pasów wygląda. Po wybudowaniu bardzo zyska ten fragment miasta. Niech jeszcze tylko dobudują halę i odnowią elewację hotelu i będzie elegancko przy Błoniach:)

Konrad. 08.10.2009 14:10

Takie szybkie przypomnienie, aktualnego stanu:

Gdańsk:
http://img197.imageshack.us/img197/6003/dscf3894f.jpg
Wrocław:
http://d.polskatimes.pl/k/r/5/14/f0/4acb3630e7ec3_p.jpg
Narodowy:
http://img407.imageshack.us/img407/1...2009100612.jpg
Stadion Legii:
http://www.legia.com/www/galerie/wyd...8/big/1019.JPG
Poznań:
http://img18.imageshack.us/img18/7456/img9885e.jpg

Gordian 08.10.2009 15:07

To zdjęcie z Gdańska aktualne? Widziałem że tam już prefabrykaty kładli, dolnych trybun.

Co do Wrocławia, no oni to są w dupie dopiero. stadion na poziomie budowy takim samym jak ten we Lwowie, co do którego UEFA miała straszne zastrzeżenia. Ciekawe jak ten Wrocław chce zdążyć.

Na Legii to pudło w narożniku coraz brzydsze.

Albo mi się wydaje, albo te budowy jakoś przychamowały w ostatnich tygodniach.

QBAS 08.10.2009 15:29

Pięknie to będzie wyglądało. Już się nie mogę doczekać nie tylko Euro, ale samej ligi która będzie grana na stadionach tj. Wisła, Legia, Lech, Śląsk, Lechia, Korona, Lubin, Cracovia... W końcu chociaż stadiony będą europejskie ;)

Konrad. 08.10.2009 16:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 801562)
To zdjęcie z Gdańska aktualne? Widziałem że tam już prefabrykaty kładli, dolnych trybun.

Kładli na innej trybunie. Nie mogłem znaleźć jakiegoś dobrego zdjęcia pokazującego, cały plac budowy..,

Cytat:

Co do Wrocławia, no oni to są w dupie dopiero. stadion na poziomie budowy takim samym jak ten we Lwowie, co do którego UEFA miała straszne zastrzeżenia. Ciekawe jak ten Wrocław chce zdążyć.
Przecież w zasadzie wszystkie prace ziemne zostały zakończone... Bez problemu zdążą...

Zresztą zobacz jak wyglądała nasza trybuna, jeszcze 4 miesiące temu... Instalacja prefabrykantów idzie bardzo szybko...

Harmonogram:
  • 06.2009 – początek wylewania fundamentów – do jesieni 2009;
  • 07.2009 – budowa trybun i infrastruktury pod nimi – do wiosny 2010;
  • 07.2009 – budowa parkingu trzypoziomowego – do końca 2009 (wykańczanie do jesieni 2010);
  • zima 2009 – początek prac nad zadaszeniem – do zimy 2010;
  • jesień 2010 – koniec instalacji siatki elewacyjnej;
  • zima 2010 – zakończenie instalacji murawy;
  • jesień 2010 – montaż krzesełek;
I nawet jak jakaś paromiesieczna obsuwa się trafi, to gdzie tam do euro 2012... A Śląsk jakoś przeżyje, bo ich stadion nie jest taki zły...


Cytat:

Albo mi się wydaje, albo te budowy jakoś przychamowały w ostatnich tygodniach.
Wydaję ci się...

Oldpara 08.10.2009 17:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez QBAS (Post 801569)
Pięknie to będzie wyglądało. Już się nie mogę doczekać nie tylko Euro, ale samej ligi która będzie grana na stadionach tj. Wisła, Legia, Lech, Śląsk, Lechia, Korona, Lubin, Cracovia... W końcu chociaż stadiony będą europejskie ;)

Masakra...
Jeśli o całym kraju można z grubsza powiedzieć, że "idzie do Europy" to o stadionach i infrastrukturze to nie wystarcza. My zapierdalamy do Europy....

Buduje się tak dużo i tak szybko, że właściwie rozmachem zaczyna to przypominać chyba przedwojenną budowę Gdyni, czy Centralnego Okręgu Przemysłowego

Konrad. 08.10.2009 19:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez QBAS (Post 801569)
Pięknie to będzie wyglądało. Już się nie mogę doczekać nie tylko Euro, ale samej ligi która będzie grana na stadionach tj. Wisła, Legia, Lech, Śląsk, Lechia, Korona, Lubin, Cracovia...

Dodam jeszcze Piasta Gliwice (jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa przy dobrych wiatrach), oraz Górnik Zabrze i Jagiellonie Białystok (w obu przypadkach trochę komplikacji, ale przed euro zdążą...).

Bardzo fajny (mimo bieżni) stadion jest w Bydgoszczy, może za parę lat znajdzie się sponsor, który zainwestuję tam większą kasę (w tym sezonie mają duże szanse na awans do I ligi).

Coś się mówi (niestety na razie mało konkretów), o przebudowach stadionów w Katowicach, Chorzowie, Łodzi (zarówno ŁKS jak i Widzew) oraz Rzeszowie (tu chyba na planach się tylko skończy)...

szczebrzeszcz 08.10.2009 20:08

a jak z Bytomiem? też mieli coś budować


dodam, że w Gliwicach będzie na 10 tys. z możliwością rozbudowy do 15 tys. mniejsza ilość wynika z faktu że:
a) nie ma miejsca na większy
b) Piast potrzebuje stadionu na teraz

GemHZR 08.10.2009 22:34

I Polonia szykuje stadion na 30 tyś. za prywatną kasę.
http://www.wielkapolonia.pl/serwis/content/view/2494/1/

Aaarrgh 09.10.2009 00:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GemHZR (Post 801743)
I Polonia szykuje stadion na 30 tyś. za prywatną kasę.
http://www.wielkapolonia.pl/serwis/content/view/2494/1/

Nie 30 a 27 tysięcy. Wojciechowski chce wcisnąć centrum handlowe i apartamentowiec.
Problem polega na tym, że to już czwarta koncepcja stadionu. To chyba rekord świata - swoje koncepcje dotąd przedstawiły: Fundacja Polonia 2011 (za 250mln PLN), WOSiR (1mld PLN), Azbud+Bautech (1mld PLN) i Wojciechowski (1mld PLN).... Dwa pierwsze pomysły nie mają szans na sfinansowanie, w przeciwieństwie do dwóch ostatnich. Szykuje się walka gigantów. Jeśli w 2012 nie będziemy mieli reprezentanta w lidze mistrzów, zaczynam kibicować szachistom...

FajQ 09.10.2009 00:20

Pominęliście jeszcze stadiony z Sosnowcu,Gdyni oraz już budowany z Lubinie który jest bliski ukończenia.
Trzeba przyznać że widać gigantyczny postęp w infrastrukturze i kiedyś na pewnym forum ktoś obliczył że po ukończeniu wszystkich obiektów W Europie będziemy ze stadionami tylko za wielką trójką czyli za Anglią,Hiszpanią i Niemcami.Wyprzedzimy takie kraje jak Szkocję,Holandię,Włochy a nawet Francję.
Tak na szybkiego wrzucam projekty naszych stadionów jak ktoś nie widział
Poznań
Pojemność 46.500
http://stadiony.net/projects/stadion...a_poznan09.jpg
Warszawa:

Narodowy
Pojemność 55.920
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/19774/stadio..._jsk512_1.jpeg
Legii
Pojemność 33.609

http://www.stadionlegii.pl/images/ar...t/projekt2.jpg

Polonia (raczej nie dojdzie do skutku ale może kiedyś)
Pojemność 30.000 taka ciekawostka koszt 1 MLD :shock: ale projekt całkiem ciekawy.
http://i26.tinypic.com/v2qqkw.jpg
Wrocław
Pojemność 42.721
http://2012.wroc.pl/galerie/49e79bfe/49e79da1.jpg
Gdańsk
pojemność 44.000
http://baltic-arena.eu/images/baltic...przestrzen.jpg
Kraków
Wisła
Pojemność 33.326
http://www.stadionwisly.info/files/pages/20/6.jpg
Cracovia
Pojemność 15.500
http://stadiony.net/projects/stadion...cracovii01.jpg
Lubin
Pojemność 16.300
http://www.zaglebie-lubin.pl/www/inc..._stadion/1.jpg
Gliwice
Pojemność 10.000
http://www.piast.gliwice.pl/piast/zd...m130509/s6.jpg
Gdynia(Kopia Lubina tylko krzesełka w barwach Arki wzór krzesełek jak na Legii czyli taki z festynu wzięty)
Pojemność 15.139
http://www.gosirgdynia.pl/_podstrony...ON/stadion.jpg
Białystok
Pojemność 22.400
http://www.mosir.bialystok.pl/zdjeci...b525ffdc56.jpg

FajQ 09.10.2009 00:22

Sosnowiec
Pojemnośc 18.000
http://images38.fotosik.pl/155/0510bd9625c33be8.jpg
Zabrze
Pojemnośc ??
http://gornikzabrze.pl/obrazki/cms/8016.obrazki.jpg
Chorzów Stadion Śląski
Pojemność 55.200
http://stadiony.net/projects/stadion...n_slaski01.jpg
Rzeszów
Pojemność 20.150
http://stadiony.net/projects/stadion...rzeszow02m.jpg
Bielsko-Biała
Pojemność 15.000
http://stadiony.net/projects/stadion...u_bialej01.jpg
Rybnik
Pojemność 18.000http://stadiony.net/projects/sport_m...t_market01.jpg
Lublin
Pojemność 17.800
http://stadiony.net/projects/stadion...ystrzyca03.jpg
Wodzisław Śląski
Pojemność 12.000
http://stadiony.net/projects/galeria...ria_odra03.jpg
Ostrowiec Świętokrzyski
Pojemność 10.621
http://stadiony.net/projects/stadion...ion_kszo01.jpg
Stalowa Wola
10.000
http://stadiony.net/projects/stadion...owa_wola01.jpg
Bytom
Pojemność ??
http://i25.tinypic.com/2ze9vz4.jpg
Katowice
Pojemnośc ??

Ostrów Wielkopolski http://img269.imageshack.us/img269/9830/gieksa3.png
Pojemność 15.000
http://stadiony.net/projects/stadion...m_ostrow01.jpg
Dodajmy do tego stadiony w Bełchatowie i Łęcznej-kameralny schludne obiekty,malutki stadion Miedzi Legnica troszkę ponad 6.000 miejsc,Arene Kielce 15 500 oraz stadion żużlowy w Toruniu 15.000(szkoda że boisko się tam nie zmieści bo stadion ładny i stadion Zawiszy Bydgoszcz 20.247
Wiadomo że większośc jest na papierze jednak jeżeli powstało by z 70% obiektów będzie super.
O stadionach w Łodzi nic mi nie wiadomo coś kiedyś przebąkiwali o przebudowie stadionu w Szczecinie jednak idea chyba
upadła a szkoda bo Pogoń zasługuję na lepszy obiekt.
A i jeszcze coś takiego znalazłem o Płocku
http://www.portalkibica.pl/images/ne...1z6394491X.jpg
Z tego co pamiętam kibice zablokowali projekt bo im się nie podobała otwarta forma stadionu.
Rozbudowę stadionów śledzę bardzo dokładnie w Polsce na ten moment mogę powiedzieć że najbliżej rozpoczęcia budowy jest z Białymstoku, Sosnowcu, Gliwicach słuch zamarł co ze stadionem Górnika czekamy i się doczekać nie możemy podobnie z Gdynią.
A i jakbym zapomniał całkiem niezły obiekt jest w Grodzisku WLKP
Nie wiem jak wam ale i tak najbardziej podoba mi się nasz stadion (taki inny niż pozostałe ,prosty,klockowaty na wzór Angielskich stadionów))na drugim miejscu Cracovii na 3 Jagiellonii

Gordian 09.10.2009 06:38

Hmm zastanawia mnie na uj Polonii Stadion na 30 tys i jeszcze za dużą bańkę :shock: No bo przecież:
1. Kibiców nie wiele, spokojnie na 15 tys by starczył.
2. Za miliard by prawie drugi taki jak narodowy postawili :shock: lol


Co sądzicie o wyborze kolorystyki krzesełek na stadionie w Gdańsku? Moim zdaniem wybrali najgorzej jak tylko mogli.

Pan Jotka 09.10.2009 08:12

Skomentujmy to tak..POMARZYĆ WOLNO KAŻDEMU :P
Juz widzę te stadony w Rybniku, Wodzisławiu, Bytomiu czy Sosnowcu.Albo Lublinie czy Bielsku Białej .... Jaaaaaasne....

szczebrzeszcz 09.10.2009 08:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 801767)
Hmm zastanawia mnie na uj Polonii Stadion na 30 tys i jeszcze za dużą bańkę :shock: No bo przecież:
1. Kibiców nie wiele, spokojnie na 15 tys by starczył.
2. Za miliard by prawie drugi taki jak narodowy postawili :shock: lol


Co sądzicie o wyborze kolorystyki krzesełek na stadionie w Gdańsku? Moim zdaniem wybrali najgorzej jak tylko mogli.

czemu? przecież już nie ma żółto-czerwonych, a mają być w kolorze zielonego bursztynu, moim zdanie b. ładnie będą wyglądać, no i zielony kolor Lechii będzie:)

moim zdaniem na Polonie W. i tak chodzi więcej osób niż kiedyś, poza tym porównajcie do swojego podwórka ;)

w Wawie na meczu rozpoczęcia było 4500 osób co jest dobrym wynikiem jak na tą drużynę

felipe 09.10.2009 08:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 801778)
Skomentujmy to tak..POMARZYĆ WOLNO KAŻDEMU :P
Juz widzę te stadony w rybniku, Wodziśawiu, Bytomiu czy Sosnowcu.Albo Lublinie czy Bielsku Białej .... Jaaaaaasne....

Heh, to samo pomyślałem...
Kto wypełni w Rybniku 18 tysięcznik? :shock:

Gordian 09.10.2009 08:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczebrzeszcz (Post 801783)
czemu? przecież już nie ma żółto-czerwonych, a mają być w kolorze zielonego bursztynu, moim zdanie b. ładnie będą wyglądać, no i zielony kolor Lechii będzie:)

moim zdaniem na Polonie W. i tak chodzi więcej osób niż kiedyś, poza tym porównajcie do swojego podwórka ;)

w Wawie na meczu rozpoczęcia było 4500 osób co jest dobrym wynikiem jak na tą drużynę

Moim zdaniem działania pośrednie są najgorsze. Tak jak w tym przypadku. Aby stadion był spójny kolorystycznie i imitował bursztyn, jak to mieli w zamiarze projektanci wypadałoby zrobić krzesełka żółto-pomarańczowe, natomiast jeśli patrzeć z perspektywy kibiców Lechii to tylko zielono-białe. Zielono-bursztynowe, które wybrał prezydent Gdańska, ani nie imitują tego bursztynu, ani nie są barwami Lechii.

killzone 09.10.2009 09:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 801767)
Hmm zastanawia mnie na uj Polonii Stadion na 30 tys i jeszcze za dużą bańkę :shock: No bo przecież:
1. Kibiców nie wiele, spokojnie na 15 tys by starczył.
2. Za miliard by prawie drugi taki jak narodowy postawili :shock: lol

Ja tez sie w sumie dziwilem kiedys, ale z drugiej strony sektor dla kibiców gosci bedzie liczyl okolo 1.500 miejsc, czyli na "derby" jak znalazł :D

Zreszta, jak Wojciechowski ma zamaira budowac za "swoje" to niech im nawet stadion wielkosci Camp Nou wybuduje, ale niech to robi za swoje. Im w moim przekonaniu styklo by 15 tysiecy, tak jak na Kielcach czy w Lubinie. No ale jak ktos ma ambicje to juz nic sie na to nie poradzi.

7 kotów 09.10.2009 09:52

Zdecydowany number one jak dla mnie to stadion Cracovii.
Ten stadion jest ZAJEBISTY.
MEGAZAJEBISTY.

Oryginalna bryla i wyjatkowo zgrabna kompozycja.
Zazdroszcze tym zasrancom stadionu.

GemHZR 09.10.2009 09:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aaarrgh (Post 801752)
Nie 30 a 27 tysięcy. Wojciechowski chce wcisnąć centrum handlowe i apartamentowiec.
Problem polega na tym, że to już czwarta koncepcja stadionu. To chyba rekord świata - swoje koncepcje dotąd przedstawiły: Fundacja Polonia 2011 (za 250mln PLN), WOSiR (1mld PLN), Azbud+Bautech (1mld PLN) i Wojciechowski (1mld PLN).... Dwa pierwsze pomysły nie mają szans na sfinansowanie, w przeciwieństwie do dwóch ostatnich. Szykuje się walka gigantów. Jeśli w 2012 nie będziemy mieli reprezentanta w lidze mistrzów, zaczynam kibicować szachistom...

Ale jakaś poprzednia koncepcja zakładała 30 tysięcy, ta co ten ze stanów proponował czy skądś.


ps można by takie zestawienie zrobić stadionów, ale kiedy będą oddane do użytku, albo w jakiej fazie są (np wybór projektu dopiero)

ps2 Pogoń może i ma stary stadion, ale jakby grali w Ekstraklasie to średniej frekwencji przynajmniej by nie zaniżyli

martin_6 09.10.2009 11:15

Cytat:

Zdecydowany number one jak dla mnie to stadion Cracovii.
Ten stadion jest ZAJEBISTY.
MEGAZAJEBISTY.

Oryginalna bryla i wyjatkowo zgrabna kompozycja.
Zazdroszcze tym zasrancom stadionu.
Nie no, żeby zazdrościć, to bez przesady. Zamieniłbyś się z nimi, tak poważnie mówiąc?

Dla nas byłby za mały, ale jak na ich potrzeby to w sam raz. Ładny, składny, a jak powstanie, to i pikniki się pojawią i spokojnie w 10k mogą na mecze chodzić regularnie...

ToTylkoJa 09.10.2009 11:16

a mi w przeciwieństwie do 7 kotów stadion Cracovii wcale się nie podoba. Nie chciałbym, aby Legia miała taki obiekt. Ale to kwestia gustu
Najfajniejszym projektem jest wg mnie stadion Jagielloni. Połączenie nowoczesnego stylu (piętrowe trybuny wzdłóż boiska) z wygodą fanatycznych kibiców (jedno piętro za bramkami)

tylko_na_kilka_dni 09.10.2009 11:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 801785)
Heh, to samo pomyślałem...
Kto wypełni w Rybniku 18 tysięcznik? :shock:

byc moze kibice zuzla. ale faktycznie 18tysiecy to chyba za duzo jak na ich mozliwosci.

7 kotów 09.10.2009 11:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martin_6 (Post 801816)
Nie no, żeby zazdrościć, to bez przesady. Zamieniłbyś się z nimi, tak poważnie mówiąc?

Stadion parchow jako chyba jedyny z tych wszystkich "cudeniek" jest zaprojektowany z mysla o miejscu w ktorym ma stanac. Reszta to "cacuszka" ktore mozna wstawic w kazdym dowolnym miejscu. Takie nijakie. :/

owszem, zamienilbym sie.

martin_6 09.10.2009 12:08

7 kotów - Cóż, jeden lubi blondynki, drugi brunetki, trzeci jak mu skarpetki śmierdzą :P. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to fakt, można im trochę zazdrościć, że gość który im projektował stadion, użył po prostu mózgu (ponad 100-metrowe trybuny za bramkami u nas to majstersztyk :>), ale jednak 15 tysięcy to zdecydowanie za mało jak na małe potrzeby. I sam przyznasz, że od środka nasz stadion będzie naprawdę fajny (okrąglak można jakoś przełknąć :) ).

pietruch 09.10.2009 12:14

Stadion Cracovii to taki a'la "stary Gierek" czyli ni w ząb nie pasujący moloch.
Betonowy kloc, który ni uja nie pasuje do niczego.

"Panie, z twarzy to on był podobny zupełnie do nikogo"....

QBAS 09.10.2009 12:15

W takim razie ciesze się, że 7 kotów nie jest osobą decyzyjną w tym temacie ;)
Ale tak jak piszecie, ile osób tyle zdań. By nie rzecz, gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania ;P


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl