![]() |
Cytat:
|
Budowa po drugiej stronie Błoń (za cracovia.strefa.pl)
Na początek fotki z Hotelu Cracovia, na nich najlepiej widać postęp prac. 29.08.2009 http://www.cracovia.strefa.pl/galeri...0srodek%20.jpg 13.09.2009 http://www.cracovia.strefa.pl/galeri...0%20srodek.jpg 19.09.2009 http://www.cracovia.strefa.pl/galeri.../images/01.jpg 27.09.2009 http://www.cracovia.strefa.pl/galeri.../images/00.jpg 03.10.2009 http://www.cracovia.strefa.pl/galeri.../images/00.jpg Fotki z trzech ostatnich galerii. http://www.cracovia.strefa.pl/galeri...s/IMG_0468.JPG http://www.cracovia.strefa.pl/galeri...s/IMG_0469.JPG http://www.cracovia.strefa.pl/galeri...s/IMG_0481.JPG http://www.cracovia.strefa.pl/galeri...s/IMG_0485.JPG http://www.cracovia.strefa.pl/galeri.../images/03.jpg http://www.cracovia.strefa.pl/galeri.../images/05.jpg http://www.cracovia.strefa.pl/galeri.../images/02.jpg |
Przyklasnac ze cos sie w naszym kraju ruszylo. Teraz miec stadion-ruine to okropny obciach, zaden powazny inwestor nie przyjdzie tam gdzie jest gleboka komuna.
|
Fajnie to u Pasów wygląda. Po wybudowaniu bardzo zyska ten fragment miasta. Niech jeszcze tylko dobudują halę i odnowią elewację hotelu i będzie elegancko przy Błoniach:)
|
Takie szybkie przypomnienie, aktualnego stanu:
Gdańsk: http://img197.imageshack.us/img197/6003/dscf3894f.jpg Wrocław: http://d.polskatimes.pl/k/r/5/14/f0/4acb3630e7ec3_p.jpg Narodowy: http://img407.imageshack.us/img407/1...2009100612.jpg Stadion Legii: http://www.legia.com/www/galerie/wyd...8/big/1019.JPG Poznań: http://img18.imageshack.us/img18/7456/img9885e.jpg |
To zdjęcie z Gdańska aktualne? Widziałem że tam już prefabrykaty kładli, dolnych trybun.
Co do Wrocławia, no oni to są w dupie dopiero. stadion na poziomie budowy takim samym jak ten we Lwowie, co do którego UEFA miała straszne zastrzeżenia. Ciekawe jak ten Wrocław chce zdążyć. Na Legii to pudło w narożniku coraz brzydsze. Albo mi się wydaje, albo te budowy jakoś przychamowały w ostatnich tygodniach. |
Pięknie to będzie wyglądało. Już się nie mogę doczekać nie tylko Euro, ale samej ligi która będzie grana na stadionach tj. Wisła, Legia, Lech, Śląsk, Lechia, Korona, Lubin, Cracovia... W końcu chociaż stadiony będą europejskie ;)
|
Cytat:
Cytat:
Zresztą zobacz jak wyglądała nasza trybuna, jeszcze 4 miesiące temu... Instalacja prefabrykantów idzie bardzo szybko... Harmonogram:
Cytat:
|
Cytat:
Jeśli o całym kraju można z grubsza powiedzieć, że "idzie do Europy" to o stadionach i infrastrukturze to nie wystarcza. My zapierdalamy do Europy.... Buduje się tak dużo i tak szybko, że właściwie rozmachem zaczyna to przypominać chyba przedwojenną budowę Gdyni, czy Centralnego Okręgu Przemysłowego |
Cytat:
Bardzo fajny (mimo bieżni) stadion jest w Bydgoszczy, może za parę lat znajdzie się sponsor, który zainwestuję tam większą kasę (w tym sezonie mają duże szanse na awans do I ligi). Coś się mówi (niestety na razie mało konkretów), o przebudowach stadionów w Katowicach, Chorzowie, Łodzi (zarówno ŁKS jak i Widzew) oraz Rzeszowie (tu chyba na planach się tylko skończy)... |
a jak z Bytomiem? też mieli coś budować
dodam, że w Gliwicach będzie na 10 tys. z możliwością rozbudowy do 15 tys. mniejsza ilość wynika z faktu że: a) nie ma miejsca na większy b) Piast potrzebuje stadionu na teraz |
I Polonia szykuje stadion na 30 tyś. za prywatną kasę.
http://www.wielkapolonia.pl/serwis/content/view/2494/1/ |
Cytat:
Problem polega na tym, że to już czwarta koncepcja stadionu. To chyba rekord świata - swoje koncepcje dotąd przedstawiły: Fundacja Polonia 2011 (za 250mln PLN), WOSiR (1mld PLN), Azbud+Bautech (1mld PLN) i Wojciechowski (1mld PLN).... Dwa pierwsze pomysły nie mają szans na sfinansowanie, w przeciwieństwie do dwóch ostatnich. Szykuje się walka gigantów. Jeśli w 2012 nie będziemy mieli reprezentanta w lidze mistrzów, zaczynam kibicować szachistom... |
Pominęliście jeszcze stadiony z Sosnowcu,Gdyni oraz już budowany z Lubinie który jest bliski ukończenia.
Trzeba przyznać że widać gigantyczny postęp w infrastrukturze i kiedyś na pewnym forum ktoś obliczył że po ukończeniu wszystkich obiektów W Europie będziemy ze stadionami tylko za wielką trójką czyli za Anglią,Hiszpanią i Niemcami.Wyprzedzimy takie kraje jak Szkocję,Holandię,Włochy a nawet Francję. Tak na szybkiego wrzucam projekty naszych stadionów jak ktoś nie widział Poznań Pojemność 46.500 http://stadiony.net/projects/stadion...a_poznan09.jpg Warszawa: Narodowy Pojemność 55.920 http://i.wp.pl/a/f/jpeg/19774/stadio..._jsk512_1.jpeg Legii Pojemność 33.609 http://www.stadionlegii.pl/images/ar...t/projekt2.jpg Polonia (raczej nie dojdzie do skutku ale może kiedyś) Pojemność 30.000 taka ciekawostka koszt 1 MLD :shock: ale projekt całkiem ciekawy. http://i26.tinypic.com/v2qqkw.jpg Wrocław Pojemność 42.721 http://2012.wroc.pl/galerie/49e79bfe/49e79da1.jpg Gdańsk pojemność 44.000 http://baltic-arena.eu/images/baltic...przestrzen.jpg Kraków Wisła Pojemność 33.326 http://www.stadionwisly.info/files/pages/20/6.jpg Cracovia Pojemność 15.500 http://stadiony.net/projects/stadion...cracovii01.jpg Lubin Pojemność 16.300 http://www.zaglebie-lubin.pl/www/inc..._stadion/1.jpg Gliwice Pojemność 10.000 http://www.piast.gliwice.pl/piast/zd...m130509/s6.jpg Gdynia(Kopia Lubina tylko krzesełka w barwach Arki wzór krzesełek jak na Legii czyli taki z festynu wzięty) Pojemność 15.139 http://www.gosirgdynia.pl/_podstrony...ON/stadion.jpg Białystok Pojemność 22.400 http://www.mosir.bialystok.pl/zdjeci...b525ffdc56.jpg |
Sosnowiec
Pojemnośc 18.000 http://images38.fotosik.pl/155/0510bd9625c33be8.jpg Zabrze Pojemnośc ?? http://gornikzabrze.pl/obrazki/cms/8016.obrazki.jpg Chorzów Stadion Śląski Pojemność 55.200 http://stadiony.net/projects/stadion...n_slaski01.jpg Rzeszów Pojemność 20.150 http://stadiony.net/projects/stadion...rzeszow02m.jpg Bielsko-Biała Pojemność 15.000 http://stadiony.net/projects/stadion...u_bialej01.jpg Rybnik Pojemność 18.000http://stadiony.net/projects/sport_m...t_market01.jpg Lublin Pojemność 17.800 http://stadiony.net/projects/stadion...ystrzyca03.jpg Wodzisław Śląski Pojemność 12.000 http://stadiony.net/projects/galeria...ria_odra03.jpg Ostrowiec Świętokrzyski Pojemność 10.621 http://stadiony.net/projects/stadion...ion_kszo01.jpg Stalowa Wola 10.000 http://stadiony.net/projects/stadion...owa_wola01.jpg Bytom Pojemność ?? http://i25.tinypic.com/2ze9vz4.jpg Katowice Pojemnośc ?? Ostrów Wielkopolski http://img269.imageshack.us/img269/9830/gieksa3.png Pojemność 15.000 http://stadiony.net/projects/stadion...m_ostrow01.jpg Dodajmy do tego stadiony w Bełchatowie i Łęcznej-kameralny schludne obiekty,malutki stadion Miedzi Legnica troszkę ponad 6.000 miejsc,Arene Kielce 15 500 oraz stadion żużlowy w Toruniu 15.000(szkoda że boisko się tam nie zmieści bo stadion ładny i stadion Zawiszy Bydgoszcz 20.247 Wiadomo że większośc jest na papierze jednak jeżeli powstało by z 70% obiektów będzie super. O stadionach w Łodzi nic mi nie wiadomo coś kiedyś przebąkiwali o przebudowie stadionu w Szczecinie jednak idea chyba upadła a szkoda bo Pogoń zasługuję na lepszy obiekt. A i jeszcze coś takiego znalazłem o Płocku http://www.portalkibica.pl/images/ne...1z6394491X.jpg Z tego co pamiętam kibice zablokowali projekt bo im się nie podobała otwarta forma stadionu. Rozbudowę stadionów śledzę bardzo dokładnie w Polsce na ten moment mogę powiedzieć że najbliżej rozpoczęcia budowy jest z Białymstoku, Sosnowcu, Gliwicach słuch zamarł co ze stadionem Górnika czekamy i się doczekać nie możemy podobnie z Gdynią. A i jakbym zapomniał całkiem niezły obiekt jest w Grodzisku WLKP Nie wiem jak wam ale i tak najbardziej podoba mi się nasz stadion (taki inny niż pozostałe ,prosty,klockowaty na wzór Angielskich stadionów))na drugim miejscu Cracovii na 3 Jagiellonii |
Hmm zastanawia mnie na uj Polonii Stadion na 30 tys i jeszcze za dużą bańkę :shock: No bo przecież:
1. Kibiców nie wiele, spokojnie na 15 tys by starczył. 2. Za miliard by prawie drugi taki jak narodowy postawili :shock: lol Co sądzicie o wyborze kolorystyki krzesełek na stadionie w Gdańsku? Moim zdaniem wybrali najgorzej jak tylko mogli. |
Skomentujmy to tak..POMARZYĆ WOLNO KAŻDEMU :P
Juz widzę te stadony w Rybniku, Wodzisławiu, Bytomiu czy Sosnowcu.Albo Lublinie czy Bielsku Białej .... Jaaaaaasne.... |
Cytat:
moim zdaniem na Polonie W. i tak chodzi więcej osób niż kiedyś, poza tym porównajcie do swojego podwórka ;) w Wawie na meczu rozpoczęcia było 4500 osób co jest dobrym wynikiem jak na tą drużynę |
Cytat:
Kto wypełni w Rybniku 18 tysięcznik? :shock: |
Cytat:
|
Cytat:
Zreszta, jak Wojciechowski ma zamaira budowac za "swoje" to niech im nawet stadion wielkosci Camp Nou wybuduje, ale niech to robi za swoje. Im w moim przekonaniu styklo by 15 tysiecy, tak jak na Kielcach czy w Lubinie. No ale jak ktos ma ambicje to juz nic sie na to nie poradzi. |
Zdecydowany number one jak dla mnie to stadion Cracovii.
Ten stadion jest ZAJEBISTY. MEGAZAJEBISTY. Oryginalna bryla i wyjatkowo zgrabna kompozycja. Zazdroszcze tym zasrancom stadionu. |
Cytat:
ps można by takie zestawienie zrobić stadionów, ale kiedy będą oddane do użytku, albo w jakiej fazie są (np wybór projektu dopiero) ps2 Pogoń może i ma stary stadion, ale jakby grali w Ekstraklasie to średniej frekwencji przynajmniej by nie zaniżyli |
Cytat:
Dla nas byłby za mały, ale jak na ich potrzeby to w sam raz. Ładny, składny, a jak powstanie, to i pikniki się pojawią i spokojnie w 10k mogą na mecze chodzić regularnie... |
a mi w przeciwieństwie do 7 kotów stadion Cracovii wcale się nie podoba. Nie chciałbym, aby Legia miała taki obiekt. Ale to kwestia gustu
Najfajniejszym projektem jest wg mnie stadion Jagielloni. Połączenie nowoczesnego stylu (piętrowe trybuny wzdłóż boiska) z wygodą fanatycznych kibiców (jedno piętro za bramkami) |
Cytat:
|
Cytat:
owszem, zamienilbym sie. |
7 kotów - Cóż, jeden lubi blondynki, drugi brunetki, trzeci jak mu skarpetki śmierdzą :P. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to fakt, można im trochę zazdrościć, że gość który im projektował stadion, użył po prostu mózgu (ponad 100-metrowe trybuny za bramkami u nas to majstersztyk :>), ale jednak 15 tysięcy to zdecydowanie za mało jak na małe potrzeby. I sam przyznasz, że od środka nasz stadion będzie naprawdę fajny (okrąglak można jakoś przełknąć :) ).
|
Stadion Cracovii to taki a'la "stary Gierek" czyli ni w ząb nie pasujący moloch.
Betonowy kloc, który ni uja nie pasuje do niczego. "Panie, z twarzy to on był podobny zupełnie do nikogo".... |
W takim razie ciesze się, że 7 kotów nie jest osobą decyzyjną w tym temacie ;)
Ale tak jak piszecie, ile osób tyle zdań. By nie rzecz, gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania ;P |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:32. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl