![]() |
Cytat:
|
hehehe ja juz tak mam od paru dni, a mimo to jakos dziwnie nie potrafie sie wziasc za nauke :D
|
może zróbcie sobie dobrze oglądać www.youporn.com ;-)
ciśnienie z Was zejdzie i będziecie ' czystymi ' ludźmi ;-) Btw. uczucie się jutro na Polski jeszcze ? Ja czytałem, choć nie wiem czy to prawda, że ostatni dzień przed maturą to powinien być spokój...relaks..odpoczynek... |
taa relax i odpoczynek, jak ja dopiero teraz sie za nauke bede bral hehe
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Ja przeczytałem tylko streszczenie Kamizelki i Dziadów cz.III i stwierdziłem, że nie ma to głębszego sensu:P:D
Pozdrawiam i mówię wam, bez znajomości lektury da się to również dobrze napisać:D znaczy zdać:P |
Aha, przypomniałem sobie.
Bardzo dobrze robią podobno 2/3 kielonki na noc przed maturą, przed samym położeniem się do spania. Spróbuję :-) |
http://www.youtube.com/watch?v=zAcBd_CMSGE
http://www.youtube.com/watch?v=87Q__...eature=related o ku*wa.... to dopiero mnie odstresowuje... aaaaa 2/3 kielonki mówisz ? Nie będę próbował, aczkolwiek rano pewnie nie będę mógł nic do pyska włożyć. Mineralka nie będzie mi smakować, herbata za ciepła, nie chce się spocić, a żarcia nie przełknę... straszne uczucie, jak jedziesz taki " suchy " i " pusty " na taki egzamin.. Prawka nie można porównywać do matury, chociaż można podchodzić ile razy się chce ;-). Nie wiem jak Wy macie przed takimi ważnymi egzaminami / wydarzeniami ? Z tym jedzeniem i piciem ? Ps. matury mamy na 9:00. a Wam nauczyciele kazali przyjść np. na 8:00 ? bo u mojej panny w szkole na Prokocimiu, zrobili tak, że o 8;00 mają być już w sql ;| :| :| Ja będę pewnie 8:40 i odliczanie... |
Tak, od 8:00 mamy tam kisić ogóra. Poroniony trochę pomysł ale cóż.
Przed egzaminami i sprawami wyższej wagi nie jem nic. Natomiast pić mogę hektolitrami. |
Ja też raczej nie jestem w stanie nic przełknąć. Pić owszem. Chociaż głównie napoje niegazowane :P
|
Panie i Panowie. chill chill i jeszcze raz chill. i tak już nic nie przyswoicie :)
powodzenia! |
U Nas prosili, żebyśmy byli ok 8:30 (żeby wiedzieć kto w których salach pisze itp.)
Mnie trochę podbudowała dzisiejsza rozmowa z kolega na gg. Na pytanie jak tam przygotowania do matury, odpowiedział: "Najważniejsze, że internet jest" (dwa tygodnie żył bez neta) :lol: |
Cytat:
|
Haha, prezentacja, ta sama bolączka. Muszę we środę zacząć, mam 4 dni i 4 noce bo w niedzielę mecz i taki uj :foch:
Ja mam jeszcze ok 10 lektur. I 140 stron wosu na środę. Damy radę :idea: |
tym co piszą Wos i Histę :
http://www.youtube.com/watch?v=1sK-y...e=channel_page przydać się zawsze może, porównanie czyjejś bohaterskiej postaci do Karola Levittoux`a. Zawsze to jakieś dodatkowe punkty w liście. |
Przed prawkiem nie miałem stresu, choć podchodziłem 4 razy i za każdym na luzie, przed matura czuje ulge, że np. w poniedziałek będzie już z głowy z polskim? ;] Powtarzam lektury, mam pytanie: jak w "Nad Niemnem" mam umiec tylko fragmenty to z całości lektury nie mają prawa wymagać w wypracowaniu, podobnie jest z bohaterami?
|
Indyk - według mnie nie do końca.
Bo z Nad Niemnem, musisz umieć te 2 fragmenty. Musisz wiedzieć o co w nich chodziło, konflikt pokoleń itd. Ale bohaterów, to należy znać na podstawie całej książki. No bo np. masz umieć rozmowę Andrzej Korczyńskiej z synem Zygmuntem tak ? No ale w tym TOMIE III nie wiesz do końca czym się zajmował, gdzie był i co robił wcześniej Zygmunt. Dlaczego tak traktuje ojca i jaki ma stosunek do Polski. Na podstawie całej ksiązki musisz wiedzieć o co be ;p |
Zakuj tylko trzy rzeczy- bohaterów, główne wątki w utworze i wymagane fragmenty.
Powiem jeszcze tylko tyle że przez cały czas byłem pewny tego że zdam- bezproblemowo zdam. Odkąd zacząłem przerabiać lektury doszedłem do wniosku, że już mnie nic nie powstrzyma przed zdaniem. Ale rozczarowałem się trochę czytając tematy wypracowań z lat ubiegłych. Pocieszyłem się jednak- tematy te dotyczą utworów, o których na tamta chwilę nie miałem pojęcie :-) Od wczoraj się denerwuje, jestem jednak wciąż pewny swego :-) |
Wezcie nie robcie jaj. Bedzie wam burczalo w brzuchu i bedziecie przeszkadzac innym nie wspominajac o sobie :D Poza tym sniadanie rano jest niezbedne, zaopatruje organizm w glukoze, ktora jest potem jako energia wykorzystywana. Takze nie pi******c tylko rano wstac grzecznie, zrobic lekkie sniadanko, popic i isc na mature. A matura to bzdura i tyle !
Powodzenia :P |
Jakoś nie odczuwam stresu przed maturą, choć pojawiła się w moim sercu pewna niepewność jak dzisiaj rano uświadomiłem sobie że pojutrze jest matura z polskiego, którą piszę na rozszerzeniu i z powtórkami jestem w lesie, zaś w środę rozszerzony WoS (jeśli z polskiego jestem w lesie, to nie będę pisał gdzie jestem z powtórkami z wosu :P ). Ale generalnie spokojnie... ważne że weekend w miarę rozrywkowy :)
|
a z poezją coś się ogarniacie ?
|
Wystarczy zapamiętać artystów, ich poglądy i epokę w której tworzyli. Zawsze prezentują swoje uczucia lub własne otoczenia. Więc tu nie ma nic trudnego, to zostawiam sobie na jutro :-)
|
Cytat:
Tak czytam streszczenia tych lektur i doszłam do wniosku,że praktycznie wszystkie są do siebie podobne. Albo kogoś zabijają i potem wpadają w obłęd, albo widzą duchy, albo się nieszczęśliwie zakochują. Kwestia teraz tylko ogarnięcia tych imion ech... Dobrze, że w prezentacji nie mam żadnej lektury:) |
Poezji raczej nie tknę. Nie lubię analizować tego zbytnio, a temat wypracowania z lektury może być ciekawy. Chyba, że dowalą coś z Granicy. Ogólnie nie jest źle.
|
Ale bedziecie się z tego śmiac za dwa tygodnie : )
|
Cytat:
30 czerwca jak będą wyniki będę mógł się spokojnie napić, zapalić joita i powiedzieć, że zdałem |
Zdecydowana ilość lektur przedstawia nam różnego rodzaju rewolucję, czy też walkę w obronie ojczyzny lub wyrwania się spod zaborów. Fajny by był taki temat, albowiem można by się do woli odwoływać do innych utworów :-)
|
co dokładnie wchodzi w skład OPOWIADAŃ BOROWSKIEGO ?
- pożegnanie z marią - proszę państwa do gazu - u nas w auschwitzu... i co jeszcze ? |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:50. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl