Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

pepe72 28.04.2026 13:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1662504)
(...)

Absurdalna jest teza ktora tu paru próbuje przepchnac ze fantastyczna jesien to w 10% zasluga Jopa, ale "fatalna" wiosna juz w 90%.

Cel na ten sezon Jop miał jeden - awans. Kazdy wzialby obecna sytuacje z pocalowaniem ręki przed sezonem.

A i tak przy okazji udalo sie jeszcze niezle wdrożyć młodzież. A z tego moze byc duzy zysk dla klubu

Jakie 10%? Przecież tu były wpisy, że "samo się zrobiło".

WildDog 28.04.2026 15:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1662509)
Jakie 10%? Przecież tu były wpisy, że "samo się zrobiło".

Samo?.....Tutaj są fahofcy co twierdzą, że bez trenera byłby awans już w marcu......Drużyna to super samograj, a Jop tylko przrszkadza.

Karherop 29.04.2026 07:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WildDog (Post 1662518)
Samo?.....Tutaj są fahofcy co twierdzą, że bez trenera byłby awans już w marcu......Drużyna to super samograj, a Jop tylko przrszkadza.

Dodaj że Jop tylko przeszkadza drużynie, a wcześniej tylko drużyna przeszkadzala trenerom w ich wizja (Rude).

leszekpw 29.04.2026 09:19

Gdyby nie.Jop swoimi durnymi decyzjami "pupilkowaniem", awans już dawno byłby klepnięty. Elstraklasa w mig zweryfikuje takiego trenerzynę.

Karherop 29.04.2026 11:38

Do uzytkownika wyzej mam pytanie: czy często sie pan usmiecha?

pepe72 03.05.2026 21:46

AWANS JEST NASZ!!!
Kod:

                razem  dom  wyjazd
kolejka        31      15      16
punkty          62      34      28
średnia          2,00    2,27    1,75
Procent meczów  91%   

2 miejsce (pkt) 57
zostało meczów  3
przewaga        5
możemy tracić    1,67

Bramki:
Wisła    67-32 = 35
Wieczysta 64-44 = 20


WildDog 03.05.2026 21:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1662791)
AWANS JEST NASZ!!!
Kod:

                razem  dom  wyjazd
kolejka        31      15      16
punkty          62      34      28
średnia          2,00    2,27    1,75
Procent meczów  91%   

2 miejsce (pkt) 57
zostało meczów  3
przewaga        5
możemy tracić    1,67

Bramki:
Wisła    67-32 = 35
Wieczysta 64-44 = 20


Ja wierzę, że Wieczysta przeskoczy małpy i maliniaki nie przebrną baraży....

Patryko 03.05.2026 21:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WildDog (Post 1662793)
Ja wierzę, że Wieczysta przeskoczy małpy i maliniaki nie przebrną baraży....

To byłoby chyba lepsze od wywalenia się na ostatniej prostej Arki te dwa sezony temu. Raczej się nie wydarzy :)

pepe72 03.05.2026 22:04

Jeszcze matematyka.

Awansujemy do e-klapy jeśli
- zdobędziemy JEDEN punkt w kolejnych 3 meczach.
lub
- Wieczysta raz straci punkty w kolejnych 3 meczach
lub
- Wieczysta nie odrobi 15 bramek do nas w 3 meczach
lub
- Śląsk dwa razy nie wygra meczu

bódyń 04.05.2026 07:43

jeszcze jest jedna mozliwosc:)
1. Wisla wszystko przegra dowolna liczba bramek
2. Wieczysta wszystko wygra dowolna liczba bramek
3. Ślask zdobedzie dokladnie 5 pkt.


Wtedy tabelka 3 druzyn https://malatabelka.pl/?s=e38c4f61
https://i.ibb.co/ZRm2Wsvr/Zrzut-ekra...4-08-39-53.png


Czyli mozemy dowolnie przegrywac jesli Slask zdobedzie dokladnie 5pkt:)

Karherop 04.05.2026 07:48

Wygrac z Chrobrym, Klepnąć formalnie awans i 1 miejsce i mozna zacząć wątek pt:

"Ile punktow potrzeba do utrzymania w ekstraklasie?"

As 04.05.2026 08:16

Slask byc moze przegra z LKeSem ale potem maja Bytom i PGM wiec chyba tego juz nie wypuszcza. Jesli sie nie myle to zeby spasc na 3 miejsce to Wieczysta musi wygrac wszystko a Slask zdobyc maksimum 4 punkty.

Malo prawdopodobne. Myslalem, ze Slask sie wywali z Polonia Warszawa i straci punkty tez w Mielcu i Lecznej ale wygrali wszystko.

Nie jest to sprawiedliwe wzgledem konkurencji kiedy graja de facto uzywajac kodow na kase i mogli dzieki temu utrzymac sklad z ekstraklasy a nawet go wzmocnic ale takie sa realia.

Tak juz pobocznie mowiac. Ja sie zastanawiam co bedzie jesli jakas tam komisja czy sad uzna odwolanie Wisly od walkowera za zasadne i Slaskowi te trzy punkty beda odebrane a wieczystej zabraknie tych 3 punktow do wyprzedzenia Slaska.
W ogole to kiedy to nasze odwolanie ma byc rozpatrywane? Slask chyba tez sie od kary finansowej odwolal a nic nie slychac o zadnych wyrokach.

Karherop 04.05.2026 08:24

Komisja zamiotla to pod dywan bo zmiana walkowera rozwali rozgrywki.

A co do Wieczystej i Slaska to maja rowny bilans bezpośrednich spotkań i równy bilans bramek.

Wiec w teorii - wygrana i 2 remisy Slaska oraz 3 wygrane Wieczystej zrównują ich punktami i zapewne daja awans Wieczystej (jesli wygraja 3 spotkania to logicznego że beda mieli wiecej bramek niz Slask przy 1 wygranej).

Raczej to sie nie wydarzy, ale.... Slask ma trudniejszy terminarz i dopiero teraz będzie mial presje na sobie.

pepe72 04.05.2026 08:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1662825)
jeszcze jest jedna mozliwosc:)
1. Wisla wszystko przegra dowolna liczba bramek
2. Wieczysta wszystko wygra dowolna liczba bramek
3. Ślask zdobedzie dokladnie 5 pkt.


Wtedy tabelka 3 druzyn https://malatabelka.pl/?s=e38c4f61
https://i.ibb.co/ZRm2Wsvr/Zrzut-ekra...4-08-39-53.png


Czyli mozemy dowolnie przegrywac jesli Slask zdobedzie dokladnie 5pkt:)

Czyli Śląsk dwa razy nie wygra meczu.

pepe72 04.05.2026 08:33

Mecze drużyn walczących o top2:
Kod:

    Wisła        1  Wieczysta  3  Śląsk        2
32  d Chrobry    4  d Miedź    8  d ŁKS        5
33  w Polonia W  7  w Stal Rz  12  w Polonia B 11
34  d Pogoń Si  14  d Chrobry  4  d Pogoń GM  10


Karherop 04.05.2026 09:20

Wygrywając z Chrobrym zapewniamy sobie w praktyce 1 miejsce.

Później porażka ew Polonia Warszawa i wystarczy 1 pkt z Siedlcami

sandomingo 04.05.2026 09:22

Wczoraj podczas wiślackiej majówki dosyć wysoko postawieni pracownicy Wisły mówili wprost, że nie ma mowy o zmianie decyzji w przedmiocie walkowera dla Śląska. Wszystko inne jest biciem piany.

pepe72 04.05.2026 09:24

Śląsk ma 5 punktów straty, zostały 3 kolejki.
3*3-5=4 (bo mamy lepszy stosunek).

4 punkty w 3 kolejkach to jedno zwycięstwo i jeden remis.
Ew. trzeba liczyć, że Śląsk dwa razy nie wygra.

As 04.05.2026 10:37

Gdyby w nastepnej kolejce Slask nie wygral z LKeSem a Wieczysta swoj mecz wygrala to robi sie wojna nerwow bo bedzie tylko jeden lub dwa punkty przewagi.
W 33 kolejce Wieczysta gra z Rzeszowem przed Slaskiem i jesli Wieczysta ten mecz wygra to ich wyprzedzi nakladajac dodatkowa presje na Slask w ich meczu w Bytomiu.

Mentalnie dosyc trudna sytuacja.

sandomingo 04.05.2026 10:56

Śląsk jest mocno rozpędzony, nie wypuszczą tego. Wieczysta też złapała rytm ale jednak 4 punkty straty w 3 meczach to bardzo dużo.

MaLk 04.05.2026 11:41

No niestety, zwycięstwo nad młodzieżówką Stali pokrzyżowało plany epickiego remisowego awansu, ale co tam, można jeszcze dograć resztę meczów na samych remisach.

Dla porządku, na tę chwilę granicę awansu bezpośredniego wyznacza próg 61 punktów. Wieczysta gra o życie, więc jeszcze pewnie będą emocje i liga będzie ciekawsza - tyle że już niekoniecznie dla nas.

wolfy 04.05.2026 12:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1662873)
No niestety, zwycięstwo nad młodzieżówką Stali pokrzyżowało plany epickiego remisowego awansu, ale co tam, można jeszcze dograć resztę meczów na samych remisach.

Dla porządku, na tę chwilę granicę awansu bezpośredniego wyznacza próg 61 punktów. Wieczysta gra o życie, więc jeszcze pewnie będą emocje i liga będzie ciekawsza - tyle że już niekoniecznie dla nas.

Nie wiem, mnie tam starczy emocji na długo.

Karherop 04.05.2026 12:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1662866)
Śląsk jest mocno rozpędzony, nie wypuszczą tego. Wieczysta też złapała rytm ale jednak 4 punkty straty w 3 meczach to bardzo dużo.

ŁKS jest nie mniej rozpędzony, a dodatkowo nie zagra Mokrzycki, wg wielu najważniejsze obecnie zawodnik Śląska.

Czuje remis, wygrana Wieczystej z Miedzia i wszystko rozstrzygnie sie w ostatnich 2 kolejkach.

WildDog 04.05.2026 12:38

Jeżeli Kwietniowi zależy na awansie to ma znscznie mocniejsze karty do "motyeacji" w kieszeni, niz włodarze t ch utrzymanek wrocławskiego ZOO. Wieczysta powinna zrobić 9 pkt. 3.14zdom z Wrocka zdobyć 6 bedzie ciężej niż Kvietniovii 9.

Zakładając, że Wieczysta wszystko wygra, zrobi sobie stosunek bramek lepszy od malinowych, stąd te 6 pkt, które muszą ugrać ci drudzy

krysztal 04.05.2026 12:49

Przecież ty już Sandomingo pogratulowałeś maliniakom wygrania ligi to po co nawet o Wieczystej wspominasz.

WildDog 04.05.2026 13:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1662825)
jeszcze jest jedna mozliwosc:)
1. Wisla wszystko przegra dowolna liczba bramek
2. Wieczysta wszystko wygra dowolna liczba bramek
3. Ślask zdobedzie dokladnie 5 pkt.


Wtedy tabelka 3 druzyn https://malatabelka.pl/?s=e38c4f61
https://i.ibb.co/ZRm2Wsvr/Zrzut-ekra...4-08-39-53.png


Czyli mozemy dowolnie przegrywac jesli Slask zdobedzie dokladnie 5pkt:)

To nie dodatkowa możliwość, tylko podpunkt punktu 3 pepe'go72....

WildDog 04.05.2026 13:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1662889)
Przecież ty już Sandomingo pogratulowałeś maliniakom wygrania ligi to po co nawet o Wieczystej wspominasz.

Cytując klasyka: "są elementy, które się ze wstydu nie palą "

WildDog 04.05.2026 13:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1662836)
Czyli Śląsk dwa razy nie wygra meczu.

No, nie zauważyłem wczesniej Twojej odpowiedzi;)

pepe72 04.05.2026 15:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1662827)
Wygrac z Chrobrym, Klepnąć formalnie awans i 1 miejsce i mozna zacząć wątek pt:

"Ile punktow potrzeba do utrzymania w ekstraklasie?"

Zazwyczaj 36, w tym sezonie 42 :>

bódyń 05.05.2026 11:05

Z logiki wynika ze jak Slask zdobedzie dokladnie 5 pkt to na pewno bedziemy na 1 miejscu. Niewazne co innego sie wydarzy.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:02.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl