Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

KMZ 29.04.2012 15:28

dokładnie zgadzam się z twoimi typami z Borucem , Wilkiem , oraz Piechem :) Fabianski -> Boruc , Wilk -> Matuszczyk/Borysiuk , Smolarek -> Piech/Jankowski

Piotrek87 29.04.2012 15:31

Ostatnie przecieki jakie słyszane były według których kadra ma wyglądać tak:

Bramkarze: Kaniecki, Kurto, Cabaj
Obrońcy: Czekaj, Arboleda, Uryga, Kamiński, Radomski, Klepczarek
Pomocnicy: Brud, Roger Guerreiro, Iwański, Łobodziński, Garguła, S. Gancarczyk
Napastnicy: Matusiak, Niedzielan, Olisadebe, Dawidowski, Małecki

lista rezerwowa: Kasprzik, Hajto, Świerczewski, Pawlusiński, Rybski

Konrad. 29.04.2012 17:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1238922)
Twoj rok urodzenia wszystko wyjaśnia.

Peszko to idiota więc nie ma sensu za nim płakać - szkoda Wasilewskiego ale Smuda musi być konsekwentny.

A co ma "idiotyzm" do powołania?

Wielu wybitnych piłkarzy było głupkami (choćby Ronaldo), czy pijakami...

Jeśli na treningach kadry jego wydolność była ok, to nie widzę powodu dla którego miałoby się go wyrzucać za to co robi w czasie wolnym. Tym bardziej, że wszyscy piłkarze w kadrze oficjalnie przyznają, że lubią się napić...

I też nie opowiadaj głupot, że jest słaby, bo jednak w tej "20" na euro miejsce mu się należy... Nie jesteśmy Niemcami, czy Hiszpanami, żeby wybierać w pomocnikach...

Osobiście mam na kadrę wyje**ne, albo boję się gdyby tak potwierdziły się plotki i Smuda miał wylądować jeszcze w Wiśle... Bo na stare lata ewidentnie mu odj**ało..

GaoFeng 30.04.2012 14:20

W piatek zaczynaja sie ME U-17 w Slowenii z udzialem Polakow, wszystkie mecze na Eurosporcie:

Piatek, 4 maja:

Polska vs. Belgia, 14:00h

Poniedzialek, 7 maja:

Polska vs. Slowenia, 20:15h

Czwartek, 10 maja:

Polska vs. Holandia
, 17:30h

Oficjalna kadra:

http://www.pzpn.pl/index.php/Repreze...nalowy-ME-U-17

ciacho 02.05.2012 21:39

Co to k**** za cyrk z tym ogłoszeniem składu??

tarantulaw2 02.05.2012 21:40

Szeroka kadra PZPN:

Bramkarze: Łukasz Fabiański (Arsenal FC, Anglia, 20A), Wojciech Szczęsny (Arsenal FC, Anglia, 9A), Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven, Holandia, 5A).

Obrońcy: Sebastian Boenisch (SV Werder Bremen 1899, Niemcy, 3A), Kamil Glik (Torino Calcio, Włochy, 11A), Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa, 24A), Marcin Kamiński (Lech Poznań, 1A), Damien Perquis (FC Sochaux-Montbéliard, Francja, 5A), Łukasz Piszczek (BV Borussia 1909, Niemcy, 22A), Marcin Wasilewski (RSC Anderlecht, Belgia, 45A-1 gol), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa, 25A), Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań, 17A).

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (BV Borussia 1909, Niemcy, 49A-8 goli), Dariusz Dudka (AJ Auxerre, Francja, 61A-2 gole), Kamil Grosicki (Sivasspor Kulübü, Turcja, 11A), Adam Matuszczyk (Fortuna Düsseldorf 1895, Niemcy, 17A-1 gol), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor Kulübü, Turcja, 20A-1 gol), Rafał Murawski (Lech Poznań, 40A-1 gol), Ludovic Obraniak (FC Girondins de Bordeaux, Francja, 21A-4 gole), Eugen Polanski (1.FSV Mainz 05, Niemcy, 5A), Maciej Rybus (Tieriek Grozny, Rosja, 19A-1 gol), Rafał Wolski (Legia Warszawa, 0A).

Napastnicy: Paweł Brożek (Celtic FC, Szkocja, 32A-8 goli), Michał Kucharczyk (Legia Warszawa, 4A), Robert Lewandowski (BV Borussia 1909, Niemcy, 40A-13 goli), Artur Sobiech (Hannover 96, Niemcy, 3A).

Jaro1991 02.05.2012 21:42

Śmiech na sali, a nie powołania.

brylant17 02.05.2012 21:42

Co on Powołał? Fabiański który nie gra i siedzi na ławce? Człowieka szklankę Bonenish'a Wawrzyniak zawali mecz na 100% Wolski nie wytrzyma presji i stresu Brożek i Sobiech? ehh..

mitmichael 02.05.2012 21:43

YEAH, 4 miejsce w grupie Nasze :rotfl:

felipe 02.05.2012 21:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaro1991 (Post 1245575)
Śmiech na sali, a nie powołania.

Tak pierd***sz dla zasady, czy może podzielisz się argumentami?
Bo moim zdaniem skład z grubsza okej.

szlaQ 02.05.2012 21:45

i tak największym hitem było powitanie pani prezydent Warszawy "brawami" ahahahahaha

brylant17 02.05.2012 21:49

Koko spoko euro piosenką na ojro pasuje do tej kadry :lol:

szlaQ 02.05.2012 21:49

AHAHAHAHAHA a z oficjalnej piosnki na Euro też ludzie dobre sobie jaja zrobili nie moge xD

Kordel 02.05.2012 21:50

Polacy to jednak pogodny naród ! HAHAHAHAHAHAHAH

Mishau 02.05.2012 21:51

Pomijając już całkowicie sposób przedstawienia tej kadry (festyn w stylu programów Jak oni spiewają itp...), co w tej kadrze robią Fabiański, Kamiński, Matuszczyk(ławka w 2 Bundeslidze), Kucharczyk? Naprawdę nie mamy lepszych piłkarzy?

Jaro1991 02.05.2012 21:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 1245578)
Tak pierd***sz dla zasady, czy może podzielisz się argumentami?
Bo moim zdaniem skład z grubsza okej.

Nie mówię o personaliach, tylko o tym festynie którego idealnym podsumowaniem jest ten cały hit:rotfl: Co do Twojej opinii o składzie to mam podobną choć brakuje mi tu Kuszczaka.

Vinci 02.05.2012 21:57

Piłka reprezentacyjna sięgnęła dna,a raczej oprawa całego tego cyrku...to już nawet nie jest poziom piknictwa...
Co to za piosenka???

....FUCK.......

Skład? Zaskoczony jestem Glikiem i Brożkiem. Reszta raczej ok. Plus, że postawili na małolatów. Kamiński, Komorowski itp. Szkoda, że nie ma Czarka Wilka.

Za Fabiańskiego chyba lepiej było wybrać kogoś z dwójki Boruc/Sandomierski...

ciacho 02.05.2012 21:57

Nie wiem czy być dumnym z Polaków, że sobie jaja zrobili z wyboru hymnu czy załamać się, że oni to jednak zrobili na serio:)

jaszczur90 02.05.2012 22:03

aż się boję co wymyślą na pokazie artystycznym przed meczem otwarcia :D

felipe 02.05.2012 22:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mishau (Post 1245583)
Pomijając już całkowicie sposób przedstawienia tej kadry (festyn w stylu programów Jak oni spiewają itp...), co w tej kadrze robią Fabiański, Kamiński, Matuszczyk(ławka w 2 Bundeslidze), Kucharczyk? Naprawdę nie mamy lepszych piłkarzy?

Fabiański - niby ława. Ale ława Arsenalu moim zdaniem i tak więcej warta niż np. pierwsza jedenastka Jagiellonii.
Kamiński , Kucharczyk - mimo mlodego wieku już solidnie ograni ligowcy. I to nie w, z całym szacunkiem, Podbeskidziu czy Lechii, ale w ekipach ze ścisłego topu Ekstraklasy.
Matuszczyk - tu faktycznie troche słabszy typ. Ale też trzeba patrzeć na to, że chłop Smudy do tej pory nie zawiódł. Grać potrafi, jako rozwiązanie awaryjne w sam raz. Wszak sporo już na wysokim poziomie zagrał - czy to w kadrze, czy w Bundeslidze.

Najsłabszym typem Brożek. Reszta w miarę. Widaomo, że 2-3 dodatkowych kandydatów byśmy znaleźli, ale przecież nigdy nie zadowoli się wszystkich. I druga sprawa - na turnieju (który w przypadku Polski oznacza na 80% 3 mecze, maksymalnie 4) zagra max 15 chłopaków. Wolę zatem, by atmosferę mistrzostw przeżył Kucharczyk lub Wolski niż ew. Piech. I takim tokiem idzie wielu trenerów, nic odkrywczego.

felipe 02.05.2012 22:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaro1991 (Post 1245585)
Nie mówię o personaliach, tylko o tym festynie którego idealnym podsumowaniem jest ten cały hit:rotfl: Co do Twojej opinii o składzie to mam podobną choć brakuje mi tu Kuszczaka.

Źle zrozumiałem, przepraszam.
Festyn faktycznie, jak na dożynkach.

Co do Kuszczaka - rzeczywiście, gra ostatnio świetnie. Ale tu chyba Smuda się bał, że (podobno) niepokorny Kuszczak będzie domagał się gry. A wiadomo, że numerem jeden jest Wojtek. Tytoń jako numer dwa, bo PSV to półka niżej. No więc dobrał trzeciego, który jak wiadomo i tak nie zagra :) Rezerwowy z dobrego klubu to w tym przypadku strzał w dziesiątkę - Fabian akceptuje swa pozycję w klubie, zaakceptuje w kadrze.

brylant17 02.05.2012 22:07

Sandomierski,Głowacki,Komorowski,Borysiuk,Piech,Ży ro,Jeleń-rezerwa

ciacho 02.05.2012 22:10

Z tego składu i tak chyba jeszcze odpadnie 6 zawodników...

tomo 02.05.2012 22:11

Dłuuugi urlop daleko poza granicami kraju zaplanowałem na czas euro. Zwisa mi to i powiewa kogo on tam powołał, podobało mi się natomiast wygwizdanie i "wypierdal aj" gdy HGW coś tam przemawiała (nie wiem o co chodziło bo skakałem po kanałach i akurat trafiłem na nią).

LanceTS 02.05.2012 22:14

Co sie działo że tak się smiejecie? Co z tą piosenką i jak przyjeli pani prezydent stolycy?

LanceTS 02.05.2012 22:17

Co sie działo że tak się smiejecie? Co z tą piosenką i jak przyjeli pani prezydent stolycy?

AS82 02.05.2012 22:18

Patrząc na naszą kadrę i porównując ją głównie z silnymi rywalami to mamy:

1.dobrych bramkarzy
2. mega chujową obronę
3. słaby środek pomocy
4. niezłych skrzydłowych
5. przecietny/ niezły atak

comek 02.05.2012 22:19

ta kadra to największa porażka Wisły!! ile jest tam zawodników z byłej albo aktualnej drużyny Białej Gwiazdy?
3?? (Błaszczykowski, Dudka, Brożek) Co to ma być? Zawodnicy Wisły zawsze znaczyli na jakości drużyny narodowej. Tylko nasz piękny zarząd zrobił rewolucje kadrową i postawił na obcokrajowców tuż przed Euro i nici z zarobku z transferów do lepszych klubów.

A legia? 6 zawodników...

rw88 02.05.2012 22:21

Powołania jak dla mnie ok. Co do bramkarzy to jestem w stanie zrozumieć Smudę - Szczęsny jest niekwestionowanym numerem jeden, a jeśli zdarzy się mu jakaś kontuzja, to mamy grającego regularnie pierwszego bramkarza PSV Eindhoven, który nie dość, że prezentuje odpowiedni poziom, to nie narobi kwasu, gdy przegra rywalizację i usiądzie na ławce - wszak rok temu jeszcze byłby niewątpliwie niesłychanie rad z samego powołania do tej kadry.

A jako numer trzy na tej pozycji mamy pogodnego chłopaka, który miał okazję pograć na najwyższym poziomie, a charakter ma taki, że się do tej rywalizacji na pewno nie będzie w.p.i.e.r.d.a.l.a.ł, tym bardziej że od lat pełni rolę numeru dwa w topowym klubie świata. Pod względem dbania o atmosferę w drużynie dobór bramkarzy jest odpowiedni. Nie zapominajcie, że piłkarze to nie zawsze są rozgarnięci ludzie i niektórzy w imię indywidualnych ambicji, przegranej rywalizacji, nawet w takim przypadku potrafiliby narobić kwasu w drużynie. Nie wiem, czy Boruc i Kuszczak do takich ludzi należą, ale niewątpliwie jestem w stanie zrozumieć tok myślenia Smudy w tej kwestii. Chce dać Szczęsnemu spokój.

Nie dziwi mnie też brak Piecha. Piech to 26-letni zawodnik, który w swojej karierze strzelił mniej więcej tyle goli co kaleki Bartłomiej Grzelak, ma przyzwoity sezon, ale strzelał głównie "Bełchatowom". Taki Brożek to gość, który jest dla Piecha niedoścignionym wzorem, jestem pewien, że Paweł nawet w kiepskiej dyspozycji w tylu meczach, ile rozegrał w tym sezonie Piech strzeliłby więcej niż te 9 bramek, bo po prostu jest LEPSZYM PIŁKARZEM. Można mówić o doborze kadry pod kątem aktualnej formy, że powinni jechać tylko ci, którzy są w formie, strzelają gole itd., ale nie zapomnijcie, że nie jesteśmy Hiszpanią, czy Francją i nie wybieramy wśród kilku równorzędnych piłkarzy na danej pozycji. Forma to jedno, gra w klubie to jedno, ale umiejętności nie przeskoczysz.

Kucharczyk natomiast będzie tam robił za murzyna na treningach, który ambitnie podejdzie do sprawy i będzie wzmagał rywalizację na etapie przygotowań, natomiast przed samym turniejem pewnie z tej kadry wypadnie. Jest też od Piecha, czy Jankowskiego bardziej doświadczony, strzelał gole w LE, a i też całkiem młody i uniwersalny - zagra praktycznie na każdej pozycji w ofensywie. Gdyby Skorża go stawiał na ataku, to tych bramek miałby pewnie więcej.

Sam bym go na pewno nie powołał, ale widzę tutaj myśl, tym bardziej, że Smuda kierował się również przyszłością tej kadry, a w ataku jest generalnie bieda i przerwa pokoleniowa - albo mamy młodych i niedoświadczonych napastników, jak na przykład Sobiech, Świerczok, Jankowski, Milik, albo nawet Stępiński, albo zbyt starych, w stylu Frankowskiego, Żewłakowa, Rasiaka i Jelenia. Nie ma sensu powoływanie dwudziestokilkuletnich dziadów na pozycję numer cztery w polskim ataku.

Sobiech natomiast jest dla mnie naturalnym numerem dwa. Ludzie się śmieją, że mało gra, że zanikł, ale gra w drużynie, która pod względem konkurencji w linii ataku - śmiało to mogę powiedzieć - jest w trójce, czwórce najlepszych w Bundeslidze. Mimo to regularnie tam wchodzi z ławki, zmienia około 60 minuty gwiazdę drużyny Abdellaoue, strzelał gole w LE, wygrał im nawet w pojedynkę awans z Club Brugge. Jego problemem jest kontuzjogenność, ale stylem gry pasuje idealnie na naturalnego zmiennika dla Lewandowskiego w taktyce 4-2-3-1 - silny, wysoki napastnik, dobry w powietrzu.

Jeśli ktoś mi powie, że Piech jest lepszy, to go z czystym sumieniem wyśmieję. Sobiech będąc ekstraklasowycm żółtodziobem, mając 19 lat pobił życiowy rekord bramkowy starego konia Piecha w Ekstraklasie, potem powtórzył wynik, zaliczał sporo asyst, był zbyt utalentowany na naszą ligę i awansował do Bundesligi, do klubu gdzie generalnie na młodzież się specjalnie nie stawia. Kto wie, gdzie byłby teraz gdyby nie kilka drobnych kontuzji, problemy z kolanem. Na pewno więcej zyskał piłkarsko będąc zawodnikiem Hannoveru 96, niż gdyby został w Ekstraklasie i cieszył się z goli przeciwko Widzewowi, czy Jagiellonii.

Kamiński jest w świetnej dyspozycji, jak cała defensywa Lecha, jest to duży talent i dobrze, że Smuda pomyślał o przyszłości na pozycji gdzie również jest bieda, powołując Marcina do tej kadry. Jak tak dalej pójdzie to razem z supertalentem Horoszkiewiczem kiedyś będą tworzyć mocny środek defensywy w tej kadrze.

felipe 02.05.2012 22:22

http://www.youtube.com/watch?v=MIsX5Rh1ktE

ko ko ko ko euro spoko

rw88 02.05.2012 22:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 1245589)
Skład? Zaskoczony jestem Glikiem i Brożkiem. Reszta raczej ok.

Ja się bardzo cieszę, że powołał Glika. Nie jest i nigdy nie będzie to wielki piłkarz, ale gość jest bardzo charakterny, waleczny, pełen profesjonalista (włoski i hiszpański w paluszku) i generalnie również odporny psychicznie - to taki trochę casus Rasiaka w Polsce, ale jego gra w Torino nie wskazuje na to, że robi sobie coś z tych docinek.

A tak podsumowując fakty - Glik ma 24 lata, jest środkowym obrońcą, gdzie w naszej kadrze jest ogółem bieda, ma doświadczenie z gry na poziomie Serie A (16 spotkań) przeciwko światowej klasy piłkarzom. Aktualnie gra regularnie w Torino w parze z reprezentantem Włoch Angelo Ogbonną, Glik wygryzł ze składu Di Cesare, kapitana Torino w poprzednim sezonie - grali mniej więcej równo (z przewagą Kamila), ale to kwestia rotacji stosowanej przez trenera Venturę. Jego drużyna jest aktualnym liderem Serie B i jest na dobrej drodze do powrotu do Serie A, a w 22 meczach, w których grał Glik stracili zaledwie...12 goli (w pozostałych 15 meczach stracili 13 bramek).

Fakty, jak widać, przemawiają za Glikiem, szczególnie że będzie zapewne tylko zmiennikiem dla Perquisa i Wasilewskiego.

riv 02.05.2012 22:34

Powołania żałosne:
Fabiański, Matuszczyk, Brożek, Boenisch i Sobiech -> nie grają. Ba dodatek Benisz połamany przez rok, ledwo co wszedł do składu Werderu i już im zjebał a Matuszczyk ława w 2 BUNDESLIDZE. Śmiech na sali ale idziemy dalej:

Benisz, Obraniak i Perquis nie znają słowa po polsku a Ojgen Polański nawet nie kryje się z tym, że czuje się Niemcem. Dalej mamy Rafała 'nadaje się do Barcelony' Wolskiego, z którego robi się drugiego Zidane'a a tak naprawdę liczbę dobrych meczy można mu na palcach jednej ręki policzyć (tu nie będe się specjalnie czepiał bo chłop ma potencjał i nich chociaż zobaczy wielką imprezę z bliska). I na sam koniec BEZNADZIEJNI Kamiński i Kucharczyk - jeden popełnia chyba tyle błędów i jest tak samo drewniany jak nasz Czekaj a drugi narazie zajmuje się bardziej profesjonalnym symulowaniem, bo gra w piłkę mu ewidentnie nie wychodzi.
Jeszcze raz powtórzę: śmiech na sali.

rw88 02.05.2012 22:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 1245602)
Patrząc na naszą kadrę i porównując ją głównie z silnymi rywalami to mamy:

1.dobrych bramkarzy
2. mega chujową obronę
3. słaby środek pomocy
4. niezłych skrzydłowych
5. przecietny/ niezły atak

Mega chujową to może nie, mamy Piszczka, a i Perquis z Wasilewskim grali już na dobrym, europejskim poziomie. Powiedziałbym, że obrona w stosunku do najlepszych jest co najmniej słaba, byłaby w mojej opinii średnia, gdyby nie kiepska sytuacja na lewej obronie. Na pozycji bramkarza w mojej opinii nie tracimy nic, tak samo w przypadku, gdy w ataku nie wypadnie nam Lewandowski. Reszta się zgadza.

Powołanie Matuszczyka to rzeczywiście najbardziej kontrowersyjna decyzja, no ale każdy selekcjoner ma swojego Sibika. A Matuszczyk w kadrze zawsze grał lepiej, niż w klubie.

comek 02.05.2012 22:39

i co w tej reprezentacji robi Fabiański, Matuszczyk, Kucharczyk??? Wytłumaczy mi ktoś?
Fabiański rezerwowy w Arsenalu, niby Arsenal wielka marka piłkarska, ale nie gra, a na bramce to jest najważniejsze.
Matuszczyk- siedzi na ławce w drugiej Bundeslidze, lepszymi od niego zdecydowanie są Borysiuk, Gol albo Wilk...
Kucharczyk- cienki jak barszcz, o wiele lepszymi są Piech i Jankowski.

Wojtas 02.05.2012 22:53

Mozna podsumowac ze jaka piosenka na Euro takie powołania Smudy ,czyli ciszej nad ta trumną.

Przynamniej bylo sie z czego posmiac,a moze dopiero bedzie .....

Gucio25 02.05.2012 22:58

jak dla mnie brak Wilka, Głowackiego, Sandomierskiego, Piecha i Małeckiego (choć to było nierealne) więc kadra taka sobie..

GaoFeng 02.05.2012 23:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rw88 (Post 1245606)

Jeśli ktoś mi powie, że Piech jest lepszy [od Sobiecha], to go z czystym sumieniem wysmieje.

No to smiej sie. Co to jest w ogole za dziecinny i glupi zwyczaj sie smiac z ludzi, ktorzi maja inne zdanie? Dla mnie jest to tylko dowod, ze tacy ludzie nie potrafia argumentowac i akceptowac zdania innych, no to sie smieja. Coz...

Ja bym wzial takich zawodnikow jak Piech, Makuszewski, Madera, Modelski czy tez Boruc, Majewski i Peszko zamiast niektorych, ale nie dziwi mnie przy takim trenerze. Dziwne tez, ze wszyscy "z zagranicy" (Boenisch, Perquis, etc.) znalezli sie w kadrze.

rw88 02.05.2012 23:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1245624)
Mozna podsumowac ze jaka piosenka na Euro takie powołania Smudy ,czyli ciszej nad ta trumną.

Przynamniej bylo sie z czego posmiac,a moze dopiero bedzie .....

Jak dla mnie piosenka zajebista, cieszę się, że naród nie podszedł do sprawy "przeboju kadry" poważnie i pokazał tu poczucie humoru. Lepsze kokokoko i trochę folkloru, niż Rodowicz, czy o zgrozo jakiś Feel. Oficjalna piosenka turnieju "dla świata" będzie przecież inna, czyli tradycyjnie nudna komercha.

rw88 02.05.2012 23:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GaoFeng (Post 1245630)
No to smiej sie. Co to jest w ogole za dziecinny i glupi zwyczaj sie smiac z ludzi, ktorzi maja inne zdanie? Dla mnie jest to tylko dowod, ze tacy ludzie nie potrafia argumentowac i akceptowac zdania innych, no to sie smieja. Coz...

Pierwsza sprawa, myślę że swoje zdanie wystarczająco dobrze argumentowałem. Druga sprawa, patrzę na statystyki blisko 27-letniego Piecha - pierwszy sezon: 12 meczów i 2 gole, drugi sezon: 26 meczów i 5 goli (w tym 3 w jednym meczu, oprócz tego 25 spotkań i...2 gole), trzeci sezon: 27 meczów i 10 goli. Aktualny sezon Piecha, to gole przeciwko kolejno: Bełchatów, Zagłębie, Widzew, Górnik, ŁKS, Śląsk, Jagiellonia, Podbeskidzie, Widzew, ŁKS. Mówimy o gościu, który tylko raz w życiu strzelił więcej, niż jednego gola w trakcie meczu na poziomie Ekstraklasy.

Sobiech natomiast miał jeden sezon, w którym strzelił zaledwie 2 gole w 19 spotkaniach, ale to był jego debiutancki sezon, kiedy był raptem 18-letnim młokosem. Potem w wieku 19 lat skończył sezon z 10 bramkami, a następnie rok później miał 9 goli i 8 asyst w 23 spotkaniach, po czym przeniósł się do reprezentanta Bundesligi w Europejskich Pucharach. Tam rywalizował z trzema napastnikami względnie bliskimi klasy Lewandowskiemu, czyli Ya Konanem, pierwszym napastnikiem Wybrzeża Kości Słoniowej, Diouf'em, pierwszym napastnikiem Senegalu i Abdellaoue, gwiazdą reprezentacji Norwegii, plus doświadczonym Schlaudraff'em, który grał raz jako cofnięty napastnik, a raz jako skrzydłowy. Sobiech mimo wielu drobnych kontuzji regularnie wchodził z ławki, raz uratował im remis, w lidze europejskiej w 6 meczach strzelił 2 gole i zaliczył 1 asystę.

Można się natomiast spierać co do obecności w kadrze Kucharczyka czy Matuszczyka, ale tutaj dla mnie kwestia jest jasna. To tak, jakby jeszcze pół roku stwierdzić, że Genkow jest słabszy od Aleksandra z Sandecji, bo nie gra za dużo i nie strzela wielu bramek, w odróżnieniu od tego drugiego.

KOALIK 02.05.2012 23:24

Kadra w większości jest odpowiednia, ale oczywiście są pewne dziwne decyzje. Czemu w kadrze znaleźli się nie mówiący w Naszym języku, sprzedawczycy z innych krajów - Perquis, Boenisch, Obraniak i Polanski? Co robi rezerwowy z drugiej ligi niemieckiej - Matuszczyk? Oprócz nich dziwi obecność takich zawodników jak: Fabiański, Wojtkowiak, Sobiech, Jodłowiec, Mierzejewski, Kucharczyk i Brożek. Brakuje dwóch z trzech najlepszych bramkarzy, brakuje dwóch najlepszych środkowych obrońców oraz Wilka, czy Piecha. Ogólnie kadra może być, bo oprócz trójki z Dortmundu i Szczęsnego, tylko brakuje Boruca z piłkarzy reprezentujących solidny poziom, a reszta to gracze, którzy są na miarę podobnym poziomie.

EURO w TVP będzie pokazem propagandy, pokazem komunistycznych aparatczyków, ogłupiania społeczeństwa ( w wykonaniu, np. dziennikarza, który klęczał przed Beenhakkerem), bronienia PZPN-u, Smudy, itp. W czasie tego festynu była już tego próbka, kiedy przemawiał dawny funkcjonariusz SB, zwalczający kościół Adam Olkowicz. Piosenka została dostosowana do trenera kadry. Skoro Smuda wygląda i zachowuje się jak osiedlowy pijaczek proszący o złotówkę na tanie wino, to należało wybrać taki przebój, aby był na poziomie Franka. Mam nadzieję, że Smuda nigdy nie będzie w Wiśle. Obecność tego szkoleniowca i tej piosenki pachnie sporą kompromitacją na EURO.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl