![]() |
Piłka jest juz prosta:
2-1-1 - mamy 1 miejsce bez wzgledu na inne wyniki. 1-0-3 - mamy 2 miejsce bez wzgledu na inne wyniki Jakakolwiek strata punktów Chrobrego oraz jakakolwiek strata 3 pkt (np dwa remisy lub jedna porażka) Wieczystej oraz jakakolwiek strata punktów Polonii Warszawa = nasz awans bez rozgrywania spotkań I kwestia 1 miejsca: Strata 2 pkt przez Śląsk Wymagane nasze 1-2-1 Strata 3 pkt przez Śląsk Wymagane nasze 0-4-0 lub 1-1-2 Strata 4 pkt przez Slask Wymagane nasze 1-0-3 Strata 5 pkt przez Slask Wymagane nasze 0-2-2 Strata 6 pkt przez Śląsk Wymagane nasze 0-1-3 Strata 7 pkt przez Śląsk Po zabawie |
Dziś pasowałoby, żeby nabuzowane Tychy zabrały jakiekolwiek punkty Wieczystej i tak naprawdę mamy wakacje.
Sprawdzają się moje przypuszczenia sprzed ~2 miesięcy, że do awansu wystarczy 60-61 punktów, dodatkowo to może być pierwsze miejsce. Drugie miejsce to może być pułap poniżej 60 punktów, tak więc dość przeciętny pod tym względem sezon. Należy podkreślić, że na 100% ktoś z pary Wieczysta/Chrobry nie zrobi do końca sezonu maxa punktów, bo w ostatniej kolejce grają mecz bezpośredni. |
Jeśli Wieczysta dzisiaj nie wygra(może być o to ciężko) to właściwie awansowaliśmy. Będą mięli oni i Głogów jeszcze jakieś matematyczne szanse, ale nie oszukujmy się, będą one tylko matematyczne.
|
Tabela drużyn, które jeszcze teoretycznie mogą zrobić nam krzywdę wygląda tak:
Kod:
Zespół Mecze Pkt MaxZa to wygrana w Rzeszowie daje nam awans niezależnie od innych wyników, w tym wyniku Wieczystej dzisiaj. |
Niestety Wieczysta zdobyła 3 punkty z Tychami, tak więc na ten moment potrzebne są 3 punkty, żeby zamknąć temat awansu (no chyba, że Wieczysta nadrobi 17 bramek do bilansu).
|
Jeżeli Wisła nie zdobędzie 3 punktów w 2 najbliższych meczach to zacznie się robić gorąco.
|
W wypadku naszego remisu w Rzeszowie odebrać nam awans mogą 2 drużyny:
1. Wieczysta o ile wygra wszystkie swoje mecze do końca a my wszystko przegramy lub zdobędziemy tylko 1 pkt w pozostałych (pomijam odrobienie 17 bramek Wieczystą) 2. Chrobry o ile wygra z nami różnicą dwóch bramek lub więcej, oraz wygra wszystkie swoje pozostałe mecze 3. scenariusz SF Pogoń odrabia różnicę ok 30 bramek i wygrywa wszystko PS. Wieczysta z Chrobrym zagrają mecz ze sobą |
Opcja, o której marzę; my zdobywamy do końca minimum 4 pkt, utrzymanki zoo tracą minimum 4 pkt, Wieczysta zgarnia całą pulę. Bezpośrednio wchodzi Kraków. Wszystkie trzy zdarzenia sa bardzo prawdopodobne. Jeżeli zdobędziemy jedynie 3 pkt, malinowe 3,14zdy stracą dokładnie 4 pkt, Wieczysta zdobędzie 12 pkt, to niestety mała tabelka stawia Kvietniovie na 3 miejscu.
|
proszę miłośników matematyki o poprawienie mnie jeżeli popełniłem gdzieś
błąd |
Cytat:
|
Wygrajmy w tym Rzeszowie i skończmy tą farsę. Przy tym punktowaniu reszty to awans powinniśmy byli mieć już z dwie kolejki temu. To, że Wieczysta czy Chrobry mają jeszcze jakiekolwiek szanse nas wyprzedzić to tylko i wyłącznie zasługa naszej dziadowskiej rundy wiosennej.
|
Wszyscy chcemy tej wygranej w Rzeszowie, ale czasami nawet Barcelona przegra z ...
|
Piłka jest tak przewrotna ,że przegrasz ze Stalą Sanok potem wygrasz z Realem Madryt a dziś dostajesz 0;4 z amiką
|
Mecz z Rzeszowem to szansa na zmazanie blamażu z pamiętnego meczu z Sosnowcem i zamknięcie klamrą naszej historii w I lidze.
Tutaj już nie będzie wymówek. Rzeszów nie gra o nic, ogrywają sobie młodych, przegrywają ostatnio wszystko. My mamy coraz lepszą sytuację kadrową, za sobą bardziej niż przyzwoity mecz z Puszczą (gdzie wynik zawalił nam w dużej mierze Letkiewicz). Jeśli zagramy z takim samym zaangażowaniem, to nie widzę innego wyniku niż przekonujące zwycięstwo Wisły. |
Zgadzam się, że Rzeszowem nie ma żadnych wymówek.
Nie ma tłumaczenia o wielkiej presji, bo na to jeszcze za wcześniej, rywal nie walczy o nic. Wraca Erthaler, wraca Sanchez Jeżeli Wisła jest druzyną powazną to powinna mecz po prostu wygrać. |
Zamykam swoją pesymistyczna morde na przyszły tydzień. Niech pokażą w koncu jaja, wygrają ten mecz i zakończą ten żenujący epizod w historii klubu. Wszystko w ich nogach.
|
po raz któryś powiem że remis przyjmę z pokorą. chociaż szampan już na półce czeka
|
Hej Stelio : pokażmy jaja wygrajmy mecz , awansujmy
|
Wszystko zgodnie z planem. Na remisach do ekstraklasy.
Niestety, model trochę się pompuje, ciągle jako najbardziej prawdopodobna wersję pokazuje, że powinno wystarczyć 60 punktów, ale już balansujemy na granicy przejścia na 61, więc dwa remisy mogą się jednak okazać niezbędne. |
po to ma się przewagę, aby korzystać
|
i jeżeli ktoś nie rozumie co to przewaga 9 pkt to niech ....przepraszam za brzydkie słowo
|
Cytat:
Moj scenariusz: - Wygrana ze Stala Rzeszów - remis (a jakże) z Chrobrym - przegrana z Polonia Warszawa - Wygrana z Pogonia Siedlce Awans z 1 miejsca |
To ja dorzucam prawdopobienstwa
https://i.ibb.co/SDh04FxF/Zrzut-ekra...7-08-46-08.png No i tabela 3 druzyn WIsla, Wieczysta, Sląsk https://malatabelka.pl/?s=856db2df https://i.ibb.co/nqPR3Bc3/Zrzut-ekra...7-08-50-46.png |
Kilka wniosków po 30 kolejce (dziś jest jeszcze mecz Ruch-Pogoń GM).
7 punktów - awans z 1 miejsca 4 punkty - awans 3 punkty - awans o ile Wieczysta nie odrobi 17 (siedemnastu) bramek w 4 meczach 2, 1, 0 - trzeba liczyć na goniących. Np. przy remisie w Rzeszowie awansujemy jeśli w meczach wymienionych poniżej będą wyniki: Chrobry - GKS Tychy X2 Pogoń GM - Wieczysta 1 |
Cytat:
Polonia - conajmniej 1 remis w 4 meczach Chrobry - conajmniej 1 remis 4 meczach Wieczysta - conajmniej 1 porażka lub 2 remisy w 4 meczach Śląsk - conajmniej 2 porażki i 1 remis w 4 meczach lub 2 remisy i 1 porażka Czyli obrazując to jeszcze inaczej, nasi rywale mogą mieć CONAJWYŻEJ takie bilanse z 4 najblizszysch spotkań (zakladając 0 pkt u nas): KSP: 3-1-0 Chrobry: - 3-1-0 Wieczysta: 2-2-0 / 3-0-1 Śląsk: 1-1-2 / 1-2-1 No nie wyglądają te bilanse na jakieś turbo abstrakcyjne. Może poza tymi Śląska, ale akurat to czy oni nas wyprzedzą ma drugorzędne znaczenie i nie wpływa na awans w żaden sposób. Na ten moment starając się analizować na spokojnie, to jedynym wyobrażalnym scenariuszem w którym nie awansujemy do esy bezpośrednio jest coś takiego: My: 0-2-2 Wieczysta: 4-0-0 Śląśk - cokolwiek co daje im 8 pkt, dajmy na to: 2-2-0 Tutaj żeby ten awans zjebać musiałoby dojść do jeszcze większego zrządzenia losu niż 2 lata temu w przypadku Gieksy. Tam to faktycznie sie tak złożyło, że mieli ostatni mecz jak taki baraż w terminie zerowym z Arką a i tak udało im się 'tylko' zrównać punktami (nas Wieczysta musi wyprzedzić bo mamy lepszy bilans bramkowy). Więc reasumując, jak mi nie awansujemy bezpośrednio, to ja chyba daje sobie spokój z kibicowaniem bo to by oznaczało, że Wisła jest po prostu jakimś klubem przeklętym który na wskutek działania nieznanych sił wyższych z definicji nie może awansować. Ten pobyt w 1 lidze to jest jakaś kara boska i coś na kształt czyśćca, a my jako kibice co sezon oglądamy spektakl i jesteśmy karmieni nadziejami tylko po to, żeby w najbardziej brutalny sposób nas tych nadziei pozbawiać. |
Idą statystycznie w drugą strone:
Jaka jest szansa że Wisla (lub jakikolwiek klub na świecie) w 7 ostatnich meczach sezonu, będąc liderem ligi nie wygra ani razu? To byłby rekord frajerstwa wszechczasów. I to sie nie wydarzy. |
Mecze do końca zespołów z szansami na top2
Kod:
Wisła 1 Wieczysta 3 Śląsk 2 Chrobry 4Kod:
# Zespół Kol Pkt Max |
Cytat:
Tracimy powyżej bramki na mecz, w ataku idzie nam jak po grudzie i opieramy się tylko i wyłącznie na indywidualnych zrywach. Z kontry nie gramy (bo Duda rozgrywa, a nie umie podać), głównie wrzutki na Duarte (o dziwo padają tak gole) albo liczenie że Bozić/Lelieveld coś wyczarują startując kilka metrów od pola karnego (też kilka goli tak padło). Nie mamy żadnych sensownych schematów. Żeby wygrać to musielibyśmy albo zachować czyste konto (powodzenia przy składzie z Dudą, Igbekeme w środku pola) albo strzelić trzy bramki. Wykonalne, ale pieniędzy bym na to nie postawił. Możemy liczyć na fart, albo że któryś rywal będzie miał zły dzień. Ale my gramy bezbadziejnie 2/3 sezonu. |
Nigdy,nigdy za Jopa seria bez zwycięstwa nie przekroczyła 3 spotkań więc remis lub porażka ze Stalą to byłby pierwszy taki przypadek w jego pracy w Wiśle.
Oczywiście pomijam walkower z maliniakami,Jop nie miał na ten wynik wpływu |
Cytat:
Za Kajem z X: Z obecnym dorobkiem punktowym w poprzednim sezonie mielibyśmy: 20/21 - 3 pkt przewagi nad 3 21/22 - 3 pkt przewagi nad 3 22/23 - 7 pkt przewagi nad 3 23/24 - 1 pkt przewagi nad 3 24/25 - 3 pkt straty do 2 Ta "zwyżka formy" jak ją nazywasz jest tak samo skorelowana z praca sztabu jak wiosenna passa remisowych spotkań. Absurdalna jest teza ktora tu paru próbuje przepchnac ze fantastyczna jesien to w 10% zasluga Jopa, ale "fatalna" wiosna juz w 90%. Cel na ten sezon Jop miał jeden - awans. Kazdy wzialby obecna sytuacje z pocalowaniem ręki przed sezonem. A i tak przy okazji udalo sie jeszcze niezle wdrożyć młodzież. A z tego moze byc duzy zysk dla klubu |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:58. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl