Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Karherop 26.04.2026 07:16

Piłka jest juz prosta:
2-1-1 - mamy 1 miejsce bez wzgledu na inne wyniki.
1-0-3 - mamy 2 miejsce bez wzgledu na inne wyniki

Jakakolwiek strata punktów Chrobrego oraz
jakakolwiek strata 3 pkt (np dwa remisy lub jedna porażka) Wieczystej oraz
jakakolwiek strata punktów Polonii Warszawa
= nasz awans bez rozgrywania spotkań


I kwestia 1 miejsca:
Strata 2 pkt przez Śląsk
Wymagane nasze 1-2-1

Strata 3 pkt przez Śląsk
Wymagane nasze 0-4-0 lub 1-1-2

Strata 4 pkt przez Slask
Wymagane nasze 1-0-3

Strata 5 pkt przez Slask
Wymagane nasze 0-2-2

Strata 6 pkt przez Śląsk
Wymagane nasze 0-1-3

Strata 7 pkt przez Śląsk
Po zabawie

Patryko 26.04.2026 08:49

Dziś pasowałoby, żeby nabuzowane Tychy zabrały jakiekolwiek punkty Wieczystej i tak naprawdę mamy wakacje.

Sprawdzają się moje przypuszczenia sprzed ~2 miesięcy, że do awansu wystarczy 60-61 punktów, dodatkowo to może być pierwsze miejsce.
Drugie miejsce to może być pułap poniżej 60 punktów, tak więc dość przeciętny pod tym względem sezon.

Należy podkreślić, że na 100% ktoś z pary Wieczysta/Chrobry nie zrobi do końca sezonu maxa punktów, bo w ostatniej kolejce grają mecz bezpośredni.

grzesiek00 26.04.2026 09:23

Jeśli Wieczysta dzisiaj nie wygra(może być o to ciężko) to właściwie awansowaliśmy. Będą mięli oni i Głogów jeszcze jakieś matematyczne szanse, ale nie oszukujmy się, będą one tylko matematyczne.

pepe72 26.04.2026 11:05

Tabela drużyn, które jeszcze teoretycznie mogą zrobić nam krzywdę wygląda tak:
Kod:

Zespół  Mecze Pkt Max
Wisła    30  59  71
Śląsk    30  54  66
Chrobry  30  48  60
Wieczysta 29  47  62
Polonia W 30  47  59
Pogoń GM  28  42  60

Jeśli Wieczysta dziś nie wygra to potrzebujemy 2 punktów (ew 1 z Chrobrym) by matematycznie mieć awans bo gramy jeszcze z Chrobrym i Polonią Warszawa. Ew. szczęśliwego układu wyników w przyszłej kolejce.

Za to wygrana w Rzeszowie daje nam awans niezależnie od innych wyników, w tym wyniku Wieczystej dzisiaj.

Patryko 26.04.2026 16:00

Niestety Wieczysta zdobyła 3 punkty z Tychami, tak więc na ten moment potrzebne są 3 punkty, żeby zamknąć temat awansu (no chyba, że Wieczysta nadrobi 17 bramek do bilansu).

sandomingo 26.04.2026 16:49

Jeżeli Wisła nie zdobędzie 3 punktów w 2 najbliższych meczach to zacznie się robić gorąco.

marek2a 26.04.2026 18:46

W wypadku naszego remisu w Rzeszowie odebrać nam awans mogą 2 drużyny:
1. Wieczysta o ile wygra wszystkie swoje mecze do końca a my wszystko przegramy lub zdobędziemy tylko 1 pkt w pozostałych (pomijam odrobienie 17 bramek Wieczystą)
2. Chrobry o ile wygra z nami różnicą dwóch bramek lub więcej, oraz wygra wszystkie swoje pozostałe mecze
3. scenariusz SF Pogoń odrabia różnicę ok 30 bramek i wygrywa wszystko

PS. Wieczysta z Chrobrym zagrają mecz ze sobą

WildDog 26.04.2026 19:11

Opcja, o której marzę; my zdobywamy do końca minimum 4 pkt, utrzymanki zoo tracą minimum 4 pkt, Wieczysta zgarnia całą pulę. Bezpośrednio wchodzi Kraków. Wszystkie trzy zdarzenia sa bardzo prawdopodobne. Jeżeli zdobędziemy jedynie 3 pkt, malinowe 3,14zdy stracą dokładnie 4 pkt, Wieczysta zdobędzie 12 pkt, to niestety mała tabelka stawia Kvietniovie na 3 miejscu.

marek2a 26.04.2026 19:25

proszę miłośników matematyki o poprawienie mnie jeżeli popełniłem gdzieś
błąd

WildDog 26.04.2026 19:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marek2a (Post 1662413)
proszę miłośników matematyki o poprawienie mnie jeżeli popełniłem gdzieś
błąd

Wg matematyki nic zarzucić nie można. Ale realnie, gdy zdobędziemy tylko 1 punkt, to tylko Wieczysta nam może zagrozić. Duże prawdopodobieństwo, że zdobędą komplet, więc te 3 punkty musimy wycisnąć!

grzesiek00 26.04.2026 19:56

Wygrajmy w tym Rzeszowie i skończmy tą farsę. Przy tym punktowaniu reszty to awans powinniśmy byli mieć już z dwie kolejki temu. To, że Wieczysta czy Chrobry mają jeszcze jakiekolwiek szanse nas wyprzedzić to tylko i wyłącznie zasługa naszej dziadowskiej rundy wiosennej.

marek2a 26.04.2026 20:12

Wszyscy chcemy tej wygranej w Rzeszowie, ale czasami nawet Barcelona przegra z ...

marek2a 26.04.2026 20:28

Piłka jest tak przewrotna ,że przegrasz ze Stalą Sanok potem wygrasz z Realem Madryt a dziś dostajesz 0;4 z amiką

Patryko 26.04.2026 20:54

Mecz z Rzeszowem to szansa na zmazanie blamażu z pamiętnego meczu z Sosnowcem i zamknięcie klamrą naszej historii w I lidze.

Tutaj już nie będzie wymówek. Rzeszów nie gra o nic, ogrywają sobie młodych, przegrywają ostatnio wszystko. My mamy coraz lepszą sytuację kadrową, za sobą bardziej niż przyzwoity mecz z Puszczą (gdzie wynik zawalił nam w dużej mierze Letkiewicz).

Jeśli zagramy z takim samym zaangażowaniem, to nie widzę innego wyniku niż przekonujące zwycięstwo Wisły.

sandomingo 26.04.2026 21:05

Zgadzam się, że Rzeszowem nie ma żadnych wymówek.
Nie ma tłumaczenia o wielkiej presji, bo na to jeszcze za wcześniej, rywal nie walczy o nic. Wraca Erthaler, wraca Sanchez

Jeżeli Wisła jest druzyną powazną to powinna mecz po prostu wygrać.

Stelio 26.04.2026 21:30

Zamykam swoją pesymistyczna morde na przyszły tydzień. Niech pokażą w koncu jaja, wygrają ten mecz i zakończą ten żenujący epizod w historii klubu. Wszystko w ich nogach.

marek2a 26.04.2026 21:34

po raz któryś powiem że remis przyjmę z pokorą. chociaż szampan już na półce czeka

marek2a 26.04.2026 21:43

Hej Stelio : pokażmy jaja wygrajmy mecz , awansujmy

MaLk 26.04.2026 21:48

Wszystko zgodnie z planem. Na remisach do ekstraklasy.

Niestety, model trochę się pompuje, ciągle jako najbardziej prawdopodobna wersję pokazuje, że powinno wystarczyć 60 punktów, ale już balansujemy na granicy przejścia na 61, więc dwa remisy mogą się jednak okazać niezbędne.

marek2a 26.04.2026 21:54

po to ma się przewagę, aby korzystać

marek2a 26.04.2026 22:02

i jeżeli ktoś nie rozumie co to przewaga 9 pkt to niech ....przepraszam za brzydkie słowo

Karherop 26.04.2026 22:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stelio (Post 1662422)
Zamykam swoją pesymistyczna morde na przyszły tydzień. Niech pokażą w koncu jaja, wygrają ten mecz i zakończą ten żenujący epizod w historii klubu. Wszystko w ich nogach.

Cieszy ten optymizm.

Moj scenariusz:
- Wygrana ze Stala Rzeszów
- remis (a jakże) z Chrobrym
- przegrana z Polonia Warszawa
- Wygrana z Pogonia Siedlce

Awans z 1 miejsca

bódyń 27.04.2026 07:53

To ja dorzucam prawdopobienstwa
https://i.ibb.co/SDh04FxF/Zrzut-ekra...7-08-46-08.png


No i tabela 3 druzyn WIsla, Wieczysta, Sląsk
https://malatabelka.pl/?s=856db2df
https://i.ibb.co/nqPR3Bc3/Zrzut-ekra...7-08-50-46.png

pepe72 27.04.2026 10:31

Kilka wniosków po 30 kolejce (dziś jest jeszcze mecz Ruch-Pogoń GM).

7 punktów - awans z 1 miejsca
4 punkty - awans
3 punkty - awans o ile Wieczysta nie odrobi 17 (siedemnastu) bramek w 4 meczach
2, 1, 0 - trzeba liczyć na goniących.

Np. przy remisie w Rzeszowie awansujemy jeśli w meczach wymienionych poniżej będą wyniki:
Chrobry - GKS Tychy X2
Pogoń GM - Wieczysta 1

Stelio 27.04.2026 10:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1662450)
Kilka wniosków po 30 kolejce (dziś jest jeszcze mecz Ruch-Pogoń GM).

7 punktów - awans z 1 miejsca
4 punkty - awans
3 punkty - awans o ile Wieczysta nie odrobi 17 (siedemnastu) bramek w 4 meczach
2, 1, 0 - trzeba liczyć na goniących.

Np. przy remisie w Rzeszowie awansujemy jeśli w meczach wymienionych poniżej będą wyniki:
Chrobry - GKS Tychy X2
Pogoń GM - Wieczysta 1

W najbliższych 4 meczach (zakładając całkowity brak punktów po naszej stronie i liczenie tyllko na rywali) to do awansu potrzebujemy takich wyników naszych rywali.

Polonia - conajmniej 1 remis w 4 meczach
Chrobry - conajmniej 1 remis 4 meczach
Wieczysta - conajmniej 1 porażka lub 2 remisy w 4 meczach
Śląsk - conajmniej 2 porażki i 1 remis w 4 meczach lub 2 remisy i 1 porażka

Czyli obrazując to jeszcze inaczej, nasi rywale mogą mieć CONAJWYŻEJ takie bilanse z 4 najblizszysch spotkań (zakladając 0 pkt u nas):

KSP: 3-1-0
Chrobry: - 3-1-0
Wieczysta: 2-2-0 / 3-0-1
Śląsk: 1-1-2 / 1-2-1

No nie wyglądają te bilanse na jakieś turbo abstrakcyjne. Może poza tymi Śląska, ale akurat to czy oni nas wyprzedzą ma drugorzędne znaczenie i nie wpływa na awans w żaden sposób.

Na ten moment starając się analizować na spokojnie, to jedynym wyobrażalnym scenariuszem w którym nie awansujemy do esy bezpośrednio jest coś takiego:

My: 0-2-2
Wieczysta: 4-0-0
Śląśk - cokolwiek co daje im 8 pkt, dajmy na to: 2-2-0

Tutaj żeby ten awans zjebać musiałoby dojść do jeszcze większego zrządzenia losu niż 2 lata temu w przypadku Gieksy. Tam to faktycznie sie tak złożyło, że mieli ostatni mecz jak taki baraż w terminie zerowym z Arką a i tak udało im się 'tylko' zrównać punktami (nas Wieczysta musi wyprzedzić bo mamy lepszy bilans bramkowy).

Więc reasumując, jak mi nie awansujemy bezpośrednio, to ja chyba daje sobie spokój z kibicowaniem bo to by oznaczało, że Wisła jest po prostu jakimś klubem przeklętym który na wskutek działania nieznanych sił wyższych z definicji nie może awansować. Ten pobyt w 1 lidze to jest jakaś kara boska i coś na kształt czyśćca, a my jako kibice co sezon oglądamy spektakl i jesteśmy karmieni nadziejami tylko po to, żeby w najbardziej brutalny sposób nas tych nadziei pozbawiać.

Karherop 27.04.2026 14:48

Idą statystycznie w drugą strone:

Jaka jest szansa że Wisla (lub jakikolwiek klub na świecie) w 7 ostatnich meczach sezonu, będąc liderem ligi nie wygra ani razu?

To byłby rekord frajerstwa wszechczasów.

I to sie nie wydarzy.

pepe72 27.04.2026 20:04

Mecze do końca zespołów z szansami na top2
Kod:

    Wisła        1  Wieczysta  3  Śląsk        2  Chrobry    4
31  w Stal Rz  12  w Pogoń GM  8  w Górnik Ł  16  d GKS T    18
32  d Chrobry    4  d Miedź    9  d ŁKS        7  w Wisła    1
33  w Polonia W  5  w Stal Rz  12  w Polonia B 11  d Znicz    17
34  d Pogoń Si  14  d Chrobry  4  d Pogoń GM  8  w Wieczysta 3

oraz aktualna tabela zespołów, które teoretycznie mogą nas przeskoczyć:
Kod:

# Zespół    Kol Pkt Max
1 Wisła    30  59  71
2 Śląsk    30  54  66
3 Wieczysta 30  50  62
4 Chrobry  30  48  60
5 Polonia W 30  47  59


wolfy 28.04.2026 10:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1662464)
Idą statystycznie w drugą strone:

Jaka jest szansa że Wisla (lub jakikolwiek klub na świecie) w 7 ostatnich meczach sezonu, będąc liderem ligi nie wygra ani razu?

To byłby rekord frajerstwa wszechczasów.

I to sie nie wydarzy.

Jeżeli chodzi o Wisłę Jopa - jak najbardziej realne. Pozycja lidera nie ma tu nic do rzeczy, bo czas pokazał że to była zwyżka formy + nieogarnięcie rywali.

Tracimy powyżej bramki na mecz, w ataku idzie nam jak po grudzie i opieramy się tylko i wyłącznie na indywidualnych zrywach. Z kontry nie gramy (bo Duda rozgrywa, a nie umie podać), głównie wrzutki na Duarte (o dziwo padają tak gole) albo liczenie że Bozić/Lelieveld coś wyczarują startując kilka metrów od pola karnego (też kilka goli tak padło). Nie mamy żadnych sensownych schematów.

Żeby wygrać to musielibyśmy albo zachować czyste konto (powodzenia przy składzie z Dudą, Igbekeme w środku pola) albo strzelić trzy bramki. Wykonalne, ale pieniędzy bym na to nie postawił.

Możemy liczyć na fart, albo że któryś rywal będzie miał zły dzień. Ale my gramy bezbadziejnie 2/3 sezonu.

krysztal 28.04.2026 11:53

Nigdy,nigdy za Jopa seria bez zwycięstwa nie przekroczyła 3 spotkań więc remis lub porażka ze Stalą to byłby pierwszy taki przypadek w jego pracy w Wiśle.


Oczywiście pomijam walkower z maliniakami,Jop nie miał na ten wynik wpływu

Karherop 28.04.2026 12:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1662497)
Jeżeli chodzi o Wisłę Jopa - jak najbardziej realne. Pozycja lidera nie ma tu nic do rzeczy, bo czas pokazał że to była zwyżka formy + nieogarnięcie rywali.

Tracimy powyżej bramki na mecz, w ataku idzie nam jak po grudzie i opieramy się tylko i wyłącznie na indywidualnych zrywach. Z kontry nie gramy (bo Duda rozgrywa, a nie umie podać), głównie wrzutki na Duarte (o dziwo padają tak gole) albo liczenie że Bozić/Lelieveld coś wyczarują startując kilka metrów od pola karnego (też kilka goli tak padło). Nie mamy żadnych sensownych schematów.

Żeby wygrać to musielibyśmy albo zachować czyste konto (powodzenia przy składzie z Dudą, Igbekeme w środku pola) albo strzelić trzy bramki. Wykonalne, ale pieniędzy bym na to nie postawił.

Możemy liczyć na fart, albo że któryś rywal będzie miał zły dzień. Ale my gramy bezbadziejnie 2/3 sezonu.

Jesli pierwsza bramkę z Puszcza uważasz za indywidualny zryw to ogladamy inne mecze.

Za Kajem z X:

Z obecnym dorobkiem punktowym w poprzednim sezonie mielibyśmy:

20/21 - 3 pkt przewagi nad 3
21/22 - 3 pkt przewagi nad 3
22/23 - 7 pkt przewagi nad 3
23/24 - 1 pkt przewagi nad 3
24/25 - 3 pkt straty do 2

Ta "zwyżka formy" jak ją nazywasz jest tak samo skorelowana z praca sztabu jak wiosenna passa remisowych spotkań.


Absurdalna jest teza ktora tu paru próbuje przepchnac ze fantastyczna jesien to w 10% zasluga Jopa, ale "fatalna" wiosna juz w 90%.

Cel na ten sezon Jop miał jeden - awans. Kazdy wzialby obecna sytuacje z pocalowaniem ręki przed sezonem.

A i tak przy okazji udalo sie jeszcze niezle wdrożyć młodzież. A z tego moze byc duzy zysk dla klubu


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:58.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl