Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

Bronex 15.03.2010 13:33

Standardowa paplanina nawiedzonych kibiców Wisły. SKORŻA DOBRY KOCHANY , MISIOWY . WISŁA WYRODNA MATKA. Jak Frankowski zdezerterował w najtrudniejszym momencie ,jak uciekł jak szczur z tonącego okrętu to większość zamiast bronić KLUBU broniła jednego człowieka. Teraz też dajecie się nabrać na parę ckliwych słówek na pożegnanie ,które wygłosiłby każdy trener. Jutro Skorża pójdzie gdzie indziej do pracy i będzie wstawiał pijarowskie gadki o wspaniałych kibicach , wspaniałej atmosferze i że zawsze chciał pracować w klubie X czy Y. Skorży trzeba oddać sprawiedliwość w dwóch bardzo specyficznych sytuacjach , sytuacjach trudnych wyprowadził nas na MP, ograł Barcelonę przechodząc do historii. Ale ten sezon to jest TRAGEDIA a za parę miesięcy staniemy znowu do walki w pucharach europejskich. Ta drużyna może nic nie grać ,liczyć na indolencję oponentów ligowych , fuksiarsko zdobyć MP. Ale pomyślmy co z taką grą możemy pokazać w pucharach. Jaką efektywność pokazał Skorża w pucharach? Levadia , Tottenham... DZISIAJ MOŻNA TYLKO NAPISAĆ JEDNO - WRESZCIE !!!! DLACZEGO TAK PÓŹNO!!!

tofik 15.03.2010 13:43

Wg mnie Skorża to dobry trener, ale sam trener nie wystarczy. Musi być sztab wykwalifikowanych ludzi dookoła niego. Był Blacha, bardzo zdolny drugi trener, do tego trener Bahr od przygotowania fizycznego i wszystko wyglądało bardzo dobrze ( no, może poza trenerem bramkarzy, pierwszy minusik dla Skorży za dobór tego imprezowicza).Później Blacha dostał zarzuty prokuratorskie, przyszedł po znajomości młody Janasek. Przyszedł najgorszy fizjolog świata Terziotti, co Banika Ostrava ściągnął na 13 miejsce w lidze!!!!! (Banik rok przed Terziottim 3 miejsce, rok po 3 miejsce)
Odkąd ci dwaj się pojawili to zaczęła dziać się chujnia. No i niestety za te błędy trener zapłacił własną głową. Ale to również były jego obowiązki dobrać sobie sztab specjalistów więc niestety...

szczepanwislak 15.03.2010 14:13

Ja tez jestem tego samego zdania , że Maciek jak na nasza ligę to bardzo dobry szkoleniowiec. Przez te 2 sezony pokazał klasę wyciągając nas z 8 miejsca w ekstraklasie. A teraz niby tez wszystko było dobrze ( już pomijam te wpadki z Levadią i lokalnymi drużynami ) w końcu z dość bezpieczną przewagą przewodziliśmy w tabeli. Az tu nagle 3 mecze pokazują ( w zasadzie 2 ) , że limit cierpliwości się wyczerpał i nasz były trener poleciał mimo , iż zostawił Wisłę dalej na pozycji lidera. Różne ku temu są opinie , ale bardzo możliwe , że nowy trener odświeży tą drużynę. Wprowadzi odpowiedni schemat gry ,taktykę. Da szanse młodszym zawodnikom, przywróci drużynie tą mentalność zwycięzców. Mam taką nadzieje , że tak właśnie postąpi.

dynek.pl 15.03.2010 14:14

Mission impossible Macieja Skorży

http://langier.blog.onet.pl/Mission-...,ID402554868,n

Cytat:

13 czerwca 2007. Trener dostał prosto wyznaczone zadanie - trzeba budować Wisłę z roku na rok mocniejszą. Tymczasem, niemal zawsze bez winy Skorży, co rundę klub był osłabiany. Najpierw, kiedy szkoleniowcowi zależało na pozostawieniu w klubie Kamila Kosowskiego, ten po doskonałej rundzie jesiennej sezonu 2007/08 musiał się spakować. Kiedy zgłaszał potrzebę wzmocnienia ataku, dostał w pierwszym imporcie wypalonego i słabiutkiego wówczas Radosława Matusiaka, a w kolejnym niejakiego Beto. Gdy w końcu w ostatnim sezonie w ogromnych bólach obronił mistrzowski tytuł, robił co mógł, by z drużyną nie musieli rozstawać się Marcin Baszczyński i Marek Zieńczuk. Bez efektu. Kiedy Skorża mówił o zielonym świetle transferowym przed meczami eliminacyjnymi do LM, dostał Mariusza Jopa, który według legendy do dziś jest odkręcany po meczu Pucharu Polski z Hetmanem Zamość. Przez cały okres przygotowawczy do wiosny 2010 szkoleniowiec trąbił o konieczności wzmocnienia ataku. Na Christowa pieniądze znalazły się dopiero, gdy Wisła nie strzeliła w sparingu gola Zagłębiu Sosnowiec. Pół tygodnia przed startem ligi! Prośby trenera nigdy nie zostały wysłuchane. Dlatego też patrząc na skład Wisły z sierpnia 2007 i tej obecnej, nie może dziwić fakt, że porównanie wypada równie blado, jak choćby Hull City przy Manchesterze United. A, że z pustego nawet Salomon nie naleje...

W moich oczach Maciej Skorża jest trenerem godnym zaufania, który w pewnym momencie być może się pogubił, może wypalił. Nie tylko on ponosi jednak odpowiedzialność za miejsce, w którym znalazła się dzisiejsza Wisła. Tak naprawdę nigdy nie dostał szansy zbudowania takiej drużyny, jaką sobie wymarzył. I tak naprawdę patrząc na działania władz Wisły, klub ten chyli się ku przeciętności. I pewnie wkrótce w tej ligowej szarzyźnie zginie. Czy to ze Skorżą, czy choćby z Mourinho.
dobrze napisane, czy ktos sie nie zgodzi ?

coonta 15.03.2010 14:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronex (Post 869869)
SKORŻA DOBRY KOCHANY , MISIOWY . WISŁA WYRODNA MATKA. Teraz też dajecie się nabrać na parę ckliwych słówek na pożegnanie ,które wygłosiłby każdy trener. Jutro Skorża pójdzie gdzie indziej do pracy i będzie wstawiał pijarowskie gadki o wspaniałych kibicach , wspaniałej atmosferze i że zawsze chciał pracować w klubie X czy Y.

Takiego wsparcia jakiego miał Maciej, nie miał nikt w historii klubu naszego, ani żadnego innego w polskiej piłce klubowej. Myślisz, że to co mówił Maciek to kurtuazja? Przesączony jesteś jadem, który z ciebie wypływa. Był, zrobił swoje, podziękował nam, ja też i jemu podziękuję za wspaniałe chwile i za to gorzkie pigułki, które trzeba było przełknąć.

Maćku za te dwa lata serdeczne podziękowania, za chwile dobre i złe, za tą piąteczkę na murawie, za parę słów zamienionych - dziękuję.


Powodzenia życzę i myślę, być może fantazjuję, ale chciałbym - powrotu do Wisły. Z każdym meczem, każdym treningiem stajesz się człowiekiem bardziej doświadczonym i myślę, że z tym większym doświadczeniem wrócisz do Wisły.
Masz klasę i za to cię szanuję.

Lemoniadowy Joe 15.03.2010 14:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 869924)
dobrze napisane, czy ktos sie nie zgodzi ?

ja sie nie zgodzę z dobrych odszedł Kosowski i Dudka

ale Skorża z Bednarzem mieli możliwość zatrudnienia min 5 piłkarzy na bardzo wysokich kontraktach a ze wybrali jakich wybrali to nie wina Cupiała

Wizard 15.03.2010 14:30

Ogromne podziękowania dla pana Macieja za te 2 MP, za Barcę, za Beitar, za wiele innych cudownych chwil... Współpraca Skorży z Wisłą na pewno dała ogromne korzyści dla obu stron, Wisła zdobyła podwójnie MP, Skorża też bez wątpienia przeżył i doświadczył wielu momentów, które będą procentować w dalszej jego karierze. A, że ten sezon jest/był już przeciętny i z wieloma wpadkami, to inna sprawa - podziękowania dla Skorży się nalezą, i to wielkie :). Ale suma summarum - czas na zmiany. Jedno jest pewne - Skorża jest człowiekiem z klasą.

1q2 15.03.2010 14:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 869924)
Mission impossible Macieja Skorży

http://langier.blog.onet.pl/Mission-...,ID402554868,n



dobrze napisane, czy ktos sie nie zgodzi ?

Ja się nie zgadzam - Jedynym poważnym osłabieniem było odejście Kosy

Bronex 15.03.2010 15:22

Ludzie ale co to jest za chory mechanizm usprawiedliwiania i ubierania Macieja Skorży w buty najbardziej pokrzywdzonego. Winny sztab , winni współpracownicy , winny Bednarz , winna RN , winny Bogusław Cupiał, a Maciej Skorża to dwa Mistrzostwa Polski i cud miód. Jeszcze parę godzin tych gorzkich żali i się okaże , że straszni ludzie wywali na zbity pysk Wielkiego Szkoleniowca o którego jutro będą się biły Real Madryt , Barcelona FC, Manchester United , Inter , Juventus , Bóg jedyny raczy wiedzieć kto jeszcze. Skoro takie morze łez za Maciejem się teraz przelewa po tym forum to może trzeba było go zostawić do końca kontraktu. Jakbyśmy przeplatali porażki z remisami w naszej dennej lidze ,ścigając się na nieudolność z Legią i całą resztą to ciekaw jestem jakie byłyby komentarze na końcu - MACIEK MACIEK KOCHAMY CIĘ !!!! Co to za paradoks ,że broni się człowieka ,który ponosi za obecny stan największą odpowiedzialność. Wszyscy są źli ale Maciejowi nawet włos z głowy spaść nie może. Tutaj akcentuje się cały czas Barcelonę , dwa MP. A gdzie koszmar totalnie zbagatelizowanej Levadii , gdzie porażki z Legią , Lechem , Cracovią. Już o ostatnim blamażu nie wspomnę. Kto za to ponosi odpowiedzialność. Co żeby odwalić taką Levadię to Maciej potrzebował zaciągu za 20 mln euro minimum. Wstyd. Jak Skorża miałby trochę honoru i ambicji to by sam odszedł a on wolał ,żeby za jego nieudolność ,brak profesjonalizmu zapłacił Bednarz. Czy każdą porażkę będziemy usprawiedliwiać brakiem transferów? A może porażki biorą się z tego ,że ktoś jest chujowym trenerem.
PORA SOBIE ODPOWIEDZIEĆ KOMU KTO KIBICUJE. CZY JESTEŚMY KIBICAMI WISŁY I DBAMY O JEJ DOBRO ? CZY KIBICUJEMY JAKIMŚ EPIZODYCZNYM POSTACIOM PRZEWIJAJĄCYM SIĘ PRZEZ KLUB O PONAD STULETNIEJ TRADYCJI? Wisła gra dno dna a tu wesoły korowód szaleńców jeszcze rozpływa się nad tym ,że mamy lidera. I co to za lider z taką grą to puchary nawet na poziomie drużyn z San Marino, Luksemburga czy Andory są dla nas przegrane. A każde kolejne "występy" w pucharach na poziomie Levadii to gwóźdź do trumny tego klubu.

rozarian 15.03.2010 15:25

Jakoś nie widziałem tej wielkiej determinacji w walce o Kose Skorży.Naprawdę,Maciej miał po tej fantastycznej pierwszej rundzie bardzo mocną pozycję w klubie.Mógł bardziej zdecydowanie zadziałać.Mógł,ale wylazł z niego konformizm.Poza tym jestem przekonany,że sam przypisywał sobie o wiele większą rolę w dobrej grze zespołu,niż Kosowskiemu,więc doszedł do wniosku,że nie warto szczępić języka za Kosą u B.C.Konformizm i kunktatorstwo,a potem był Tottenham,i od tego czasu przestałem wierzyć w Macieja.

Daja`n 15.03.2010 15:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kbobt (Post 869846)
Tylklo w Polsce zdarzają się takie cuda, aby zwalniać trenera, który przy wyprzedaży piłkarzy i grze pół sezonu na wyjazdach zdobywa z klubem 2 Mistrzostwa Polskie i jest liderem Ekstraklasy. Teraz szczyt Wisły na ten sezon to miejsca 4-5, ale może przy fuksie Petrascu uda się wygrać z Legią 1-0. W uchprzyszłym sezonie to nawet nie chce myśleć, ale obawiam się najgorszego :((

Gratulacje dla Lecha za mistrza
Gratulacje dla Ruchu za puchar

Trenerze dziękuje za te wszystkie zwycięstwa, mistrzostwa, za wiele wsaniałych chwil. Życze powdzenia w nowym klubie oraz samych zwycięstw, prawdziwego właściciela oraz PRAWDZIWYCH kibiców.

DZIĘKUJE ! ! !

Widzę że masz dar przewidywania przyszłości.To jeszcze napisz liczby LOTTO jakie padną w następnym losowaniu i będziesz wielki.Prawda jest taka że za M.Skorży liczyliśmy się tylko w kraju a w europie nic nie zwojowaliśmy.Ale szacunek dla Skorży za te dwa MP.

Hudy 15.03.2010 15:48

Skorża jako młody trener przyszedł do Wielkiego klubu co było dla niego na pewno wielkim przeskokiem i w szybkim czasie nabrał bezcennego doświadczenia i tylko czekać jak go teraz wykorzysta w innym miejscu.
Błędy były nieuniknione i przyda mu się teraz zmiana klimatu.
Pewnie po sezonie trafi do Lecha lub Legii bo za granicę naszych treneiro nie biorą.
Już ma papiery mimo młodego wieku więc przyszłość przed nim.
Pewnie jeszcze wróci kiedyś na R22:))

pan_premier 15.03.2010 16:09

abstrahując już od oceny pracy naszego trenera (która wg mnie jest bardziej na minus niż plus) wyraźnie widać było, ze jego czas już minął.

Po prostu nie miał już sił i pomysłu, nie przez przypadek mówi coś o urlopie.
Praca w Wiśle, to duży stres, szczególnie dla młodego trenera, dla którego, jest to szczyt życiowych osiągnięć.

Może w końcu Kirm zaczie grać? może Diaz w kóncu trafi na ławkę, może nareszcie będzie można obejrzęc mecz na stadionie?

Jazon 15.03.2010 16:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 869924)
Mission impossible Macieja Skorży

http://langier.blog.onet.pl/Mission-...,ID402554868,n



dobrze napisane, czy ktos sie nie zgodzi ?

Z jednej strony dobrze, z drugiej autor zapomniał o sprawie chyba najważniejszej: o przegranej z Levadią. Od lipca wiadomo, że nie będzie kasy na transfery, bo przez odpadnięcie z pucharów utworzyła się dziura budżetowa. A za odpadnięcie odpowiedzialny jest trener.

Waldus88 15.03.2010 16:18

Panie Macieju dziękuję za wszystko!! Szkoda, ale cóż, takie życie trenera... powodzenia!


P.Bogusławie, WHY?!

majson 15.03.2010 16:20

Nareszcie doczekałem się tej wiadomości. Do Skorży mam szacunek jako do człowkieka,bo jest honorowy,ale umówmy się oprócz dwóch mistrzostw nic nie osiągnął. Niestety. :-/

Sami 15.03.2010 16:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grosz (Post 566010)
Skorza pewnie wyleci najpózniej w grudniu. wystarczy ze podwinie sie noga w lidze, dwa trzy mecze przegrane, jakis remis, przy kilku kontuzjach, dojdzie odpadniecie z pucharów, i Skorza bedzie szukał pracy, a te prezesy beda piastowac swoje funkcje... Niema co liczyc ze drugi raz sie powtórzy ze ZIeńczuk zagra sezon w którym natrzaska tyle bramek, kiedys musa przyjsc porazki, oby skorza tego nie przelapcil posada.

Cytat z 11.07.2008. No i proszę, miał rację.

majson 15.03.2010 16:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Waldus88 (Post 870078)
Panie Macieju dziękuję za wszystko!! Szkoda, ale cóż, takie życie trenera... powodzenia!


P.Bogusławie, WHY?!


Wystarczające były brak występów w europejskich pucharach,co wiązało się z niezmiernymi stratami dla klubu w mln euro. Kolejny powód to fatalna dyspozycja Wisły od początku rundy i brak jakiegokolwiek postępu w grze od dwóch lat. Myślę ,że wystarczy ...

AYALA 15.03.2010 16:44

widac Pan Cupiał chce ratowac mistrzostwo Polski wiec wywalił Skorże, oby przy nowym trenerze zawodnicy odzyskali forme szczególnie w ofensywie

arti 15.03.2010 16:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronex (Post 870004)
Ludzie ale co to jest za chory mechanizm usprawiedliwiania i ubierania Macieja Skorży w buty najbardziej pokrzywdzonego. Winny sztab , winni współpracownicy , winny Bednarz , winna RN , winny Bogusław Cupiał, a Maciej Skorża to dwa Mistrzostwa Polski i cud miód. Jeszcze parę godzin tych gorzkich żali i się okaże , że straszni ludzie wywali na zbity pysk Wielkiego Szkoleniowca o którego jutro będą się biły Real Madryt , Barcelona FC, Manchester United , Inter , Juventus , Bóg jedyny raczy wiedzieć kto jeszcze. Skoro takie morze łez za Maciejem się teraz przelewa po tym forum to może trzeba było go zostawić do końca kontraktu. Jakbyśmy przeplatali porażki z remisami w naszej dennej lidze ,ścigając się na nieudolność z Legią i całą resztą to ciekaw jestem jakie byłyby komentarze na końcu - MACIEK MACIEK KOCHAMY CIĘ !!!! Co to za paradoks ,że broni się człowieka ,który ponosi za obecny stan największą odpowiedzialność. Wszyscy są źli ale Maciejowi nawet włos z głowy spaść nie może. Tutaj akcentuje się cały czas Barcelonę , dwa MP. A gdzie koszmar totalnie zbagatelizowanej Levadii , gdzie porażki z Legią , Lechem , Cracovią. Już o ostatnim blamażu nie wspomnę. Kto za to ponosi odpowiedzialność. Co żeby odwalić taką Levadię to Maciej potrzebował zaciągu za 20 mln euro minimum. Wstyd. Jak Skorża miałby trochę honoru i ambicji to by sam odszedł a on wolał ,żeby za jego nieudolność ,brak profesjonalizmu zapłacił Bednarz. Czy każdą porażkę będziemy usprawiedliwiać brakiem transferów? A może porażki biorą się z tego ,że ktoś jest chujowym trenerem.
PORA SOBIE ODPOWIEDZIEĆ KOMU KTO KIBICUJE. CZY JESTEŚMY KIBICAMI WISŁY I DBAMY O JEJ DOBRO ? CZY KIBICUJEMY JAKIMŚ EPIZODYCZNYM POSTACIOM PRZEWIJAJĄCYM SIĘ PRZEZ KLUB O PONAD STULETNIEJ TRADYCJI? Wisła gra dno dna a tu wesoły korowód szaleńców jeszcze rozpływa się nad tym ,że mamy lidera. I co to za lider z taką grą to puchary nawet na poziomie drużyn z San Marino, Luksemburga czy Andory są dla nas przegrane. A każde kolejne "występy" w pucharach na poziomie Levadii to gwóźdź do trumny tego klubu.

Wiosna w naszym wykonaniu jest niedobra, jesień też była szara choć wyniki w lidze i pp w sumie ok.
To był Facet który dał nam też sporo radości i zasłużył na szacunek - sposobem bycia, wysoką kulturą osobistą, interesującą osobowością i jak dla mnie mimo Levadii wynikami też. Fajnie byłoby mieć takiego Trenera przez 10 czy 15 lat. Chyba wszyscy o czymś takim marzymy. Stabilizacja, rozwój, budowa mocnych podstaw Wisły...
A może to właśnie dziś się rozpocznie? Oby oby
20 mln euro... co Ty piep..... Wystarczyłby Alvarez i stoper do gry, ale we właściwym momencie, a nie po obiedzie:(
Brak bazy szkoleniowej, leżące szkolenie młodzieży, wąska kadra, ch.jowa opieka medyczna nad zawodnikami, brak profi ludzi w klubie itp. itd. - oto są elementy dzisiejszej sytuacji w klubie, które są o wiele groźniejsze dla przyszłości niż passa 3 meczów bez gola czy 1pkt w trzech meczach.
Rozumiem, że Ty jesteś Mr Perfect i wszystkie sytuacje w życiu wygrywasz i osiągasz co tylko zechcesz? Jak tak to może zostaniesz doradcą albo i trenerem Wisły? Prosimy...

Grzadq 15.03.2010 16:49

Jedno słowo wystarczy żeby podsumować pracę Maćka - BARCELONA.

Nawet kosztem wpadek z levadią czy innymi gorszymi meczami.

Dzięki Maciek za Twoja pracę.

Mario Nh 15.03.2010 16:49

Przede wszystkim! Ogromny szacunek za te dwa mistrzostwa.

Z drugiej strony wiele ważnych przegranych meczów.
Słuszna decyzja o zwolnieniu.

Nasz były trener miał takie życzenie kiedyś... żeby nigdy nie zejść poniżej takiego poziomu jaki prezentuje Wisła. Oby Ci się spełniło!

OPTIMUS_(konto_usunięte) 15.03.2010 16:50

Mnie tylko smuci to że wszyscy włącznie ze mną plują na Skorżę zapominając o 2 MP i o chwilach dla których każdy Wiślak chciał by żyć. Niestety Skorża powinien odejść rok temu po wywalczeniu 2 MP stało się jak się stało. Gorzej dla niego bo każdy będzie wypominał wtopy z poszczególnymi drużynami niż te piękne chwile... Nie zapominajmy że ten człowiek miał w sercu Białą Gwiazdę tak jak i my.

WiślakMyślenice 15.03.2010 16:54

Praca Macieja Skorży jako trenera w Wiśle to istna sinusoida. Mam nadzieję, że ten dołek sinusoidy będzie miał za sobą i pokaże na co naprawdę go stac.

Dziękuję za 2MP i piękne chwile jakie miałem okazję przeżywac na żywo bądź przed telewizorem.

Pozdrowienia!

Mario Nh 15.03.2010 16:55

I jeszcze to:

http://www.youtube.com/watch?v=Fp2DugsWpo4

Filmik stworzyłem w listopadzie ubiegłego roku. Wspomnienia...

zuko1234 15.03.2010 17:02

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...renerem_wisly/ no to witamy ponownie :D

OPTIMUS_(konto_usunięte) 15.03.2010 17:07

Nie wierzę... niech ktoś mnie uszczypnie ....

DarekK_11 15.03.2010 21:31

Dzięki trenerze ;)

piotrek chicago 15.03.2010 21:35

dziekuje i powodzenia gdzies tam na trenerskim szlaku i do zobaczenia na R22

Mareq 15.03.2010 21:47

Przyszedł po fatalnym dla nas sezonie , był w stanie poukładać te klocki , czego efektem było zdobycie dwóch tytułów mistrzowskich po rząd .
Na pewno za to należy mu się duży szacunek .
Będę nadal uważał (mimo kilku nieciekawych wyników z tego sezonu) , że to bardzo dobry trener . Jeden z najlepszych młodych polskich trenerów .
Jednak mam podobne zdanie jak pan_premier.
Wyglądało na to , że Skorża już się wypalił jako trener Wisły . Zabrakło mu sił , koncepcji ...

W każdym razie życzę mu dużo sukcesów na dalszej drodze zawodowej . Byle nie u któregoś z naszych największych rywali ;)

No i oczywiście z całej mocy dziękuje za te piękne chwile radości , kiedy Wisła dwukrotnie sięgała po tytuł Mistrza Polski .


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl