![]() |
Cytat:
|
Czy Wieczysta może wygrać 7 ostatnich spotkań? Oczywiście, że tak.
Czy wygra? No raczej nie. Są jednak zbyt chimeryczni. Natomiast 14-15 punktów są w stanie zrobić, czyli Wisła potrzebuje 4 do awansu. No, powiedzmy 4-5. Patrząc na grę to nie będzie wcale takie łatwe zadanie, natomiast jest szansa, że uda się awans zapewnić przed ostatnim meczem z Siedlcami u siebie. Jeżeli w Chorzowie dopisze nam szczęście podobne jak w Opolu czy Bytomiu to być może przywieziemy remis. Z Puszczą u siebie nie należy spodziewać się punktów natomiast w Rzeszowie można już coś ugrać. Z Chrobrym u siebie nawet zwycięstwo jest możliwe - i to może akurat zapewnić nam już awans, bo w tzw. międzyczasie Wieczysta ma mecze z Grodziskiem i Miedzią. Jeszcze dosyć wyboista droga przed nami, mimo wszystko. |
taka ciekawostka. po 28 kolejkach z ta ilsocia punktow co tearz bylibysmy na 3 m
https://i.ibb.co/Nd7KrKvN/Zrzut-ekra...4-12-50-48.png |
Ta sama sytuacja co w esa. Liga sie wyrównała. Odra Opole w obu tabelkach na 13 miejscu , w jednej ma 26 pkt, w drugiej 37.
Wowczas w grze o top6 bylo 6 zespołów, dzis 12. Lech Poznan z obecnym dorobkiem byłby na 4 miejscu w poprzednim sezonie w ekstraklasie. |
5 pkt w ostatnich 6 meczach to zdobyliśmy nawet za Alberta.
Zanim ktoś napisze w ramach bycia kontrowersyjnym,że wtedy gra była lepsza powiem wprost-nie ośmieszajcie się. |
Ale trzeba pamiętać, że top3 na koniec roku było:
Kod:
2024/25 (1.1.2025) |
Z tą Wieczystą to też śmiała teza zważywszy na fakt ,że w tym sezonie seria zwycięstw to 3 z rzędu a równie często notowali serię porażek.Akurat oni maja jeszcze dość wyboisty terminarz w przeciwieństwie do Śląska.
Moim zdaniem natomiast Maliniaki wy.......ą się na jakimś Mielcu czy Łęcznej. |
Bilans 3-2-1 daje nam matematyczne 1 miejsce
Bilans 2-1-3 tudzież 1-4-1 daje nam matematyczny awans Przekonanie że kwestia czasu jest mijanka przez Śląsk jest zabawna, bo nawet jesli zalicza świetna serie 4-2-0 to nam wystarcza w zupełności 1-4-1 do obrony 1 miejsca, czyli te juz słynne 7/18 możliwych punktów. Jak trzeba to sie pewnie zepniemy w ostatnim meczu z Pogonia Siedlce i zrobimy to 1 miejsce. |
1 miejsce nie ma absolutnie żadnego znaczenia (poza symbolicznym i ambicjonalnym).
Na ten moment Wieczysta może zrobić 64 i to jest maks ze wszystkich drużyn spoza TOP2, więc 7 pkt daje nam matematyczny awans. Nawet remis odejmuje aptekarzom z tego thresholdu 2 pkt. A co za tym idzie, wystarczy, że Wieczysta zremisuje conajmniej 2 mecze i ten próg już spada do równych 60 pkt. Gdybyśmy byli w gazie, bez kontuzji i z fantastyczną rundą za soba to bylbym absolutnie pewien ze klepniemy ten awans w 2 najblizszych meczach. No ale nie jesteśmy. I ja wiem, że scenariusz w którym Śląśk i Wieczysta/Chrobry zaczynaja wszystko wygrywać a my wszystko przegrywać jest mało prawdopodobny, ale istnieje. Przypominam tylko, że rok temu straciliśmy inwestora na wskutek zadławienia się podczas obiadu. Jak nieprawdopodobny scenariusz to był to chyba nikomu nie muszę tłumaczyć, ale się wydarzył... Dużo kibiców Wisły ma po prostu uraz do tego wszystkiego co działo się w ostatnich latach. Gdzie wydawało się, że już nic nam nie zabierze jakiegoś sukcesu a jednak, a to Mikulec złamał nogę w barażu, a to jak na złość z Puszczą nic nie chciało wpaść, a to znowu w kluczowym momencie sezonu zaliczylismy 3 porażki z rzędu i rozpoczęliśmy serie chyba 5 czy 6 meczów z czerwonymi kartkami pod rząd. W tym klubie nieprawdopodobne rzeczy dzieją się non stop (niestety w negatywnym kontekście), więc mimo tego, że na 10k symulacji Wisła wypada z TOP2 w 10 z nich, to wciąż każdy z nich może się wydarzyć. |
Cytat:
|
W sumie zawsze to jakiś postęp, skoro od wymyślania statystycznych układów, które jakimś cudem dają nam awans w poprzednich sezonach, przeszliśmy do liczenia takich układów, które jakimś cudem nas awansu pozbawiają.
W praktyce brakuje nam na tę chwilę 1 (słownie: jednej) wygranej w 6 ostatnich kolejkach, podpartej może jakimś remisem do tego, żeby układy te były z gatunku wyjątkowego zbiegu pechowych okoliczności. Przy okazji tworzenia takich układów zwracam uwagę na to, że Wieczysta i Chrobry grają w ostatniej kolejce ze sobą, co by oznaczało, że praktycznie tylko jedna z tych dwóch drużyn może nam namieszać, o ile oczywiście spełnimy to kryterium, o którym pisałem wyżej. Co do reszty drużyn walczących, będę zdziwiony, jeśli na koniec przekroczą 56 punktów. |
Cytat:
|
Ja się zastanawiam kiedy (i czy) rozkraczy się Śląsk. Idzie im dobrze od początku rundy więc pierwszoligowa tradycja nakazuje, że muszą złapać zadyszkę i zacząć rozdawać punkty.
Całej rundy dobrze nie gra prawie nikt. Pamiętny marsz GKSu to anomalia. |
Cytat:
|
Cytat:
A co do Śląska to jest on w tym samym miejscu co my w 2023 na wiosnę, z tą różnicą, że mają zdecydowanie lepsze miejsce startowe. Złapali formę, nakręcili pozytywną atmosferę no i przypieczętowali to serią. Myślę, że spokojnie zrobią między 62-65 punktów. Będą już lecieć równo z każdym do końca. |
No może tak być że dociągną to do końca a może też że nie.
Polonię rozgromili ale z Siedlcami mieli przychylnego sędziego który nie podyktował ewidentnego karnego dla Pogoni. Ciekawy jestem jak im pójdzie z Łęczną, Mielcem i ŁKSem. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Scenariusza w którym mecz z Siedlcami mialby decydować o awansie wolę sobie nawet nie wizualizować. |
Cytat:
|
Po remisie w Chorzowie wiemy, że "miłość jest cierpieniem".
Kod:
razem dom wyjazd |
Wnioski po 29 kolejce w niedzielę:
1. 6 punktów daje matematyczną gwarancję awansu. 4 punkty jeśli nie przegramy u siebie z Chrobrym. 2. Awansujemy po meczu z Puszczą (30 kolejka) jeżeli zajdą wszystkie poniższe a. wygramy z Puszczą b. Chrobry przegra z Polonią w Warszawie c. Miedź nie wygra jutro z Łęczną lub nie wygra za tydzień w Siedlcach d. Wieczysta nie wygra zaległego meczu z Polonią Bytom 23 kwietnia (czwartek) lub nie wygra z Tychami. Oba domowe. |
Matematyczny pewny awans:
2-0-3 1-3-1 Matematyczne 1 miejsce 2-2-1 3-0-2 No a po prawdzie to może być juz w przyszły weekend po zabawie |
2 drużyna nie przekroczy granicy 60 pkt.Moge się zalozyc.
|
Matematyczny pewny awans:
0-5-0 Jeżeli nie przegrywamy z Chrobrym to jeszcze: 0-4-1 1-1-3 |
Ależ staliśmy się ambitni :).
Ta jazda na remisach to rozumiem zasługa Pana Trenera Jopa. Ale uspokoję was, to ciułanie remisów będzie potrzebne o ile goniące drużyny wygrają wszystko do końca. Co się nie wydarzy. |
Drozd, w tym temacie mamy głęboko w d...e czy trener sobie radzi czy nie radzi. Jak również czy zawodnicy są słabi, czy kontuzjowani, czy mają problem z ambicją.
Tu się bawimy liczbami. Jak masz jakieś fajne liczby nt. gry zespołu to wrzucaj. |
Jest jedna liczba.
3 Jeżeli wygramy jakiś mecz to awansujemy :). Mogę się założyć. |
Nie będę się zakładał, ale wydaje mi się, że w tym sezonie do awansu wystarczy mniej niż 60 pkt.
|
Jak nie chcemy czekać do 34 kolejki to należy wygrać najbliższy mecz, w porywach dwa.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:06. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl