![]() |
Cytat:
Chodzilo mi o dodatkowy rok. |
Eeeeeee tam.... Ludzie nikomu nie zależy na tym ,żeby sprawę stadionu Wisły Kraków pod względem wielopłaszczyznowym doprowadzić do końca w sposób profesjonalny. Piaskownica i tyle. Dla mnie rzeczą nie pojętą jest jak można budować dwa stadiony jednocześnie. Porąbany pomysł organizacyjnie. Skupić się na jednym pod każdym względem dopiero następny zaczynać. A tak to mamy dwa rozgrzebane place budowy i perspektywę kolejnego roku w Sosnowcu. To jest poważne podejście do sprawy. Jaja jakieś. Ile klub na tym traci a wszyscy zadowoleni z siebie. Jak sobie pomyśle ,że 2010 rok znowu spędzimy w jakieś dziurze w ziemi to mnie szlag trafia. Śmieszne jest to ,że ktoś liczy ,że nasi Wiślaccy zarządcy zrobią tutaj jakiś mega pomysł na eksploatacje tego stadionu. Z czym do gości? Cała ta organizacja to wygląda jak ta "buda z kiełbasą". Jeszcze tylko przyczepy kempingowej brakuje.
|
Cytat:
|
Cytat:
Co do trybuny północnej. Tam nie ma czego zagospodarować - wewnątrz nie ma dosłownie nic, poziom 00 to najnormalniejszy grunt, poziom +1 nie jest zalany - to tylko stalowe dźwigary pod budowę kondygnacji. Do tego trzeba zrobić wszelkie łącza wodne, kanalizacyjne, elektryczne, zakupić klimatyzację. Koszt tych prac sięgnie pewnie ponad 10mln PLN. Co trzeba wewnątrz zbudować? 00 - toalety, punkty gastronomiczne z zapleczem, punkt medyczny, magazyny. +1 - tutaj jest przestrzeń do wykorzystania, oficjalny sklep Wisły Kraków + klub kibica (w tym pub). Co do operatora stadionu - wprost TRZEBA wyłonić zewnętrznego jak chociażby we Wrocławiu, bez niego stadion będzie nierentowny. Gdyby Wisła została operatorem stadionu mogłaby kosić niezłą kasę, bo jest na czym - ponad 30 skyboxów, sporo przestrzeni biurowej, można na stadionie zorganizować inne imprezy. Jakoś nie wierzę, że zarząd Wisły podoła temu zdaniu patrząc na sposób prowadzenia marketingu i zabieganie chociażby o dokończenie budowy stadionu pod klucz. |
Cytat:
żydki podeszły do sprawy w sposób profesjonalny - firma która wygrała projekt jest znanym projektantem stadionów w Hiszpanii, a u nas....wybrano dziada Obtułowicza, słynnego z budowy kościoła i muzeum. Druga sprawa - profesur łazi koło stadionu jak koło jajka - u nas wygląda na to że nie ma ani 1 kompetentnej osoby, która by się tym zajmowała. Mam takie wrażenie że to co się będzie działo z naszym stadionem , przebije wszystkie inne niechlubne historie z ostatnich lat nastu w naszym klubie. |
Cytat:
Co do skyboxów to Wisła będzie z nich kosiła kasę. Przestrzeń biurową to nie problem wynająć, ale imprezy to już ciężki orzech do zgryzienia dla Wisły. Bo niby jak klub piłkarski miałby się zająć organizowaniem koncertów muzycznych itp?? Chyba że podpisałby umowę z jakąś inną firmą zajmującą się tego typu imprezam to może by coś z tego wyszło. |
Cytat:
Bo u nas w zarzadzie sami madrale ktorzy potrafia zmieniac prezesow i ich stołki. A jak przyjdzie cos zrobiic,cos dac od siebie,czyms sie zainteresowac,cos zadzialac w koncu dla dobra klubu w ktorym sie pracuje to nie ma nikogo . |
Cytat:
|
Na trybunie E nie byłem, jeśli są tam tego typu pomieszczenia lecz po prostu nie wykorzystane, a gastronomia jest w namiocie przed trybuną, to wolę tego nie komentować. Zdrowy rozsądek mi po prostu podpowiada, że w sytuacji gdy na trybunie są punkty gastronomiczne to są one wykorzystywane, gdy nie ma wtedy mała gastronomia ląduje w namiotach.
http://img715.imageshack.us/img715/3059/gastr.th.jpg (jeden z punktów gastronomicznych trybuny zachodniej, na wschodniej są takie same) W internecie brak jakichkolwiek informacji na temat tej trybuny, tym bardziej rzutów pokazujących rozmieszczenie pomieszczeń. |
wogole ten aspen to ma jakis dozywotni monopol na 'catering' na naszym stadionie? przydal by sie jakis nowy przetarg moze jakas firma z troche innym lepszym podejsciem do tego by to wygrała
|
Cytat:
Jakim jeszcze poważnym problemem mnie to forum zaskoczy?:shock::lol: Byłeś kiedyś chłopie na wyjeździe? Jadłeś równie dobrze i równie niedrogo jak na Wiśle? Co jest złego w tej firmie? Karkówka, kiełba, szaszłyki, pieczywo. Chcesz zupę i schabowego z ziemniakami i surówką, to idź do knajpy, a nie na mecz. |
taaa może od razuz napisz ze w ogóle po co catering, a kiełbaski są dla januszy. Ja mam dość czekania w kolejce 15 minut po zimną kiełbaskę i cole w której jest więcej piany niż napoju, bo nikt nie umie sobie poradzić z dystrybutorem.
|
Cytat:
Możliwe że się mylę jeśli ktoś byłby w stanie to proszę o odniesienie się do moich spostrzerzeń. |
Cytat:
Na nowych trybunach wschodniej/zachodniej punkty gastronomiczne zostaną zbudowane i wyposażone, ich operator (czyli np. Aspen) po prostu będzie sprowadzał produkty, przygotowywał je w punktach i sprzedawał. |
Cytat:
Zadaj sobie pytanie, czy długie kolejki to wina firmy cateringowej, czy zarządcy stadionu, albo samego stadionu, na którym nie da się odpowiednio umieścić stanowisk z żarciem? A z żarcia na Wiśle zawsze jestem zadowolony, chociaż rzadko jadam. |
Zostaną zbudowane i wyposażone przez operatora który będzie nim zarządzał. Nic nie stoi na przeszkodzie aby ten sam operator, albo nawet lepiej żeby inny, takie punktu zabudował na istniejących trybunach
|
Kto w ogóle z ramienia klubu jest odpowiedzialny za sprawy związane ze stadionem?? Niestety na stronie głównej prózno tego szukać. Tam jeszcze Wilczek jest prezesem ;]
Tak w ogóle dzisiaj ładne pogoda, a na budowie oprócz narożnika nic. Za tydzień mina 2 miesiące od czasu kiedy nic się nie dzieje. |
Cytat:
|
Cytat:
Punkty gastronomiczne na trybunach E/W na Reymonta też będą wyposażone, a operator po prostu będzie ich używał. To jest coś co musi być gotowe razem ze stadionem, aby zaraz po odbiorach można było rozegrać mecz a kibice mieli dostępny catering. |
Cytat:
A jeśli taki operator sam zbuduje punkty gastronomiczne i będą kiepskiej jakości, to też będziecie płakać, że kiłbaska za zimna i chcecie jego zmiany? No i na koniec- Ultrasie Nowa Huta- osoba z takim podpisem najgłośniej się skarży na to, że kiełbaska na stadionie jest za zimna. Hehe. Ironia losu, nie? |
Cytat:
|
chyba nie bardzo orientujesz się w tych sprawach. Powierzchnia komercyjna w większości wypadków wykonywana jest w tak zwanym standardzie developerskim. Nikt nie będzie wykańczał pod klucz powierzchni, gdzie nie wiadomo co tam będzie. Zajmuje się tym przyszły najemca, i koniec.
Do Dudi. A co człowiek nie może być głodny?? Niektórzy na mecze muszą wyrywać się z pracy/uczelni. Nie maja czasu aby zjeść obiad czy przyjechać na stadion na 2 godziny przed meczem. Zreszta co ja Ci się będę tłumaczył. |
Cytat:
Jeśli są instalacje podciągnięte pod punkty gastronomiczne a ich nie wybudowana to oznacza tylko tyle, że zostały one zaprojektowane a inwestor nie zdecydował się na realizację. Z tego co mi świta, to na trybunie południowej najpierw oddano do użytku klatki schodowe i toalety, resztę przestrzeni miano zagospodarować później. O ile piętro zagospodarowano (jest tam chyba siłownia) o tyle punktów gastronomicznych już nie wybudowano. Żadnych zdjęć w internecie z wnętrza tej trybuny też niestety nie ma. Aspen jako operator nie wsadzi do środka namiotu i nie zacznie przyrządzać dań. Aby wewnątrz przygotowywać posiłki muszą zostać wybudowane punkty gastronomiczne z zapleczem, przejść odbiory i zostać dopuszczone do użytku. Aspen dostał zlecenie na przygotowywanie posiłków na zewnątrz i tak też je przygotowuje. Stawiają tymczasowy namiot z atestem i tam przygotowują i sprzedają posiłki, po czym go sprzątają i mogą jechać z nim na drugi kraniec Polski. Punkt gastronomiczny ma stałe wyposażenie, którego się nie usuwa. Jeśli jeden operator się nie podoba zostaje wynajęty kolejny i on przygotowuje posiłki. Cytat:
W stanie deweloperskim oddawane są biura, miejsca na kluby fitness, miejsce na muzeum, sklep czy jakąkolwiek inną działalność która jest tylko dodatkiem na stadionie. |
panie Dudi jest XXI wiek i jesli już akurat mam ochote zjesc ta kiełbache i wypic cole to wybacz ale chciałbym to zrobic w warunkach normalnych nie wymagam schabowego jak napisałes wymagam by cena za ktora owa kiełbacha jest a tanie nie jest mogła wyladowac w moim brzuchu w przyzwoitych warunkach bez stania w kolejce z przepychaniem sie do jednego stanowiska przez 15 minut gdy jak ją dostane to nawet nie ma gdzie jej połozyc i normalnie zjesc komicznie to wyglada jak ludzie jedza na murkach trzymaja to w rekach cali sa uwaleni z tego połowa osob idzie z ta kielbacha na trybune przeciska sie wszyscy w kolo sa w tluszczu i musztardzie a nastepnie wsystkie talezyki i kubki laduja miedzy rzedami czy wymagam za duzo? nie sadze wystarczyłoby wiecej stanowisk parenascie stolikow nawet stojacych a nie kiełbacha podawana przez dziure w siatce
|
A czy projekt wnętrza trybuny północnej (która nie ma zaplecza) jest wykonany??
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
I zresztą jaka praktyka? Obserwuję/obserwowałem budowy wielu obiektów nie tylko w Polsce, nigdy nie obiło mi się o uszy aby zewnętrzny inwestor dokładał do budowy punktów gastronomicznych/toalet. Ja wiem, że na starych stadionach w Polsce gastronomię przywoziła ze sobą firma - to po prostu tymczasowe przenośne namioty. Wszelkie nowoczesne stadiony posiadają własne stałe punkty gastronomiczne, wraz z systemem płatności bezgotówkowych, to jest już standard aby sprzedaż odbywała się sprawnie. Punktów gastronomicznych nie ma wiele na żadnym stadionie, aby sprzedaż odbywała się płynnie wprowadzone zostają systemy płatności bezgotówkowych. Pieniądze idą najpierw do operatora stadionu (tudzież dzierżawcy) a ten rozlicza się z firmą odpowiedzialną za catering. Pomijam kwestię restauracji na stadionach, to zupełnie inna sytuacja. Cytat:
|
Cytat:
Nie miałem na myśli aż takiego "miejsca". Chodziło mi bardziej o coś w rodzaju lady wzdłuż ściany, na której można by położyć tackę z żarciem i postawić kubek z colą. Na Barcelonie takie coś było bodajże. |
Cytat:
|
Cytat:
|
właśnie o tym samym mowilem pare postów wyżej
|
Po gorącym odgazowanym Pepsi wypitym w Sosnowcu w przerwie meczu z Levadią, plus kiełbasą zjedzoną przed meczem, wszystko serwowane na Reymonta wydaje mi się królewskim daniem podawanym na złotej tacy.
Wszystko co piszecie o jedzeniu jest na chwilę obecną mało ważne, ważny jest stadion oddany w terminie i w miarę skończony. Reszta sie dotrze. |
Widzę, że ktoś poruszył temat firmy cateringowej na naszym stadionie. Chciałem się podpiąć pod pozytywną opinię o Aspenie. Zrobić więcej okienek i problem się rozwiąże, a jakość jedzenia w porównaniu do stadionów na których byłem jest na prawdę wysoka. Kiełbacha pierwsza liga.
|
cola colą ale do kiełbasy powinna być piana
|
Cytat:
|
Cytat:
A to, że zaplecze lepiej zbudować od razu i nie liczyć na gruszki na wierzbie pokazał przykład trybuny północnej. Zresztą i tak tutaj nie ma co filozofować, w chwili gdy stadion zostanie oddany do użytku przynajmniej na trybunach E/W kibice dostaną wygodne warunki. Trzeba zabiegać o budowę wnętrza trybuny północnej, a jak się teraz okazało jeszcze o budowę punktów gastronomicznych wewnątrz południowej. To trzeba zrobić do czasu oddania stadionu, inaczej nie będzie ciekawie - północna zostanie wyłączona z użytku, a na południowej prędko się punktów gastronomicznych nie doczekamy - wątpię aby trybuna dostała zgodę na użytkowanie wnętrza gdy tam będą toczyć się dosyć szerokie prace budowlane. Żeby sprzedaż odbywała się sprawnie potrzeba 2 rzeczy - odpowiedniej liczby punktów gastronomicznych z odpowiednim zapleczem (żeby nie zdarzały się sytuację, iż zabraknie dla kogoś oraz dania były szybko przyrządzane) oraz bezgotówkowego systemu płatności. O ile to pierwsze będzie na nowych trybunach, o tyle to drugie jest niepewne - nie wiadomo czy zostanie ujęte wraz z ogłoszeniem przetargu na monitoring i kołowroty, chociaż rozsądek podpowiada, iż powinno. Odpowiedź na najnowszą interpelację powinna rozwiązać tę kwestię. Później trzeba zabiegać o budowę punktów gastronomicznych trybuny południowej oraz całego wnętrza trybuny północnej. To trzeba wymusić do czasu oddania stadionu, który prawdopodobnie znacznie się przedłuży. |
Troszkę odbiję od głównego tematu.
W dzisiejszym przeglądzie sportowym, napisane jest że od piątku mają przeprowadzać instalacje systemu podgrzewania i samą murawę. A co mnie zdziwiło i jednocześnie ucieszyło, że planowane jest wpuszczanie 325 kibiców gości - bo przynajmniej tak przestawiają sytuacje w pierwszym meczu jaki rozegra tam Cracovia z Legią. |
a czemu Cie ucieszyło?ustawkę już jakąś planujesz?
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:34. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl