Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

63.5 Kg 15.02.2010 19:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafil (Post 855083)
Półtora roku gwoli ścisłości. Ale wg tego artykułu nie jest przesądzone, że nie będziemy grać na Hutniku, są na to szanse.

Tak tak
Chodzilo mi o dodatkowy rok.

Bronex 15.02.2010 20:42

Eeeeeee tam.... Ludzie nikomu nie zależy na tym ,żeby sprawę stadionu Wisły Kraków pod względem wielopłaszczyznowym doprowadzić do końca w sposób profesjonalny. Piaskownica i tyle. Dla mnie rzeczą nie pojętą jest jak można budować dwa stadiony jednocześnie. Porąbany pomysł organizacyjnie. Skupić się na jednym pod każdym względem dopiero następny zaczynać. A tak to mamy dwa rozgrzebane place budowy i perspektywę kolejnego roku w Sosnowcu. To jest poważne podejście do sprawy. Jaja jakieś. Ile klub na tym traci a wszyscy zadowoleni z siebie. Jak sobie pomyśle ,że 2010 rok znowu spędzimy w jakieś dziurze w ziemi to mnie szlag trafia. Śmieszne jest to ,że ktoś liczy ,że nasi Wiślaccy zarządcy zrobią tutaj jakiś mega pomysł na eksploatacje tego stadionu. Z czym do gości? Cała ta organizacja to wygląda jak ta "buda z kiełbasą". Jeszcze tylko przyczepy kempingowej brakuje.

jaszczur90 15.02.2010 20:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronex (Post 855111)
Eeeeeee tam.... Ludzie nikomu nie zależy na tym ,żeby sprawę stadionu Wisły Kraków pod względem wielopłaszczyznowym doprowadzić do końca w sposób profesjonalny. Piaskownica i tyle. Dla mnie rzeczą nie pojętą jest jak można budować dwa stadiony jednocześnie. Porąbany pomysł organizacyjnie. Skupić się na jednym pod każdym względem dopiero następny zaczynać. A tak to mamy dwa rozgrzebane place budowy i perspektywę kolejnego roku w Sosnowcu. To jest poważne podejście do sprawy. Jaja jakieś. Ile klub na tym traci a wszyscy zadowoleni z siebie. Jak sobie pomyśle ,że 2010 rok znowu spędzimy w jakieś dziurze w ziemi to mnie szlag trafia. Śmieszne jest to ,że ktoś liczy ,że nasi Wiślaccy zarządcy zrobią tutaj jakiś mega pomysł na eksploatacje tego stadionu. Z czym do gości? Cała ta organizacja to wygląda jak ta "buda z kiełbasą". Jeszcze tylko przyczepy kempingowej brakuje.

Ironia w tym, że budowa stadionu Cracovii idzie zgodnie z planem.. są fundusze.. termin oddania to wrzesień ( część sportowa) . Wszystko jest zaplanowane, Cracovia już podpisała umowę dzierżawy.. tam włodarze myślą z wyprzedzeniem.. Więc o parodii budowy można tylko mówić w przypadku naszego stadionu ( notabene budowany już 6 lat )

PiotrG 15.02.2010 22:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 855034)
Ale przecież Wisła miała uregulowany czynsz z miastem czyli cały czas mogła operować powierzchnią trybuny południowej.

Jeśli nie ma wybudowanych wewnątrz punktów gastronomicznych (a te będą na trybunach E/W) nie ma jak tam prowadzić sprzedaży, więc automatycznie ta wyleciała poza trybunę. Budowa (o ile zostawiono na nie miejsce) to też niemały koszt.

Co do trybuny północnej. Tam nie ma czego zagospodarować - wewnątrz nie ma dosłownie nic, poziom 00 to najnormalniejszy grunt, poziom +1 nie jest zalany - to tylko stalowe dźwigary pod budowę kondygnacji.
Do tego trzeba zrobić wszelkie łącza wodne, kanalizacyjne, elektryczne, zakupić klimatyzację. Koszt tych prac sięgnie pewnie ponad 10mln PLN.
Co trzeba wewnątrz zbudować? 00 - toalety, punkty gastronomiczne z zapleczem, punkt medyczny, magazyny.
+1 - tutaj jest przestrzeń do wykorzystania, oficjalny sklep Wisły Kraków + klub kibica (w tym pub).

Co do operatora stadionu - wprost TRZEBA wyłonić zewnętrznego jak chociażby we Wrocławiu, bez niego stadion będzie nierentowny. Gdyby Wisła została operatorem stadionu mogłaby kosić niezłą kasę, bo jest na czym - ponad 30 skyboxów, sporo przestrzeni biurowej, można na stadionie zorganizować inne imprezy. Jakoś nie wierzę, że zarząd Wisły podoła temu zdaniu patrząc na sposób prowadzenia marketingu i zabieganie chociażby o dokończenie budowy stadionu pod klucz.

1q2 15.02.2010 23:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jaszczur90 (Post 855117)
Ironia w tym, że budowa stadionu Cracovii idzie zgodnie z planem.. są fundusze.. termin oddania to wrzesień ( część sportowa) . Wszystko jest zaplanowane, Cracovia już podpisała umowę dzierżawy.. tam włodarze myślą z wyprzedzeniem.. Więc o parodii budowy można tylko mówić w przypadku naszego stadionu ( notabene budowany już 6 lat )

No niestety.Najbardziej człowieka nosi jak sobie pomyśli że całe gówno w które wdepnęliśmy zaczęło się od wyboru projektanta.
żydki podeszły do sprawy w sposób profesjonalny - firma która wygrała projekt jest znanym projektantem stadionów w Hiszpanii, a u nas....wybrano dziada Obtułowicza, słynnego z budowy kościoła i muzeum.
Druga sprawa - profesur łazi koło stadionu jak koło jajka - u nas wygląda na to że nie ma ani 1 kompetentnej osoby, która by się tym zajmowała.

Mam takie wrażenie że to co się będzie działo z naszym stadionem , przebije wszystkie inne niechlubne historie z ostatnich lat nastu w naszym klubie.

crazykaro 15.02.2010 23:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 855152)
Co do operatora stadionu - wprost TRZEBA wyłonić zewnętrznego jak chociażby we Wrocławiu, bez niego stadion będzie nierentowny. Gdyby Wisła została operatorem stadionu mogłaby kosić niezłą kasę, bo jest na czym - ponad 30 skyboxów, sporo przestrzeni biurowej, można na stadionie zorganizować inne imprezy. Jakoś nie wierzę, że zarząd Wisły podoła temu zdaniu patrząc na sposób prowadzenia marketingu i zabieganie chociażby o dokończenie budowy stadionu pod klucz.


Co do skyboxów to Wisła będzie z nich kosiła kasę. Przestrzeń biurową to nie problem wynająć, ale imprezy to już ciężki orzech do zgryzienia dla Wisły. Bo niby jak klub piłkarski miałby się zająć organizowaniem koncertów muzycznych itp?? Chyba że podpisałby umowę z jakąś inną firmą zajmującą się tego typu imprezam to może by coś z tego wyszło.

Wojtas 15.02.2010 23:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 855193)
Druga sprawa - profesur łazi koło stadionu jak koło jajka - u nas wygląda na to że nie ma ani 1 kompetentnej osoby, która by się tym zajmowała.

Mam takie wrażenie że to co się będzie działo z naszym stadionem , przebije wszystkie inne niechlubne historie z ostatnich lat nastu w naszym klubie.



Bo u nas w zarzadzie sami madrale ktorzy potrafia zmieniac prezesow i ich stołki.

A jak przyjdzie cos zrobiic,cos dac od siebie,czyms sie zainteresowac,cos zadzialac w koncu dla dobra klubu w ktorym sie pracuje to nie ma nikogo .

MatMario 16.02.2010 02:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 855152)
Jeśli nie ma wybudowanych wewnątrz punktów gastronomicznych (a te będą na trybunach E/W) nie ma jak tam prowadzić sprzedaży, więc automatycznie ta wyleciała poza trybunę. Budowa (o ile zostawiono na nie miejsce) to też niemały koszt.

Byłeś ty kiedyś na stadionie na trybunie E? Widziałeś co jak jest doprowadzone czy tak piszesz że nie ma. Z tego co ja widziałem to podłączenia są wyprowadzone z posadzki, wystarczy to obudować i zamontować potrzebne urządzenia, ale o to chodzi że nikt nie widział na razie potrzeby aby przymusić Aspen do tego. Bo kibice mogą kupić sobie kiełbache przed trybuną i też będzie. Nie wyobrażam sobie że punkty gastronomiczne będą wykończone na 100% że będzie kucharza w środku tylko brakować.

PiotrG 16.02.2010 03:02

Na trybunie E nie byłem, jeśli są tam tego typu pomieszczenia lecz po prostu nie wykorzystane, a gastronomia jest w namiocie przed trybuną, to wolę tego nie komentować. Zdrowy rozsądek mi po prostu podpowiada, że w sytuacji gdy na trybunie są punkty gastronomiczne to są one wykorzystywane, gdy nie ma wtedy mała gastronomia ląduje w namiotach.
http://img715.imageshack.us/img715/3059/gastr.th.jpg
(jeden z punktów gastronomicznych trybuny zachodniej, na wschodniej są takie same)

W internecie brak jakichkolwiek informacji na temat tej trybuny, tym bardziej rzutów pokazujących rozmieszczenie pomieszczeń.

medyk 16.02.2010 11:14

wogole ten aspen to ma jakis dozywotni monopol na 'catering' na naszym stadionie? przydal by sie jakis nowy przetarg moze jakas firma z troche innym lepszym podejsciem do tego by to wygrała

pan Dudi 16.02.2010 11:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 855260)
wogole ten aspen to ma jakis dozywotni monopol na 'catering' na naszym stadionie? przydal by sie jakis nowy przetarg moze jakas firma z troche innym lepszym podejsciem do tego by to wygrała


Jakim jeszcze poważnym problemem mnie to forum zaskoczy?:shock::lol: Byłeś kiedyś chłopie na wyjeździe? Jadłeś równie dobrze i równie niedrogo jak na Wiśle? Co jest złego w tej firmie? Karkówka, kiełba, szaszłyki, pieczywo. Chcesz zupę i schabowego z ziemniakami i surówką, to idź do knajpy, a nie na mecz.

Wicked 16.02.2010 11:57

taaa może od razuz napisz ze w ogóle po co catering, a kiełbaski są dla januszy. Ja mam dość czekania w kolejce 15 minut po zimną kiełbaskę i cole w której jest więcej piany niż napoju, bo nikt nie umie sobie poradzić z dystrybutorem.

MatMario 16.02.2010 12:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 855220)
Na trybunie E nie byłem, jeśli są tam tego typu pomieszczenia lecz po prostu nie wykorzystane, a gastronomia jest w namiocie przed trybuną, to wolę tego nie komentować. Zdrowy rozsądek mi po prostu podpowiada, że w sytuacji gdy na trybunie są punkty gastronomiczne to są one wykorzystywane, gdy nie ma wtedy mała gastronomia ląduje w namiotach.
http://img715.imageshack.us/img715/3059/gastr.th.jpg
(jeden z punktów gastronomicznych trybuny zachodniej, na wschodniej są takie same)

W internecie brak jakichkolwiek informacji na temat tej trybuny, tym bardziej rzutów pokazujących rozmieszczenie pomieszczeń.

Doprecyzuje, instalacje które tam zauważyłem są wyprowadzone z posadzki, mniej więcej po środku holu, przypominające umiejscowiniem planowanie stworzenia tam punktów gastronomicznych w formie "wysp" lub czegoś w formie liter "U"

Możliwe że się mylę jeśli ktoś byłby w stanie to proszę o odniesienie się do moich spostrzerzeń.

PiotrG 16.02.2010 12:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 855271)
Doprecyzuje, instalacje które tam zauważyłem są wyprowadzone z posadzki, mniej więcej po środku holu, przypominające umiejscowiniem planowanie stworzenia tam punktów gastronomicznych w formie "wysp" lub czegoś w formie liter "U"

Możliwe że się mylę jeśli ktoś byłby w stanie to proszę o odniesienie się do moich spostrzerzeń.

Czyli najnormalniej na świecie punktów gastronomicznych nie wybudowano. Są podciągnięte instalacje pod miejsce w którym powinny się znajdować (trudno aby później miano rozkopywać posadzkę i podciągać instalację), jednak punkty gastronomiczne wewnątrz trybuny nie istnieją.
Na nowych trybunach wschodniej/zachodniej punkty gastronomiczne zostaną zbudowane i wyposażone, ich operator (czyli np. Aspen) po prostu będzie sprowadzał produkty, przygotowywał je w punktach i sprzedawał.

pan Dudi 16.02.2010 12:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 855270)
taaa może od razuz napisz ze w ogóle po co catering, a kiełbaski są dla januszy. Ja mam dość czekania w kolejce 15 minut po zimną kiełbaskę i cole w której jest więcej piany niż napoju, bo nikt nie umie sobie poradzić z dystrybutorem.


Zadaj sobie pytanie, czy długie kolejki to wina firmy cateringowej, czy zarządcy stadionu, albo samego stadionu, na którym nie da się odpowiednio umieścić stanowisk z żarciem?

A z żarcia na Wiśle zawsze jestem zadowolony, chociaż rzadko jadam.

Wicked 16.02.2010 12:10

Zostaną zbudowane i wyposażone przez operatora który będzie nim zarządzał. Nic nie stoi na przeszkodzie aby ten sam operator, albo nawet lepiej żeby inny, takie punktu zabudował na istniejących trybunach

Pero 16.02.2010 12:22

Kto w ogóle z ramienia klubu jest odpowiedzialny za sprawy związane ze stadionem?? Niestety na stronie głównej prózno tego szukać. Tam jeszcze Wilczek jest prezesem ;]
Tak w ogóle dzisiaj ładne pogoda, a na budowie oprócz narożnika nic. Za tydzień mina 2 miesiące od czasu kiedy nic się nie dzieje.

MatMario 16.02.2010 12:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 855273)
Czyli najnormalniej na świecie punktów gastronomicznych nie wybudowano. Są podciągnięte instalacje pod miejsce w którym powinny się znajdować (trudno aby później miano rozkopywać posadzkę i podciągać instalację), jednak punkty gastronomiczne wewnątrz trybuny nie istnieją.
Na nowych trybunach wschodniej/zachodniej punkty gastronomiczne zostaną zbudowane i wyposażone, ich operator (czyli np. Aspen) po prostu będzie sprowadzał produkty, przygotowywał je w punktach i sprzedawał.

Jesteś zorientowany w innych inwestycjach na innych stadionach, jak tam jest rozwiązana ta kwestia? Też punkty gastronomiczne będą wyposażone? Dla mnie jest to trochę irracjonalne, że firma otrzyma tak zagospodarowane miejsce, z urządzeniami które mogą jej być całkowicei nie potrzebne...

PiotrG 16.02.2010 12:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 855279)
Jesteś zorientowany w innych inwestycjach na innych stadionach, jak tam jest rozwiązana ta kwestia? Też punkty gastronomiczne będą wyposażone? Dla mnie jest to trochę irracjonalne, że firma otrzyma tak zagospodarowane miejsce, z urządzeniami które mogą jej być całkowicei nie potrzebne...

Punkty gastronomiczne są wyposażane już podczas budowy przez inwestora - operator tych punktów przygotowuje posiłki na tym co jest w punkcie gastronomicznym dostępne (są normy wyposażenia, to nie jakieś specjalistyczne restauracje a teoretycznie zwykłe stanowiska z kiełbasą i innymi prostymi posiłkami - mała gastronomia).
Punkty gastronomiczne na trybunach E/W na Reymonta też będą wyposażone, a operator po prostu będzie ich używał.
To jest coś co musi być gotowe razem ze stadionem, aby zaraz po odbiorach można było rozegrać mecz a kibice mieli dostępny catering.

pan Dudi 16.02.2010 12:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 855275)
Zostaną zbudowane i wyposażone przez operatora który będzie nim zarządzał. Nic nie stoi na przeszkodzie aby ten sam operator, albo nawet lepiej żeby inny, takie punktu zabudował na istniejących trybunach

Ale do tej pory ich nie było, tak? I o to są Twoje płacze z tego, co rozumiem. Co miał Aspen zrobić? Wykupić kawałek placu pod C i B, gdzie zza siatki sprzedawali kiełbę? Czy wykupić kawałek działki i postawić na niej budkę z hamburgerami i taśmociągiem, żeby każdy był zadowolony.

A jeśli taki operator sam zbuduje punkty gastronomiczne i będą kiepskiej jakości, to też będziecie płakać, że kiłbaska za zimna i chcecie jego zmiany?

No i na koniec- Ultrasie Nowa Huta- osoba z takim podpisem najgłośniej się skarży na to, że kiełbaska na stadionie jest za zimna. Hehe. Ironia losu, nie?

Pero 16.02.2010 12:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 855280)
To jest coś co musi być gotowe razem ze stadionem, aby zaraz po odbiorach można było rozegrać mecz a kibice mieli dostępny catering.

To dlaczego mimo ogromnych kosztów jakie pochłonęła trybuna południowa takiego czegoś nie wykonano. Bez konsultacji ze specjalistami Pan O. pewnie nie wiedział że takie coś jest potrzebne?? Dobrze że chociaż toalety uwzględnił??

Wicked 16.02.2010 12:43

chyba nie bardzo orientujesz się w tych sprawach. Powierzchnia komercyjna w większości wypadków wykonywana jest w tak zwanym standardzie developerskim. Nikt nie będzie wykańczał pod klucz powierzchni, gdzie nie wiadomo co tam będzie. Zajmuje się tym przyszły najemca, i koniec.

Do Dudi.

A co człowiek nie może być głodny?? Niektórzy na mecze muszą wyrywać się z pracy/uczelni. Nie maja czasu aby zjeść obiad czy przyjechać na stadion na 2 godziny przed meczem. Zreszta co ja Ci się będę tłumaczył.

PiotrG 16.02.2010 12:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 855284)
To dlaczego mimo ogromnych kosztów jakie pochłonęła trybuna południowa takiego czegoś nie wykonano. Bez konsultacji ze specjalistami Pan O. pewnie nie wiedział że takie coś jest potrzebne?? Dobrze że chociaż toalety uwzględnił??

Tego to już należy pytać się inwestora albo projektanta.
Jeśli są instalacje podciągnięte pod punkty gastronomiczne a ich nie wybudowana to oznacza tylko tyle, że zostały one zaprojektowane a inwestor nie zdecydował się na realizację.
Z tego co mi świta, to na trybunie południowej najpierw oddano do użytku klatki schodowe i toalety, resztę przestrzeni miano zagospodarować później. O ile piętro zagospodarowano (jest tam chyba siłownia) o tyle punktów gastronomicznych już nie wybudowano. Żadnych zdjęć w internecie z wnętrza tej trybuny też niestety nie ma.

Aspen jako operator nie wsadzi do środka namiotu i nie zacznie przyrządzać dań. Aby wewnątrz przygotowywać posiłki muszą zostać wybudowane punkty gastronomiczne z zapleczem, przejść odbiory i zostać dopuszczone do użytku. Aspen dostał zlecenie na przygotowywanie posiłków na zewnątrz i tak też je przygotowuje. Stawiają tymczasowy namiot z atestem i tam przygotowują i sprzedają posiłki, po czym go sprzątają i mogą jechać z nim na drugi kraniec Polski.
Punkt gastronomiczny ma stałe wyposażenie, którego się nie usuwa. Jeśli jeden operator się nie podoba zostaje wynajęty kolejny i on przygotowuje posiłki.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 855285)
chyba nie bardzo orientujesz się w tych sprawach. Powierzchnia komercyjna w większości wypadków wykonywana jest w tak zwanym standardzie developerskim. Nikt nie będzie wykańczał pod klucz powierzchni, gdzie nie wiadomo co tam będzie. Zajmuje się tym przyszły najemca, i koniec.

Punkty gastronomiczne to nie jest powierzchnia komercyjna, to są pomieszczenia niezbędne do funkcjonowania stadionu podczas meczów.
W stanie deweloperskim oddawane są biura, miejsca na kluby fitness, miejsce na muzeum, sklep czy jakąkolwiek inną działalność która jest tylko dodatkiem na stadionie.

medyk 16.02.2010 13:11

panie Dudi jest XXI wiek i jesli już akurat mam ochote zjesc ta kiełbache i wypic cole to wybacz ale chciałbym to zrobic w warunkach normalnych nie wymagam schabowego jak napisałes wymagam by cena za ktora owa kiełbacha jest a tanie nie jest mogła wyladowac w moim brzuchu w przyzwoitych warunkach bez stania w kolejce z przepychaniem sie do jednego stanowiska przez 15 minut gdy jak ją dostane to nawet nie ma gdzie jej połozyc i normalnie zjesc komicznie to wyglada jak ludzie jedza na murkach trzymaja to w rekach cali sa uwaleni z tego połowa osob idzie z ta kielbacha na trybune przeciska sie wszyscy w kolo sa w tluszczu i musztardzie a nastepnie wsystkie talezyki i kubki laduja miedzy rzedami czy wymagam za duzo? nie sadze wystarczyłoby wiecej stanowisk parenascie stolikow nawet stojacych a nie kiełbacha podawana przez dziure w siatce

Pero 16.02.2010 13:20

A czy projekt wnętrza trybuny północnej (która nie ma zaplecza) jest wykonany??

pan Dudi 16.02.2010 13:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 855299)
panie Dudi jest XXI wiek i jesli już akurat mam ochote zjesc ta kiełbache i wypic cole to wybacz ale chciałbym to zrobic w warunkach normalnych nie wymagam schabowego jak napisałes wymagam by cena za ktora owa kiełbacha jest a tanie nie jest mogła wyladowac w moim brzuchu w przyzwoitych warunkach bez stania w kolejce z przepychaniem sie do jednego stanowiska przez 15 minut gdy jak ją dostane to nawet nie ma gdzie jej połozyc i normalnie zjesc komicznie to wyglada jak ludzie jedza na murkach trzymaja to w rekach cali sa uwaleni z tego połowa osob idzie z ta kielbacha na trybune przeciska sie wszyscy w kolo sa w tluszczu i musztardzie a nastepnie wsystkie talezyki i kubki laduja miedzy rzedami czy wymagam za duzo? nie sadze wystarczyłoby wiecej stanowisk parenascie stolikow nawet stojacych a nie kiełbacha podawana przez dziure w siatce

No dobrze, ja rozumiem Twoje potrzeby, ale wydaje mi się, że pukanie z takimi pretensjami do drzwi Aspen, to po prostu pomylenie adresu. Zobacz co pisze wyżej gość znacznie lepiej zorientowany w temacie niż ja- to stadion ma zapewniać zaplecze gastronomii. A pod pojęciem zaplecze rozumiem nie tylko kuchnie itd, ale też miejsca konsumpcji, albo miejsca na te miejsca konsumpcji. ;)

Wicked 16.02.2010 13:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 855288)
Punkty gastronomiczne to nie jest powierzchnia komercyjna, to są pomieszczenia niezbędne do funkcjonowania stadionu podczas meczów.
W stanie deweloperskim oddawane są biura, miejsca na kluby fitness, miejsce na muzeum, sklep czy jakąkolwiek inną działalność która jest tylko dodatkiem na stadionie.

Tak się tylko zapytam czy znasz szczegóły umowy między inwestorem a wykonawcom, oraz miastem a Wisłą że takie rzeczy piszesz? Bo później na forum rodzą się dziwne legendy i mity odnośnie stadionu. Nie twierdze że w tym wypadku jest inaczej niż piszesz, ale też nie masz żadnego potwierdzenia swoich tez. A praktyka nie potwierdza tego co mówisz.

PiotrG 16.02.2010 13:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 855306)
Tak się tylko zapytam czy znasz szczegóły umowy między inwestorem a wykonawcom, oraz miastem a Wisłą że takie rzeczy piszesz? Bo później na forum rodzą się dziwne legendy i mity odnośnie stadionu. Nie twierdze że w tym wypadku jest inaczej niż piszesz, ale też nie masz żadnego potwierdzenia swoich tez. A praktyka nie potwierdza tego co mówisz.

Wykończenie i wyposażenie punktów gastronomicznych jest w umowie na budowę trybun E/W, tak samo jest na wszystkich innych budowanych stadionach w Polsce. To nie jest coś zależnego od umowy, mała gastronomia to część nieodłączna każdego nowoczesnego stadionu.
I zresztą jaka praktyka? Obserwuję/obserwowałem budowy wielu obiektów nie tylko w Polsce, nigdy nie obiło mi się o uszy aby zewnętrzny inwestor dokładał do budowy punktów gastronomicznych/toalet.
Ja wiem, że na starych stadionach w Polsce gastronomię przywoziła ze sobą firma - to po prostu tymczasowe przenośne namioty.
Wszelkie nowoczesne stadiony posiadają własne stałe punkty gastronomiczne, wraz z systemem płatności bezgotówkowych, to jest już standard aby sprzedaż odbywała się sprawnie. Punktów gastronomicznych nie ma wiele na żadnym stadionie, aby sprzedaż odbywała się płynnie wprowadzone zostają systemy płatności bezgotówkowych. Pieniądze idą najpierw do operatora stadionu (tudzież dzierżawcy) a ten rozlicza się z firmą odpowiedzialną za catering.
Pomijam kwestię restauracji na stadionach, to zupełnie inna sytuacja.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 855304)
No dobrze, ja rozumiem Twoje potrzeby, ale wydaje mi się, że pukanie z takimi pretensjami do drzwi Aspen, to po prostu pomylenie adresu. Zobacz co pisze wyżej gość znacznie lepiej zorientowany w temacie niż ja- to stadion ma zapewniać zaplecze gastronomii. A pod pojęciem zaplecze rozumiem nie tylko kuchnie itd, ale też miejsca konsumpcji, albo miejsca na te miejsca konsumpcji. ;)

Usiąść i zjeść przy stole podczas meczu mają zazwyczaj okazję VIPowie oraz część kibiców na trybunie klubu kibica - tam zazwyczaj jest fan pub, reszta musi się zadowolić posiłkiem na trybunach.

pan Dudi 16.02.2010 13:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 855312)
Usiąść i zjeść przy stole podczas meczu mają zazwyczaj okazję VIPowie oraz część kibiców na trybunie klubu kibica - tam zazwyczaj jest fan pub, reszta musi się zadowolić posiłkiem na trybunach.


Nie miałem na myśli aż takiego "miejsca". Chodziło mi bardziej o coś w rodzaju lady wzdłuż ściany, na której można by położyć tackę z żarciem i postawić kubek z colą. Na Barcelonie takie coś było bodajże.

Oldpara 16.02.2010 14:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 855316)
Nie miałem na myśli aż takiego "miejsca". Chodziło mi bardziej o coś w rodzaju lady wzdłuż ściany, na której można by położyć tackę z żarciem i postawić kubek z colą. Na Barcelonie takie coś było bodajże.

Taka lada jest ok. Ile razy to razy ujebałem spodnie jedząc kiełbasę na kolanach, na krzesełku na stadionie albo straciłem ją przeciskając się do swojego miejsca :/

crazykaro 16.02.2010 16:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 855334)
Taka lada jest ok. Ile razy to razy ujebałem spodnie jedząc kiełbasę na kolanach, na krzesełku na stadionie albo straciłem ją przeciskając się do swojego miejsca :/

Jak się kupuje kiełbaske na Wiśle to trzeba się z tym liczyć. Problem jest wtedy gdy czeka się 20 min na Pepsi a tuż przed tobą sprzedają ostatnią bo beczka opsutoszała a w dodtaku nie widzisz strzelonego tuż po przerwie gola. Takich problemów nie powinno być:!:

medyk 16.02.2010 20:01

właśnie o tym samym mowilem pare postów wyżej

gigant 16.02.2010 20:12

Po gorącym odgazowanym Pepsi wypitym w Sosnowcu w przerwie meczu z Levadią, plus kiełbasą zjedzoną przed meczem, wszystko serwowane na Reymonta wydaje mi się królewskim daniem podawanym na złotej tacy.

Wszystko co piszecie o jedzeniu jest na chwilę obecną mało ważne, ważny jest stadion oddany w terminie i w miarę skończony. Reszta sie dotrze.

M89 16.02.2010 22:53

Widzę, że ktoś poruszył temat firmy cateringowej na naszym stadionie. Chciałem się podpiąć pod pozytywną opinię o Aspenie. Zrobić więcej okienek i problem się rozwiąże, a jakość jedzenia w porównaniu do stadionów na których byłem jest na prawdę wysoka. Kiełbacha pierwsza liga.

moce 16.02.2010 23:47

cola colą ale do kiełbasy powinna być piana

medyk 17.02.2010 00:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez M89 (Post 855546)
Widzę, że ktoś poruszył temat firmy cateringowej na naszym stadionie. Chciałem się podpiąć pod pozytywną opinię o Aspenie. Zrobić więcej okienek i problem się rozwiąże, a jakość jedzenia w porównaniu do stadionów na których byłem jest na prawdę wysoka. Kiełbacha pierwsza liga.

w tych opiniach podanych wyzej to bardziej chodzi o warunki w jakich sie ją je brak stolikow chociazby ja gdzies polozyc, smiesznie mala liczba 'okienek' itp.

PiotrG 17.02.2010 01:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 855461)
Wszystko co piszecie o jedzeniu jest na chwilę obecną mało ważne, ważny jest stadion oddany w terminie i w miarę skończony. Reszta sie dotrze.

Zaprzeczasz sam sobie. Oddanie stadionu to między innymi przygotowanie pomieszczeń dla kibiców, a tymi są toalety i punkty gastronomiczne.
A to, że zaplecze lepiej zbudować od razu i nie liczyć na gruszki na wierzbie pokazał przykład trybuny północnej. Zresztą i tak tutaj nie ma co filozofować, w chwili gdy stadion zostanie oddany do użytku przynajmniej na trybunach E/W kibice dostaną wygodne warunki. Trzeba zabiegać o budowę wnętrza trybuny północnej, a jak się teraz okazało jeszcze o budowę punktów gastronomicznych wewnątrz południowej. To trzeba zrobić do czasu oddania stadionu, inaczej nie będzie ciekawie - północna zostanie wyłączona z użytku, a na południowej prędko się punktów gastronomicznych nie doczekamy - wątpię aby trybuna dostała zgodę na użytkowanie wnętrza gdy tam będą toczyć się dosyć szerokie prace budowlane.
Żeby sprzedaż odbywała się sprawnie potrzeba 2 rzeczy - odpowiedniej liczby punktów gastronomicznych z odpowiednim zapleczem (żeby nie zdarzały się sytuację, iż zabraknie dla kogoś oraz dania były szybko przyrządzane) oraz bezgotówkowego systemu płatności. O ile to pierwsze będzie na nowych trybunach, o tyle to drugie jest niepewne - nie wiadomo czy zostanie ujęte wraz z ogłoszeniem przetargu na monitoring i kołowroty, chociaż rozsądek podpowiada, iż powinno. Odpowiedź na najnowszą interpelację powinna rozwiązać tę kwestię.
Później trzeba zabiegać o budowę punktów gastronomicznych trybuny południowej oraz całego wnętrza trybuny północnej. To trzeba wymusić do czasu oddania stadionu, który prawdopodobnie znacznie się przedłuży.

SZYMEK_TSW 17.02.2010 11:14

Troszkę odbiję od głównego tematu.

W dzisiejszym przeglądzie sportowym, napisane jest że od piątku mają przeprowadzać instalacje systemu podgrzewania i samą murawę. A co mnie zdziwiło i jednocześnie ucieszyło, że planowane jest wpuszczanie 325 kibiców gości - bo przynajmniej tak przestawiają sytuacje w pierwszym meczu jaki rozegra tam Cracovia z Legią.

bravelukas 17.02.2010 12:17

a czemu Cie ucieszyło?ustawkę już jakąś planujesz?

Kamil 17.02.2010 12:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bravelukas (Post 855673)
a czemu Cie ucieszyło?ustawkę już jakąś planujesz?

tak, banda na bandę


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:34.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl