![]() |
Myślę, że u siebie możemy pokonać Fulham i Odense, trudno będzie z Twente, ale na wyjazdach wygląda to miernie. Jedynie w Danii możemy się pokusić o korzystny rezultat, a w Anglii będzie niemiłosiernie ciężko. Przestrzegam przed Twente, bo to drużyna lepsza od PSV i sportowo porównywalna do Ajaxu, niesamowicie się rozwinęła w ostatnich latach
|
Wyniki FC Twente Enschede po trzech kolejkach Eredivisie:
NAC Breda-FC Twente Enschede 0:1 FC Twente Enschede-AZ Alkmaar 2:0 SC Heerenveen-FC Twente Enschede 1:5 Szczególnie na duży szacunek zasługuje wygrana 1:5 z Heerenveen. Należy uważać na Marka Janko, który po trzech seriach spotkań w lidze holenderskiej ma już 4 gole na swoim koncie, lecz połowa z nich padła po rzutach karnych. |
Cytat:
|
wiadomo jaka stacja będzie pokazywać mecze Wisły w fazie grupowej na europejskich arenach???
|
pierwszy mecz z Odense gramy bez Meliksona i Sobolewskiego
poprawcie jak się mylę? |
nie mylisz sie
|
Wreszcie w tym roku mamy szczęście w losowaniach!!..narazie nie bardzo umiemy z niego skorzystać. Jeśli zagramy jednak tak jak z APOEL-em nie mamy szans na sukces. Nasi muszą nauczyć się grać...przede wszystkim na wyjazdach. Coś musi się zmienić w głowach naszych piłkarzy.głównie w tym problem... Mam nadzieje, że nie jesteśmy po prostu zbyt słabi na europejskie wojarze. Myślę, że dwa, trzy pierwsze mecze w LE dadzą odpowiedź na te pytania.
|
No to jubileuszowy mecz w Londynie. Szkoda że nie w Krakowie.
A z innych ciekawostek: 1. Mamy największy stadion w grupie :D 2. Fulham jest najstarszym zawodowym klubem w Londynie, a my jak wiadomo w Krakowie więc będzie pojedynek najstarszych. ;) |
Cytat:
Z terminarza wynika ciekawa rzecz. Mianowicie, na wyjezdzie z Twente bedziemy grac 4 dni po ich wyjazdowym meczu w lidze z Ajaxem. Z kolei 3 dni przed naszym wyjazdowym z Legia:-/ Natomiast ostatni mecz u siebie z Twente w grudniu bedziemy grali 3 dni przed ich wyjazdowym meczem z Feyenoordem. Moze wiec w obu przypadkach nie beda grac na maxa (tak, ludze sie:D). Terminarz wg mnie korzystny dla nas. Pokonac Odense by zaczac od zwyciestwa. Jesli marzymy o wyjsciu z grupy to u siebie musimy ugrac minimum dwa zwyciestwa a z wyjazdow tez byloby dobrze przywiezc jakas "trojke". |
Cytat:
|
Jeśli wygramy pierwszy mecz , to potem nam się rozgrwka ułoży arcy ciekawie .
z terminarza troche widać , że mecz 5 kolejki z Odense na wyjeździe będzie meczem o wszystko całkiem możliwe też , że nasz ostatni mecz z Twente będzie... meczem o pietruszke dla holendrów . Ze starć Twente - Fulham , gdzie obie ekipy będą na 100% zmobilizowane , Twente powinno sobie podardzic . Oczywiście to założenie czysto teoretyczne . Nie zdziwię się jeśli Fulham podejdzie do meczów z nami jak do spotkań II kategorii , jak Man City z Lechem rok temu . |
2 zwyciętwa z Odense 2 zwycięstwo z Fullham które gra na kilku frontach( liga i angielskie puchary no i LE) i bynajmniej 1 zwycięstwo z Twente i Wisła miała by udane święta.
Karherop co do Fullham to raczej lepiej nie lekceważyć rywala.Fullham może wyjść co prawda w rezerwowym składzie ale tylko w jednym wyjazdowym spotkaniu z Wisłą by sprawdzić rywala ale u siebie raczej nie odpuszczą.Na szczęście rywal Twente jest z Holandii więc jest do rozpracowania prze Holenderski duet z Krakowa i przy dobrym rozpracowaniu można jeden mecz z Twente wygrać.A co do Odense to nie APOEL ani Barcelona i jest w zasięgu Wisły |
Cytat:
|
Trochę nie rozumiem ludzi co tak narzekają, to może lepiej byśmy trafili do gr A z Rubinem Kazań i Totenhamem, gr D z mocnym Lazio i Sportingiem, E - Besiktas, Kijów, I Udinese, Atletico, Rennes? Owszem mogliśmy trafić ciut lepiej ale nie jest źle. Z każdym rywalem Wisła może nawiązać wyrównaną walkę u siebie. Liczę wobec tego na przedział 5-7 pkt u siebie. Na wyjeździe będzie cieżko szczególnie w Holandii, ale np już w Danii i Anglii szansa na 2-4 pkt jest.
Moja chłodna ocena: Twente zdecydowany faworyt do awansu Fulham, Wisła- wg mnie zespoly na podobnym poziomie Odense- półklasy niżej niż w/w 2 ekipy. Pomiędzy tymi 3 ekipami będzie walka o drugą lokatę. |
Cytat:
myślę że puszczą Wisłę w otwartym , Legię zreszta też powinni ( jak się godziny nie będą pokrywać ) chyba że znowu wyjadą z jakimś serialem |
Lipna grupa. Wymagające zespoły, a mało medialne. Myślałem, że coś natrzaskamy do rankingu, skoro już się znaleźliśmy w LE, a nie LM. Ale patrząc na przeciwników nie spodziewam się więcej jak 3 punktów. Raczej żaden z tych zespołów nie wyłoży na te rozgrywki lachy. Jak zrobiliby to Włosi czy np Tottenham. Więcej, każdy z nich ma coś do udowodnienia w LE : jako szansę rehabilitacji (Twente) lub pokazania się w Europie (Odense). Jedynie Fulham może lekko odpuścić, chociaż to nie jest górna połówka Premiership więc być może będą chcieli sobie odbić, że w lidze dostają po łbie.\
Także..pff. Lepiej się skupić na lidze :D |
po to były kolorowe kulki dziś, by drużyny z tego samego kraju nie grały o tej samej porze. Jak Wisła o 19 to Legia o 21:05 i na odwrót. Wszystko robione jest pod kibiców.
|
Nie doceniacie Fulham strasznie. Przerażające. Przypomnę tylko, że Fulham jest finalistą Ligi Europy z przed dwóch lat. To że bronią się przed spadkiem w angielskiej ekstraklasie nie świadczy o niczym. Twente bardzo mocne, akurat trafiliśmy na nich kiedy mają najlepszy okres w swojej historii (prawie najlepszy w 75' finał pucharu UEFA). Odense to klub na naszym poziomie aktualnie z tym że mocno nieprzewidywalny. Mogą wygrać z każdym.
Ten hurra optymizm niektórych zadziwiający. Patrząc realnie będziemy mieli ciężkie mecze. Grupa w której może się wszystko zdarzyć i awans żadnej z tych ekip nie będzie zaskoczeniem. |
Cytat:
Nikt nie wyjdzie przed nami i się nie położy. Ale z każdym z tej grupy można wygrać u siebie i powalczyć o remis na wyjeździe. |
To już nie jest to samo Fulham co dwa sezony temu. Najmocniejsze oczywiście Twente. Jakikolwiek punkt z nimi to będzie sukces. Aby myśleć o awansie trzeba wygrać u siebie z Fulham i Odense plus dwa remisy. Osiem punktów przy wyrównanej grupie a przynajmniej trzech drużynach może dać awans.
|
Jak już pisałem wcześniej, trzeba liczyć na słabą grę Fulham w lidze, a wtedy LE zejdzie im na dalszy plan. Twente wydaje się poza zasięgiem i choć 1 remis z nimi będzie sukcesem. Odense to zespół o porównywalnym poziomie do nas, ale dzięki temu są szanse na 4 punkty w meczach z nimi.
|
Bardzo ciekawa grupa się nam trafiła i co najważniejsze bardzo możliwa do przejścia.. Odense to drużyna jak najbardziej do ogrania ( traciła aż 26 pkt do Kopenhagi w zeszłym sezonie, która też nie błyszczy), dodatkowo Fulham, który może skupiać się na lidze jeśli nie do końca będzie im szło.. no i Twente, najtrudniejszy z rywali, pocieszeniem może być to, że gramy z nimi w ostatniej serii spotkań, kiedy to mogą mieć już zapewniony awans. Niewątpliwym atutem jest R22, tutaj możemy liczyć nawet na komplet, plus do tego 2 punkty przywiezione z wyjazdów.. może nam to dać awans.
|
Ważne aby połączyć grę w pucharach z Mistrzostwem Polski (bo tylko ono Nas interesuje) w lidze. I tu dobra nowina, właśnie Amica wtapia w Zabrzu (a pomyśleć że np Sz. Kol.thechris/pozdrawiam/ już tyle nam tu pisał o jej potędze).
Ważne abyśmy patrzyli na siebie i gromadzili tak doświadczenia w pucharach z zespołami lepszymi bądź co bądź od siebie , jaki gromadzili punkty w lidze tak aby obronić mistrzostwo na koniec sezonu. Łączenie LE i nasze ligi udanie jest mozliwe. Upieram sie że jest to realne i nie musimy iść w ślady Amici z ubiegłego sezonu. |
Jak wygramy wszystkie mecze na swoim boisku, to nawet, gdy przegramy wszystkie na wyjeździe awansujemy !!!
|
Trzecia siła ligi holenderskiej (za Ajaxem i PSV), trzecia siła ligi duńskiej (za duetem z Kopenhagi) i średniak ligi angielskiej. Grupa porównywalna z tą, jaką mieliśmy w sezonie 2006/07 (Blackburn, Nancy, Basel i Feyenoord). Na pewno nie jesteśmy na straconej pozycji i nie oszukujmy się, ale ta grupa jest dużo łatwiejsza od tej jaką miały kuchenki w zeszłym sezonie.
|
Pewni jesteście, że kartki z eliminacji, jeszcze w naszym przypadku ligi mistrzów, liczą się w fazie grupowej ligi europy?
Trochę by to poronione było. |
Cytat:
A już z pewnością Broendby nie jest drugą siłą ligi duńskiej. |
Cytat:
do LE nie jestem pewien, dlatego pytałem... |
Rok temu to Twente zdobyło majstra, w tym stracili tytuł w ostatnim meczu bo mieli lidera, no ale z Ajaxem grali chyba
|
PSV w tamtym sezonie można powiedzieć, że straciło mistrza na własne życzenie :(
Sportowo lepsze dla nas Twente. Zobaczycie jak Boeren klepią warszawiaków jak na treningu ;-) Pewnie troche oszczędzony skład przed weekendowym meczem z Ajaxem, mają szczęście |
Cytat:
|
Ja mogę mówić, że Wisła zdobędzie majstra, bo jestem z Wielkopolski, a że kibicuję Wiśle, to mam przechlapane, więc mieszkam na terenie wroga i doświadczyłem już ich kultury kibicowania...
Losowanie mogło być gorsze pod względem sportowym, ale lepsze w sferze medialnej, w sumie nie jest źle. |
Panowie ochłoncie....
Fulham-zespol poza naszym zasiegiem ,sredniak swojej ligi...Premiership a wiec jak na nas za dobry.Graja szybko,i sa wybiegani a my ruszamy sie jak wóz z węglem.Ja tutaj szans nie widze, moze jakis remis i 1 punkcik u nas. Twente- u siebie gonia PSV i Ajax czyli zespoly abolsutnie poza naszym zasiegiem , 3 sila w Holandii ,a w lidze ostatnio pokonali Hereenven 5;1.Szans tez nie widze ,bo graja podobnie jak Fulham ,i podobnie moze jakis remis na R22. Odense-tutaj sa szanse,zwlaszcza wygrac ten pierwszy mecz z nimi na R22 za niedlugo.To byly super start i zaliczka.Ale oni tez maja pewnie takie zdanie o nas,a ich kapitan nawet nas nie kojarzy.Zobaczymy choc Dunczycy wydaja sie tu byc zepsolem na ktorym mozna nabic minimum 4pkt. wiec : 1pkt z Fulham,1 z Twente i 4pkt z Odense,w sumie 6pkt ,ciezko bedzie z tym wyjsc z grupy. ALe Amika grala super odmieniona rok temu ,moze i my sie rozkrecimy. |
|
Panowie, mam pytanie natury kibicowskiej.
Czy ktoś, kto był na wyjeździe z Tottenhamem może przybliżyć mi koszta, jakie wtedy poniósł na osobę? Oczywiście mówię o wyjeździe zorganizowanym. |
Jak trener Fulham mówi, że to trudna grupa to raczej będą traktować serio puchary.
|
minimum 4 pkt z Odense , żarty sobie robicie ? :D na jakiej podstawie?
|
Przyjemna grupa można nabić ranking ,jeżeli trener Maaskant odważy się na gre ofensywną to możemy pomarzyć o wyjściu z grupy a jeżeli będzie taktyka bronimy i czekamy to skończymy na 4 miejscu.
Ograć Odense i Anglików w Krakowie to absolutne minimum a na wyjazdach próbować remisować.Z Holendrami mamy szanse najwyżej na 1 remis . |
Cytat:
Ale to grupa LE, trochę inna inszość;)JA tak na prawdę najbardziej obawiam się...Duńczyków.Pięknie klepnęli Panatinaikos, LE to dla nich będzie 'święto we wsi'. Mistrz im nie grozi bo Kopenhaga ma rezerwacje;) więc rzucą wszystkie siły na te rozgrywki i na nich możemy się najbardziej naciąć. Pozostała dwójka oczywiście piłkarsko mocniejsza zdecydowanie ale wśród nich widzę szansę na jakąś niespodziankę. Jak dla mnie nie ma się co napalać na jakieś awanse itp.To ma być poligon który pozwoli nam za rok uniknąć takich występów jak z Litexem czy Apoelem na wyjeździe Zespół ma zagrać z zębem ale nie na hura i nie skompromitować się - na tyle liczę.Natomiast priorytet jest jeden i nazywa się polska liga Zresztą podobnie by było gdybyśmy grali w LM Generalnie wyniki czy w LE czy LM jeśli chodzi o grupę, dla Wisły zawsze powinny być drugorzędne bo żadnych z tych rozgrywek nie zawojujemy. Tu trza szukać stylu - nie bronić się w 11 czekając na farta ale próbować kąsać.Ciśnienie to ma być w takich meczach jak z Litexem czy Apoelem bo to gra o kasę i przyszłość klubu - w grupie to ma być 'fun' a nie ciśnienie. Tak więc grać na luzie, uczyć się ale priorytet LIGA - Wisła nie jest zespołem który może grać na obu frontach na 100% |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:58. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl