Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Plotki oraz Wasze propozycje dotyczące transferów (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4404)

bonawentura 25.07.2010 23:00

Jako Karlsonsa podałem jako przykład. Takich Karlsonsów, tyle że młodszych w takich ligach jak np. azerbejdżańska może być kilku i nie wolno nam zamykać się tylko w obrębie Bałkanów i tutejszych lig. Trzeba patrzeć wielowymiarowo, a nie, że z Azerbejdżanu to już be. Jeszcze zobaczycie, że jak odpadniemy z Karabachem(tfu!), to będziecie się zastanawiać, którzy piłkarze z tej drużyny mogliby przejść do Wisły. Mówię jeszcze raz - osobę Karlsonsa podałem jako przykład, więc nie czepiajcie się zdań wykluczających się. To zwykła polemika.

Reiro 26.07.2010 10:04

No to jak tak to ja kupiłbym Edvinas Jasaitis z FK Szawle.
Chłopak pokazał, że ma talent, a że jest dość młody to można go choćby do ME kupić.

http://pl.uefa.com/uefaeuropaleague/...331/index.html

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 944357)
20 lat, pewnie powiesz, że to jeszcze junior.Toni Kroos to ten sam rocznik.

No niby tak ale to są Niemcy, a u nas w Polsce zawodnicy 20-letni praktycznie nigdy nie są w stanie grać w pierwszej drużynie klubów takich jak Wisła, Lech czy Legia. Pomijam wystawianych przez Legię...Rybusa czy Borysiuka, którzy co by o nich nie mówić w chwili obecnej są za słabi na pierwszą 11 zespołu walczącego o mistrzostwo Polski.
Właśnie z tego powodu zawodnika 20 letniego uważam za całkiem młodego...

IncognitoTSW 26.07.2010 11:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Reiro (Post 944317)
No to jak tak to ja kupiłbym Edvinas Jasaitis z FK Szawle.
Chłopak pokazał, że ma talent, a że jest dość młody to można go choćby do ME kupić.

http://pl.uefa.com/uefaeuropaleague/...331/index.html

20 lat, pewnie powiesz, że to jeszcze junior.Toni Kroos to ten sam rocznik.

iq1000 28.07.2010 10:06

Gdybym był bogaty... ściągnąłbym znanego ofensywnego zawodnika, który prezentował dobrą formę na MŚ (według "jednego z proroków tego forum" taki zawodnik ma do nas trafić). Tym zawodnikiem mógłby być... hmm...

Kto grał dobrze na mundialu, jest w miarę znany, raczej po trzydziestce i mógłby przejść do Wisły?

bloodraven 28.07.2010 10:10

Forlan?? ;)

Ravers 28.07.2010 10:15

Klose?? ;)

xanti1906 28.07.2010 10:20

Jak donosi PS, Wisła Kraków ma włączyć się w walkę o Diego Forlana. Anonimowy informator z klubu przyznał, że klub chce sprowadzić gwiazdę wielkiego formatu - "Tak, interesujemy się Diego. Znanym nazwiskiem chcemy przyciągnąć kibiców na stadion, dodatkowo wzmocnić naszą linię ataku. Forlan byłby idealny."
Dajcie spokój już :)

iq1000 28.07.2010 10:20

Może:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mart%C3%ADn_Palermo
http://pl.wikipedia.org/wiki/Juan_Se...A1n_Ver%C3%B3n
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nwankwo_Kanu
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sebasti%C3%A1n_Abreu

;)

Ravers 28.07.2010 10:23

Przyznam,że w walce o Abreu mielibyśmy szanse.

kibicwisły1906 28.07.2010 10:24

Chodzi o Nwankwo Kanu

westersyl 28.07.2010 10:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kibicwisły1906 (Post 945802)
Chodzi o Nwankwo Kanu

Według zbymaka nie chodzi o niego.

szlaQ 28.07.2010 10:29

Palermo xD byłby spo0ko potem mógłby u nas "Skautem " zostać xD

czera84 28.07.2010 10:37

Podobno z afryki,grał na mundialu i grał bardzo dobrze.Ale mam nadzieje,że to będzie "gwiazda",która nie jest całkiem wypalona.

iq1000 28.07.2010 10:38

http://en.wikipedia.org/wiki/Siphiwe_Tshabalala
http://en.wikipedia.org/wiki/Stephen_Appiah

Jakbym był bogaty to bym szalał w okienku ;)

bloodraven 28.07.2010 10:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czera84 (Post 945816)
Podobno z afryki,grał na mundialu i grał bardzo dobrze.Ale mam nadzieje,że to będzie "gwiazda",która nie jest całkiem wypalona.



O to czy nie jest to gwiazda wypalona musielibyśmy spytać się Mirka Trzeciaka...:P

Forza 28.07.2010 11:02

Haha :D Palermo to moze juz Skautem zostac ;-) Ma 37 wiosen za soba... W zasadzie on do Boca wrocil juz tylko na emeryture.

Natomiast Kanu... No niewatpliwie byloby to duze zaskoczenie ale nie przy jego wymaganiach finansowych. Wysoki chlopak, z szansa na pogranie 1-2 przyzwoitych sezonow.

Problem jest jeden - ani jeden ani drugi nie zgromadzilby wiekszej widowni na stadionie :)

Podobno Davids wznawia kariere....

albert02 28.07.2010 11:04

W sumie gdybysmy sie zainteresowalismy Tshabalalą przed MS byla by szansa go wyciagnac, ale teraz to juz pewnie jakis francuski klub zarzucil na niego sidla i po sprawie. Ile on moze zarabiac w takim Kaizer Chiefs? Raczej by nas bylo stac.

http://matyszczak.blox.pl/2010/06/Ts...bez-klubu.html
To juz pewnie jest z kims dogadany ;]

Forza 28.07.2010 11:08

W sumie zamiast Tshabalali mamy Paljicia...

Podejrzewam ze Tshabalala mial wymagania by na kazdym meczu grzmialo minimum 5000 wuwuzeli bo inaczej ma za slaba amplitude drgan trabki eustachiusza...

albert02 28.07.2010 11:15

Reneilwe Letsholonyane - z Afryki, gral dobrze, tylko nazwisko cos nie znane ; d

Ejdzbiol 28.07.2010 11:20

zbymak mówił że dość znane to nazwisko, że byśmy rozpoznali... kurde nie mam pojęcia o kogo chodzi xD

Żurawek 28.07.2010 22:16

Tak sobie teraz oglądam zdjęcia z prezentacji Raula w Schalke i się zastanawiam, czy stać by było BC na takie totalne szaleństwo : ) Mam na myśli właśnie taki podobny ruch jak S04 - zaproponować komuś gigantyczny kontrakt 3-4 mln euro. Głośne w Europie nazwisko i nowa wartość w drużynie. Szczerze powiedziawszy to dysponując takim majątkiem wydatek ten byłby raczej niewielki, a Wisła, TeleFonika i sam BC uzyskaliby takim ruchem gigantyczny rozgłos w Europie. Schalke o zapełnienie ponad 60 - tysięcznego stadionu raczej martwić się nie musi. Zatrudniając Raula zyskuje pod względem sportowym, ale przede wszystkim marketingowym.

Rozumiem, że żyjemy w innym piłkarsko świecie, że obowiązuje jakiś plan budżetowy (ale parafrazując przysłowie: Wolność Bogusiu w swoim domku :)), że jest to kompletnie oderwane od rzeczywistości. Jednak czego się nie robi dla marzeń i rozgłosu w świecie...?

wiślak1906forever 28.07.2010 22:19

4 miliony euro rocznie rzeczywiście by nas nie obciążyło xd hahaha . Pomyśl :D Max co Wisła może dać teraz piłkarzowi to 500 tysięcy

Tarann 28.07.2010 22:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żurawek (Post 946300)
Tak sobie teraz oglądam zdjęcia z prezentacji Raula w Schalke i się zastanawiam, czy stać by było BC na takie totalne szaleństwo : ) Mam na myśli właśnie taki podobny ruch jak S04 - zaproponować komuś gigantyczny kontrakt 3-4 mln euro. Głośne w Europie nazwisko i nowa wartość w drużynie. Szczerze powiedziawszy to dysponując takim majątkiem wydatek ten byłby raczej niewielki, a Wisła, TeleFonika i sam BC uzyskaliby takim ruchem gigantyczny rozgłos w Europie. Schalke o zapełnienie ponad 60 - tysięcznego stadionu raczej martwić się nie musi. Zatrudniając Raula zyskuje pod względem sportowym, ale przede wszystkim marketingowym.

Rozumiem, że żyjemy w innym piłkarsko świecie, że obowiązuje jakiś plan budżetowy (ale parafrazując przysłowie: Wolność Bogusiu w swoim domku : ), że jest to kompletnie oderwane od rzeczywistości. Jednak czego się nie robi dla marzeń i rozgłosu w świecie...?

Moim zdaniem Cupial będzie mógł to zrobić ( po to chyba to ciągnie ), ale dopiero wtedy kidy taki ruch więcej nie popsuje i będzie realny ( rzeczywistości sportowe nie będą różnić się znacznie ) czyli kiedy nie zniszczy to porządku finansowego i nie będzie wymagała od takiego piłkarza konieczności przechodzenia szoku cywilizacyjnego( warunki nie tyle do treningu ale bycia gwiazdą )
Nie szybciej niż kilka lat. Puki co mamy naszych gwiazdorów, którzy mają swoich :) Ale są już tacy którzy ich widzieli na żywo :)

WiślakMyślenice 28.07.2010 22:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ejdzbiol (Post 945858)
zbymak mówił że dość znane to nazwisko, że byśmy rozpoznali... kurde nie mam pojęcia o kogo chodzi xD

Tu nie chodzi o nas tylko piknikow...:-P

Żurawek 28.07.2010 22:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiślak1906forever (Post 946304)
4 miliony euro rocznie rzeczywiście by nas nie obciążyło xd hahaha . Pomyśl :D Max co Wisła może dać teraz piłkarzowi to 500 tysięcy

Zdaję sobie z tego sprawę, ale jeśli BC zdecydowałby się na taki ruch to prawdopodobnie nic nie stanęło by mu na przeszkodzie, bo to on jest głównym decydentem i inwestorem.

Tarann 28.07.2010 22:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żurawek (Post 946313)
Zdaję sobie z tego sprawę, ale jeśli BC zdecydowałby się na taki ruch to prawdopodobnie nic nie stanęło by mu na przeszkodzie, bo to on jest głównym decydentem i inwestorem.

Ale Cupiał ma Wisłę nie tylko dlatego żeby oglądać mecze tylko żeby mecze z najlepszymi otworzyły mu drogę na salony i to nie nasze bo te olał ( za co go szanuję ) A nie zrobi tego płacąc miliony tylko mając drużynę więc albo parę milionów Euro x 20 albo budować od podstaw a na początku gdzie jesteśmy jedna pensja 3-4 miliony i 19 po 200 - 300 tyś to 7-8 milinów wywalonych w błoto.

biała gwiazda 28.07.2010 22:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żurawek (Post 946300)
Tak sobie teraz oglądam zdjęcia z prezentacji Raula w Schalke i się zastanawiam, czy stać by było BC na takie totalne szaleństwo : ) Mam na myśli właśnie taki podobny ruch jak S04 - zaproponować komuś gigantyczny kontrakt 3-4 mln euro. Głośne w Europie nazwisko i nowa wartość w drużynie. Szczerze powiedziawszy to dysponując takim majątkiem wydatek ten byłby raczej niewielki, a Wisła, TeleFonika i sam BC uzyskaliby takim ruchem gigantyczny rozgłos w Europie. Schalke o zapełnienie ponad 60 - tysięcznego stadionu raczej martwić się nie musi. Zatrudniając Raula zyskuje pod względem sportowym, ale przede wszystkim marketingowym.

Rozumiem, że żyjemy w innym piłkarsko świecie, że obowiązuje jakiś plan budżetowy (ale parafrazując przysłowie: Wolność Bogusiu w swoim domku :)), że jest to kompletnie oderwane od rzeczywistości. Jednak czego się nie robi dla marzeń i rozgłosu w świecie...?

Jako wielki fan Raula:-p przypomnę tylko fakt że Raul nie odszedł tak ja Carlos czy Beckham dorobić sobie na starość. Uznał że nie daje już tego co kiedyś Realowi i nie chce grać za zasługi(choć Perez pewnie w tym coś maczał:-/). Raul chce powalczyć jeszcze o coś w Lm z Schalke i bić rekord zdobytych bramek w Lm. Więc nawet rozpatrując to czysto jako fantastyka to nawet jak by mu Boguś nie wiadomo jaki kontrakt dał to by nie przyszedł.

zbymak 29.07.2010 13:07

Jutro dostaniemy prezent od zarzadu Wisly i nie bedzie to ostatni prezent

dzollo 29.07.2010 13:10

Niech to będzie Chavez, poniewaz z tych wszystkich spekulacji on potrzebny jest nam najbardziej, natomiast lepszego kandydata na pozycje stopera czyli naszą pięte ahillesową na horyzoncie nie widać.

Donki 29.07.2010 13:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zbymak (Post 946612)
Jutro dostaniemy prezent od zarzadu Wisly i nie bedzie to ostatni prezent

Duzy ten prezent ? :D

Salt The Fries 29.07.2010 13:11

Jakby przyszli Chavez i Kozak, to w Wiśle byłby taki komfort (a przynajmniej pozorny na papierze) stabilności i różnorodności w kadrze, jakiego nie było od dawna.

mercury 29.07.2010 13:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zbymak (Post 946612)
Jutro dostaniemy prezent od zarzadu Wisly i nie bedzie to ostatni prezent

a co będzie jak dostaniemy dzisiaj prezent od azerow? :>

pcpcpc 29.07.2010 13:14

Ściagnałbym Abdelkader Laïfaoui Algeria 29 lipca 1981 obrońca 177 cm / 69 kg

dzollo 29.07.2010 13:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mercury (Post 946619)
a co będzie jak dostaniemy dzisiaj prezent od azerow? :>

Św. Mikołaj się rozmyśli :D

zbymak 29.07.2010 13:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mercury (Post 946619)
a co będzie jak dostaniemy dzisiaj prezent od azerow? :>

Mozliwe ,ze juz dzis dstaniemy ten prezent a jak nie to jutro .Mecz z azerami nic niema do tego:-D

Jagul 29.07.2010 13:18

Raul ma swoją ambicje i on nigdy nie przyjdzie do podrzędnego klubu jakim niestety jest Wisła żeby zarobić. Gdyby zależałoby mu tylko na kasie to dalej siedziałby w Realu, gdzie proponowali mu żeby został. Ale wtedy nie grałby tyle ile jeszcze jest w stanie grać na wysokim poziomie.

mic1992 29.07.2010 13:20

Biorąc to na logike, nie powinien to być ani Chavez, Milinkovic, ani tych dwóch Słowaków, choć z każdego z tych graczy będę zadowolony, szczególnie z Chaveza

kibicwisły1906 29.07.2010 13:25

Chavez i tak przyszedłby na roczne wypożyczenie a potem znów trzeba będzie budować nowa linię obrony - Cleber w grudniu out, Kowalski za słaby....

Chavez będzie oglądał swoich nowych kolegów z wysokości trybun...

zbymak 29.07.2010 13:25

Będziecie zadowoleni uwierzcie .Poczekajcie troche

pcpcpc 29.07.2010 13:26

Na logike biorac wielu płakało ze transferow nie bedzie przed sezonem a my juz kupilismy 7 graczy jest jeden dwóch obroncow i do zimy starczy potem zrobic sito i czesci pozegnac i wzmocnic kolejne braki i wisła bedze mocna


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl