![]() |
Chrobry do końca może zdobyć 21 punktów czyli mieć 66.
Potrzebujemy więc 10 punktów na 7 meczów żeby zakończyć na co najmniej drugim miejscu |
3 punkty to zawsze 3 punkty. Reszta ch...
Kod:
razem dom wyjazd |
Cytat:
Kod:
Wisła 1 Wieczysta 8 Śląsk 2 Chrobry 3 Pogoń GM 4Chrobry ma dwa kolejne mecze z zespołami walczącymi o utrzymanie. Stal Mielec właśnie pokonała Pogoń GM. |
Chrobrego to mozna skreślić w walce o bezpośredni awans. No chyba, że jakimś cudem prześcigna zoo-team. Daje im mx 10 punktów do końca sezonu
|
pepe72, dużo groźniejsze sa Mielec i Łęczna, niż Rzeszów i Bytom. Duże prawdopodobieństwo, że z tymi walczącymi o utrzymanie zoo i Chrobry nie ugrają nawet punkcika
|
Ależ kolejka!! Idę o zakład, że nawet największy optymista forum, zarazem najblyskotluwszy zmysł wizjonerski, as jasnowidztwa sandomingo nie przewidział, że te Święta przyniosą nam tyle jajek pisanek niespodzianek! Oczywiście, miłych dla nas;)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
1 liga 4 kwietnia, 19:30 Śląsk Wrocław - Pogoń Siedlce 2:0 4 kwietnia, 19:30 Wieczysta Kraków - ŁKS Łódź 1:1 4 kwietnia, 19:30 GKS Tychy - Znicz Pruszków 2:1 6 kwietnia, 11:30 Wisła Kraków - Górnik Łęczna. 2:1 6 kwietnia, 12:00 Stal Rzeszów - Odra Opole 2:0 6 kwietnia, 14:30 Puszcza Niepołomice - Polonia Warszawa 2:1 6 kwietnia, 17:00 Chrobry Głogów - Ruch Chorzów 2:2 6 kwietnia, 19:30 Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Stal Mielec 1:2 7 kwietnia, 18:00 Miedź Legnica - Polonia Bytom 2:0 |
Ale że Tychy obstawiłeś to obciach :-)
Oni meczu do końca ligi nie wygrają chyba że przyjedzie do nich ktoś już jedną nogą na plaży na Malediwach i nie będą chcieli ryzykować kontuzji żeby sobie wakacji nie spieprzyć. |
Cytat:
|
+9 (10) pkt nad Śląskiem
+ 11 pkt nad Chrobrym + 16/13 (17/14) pkt nad Wieczysta + 14 (15) pkt nad PGM + 14 pkt nad Ruchem + 15 (16) pkt nad ŁKSem + 15 pkt nad Polonia Warszawa 80% sezonu za nami 21 pkt do zdobycia |
Cytat:
|
Średnie zespołów 1 ligi. Odpowiednio cały sezon, tylko wiosna i tylko 2026
Kod:
# Zespół śr wio 2026 |
O 5 miejsc (2-6) walczy 8, może 9 zespołów (Puszcza).
Minimum baraże uważam że zagwarantował sobie Śląsk (raczej nie zaliczy już potężnego zjazdu, szczególnie w meczach u siebie). U reszty sie moze wszystko wylosowac. Jedynie PGM nie widzę nawet w barażach. |
Po wczorajszym zwycięstwie Łęcznej nad Chrobrym, jeśli dobrze liczę to teoretycznie już za tydzień na Śląskim możemy sobie zapewnić awans (62 pkt na 5 kolejek przed końcem)
|
^ Już nieaktualne, za tydzień w Chorzowie nie zapewnimy sobie awansu, będziemy mieć maksymalnie 15 pkt przewagi nad trzecim Chrobrym na pięć meczów przed końcem, w tym jeden z Chrobrym właśnie.
Najwcześniej awans możemy sobie zapewnić 24 kwietnia z Puszczą |
Powiedzmy sobie otwarcie.
Prędzej to inni zapewnią nam awans niż sami to zrobimy. Tak jak to inni zapewniają nam utrzymanie przewagi. |
Nie wierzę w jakiekolwiek punkty w Chorzowie. Przy dobrym wietrze możemy sobie klepnąć awans u siebie z Puszczą.
|
Z Puszczą to powinni sprzedawać bilety tylko pełnoletnim kibicom.
Przecież to będzie gwałt. Te nasze zagubione kurduple zostaną delikatnie mówiąc stłamszone przez Puszczę. Awans zapewni nam upływ czasu i tracenie punktów przez rywali. |
Chu*oza straszna ale jeszcze potrzeba jeszcze tylko 5 punktów.
Kod:
razem dom wyjazd |
Jeśli Wisła wygra następne dwa mecze, a Chrobry straci punkt i Wieczysta przegra to mamy awans na 100% po meczu z Puszczą
I jeszcze Pogoń GM, która ma zaległy mecz z ŁKSem |
Puszcza zagrała w tej kolejce totalną padlinę z Odrą, także oni też się lekko zacięli.
Potrzebne jest jak najszybsze zwycięstwo, żeby zeszło z nich trochę ciśnienie, o co z grą jak dzisiaj będzie niesamowicie trudno. |
Przyszedł mi do głowy skrajnie negatywny wariant, ale też możliwy. A co jeśli do końca sezonu wszystko przegramy, albo maksymalnie zdobędziemy 2-3 pkt po remisach? To jest tak samo realne, jak scenariusz, że ugramy 10 pkt. Tu naprawdę może być jeszcze różnie. Obstawiam, że mimo wszystko uda nam się ugrać 5 pkt do końca sezonu i wejdziemy do Ekstraklasy z drugiego miejsca.
Śląsk ma lepszy terminarz od nas. Patrzę na te nasze mecze do końca sezonu i jakoś tak mi się składa te około 5 pkt po ewentualny jednym zwycięstwie i dwóch remisach. |
Średnia punktów zdobytych w roku 2026:
Śląsk 2,125 (nie liczę walkowera) Puszcza 2,11 ŁKS 1,875 Mielec 1,777 Wisła 1,75 (nie liczę walkowera) Odra 1,666 Wieczysta 1,625 Chrobry 1,555 |
Cytat:
Gramy jak gramy, ale nie przegraliśmy (na boisku) meczu na wiosnę, więc aktualna pozostaje wersja, że średnia 1,0 do końca sezonu daje awans. Jeśli jakimś cudem nie będziemy w stanie ugrać takiej średniej w ostatnich 6 kolejkach, to na awans po prostu nie zasługujemy. |
Cytat:
Chrobrego i PGM trudno traktować poważnie, patrzac z kim przegrywają i jaki maja terminarz. Nie wygraja nawet 4 z 6 spotkań. Pesymistyczne jest to, że tyle zdobędziemy, ale i tyle wystarczy. A pewnie ustukamy kolo 8 pkt |
Wieczysta ma 7 meczów i realnie (jeśli będą grać jak z Ruchem) mogą stracić jakieś punkty z Miedzią u siebie, ale jak nastukają 21 pkt, to mnie wcale nie zdziwi. 7 pkt jest nam potrzebne. Myślałem, że uda się wcześniej zapewnić awans, ale chyba do końca będzie tzw. kupa w majtach.
|
Mecze drużyn, które jeszcze mogą zamieszać.
Kod:
Wisła 1 Wieczysta 4 Chrobry 3 Pogoń GM 6 |
Prawdobienstwa spadku/awansu/barazy. Metoda Monte Carlo
https://malatabelka.pl/monte-carlo https://i.ibb.co/1tbVKHNW/Zrzut-ekra...3-06-47-08.png |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:58. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl