Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

FraMat 06.04.2026 18:46

Chrobry do końca może zdobyć 21 punktów czyli mieć 66.
Potrzebujemy więc 10 punktów na 7 meczów żeby zakończyć na co najmniej drugim miejscu

pepe72 06.04.2026 19:39

3 punkty to zawsze 3 punkty. Reszta ch...
Kod:

                  razem  dom    wyjazd
kolejka          27      14      13
punkty            56      33      23
średnia            2,07    2,36    1,77
Procent meczów    79%         

3 miejsce (pkt)  45         
zostało meczów    7         
przewaga          11         
możemy tracić      1,57         
             
awans vice (śr.)  62         
Brakuje            6
średnia na mecz    0,86
najwcz. w kolejce 29


pepe72 06.04.2026 19:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1661159)
Chrobry do końca może zdobyć 21 punktów czyli mieć 66.
Potrzebujemy więc 10 punktów na 7 meczów żeby zakończyć na co najmniej drugim miejscu

66 to jest max grupy pościgowej. Nie należy zakładać, że Chrobry ustrzeli maxa, zwłaszcza, że dziś prowadził w domu, a Ruch zdążył zremisować.

Kod:

    Wisła        1  Wieczysta  8  Śląsk        2  Chrobry      3  Pogoń GM      4
28  w Polonia B 12  w Ruch    5  w Polonia W  7  w Górnik Ł  17  w  ŁKS        6
29  w Ruch      5  d Odra    13  d Znicz    16  d Stal M    15  d  Pogoń Si  14
30  d Puszcza  11  d GKS T  18  w Stal M    15  w Polonia W  7  w  Ruch      5
31  w Stal Rz  10  w Pogoń GM 4  w Górnik Ł  17  d GKS T    18  d  Wieczysta  8
32  d Chrobry    3  d Miedź    9  d ŁKS        6  w Wisła      1  w  Odra      13
33  w Polonia W  7  w Stal Rz 10  w Polonia B 12  d Znicz    16  d  GKS T    18
34  d Pogoń Si  14  d Chrobry  3  d Pogoń GM  4  w Wieczysta  8  w  Śląsk      2
              8,86          8,86          11,00          11,71            9,43 

ostatnia wartość to średnia pozycji rywali. Im wyższa tym (teoretycznie) trudniejsi.

W ostatniej kolejce Pogoń, Wieczysta, Śląsk i Chrobry grają ze sobą.
Chrobry ma dwa kolejne mecze z zespołami walczącymi o utrzymanie. Stal Mielec właśnie pokonała Pogoń GM.

WildDog 06.04.2026 20:00

Chrobrego to mozna skreślić w walce o bezpośredni awans. No chyba, że jakimś cudem prześcigna zoo-team. Daje im mx 10 punktów do końca sezonu

WildDog 06.04.2026 20:17

pepe72, dużo groźniejsze sa Mielec i Łęczna, niż Rzeszów i Bytom. Duże prawdopodobieństwo, że z tymi walczącymi o utrzymanie zoo i Chrobry nie ugrają nawet punkcika

WildDog 06.04.2026 20:27

Ależ kolejka!! Idę o zakład, że nawet największy optymista forum, zarazem najblyskotluwszy zmysł wizjonerski, as jasnowidztwa sandomingo nie przewidział, że te Święta przyniosą nam tyle jajek pisanek niespodzianek! Oczywiście, miłych dla nas;)

Adasss 06.04.2026 20:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1661166)
66 to jest max grupy pościgowej. Nie należy zakładać, że Chrobry ustrzeli maxa, zwłaszcza, że dziś prowadził w domu, a Ruch zdążył zremisować.

Dziś to nie Ruch zdążył zremisować, to Chrobry miał kupę szczęścia, że dowiózł remis.

As 06.04.2026 21:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1661020)
Teoretycznie w tej kolejce my wygrywamy a kilka innych wynikow uklada sie pod nas i spadek do barazy jest matematycznie mozliwy ale praktycznie szanse na to sa niemal zerowe.

- Wieczysta traci punkty z LKS (bardzo mozliwe)
- Puszcza wygrywa z Polonia (bardzo mozliwe)
- Glogow traci punkty z Ruchem (bardzo mozliwe)
- Slask traci punkty z Siedlcami (malo prawdopodobne ale to 1 liga)
- Grodzisk traci punkty z Mielcem (dostali w pysk z Leczna wiec moga tez dostac z Mielcem).

Czasem zaluje ze nie obstawiam meczow :-D

WildDog 06.04.2026 21:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1661181)
Czasem zaluje ze nie obstawiam meczow :-D

W zakladce typer. Moje na ostatnia kolejke. Z kluczowych dla nas tylko mnie Wieczysta rozczarowala;)

1 liga
4 kwietnia, 19:30 Śląsk Wrocław - Pogoń Siedlce 2:0
4 kwietnia, 19:30 Wieczysta Kraków - ŁKS Łódź 1:1
4 kwietnia, 19:30 GKS Tychy - Znicz Pruszków 2:1
6 kwietnia, 11:30 Wisła Kraków - Górnik Łęczna. 2:1
6 kwietnia, 12:00 Stal Rzeszów - Odra Opole 2:0
6 kwietnia, 14:30 Puszcza Niepołomice - Polonia Warszawa 2:1
6 kwietnia, 17:00 Chrobry Głogów - Ruch Chorzów 2:2
6 kwietnia, 19:30 Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Stal Mielec 1:2
7 kwietnia, 18:00 Miedź Legnica - Polonia Bytom 2:0

As 06.04.2026 22:26

Ale że Tychy obstawiłeś to obciach :-)

Oni meczu do końca ligi nie wygrają chyba że przyjedzie do nich ktoś już jedną nogą na plaży na Malediwach i nie będą chcieli ryzykować kontuzji żeby sobie wakacji nie spieprzyć.

WildDog 07.04.2026 06:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1661188)
Ale że Tychy obstawiłeś to obciach :-)

Oni meczu do końca ligi nie wygrają chyba że przyjedzie do nich ktoś już jedną nogą na plaży na Malediwach i nie będą chcieli ryzykować kontuzji żeby sobie wakacji nie spieprzyć.

W tej bardzo łatwej do wytypowania kolejce szukałem niespodzianek. Wahałem się między tyskimi a Odrą. Jednak źle wybrałem.

Karherop 07.04.2026 07:35

+9 (10) pkt nad Śląskiem
+ 11 pkt nad Chrobrym
+ 16/13 (17/14) pkt nad Wieczysta
+ 14 (15) pkt nad PGM
+ 14 pkt nad Ruchem
+ 15 (16) pkt nad ŁKSem
+ 15 pkt nad Polonia Warszawa

80% sezonu za nami

21 pkt do zdobycia

pepe72 07.04.2026 09:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adasss (Post 1661173)
Dziś to nie Ruch zdążył zremisować, to Chrobry miał kupę szczęścia, że dowiózł remis.

Wracałem do Kraka i za kierownicą miałem ciekawsze zajęcia :>

pepe72 07.04.2026 09:26

Średnie zespołów 1 ligi. Odpowiednio cały sezon, tylko wiosna i tylko 2026
Kod:

#  Zespół    śr    wio  2026
11  Puszcza    1,41  2,00  2,38
 2  Śląsk      1,74  1,90  2,13
 6  ŁKS        1,52  1,70  1,88
 3  Chrobry    1,67  1,70  1,75
 1  Wisła      2,07  1,70  1,63
15  Stal M    0,96  1,30  1,63
 5  Ruch      1,56  1,80  1,50
13  Odra      1,26  1,20  1,50
 8  Wieczysta  1,54  1,56  1,43
 7  Polonia W  1,52  1,50  1,38
 9  Miedź      1,50  1,67  1,29
 4  Pogoń GM  1,56  1,00  1,13
17  Górnik Ł  0,74  1,00  1,13
10  Stal Rz    1,44  1,20  1,00
14  Pogoń Si  1,11  0,80  1,00
16  Znicz      0,85  1,00  0,75
12  Polonia B  1,44  0,75  0,33
18  GKS T      0,56  0,30  0,25

Jeśli się to utrzyma to w top6 nie będzie Grodziska. Za to będzie Wieczysta (średnia "wiosna") albo Puszcza (średnia "2026).

Karherop 07.04.2026 12:17

O 5 miejsc (2-6) walczy 8, może 9 zespołów (Puszcza).

Minimum baraże uważam że zagwarantował sobie Śląsk (raczej nie zaliczy już potężnego zjazdu, szczególnie w meczach u siebie).

U reszty sie moze wszystko wylosowac. Jedynie PGM nie widzę nawet w barażach.

inspektor erektor 12.04.2026 09:47

Po wczorajszym zwycięstwie Łęcznej nad Chrobrym, jeśli dobrze liczę to teoretycznie już za tydzień na Śląskim możemy sobie zapewnić awans (62 pkt na 5 kolejek przed końcem)

inspektor erektor 12.04.2026 16:04

^ Już nieaktualne, za tydzień w Chorzowie nie zapewnimy sobie awansu, będziemy mieć maksymalnie 15 pkt przewagi nad trzecim Chrobrym na pięć meczów przed końcem, w tym jeden z Chrobrym właśnie.


Najwcześniej awans możemy sobie zapewnić 24 kwietnia z Puszczą

Drozd 12.04.2026 16:52

Powiedzmy sobie otwarcie.

Prędzej to inni zapewnią nam awans niż sami to zrobimy. Tak jak to inni zapewniają nam utrzymanie przewagi.

buczo85 12.04.2026 17:59

Nie wierzę w jakiekolwiek punkty w Chorzowie. Przy dobrym wietrze możemy sobie klepnąć awans u siebie z Puszczą.

sandomingo 12.04.2026 18:14

Z Puszczą to powinni sprzedawać bilety tylko pełnoletnim kibicom.
Przecież to będzie gwałt. Te nasze zagubione kurduple zostaną delikatnie mówiąc stłamszone przez Puszczę.
Awans zapewni nam upływ czasu i tracenie punktów przez rywali.

pepe72 12.04.2026 18:42

Chu*oza straszna ale jeszcze potrzeba jeszcze tylko 5 punktów.
Kod:

                  razem  dom  wyjazd
kolejka          28      14      14
punkty            57      33      24
średnia            2,04    2,36    1,71
Procent meczów    82%         

3 miejsce (pkt)  45         
zostało meczów    6         
przewaga          12         
możemy tracić      2,00         
             
awans vice (śr.)  62         
Brakuje            5
średnia na mecz    0,83
najwcz. w kolejce 30


pepe72 12.04.2026 18:43

Jeśli Wisła wygra następne dwa mecze, a Chrobry straci punkt i Wieczysta przegra to mamy awans na 100% po meczu z Puszczą
I jeszcze Pogoń GM, która ma zaległy mecz z ŁKSem

Patryko 12.04.2026 18:44

Puszcza zagrała w tej kolejce totalną padlinę z Odrą, także oni też się lekko zacięli.

Potrzebne jest jak najszybsze zwycięstwo, żeby zeszło z nich trochę ciśnienie, o co z grą jak dzisiaj będzie niesamowicie trudno.

buczo85 12.04.2026 18:48

Przyszedł mi do głowy skrajnie negatywny wariant, ale też możliwy. A co jeśli do końca sezonu wszystko przegramy, albo maksymalnie zdobędziemy 2-3 pkt po remisach? To jest tak samo realne, jak scenariusz, że ugramy 10 pkt. Tu naprawdę może być jeszcze różnie. Obstawiam, że mimo wszystko uda nam się ugrać 5 pkt do końca sezonu i wejdziemy do Ekstraklasy z drugiego miejsca.
Śląsk ma lepszy terminarz od nas. Patrzę na te nasze mecze do końca sezonu i jakoś tak mi się składa te około 5 pkt po ewentualny jednym zwycięstwie i dwóch remisach.

marek2a 12.04.2026 20:12

Średnia punktów zdobytych w roku 2026:

Śląsk 2,125 (nie liczę walkowera)
Puszcza 2,11
ŁKS 1,875
Mielec 1,777
Wisła 1,75 (nie liczę walkowera)
Odra 1,666
Wieczysta 1,625
Chrobry 1,555

MaLk 12.04.2026 20:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo85 (Post 1661494)
Przyszedł mi do głowy skrajnie negatywny wariant, ale też możliwy. A co jeśli do końca sezonu wszystko przegramy, albo maksymalnie zdobędziemy 2-3 pkt po remisach?

3 remisy (60 punktów) akurat powinny wystarczyć do awansu. Z drugiego miejsca i ze strachem w oczach do ostatniej kolejki, ale zawsze.

Gramy jak gramy, ale nie przegraliśmy (na boisku) meczu na wiosnę, więc aktualna pozostaje wersja, że średnia 1,0 do końca sezonu daje awans. Jeśli jakimś cudem nie będziemy w stanie ugrać takiej średniej w ostatnich 6 kolejkach, to na awans po prostu nie zasługujemy.

Karherop 12.04.2026 21:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo85 (Post 1661494)
Przyszedł mi do głowy skrajnie negatywny wariant, ale też możliwy. A co jeśli do końca sezonu wszystko przegramy, albo maksymalnie zdobędziemy 2-3 pkt po remisach? To jest tak samo realne, jak scenariusz, że ugramy 10 pkt. Tu naprawdę może być jeszcze różnie. Obstawiam, że mimo wszystko uda nam się ugrać 5 pkt do końca sezonu i wejdziemy do Ekstraklasy z drugiego miejsca.
Śląsk ma lepszy terminarz od nas. Patrzę na te nasze mecze do końca sezonu i jakoś tak mi się składa te około 5 pkt po ewentualny jednym zwycięstwie i dwóch remisach.

Patrząc że awans matematycznie zapewniamy sobie po zdobyciu 7/18 pkt i każdy jeden remis Wieczystej obniza próg o 2 pkt to tak 2-3 pkt do końca wystarcza do awansu przy bilansie Wieczystej 5-1-1

Chrobrego i PGM trudno traktować poważnie, patrzac z kim przegrywają i jaki maja terminarz. Nie wygraja nawet 4 z 6 spotkań.

Pesymistyczne jest to, że tyle zdobędziemy, ale i tyle wystarczy. A pewnie ustukamy kolo 8 pkt

adfurle 12.04.2026 22:13

Wieczysta ma 7 meczów i realnie (jeśli będą grać jak z Ruchem) mogą stracić jakieś punkty z Miedzią u siebie, ale jak nastukają 21 pkt, to mnie wcale nie zdziwi. 7 pkt jest nam potrzebne. Myślałem, że uda się wcześniej zapewnić awans, ale chyba do końca będzie tzw. kupa w majtach.

pepe72 13.04.2026 00:43

Mecze drużyn, które jeszcze mogą zamieszać.
Kod:

    Wisła        1  Wieczysta  4  Chrobry      3  Pogoń GM    6
29  w Ruch      7  d Odra    13  d Stal M    15  d Pogoń Si  14
30  d Puszcza  12  d GKS T    18  w Polonia W  9  w Ruch      7
31  w Stal Rz  10  w Pogoń GM  6  d GKS T    18  d Wieczysta  4
32  d Chrobry    3  d Miedź    5  w Wisła      1  w Odra      13
33  w Polonia W  9  w Stal Rz  10  d Znicz    17  d GKS T    18
34  d Pogoń Si  14  d Chrobry  3  w Wieczysta  4  w Śląsk      2

zaległe mecze:
Wieczysta - Polonia B - 23 kwietnia
ŁKS - Pogoń GM - ???


bódyń 13.04.2026 05:50

Prawdobienstwa spadku/awansu/barazy. Metoda Monte Carlo
https://malatabelka.pl/monte-carlo
https://i.ibb.co/1tbVKHNW/Zrzut-ekra...3-06-47-08.png


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:58.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl