![]() |
Cytat:
Ja nie widzę przeszkód, aby pierwszy mecz rozegrać na wyjeździe. Oczywistym jest fakt, że lepiej, aby go w czerwcu oddali, ale lepiej nawet miesiąc później, a wykonali wszytko co trzeba i jak należy niż miałby później dach znowu przeciekać. Poczekamy jednak jak sytuacja rozwinie się i jakie kwiatki wynikną na radzie 3 czy 4 listopada. Wtedy będziemy mądrzejsi. |
Bzdura jakas z tymi 11 metrami od wiekszych trybun do boiska. Pewnie chodzi o odległość trybuny od murawy, ale nie od linii bocznej tylko początku darni. Albo liczą od wewnętrznej krawędzi fosy a nie od pierwszego krzesełka. Inaczej, to musieliby poszerzyć murawę do 78 metrów (wg klasy elite ma być 68) lub... przesunąć trybunę do środka o 10 metrów ;-)
Od trybun za bramkami będzie taka odległość jaka była, czyli ok. 10 m. |
Cytat:
|
Rzeczywiście, ułatwi to opuszczanie trybun.
Mam jeszcze jedno pytanie: http://wgrajzdjecie.pl/zdjecia/48e63...e6ffe2e1c7.jpg Wchodząc na sektor i chcąc dostać się do góry będziemy musieli zrobić aż tak duży krok? Cały ten podest sięga po kolana panu na zdjęciu. Z drugiej strony chyba też powinny być stopnie. Chyba, że czegoś nie widzę/nie rozumiem. |
zapewne są stopnie do zejścia :) na pewno taki krok nie będzie konieczny :)
|
Ok, dzięki. Osobna sprawa, że tak wysokie stopnie nie wyglądają estetycznie. Choć fakt ten poprawi zamontowanie krzesełek. No, ale do tego, że wiele w tej budowli niedoskonałości estetycznych (i nie tylko) zdążyliśmy się już przyzwyczaić :/
|
Wszystko jest gołe to wszystko wyraznie widac, jak pojawią sie tam krzesełka, barierki, farba i przede wszystkim kibice - nikt tego nie zauwazy.
|
Cytat:
|
Cytat:
Dla mnie jedyne racjonalne wytłumaczenie, bo rzeczywiście za dużo tych wyjść, i do tego z podwójnymi schodkami. |
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Nie dało by się umieścić posta Darka Olszówki jako ogłoszenie,przykleić go i wyboldować, by każdy widział co i jak?
Wkoncu gra toczy się o nasz przyszły stadion... |
Panie Darku - bardzo dziekuję. Życzę, aby wszystko się udało trzeba bardzo uważnie pilnować wszelkich terminów, z inicjatywami wychodzić jak najszybciej, aby było jak najmniej kolejnych opóźnień.
I bracia Wiślacy - pamiętajcie, jutro i pojutrze sądne dni dla Białej Gwiazdy w Radzie Miasta! Kolejna komisja i superważne głosowanie ws. stadionu! Wszystko inne musi zejść na drugi plan. Apeluję o pełną mobilizację i wsparcie sprawy Wisły jak tylko potrafimy najlepiej! |
Cytat:
|
Cytat:
- na IT (telebimy, monitoring, systemy teleinformatyczne, systemy bezpieczeństwa) będzie prawdopodobnie oddzielny przetarg, pieniądze na ten cel mają zostać zabezpieczone przez miasto przy ustalaniu budżetu na rok 2010 - kołowroty dla D to niezbyt wysoki koszt, jednak również muszą zostać zakupione (może obejmie je przetarg na IT?) - na wykończenie trybuny D trwają poszukiwania prywatnego inwestora, jak się nie znajdzie to miasto nie będzie miało wyboru i też sypnie groszem w 2010. - przebudowa ulicy Reymana w deptak ze ścieżką rowerową jest w zakresie prac GW z przetargu na trybunę A/B wraz z dojściami, parkingami, drogami dojazdowymi oraz aranżacją otoczenia. Te zielone przerywane linie zaznaczają obszar objęty w przetargu (zadanie 1 - przed trybuną D, zadanie drugie - przed trybuną E, zadanie 3 - przebudowa ulicy Reymana, zadanie 4 - przed nową trybuną zachodnią). http://img222.imageshack.us/img222/459/rzut.th.gif Sama ulica Reymana zostanie przebudowana aż od al. 3 maja do ul. Reymonta. Tutaj rzut z dokumentacji przetargowej: http://img245.imageshack.us/img245/4...reymana.th.gif Ciąg pieszy zostanie wykonany z płyt granitowych 20x30, dalej asfaltowa ścieżka rowerowa i pas zieleni (oznaczony jako chudy beton -_-') dalej odwodnienie liniowe. - bez zmian zostaje wykończenie otoczenia przed trybuną zachodnią (czyli płyta granitowa 100x50), parking, zieleń, miejsce dla wozów transmisyjnych. - ścianki szczelinowe i pod C i pod A/B są już na odpowiedniej głębokości, nikt ich pogłębiać nie będzie (nie jest to możliwe technicznie, trzeba byłoby po prostu zbudować drugą ściankę obok). Przedłużenie terminu oddania trybuny C wiąże się z błędami w projekcie płyty fundamentowej (pamięta ktoś 2-3tyg przestój podczas jej zbrojenia? Później ją częściowo przezbrajano), co wpłynęło na 3-4tyg opóźnienie względem harmonogramu. Nie było to z winy wykonawcy, więc termin oddania przedłużono (zresztą to w przypadku tej trybuny nie ma znaczenia, ważne aby A/B + IT, murawa zostały oddane na czas). Tyle ode mnie. Teraz trzymam kciuki aby dołożono dodatkowe 30mln, dalej już jakoś poleci. |
Tak nachodzi mnie myśl, czy np SKWK, albo klub nie mógłby się dogadać z wykonawca, tak aby np co 2 tygodnie przedstawiano raport z tego co zostało wykonane i co jest planowane na następny tydzień, oraz co ważniejsze aby upoważnili kogoś kto mógłby raz na jakiś czas odpowiadać na nurtujące nas kibiców pytania?? (oczywiście ilość i treść pytań w ramach zdrowego rozsądku)
|
Cytat:
|
No z tym D to sa kpiny.
W zeszlym sezonie jak jeszcze mecz byly na Reymonta to sie zastanawialem jak to mozliwe ze wchodzmimy i wychodzimy z tego sektora jak bydlo ,jakims 2 waskim dojsciami.Jak to mozliwe ze nikt juz WTEDY nic nie robil. Do teraz czytam ze dalej nic nie wyloniono ,kogos kto by nawet prace zaczal.....naprawde ręce opadaja jak dzialaja w tym klubie. |
Cytat:
Co do wykończenia trybuny D - czystym idiotyzmem było budowanie trybuny bez wykończenia wnętrza. Jeśli znajdzie się prywatny inwestor to on na własny koszt zrealizuje wykończenie trybuny D (klatki schodowe, zalanie stropów, posadzek, toalety, punkty gastronomiczne, instalacje wentylacyjne, budowa pomieszczeń komercyjnych, które w zamian za wykończenie trybuny dostanie za darmo. Jednak samo IT będzie zamontowane na tej trybunie niezależnie, wraz z wyposażaniem w nie reszty stadionu. A o kosztorys przetargu IT bym się nie martwił - zwłaszcza teraz oszczędności w przetargach są spore, więc ewentualne przekroczenie budżetu jest mało realne. Ale to wszystko nie są nowości, o tym, że potrzebny będzie oddzielny przetarg na IT i kołowrotki dla D było wiadomo od dawna (chwili ogłoszenia przetargu na A/B, który tego nie obejmował). Oddzielne przetargi na IT są w przypadku stadionu w Gdańsku czy chociażby oddzielny przetarg będzie w wypadku Stadionu Narodowego. To nic niezwykłego. Jedynie budowa trybuny bez jakiegokolwiek zaplecza (przy czym trybuna ma rezerwę na to za elewacją) była czymś dziwnym na skalę europejską. Za to pozytywnie byłem zaskoczony uwzględnieniem w przetargu na A/B przebudowy ul. Reymana, to naprawdę potrzebna rzecz, o której nie zapomnieli. |
Cytat:
|
Nie o stadionie coś o hali
|
Cytat:
A co mnie to mnie interesuje kto jest wlacicielem a kto nim nie jest?? Efekt sie liczy a na razie jest taki ze 2 lata wchodzilismy 2 sciezkami na trybune i z niej ,i wyglada na to dalej tak bedzie. |
A właśnie co do D to ma ktoś jakiekolwiek aktualne zdjęcia z wewnątrz?
Bo nie zdziwiłbym się, gdyby to wyglądało tak: http://topsil.republika.pl/2006.09.2...foto%20044.jpg |
Dokładnie tak to wygląda.
|
Przypominam, że dzisiaj o 14.15 odbywa się posiedzenie Komisji Sportu RMK.
Wiadomo coś, czy będzie jakaś oficjalna delegacja kibiców, czy dopiero jutro na sesji? |
Patrząc na to zdjęcie z budowy D, przypominam sobie ile trwała budowa i jak wyglądała. Przecież trybuny D i E przy takim tempie i organizacji pracy jakie mają obecnie przy budowie C i głównej, powstałyby pewnie w kilka miesięcy i to jeszcze z jako tako podciągniętym wykończeniem wnętrz.
|
Komisja Sportu i Turystyki poparła dofinansowanie stadionu.
|
Ile osób głosujących dzisiaj będzie brało udział w decydującym głosowaniu ?
|
Cytat:
|
Cytat:
Dlatego jutro pełna mobilizacja Panowie! Pokażmy się na posiedzeniu rady, bądźmy obecni tam, gdzie rozstrzygną się losy stadionu! Inaczej znów moga dziać się takie "zadziwiające rzeczy" jak wyjście radnego Stawowego na czas głosowania... Nie możemy przegrać tej sprawy! A niestety kibice mają dziś bardzo złą prasę, co może szkodzić w pomyślnym zakończeniu... |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:08. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl