Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Śmieszne zdjęcia, filmiki, itp. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=28)

crazykaro 01.08.2010 11:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez klusek106 (Post 949901)
Dobra Wilu to wytlumacz mi jeszcze czemu samolot lecac nie zostawia dlugiej smugi a nagle nad samym centrum zostawia dluga lune ?

ps. samolot nie zmniejsza wysokosci... inne warunki atmosferyczne akurat nad miastem ? taaaaa...


ps2. tylko ze ze z filmow wynika ze na wysokosciach przelotowych jest stale jedna temperatura niezalezna od temp na ziemi

To jest bardzo łatwe do wytłumaczenia. Gdybyś zauważył w miastach jest zawsze bardzo gorąco a jak wyjedziesz poza miasto to wydaje się być chłodniej. Efekt ten jest spowodowany nie tylko różnicą temperatur (bo słońce również poza miastem mocno praży) ale także dużą ilością pary wodnej w powietrzu (w amerykańskich pogodach nawet mówi się w trakcie prognozy pogody jaki będzie humid). W lecie "humid" ma bardzo duży wpływ na odczuwaną temperaturę. Dzisiaj w Krakowie mimo że słońce jest za chmurami to jest wysoka wilgotność co potęguje odczucie gorącą.
Ale wracając do tematu w miastach i nad miastami wilgotnośc jest wyższa więc jeśli samolot wlatuje w obszar gdzie wilgotność jest większa to ta smuga kropelek wody za samolotem nie może się z powrotem zmienić w parę wodną, w przeciwieństwie do obszaru poza miastem, gdzie wilgotności jest niższa. I to właśnie decyduje o tym dlaczego raz "chmury samolotowe" parują a dlaczego czasami, tworząc jądra kondensacji, są zaczątkiem zachmurzenia. Właśnie patrząc na ślady za samolotem można bardzo łatwo stwierdzić czy wilgotność jest duża czy też jest niska. Duża wilgotność jest wtedy kiedy na niebie długo utrzymują się te "chemitrials" a mała jeśli te "chemitrials" szybko znikają

P.S. Jeśli chodzi o to dlaczego gdy lecą dwa samoloty jeden zostawia ślad a drugie nie zostawia to jest to prawdopodobnie spowodowane różną ich wysokością, co powoduje różnicę temperatur a także róznice wilgotności. Wracając do filmu koleś się dziwił że te ślady są równoległe. No nie dziwne że są równoległę skoro korytarze powietrzne są określone, a jak jeszcze mieszka gdzieś w okolicy lotniska to już wogóle nie ma o czym gadać. Jeśli 2 samoloty lecą pomiędzy dwoma lotniskami to lecą niemalże tą samą drogą. Te nagrania to są takie jak kiedyś "Nie do wiar" w TVN tak naprawdę niewiele tłumaczą. Bo jeśli chce się coś dokładnie wytłumaczyć to trzeba zrobić dokładną analizę fizyko-chemiczną danego zjawiska, a nie nagrać film i opisac w nim swoje przypuszczenia. To jest takie polowanie na czarownice. A zawartość zanieczyszczeń jest spowodowana tym że to są smugi spalin. Samolot podczas startu tworzy takie zanieczyszczenie jak kilka tysięcy samochodów przez rok

wonski_eNHa 01.08.2010 11:40

Można wierzyć, można nie wierzyć. Ale jak Ci taka chmura z samolotu wylatuje z dupy strony czyli niezależnie od umiejscowienia silników i ich ilości, to też można to nazwać pyłem z silników lub spalinami??? Dziwne.
Druga sprawa to to że na filmikach samoloty wykonują dziwne zwroty i 'akrobacje'. Nie mówcie, że samoloty liniowe albo inne mogą latać którędy chcą i 'przypadkowo' pozostawić na niebie kratkę z tych smug. Są wyznaczone korytarze powietrzne i tamtędy mogą latać. A nie jeden koło drugiego zostawiając prostopadłe i równoległe ślady zaczynające się i kończące w tym samym miejscu.


pomeczowa konferencja :]
http://www.youtube.com/watch?v=TwNDujWUIP8

medyk 01.08.2010 11:43

zadzwońcie do Uwaga! moze sie tym zainteresuja :)

FajQ 01.08.2010 11:45

1 Crazykaro a jak wytłuamczysz że jeden samolot latał sobie nad miastem zostawiał te chmury, zawracał i zostawiał chmure.Co Balice były zatłoczone ?
2 Te smugi z samolotu nie są z silników.
Ps:Wilu pewnie trafisz do łapucapu z tym kiblem ;)

crazykaro 01.08.2010 11:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wonski_eNHa (Post 949916)
Można wierzyć, można nie wierzyć. Ale jak Ci taka chmura z samolotu wylatuje z dupy strony czyli niezależnie od umiejscowienia silników i ich ilości, to też można to nazwać pyłem z silników lub spalinami??? Dziwne.
Druga sprawa to to że na filmikach samoloty wykonują dziwne zwroty i 'akrobacje'. Nie mówcie, że samoloty liniowe albo inne mogą latać którędy chcą i 'przypadkowo' pozostawić na niebie kratkę z tych smug. Są wyznaczone korytarze powietrzne i tamtędy mogą latać. A nie jeden koło drugiego zostawiając równoległe ślady zaczynające się i kończące w tym samym miejscu.

Napisz lepiej w którym momencie filmu dokładnie bo ja tego nie zauważyłem żadnych akrobacji ani smug spoza silnika. Myslisz że nikt nigdy by nie zauważył w samolocie (żaden pasażer) lecąc że coś jest rozpylane z samolotu?

Ja radzę się popatrzeć na samoloty w zimie. Jeśli ktoś wtedy dostrzeże chemitrials to będzie dobry. Nikt się z was nie zastanawiał dlaczego po prysznicu na lustrze w łazience teraz w okresie letnim jest masa pary i nic nie widać a w zimie tego nie ma albo jest znikome?

Gargamel 01.08.2010 11:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FajQ (Post 949923)
1 Crazykaro a jak wytłuamczysz że jeden samolot latał sobie nad miastem zostawiał te chmury, zawracał i zostawiał chmure.Co Balice były zatłoczone ?
2 Te smugi z samolotu nie są z silników.
Ps:Wilu pewnie trafisz do łapucapu z tym kiblem ;)

Zwykłe zawirowania powietrza, inna konstrukcja skrzydeł, zmiana ciśnienia i temperatury.

Takiego głupoty tutaj chrzanicie, że się żal człowiekowi robi. Jak człowiek chce się czegoś dopatrzeć, to we wszystkim to ujrzy.

kubawislak 01.08.2010 11:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 949924)
Nikt się z was nie zastanawiał dlaczego po prysznicu na lustrze w łazience teraz w okresie letnim jest masa pary i nic nie widać a w zimie tego nie ma albo jest znikome?

Chyba w Zimie lustro jest zaparowane, kto się kąpie w lecie w ciepłej wodzie:P

crazykaro 01.08.2010 11:59

Ktoś się może skusi? Już ok 80 osób kupiło :D

http://allegro.pl/item1156801006_sci...b_telefon.html

TSW Fanatyk 01.08.2010 12:04

http://www.tvp.pl/rozrywka/programy-...kolowa/2262307
http://www.tvp.pl/rozrywka/programy-...ski-v2/1221328
2 wczorajsze dobre skecze :)

nie mogę znaleźć KMP o RMF FM :)

legol 01.08.2010 12:10

temat chemtrails dosc szeroko zostal opisany na tym forum -> http://www.paranormalne.pl/index.php...pic=23230&st=0

Problem jest ciekawy aczkolwiek wszystko wskazuje na to ze jest to kolejna proba szukania sensacji. Gdyby ktos wymyslil taki sposob spryskiwania ludzi bylby on wysoce nieefektywny i bardzo kosztowny. Przykład? Z natury, ostatnio jak wybuchl ten wulkan to chmura rozniosla sie o tysiace kilometrow. Gdyby ktos chcial z 10 km nad miastem zrzucic to na ludzi to pewnie wyladowaloby to 1000 km dalej...

Mimo wszystko temat jest ciekawy jak kazda inna teoria spiskowa i na 100% nikt nigdy nie powie ze to nieprawda...

masterlag 01.08.2010 12:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSW Fanatyk (Post 949943)

Dobre były. MNie chyba jednak najbardziej rozwalił skecz z taksówką Formacji Chatelet. Po prostu mistrz :rotfl: (nie wiem czemu, ale mega mnie rozśmieszyło np. te proste "polecenia" rodem z samolotu nie mówiąc o tym jak Stanisław przeszedł przez auto)
jak znajdę link to z edytuję post ;)

A było coś ciekawego w pierwszej części wczorajszej Stacji Ko[s]micznej w Koszalinie?

EDIT: nocna taryfa
http://www.tvp.pl/rozrywka/programy-...fa-v-2/2262379

To się zabieram do oglądania. :)

TSW Fanatyk 01.08.2010 12:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masterlag (Post 949952)
Dobre były. MNie chyba jednak najbardziej rozwalił skecz z taksówką Formacji Chatelet. Po prostu mistrz :rotfl: (nie wiem czemu, ale mega mnie rozśmieszyło np. te proste "polecenia" rodem z samolotu nie mówiąc o tym jak Stanisław przeszedł przez auto)
jak znajdę link to z edytuję post ;)

A było coś ciekawego w pierwszej części wczorajszej Stacji Ko[s]micznej w Koszalinie?

Było. KMN - rodzice :) ogólnie całość prezentowało wysoki poziom :)

MarecqiTSW 01.08.2010 12:24

najlepszy jednak był Daniec i jest już dostępny w necie :P jak zwykle opowiedział poprostu co się naprawde dzieje w Polsce i to jak zwykle jest najśmieszniejsze :P niestety jak ktoś sie nie orientuje na scenie politycznej to może sie nie połapać bo Pan Marcin bardzo szybko zmienia watki :P

Genio 01.08.2010 12:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wonski_eNHa (Post 949916)
Można wierzyć, można nie wierzyć. Ale jak Ci taka chmura z samolotu wylatuje z dupy strony czyli niezależnie od umiejscowienia silników i ich ilości, to też można to nazwać pyłem z silników lub spalinami??? Dziwne.
Druga sprawa to to że na filmikach samoloty wykonują dziwne zwroty i 'akrobacje'. Nie mówcie, że samoloty liniowe albo inne mogą latać którędy chcą i 'przypadkowo' pozostawić na niebie kratkę z tych smug. Są wyznaczone korytarze powietrzne i tamtędy mogą latać. A nie jeden koło drugiego zostawiając równoległe ślady zaczynające się i kończące w tym samym miejscu.

sam sobie odpowiedziales, zostawiaja w tym samym miejscu 'slady' poniewaz w tej wlasnie przestrzeni nieba panowaly warunki atmosferyczne sprzyjajace temu zjawisku w stopniu intensywnym, a ze smugi wygladaja na rownolegle to bardzo dobrze, byloby dziwne gdyby nie byly rownolgle, po niebie trzeba sie poruszac wyznaczonymi korytarzami, ktore prowadzą zarowno z poludnia na polnoc jak i ze wschodu na zachod i oczywiscie na roznych wysokosciach, wiec nic dziwnego ze dopatrzec sie mozna idealnej rownoleglosci badz prostopadlosci

Pajdo88 01.08.2010 12:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 949938)
Ktoś się może skusi? Już ok 80 osób kupiło :D

http://allegro.pl/item1156801006_sci...b_telefon.html

O co chodzi z tym telefonem :mozg:

WILU TS 01.08.2010 12:46

Chyba ze niby podróbka Iphone albo że Hong Kong,gdyby tam widniała Polska to powiem szczerze nie wahałbym się ani chwili :) za 100zł jako zabawka zawsze by był ;)

Hudy 01.08.2010 13:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 949975)
Chyba ze niby podróbka Iphone albo że Hong Kong,gdyby tam widniała Polska to powiem szczerze nie wahałbym się ani chwili :) za 100zł jako zabawka zawsze by był ;)

sporo ludzi kupuje te podróbki i jak dobrze trafisz to żywotność nie jest najgorsza tylko baterie są słabe
tylko nie wiem czemu dyskusja jest w temacie "śmieszne.." bo ttego typu rzeczami już ten świat jest zasypany:d

Mateuusz 01.08.2010 13:41

http://www.youtube.com/watch?v=GutezNGVQDY
no wez dwie:D
mam nadzieje ze nie bylo jeszcze:D

crazykaro 01.08.2010 13:42

Podróbka iphona (kosztującego 1500zł) za 100 zł a co ciekawe kupiło ja 80 osób na tej aukcji a na innych juz ze 130. Ot taka ciekawostka mnie tam rozśmieszyła. Gdzie niby miałem umieścić w polityce transferowej? :foch:

MarecqiTSW 01.08.2010 14:16

a myslicie że za co w iphonie sie płaci 1500 zł?? za jakość?? jakby Chinole popracowali jeszcze nad tym troche to za 300 by sprzedawali tej samej jakości :)

LAB 01.08.2010 15:02

http://www.youtube.com/watch?v=vyMlYxRW3QY
moja ulubiona scena z seri o Adasiu

szczebrzeszcz 01.08.2010 15:58

Autentyczna rozmowa pracownic ZUS
http://www.youtube.com/watch?v=6ioYx...eature=related
:pobity:

wonski_eNHa 01.08.2010 16:59

Jak się spławia telemarketerów? -pewnie już kiedyś było, ale drugi raz nie zaszkodzi.
http://www.youtube.com/watch?v=F9G-g...eature=related

Inwazja głupoty
http://www.youtube.com/watch?v=0JOMP...eature=related

KORDEK2009 02.08.2010 17:18

:-D http://www.youtube.com/watch?v=yukmtPb9iG8&list=QL :-D

Karlos 02.08.2010 17:35

http://www.youtube.com/watch?v=M6iFr...eature=related ;D

<Crasch> 02.08.2010 19:58

http://www.smog.pl/wideo/36823/najdz...dziejach_kina/

stawski 02.08.2010 22:20

<Crasch>, pozwól, że opiszęTwój film, bo wiele osób ogląda co 3-4 filmy jak nie są opisane, a ten naprawdęwarto zobaczyć. Człowiek bez nóg i człowiek bez rąk, walczą z człowiekiem z rękami i nogami, oraz bonusowo małym garbem :) Warto!

gonzo 03.08.2010 08:44

Sunrise edycja Pakistańska :D
http://www.youtube.com/watch?v=Z-fxr...eature=related

Pajdo88 03.08.2010 10:47

http://www.youtube.com/watch?v=3l72gxO2l2E Turecki Rambo zabija wszystkie filmy tej produkcji:lol:

Mrsnh 03.08.2010 11:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pajdo88 (Post 951136)
http://www.youtube.com/watch?v=3l72gxO2l2E Turecki Rambo zabija wszystkie filmy tej produkcji:lol:

niezly, ale nie ma podjazdu do tego kolesia: http://www.youtube.com/watch?v=_K9AxO5t4BE :rotfl: za akcje z 2:05 powinien dostac oskara!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:54.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl