Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

WildDog 31.03.2026 19:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1660942)
Czy same remisy i porazki wystarczą? Jop moze juz niczego nie wygrać

Same remisy powinny wystarczyc do awansu, nawet przy dwoch- trzech porażkach. Aczkolwiek przy trzech porażkach musza być cholernie sprzyjające wiatry. I nie tylko moc Jopa potrzebna, a sprezenie się nieudaczników. Bo samym wyjściem na boisko nawet remisu nie wyciągniesz.

pepe72 01.04.2026 14:15

Jak się nie chcemy denerwować na forum to dwa zwycięstwa i dwa remisy.
Same remisy też powinny dać radę. Ale ja bym wolał te 1,43 na mecz.

wolfy 01.04.2026 16:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1661003)
Jak się nie chcemy denerwować na forum to dwa zwycięstwa i dwa remisy.
Same remisy też powinny dać radę. Ale ja bym wolał te 1,43 na mecz.

Jak sobie przypomnę że mieliśmy według niektórych awansować na długo przed końcem sezonu. Życie brutalnie zweryfikowało hurraoptymizm.

Sam fakt że rozmawiamy o tym jak bardzo Jop i piłkarze mogą się zbłaźnić żeby nie wypaść do baraży myślę mówi wszystko w tym temacie. Na razie naszą największą siłą jest słabość konkurentów, ale to bardzo kruche podstawy do optymizmu.

Karherop 02.04.2026 08:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1661007)
Jak sobie przypomnę że mieliśmy według niektórych awansować na długo przed końcem sezonu. Życie brutalnie zweryfikowało hurraoptymizm.

Sam fakt że rozmawiamy o tym jak bardzo Jop i piłkarze mogą się zbłaźnić żeby nie wypaść do baraży myślę mówi wszystko w tym temacie. Na razie naszą największą siłą jest słabość konkurentów, ale to bardzo kruche podstawy do optymizmu.

Bo my (kibice Wisły) przez te lata przykrych doswiadczen popadamy w paranoję.

W tym postawę od ściany do ściany. Wstawmy zamiast Wisly jakąkolwiek druzyne ktora notuje podobne wyniki i nikt by nie snul takich teorii ze sie wykoleja.

Wedlug modelu Jaroslawa awansujemy po meczu z Puszcza czyli z przewagą 12 pkt nad 3 miejscem. Dzien przed nami zalegle spotkanie odrabia Wieczysta. Więcej teorii będzie mozna snuć jeśli zaczniemy w końcu seryjnie wygrywać, natomiast ta wizja nie jest nierealna.

Zapewne po ewentualnym przyklepaniu zaczniemy tracic punkty wiec finalnie pewnie będzie te 5-7 pkt przewagi na koniec sezonu.

sandomingo 02.04.2026 08:36

Walka o uniknięcie baraży będzie się toczyć do ostatniego meczu z Siedlcami u siebie.
Oby nie powtórzyła się historia z pamiętnego meczu z Sosnowcem, bo Siedlce też będą już na wakacjach...

As 02.04.2026 10:15

Teoretycznie w tej kolejce my wygrywamy a kilka innych wynikow uklada sie pod nas i spadek do barazy jest matematycznie mozliwy ale praktycznie szanse na to sa niemal zerowe.

- Wieczysta traci punkty z LKS (bardzo mozliwe)
- Puszcza wygrywa z Polonia (bardzo mozliwe)
- Glogow traci punkty z Ruchem (bardzo mozliwe)
- Slask traci punkty z Siedlcami (malo prawdopodobne ale to 1 liga)
- Grodzisk traci punkty z Mielcem (dostali w pysk z Leczna wiec moga tez dostac z Mielcem).

Gdyby tak sie ulozylo przynajmniej czesc wynikow to juz jest praktycznie po zabawie.

W nastepnej kolejce znowu sa mecze pomiedzy klubami zainteresowanymi bezposrednim awancem a my gramy z Bytomiem, ktory sie kompletnie rozsypal i wlasnie zmienili trenera. Nic za pewnik brac nie mozna ale my mamy dwoch slabeuszy a nasi konkurenci graja miedzy soba.

Stelio 02.04.2026 12:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1661020)
Teoretycznie w tej kolejce my wygrywamy a kilka innych wynikow uklada sie pod nas i spadek do barazy jest matematycznie mozliwy ale praktycznie szanse na to sa niemal zerowe.

- Wieczysta traci punkty z LKS (bardzo mozliwe)
- Puszcza wygrywa z Polonia (bardzo mozliwe)
- Glogow traci punkty z Ruchem (bardzo mozliwe)
- Slask traci punkty z Siedlcami (malo prawdopodobne ale to 1 liga)
- Grodzisk traci punkty z Mielcem (dostali w pysk z Leczna wiec moga tez dostac z Mielcem).

Gdyby tak sie ulozylo przynajmniej czesc wynikow to juz jest praktycznie po zabawie.

W nastepnej kolejce znowu sa mecze pomiedzy klubami zainteresowanymi bezposrednim awancem a my gramy z Bytomiem, ktory sie kompletnie rozsypal i wlasnie zmienili trenera. Nic za pewnik brac nie mozna ale my mamy dwoch slabeuszy a nasi konkurenci graja miedzy soba.

To rozumowanie ma sens tylko i wyłącznie przy założeniu, że poziomem dorównujemy naszym konkurentom. Wypowiadanie się o Łęcznej i o Bytomiu na wyjeździe jako słabeuszach jest całkiem zabawne, bo aktualnie to my gramy mniej więcej na ich poziomie. A jak są zmotywowane druzyny z dołu tabeli do utrzymania to pokazała Stal z Wieczystą, Znicz z nami i Łęczna z PGM.

Realnym scenariuszem są 1/2 pkt w 2 najblizszych meczach. Remis z Łęczna i w papę/remis w Bytomiu.

krysztal 02.04.2026 14:09

Tobie to faktycznie się już trochę odkleja Stelio.Szczególnie Bytom jest na naszym poziomie,2 pkt w wiosennych meczach i bilans 6-11...

Stelio 02.04.2026 14:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1661023)
Tobie to faktycznie się już trochę odkleja Stelio.Szczególnie Bytom jest na naszym poziomie,2 pkt w wiosennych meczach i bilans 6-11...

1. Zmienili trenera
2. Będą grać u siebie
3. Obsralismy sie juz w tej rundzie ze Zniczem i Odrą

Mi sie cos odkleja?

As 02.04.2026 16:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stelio (Post 1661021)
To rozumowanie ma sens tylko i wyłącznie przy założeniu, że poziomem dorównujemy naszym konkurentom. Wypowiadanie się o Łęcznej i o Bytomiu na wyjeździe jako słabeuszach jest całkiem zabawne, bo aktualnie to my gramy mniej więcej na ich poziomie. A jak są zmotywowane druzyny z dołu tabeli do utrzymania to pokazała Stal z Wieczystą, Znicz z nami i Łęczna z PGM.

Realnym scenariuszem są 1/2 pkt w 2 najblizszych meczach. Remis z Łęczna i w papę/remis w Bytomiu.

Jeśli o drużynie która przegrala 4 z ostatnich 6 meczów i zdobyła w nich całe dwa punkty nie można powiedzieć słabeusz to nie wiem o kim można.

Poza tym chyba trzeba nie oglądać ligi ani nawet nie śledzić wyników żeby mówić że nie dorównujemy poziomem konkurentom. Od początku grania na wiosnę „konkurenci” odrobili do nas cały jeden punkt gdzie my jeden mecz oddaliśmy walkowerem. No faktycznie odstajemy.

Ja rozumiem osobiste niechęci do trenera czy właściciela ale Rozmawiajmy poważnie albo przynajmniej szanujmy się nawzajem w swoich odpowiedziach.

pepe72 02.04.2026 19:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1661028)
(...)Od początku grania na wiosnę „konkurenci” odrobili do nas cały jeden punkt gdzie my jeden mecz oddaliśmy walkowerem. No faktycznie odstajemy.

Ja rozumiem osobiste niechęci do trenera czy właściciela ale Rozmawiajmy poważnie albo przynajmniej szanujmy się nawzajem w swoich odpowiedziach.

Magia polskiej piłki.

Z drugiej strony jakbyśmy nie tracili bezsensownie punktów to, nawet licząc walkower dla Śląska to już byli byśmy na finiszu.

Ale w tym sezonie narzekamy na Wisłę, która jest cały czas na pierwszym miejscu z dużą przewagą nad grupą pościgową. :>

swiety37 03.04.2026 06:26

Wracamy do czasów zwalniania trenerów będąc na szczycie ligi ;)

Karherop 03.04.2026 07:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stelio (Post 1661021)
To rozumowanie ma sens tylko i wyłącznie przy założeniu, że poziomem dorównujemy naszym konkurentom. Wypowiadanie się o Łęcznej i o Bytomiu na wyjeździe jako słabeuszach jest całkiem zabawne, bo aktualnie to my gramy mniej więcej na ich poziomie. A jak są zmotywowane druzyny z dołu tabeli do utrzymania to pokazała Stal z Wieczystą, Znicz z nami i Łęczna z PGM.

Realnym scenariuszem są 1/2 pkt w 2 najblizszych meczach. Remis z Łęczna i w papę/remis w Bytomiu.

Jesli o Bytomiu nie mozna to znaczy że juz o nikim nie mozna, bo slabsze w tej lidze sa tylko Tychy na wiosne.

Oczywiście że bez naszej wygranej z Łeczna sie wszystko sypie, ale to wiedza wszyscy.

W tej kolejce realnie mozna założyć status quo do goniacych zespołów. Nastepna kolejka powinna dopiero dużo zamieszać.

WildDog 03.04.2026 19:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1661020)
Teoretycznie w tej kolejce my wygrywamy a kilka innych wynikow uklada sie pod nas i spadek do barazy jest matematycznie mozliwy ale praktycznie szanse na to sa niemal zerowe.

- Wieczysta traci punkty z LKS (bardzo mozliwe)
- Puszcza wygrywa z Polonia (bardzo mozliwe)
- Glogow traci punkty z Ruchem (bardzo mozliwe)
- Slask traci punkty z Siedlcami (malo prawdopodobne ale to 1 liga)
- Grodzisk traci punkty z Mielcem (dostali w pysk z Leczna wiec moga tez dostac z Mielcem).

Gdyby tak sie ulozylo przynajmniej czesc wynikow to juz jest praktycznie po zabawie.

W nastepnej kolejce znowu sa mecze pomiedzy klubami zainteresowanymi bezposrednim awancem a my gramy z Bytomiem, ktory sie kompletnie rozsypal i wlasnie zmienili trenera. Nic za pewnik brac nie mozna ale my mamy dwoch slabeuszy a nasi konkurenci graja miedzy soba.

Stek bzdur. To moja opinia po wpisie wróżki z Liszek, która wieści czarny scenariusz w meczu z Siedlcami. A jak zauważyli uważni użytkownicy forum, ona NIGDY się nie myli;)

WildDog 03.04.2026 19:24

A tak, na powaznie, jezeli my i Ruch wygramy dwa kolejne mecze (albo Ruch nie przegra swoich) to juz w Chorzowie możemy świętować........Niestety, slowo klucz "jeżeli ";(

WildDog 03.04.2026 19:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stelio (Post 1661024)
1. Zmienili trenera
2. Będą grać u siebie
3. Obsralismy sie juz w tej rundzie ze Zniczem i Odrą

Mi sie cos odkleja?

Ze Zniczem to byl wypadek przy pracy, aczkolwiek kara za minimalizm, pozniej brak czasu na poprawe wyniku. Z Odra, po szybkim odrobieniu strat, pilnowanie wyniku, byle nie przegrac. Jak widac po wynikach innych, w naszej sytuacji remisy nie sa tragedia jak za Moskala czy Rude'go. Wiec uzyte przez Ciebie slowo "osranie" to wg mnie naduzycie.

krysztal 03.04.2026 21:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stelio (Post 1661024)
1. Zmienili trenera
2. Będą grać u siebie
3. Obsralismy sie juz w tej rundzie ze Zniczem i Odrą

Mi sie cos odkleja?

Czyli jak zamienimy Jopa na Siwierskiego to automatycznie znowu będziemy faworytem w każdym meczu?
No bo właśnie taka zamiana nastąpiła w Bytomiu...

As 04.04.2026 20:23

To Wieczysta sie chyba juz wypisala z gry o bezposredni awans a juz na pewno z szans na dogonienie nas.

WildDog 04.04.2026 20:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1661064)
To Wieczysta sie chyba juz wypisala z gry o bezposredni awans a juz na pewno z szans na dogonienie nas.

Co Ty nie powiesz (napiszesz) wróżka z Liszek przepowiedziała, że kvietniovia wciągnie ligę nosem a wypuści tyłkiem. Nie lubię się powtarzać, tylko przypomnę, ze wszyscy użytkownicy forum wiedzą, że ta zacna Personal nigdy się nie myli.....Moskal już zwolniony?

WildDog 06.04.2026 13:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WildDog (Post 1661050)
A tak, na powaznie, jezeli my i Ruch wygramy dwa kolejne mecze (albo Ruch nie przegra swoich) to juz w Chorzowie możemy świętować........Niestety, slowo klucz "jeżeli ";(

Tfu! Tfu! Tfu! Aby nie zapeszyc! Chyba tym meczem przejechalismy bramki i uiscili oplate na wjazd na autostrade do eklapy! Teraz, wolno, byle bez kolizji dojechac do celu! AMEN, ALLELUJA! I DO BOJU WISELKO!!!

Patryko 06.04.2026 13:26

Myślę, że jeszcze ze dwa zwycięstwa i jakiś remis i można spokojnie myśleć o Ekstraklasie.

Dziś by się przydało, żeby Ruch pokonał Chrobrego, co wypłaszczy grupę pościgową.

WildDog 06.04.2026 14:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1661121)
Myślę, że jeszcze ze dwa zwycięstwa i jakiś remis i można spokojnie myśleć o Ekstraklasie.

Dziś by się przydało, żeby Ruch pokonał Chrobrego, co wypłaszczy grupę pościgową.

Przy ewentualnym naszym zwyciestwie w Bytomiu mozemy juz miec awans! Oby Ruch nie przegral swoich dwoch meczow!

FraMat 06.04.2026 14:31

Jeśli Śląsk zdobędzie komplet punktów do końca :lol::lol::lol: to my potrzebujemy tylko 12, żeby pozostać na pierwszym miejscu. W 7 meczach. To chyba da się zrobić? Musi być średnia 1,72

WildDog 06.04.2026 16:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1661125)
Jeśli Śląsk zdobędzie komplet punktów do końca :lol::lol::lol: to my potrzebujemy tylko 12, żeby pozostać na pierwszym miejscu. W 7 meczach. To chyba da się zrobić? Musi być średnia 1,72

Przypomnę, że zadowoli nas drugie miejsce Być może (po meczach, Chrobrego i Grodziska dzisuaj) może* nam wystarczyć zdobycie max. 4 punktów w 7 meczach. A to srednia 0,57!!




*Podkreślam słowo "może ". Przed tymi meczami, wychodzi, że brakuje nam 7-8 pkt do awansu. Ale to opcja przy bardzo niekorzystnych wynikach dla nas w meczach rywali zainteresowanych bezpośrednim awansem.

As 06.04.2026 16:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1661020)
Teoretycznie w tej kolejce my wygrywamy a kilka innych wynikow uklada sie pod nas i spadek do barazy jest matematycznie mozliwy ale praktycznie szanse na to sa niemal zerowe.

- Wieczysta traci punkty z LKS (bardzo mozliwe)
- Puszcza wygrywa z Polonia (bardzo mozliwe)
- Glogow traci punkty z Ruchem (bardzo mozliwe)
- Slask traci punkty z Siedlcami (malo prawdopodobne ale to 1 liga)
- Grodzisk traci punkty z Mielcem (dostali w pysk z Leczna wiec moga tez dostac z Mielcem).

Gdyby tak sie ulozylo przynajmniej czesc wynikow to juz jest praktycznie po zabawie.

W nastepnej kolejce znowu sa mecze pomiedzy klubami zainteresowanymi bezposrednim awancem a my gramy z Bytomiem, ktory sie kompletnie rozsypal i wlasnie zmienili trenera. Nic za pewnik brac nie mozna ale my mamy dwoch slabeuszy a nasi konkurenci graja miedzy soba.

Dziekujemy Polonii Warszawa i Wieczystej za wypisanie sie z walki z nami o bezpośredni awans.

W grze pozostaje tylko Chrobry.

FraMat 06.04.2026 16:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WildDog (Post 1661141)
Przypomnę, że zadowoli nas drugie miejsce

Jasne - choć dla mnie utrata pierwszego byłaby w tych okolicznościach lekką żenadą.

wolfy 06.04.2026 17:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1661145)
Jasne - choć dla mnie utrata pierwszego byłaby w tych okolicznościach lekką żenadą.

"Był czas przywyknąć" (do żenady).

Nasze trzy punkty dzisiaj plus dżentelmeńska postawa większości rywali (którzy uznali że nie będą się z tłuszczą przepychać) być może sprawią, że nasi piłkarze nie będą do końca sezonu grali z pełnym pampersem.

WildDog 06.04.2026 18:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1661145)
Jasne - choć dla mnie utrata pierwszego byłaby w tych okolicznościach lekką żenadą.

Dzisiaj biere to zenade w ciemno;)

WildDog 06.04.2026 18:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1661144)
Dziekujemy Polonii Warszawa i Wieczystej za wypisanie sie z walki z nami o bezpośredni awans.

W grze pozostaje tylko Chrobry.

i Grodzisk, kvietniovia ma jeszcze zalegly mecz i raczej (jak to wiescil jasnowidz sandomingo) wciagnie lige nosem, wiec walczymy o drugie miejsce ze slaskiem, chrobrym, grodziskiem.........no i.....Ruchem.

tomytom 06.04.2026 18:16

12 punktów przewagi nad 3 miejscem!
To już nie rozważania statystyczne tylko czyste cuda��
Nawet bez zdrowego napastnika po prostu musimy to dopchnąć, choćby samymi remisami.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:54.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl