Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Wicked 30.10.2009 13:00

Oczywiście że może, ale jeśli projekt kosztował 4 bańki, to za prawa autorskie ze 2 razy tyle. Poza tym dla wielkiego O. projektowali podwykonawcy, wiec sprawa praw jest jeszcze bardziej zagmatwana.

Arapaho 30.10.2009 13:07

Cytat:

Jeśli nie zapłacimy za zrobienie ścianki, to nie wybudujemy trybuny, gdyż wykonawca może odstąpić od realizacji. Jeśli będziemy się zastanawiać, to roboty się przedłużą. Harmonogram jest napięty i nie mamy już wolnego czasu................Trybunę, gdzie potrzeba pogłębić ściankę mieliśmy oddać w grudniu, ale z tego powodu termin się przesunie
czy ja dobrze rozumiem ze ta ścianka na wschodniej jeszcze nie jest pogłębiona i dopiero to zaczną robić jak będzie kasa?

Marszałek 30.10.2009 13:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez farben (Post 809794)


I jeszcze wywiad z Wilczkiem. Na grze w Sosnowcu Wisła straciła już 8 mln zł!

Wyraźnie napisane jest,że straci a nie straciła. To kolosalna różnica. Bo jak mówi Wilczek straty będą wynosić a nie wynoszą, od 6 do 8 mln złotych. Proponuję czytać to co jest napisane a nie to co chcesz przeczytać.


W ogóle o co chodzi, gdzie problem? Rozpisać przetargu na nazwę stadionu, rozesłać oferty do przedsiębiorstw, banków i zaoferować im,że przez 10 lat stadion będzie się oficjalnie nazywał tak i siak. Np Orlen Stadion i kosztuje to teoretyzując przez 10 lat 40 baniek. Żal to pisać ale tak wszyscy robią na świcie, np Emirates Stadium - Arsenal, Reebok Stadium - Boltonie,itd. Czemuż u nas nie korzysta się z gotowych rozwiązań?Skandalem jest,że wcześniej tego nie zorganizowano,zaplanowano. Nic. Pamiętajcie tylko kto był zarządzą miasta, kto jak głosował, aby zmieść przy najbliższych wyborach.

zbymak 30.10.2009 13:15

Mysle ze Obtułowicz dostał do zrobienia projekt stadionu po znajomosciach od Majchrowskiego tylko nikt sie nie spodziewał , że takie zadanie go przerosnie i teraz mamy skutki tego i całe to zamieszanie ale to jest własnie cała polityka i układy sił rzadzących.

wierny 30.10.2009 13:19

No przecież to są jakieś jaja że wschodnia wymaga pogłębienia i nie oddadzą trybuny w grudniu. Bardzo dobry wywiad, dużo nowych informacji.
Martwi ten cytat:
"Pierwszy mecz ma się odbyć w połowie lipca. Przy gotowej trybunie zachodniej i południowej i obniżonej murawie. Możemy to zapewnić. Podtrzymuje to też wykonawca."

Czyli zagramy przy dwóch trybunach. Brak słów.

it 30.10.2009 13:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zbymak (Post 809933)
Mysle ze Obtułowicz dostał do zrobienia projekt stadionu po znajomosciach od Majchrowskiego tylko nikt sie nie spodziewał , że takie zadanie go przerosnie i teraz mamy skutki tego i całe to zamieszanie ale to jest własnie cała polityka i układy sił rzadzących.

Z tego wywiadu wynika trochę co innego:
Cytat:

Pan Wojciech Obtułowicz projektuje stadion od 1999 roku. Najpierw robił to dla Wisły Kraków. W 2004 roku gmina pozyskała stadion, wraz z projektem i prawami autorskimi.
I dalej:
Cytat:

Ale UEFA istnieje dłużej niż od 1999 roku. Czy nie trzeba było wcześniej się z wymogami UEFA zapoznać?
To pytanie do Wisły Kraków. Widać klub też miał swoje ograniczenia. Wykorzystali więc część istniejącej kubatury, czym zmniejszyli koszty. A projektant do tego się dostosował. Nie stworzył idealnego dzieła, ale umożliwił budowę. Proszę sobie przypomnieć Wisłę sprzed 1999 roku. Wtedy cieszyliśmy się,że ruszymy do przodu.
Czyli Miasto przejmując inwestycję, przejęło też projektanta, który wcześniej robił to na zlecenie Wisły.


wierny - to chyba jakieś przekłamanie w wywiadzie.
Na czerwiec mają być gotowe 4 trybuny (pod warunkiem, że radni zgodzą się na przesunięcie środków na ten cel)..
Nie wiem czemu piszą o zachodniej i południowej, skoro wcześniej powstanie wschodnia.
Chyba że chodzi o kompletne wykończenie tych trybun także w środku, w co nie chce mi się wierzyć.

Island 30.10.2009 14:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wierny (Post 809934)
No przecież to są jakieś jaja że wschodnia wymaga pogłębienia i nie oddadzą trybuny w grudniu. Bardzo dobry wywiad, dużo nowych informacji.
Martwi ten cytat:
"Pierwszy mecz ma się odbyć w połowie lipca. Przy gotowej trybunie zachodniej i południowej i obniżonej murawie. Możemy to zapewnić. Podtrzymuje to też wykonawca."

Czyli zagramy przy dwóch trybunach. Brak słów.

Wierny masz racje - baba wyglada na taka ktora wie co mowi i dobiera slowa ostroznie. Straszna kaszana - zachodnia musi byc oddana bo tam beda szatnie, poludniowa jest w pelni oddana. Na D nie ma jak wejsc a C bedzie rozbabrana. Normalnie koszmar!

Wicked 30.10.2009 16:25

nie wydaje mi się żeby wschodnia wymagała pogłębienia. zresztą jakby to niby miało fizycznie wygladać? wykopią przy ściance rów na 10 metrów? Coś mi się wydaje że Pani po prostu pomyliły się nazwy (kierunki) trybun, a samo pogłębienie już jest załatwione. A robi się z tego historia jak z dodatkowymi 3 rzędami gdzie plotka mowiła że dopiero będą dokładane przy obniżeniu mórawy, a tak naprawdę już były uwzględnione

Wrona 30.10.2009 16:28

Czy to aby na pewno chodzi o ściankę pod trybuną wschodnia?
Jeśli tak, to to się nadaje do Księgi Rekordów: pierwszy stadion na świecie, gdzie najpierw stawiają trybunę, potem kończą ściankę szczelinową...
Na wszystkich Wydziałach Budownictwa będą mówić o Stadionie Miejskim w Krakowie.

Wojtas 30.10.2009 16:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wierny (Post 809934)
No przecież to są jakieś jaja że wschodnia wymaga pogłębienia i nie oddadzą trybuny w grudniu. Bardzo dobry wywiad, dużo nowych informacji.
Martwi ten cytat:
"Pierwszy mecz ma się odbyć w połowie lipca. Przy gotowej trybunie zachodniej i południowej i obniżonej murawie. Możemy to zapewnić. Podtrzymuje to też wykonawca."

Czyli zagramy przy dwóch trybunach. Brak słów.



Cytat:

Czyli jednak to, czy Wisła zagra w lecie, zależy od radnych?
Tak. Trybunę, gdzie potrzeba pogłębić ściankę mieliśmy oddać w grudniu, ale z tego powodu termin się przesunie. Jeśli jednak dostaniemy pieniądze, zakończymy prace w czerwcu. Gwarantuję.

taaa D tez bylo niby "zakonczone" a ile czasu bylo zamkniete???

wogole zaczynam stwieradzac ze takie jaja to moga byc tylko w Krakowie z wiecznie klocącymi sie politykami i nieudolnymi architektami ktorzy niewiem jakim cudem maja swoje biura archiektoniczne.

Pan Obtulowicz zamiast nowego stadionu jedyne co by mogl zaprojektowac to nowe Toi -Toie pod trybune.

Markus 30.10.2009 18:08

Tą sprawę trybuny wschodniej trzeba wyjaśnić, bo brzmi to jak jakiś upiorny żart.

Czyli mamy rozumieć, że nie zostanie oddana na czas, bo została źle zbudowana? Jak oni teraz chcą tam poprawiać ściankę szczelinową? Rozbierać i stawiać na nowo? O czym w ogóle ta kobieta mówi?

Albo to po prostu kolejny niemądry pretekst i tłumaczenie dla nieprzewidzianego opóźnienia, albo... wolę nawet nie mysleć... :((((

Teraz czeka nas walka o brakujące 30 mln "ze starego budżetu". A czy radni zapisali już w projekcie nowego budżetu środki na inwestycje w stadion w przyszłym roku? Monitoring itd same się nie sfinansują i nie rozpiszą do przetargów...ktoś o tym pamięta i tego pilnuje, czy znów idziemy na żywioł i będziemy walczyć o brakujące pieniądze, dopiero gdy mleko będzie prawie rozlane?

rav 30.10.2009 19:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 809930)
czy ja dobrze rozumiem ze ta ścianka na wschodniej jeszcze nie jest pogłębiona i dopiero to zaczną robić jak będzie kasa?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 810017)
Tą sprawę trybuny wschodniej trzeba wyjaśnić, bo brzmi to jak jakiś upiorny żart.

Czyli mamy rozumieć, że nie zostanie oddana na czas, bo została źle zbudowana? Jak oni teraz chcą tam poprawiać ściankę szczelinową? Rozbierać i stawiać na nowo? O czym w ogóle ta kobieta mówi?

Zacytujcie fragment tego wywiadu, bo nie wiem z czego wywnioskowaliście, że chodzi o ściankę szczelinową trybuny wschodniej.

To przecież chodzi o trybunę zachodnią i wydaje mi się, że tego pogłębienia już dokonano. A jeśli nie, to że jeszcze można to łatwo zrobić, ale czasu zostało bardzo mało.
Przecież widać tam wciąż fragment ziemi do odkopania...

Ponury żart, to plotka, którą potwierdza coraz więcej osób, że badania gruntu zostały zrobione w obrębie trybuny wschodniej, a dla zachodniej ich nie robiono, tylko przyjęto wyniki z trybuny wschodniej. A grunt po zachodniej strony okazał się inny i wyszła dupa blada.

cantoro11 30.10.2009 19:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 810037)
Zacytujcie fragment tego wywiadu, bo nie wiem z czego wywnioskowaliście, że chodzi o ściankę szczelinową trybuny wschodniej.

Czyli jednak to, czy Wisła zagra w lecie, zależy od radnych?
Tak. Trybunę, gdzie potrzeba pogłębić ściankę mieliśmy oddać w grudniu, ale z tego powodu termin się przesunie. Jeśli jednak dostaniemy pieniądze, zakończymy prace w czerwcu. Gwarantuję.

harthausen 30.10.2009 19:31

zamiast tych wypowiedzi i odczytywanie z kontekstu rozsądniej byłoby dorwać jakąś ekspertyzę techniczną, o co naprawdę chodzi.
Bo jak na razie ciężko mi sobie wyobrazić pogłębianie głębokiej na 8? 12? czy może 15? metrów pod ziemią , mając na łbem już poukładane jak Lego i powylewane z betonu dwa piętra.
Ale może zbyt słabej wyobraźni jestem i nie znam też najnowszych , tanich , szybkich i bezpiecznych metod na takie akcje.

Na paru już budowach pracowałem, niekiedy z garażami na 3 piętra w dół, ale dokładania jakichś konstrukcji pod już istniejącą budowę jeszcze nie widziałem.
Mam nadzieję, że ktoś coś źle zrozumiał i puścił w media swoje wykrzywione zrozumienie jakiejś sprawy.

dj_ibutti 30.10.2009 23:50

Co do powyższego: Robi się tak np. przy "podbijaniu" fundamentów ;) Że się kopie niżej niż budynek. Żmudne i trudne.

Gordian 31.10.2009 01:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harthausen (Post 810049)
zamiast tych wypowiedzi i odczytywanie z kontekstu rozsądniej byłoby dorwać jakąś ekspertyzę techniczną, o co naprawdę chodzi.
Bo jak na razie ciężko mi sobie wyobrazić pogłębianie głębokiej na 8? 12? czy może 15? metrów pod ziemią , mając na łbem już poukładane jak Lego i powylewane z betonu dwa piętra.
Ale może zbyt słabej wyobraźni jestem i nie znam też najnowszych , tanich , szybkich i bezpiecznych metod na takie akcje.

Na paru już budowach pracowałem, niekiedy z garażami na 3 piętra w dół, ale dokładania jakichś konstrukcji pod już istniejącą budowę jeszcze nie widziałem.
Mam nadzieję, że ktoś coś źle zrozumiał i puścił w media swoje wykrzywione zrozumienie jakiejś sprawy.

Ja bym się wcale nie zdziwił jeśli teraz by pogłębiali fundament pod trybuną. Odkąd kilka lat temu widziałem jak stawiali hale sportową zaczynając budowę od dachu to już mnie nic nie dziwi.

Markus 31.10.2009 13:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 810041)
do Markus: plan dzialania jest nastepujacy: (...)
2. po informacji ile jeszcze dokladnie brakuje do zakonczenia calosci stadionu, wystapie do prezydenta o zabezpieczenie srodkow na przyszly rok 2010. procedura uchwalania budzetu jest taka, ze prezydent do 15 listopada przedstawia radzie projekt budzetu ze swoimi propozycjami, pozniej rada w dwoch czytaniach do konca roku uchwala budzet, w miedzy czasie po pierwszym czytaniu i poprawkach radnych, prezydent moze przyjac czesc poprawek radnych w autopoprawce, pozostale sa glosowane na radzie. (...) )

Ten plan wygląda dobrze, ale czy nie "rozłoży" go, jeśli np: nie będzie informacji, ile dokładnie jeszcze brakuje do zakończenia? Co się stanie, jak Majchrowski takiej informacji nie przedstawi, lub przedstawi ją źle oszacowaną?

PhantomRanger 31.10.2009 15:15

Jeśl prawdą się okaże, że odległość trybun od murawy to 11 metrów to będzie super sprawa i wielu malkontentów przestanie wreszcie tu narzekać. A czy stadion oddadzą w połowie czerwca czy połowie lipca wielkiej tragedii by nie było. Myślę jednak, że stadion będzie dokończony w terminie, a tą dodatkową kasę zawsze można by było w ratach rozłożyć. Jak się chcę to zawsze się można dogadać tylko potrzebni są do tego ludzie kompetentni ludzie, którym by się chciało porozmawiać o tym z Polimexem, a sądzę, że ci by poszli na taką opcję.

derr 31.10.2009 15:32

w jaki sposób chca uzykac te 11 metrów ?Czy też odpowiedz dotyczy tylko sektorów za bramkami ?czy sobie ktoś poprostu tak chlapnął

Hanex 31.10.2009 19:59

Wedlug mnie odleglosc do murawy wcale nie musi byc rownoznaczna z odlegloscia do linii bocznych...

Bronowianin 31.10.2009 21:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 810523)
Jeśl prawdą się okaże, że odległość trybun od murawy to 11 metrów to będzie super sprawa i wielu malkontentów przestanie wreszcie tu narzekać. A czy stadion oddadzą w połowie czerwca czy połowie lipca wielkiej tragedii by nie było.

Jeśli odległość trybun od linii bocznych boiska to będzie 11 metrów to będzie OK, może nie będzie wrażeń rodem z Anfield Road, ale jak do tego dojdą strome trybuny to powinno być nie aż tak źle.

A to czy stadion zostanie oddany do użytku w czerwcu czy w lipcu ma ogromne znaczenie. Przypominam tylko, że gdybyśmy zdobyli tytuł mistrzowski (założenie czysto teoretyczne, bo do tego droga puki co równie daleka jak i ciężka) to eliminacje do LM zaczęlibyśmy już chwilę przed połową lipca i nie wyobrażam sobie sytuacji w której choć jeden mecz więcej, oprócz trwającego nieszczęsnego sezonu 09/10, gralibyśmy poza R 22...

Tak jeszcze odnosząc się do całej tej burzy medialnej i problemów wokół budowy naszego stadionu która rozpętała się w ostatnich dniach to powiem tyle że jest to więcej niż żenada. Sam oczywiście spodziewałem się problemów i dziwię się nawet że budowa jeszcze nie stoi i idzie tak szybko... Ale w końcu Majchrowski czy inni miejscy urzędnicy wielokrotnie publicznie zapewniali i zarzekali się na wszystkie świętości że stadion Wisły będzie gotowy w czerwcu 2010 r. więc poczekajmy... Po tym jak definitywnie straciliśmy szansę na bycie jednym z miast gospodarzy EURO 2012 Majchrowski wyszedł i powiedział że wszystkie prace będą kontynuowane i zostaną ukończone na czas, to samo powtarzali inni. Teraz też z ust kilku urzędników padły takie obietnice.

Tyle tylko, że wszyscy pamiętamy jak obiecywali nam też stadion na stulecie klubu... W Krakowie obietnice polityków i wszystkich urzędasów są gówno warte.

4fan_player 31.10.2009 22:13

Wiadomo kiedy ruszy montaż dachu na C?

Wojtas 31.10.2009 23:27

1.Super ze pleksy znikają.

wreszcie mlynem bedzie cala trybuna,a nie jekies podzielone przez te pleksy sektory .Naprawde to ZNACZACO poprawi doping!!!

2 .11 metrow-- no musze przyznac ze jesli to prawda to elegancko.Nastawilem sie na to ze nowe C bedzie dosyc daleko a tu nagle zmiana.Super wiesc :)

royalmichael 01.11.2009 00:00

Ale im chyba chodziło o odległość trybun za bramkami... niby jak mogliby zniwelować tą przestrzeń wzdłuż boiska?

QBAS 01.11.2009 00:32

Też mi się wydaje, że nie ma się czym napalać. Na razie te "11 metrów" powiedział ktoś kogo nawet z imienia i nazwiska nie podali. Wydaje mi się niestety, że chodzi rzeczywiście o odległość trybun za bramkami. Choć chciałbym się mylić :)

Najlepiej byłoby gdyby na te pytania mógł raz a dobrze odpowiedzieć ktoś kompetentny - np. kierownik budowy czy jakiś inny majster

Oldpara 01.11.2009 00:45

Myślę że owo 11 m to planowana odległość od trybun D i E do boiska. Dokładnie 11,90m

Odległość od A/B oraz C to 17,41m

http://www.stadionwisly.info/dane_te...ne/konstrukcja

harthausen 01.11.2009 08:41

parę ciekawych informacji o aktualnym stanie robót na trybunie C
http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=8849

dość istotny fragment, choć juzer nie podaje, skąd to wie:

Cytat:

Jeszcze małe info - ścianka szczelinowa zarówno pod A/B jak i C jest już na docelowej głębokości. Żadnego jej pogłębiania nie będzie. Piszę to ze względu na te pojawiające się w artykułach itp brednie, że fundamenty pod C trzeba pogłębiać (ciekawe jak http://www.skyscrapercity.com/images/smilies/lol.gif). A oddanie C przesunie się prawdopodobnie za błąd w projekcie i przezbrajanie płyty fundamentowej C co spowodowało jakieś 3-4tyg opóźnienia względem oryginalnego harmonogramu. Zamiast w grudniu oddadzą ją prawdopodobnie w styczniu, chociaż akurat w przypadku tej trybuny ma to znacznie takie jak zeszłoroczny śnieg. Ważne aby A/B wraz z obniżeniem murawy + IT całego stadionu zostało oddane na czas.
miejmy nadzieję, że to prawda :)

Maciuś 01.11.2009 10:42

Jakie bledy w projekcie? hihi

Sami 01.11.2009 11:59

http://wgrajzdjecie.pl/zdjecia/72346...4d23dcb9e9.jpg

1. Czemu zrobiono dwa rzędy schodków zamiast jednego? Według mnie lepiej by to wyglądało estetycznie (jak na D i E) no i zwiększylaby się liczba krzesełek.

2. Te wysokie schodki (zaznaczone na zielono) - czy one nie są spier....ne?

derr 01.11.2009 13:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez QBAS (Post 810786)
Też mi się wydaje, że nie ma się czym napalać. Na razie te "11 metrów" powiedział ktoś kogo nawet z imienia i nazwiska nie podali. Wydaje mi się niestety, że chodzi rzeczywiście o odległość trybun za bramkami. Choć chciałbym się mylić :)

Najlepiej byłoby gdyby na te pytania mógł raz a dobrze odpowiedzieć ktoś kompetentny - np. kierownik budowy czy jakiś inny majster

Hey to ja majster odległośc bedzie 11 metrów z lewej a z prawej bedzie 25 pozdro postaramy sie mniej pic zeby ukonczyc ta budowe przed terminem


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:11.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl