Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

picasso 14.03.2010 21:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomaso (Post 869441)
A Ja czekam i moze kiedys sie doczkam ze Zarzad wraz z Nadprezesem stanie w koncu po stronie Szkoleniowca a kopacze ktorzy chca go zwolnic do rezerw i obcieta pensja a jak sie nie podoba to szukac klubu i dowidzenia!

a w jaki sposób ty tą pensję chcesz niby obnciąć?i skąd weźmiesz kasę na pensje dla następnych kopaczy,nie mając zresztą pewności,że też im sie będzie chciało?

gigant 14.03.2010 21:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomaso (Post 869441)
A Ja czekam i moze kiedys sie doczkam ze Zarzad wraz z Nadprezesem stanie w koncu po stronie Szkoleniowca a kopacze ktorzy chca go zwolnic do rezerw i obcieta pensja a jak sie nie podoba to szukac klubu i dowidzenia!

Dużo nie trzeba, wystarczy pozbyc się jednego z Brożków, obojętne którego i wyjdzie nam to na dobre. Nie mam pretensji do żadnego, ale wydaje mi się że razem we dwóch mają w szatni więcej do powiedzenia niż trener.

Acima 14.03.2010 21:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomaso (Post 869441)
A Ja czekam i moze kiedys sie doczkam ze Zarzad wraz z Nadprezesem stanie w koncu po stronie Szkoleniowca a kopacze ktorzy chca go zwolnic do rezerw i obcieta pensja a jak sie nie podoba to szukac klubu i dowidzenia!


Takie metody zastosował Wojciechowski na początku sezonu. Wiemy jak to się skończyło.

Wasiu 14.03.2010 21:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomaso (Post 869441)
A Ja czekam i moze kiedys sie doczkam ze Zarzad wraz z Nadprezesem stanie w koncu po stronie Szkoleniowca a kopacze ktorzy chca go zwolnic do rezerw i obcieta pensja a jak sie nie podoba to szukac klubu i dowidzenia!

Nie da sie osiagac sukcesow prowadzac regularne wojny w klubie. Wiadomo, ze granie przeciwko trenerowi i olewanie jego zalecen jest karygodne, ale z drugiej strony zawodnicy to nie jest ciemna masa, slepo wykonujaca obowiazki. Znaja dobrze swoje organizmy i jezeli twierdza, ze treningi sa za ciezkie to moze rzeczywiscie tak jest. Poza tym jakos nieprzypominam sobie zeby ostatnio Wislacy grali wybitnie przeciwko jakiemus trenerowi oprocz Petrescu. Wiec argument uzyty przez Ciebie akurat w tej sytuacji, w jakiej teraz sie znajdujemy jest troche nietrafiony.

Cytat:

Wasiu, ale jesli zawodnicy twierdza, że treningi są za ciężkie z tego względu, że nie chce im sie intensywnie trenować to co wtedy?
No wiadmo, ze taka sytuacja jest karygodna, ale z drugiej strony ja do konca nie wierze, ze oni tak na wszystko maja "wyjebane". Wiadmo, ze kasa sie liczy, przed transferem walcza o jak najwyzzy kontrakt, ale chyba zaden czlowiek nie lubi regularnie przegrywac, a potem czytac w mediach jakim jest nieudacznikiem i łajza. Zmierzam do tego, ze to ze nie zawsze moga wcale nie oznacza, ze nie chca. Dlatego argument tomaso (fakt faktem sluszny, bo wybor trenera nie zalezy od widzimisie pilkarzy) jest akurat teraz nieadekwatny, bo w Białymstoku naszym sie chcialo. Ale co z tego, jak nie wiele moga.

Wichar87 14.03.2010 21:31

Wasiu, ale jesli zawodnicy twierdza, że treningi są za ciężkie z tego względu, że nie chce im sie intensywnie trenować to co wtedy? Tego nie wiemy... tomaso, też bym chciał doczekać takich czasów, ale pożyjemy, zobaczymy.

tofik 14.03.2010 21:50

Jak zmieniać trenera, to pod kątem pucharów. Jak pod kątem pucharów, to nie obejdzie się bez wydatków. I nie mam tu na myśli wydatku na kontrakt dla nowego kołcza. Tylko na bramkarza, obrońcę, 2 skrzydlowych, napastnika.
Więc niech Cupi się powaznie zastanowi. Jeśli pogoni Skorżę, a później dalej będzie melanż bez hajsu, tylko same wymagania, to jest to bez sensu.

Właśiciwie, to w tej sytuacji każda decyzja będzie i dobra i zła. Taka sytuacja bez dobrego wyjścia, normalnie jak w tragedii antycznej Wisełka :(

MatMario 14.03.2010 22:04

Trochę was tu uspokoje bo się głowy wam grzeją :)

Na dzień dzisiejszy nikogo droższego a za tem i lepszego od Skorży do Wisły nikt nie sprowadzi.

Po sezonie nie będzie kasy na takie wymiany składu jak się tutaj śnią np tobie Kocie.

Nie będzie żadnej kasy, dopóki nie zmieni WŁAŚCICIEL a nie trener.

Od 3 lat gramy piłkę po "kosztach" i dziś zbieramy tego żniwo.

Co my zainwestowaliśmy? W kontrakty które i tak trzeba płacić?

Popatrzcie na to że premie za mistrzostwo z poprzedniego roku dalej są zamrożone, w wywiadach taki np Hajto wpsomina że u nas z płynnością też nie jest za wesoło. To są wszystko jakieś wzmianki ale skądś się to bierze.

AYALA 14.03.2010 22:43

Los Skorży przesądzony

http://www.sport.pl/pilka/1,65050,76...zesadzony.html

DarekK_11 14.03.2010 22:49

Trzeba z przymrużeniem oka patrzyć na wypowiedzi, tu cytuję artykuł, "osoby, która niedawno pracowała przy Reymonta."

ps Nic nie wykluczam oczywiście.

SpoXsteR 14.03.2010 23:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 869481)


uwielbiam takie teksty

Cytat:

- Pan Cupiał darzy Skorżę naprawdę dużą sympatią, ale jest już niemal przesądzone, że trener odejdzie. Wobec nikogo prezes nie miał tyle cierpliwości, ale ten układ już dłużej nie ma sensu i zostanie zerwany - mówi osoba, która niedawno pracowała przy Reymonta.
:lol:

to tak jak niby ktoś z SKWK rozmawiał z Białońskim.. co oczywiscie nie było prawdą...

Cupiał jest jaki jest, ale mysle ze z czasem nabrał pokory i bedzie działal z glową.. na kilka kolejek przed końcem nie ma sensu zwalniać trenera.. nie wyjdzie nam to na dobre, a wrecz przeciwnie.. skonczy sie sezon i usiadzie do rozmow.. zresztą nic nowego z tego newsa nie wynika.. juz weszlo pisalo ze po Jagiellonii Skorza odejdzie.. inni juz wrecz zapewniali ze po meczu z GKS-em odejdzie.. i tak w kółko..

Wojtas 14.03.2010 23:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 869457)
Jak zmieniać trenera, to pod kątem pucharów. Jak pod kątem pucharów, to nie obejdzie się bez wydatków. I nie mam tu na myśli wydatku na kontrakt dla nowego kołcza. Tylko na bramkarza, obrońcę, 2 skrzydlowych, napastnika.
Więc niech Cupi się powaznie zastanowi. Jeśli pogoni Skorżę, a później dalej będzie melanż bez hajsu, tylko same wymagania, to jest to bez sensu.

Właśiciwie, to w tej sytuacji każda decyzja będzie i dobra i zła. Taka sytuacja bez dobrego wyjścia, normalnie jak w tragedii antycznej Wisełka :(



Zgadze sie tu z Tofikiem.

Nowy trener-ok -ale z zagranicy ,i dac mu kase na trnasfery.

Bo to nie wyczyn na teraz-zeby pozbyc sie Skorzy i zatrudnic jakiegos Bobo Kaczmarka albo tym podobnego-
bo wtedy to dopiero nastapi chaos....

cinekw 14.03.2010 23:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 869508)
Zgadze sie tu z Tofikiem.

Nowy trener-ok -ale z zagranicy ,i dac mu kase na trnasfery.

Bo to nie wyczyn na teraz-zeby pozbyc sie Skorzy i zatrudnic jakiegos Bobo Kaczmarka albo tym podobnego-
bo wtedy to dopiero nastapi chaos....


Dobra, oczywiscie ze mu mozna dac kase na transfery. Tylko ty ją wylozysz cwaniaku:lol:

!!IRIVER!! 14.03.2010 23:32

Ja tam nie wierzę w te "rewelacje". Zwalniali nam już trenera parokrotnie, robili nam już wiele transferów i nic w tym prawdy nie było.

Poza tym - Skorża utrzymał 'lidera', można rzec, że szczęśliwie ale wg mnie, co najmniej do 23.kolejk posadę zachowa. Jeśli w najbliższych trzech meczach nie będzie poprawy, a do tego odpadniemy np. w PP z Lechią, to można się spodziewać zmiany... Choć fakt jest taki, że za Skorżę i tak nikt lepszy nie przyjdzie, dla mnie to nie ma sensu... Już raz żeśmy gówno trenerskie przerabiali i wszyscy pamiętamy jak się to rozgrzebywanie skończyło. Dajmy czas.

Jonasz 14.03.2010 23:45

Wasiu - jak już porównujesz Wisłę Kasperczaka do Wisły Skorży, to weź proszę pod uwagę kilka aspektów. Np. ile kasy na piłkarzy dostawał i wydał Kasperczak i ile dostaje/wydaje Skorża. Jakim składem osobowym dysponował Kasperczak, a jakim Skorża. Policz ilu piłkarzy z podstawowego składu ubyło Kasperczakowi, a ilu sprzedali Skorży i kto przyszedł na ich miejsce. Weź pod uwagę też, że Kasperczak grał na R22 przy kilkunastu tysiącach kibiców i przy megaatmosferze na stadionie, a Skorża z drużyną wlecze się po pustych stadionach Sosnowca i na Nowej Hucie. I jeszcze jedno - bo wspominasz, że Kasper wszystkich po kolei tak w lidze okładał - jakie składy osobowe miały te drużyny i jakie budżety - nie zauważyłeś, że Jagiellonia, Korona, a nawet Sraxa pozatrudniały dość solidnych jak na nasze warunki kopaczy? Kasperczaka lubiłem i ceniłem, Skorżę też ( czas co raz bardziej przeszły przy "też") - ale różnią się oni jeszcze jednym - sposobem odejścia. Kasperczak próbował wydusić każdego należnego i nienależnego centa, a Skorża podał się najpierw do dymisji bez obciążania budżetu - czytaj bez odszkodowania za zerwanie umowy, a później sam zaproponował pracę za niższą pensję. Powiem Wam też dlaczego zostaje mi cień szansy i nadziei co do Skorży - dlatego, że w swojej pracy też czasem popełniam błędy i staram się korzystając z doświadczenia je poprawić. Skorża też popełnił błędy i powinien mieć szansę je poprawić, a to może wzmocnić i jego i Wisełkę. Jestem za tym, żeby dokończył sezon.

thechris 15.03.2010 00:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtek_Lok (Post 869418)
Zwalniacie Skorżę, a tu proszę po trzech wiosennych kolejkach utrzymał pozycję lidera. :lol: Wyniki są, tak pokazuje tabela. :lol:

Tylko ilu trenerów broni się wynikami... innych trenerów?

W lidze+ śmiali, że Urban do Wisły a Skorża do Legii :D

1q2 15.03.2010 00:50

Jonasz - dokładnie, porównać Wisłę Kasperczaka i Skorży to jak porównać kilkuletniego mercedesa z kilkunastoletnią skodą;) - oczywiście jeśli chodzi o ligę.Co nie usprawiedliwia Skorży jeśli chodzi o nasz aktualny poziom., który jest najgorszy od czasów wejścia Cupiała do Wisły.

Sprawa trenera pewnie na dniach się wyjaśni - ja tylko mam złudną nadzieje że jeśli dojdzie do zmiany trenera, to na osobę która będzie dawała nadzieje na poprawę.
Nie uważam że samo zwolnienie Macieja na byle kogo odmieni drużynę.

Bronex 15.03.2010 01:08

Porównywanie Wisły Kasperczaka z Wisłą Skorży na korzyść tego drugiego to w mojej ocenie grube nieporozumienie. Jeżeli ktokolwiek sili się na takie licytacje to trzeba uwzględnić poziom ligi ówczesny. W najlepszym sezonie Wisły Kraków w tej dekadzie w pucharach czyli sezonie 2002/03 Polonia Warszawa ograła FC Porto, Legia Warszawa posłała do budy 4-1 , 3-1 Utrecht aby potem walczyć jak równy z równym z Schalke 04 ,już o wynikach ,a przede wszystkim stylu gry Wisły wtedy nie ma co mówić. Obejrzyjcie sobie mecz np. z Lazio 3-3 czy przegrany mecz z Parmą 1-2 we Włoszech. To się oglądało niesamowicie. Gra Wisły to był z tym co jest w ostatnich latach majstersztyk. Puchary to jedna rzecz ale jakie kiedyś były mecze w lidze. Wisłą z Legią czy Groclinem. Teraz Legia czy Wisła poziomem nijak nie odbiega od przeciętnej w lidze. To nie są już kluby wyróżniające się. Tę smutną prawdę co roku obnażają puchary. Zauważmy ,że Wisła gra megakaszankę a nadal jest liderem. Co nam to mówi? Kiedyś jak przychodziły puchary to w rundach początkowych polskie drużyny był ze cztery, wszystkie wygrywały. Oglądało się cztery mecze w jeden dzień a goli był cały wór. Teraz nawet jadąc do krajów ,które wtedy darzyliśmy piłkarską pogardą, musimy drżeć o wynik i jak pokazuje doświadczenie całkiem słusznie. Skorża po prostu jest w innych realiach zewnętrznych.
Jak Wisła miała spore kłopoty jesienią w 2004 roku, jak Heniek Kasperczak był na wylocie po klęsce gruzińskiej (jakie miała wtedy wyniki Wisła w lidze!!!!) to w jednym wywiadzie w jakieś Lidze+ dokładnie powiedział ,że problem beznadziejnych pucharów będzie się pogłębiał bo nikomu w nimby najbardziej predysponowanych ku sukcesom ,klubach w Polsce nie zależy na profesjonalnej rywalizacji w rozgrywkach krajowych. Puchary to miły dodatek a wszelkie bonusy to pokłosie jakości wypracowanej przez każdy klub występujący w ekstraklasie. To jak silny będzie mistrz w równym stopniu zależy od vice mistrza , klubu z trzeciego miejsca i dalszych jak i tych ze strefy spadkowej. Teraz mamy takie realia ,że poziom się drastycznie wyrównał poprzez wręcz skandaliczne dołowanie drużyn tych niby najlepszych.

1q2 15.03.2010 01:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronex (Post 869528)
Polonia Warszawa ograła FC Porto,

hehe, żeby ktoś nie pomyślał że ich wyeliminowali - dostali 6 w plecy w pierwszym meczu więc rewanż był tak samo turystycznym wypadem Portugalczyków, jak Barcy z nami
Co nie zmienia faktu że niestety poziom ligi w tych latach był wyższy niż teraz a szczególnie to jest widoczne na przykładzie Wisły - do pierwszej naszej pucharowej kompromitacji z Valerengą, graliśmy w pucharach wiele razy i zawsze odpadaliśmy dopiero z drużynami o wiele mocniejszymi.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 869532)
Wisła Petrescu, dla mnie była porównywalnie przygnębiająca jak to co teraz prezentujemy.

.

Z tym się nigdy nie zgodzę - styl był toporny ale problemem zazwyczaj była skuteczność, bo sytuacji zazwyczaj było sporo.Tu nawet nie ma co gadać o skuteczności bądź braku bo po prostu nie mamy żadnych klarownych sytuacji(poza przypadkowymi).

Żałuje że ciężko jest dostać archiwalne mecze z czasów Dana, bo zdecydowanie ponad połowa była na prawdę przyzwoita - problemem były wygórowane oczekiwania spowodowane pamięcią meczów za czasów Kaspra - jasne że w porównaniu do tamtej drużyny to wyglądało to biednie, tyle że choćby zamiast wybitnych jak na naszą ligę - Żurawia i Franka - Dan miał Brożka który wtedy psuł 4/5 setek i Kryszała.

Nie chcę rozpoczynać kolejnej dyskusji(szczególnie że zaraz jova się zjawi :lol:) o tamtych czasach bo to nie ma żadnego sensu ale nie pozwolę na takie teksty;), szczególnie że tamtego mistrza nie zdobyliśmy tylko dlatego że Legii(czy uczciwie to inna kwestia) trafiła się runda życia czyli 11 wygranych pod rząd - gdyby Legia czy Amica w zeszłym sezonie miała taką serię to o mistrzu byśmy zapomnieli w połowie rundy.

MatMario 15.03.2010 01:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 869526)
Jonasz - dokładnie, porównać Wisłę Kasperczaka i Skorży to jak porównać kilkuletniego mercedesa z kilkunastoletnią skodą;) - oczywiście jeśli chodzi o ligę.Co nie usprawiedliwia Skorży jeśli chodzi o nasz aktualny poziom., który jest najgorszy od czasów wejścia Cupiała do Wisły.

Wisła Petrescu, dla mnie była porównywalnie przygnębiająca jak to co teraz prezentujemy.

Wisła Liczki przy tych graczach jakimi dysponowaliśmy również, Wisła Okuki również, Wisła Smudy przed jego odejściem i później to co działo się z druzyną tz spalona ziemia...

Jedziemy tą Skodą i najgorsze że w baku się robi pusto...

Vinci 15.03.2010 07:21

Pusto czy nie, trzeba przyznać, że Skorży sprzyja niesamowite szczęście. Można odnieść wrażenie, że wszyscy rywale grają pod niego. Tyle wpadek Wisły od początku rundy i nadal jesteśmy liderem.

Jeżeli uda się przełamać tą niemoc w meczu z Lechią, to może okazać się, że to początek przebudzenia tej drużyny.
Nie jest więc wykluczone, że pod jego wodzą będziemy świętować kolejną obronę tytułu. Takiego scenariusza również należy się spodziewać...

pan Dudi 15.03.2010 07:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 869532)
Wisła Petrescu, dla mnie była porównywalnie przygnębiająca jak to co teraz prezentujemy.

Wisła Liczki przy tych graczach jakimi dysponowaliśmy również, Wisła Okuki również, Wisła Smudy przed jego odejściem i później to co działo się z druzyną tz spalona ziemia...

Jedziemy tą Skodą i najgorsze że w baku się robi pusto...

Obawiam się, że jak przyjdzie nowy trener do opuszczonych przez Maciusia i kolegów obiektów klubowych, to może zastać bardzo podobny widok.

Co do Wisły Petrescu, to gdyby Brożek wtedy potrafił wykorzystywać sytuację, których naprawdę miał bardzo dużo, to byłby mistrz za Dana. Teraz nie ma nawet tych sytuacji. Druga połowa meczu z Jagą- 2 niecelne strzały na bramkę. Dziękuję.

AYALA 15.03.2010 09:24

Małecki: Zwolninie Skorży byłoby głupotą

http://wiadomosci.onet.pl/3191769,zw...port_item.html

thechris 15.03.2010 09:25

Strzał Jirsaka przeszedłby parę metrów obok bramki gdyby nie rykoszet. Nie było ani jednej czystej sytuacji w całym meczu. Jestem tego samego zdania, że za Petrescu graliśmy lepiej niż teraz.

Zieniu1906 15.03.2010 10:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 869563)
Małecki: Zwolninie Skorży byłoby głupotą

http://wiadomosci.onet.pl/3191769,zw...port_item.html

"Pomimo młodego wieku mogę już stwierdzić, że nie ma lepszego trenera w Polsce."
Mały Ty się weź za grę a to czy trener zostanie to już zależy od Pana Cupiała. A co do Twojej wypowiedzi to uwierz mi są w Polsce o wiele lepsi trenerzy .

Proximus 15.03.2010 10:15

Ludzie wy nie porównujcie Wisły Petrescu z tą teraz. W meczu z Jagą(i tak naprawdę z Arką też) nie mieliśmy żadnych klarownych sytuacji.

Petrescu został zwolniony po porażce z Iraklisem oraz 2 remisach w lidze. Mecz z Iraklisem chyba każdy pamięta. Strzał życia Prittasa którego pewnie już nie powtórzył do dziś. Potem ciśnięcie cały mecz(min. słupek i poprzeczka). Co do ligi. Na youtubie jest filmik z niewykorzystanymi przez Brożka sytuacjami. Są tam min. setki właśnie z meczy z Pogonią i Górnikiem Łęczna.

Petrescu trenerem był dobrym. Chciał wprowadzić do Wisły pewien styl na wzór piłki angielskiej. Opierający się na sile i zabieganiu przeciwnika. Natomiast nasze dziewczyny się popłakały i Petrescu wyleciał, tak się mają sprawy.

ziooom 15.03.2010 10:42

Za Petrescu to styl był średni, ale obejrzałem sobie na http://magazynligowy.interia.pl/ skróty meczów Wisły z tamtego okresu i różnica jest ogromna. Wtedy mieliśmy po 10 setek w meczu, a teraz to w trzech meczach nawet tyle by się nie uzbierało. Wydaje mi się jednak, że lepiej spokojnie poszukać nowego w miarę dobrego trenera niż brać byle kogo za Skorżę.

nesta 15.03.2010 11:07

Dziennik Polska dzis napisal, ze od lata Kasperczak ma pracowac w Legii. Sam trener wszystkiemu zaprzecza i twierdzi, ze nie wie czy mowienie o Legii ma w tej chwili jakis sens.

dj_ibutti 15.03.2010 11:10

Za to Wieczorek odpadł, poprowadzi Piasta Gliwice.

4fan_player 15.03.2010 11:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zieniu1906 (Post 869572)
"Pomimo młodego wieku mogę już stwierdzić, że nie ma lepszego trenera w Polsce."
Mały Ty się weź za grę a to czy trener zostanie to już zależy od Pana Cupiała. A co do Twojej wypowiedzi to uwierz mi są w Polsce o wiele lepsi trenerzy .

Np. Kto? ...

dj_ibutti 15.03.2010 11:16

Janas, Wójcik, Engel, Kaczmarek - na papierze są lepsi :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl