Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

harthausen 11.02.2010 19:04

:D :D
zasłużył sobie na takie jaja jak mało kto. Jeszcze powinien Obtułowicz takie wypuścić , jak to sobie świetnie daje radę z projektowaniem tylko nie nadąża z robotą i potrzebuje też 1% na opłacenie innych biur architektoniczno-konstrukcyjnych by mu pomogli.

Vinci 11.02.2010 20:02

Kto, by tego nie wydrukował, to przyznać trzeba, że zagrywka wyrafinowana :)

Żmijka 11.02.2010 21:43

Zasadniczo największą durnotą treści tej ulotki jest to, że nie można przekazać 1% Cupiałowi ... nawet jakby się baaardzo chciało.

Ale akcja zacna, nie ma co ukrywać. Mimo nie do końca przemyślanej treści, trzeba zaliczyć komuś na + :D

stasik.s 11.02.2010 21:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 853544)
Może lepiej załozyć nowy temat i tak będzie można się wypowiadać na temat barw, a raczej ich kolejności.

A ja natchniony zdjęciem trochę się pomęczyłem i wyszło coś takiego:

http://img15.imageshack.us/img15/3316/91576232.jpg

A tu chyba trochę podrawsowany:
http://img194.imageshack.us/img194/8813/43344985.png

Osobiście mi się twój projekt podoba :D

Hudy 11.02.2010 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żmijka (Post 853658)
Zasadniczo największą durnotą treści tej ulotki jest to, że nie można przekazać 1% Cupiałowi ... nawet jakby się baaardzo chciało.

Ale akcja zacna, nie ma co ukrywać. Mimo nie do końca przemyślanej treści, trzeba zaliczyć komuś na + :D

może właśnie o to chodziło, żeby tylko nagłośnić ten problem a nie przekazać ten podatek bo niby komu?miastu?:))

DIX1906 11.02.2010 22:01

@crazykaro spróbuj dołożyć napis wisła na dolnym pietrze starej trybuny C. Według mnie wyglądałoby to ciekawie.

LukL 11.02.2010 22:31


Żmijka 11.02.2010 22:52

Że nie odwrotnie kolory?

Wygląda całkiem, całkiem ... chociaż trochę jakby śnieg leżał :P

Zwitter 11.02.2010 23:07

Powiem Wam, że całkiem fajnie to wygląda.
Mogli by tak zrobić, super by się stadion prezentował od śodka.

blanco 11.02.2010 23:11

śliczności ;d;d

element 11.02.2010 23:23

Po mojemu jeśli ma być bez konkretniejszych wzorów to dać czerwone krzesełka, bez żadnych dodatków.
Z tym kolorem się identyfikujemy i przy szparach na trybunach nie będą tak bardzo raziły w pysk puste miejsca.

Błędem było umieszczenie niebieskich na E (D z racji umieszczenia Najjaśniejszej z Gwiazd odrzucam).

Pero 11.02.2010 23:33

Oj ale to jest nieważne przecież. Będzie chodzić po 35 tys na mecze to i tak tego nie będzie widać ;]

kot 12.02.2010 01:21

Jak dla mnie, trójkolorowa w Wiślackich barwach wersja krzesełek a`la przypruszony " śnieg " :-) , jak to określiła Żmijka, prezentuje się fantastycznie i do tego spełnia rolę praktyczną, iluzorycznie wypełniając stadion w razie mniejszej frekwencji kibiców. Byłoby w/g mnie wskazane zgłosić ją do realizacji prezydentowi Majchrowskiemu oraz Obtułowiczowi, jako wersję kibicowską, uzgodnioną z klubem.

Wicked 12.02.2010 08:59

Jakby się ktoś chciał dokładnie pobawić w "kolory krzesełek" to wrzucam plik z rozmieszczeniem krzesełek z projektu przetargowego. Osobiście polecam zabawę w AutoCadzie

http://hotfile.com/dl/28222693/8cb03..._Wisa.rar.html

rav 12.02.2010 09:56

Wątek barw przeniesiony tutaj
http://www.wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=7007

Proszę o kasowanie wszelkiej dyskusji na temat barw w tym temacie stadionowym.

zloty1906 12.02.2010 10:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 853786)
http://www.dziennik.krakow.pl/pl/reg...2,0:pag:1#nav0
powyżej wklejam link do dziennika polskiego, gdzie jest rozmowa na temat przetargu na operatora stadionu.

ROZMOWA z Jackiem Bochenkiem, dyrektorem grupy sportowej z międzynarodowej firmy konsultingowej Deloitte zajmującej się m.in. doradztwem dla sektora sportowego.

Władze Krakowa zapowiadają, że w lipcu będzie gotowy stadion Wisły. Wie Pan w jaki sposób będzie wykorzystywany oprócz rozgrywania na nim piłkarskich meczów?

- Nie wiem.

A wie Pan co będzie się działo na stadionach budowanych we Wrocławiu, Gdańsku czy Warszawie?

- Tak. Budowę tych obiektów poprzedziło sporządzenie biznesplanów, które precyzują, jakie mają być na nich funkcje oprócz piłkarskiej. Dzięki temu stadiony mają być inwestycjami opłacalnymi, miejscami żyjącymi nie tylko w czasie meczów. Zresztą Wrocław ma już operatora dla stadionu. Jest nim amerykańskie konsorcjum SMG World. To jeden z największych światowych operatorów, który zadba o to, żeby na stadionie przez cały czas coś się działo. Przykładowo, taki operator jest w stanie zorganizować na zarządzanym przez siebie obiekcie koncerty w ramach międzynarodowych tras największych gwiazd muzyki pop, jak Sting, Madonna czy The Rolling Stones. Wiadomo także, gdzie na wrocławskim stadionie powstaną biura, restauracje i kluby fitness oraz jakie będą synergie biznesowe z powstającą obok galerią handlową. Wszystko zostało dokładnie zaplanowane i ma przynosić spory dochód (Wrocław szacuje, że wyniesie on ok. 25 mln zł rocznie - przyp. red).

W Krakowie o tym nie pomyślano?

- Różnica jest taka, że we Wrocławiu, czy Gdańsku najpierw powstał biznesplan, a później na jego podstawie wybrano projekt architektoniczny. W Krakowie rozpoczęto od modernizacji stadionu, a sam projekt w czasie inwestycji wielokrotnie zmieniano, m.in. ze względu na wymogi UEFA do Euro 2012. Dziś trudno powiedzieć, jak w rzeczywistości będzie wyglądać stadionowy biznes przy Reymonta. Swoje znaczenie miał także fakt, że projektem zajmowali się architekci nie mający doświadczenia w zakresie projektowania stadionów.

Sugeruje Pan, że Kraków będzie miał problemy z zarobieniem na stadionie?

- Kiedy słyszę, że do końca marca mają się znaleźć prywatni inwestorzy, którzy w zamian za prawa do eksploatacji mają sfinansować wykończenie powierzchni komercyjnych pod trybunami, to jestem prawie pewien, że będzie z tym kłopot. Stadion powinno się wykonać w całości, z kompletnym wykończeniem wnętrz, ale pod potrzeby konkretnego operatora. Tylko wtedy podmiot zainteresowany zarządzaniem i czerpaniem zysków z komercjalizacji obiektu będzie wiedział jakie ma warunki do prowadzenia biznesu i czy w długim okresie będzie mu się to opłacać. Jeżeli krakowski stadion nie będzie tego gwarantował, to potencjalny, zwłaszcza zagraniczny inwestor wybierze obiekt w innym mieście. Trzeba pamiętać, że w naszym kraju powstanie w najbliższym czasie kilka stadionów, i to budowanych nie tylko na Euro 2012. Konkurencja będzie więc duża. Dodatkowo miasto mogłoby również zarobić na sprzedaży praw do nazwy stadionu jakiejś firmie. Mówiłem o tym dwa lata temu podczas rozmowy z przedstawicielami władz Krakowa, ale nie byli tym zainteresowani. A choćby przykład Gdańska pokazuje, że w grę wchodzą naprawdę duże pieniądze, które często płacone są z góry, już przy podpisaniu umowy.

Arapaho 12.02.2010 11:15

Popieram kot-a wersja"śnieżna" jest najlepsza i przede wszystkim rzadko spotykana na innych stadionach

barthok 12.02.2010 11:19

o ile się nie mylę to podobne ułożenie ma mieć Legia i z tego co pamiętam to ułożenie było krytykowane za zbyt pstrokate.. aczkolwiek w naszych barwach się to jakoś ładniej prezentuje ;]

crazykaro 12.02.2010 11:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez barthok (Post 853818)
o ile się nie mylę to podobne ułożenie ma mieć Legia i z tego co pamiętam to ułożenie było krytykowane za zbyt pstrokate.. aczkolwiek w naszych barwach się to jakoś ładniej prezentuje ;]

Jak zobaczyłem ich projekt to też mi się nie podobał, ale to kwestia kolorystyki. My nie mamy zielonego w herbie:D

63.5 Kg 12.02.2010 12:21

I nareszcie mamy odpowiedz dlaczego A i B stanelo.

emailowiec 12.02.2010 12:24

Czyli w skrócie. Wszystkie przetargi będą mieć miejsce i nic nie zostanie pominięte. Jednak może tak być, że prace przy budowie trybuny zachodniej mogą zostać wznowione dopiero w kwietniu?!

Wrona 12.02.2010 13:26

Panie Darku, świetna robota...
Czy kopie raportów firmy ADD+ bv mógłby Pan gdzieś wystawić do pobrania?
Czy jest już ustalone w tym całym bałaganie, jak będą oddzielone docelowo E i D od boiska? Barierka i fosa?
Wiem, że takie jest założenie. Ale czy jest to zapisane "czarno na białym"?

Sinoos 12.02.2010 13:30

Kod:

termin przekazania obiektu w standardzie umożliwiającym przeprowadzenie rozgrywek ekstraklasy określony został na dzień 5 lipca 2010 r.
hmmm, czyli w ekstraklasie niby będziemy mogli grać. Więc do lipca muszą obniżyć murawę, dokończyć infrastrukturę itp. oraz zamontować oświetlenie. A reszta w "optymalnym czasie". Można było się tego spodziewać - stadion będzie, będą grać, ale rozgrywki międzynarodowe później. Znowu el. LM w sosnowcu ?? :/

Przybyszewski 12.02.2010 13:55

Mnie zastnawia i martwi tylko jedna rzecz. Jacykolwiek ludzie ktorzy maja stycznosc z branza budowlana czy to w duzej czy w malej skali twierdza ze nie ma poprostu technicznej mozliwosci zeby w takim czasie dokonczyc taka inwestycje, nawet jak beda pracowac 24/7. To ze prezydent uwaza ze termin bedzie dotrzymany bo wykonawca nie zglosil mu zadnych opoznien nie oznacza ze ich nie zglosi a jak zglosi to bedzie mial do nich podstawy.

Ja nie siedze w budowlance i nie chce sie madrzyc ale na moje oko do 5 lipca nie bedzie stadionu nawet w stanie umozliwiajacym gre w Ekstraklasie niestety.

rafal777 12.02.2010 14:38

Ok czyli ja tez rozumiem z tego iż wykończenie D zależy tylko i wyłącznie od Wisły. Teraz pytanie czy Wisła o tym wie? Bo skoro miasto nie ma w planach wykończenia tej trybuny, a Wisła też nic w tym kierunku nie robi to można liczyć się z tym iz nie zostanie ona dopuszczona do rozgrywek...

crazykaro 12.02.2010 14:46

Ja bym nie przeceniał daty 5 lipca jako ostatecznej, ponieważ w tym sezonie podobnie było ze stadionem Lecha, który miał wrócić do siebie w październiku jednak budowa się przeciągneła i nie wrócił, więc z naszym stadionem też nie powinno być problemów aby wrócić we wrześniu czy później

A druga sprawa to klatki schodowe na D powinno wybudować miasto. Wykończenie w sensie budowlanym nie objmuje chyba budowy schodów tylko co najwyżej ich wykończenie.

ciacho 12.02.2010 14:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafal777 (Post 853880)
Ok czyli ja tez rozumiem z tego iż wykończenie D zależy tylko i wyłącznie od Wisły. Teraz pytanie czy Wisła o tym wie? Bo skoro miasto nie ma w planach wykończenia tej trybuny, a Wisła też nic w tym kierunku nie robi to można liczyć się z tym iz nie zostanie ona dopuszczona do rozgrywek...

Ja z kolei rozumiem to tak, że od Wisły to zależy wykończenie nie tylko D, ale i A/B i C (bo rozumiem, że stan deweloperski surowy to m.in. goły beton). Przynajmniej do momentu, do którego to Wisła jest operatorem.

PiotrG 12.02.2010 15:14

Cytat:

wynikało przyjęcie na siebie przez klub realizacji prac wykończeniowych i aranżacyjnych przestrzeni komercyjnej (oczekiwany przez klub etap realizacji poszczególnych powierzchni to stan deweloperski surowy).
Pogratuluję najpierw sposobu wymigania się od odpowiedzi co z trybuną D. Pomieszczenia komercyjne, które zostaną oddane w stanie deweloperskim to powierzchnia biurowa na trybunie wschodniej, sale konferencyjne w narożnikach oraz powierzchnia pod muzeum klubowe. Skyboxy będąc powierzchnią komercyjną według tego co widać na projekcie będą mieć wykończenie (a skyboxy to niezła maszynka do robienia kasy, wynajem tani nie jest, za to najemca ma prawo w czasie trwania umowy organizować tam wszelkie własne spotkania businessowe, przebywać tam kiedy mu się tylko zachce). Jeśli wynajmą wszystkie pomieszczenia przy całkiem sporej ich liczbie sporo grosza wpadnie Wiśle.
Co do trybuny D - najpierw stan deweloperski trzeba tam zbudować. Na pytanie kiedy zostanie ogłoszony przetarg nie odpowiedziano. Co więcej, pierwsza kondygnacja czyli przestrzeń dla kibiców i jej wykończeniówka to obowiązek inwestora, punkty gastronomiczne, toalety, punkt medyczny.
Piętro częściowo mogłoby zostać pod wynajem Wisły, można byłoby przenieść tam oficjalny sklep. Przydałby się też klub kibica, coś co w innych miastach też budują inwestorzy i przekazują klubom/operatorom.
Zobaczymy co z tym IT, ale tutaj trzeba czekać.

LukL 12.02.2010 15:15

Wracając do krzesełek, to przygotowałem kilka dokładniejszych wersji projektu który zajął drugie miejsce.
Dodatkowo do poziomu dolnego dodałem napis "1906" (propozycja Kuby)

http://libuszewski.pl/krzeselka.html

Donki 12.02.2010 15:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LukL (Post 853903)
Wracając do krzesełek, to przygotowałem kilka dokładniejszych wersji projektu który zajął drugie miejsce.
Dodatkowo do poziomu dolnego dodałem napis "1906" (propozycja Kuby)

http://libuszewski.pl/krzeselka.html

1 wersia najfajniejsza.
Tylko myslę ze troche białych kszesełek powinno tez byc na dolnej trybunie:p

Hudy 12.02.2010 15:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LukL (Post 853903)
Wracając do krzesełek, to przygotowałem kilka dokładniejszych wersji projektu który zajął drugie miejsce.
Dodatkowo do poziomu dolnego dodałem napis "1906" (propozycja Kuby)

http://libuszewski.pl/krzeselka.html

jak już ma być jakiś napis to samo WISŁA
"za dużo to nie zdrowo"

63.5 Kg 12.02.2010 16:03

Widac ze panowie robotnicy punkt 15 i koniec.

A teraz wcale sie tak szybko ciemno juz nie robi.

Niko22 12.02.2010 16:52

zdecydowanie 1 wersja od góry czerwono, troche białego po środku, a na dole na niebieskim tle WISŁA napewno stadion super by sie prezentował na różnego rodzaju prezentacjach czy to zapowiedzich meczów czy tez innych imprez masowych jednolity kolor jak dla mnie odpada wieje nudą i starością odstrasza. stadion musi sie prezentować nawet jak jest pusty

WislaFan123 12.02.2010 17:11

Tak swoja droga okablowanie stadionu idzie z TF?

Mario Nh 12.02.2010 17:41

Ciekawe czy w klubie ktoś już zastanawia się nad typem krzesełek. Oby to nie był jakiś tani, model.
Lech i Legia już wiedzą jakie zamontują siedziska. U nas ciągle cisza. Cisza, która zresztą dotyczy nie tylko krzesełek. Irytacja, frustracja... :evil:

http://stadion.legia.com/?akt=12232

http://www.lechpoznan.net/news-6951.html

PiotrG 12.02.2010 17:53

Na Legii będzie akurat jeden z najdroższych modeli (który będzie montowany też na Stadionie Narodowym), w Poznaniu ustalono, że krzesełka będą składane, model ciągle nie jest znany.
W Krakowie buduje ten sam wykonawca co stadionu Legii, więc możliwe jest, iż zamówi ten sam model siedzisk (to, że będą składane jest już wiadome).

silver1906ts 12.02.2010 18:43

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...7d379d5a9.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...150d7d666.html

Dobrze by bylo przy naroznikach na D jechac z czerwienią i bielą do gwiazdy zeby stanowiło to jedną,ciągłą całośc.Odwróciło by to uwage od przerwy miedzy łączeniami sektorów które muszą być ze względy na..... ''lepszą cyrkulacje powietrza''

klusek106 12.02.2010 18:52

Panowie nie robcie rozkminek co do krzeselek, bo szczerze watpie by zamontowane krzeselka na D jak i na E byly wymieniane (modyfikowane)

SpoXsteR 12.02.2010 18:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 853968)
Ciekawe czy w klubie ktoś już zastanawia się nad typem krzesełek. Oby to nie był jakiś tani, model.
Lech i Legia już wiedzą jakie zamontują siedziska. U nas ciągle cisza. Cisza, która zresztą dotyczy nie tylko krzesełek. Irytacja, frustracja... :evil:

http://stadion.legia.com/?akt=12232

http://www.lechpoznan.net/news-6951.html

Bo u nich prace postępują jak nalezy... mają juz wszystko zaprojektowane i ułożone.. dlatego choćby Legia sprzedaje od kilku miesięcy karnety (rezerwacja) na nowy stadion..

u nas jest klapa.. miasto każde nam płacić za D i nie wiadomo za co jeszcze.. a przeciez Wisła żadnych pieniędzy nie będzie dawać.. bo nie ma, a nawet gdyby miała to nie chcę mi się wierzyć że dadzą.. i to na bidę kilkanaście mln złotych (sic!) , ja w ogóle sobie nie wyobrażam sytuacji że klub próbuje chociaz złotówkę dołożyć, byliby dla mnie skończonymi..
to jest jakiś cyrk na skalę światową że klub ma jeszcze dokładać do stadionu..
nawet jak coś ruszy to 3/4 zaplecza stadionu nie będzie Wisły tylko jakichś inwestorów itp i zyski będą w porównaniu do tych w Poznaniu czy na Legii śmieszne.. skończy się jeszcze na tym że wałki zaczną walić z lożami vip / skyboxy z których czerpie się największe zyski i Wisła będzie dostawać jakieś ochłapy..

nie wiadomo czy zagramy na tym stadionie do 2013 roku...
.....a wy główkujecie jaki kolor krzesełek... a post wyżej to już w ogóle kosmos.. nie ma pieniędzy na wykończenie toalet, a krzesełka z D powymieniają na inne żeby całość się zlewała...

niestety.. ale stadion dla najlepszego klubu w Polsce powinien dać mu duży pożytek na przyszłość... a jak na razie to my więcej stracimy niż zyskamy.. jest to jakaś komedia bo tak na prawdę dużo to my nie zyskamy przez ten stadion... i kwestią czasu jest jak zaczną nas wyprzedzać kluby typu... a zresztą tak mnie to boli że wolę nie pisać...

i nie chodzi mi już o wygląd stadionu bo nie jest zły.. tylko o biznes plan i całą to otoczkę... a raczej jego brak, dlatego najbardziej żenujące jest to że niby nowy stadion a nie odczuje się nawet jakiegoś pchnięcia do przodu... obym się mylił.

nie czas teraz na główkowanie nad błędami Pawełka, krzykami Małeckiego czy braku napastnika na testach w Hiszpanii.. bo problem Wisły leży teraz gdzie indziej.. i jest on bardzo poważny

crazykaro 12.02.2010 20:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 853994)
Bo u nich prace postępują jak nalezy... mają juz wszystko zaprojektowane i ułożone.. dlatego choćby Legia sprzedaje od kilku miesięcy karnety (rezerwacja) na nowy stadion..

u nas jest klapa.. miasto każde nam płacić za D i nie wiadomo za co jeszcze.. a przeciez Wisła żadnych pieniędzy nie będzie dawać.. bo nie ma, a nawet gdyby miała to nie chcę mi się wierzyć że dadzą.. i to na bidę kilkanaście mln złotych (sic!) , ja w ogóle sobie nie wyobrażam sytuacji że klub próbuje chociaz złotówkę dołożyć, byliby dla mnie skończonymi..
to jest jakiś cyrk na skalę światową że klub ma jeszcze dokładać do stadionu..
nawet jak coś ruszy to 3/4 zaplecza stadionu nie będzie Wisły tylko jakichś inwestorów itp i zyski będą w porównaniu do tych w Poznaniu czy na Legii śmieszne.. skończy się jeszcze na tym że wałki zaczną walić z lożami vip / skyboxy z których czerpie się największe zyski i Wisła będzie dostawać jakieś ochłapy..

nie wiadomo czy zagramy na tym stadionie do 2013 roku...
.....a wy główkujecie jaki kolor krzesełek... a post wyżej to już w ogóle kosmos.. nie ma pieniędzy na wykończenie toalet, a krzesełka z D powymieniają na inne żeby całość się zlewała...

niestety.. ale stadion dla najlepszego klubu w Polsce powinien dać mu duży pożytek na przyszłość... a jak na razie to my więcej stracimy niż zyskamy.. jest to jakaś komedia bo tak na prawdę dużo to my nie zyskamy przez ten stadion... i kwestią czasu jest jak zaczną nas wyprzedzać kluby typu... a zresztą tak mnie to boli że wolę nie pisać...

i nie chodzi mi już o wygląd stadionu bo nie jest zły.. tylko o biznes plan i całą to otoczkę... a raczej jego brak, dlatego najbardziej żenujące jest to że niby nowy stadion a nie odczuje się nawet jakiegoś pchnięcia do przodu... obym się mylił.

nie czas teraz na główkowanie nad błędami Pawełka, krzykami Małeckiego czy braku napastnika na testach w Hiszpanii.. bo problem Wisły leży teraz gdzie indziej.. i jest on bardzo poważny

Już wystarczy tego narzekania. To że czegoś nie ma to nie znaczy że być nie może. Żadne biznespalny nie zmieniąją funkcjonowania stadionu. Gdyby było już wiadomo kto jest operatorem to za miesiąc byłby gotowy biznespaln a tak to nie wiadomo czy Wisła będzię chciała dzierżawić cały obiekt czy tylko część sportową. Opowiadasz jakieś farmazony że "więcej stracimy niż zyskamy", że "kwestią czasu jest jak zaczną nas wyprzedzać kluby" bez podania jakichkolwiek sensownych argumentów. Takiego narzekania to już wystarczy na tym forum.


A co do napisu na trybunie C to nie można dać takiego badziewia jak był na Legii tylko zrobić z pomysłem i z klasą (szkoda że takie małe te sektory):

http://img171.imageshack.us/img171/2812/36376504.png

Tylko proszę nie narzekać że krzywo. To tylko przykładowy projekt:-D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:34.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl