Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Przygotowania piłkarzy Wisły Kraków do sezonu: obozy, sparingi itp. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3140)

wiśnia 15.07.2021 15:41

Szota i Sadlok na środku obrony + Biegański na bramce i gramy o puchary.....a Tomasz Pasieczny na to: - Za dwa, trzy lata widzę Wisłę na podium.....o w mordę ;)

El'kabat 15.07.2021 15:58

Tydzień czasu w nogach po 2 treningi dziennie.
Naprawdę trzeba mieć dużo czasu w życiu żeby szczegółowo wynik sparingu i grę w ogóle komentować ;)

kacpaw91 15.07.2021 15:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1569378)
Cieszy, że Starzyński chyba wygrywa walkę o skład. Kolejny mecz z golem. A co by nie mówić, konkurencję do składu ma w końcu konkretną.

Buksa też dużo strzelał w sparingach.

krysztal 15.07.2021 17:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiśnia (Post 1569394)
Szota i Sadlok na środku obrony + Biegański na bramce i gramy o puchary.....a Tomasz Pasieczny na to: - Za dwa, trzy lata widzę Wisłę na podium.....o w mordę ;)

A jak Wisła skończy ten sezon na podium to też się będziesz przypierdalał do Pasiecznego że głupoty gada?

Drozd 15.07.2021 18:05

Wynik o niczym nie świadczy. Ze skrótu widać ze bramkarz Stali wyciągnął kilka piłek, tak wiec mógł być całkiem inny. Niestety kolejny raz obie bramki w jakimś stopniu na konto bramkarzy. W pierwszej połowie bramka jakby dla naszego bramkarza za duża, a w drugiej chłop strzela głową z 3 metra a bramkarz na linii.

A co do oczekiwań, zawsze powinny być takie same.

MISTRZOSTWO POLSKI i WYGRANA W KAŻDYM KOLEJNYM MECZU.

W zeszłym sezonie mimo dramatycznej postawy od poczatku, przed meczem w Gdańsku była realna szansa na pudło. Taka jest ta nasza liga. Wiec prognozownie co będzie za dwa lata to moim zdaniem asekuranctwo...

Karherop 15.07.2021 20:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kacpaw91 (Post 1569396)
Buksa też dużo strzelał w sparingach.

I dopóki nie przyszedł sezon 20/21 to wiele rzeczy zostało zweryfikowanych. Ale to nie temat na historię o Panie AB.

pawlozm 16.07.2021 07:15

To tylko sparingi, nie ma co wyciągać wniosków zbyt wcześnie. W tym meczu z Resovia ze skrótu wynika, że sytuacji było bardzo dużo, śmiało mogło coś więcej dla nas wpaść. (choćby słupek Żukowa i spojenie Aschrafa). Uważam, że krystalizuje się nam bardzo ciekawy środek pola z Mahdiou i Żukowem, a przed nimi Skvarka lub, Kuba czy Savic. Ogólnie to Kuby jestem bardzo, bardzo ciekaw. Jeśli będzie fizycznie gotowy, a przepracował solidnie póki co cały okres, to może piłkarsko w tym sezonie odegra trochę mocniejszą rolę, niż w poprzednim. Oby. jednak jest ta obawa, że jakaś kontuzja wszystko szybko zweryfikuje. Odpukać, oby zdrowie dopisywało. Wszystkim.
Na skrzydłach niewątpliwe Starzyński i Yeboah zasługują na pierwszy skład. Młyński po tak długiej przerwie jeszcze potrzebuje kilku treningów i spokojnego wdrożenia. A co do Hugiego - facet niewątpliwe nie przyszedł do nas na ławkę, kto wie może w obecnej sytuacji, gdzie może okazać się, że Kliment nie będzie gotowy na pierwszy mecz by zagrać od początku, to właśnie Hugi wyjdzie na 9. W sparingu do momentu wejścia Zdybowicza był ćwiczony ten wariant. Zobaczymy. Niemniej cieszy, że jaka dwójka by nie wyszła na skrzydłach, to na ławce jest dalej duży potencjał i można śmiało robić zmiany wpuszczając świeżych skrzydłowych, nie tracąc przy tym na jakosci. To cieszy.
Martwi małe zgranie ze sobą Frydrycha i Sadloka. Liczę, że z Podbeskidziem zagrają razem od początku już do końca, albo przynajmniej do tej 80 jesli trener będzie chciał dać pokazać się na R22 Żyłce i Szocie. Na prawej obronie wygląda, że Gruszkowski wygrał rywalizację z Dawidem Szotem - ale tutaj sytuacja jest swietna - dwóch młodych walczą między sobą, można ich sprawdzać, próbować, niech gra lepszy w danym momencie. Obaj wiele zyskają na tym.
Co do Biegańskiego, normalne jest, że on będzie jeszcze robił sporo błędów i się uczył. W Jagielloni w tamtym sezonie bronił 17 letni Dziekoński (rocznikowo już 18)Potrafił wyjąć setkę nie do obrony, by za chwilę wpuścić farfocla za kołnierz lub w krótki róg. Zakładam, że w tym sezonie będzie duzo pewniejszy. Biegański ma 19, jest rok starszy, sporo bronił w II lidze więc teoretycznie to doświadczenie w seniorskiej piłce ma większe. Zmierzam do tego, że musimy się liczyć z tym, że jeśłi odejdzie Lis i postawimy na Biegańskiego jako naszą "1" to po prostu chłopak kilka bramek nam zawali, ale ma potencjał więc pewnie niejednokrotnie przyczyni się do naszego zwycięstwa. Rosa jest tutaj tylko i aż tym 3 bramkarzem do konkurencji, rywalizacji, a że stosunkowo też jeszcze jest młody(26 lat) to będzie realnie napierał i próbował walczyć o swoje szanse. Wpłynie to pozytywnie.

Arkadiusz.Czerepach 16.07.2021 08:10

co do młodzych bramkarzy , to oczywiscie nie ogladam meczów żydowni , innych niż z nami , ale w derbach bardzo dobre wrażenie zrobił na mnie ten ich młodzieżowiec , więc da sie

Jagul 16.07.2021 08:32

Mnie osobiście martwi, że przyszło co do czego i bardzo realne jest to, że nowy sezon rozpoczniemy w starym zestawieniu obrony. Szkoda, że Uryga się rozsypał, ponieważ liczyłem, że razem z Frydrychem stworzy solidny duet ŚO.
W pomocy też nie zanosi się na zbyt wiele zmian. Jedyna nowość to Aschraf, który mam nadzieje przełoży grę ze sparingów na ligę. Może jeszcze pojawi się, któryś z nowych skrzydłowych ale raczej obstawiałbym kogoś z trójki: Kuba, Starzyński, Yeboah.

W ataku zapewne Kliment i tu należy wierzyć, że odpali, bo żadnej sensownej alternatywy w tym momencie nie ma.

pawlozm 16.07.2021 08:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul (Post 1569413)
Mnie osobiście martwi, że przyszło co do czego i bardzo realne jest to, że nowy sezon rozpoczniemy w starym zestawieniu obrony. Szkoda, że Uryga się rozsypał, ponieważ liczyłem, że razem z Frydrychem stworzy solidny duet ŚO.
W pomocy też nie zanosi się na zbyt wiele zmian. Jedyna nowość to Aschraf, który mam nadzieje przełoży grę ze sparingów na ligę. Może jeszcze pojawi się, któryś z nowych skrzydłowych ale raczej obstawiałbym kogoś z trójki: Kuba, Starzyński, Yeboah.

W ataku zapewne Kliment i tu należy wierzyć, że odpali, bo żadnej sensownej alternatywy w tym momencie nie ma.

Na pewno nie rozpoczniemy w starym zestawieniu w obronie. Kluczową zmianą jest nowy lewy obrońca - bo 100%, że to Hanousek będzie w podstawie. Druga zmiana to Sadlok na ŚO. Choć oczywiście, że szkoda Urygi, bo też liczyłem na duet Uryga-Frydrych. Docelowo jak Uryga wróci i będzie realnie brany pod uwagę, to obrona powinna wyglądać: Gruszkowski, Frydrych, Uryga, Hanousek. W pierwszych kolejkach Sadlok za Urygę. A jest jeszcze w obwodzie wracający Adi.
W pomocy Aschraf 100%, ale myślę, ze kwestia czasu jak to od Skvarki będize ustalany środek pola.

Hermond 16.07.2021 15:00

W zeszły sezon zaczynaliśmy zestawem: Sadlok, Mehremic, Janicki, Burliga
Ten pewnie zaczniemy: Hanousek, Sadlok, Frydrych, Gruszkowski
Moim zdaniem lepiej na każdej pozycji.
W zeszłym sezonie po pierwszym meczu do składu wskoczył Klemenz za Mehremicia a Szot za Burligę :)
W tym spodziewamy się, że wskoczy Uryga

Przepaść

kopaczoholik 16.07.2021 19:39

Wydaje mi się, że sezon zaczniemy w lepszym zestawieniu niż graliśmy w poprzednim sezonie.

W obronie zagra Hanousek zamiast np. Burligi, który przeniósł się do Wieczystej... Czyli jakby nie było zmiana na plus bo Hanousek grał w Sparcie Praga...

Poza tym w obronie mamy ciekawą rywalizację na linii Gruszkowski - Szot.

W pomocy zagra Aschraf El Mahdioui, a dodatkowo zdrowy jest Błaszczykowski, który przepracował okres przygotowawczy!

W ataku trochę biednie ale czas pokaze co pokaże Kliment.

Trzeba optymistycznie podejść do nowego sezonu. Według mnie kadra została realnie wzmocniona więc miejmy nadzieje, że to zadziała.

Merkury 16.07.2021 19:55

Zobaczymy jak wejdziemy w sezon. Martwi że od tak długiego nie możemy sprowadzić napastnika który od początku stałby się liderem w tej formacji. Trochę to przypomina ubiegłoroczne transfery napastników na ilość. To czy realnie się wzmocniliśmy będzie można ocenić po kilku kolejkach. Uważam że dalej brakuje liderów w drużynie z prawdziwego zdarzenia nie liczę tu Kuby bo raczej ten sezon będzie ostatnim w jego karierze.

Wojtas 16.07.2021 20:28

W sumie tez jedyne co mnie martwi to atak.jedna pozycja a tak wazna,ze te obawy moga byc uzasadnione.

Co nam bedzie z akcji jak nie bedzie finalizacji.
Ile było pretensji ze Forbes nie wykorzystuje ,ze przez niego nie wygrywamy...rozumiem ze w klubie sprawdzono Klimenta i to jest pewniak na ktorego mozna stawiac ,i bedzie strzelał bramki.
Ale do sezonu podchodze optymistycznie,bo wyglada to duzo lepiej niz w tamtym,musimy w koncu wyniesc sie na srodek tabeli z tych cholernych padołów rozpaczy.

PAWEŁ 17.07.2021 21:07

A nie martwi Was fakt, że jak do tej pory to wszystkie sparingi gramy z ogórkami a nie z zespołami prezentującymi wyższy poziom ??

Merkury 17.07.2021 21:35

Remis w naszym wykonaniu przy tej grze to szczyt możliwość. Gramy padake l.

Kurz 17.07.2021 22:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Merkury (Post 1569455)
Remis w naszym wykonaniu przy tej grze to szczyt możliwość. Gramy padake l.

Prawdę mówiąc powinniśmy strzelić jeszcze kilka bramek, ale nie o tym... Na razie trener poznaje piłkarzy, uczy się drużyny, próbuje różnych wariantów. To nie są wybory optymalne i nie mają być. Za moment nadejdzie czas podejmowania decyzji i wtedy przekonamy się kto wygrał rywalizację. I jak na tle silniejszych przeciwników wyglądają nasze możliwości. Oczywiście nie po jednym meczu.

El'kabat 17.07.2021 22:06

Nie od razu Rzym zbudowano.
Niech przyjdzie konkretny napastnik do Klimenta, obrona z czasem się zgra i zacznie to żreć ;)

Nikt nie oczekuje od Guli od razu wyników. El Mahdioui pozamiata eklase porównywalnie do Meliksona jak tylko będzie prezentował 20% tego co gra na treningach. Oby u nas był jak najdłużej ;)

Drozd 17.07.2021 22:56

Wreszcie jest to co daje trenerowi możliwość rozwoju. Realna rywalizacja..o miejsce na placu. Jak któryś zacznie leserować to na jego miejsce jest równorzędne zastępstwo. To musi przynieść efekty.

Cierpliwość potrzebna i będzie dobrze...

Jak jeszcze dojdzie Plewka i Uryga to będzie walka o każdą pozycję.

Levis88 18.07.2021 07:29

Siadł by taki Ondrasek na walkę z przodu.

Drozd 18.07.2021 08:01

Ondrasek byłby ok, ale lepszy ktoś młodszy, na dorobku. Zresztą już teraz jest dużo lepiej niż w zeszłym sezonie.


Po wczorajszym, bardziej razi słabe krycie pola w defensywie. Podbeskidzie jechało z nami momentami mimo że to nie były kontry... Mam nadzieję że trener szybko to wyeliminuje...

Merkury 18.07.2021 08:37

Jeżeli zespół popełnia te same błędy w sparingach to nie jest dobry prognostyk przed startem sezonu. Tyłu pomocników w środku pola a gramy jednostajnie wolno nie zdobywając terenu takie granie ty do mnie ja do ciebie. Żaden napastnik chyba że mający umiejętności by samemu coś wykreować na serwis ze środka pola nie ma co liczyć.

Ogryzek 18.07.2021 09:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Merkury (Post 1569463)
Jeżeli zespół popełnia te same błędy w sparingach to nie jest dobry prognostyk przed startem sezonu. Tyłu pomocników w środku pola a gramy jednostajnie wolno nie zdobywając terenu takie granie ty do mnie ja do ciebie. Żaden napastnik chyba że mający umiejętności by samemu coś wykreować na serwis ze środka pola nie ma co liczyć.

Zostaw troch płaczów i lamentów na później, jak faktyczne przyjdą porażki w meczach o coś.


btw
Jeśli ktoś liczy że z Gulą będziemy mieć 0 z tyłu... to sie przeliczy. Gramy do przodu. Sztuka teraz żeby zawsze strzelac o tą bramkę więcej niż rywal.

czaro 18.07.2021 10:20

To przydałby się napastnik, bo gra do przodu bez napastnika, skończy się stratami z tyłu i małymi zdobyczami z przodu.

Jagul 18.07.2021 10:24

My po prostu wdrażamy system hiszpański i gramy bez napastnika :D

wiesniak842 18.07.2021 13:38

Prawy obronca i napastnik potrzebni na gwalt:D W sumie to tylko tyle zeby tym skladem powalczyc o gorna osemke. Z Gruszkowskimi, Szotami, Sadlokami, Urygami i bez napastnika (Klimenta, Zdybowicza, Sobola do napastnikow nie zaliczam) to sobie mozemy powalczyc o 12-13 miejsce i takie mniej wiecej miejsce daje nam na koniec sezonu.

kopaczoholik 18.07.2021 14:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1569468)
Prawy obronca i napastnik potrzebni na gwalt:D W sumie to tylko tyle zeby tym skladem powalczyc o gorna osemke. Z Gruszkowskimi, Szotami, Sadlokami, Urygami i bez napastnika (Klimenta, Zdybowicza, Sobola do napastnikow nie zaliczam) to sobie mozemy powalczyc o 12-13 miejsce i takie mniej wiecej miejsce daje nam na koniec sezonu.

Sorry ale co masz do Gruszkowskiego albo Szota? Obaj młodzi i prezentują całkiem przyzwoity poziom? Wolisz jakiegoś starego Czecha czy Słowaka w zamian?

Uryga jeszcze nie zagrał w meczu a ty już wiesz ze jest słaby? Jesteś jakąś wróżką?

Zgodzę się co do Sadloka i braku napastników...

Jak dla mnie fajnie rozgrywamy piłkę ale brakuje nam napastnika, który mógłby wykończyć akcję... Bez napastnika ciężko zawojować nawet eklape. Przy naszym stylu gry musimy liczyć się z głupimi bramkami, a szczególnie gdy postawimy np. na Biegańskiego w bramce.

Szkoda, że nie sprowadzimy sobie Bilińskiego do ataku. Może nie jest wirtuozem i ma już swoje lata... ale strzeli chociaż 10 bramek w lidze.

Markus 18.07.2021 15:52

Szot i Gruszkowski na tą chwilę są bardzo słabymi prawymi obrońcami i zespół ma w związku z tym tam lukę, podobnie jak w ataku. Ich błędy lub po prostu wadliwe zachowania i skromność środków w ofensywie będą nas kosztować utratę wielu punktów, podobnie jak na przykład błędy Sobola w ataku, gdy będzie musiał grać zamiast Klimenta. To, że są młodzi i mają przed sobą przyszłość, nie oznacza, że pozycja prawego obrońcy jest należycie zabezpieczona przed nowym sezonem, bo nie jest.

ślimak 18.07.2021 16:31

Trudno dyskutować z Autorytetem tego forum. Jednak, o ile Szot już chwilę gra i możemy coś więcej powiedzieć o jego grze, tzn. najlepszy jest w próbach padolino i w zerkaniu do kamery i na telebim, to Gruszkowski może jeszcze coś pokazać w najbliższych meczach. Klub raczej nie planuje wzmocnień na tej pozycji, czyli będziemy musieli dograć rundę w tym składzie (Szot, Gruszkowski... Hanousek (???) )
Nie skreślam nikogo, bo już musiałem przepraszać Pana Plewkę.

Merkury 18.07.2021 16:53

Kwestia podstawowa o co mamy grać w tym sezonie. Biorąc pod uwagę skromne środki które przeznaczyliśmy na transfery właściwie poza Biegański wszystkie uzupełnienia kadry to transfery bezgotówkowe. Podobnie uważam że walka o coś więcej niż 12-13 miejsce w lidze wymaga realnych wzmocnień jakościowych a nie sprowadzaniu zawodników na sztuki by ilość się zgadzała. Większość z tych gości góra po sezonie wywalimy tak jak to się dzieje u nas co roku. Ten hard reset to co najwyżej soft porno.

robert777 18.07.2021 18:48

Spokojnie, chłopaki się rozegrają, nie srajcie żarem

Wojtas 18.07.2021 19:41

No to pozostało nam liczyc ze Klimet odpali ,bo jesli nie nasza gra w ataku bedzie wygladała zapewne jak wczoraj co zwiastuje bardzo zle.

I tak to jest ,ciagle mamy problem z napastnikiem a jak pokazuje wiele klubów,miec goscia ktory zapewni ci te kilkanascie bramek -rzecz bezcenna.Ja wiem ze w naszym pułapie finansowym ktos taki nie istnieje,ale klub mogl zrobic wiecej w tej kwestii i jeszcze kogos sprowadzic(nawet taki Bilinski),czy ktokolwiek a nie skrzydłowy Hugi w ataku.

Drozd 18.07.2021 19:57

Nie ma co porównywać Gruszkowskiego do Szota. Szot nie potrafi biegać jak piłkarz. Sadzi susy w ślamazarnym tempie, tak to można na skrzydle jak to robił Kosa, ale na bocznej obronie kluczowa jest szybkość zwrotność, a Szot to jest na ten moment człapiący muł.

Kurz 18.07.2021 20:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1569475)
No to pozostało nam liczyc ze Klimet odpali ,bo jesli nie nasza gra w ataku bedzie wygladała zapewne jak wczoraj co zwiastuje bardzo zle.

I tak to jest ,ciagle mamy problem z napastnikiem a jak pokazuje wiele klubów,miec goscia ktory zapewni ci te kilkanascie bramek -rzecz bezcenna.Ja wiem ze w naszym pułapie finansowym ktos taki nie istnieje,ale klub mogl zrobic wiecej w tej kwestii i jeszcze kogos sprowadzic(nawet taki Bilinski),czy ktokolwiek a nie skrzydłowy Hugi w ataku.

Napastnik niewiele wniesie (szczególnie taki, jaki tu może realnie przyjść), jeśli gra całej drużyny w ofensywie się nie poprawi, a nowi zawodnicy nie okażą się lepsi od poprzednich... Problemem będzie każdy mecz, w którym przeciwnicy skupią się na przeszkadzaniu i będą czyhali na nasze błędy, czyli pewnie większość spotkań, które rozegramy.

Na razie nie wyciągam żadnych wniosków, ale żeby skutecznie bawić się w "Krakowską piłkę" trzeba mieć zdecydowanie lepszych piłkarzy niż inni, a nie porównywalnych lub odrobinę lepszych...

krysztal 19.07.2021 07:09

Szot już rozgrywał dobre mecze niestety jak w przypadku prawie każdego młodego zawodnika kontuzja powoduje swoisty reset.Tak że radził bym uzbroic się w cierpliwość np w stosunku do Plewki bo po kontuzji może trochę czasu upłynąc zanim osiągnie poziom który prezentował przed nie mówiąc już o jakimś progresie.

Griszka30KR 19.07.2021 07:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1569477)
Napastnik niewiele wniesie (...

....taaa niewiele....To teraz wyobraź sobie jakbyśmy mieli takiego Carlitosa,Brożka(sprzed lat) czy choćby Imaza w ataku...

Kurz 19.07.2021 09:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 1569479)
....taaa niewiele....To teraz wyobraź sobie jakbyśmy mieli takiego Carlitosa,Brożka(sprzed lat) czy choćby Imaza w ataku...

Nie zacytowałeś całego zdania. Nie muszę sobie tego wyobrażać. Mieliśmy Carlitosa, Brożka, Imaza i Ondraska jednocześnie, ale nie zanosi się , żeby taka sytuacja się powtórzyła (mam na myśli zawodników na podobnym poziomie). Kolejny Carlitos tu raczej nie trafi.

skarabeus 19.07.2021 09:27

Kurz,
tak zasadniczo, to dlaczego nie?

czaro 19.07.2021 10:05

Reaktywujmy Brożka i z głowy. Miał rok przerwy, już chyba wyleczył te łydki, plecy i co tam jeszcze. Pawka do grania, kibice do kibicowania.

Kurz 19.07.2021 10:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skarabeus (Post 1569481)
Kurz,
tak zasadniczo, to dlaczego nie?

To był ślepy traf. Tacy zawodnicy trafiają się rzadko (nie wiem czy Carlitos nie był najlepszym zagranicznym napastnikiem w historii Wisły) i zwykle lądują w lepiej płacących klubach ekstraklasy. Jeśli chodzi o rodzimych napastników, musimy sobie wychować takiego sami, bo z rynku trafia do nas tylko to, czym wzgardzili inni.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:57.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl