![]() |
Cytat:
|
Z ciekawości przejrzałem sytuację Konyasporu, zespołu Pawełka i Robaka w drugiej lidze tureckiej. Po 32 kolejkach (czyli na 2 kolejki przed końcem) ma dwa punkty straty do 2 miejsca, dającego bezpośredni awans do ekstraklasy tureckiej. Natomiast znajdują się na 4 miejscu, co z kolei daje im prawo do gry w fazie play-off (miejsca 3-6).
Mariusz Pawełek zagrał w 31 meczach na 32, a Marcin Robak, którym się interesowaliśmy swego czasu, rozegrał wszystkie 32 mnecze w pierwszym składzie i strzelił 8 goli (najwięcej w zespole). Nourdin Boukhari gra obecnie w NAC, jego dorobek to 9 meczów i 2 gole. Peter Singlar od kiedy opuścił Wisłę reprezemntuje barwy MFK Kosice. W piewrwszym sezonie w tym klubie rozegrał 24 mecze, w kolejnym na razie 23 mecze i 2 bramki. Anres Rios, który powrócił do River Plate (jego klubowym kolegą jest między innymi David Trezeguet) rozegrał 14 meczów (6 meczów w pierwszym składzie) i ma na koncie 1 bramką. Pablo Alvarez po sezonie w greckim Panserraikos FC (16 meczów), powrócił do urugwajskiego Nacionalu ( 1 mecz w sezonie na razie). A dzisiaj kolejne 2 bramki dołożył Kuba, ostatecznie jego dorobek w tym sezonie to 6 bramek. |
Na luziku, obaj grali w słynnej Wiśle trenera Kasperczaka ;)
http://babol.pl/kat,1025469,title,Ma...wiadomosc.html |
|
|
Cytat:
ciąg dalszy nastąpił ..... http://rozrywka.dziennik.pl/plotki/a...e-kokainy.html |
Widzę, że jak Dan Petrescu przestał odnosić "sukcesy" to zniknęli jego klakierzy, ale to norma. Przed tygodniem zakończyły się rozgrywki w rosyjskiej Premier Liga, drużyna prowadzona przez Dan Petrescu zajęła wysokie 8 miejsce.
|
Cytat:
Pytanie czy w przyszłości zdoła taki zrobić progres żeby wyprzedzić ekipy Zenitu, CSKA, Lokomotivu, Rubina czy Anży... |
Cytat:
ale widac ze niespecjalnie przygotował zespół na runde wiosenną, powinienz akończyć rozgrywki o wiele wyżej na ostatnie 6 spotkań zeremisował... 6 . Łącznie w ostatnich 11 meczach drużyna Dana zanotowała 8 remisów i 3 porażki . |
Cytat:
|
Cytat:
Awans do czołowej ósemki i gra jak równy z równym z klubami o kilkukrotnie większych budżetach to duży sukces Kubania.Poprzednie epizody w ekstraklasie kończyły się natychmiastowymi spadkami też nie przypadkiem przedłużono kontrakt z Petrescu do 2015 roku |
Ale pewnie mając taki sezon za sobą, odejdzie z Trabzonu...
- W tureckich gazetach różnie się pisze. Ja z nim rozmawiałem osobiście przed odejściem do Celtiku. Wtedy twierdził, że po sezonie opuści Trabzon. Czyli Paweł angielski musi choć troche znać bo bo polsku raczej z nim nie rozmawiał ;) |
No jasne u nas by pewnie Dana zwolnili już ze 3 razy bo okazje były, ale tam żadne sępy nie krążą dlatego w Krasnodarze się nie podpalają i dają trenerowi zaufanie. Jak klub nie ma kasy to tylko systematyczność i ciężka praca no i długofalowa wizja może dać efekt.
|
Cytat:
Właściciele klubu uważają to za sukces i przedłużyli z Petrescu umowę. Chyba że dali mu kolejne trzy lata kontraktu za karę. Może inaczej: co próbujesz udowodnić? Że KK jest potentatem ligowym i powinien być minimum w trójce? Jeśli tak, to powodzenia... To trochę jak z Podbeskidziem. Jak zaczniesz opowiadać jakiego to słabego mają trenera: "dwunaste miejsce, siedem punktów straty do Wisły, ha ha - co za ogór", to wszyscy zorientowani w temacie zaczną się na Ciebie dziwnie patrzeć. |
Cytat:
To najlepszy sezon Kubania, co doceniają władze klubu. Władze klubu już teraz obiecały Danowi (na jego żądanie) kasę na wzmocnienia latem a ich celem jest, by Kubań w kolejnym sezonie znalazł się w pierwszej piątce ligi. http://www.prosport.ro/fotbal-extern...er-dan-9627881 Dan Petrescu został wybrany najpopularniejszym trenerem w Rosji przez kibiców http://www.prosport.ro/fotbal-extern...-sezon-9624194 Ddrużyna Dana remisowała w play-offach z takim potegami jak CSKA Moskwa, jak Zenit, jak Dynamo Moskawa, jak Anży. Wygrała z Rubinem Dana Petrescu po tym sezonie próbuje zatrudnic CSKA Moskwa i kilka innych największych klubów z Rosji Władze Kubania już teraz rozmawiają z Danem o przedłużeniu kontraktu, który obowiązuje do 2015 roku. Chcą podpisac z nim 7-letni kontrakt z klauzulą, że jednak będzie mógł odejść jeśli zechce go któryś z największych klubów Anglii. http://www.prosport.ro/fotbal-extern...iesire-9649862 Władze Kubania w dotychczas obowiązujący kontrakt wpisały klauzulę, że w przypadku odejścia Dana do innego klubu, Kubań dostanie kilka milionów euro odstepnego Władze Kubania już teraz rozpoczynają budowę nowego stadionu dla swojego klubu na 50tys osób, bo chcą nie tylko godznie zaprezentowac się na mistrzostwach świata w 2018, ale na super-stadionie grać niedługo w LM? Z kim na lawce trenerskiej? Z Danem Petrescu, ktoremu ufają. Prasa rosyjska pisze o budowie super-stadionu dla super-Dana. To wymowne, nie? http://www.gsp.ro/international/stra...ri-323241.html |
No i po co z takim typem dyskutować. Pewnie jeszcze nie raz od takich jak on usłyszę że Petrescu jest kiepskim trenerem, Valckx dyrektorem sportowym a Melikson piłkarzem. Mieszanie wszystkich z błotem, którzy wyrastają ponad jego własne bagno w którym się tapla.
|
Wiadomo gdzie wyląduje Filip Kurto?
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Jakub Błaszczykowsi " Dan Petrescu to najgorszy trener z jakim kiedy kol wiek pracowałem" Rafał Boguski: "Dan Petrescu uczył się na nas trenerki " Patryk Małecki " Dan Petrescu wrzucał wszystkich do jednego worka" Błaszczykowksi " Dan Petrescu niszczył moje zdrowie " Marcin Baszczński: " Za trenera Petrescu graliśmy w niewiślickim stylu" Baszczu jeszcze raz : O tym jakie błędy on popełnił nie chcę teraz mówić. Może kiedyś zdecyduję się powiedzieć o tym." Marek Zieńczuk " Z tym nazwiskiem kojarzy mi się rok wyjęty z życiorysu" Ja naturalnie byłem zwolennikiem filozofii Rumuna tylko my chyba byśmy musieli wymienić większość składu bo zwolenników ciężkiej pracy nie było wielu. Brożkowie, Głowacki, Cleber z tego co wyróżniał Dan. Petrescu to był również właściwy kierunek z tego względu że przygotował nas również na EUROPE gdzie wiadomo że nasi przeciętni piłkarsko zawodnicy mogliby nadrabiać braki poprzez bieganie. |
|
Cupiał pewnie jak słyszy te nazwisko dostaje białej gorączki, ale tak to jest jak słucha sie marnych piłarzyn bez ambicji że za cięzko trenują. Ale wg niektórych osób na forum to słaby trener. Mam nadzieje ze kiedys przyjedzie na R 22 nawet jako trener przeciwnej drużyny.
|
Lysy, zechcesz się jakoś odnieść do powyższych postów?:popcorn:
Pomyśleć, że Kapka, który wtedy stał za zwolnieniem Dana dalej jest pracownikiem Wisły. Szlag mnie trafia. Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Obiektywna rzeczywistość pokzauje, że Dan zna się na tym, co robi: osiąga sukcesy w ligach lepszych niż polska, jest doceniany w Rumunii, w Rosji, w Europie. Władze Kubania od niego rozpoczynają budowę drużyny. Jesli pojawia się konflikt na linii trener-piłkarze, zostaje trener, odpadają piłkarze. Z pewnością popełnia błędy, jak każdy człowiek. Jednak w jego przypadku sukcesy są dużo bardziej konkretne od błędów. |
Cytat:
Stąd gdy zespół nie funkcjonuje tak jak powinien, to wymienia się trenera. |
Cytat:
Tak Paweł pudłował setki natomiast jedno jest pewne że był naszym najlepszym strzelcem. Brożek nie musiał grać Dan mógł posadzić go na ławie. W klubie były jednak takie tuzy jak Kryszałowicz czy potem Randovanovic. Wiem natomiast, że wraz z rozpoczęciem sezonu, w którym Dan poleciał Brożek był kontuzjowany w jego miejscu grał Piotrek strzelał nawet bramki. Pogląd że słaba gra Brożka spowodowała zwolnienie Dana jest mocno naciągnięty bo graliśmy po prostu kiepsko. Nie wiem kto był w grupie tych zawodników, którzy interweniowali u właściciela związku z ciężkimi treningami bo to są zawodnicy którzy również w dużej mierze przyczynili się do odejścia Dana. Zresztą nie rozumiem po co te dywagacje, Dana zwalniało kilka osób w klubie, a ostateczną decyzje podjął wiadomo kto. |
Cytat:
Błaszczykowski na pewno w Niemczech na treningach ma taką plażę jak u nas. Jasne. Tylko dziwnym trafem w Krakowie za wiele nie pokazał, dopiero po wyjeździe ustabilizował formę i stał się piłkarzem klasy europejskiej. No, ale to na pewno dlatego, że to nie Probierz go trenował. Wtedy dopiero złapałby formę i rozwinąłby się piłkarsko:mysli: Cóż, fakty są brutalne, więc od jakiegoś czasu mamy odwracanie kota ogonem pod tytułem: "Nie stać nas". Dziwne, jeśli dobrze pamiętam, to w Unirei jakiś zawrotnych sum nie wydawali... |
Cytat:
|
Cytat:
W ogóle Unirea może nie być najlepszym wzorcem jeśli idzie o gospodarowanie pieniędzmi. Wystarczy spojrzeć gdzie dziś ten klub się znajduje. |
Cytat:
A oto jak to wyglądało w 06/07 zakup 615 000 sprzedaż 5 000 w 07/08 zakup 690 000 sprzedaż 320 000 w 08/09 zakup 2 550 000 sprzedaż 2 860 000 w 09/10 zakup 890 000 sprzedaż 100 000 w 10/11 zakup 300 000 sprzedaż 5 950 000 (po odejściu Dana) Bilans zakup 5 045 000 sprzedaż 9 235 000 Dan Petrescu zarobił dla Unirei z samych transferów ponad 4 mln euro nie licząc tego, co w LM |
Te ostatnie okienka to początek wyprzedaży wszystkiego co się ruszało. W kolejnym sezonie wypożyczali chłopaków z rezerw innych pierwszoligowców, aż w końcu zwinęli żagle. Skoro zwinęli, to chyba z tymi wielkimi zyskami różnie było.
Wliczanie ostatniego sezonu nie ma większego sensu. Chyba że sugerujesz, że powinniśmy przejść ich drogę - budować kilka lat, a potem rozsprzedać i rozpocząć zabawę od B-klasy. Normalne funkcjonowanie klubu kończyło się w sezonie 09/10. Wtedy mieli bilans: zakupy: 4 745 000 sprzedaż: 3 285 000. Już widzę jak w naszych warunkach da się powtórzyć taki okres, gdzie zespół przez 4 lata byłby wzmacniany za większe kwoty niż te pozyskiwane ze sprzedaży zawodników. |
Ale Unirea została wprowadzona do pierwszej ligi i zatrudniono w niej Petrescu tylko po to, by osiągnąć sukces finansowy. Dlatego w ostatnim sezonie, po odejściu Dana sprzedano wszystko realizując zyski. Dumitru Bucsaru (ten, który to wszystko sfinansował) bez żalu rozsprzedał piłkarzy, choc ponoc jeszcze w momencie gdy Dan odchodził do Rosji miał propozycję nabycia Unirei od Gianiego Lazarescu za 8 mln euro. W grudniu 2010 i tak sprzedał dodatkowo 50% udziałów które kupiła gmina i maisto Chiajna w zamian za co Unirea grała wiosną 2011 na staionie w Chiajna.
Ot, po prostu cwaniaczek: włożył, dwa razy, albo trzy razy tyle wyjął i poszedł. No, ale to już nie o naszych byłych. |
Nie rozumiem o co Ci chodzi.
Bronisz pomysłu, że możemy się na nich wzorować? Nie, nie możemy. Bronisz pomysłu, że cała operacja była zyskowna? Dla właściciela? Zapewne. Jestem przekonany, że kibice klubu byli zachwyceni i bili mu brawo... :> Wielkie dzięki za taki "sukces finansowy". Jak wyglądałby ten "sukces" gdyby na końcu chciano dalej budować drużynę, zamiast sprzedać dosłownie wszystkich zawodników? Zysk byłby trochę mniejszy, czyż nie? O jakieś kilka milionów. |
Nie bronię żadnych pomysłów. Wspominałes o budżecie 2,5 mln na transfery w Unirei kiedy wolfy pisał o skromnych transferach. Tymczasem średnie transfery w okresie 5 lat faktycznego zaistnienia Unirei wynosiły około 1 mln euro rocznie po stronie transferów do.
Nie jest to chyab az tak dużo, a okazało się, że wystarczyło do zdobycia mistrzostwa i gry w LM, vzym transfery te z nawiązką się spłaciły. Bucsaru dlatego wybrał Unireę bo to był klub praktycznie bez kibiców, z małego miasteczka. Nie sprawdzimy tego, ale właściciel majac pieniądze z LM (w sumie około 10 mln euro) mógł ten klub prowadzic dalej, ale nie chciał z jakichś sobie wiadomych powodów. Ten przykład pokazuje, że jak się chce to można rozsadnie wydac( wcale nie az tak duże) pieniądze i mając dobrego trenera (którego pozbyliśmy się) sprowadzić niezłych grajków, ktorzy nie będa biegali do włascieiela, że im cięzko. Można na tym jeszcze zarobić (w sumie 10 mln z LM plus ok 4 mln z transferów) do daje chyba wartośc naszego zadłużenia w Telefonice? A LM jak nie było dalej nie ma. |
W naszych warunkach ponad milion rocznie, to jest dużo, bo my musimy sprzedawać zawodników, by myśleć o transferach na tym poziomie cenowym.
Unirea to nie wzorzec prowadzący do stworzenia dobrego, stabilnego klubu, tylko szybki skok na kasę, po którym zadłużony po uszy klub upada. "mógł ten klub prowadzic dalej, ale nie chciał z jakichś sobie wiadomych powodów." Może czuł, że dobra passa się skończyła, że niedługo trzeba będzie zainwestować sporą sumę, by utrzymać klub na obecnym poziomie i stwierdził, że zyski z wcześniejszych sukcesów lepiej zachować dla siebie? |
Bo ja wiem czy dużo.
Dla porownania nasz bilans handlowy w tym samym okresie
Czyli średnie zakupy to prawie 900 000 euro rocznie, prawie tyle co Unirea Zarobiliśmy 11 292 500 I co? Nie ma LM (dane za transfermarkt) |
Zacytuję sam siebie:
"W naszych warunkach ponad milion rocznie, to jest dużo, bo my musimy sprzedawać zawodników, by myśleć o transferach na tym poziomie cenowym." Mam wrażenie, że zaznaczoną część zdania zignorowałeś. Jasne, możemy zainwestować 1 mln w zespól, ale jeśli wcześniej sprzedamy piłkarzy za 3 mln. "I co? Nie ma LM" I co? Już nie ma Unirei. |
Cytat:
Unirei nie ma, bo: a) zbankrutowała z powodu złej polityki finansowej? b) właściciel wyciągnął jednorazowo całą kasę jaka mógł? Jak Cupiał zrobi ponowny manewr, to Wisła będzie w trzeciej lidze (za zasługi nie trafimy do A klasy). Unirea zniknęła, bo miała mniej kibiców niż Groclin. Model Unirei z Petrescu był spokojnie do zrealizowania, a na wyprzedaży gwiazdek i zastąpieniu ich ciężko pracującymi zawodnikami na bank skorzystalibyśmy finansowo, pewnie też sportowo. Najpierw robiłeś z Petrescu idiotę, teraz próbujesz udowodnić że był za drogi. Problem w tym, że to się wszystko kupy nie trzyma. Musielibyśmy sprzedać zawodników za trzy miliony? Zieńczuk, Baszczyński, Błaszczykowski, Cantoro - mało? Celowo nie wspominam o Brożkach, Sobolewskim czy Cleberze, bo oni by się do drużyny Petrescu nadali. Na odejściu Rumuna z Wisły zyskał przede wszystkim on sam. W drugiej kolejności zyskały pijawki ciągnące pieniądze z tego klubu. Co zyskali tacy jak Ty - pojęcia nie mam... EDIT: Jak dla mnie możesz sobie tkwić w ciemnocie, jedna tylko prośba: nie naginaj faktów. Od czasu opuszczenia Wisły wszystkie kluby Rumuna osiągnęły sukcesy zdecydowanie ponad stan. W tej chwili jego nazwisko pojawia się w kontekście wielkich i bogatych klubów. Takich, w których Skorża lub Probierz mogliby co najwyżej starać się o staż. Petrescu to nazwisko na radarze właścicieli klubów i mediów, a miejscowe tuzy pokroju Wdowczyka i wspomnianego duetu są nikim. I nie ma tu przypadku. W tej chwili próbujesz porównywać gówno z czekoladą (copyright T. Hajto) i co lepsze - wychodzi Ci, że czekolada jest przereklamowana. Ekstra. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:09. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl