Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

Marcin_fan 02.05.2012 19:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orm (Post 1245496)
Paweł Brożek powołany na Euro

Nie siej fermentu! Oficjalne ogłoszenie szerokiej kadry koło 21:30..

rychu 05.05.2012 16:18

Z ciekawości przejrzałem sytuację Konyasporu, zespołu Pawełka i Robaka w drugiej lidze tureckiej. Po 32 kolejkach (czyli na 2 kolejki przed końcem) ma dwa punkty straty do 2 miejsca, dającego bezpośredni awans do ekstraklasy tureckiej. Natomiast znajdują się na 4 miejscu, co z kolei daje im prawo do gry w fazie play-off (miejsca 3-6).

Mariusz Pawełek zagrał w 31 meczach na 32, a Marcin Robak, którym się interesowaliśmy swego czasu, rozegrał wszystkie 32 mnecze w pierwszym składzie i strzelił 8 goli (najwięcej w zespole).

Nourdin Boukhari gra obecnie w NAC, jego dorobek to 9 meczów i 2 gole.

Peter Singlar od kiedy opuścił Wisłę reprezemntuje barwy MFK Kosice. W piewrwszym sezonie w tym klubie rozegrał 24 mecze, w kolejnym na razie 23 mecze i 2 bramki.

Anres Rios, który powrócił do River Plate (jego klubowym kolegą jest między innymi David Trezeguet) rozegrał 14 meczów (6 meczów w pierwszym składzie) i ma na koncie 1 bramką.

Pablo Alvarez po sezonie w greckim Panserraikos FC (16 meczów), powrócił do urugwajskiego Nacionalu ( 1 mecz w sezonie na razie).


A dzisiaj kolejne 2 bramki dołożył Kuba, ostatecznie jego dorobek w tym sezonie to 6 bramek.

kornd 10.05.2012 18:23

Na luziku, obaj grali w słynnej Wiśle trenera Kasperczaka ;)

http://babol.pl/kat,1025469,title,Ma...wiadomosc.html

syryls 16.05.2012 18:35

http://www.futbolnews.pl/informacje/...adkowicza.html

laxa 20.05.2012 08:28

Marcelo Antônio Guedes Filho kończy dziś 25 lat :)

http://www.90minut.pl/kariera.php?id=11966

pilot80 20.05.2012 10:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kornd (Post 1248525)
Na luziku, obaj grali w słynnej Wiśle trenera Kasperczaka ;)

http://babol.pl/kat,1025469,title,Ma...wiadomosc.html


ciąg dalszy nastąpił .....
http://rozrywka.dziennik.pl/plotki/a...e-kokainy.html

Lysy 20.05.2012 14:47

Widzę, że jak Dan Petrescu przestał odnosić "sukcesy" to zniknęli jego klakierzy, ale to norma. Przed tygodniem zakończyły się rozgrywki w rosyjskiej Premier Liga, drużyna prowadzona przez Dan Petrescu zajęła wysokie 8 miejsce.

arti 20.05.2012 15:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1250859)
Widzę, że jak Dan Petrescu przestał odnosić "sukcesy" to zniknęli jego klakierzy, ale to norma. Przed tygodniem zakończyły się rozgrywki w rosyjskiej Premier Liga, drużyna prowadzona przez Dan Petrescu zajęła wysokie 8 miejsce.

Nie znam się na ruskiej lidze, ale to mi się wydaje być w porządku jak na beniaminka?
Pytanie czy w przyszłości zdoła taki zrobić progres żeby wyprzedzić ekipy Zenitu, CSKA, Lokomotivu, Rubina czy Anży...

Karherop 20.05.2012 16:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1250859)
Widzę, że jak Dan Petrescu przestał odnosić "sukcesy" to zniknęli jego klakierzy, ale to norma. Przed tygodniem zakończyły się rozgrywki w rosyjskiej Premier Liga, drużyna prowadzona przez Dan Petrescu zajęła wysokie 8 miejsce.



ale widac ze niespecjalnie przygotował zespół na runde wiosenną, powinienz akończyć rozgrywki o wiele wyżej

na ostatnie 6 spotkań zeremisował... 6 . Łącznie w ostatnich 11 meczach drużyna Dana zanotowała 8 remisów i 3 porażki .

Lacrima 20.05.2012 17:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1250882)
ale widac ze niespecjalnie przygotował zespół na runde wiosenną, powinienz akończyć rozgrywki o wiele wyżej

na ostatnie 6 spotkań zeremisował... 6 . Łącznie w ostatnich 11 meczach drużyna Dana zanotowała 8 remisów i 3 porażki .

Weźcie pod uwagę, że liga rosyjska w końcówce dzielona jest na dwie części: spadkową i mistrzowską. Zespół Petrescu znalazł się w grupie mistrzowskiej, więc w tych meczach mierzył się tylko z najlepszymi drużynami w Rosji.

1q2 20.05.2012 17:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1250859)
Widzę, że jak Dan Petrescu przestał odnosić "sukcesy" to zniknęli jego klakierzy, ale to norma. Przed tygodniem zakończyły się rozgrywki w rosyjskiej Premier Liga, drużyna prowadzona przez Dan Petrescu zajęła wysokie 8 miejsce.

Ale Ty jesteś żałosny, normalnie brak słów;)
Awans do czołowej ósemki i gra jak równy z równym z klubami o kilkukrotnie większych budżetach to duży sukces Kubania.Poprzednie epizody w ekstraklasie kończyły się natychmiastowymi spadkami też nie przypadkiem przedłużono kontrakt z Petrescu do 2015 roku

Marcin_fan 20.05.2012 17:47

Ale pewnie mając taki sezon za sobą, odejdzie z Trabzonu...

- W tureckich gazetach różnie się pisze. Ja z nim rozmawiałem osobiście przed odejściem do Celtiku. Wtedy twierdził, że po sezonie opuści Trabzon.

Czyli Paweł angielski musi choć troche znać bo bo polsku raczej z nim nie rozmawiał ;)

tofik 20.05.2012 18:05

No jasne u nas by pewnie Dana zwolnili już ze 3 razy bo okazje były, ale tam żadne sępy nie krążą dlatego w Krasnodarze się nie podpalają i dają trenerowi zaufanie. Jak klub nie ma kasy to tylko systematyczność i ciężka praca no i długofalowa wizja może dać efekt.

wolfy 20.05.2012 19:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1250859)
Widzę, że jak Dan Petrescu przestał odnosić "sukcesy" to zniknęli jego klakierzy, ale to norma. Przed tygodniem zakończyły się rozgrywki w rosyjskiej Premier Liga, drużyna prowadzona przez Dan Petrescu zajęła wysokie 8 miejsce.

Pytanie jakie powinieneś sobie zadać to: czy ósme miejsce jest dla zespołu KK sukcesem czy porażką?
Właściciele klubu uważają to za sukces i przedłużyli z Petrescu umowę. Chyba że dali mu kolejne trzy lata kontraktu za karę.

Może inaczej: co próbujesz udowodnić? Że KK jest potentatem ligowym i powinien być minimum w trójce? Jeśli tak, to powodzenia...

To trochę jak z Podbeskidziem. Jak zaczniesz opowiadać jakiego to słabego mają trenera: "dwunaste miejsce, siedem punktów straty do Wisły, ha ha - co za ogór", to wszyscy zorientowani w temacie zaczną się na Ciebie dziwnie patrzeć.

FraMat 20.05.2012 20:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1250859)
Widzę, że jak Dan Petrescu przestał odnosić "sukcesy" to zniknęli jego klakierzy, ale to norma. Przed tygodniem zakończyły się rozgrywki w rosyjskiej Premier Liga, drużyna prowadzona przez Dan Petrescu zajęła wysokie 8 miejsce.

To prowokacja?
To najlepszy sezon Kubania, co doceniają władze klubu.
Władze klubu już teraz obiecały Danowi (na jego żądanie) kasę na wzmocnienia latem a ich celem jest, by Kubań w kolejnym sezonie znalazł się w pierwszej piątce ligi.
http://www.prosport.ro/fotbal-extern...er-dan-9627881
Dan Petrescu został wybrany najpopularniejszym trenerem w Rosji przez kibiców
http://www.prosport.ro/fotbal-extern...-sezon-9624194
Ddrużyna Dana remisowała w play-offach z takim potegami jak CSKA Moskwa, jak Zenit, jak Dynamo Moskawa, jak Anży. Wygrała z Rubinem
Dana Petrescu po tym sezonie próbuje zatrudnic CSKA Moskwa i kilka innych największych klubów z Rosji
Władze Kubania już teraz rozmawiają z Danem o przedłużeniu kontraktu, który obowiązuje do 2015 roku. Chcą podpisac z nim 7-letni kontrakt z klauzulą, że jednak będzie mógł odejść jeśli zechce go któryś z największych klubów Anglii.
http://www.prosport.ro/fotbal-extern...iesire-9649862
Władze Kubania w dotychczas obowiązujący kontrakt wpisały klauzulę, że w przypadku odejścia Dana do innego klubu, Kubań dostanie kilka milionów euro odstepnego
Władze Kubania już teraz rozpoczynają budowę nowego stadionu dla swojego klubu na 50tys osób, bo chcą nie tylko godznie zaprezentowac się na mistrzostwach świata w 2018, ale na super-stadionie grać niedługo w LM? Z kim na lawce trenerskiej? Z Danem Petrescu, ktoremu ufają. Prasa rosyjska pisze o budowie super-stadionu dla super-Dana. To wymowne, nie?
http://www.gsp.ro/international/stra...ri-323241.html

Ventigo 20.05.2012 21:45

No i po co z takim typem dyskutować. Pewnie jeszcze nie raz od takich jak on usłyszę że Petrescu jest kiepskim trenerem, Valckx dyrektorem sportowym a Melikson piłkarzem. Mieszanie wszystkich z błotem, którzy wyrastają ponad jego własne bagno w którym się tapla.

tomo 21.05.2012 07:53

Wiadomo gdzie wyląduje Filip Kurto?

wolfy 21.05.2012 11:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomo (Post 1250958)
Wiadomo gdzie wyląduje Filip Kurto?

Były pogłoski o Holandii.

arrosmay 21.05.2012 11:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1250986)
Były pogłoski o Holandii.

Exactly, mówiło się coś o Rodzie Kerkrade, ale teraz jest cisza na ten temat, więc.... poczekamy zobaczymy

westersyl 22.05.2012 09:36

Cytat:

No i po co z takim typem dyskutować. Pewnie jeszcze nie raz od takich jak on usłyszę że Petrescu jest kiepskim trenerem
Ja tylko przypomnę kilka cytatów aktualnych lub były piłkarzy:
Jakub Błaszczykowsi " Dan Petrescu to najgorszy trener z jakim kiedy kol wiek pracowałem"
Rafał Boguski: "Dan Petrescu uczył się na nas trenerki "
Patryk Małecki " Dan Petrescu wrzucał wszystkich do jednego worka"
Błaszczykowksi " Dan Petrescu niszczył moje zdrowie "
Marcin Baszczński: " Za trenera Petrescu graliśmy w niewiślickim stylu"
Baszczu jeszcze raz : O tym jakie błędy on popełnił nie chcę teraz mówić. Może kiedyś zdecyduję
się powiedzieć o tym
."
Marek Zieńczuk " Z tym nazwiskiem kojarzy mi się rok wyjęty z życiorysu"

Ja naturalnie byłem zwolennikiem filozofii Rumuna tylko my chyba byśmy musieli wymienić większość składu bo zwolenników ciężkiej pracy nie było wielu. Brożkowie, Głowacki, Cleber z tego co wyróżniał Dan.
Petrescu to był również właściwy kierunek z tego względu że przygotował nas również na EUROPE gdzie wiadomo że nasi przeciętni piłkarsko zawodnicy mogliby nadrabiać braki poprzez bieganie.

thechris 22.05.2012 09:39

Sukces za sukcesem. Życie Petrescu po Wiśle

http://www.weszlo.com/news/10551-Suk...rescu_po_Wisle

Ma_niek 22.05.2012 10:16

Cupiał pewnie jak słyszy te nazwisko dostaje białej gorączki, ale tak to jest jak słucha sie marnych piłarzyn bez ambicji że za cięzko trenują. Ale wg niektórych osób na forum to słaby trener. Mam nadzieje ze kiedys przyjedzie na R 22 nawet jako trener przeciwnej drużyny.

pan Dudi 22.05.2012 11:07

Lysy, zechcesz się jakoś odnieść do powyższych postów?:popcorn:

Pomyśleć, że Kapka, który wtedy stał za zwolnieniem Dana dalej jest pracownikiem Wisły. Szlag mnie trafia.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez westersyl (Post 1251239)
Brożkowie, Głowacki, Cleber z tego co wyróżniał Dan.

Nie przypominam sobie tych wyróżnień, ale przypominam sobie Pawła Brożka, który pudłował wtedy na potęgę i w głównej mierze to on załatwił nam brak mistrzostwa, co później poskutkowało zwolnieniem Dana.

BlurgH 22.05.2012 11:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ma_niek (Post 1251254)
Cupiał pewnie jak słyszy te nazwisko dostaje białej gorączki, ale tak to jest jak słucha sie marnych piłarzyn bez ambicji że za cięzko trenują. Ale wg niektórych osób na forum to słaby trener. Mam nadzieje ze kiedys przyjedzie na R 22 nawet jako trener przeciwnej drużyny.

Może lepiej nie, po co się dodatkowo dołować.

jova 22.05.2012 11:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez westersyl (Post 1251239)
Ja naturalnie byłem zwolennikiem filozofii Rumuna tylko my chyba byśmy musieli wymienić większość składu bo zwolenników ciężkiej pracy nie było wielu.

Nooo szczególnie taki Błaszczykowski. Co on wie o profesjonalnej piłce na wysokim poziomie? On nic nigdy nie osiągnie, mówię Wam. Gdzie on teraz gra? W trzeciej, czwartej lidze?

FraMat 22.05.2012 11:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 1251276)
Nooo szczególnie taki Błaszczykowski. Co on wie o profesjonalnej piłce na wysokim poziomie? On nic nigdy nie osiągnie, mówię Wam. Gdzie on teraz gra? W trzeciej, czwartej lidze?

Przyznaję, że nie potrafię sobie wytłumaczyć tego rozdźwięku między wypowiedziami piłkarzy Wisły o Danie Petrescu, a sukcesami Dana jako trenera poza Wisłą.
Obiektywna rzeczywistość pokzauje, że Dan zna się na tym, co robi: osiąga sukcesy w ligach lepszych niż polska, jest doceniany w Rumunii, w Rosji, w Europie. Władze Kubania od niego rozpoczynają budowę drużyny. Jesli pojawia się konflikt na linii trener-piłkarze, zostaje trener, odpadają piłkarze.
Z pewnością popełnia błędy, jak każdy człowiek. Jednak w jego przypadku sukcesy są dużo bardziej konkretne od błędów.

jova 22.05.2012 12:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1251280)
Jesli pojawia się konflikt na linii trener-piłkarze, zostaje trener, odpadają piłkarze.

Obawiam się, że do takiej polityki klubu potrzebne są takie fundusze, których my nie mieliśmy od przynajmniej 10 lat. Jesteśmy w stanie wymienić większość kadry? W normalnych warunkach nie. Tylko gdy akurat kończą im się kontrakty. Możemy zatrudnić piłkarzy znacznie lepszych niż mieliśmy wtedy lub mamy teraz? Pojedynczych owszem, ale na znaczne podniesienie poziomu zespołu nie ma większych szans. Nie przy takich pieniądzach na transfery.
Stąd gdy zespół nie funkcjonuje tak jak powinien, to wymienia się trenera.

westersyl 22.05.2012 12:40

Cytat:

Nie przypominam sobie tych wyróżnień, ale przypominam sobie Pawła Brożka, który pudłował wtedy na potęgę i w głównej mierze to on załatwił nam brak mistrzostwa, co później poskutkowało zwolnieniem Dana.
http://www.youtube.com/watch?v=HMZzhcovhLo nie wiem która minuta. Wspomina nawet potem że jeśli kogoś chciałby mieć w swojej drużynie to Piotr oraz Paweł Brożek.

Tak Paweł pudłował setki natomiast jedno jest pewne że był naszym najlepszym strzelcem. Brożek nie musiał grać Dan mógł posadzić go na ławie. W klubie były jednak takie tuzy jak Kryszałowicz czy potem Randovanovic.
Wiem natomiast, że wraz z rozpoczęciem sezonu, w którym Dan poleciał Brożek był kontuzjowany w jego miejscu grał Piotrek strzelał nawet bramki. Pogląd że słaba gra Brożka spowodowała zwolnienie Dana jest mocno naciągnięty bo graliśmy po prostu kiepsko.

Nie wiem kto był w grupie tych zawodników, którzy interweniowali u właściciela związku z ciężkimi treningami bo to są zawodnicy którzy również w dużej mierze przyczynili się do odejścia Dana. Zresztą nie rozumiem po co te dywagacje, Dana zwalniało kilka osób w klubie, a ostateczną decyzje podjął wiadomo kto.

wolfy 22.05.2012 13:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1251240)
Sukces za sukcesem. Życie Petrescu po Wiśle

http://www.weszlo.com/news/10551-Suk...rescu_po_Wisle

Spoko. Są tacy co wiedzą lepiej. Co ciekawie - to najbardziej wokalni obrońcy Bednarza i jego testów amatorów i grubasów.

Błaszczykowski na pewno w Niemczech na treningach ma taką plażę jak u nas. Jasne. Tylko dziwnym trafem w Krakowie za wiele nie pokazał, dopiero po wyjeździe ustabilizował formę i stał się piłkarzem klasy europejskiej.
No, ale to na pewno dlatego, że to nie Probierz go trenował. Wtedy dopiero złapałby formę i rozwinąłby się piłkarsko:mysli:



Cóż, fakty są brutalne, więc od jakiegoś czasu mamy odwracanie kota ogonem pod tytułem: "Nie stać nas". Dziwne, jeśli dobrze pamiętam, to w Unirei jakiś zawrotnych sum nie wydawali...

Po prostu Wiślak 22.05.2012 13:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez westersyl (Post 1251239)
Ja tylko przypomnę kilka cytatów aktualnych lub były piłkarzy:
Jakub Błaszczykowsi " Dan Petrescu to najgorszy trener z jakim kiedy kol wiek pracowałem"
Rafał Boguski: "Dan Petrescu uczył się na nas trenerki "
Patryk Małecki " Dan Petrescu wrzucał wszystkich do jednego worka"
Błaszczykowksi " Dan Petrescu niszczył moje zdrowie "
Marcin Baszczński: " Za trenera Petrescu graliśmy w niewiślickim stylu"
Baszczu jeszcze raz : O tym jakie błędy on popełnił nie chcę teraz mówić. Może kiedyś zdecyduję
się powiedzieć o tym
."
Marek Zieńczuk " Z tym nazwiskiem kojarzy mi się rok wyjęty z życiorysu"

Ja się wcale nie dziwię, że polskim piłkarzom, których próbujesz przytaczać, nawykłym do lekkich, kilkudziesięcio minutowych treningów, siatkonogi, gry w dziada i machania rękami, styl Petrescu opierający się na ciężkiej harówce kojarzy się jak najgorzej...:evil:

jova 22.05.2012 14:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1251301)
jeśli dobrze pamiętam, to w Unirei jakiś zawrotnych sum nie wydawali...

Skromne 2,5 bańki euro na wzmocnienia w ciągu sezonu. W ostatnich latach żeby zbliżyć się do takiego budżetu transferowego musieliśmy zrobić wyprzedaż. Obecnie nie bardzo jest kogo sprzedać.

W ogóle Unirea może nie być najlepszym wzorcem jeśli idzie o gospodarowanie pieniędzmi. Wystarczy spojrzeć gdzie dziś ten klub się znajduje.

FraMat 22.05.2012 16:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 1251317)
Skromne 2,5 bańki euro na wzmocnienia w ciągu sezonu. W ostatnich latach żeby zbliżyć się do takiego budżetu transferowego musieliśmy zrobić wyprzedaż. Obecnie nie bardzo jest kogo sprzedać.

W ogóle Unirea może nie być najlepszym wzorcem jeśli idzie o gospodarowanie pieniędzmi. Wystarczy spojrzeć gdzie dziś ten klub się znajduje.

Skromne 2550 000 euro w jednym tylko sezonie. I to w tym gdzie sprzedano piłkarzy na 2 860 000 euro
A oto jak to wyglądało

w 06/07 zakup 615 000 sprzedaż 5 000
w 07/08 zakup 690 000 sprzedaż 320 000
w 08/09 zakup 2 550 000 sprzedaż 2 860 000
w 09/10 zakup 890 000 sprzedaż 100 000
w 10/11 zakup 300 000 sprzedaż 5 950 000 (po odejściu Dana)

Bilans
zakup 5 045 000 sprzedaż 9 235 000
Dan Petrescu zarobił dla Unirei z samych transferów ponad 4 mln euro nie licząc tego, co w LM

jova 22.05.2012 17:00

Te ostatnie okienka to początek wyprzedaży wszystkiego co się ruszało. W kolejnym sezonie wypożyczali chłopaków z rezerw innych pierwszoligowców, aż w końcu zwinęli żagle. Skoro zwinęli, to chyba z tymi wielkimi zyskami różnie było.
Wliczanie ostatniego sezonu nie ma większego sensu. Chyba że sugerujesz, że powinniśmy przejść ich drogę - budować kilka lat, a potem rozsprzedać i rozpocząć zabawę od B-klasy. Normalne funkcjonowanie klubu kończyło się w sezonie 09/10. Wtedy mieli bilans:
zakupy: 4 745 000
sprzedaż: 3 285 000.

Już widzę jak w naszych warunkach da się powtórzyć taki okres, gdzie zespół przez 4 lata byłby wzmacniany za większe kwoty niż te pozyskiwane ze sprzedaży zawodników.

FraMat 22.05.2012 17:25

Ale Unirea została wprowadzona do pierwszej ligi i zatrudniono w niej Petrescu tylko po to, by osiągnąć sukces finansowy. Dlatego w ostatnim sezonie, po odejściu Dana sprzedano wszystko realizując zyski. Dumitru Bucsaru (ten, który to wszystko sfinansował) bez żalu rozsprzedał piłkarzy, choc ponoc jeszcze w momencie gdy Dan odchodził do Rosji miał propozycję nabycia Unirei od Gianiego Lazarescu za 8 mln euro. W grudniu 2010 i tak sprzedał dodatkowo 50% udziałów które kupiła gmina i maisto Chiajna w zamian za co Unirea grała wiosną 2011 na staionie w Chiajna.
Ot, po prostu cwaniaczek: włożył, dwa razy, albo trzy razy tyle wyjął i poszedł.
No, ale to już nie o naszych byłych.

jova 22.05.2012 17:48

Nie rozumiem o co Ci chodzi.
Bronisz pomysłu, że możemy się na nich wzorować? Nie, nie możemy.
Bronisz pomysłu, że cała operacja była zyskowna? Dla właściciela? Zapewne. Jestem przekonany, że kibice klubu byli zachwyceni i bili mu brawo... :>
Wielkie dzięki za taki "sukces finansowy". Jak wyglądałby ten "sukces" gdyby na końcu chciano dalej budować drużynę, zamiast sprzedać dosłownie wszystkich zawodników? Zysk byłby trochę mniejszy, czyż nie? O jakieś kilka milionów.

FraMat 22.05.2012 18:01

Nie bronię żadnych pomysłów. Wspominałes o budżecie 2,5 mln na transfery w Unirei kiedy wolfy pisał o skromnych transferach. Tymczasem średnie transfery w okresie 5 lat faktycznego zaistnienia Unirei wynosiły około 1 mln euro rocznie po stronie transferów do.
Nie jest to chyab az tak dużo, a okazało się, że wystarczyło do zdobycia mistrzostwa i gry w LM, vzym transfery te z nawiązką się spłaciły. Bucsaru dlatego wybrał Unireę bo to był klub praktycznie bez kibiców, z małego miasteczka. Nie sprawdzimy tego, ale właściciel majac pieniądze z LM (w sumie około 10 mln euro) mógł ten klub prowadzic dalej, ale nie chciał z jakichś sobie wiadomych powodów.
Ten przykład pokazuje, że jak się chce to można rozsadnie wydac( wcale nie az tak duże) pieniądze i mając dobrego trenera (którego pozbyliśmy się) sprowadzić niezłych grajków, ktorzy nie będa biegali do włascieiela, że im cięzko. Można na tym jeszcze zarobić (w sumie 10 mln z LM plus ok 4 mln z transferów) do daje chyba wartośc naszego zadłużenia w Telefonice? A LM jak nie było dalej nie ma.

jova 22.05.2012 18:26

W naszych warunkach ponad milion rocznie, to jest dużo, bo my musimy sprzedawać zawodników, by myśleć o transferach na tym poziomie cenowym.
Unirea to nie wzorzec prowadzący do stworzenia dobrego, stabilnego klubu, tylko szybki skok na kasę, po którym zadłużony po uszy klub upada.

"mógł ten klub prowadzic dalej, ale nie chciał z jakichś sobie wiadomych powodów."
Może czuł, że dobra passa się skończyła, że niedługo trzeba będzie zainwestować sporą sumę, by utrzymać klub na obecnym poziomie i stwierdził, że zyski z wcześniejszych sukcesów lepiej zachować dla siebie?

FraMat 22.05.2012 18:42

Bo ja wiem czy dużo.
Dla porownania nasz bilans handlowy w tym samym okresie
  • 06/07 zakup 700 000 sprzedaż 530 000
  • 07/08 zakup 1640 000 sprzedaż 3480 000
  • 08/09 zakup 17 500 sprzedaż 3215 000
  • 09/10 zakup 550 000 sprzedaż 250 000
  • 10/11 zakup 2205 000 sprzedaż 8300 000
Bilans 4482 500 15775 000
Czyli średnie zakupy to prawie 900 000 euro rocznie, prawie tyle co Unirea

Zarobiliśmy 11 292 500
I co? Nie ma LM

(dane za transfermarkt)

jova 22.05.2012 19:51

Zacytuję sam siebie:
"W naszych warunkach ponad milion rocznie, to jest dużo, bo my musimy sprzedawać zawodników, by myśleć o transferach na tym poziomie cenowym."

Mam wrażenie, że zaznaczoną część zdania zignorowałeś. Jasne, możemy zainwestować 1 mln w zespól, ale jeśli wcześniej sprzedamy piłkarzy za 3 mln.

"I co? Nie ma LM"
I co? Już nie ma Unirei.

wolfy 23.05.2012 00:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 1251408)
"I co? Nie ma LM"
I co? Już nie ma Unirei.

Ale Ty jesteś prosty.

Unirei nie ma, bo:
a) zbankrutowała z powodu złej polityki finansowej?
b) właściciel wyciągnął jednorazowo całą kasę jaka mógł?

Jak Cupiał zrobi ponowny manewr, to Wisła będzie w trzeciej lidze (za zasługi nie trafimy do A klasy). Unirea zniknęła, bo miała mniej kibiców niż Groclin.

Model Unirei z Petrescu był spokojnie do zrealizowania, a na wyprzedaży gwiazdek i zastąpieniu ich ciężko pracującymi zawodnikami na bank skorzystalibyśmy finansowo, pewnie też sportowo.

Najpierw robiłeś z Petrescu idiotę, teraz próbujesz udowodnić że był za drogi. Problem w tym, że to się wszystko kupy nie trzyma. Musielibyśmy sprzedać zawodników za trzy miliony? Zieńczuk, Baszczyński, Błaszczykowski, Cantoro - mało?
Celowo nie wspominam o Brożkach, Sobolewskim czy Cleberze, bo oni by się do drużyny Petrescu nadali.

Na odejściu Rumuna z Wisły zyskał przede wszystkim on sam. W drugiej kolejności zyskały pijawki ciągnące pieniądze z tego klubu. Co zyskali tacy jak Ty - pojęcia nie mam...

EDIT: Jak dla mnie możesz sobie tkwić w ciemnocie, jedna tylko prośba: nie naginaj faktów. Od czasu opuszczenia Wisły wszystkie kluby Rumuna osiągnęły sukcesy zdecydowanie ponad stan. W tej chwili jego nazwisko pojawia się w kontekście wielkich i bogatych klubów. Takich, w których Skorża lub Probierz mogliby co najwyżej starać się o staż. Petrescu to nazwisko na radarze właścicieli klubów i mediów, a miejscowe tuzy pokroju Wdowczyka i wspomnianego duetu są nikim. I nie ma tu przypadku.

W tej chwili próbujesz porównywać gówno z czekoladą (copyright T. Hajto) i co lepsze - wychodzi Ci, że czekolada jest przereklamowana. Ekstra.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl