![]() |
Z jednej strony w 2026 roku średnią równą lub większą 2,0 zrobiły Puszcza, Śląsk i Wieczysta.
Z drugiej strony 6 kolejek (Puszcza 5) to jest absolutnie za mało by się podniecać średnią. Co każdy widzi choćby w przypadku ostatnich dwóch "zwycięstw" Śląska. Mam nadzieję, że wrócimy do seryjnego wygrywania, co po meczu z Miedzią wydaje się całkiem prawdopodobne. Na dziś 100% awansu daje 70 punktów ale 64 wygląda na wystarczające na top2 Jeszcze ciekawostka. Dwie pierwsze kolejki 2 "wiosny" zagrane były w grudniu. I biorąc je pod uwagę są tylko 3 drużyny ze średnią 2,0 (dokładnie) - Wieczysta, Ruch i Puszcza. |
Trzeba patrzeć zdecydowanie 1-2 spotkania do przodu, bo tabela 1 ligi jasno pokazuje jak wiele może sie wywrócić w tak krótkim czasie.
Wygrane z Odra i Łęczna - co jest calkiem prawdopodobne - daja 58 pkt na 7 kolejek przed końcem i minimum 9 pkt przewagi. Arka ktora sie brawurowo wykoleiła 2 lata temu miala wowczas 7 pkt przewagi nad Gieksa i potencjalnie gorszy bilans bezpośredni i jeden zespół nad soba (Lechie). My mamy bez względu na okolicznosci lepszy i od Slaska i od Wieczystej (jak i w małej tabelce tych 3 zespołów). To wymaga od rywali 10 pkt wiecej od nas na finiszu sezonu na 21 możliwych punktów do zdobycia. Potraktować dwa najbliższe spotkania jak finały i o końcówkę można już być spokojnym. |
Cytat:
|
To, że nas mogą cmoknąć to wiemy od listopada.
Tylko ja bym wolał mieć te 64 punkty po Ruchu. |
Mecze bezpośrednie ekip z miejsc top7, zakładając że powyżej 12 pkt straty juz kluby nie maja juz co na nas patrzeć:
Kolejka 26: - Kolejka 27: Chrobry - Ruch Kolejka 28 : Polonia W - Śląsk Kolejka 28: Ruch - Wieczysta Kolejka 29: Ruch - Wisła Kolejka 30: Polonia W - Chrobry Kolejka 30: Ruch - Pogoń Grodzisk Kolejka 31: Pogoń Grodzisk - Wieczysta Kolejka 32: Wisła - Chrobry Kolejka 33: Polonia W - Wisla Kolejka 34: Śląsk - Pogon Grodzisk Kolejka 34: Wieczysta - Chrobry I zobaczymy kto z tej pogoni za nami będzie odpadał |
Cytat:
Ale, że sezon w sezon znosimy upokorzenie za upokorzeniem to z perspektywy kibica Wisły dalej tego TOP2 nie jestem pewien. Cały czas w koszmarach widzę napedzającego się Śląska z Wieczytą którzy pod koniec kwietnia albo i wczesniej dobijają do nas na 2/3 pkt i gra zaczyna się od nowa. |
Skąd u Ciebie taki optymizm ??? ;)
|
W koszmary będzie mozna uwierzyć jeśli rozstrzygnięcia 3 najbliższych kolejek nie będą po naszej mysli:
Puszcza - Slask Polonia W - Miedź Stal Mielec - Wieczysta Wieczysta - ŁKS Śląsk - Pogon Siedlce Puszcza - Polonia W Polonia W - Śląsk Ruch - Wieczysta 2 z 3 rywali może tu wyciągać 9/9 pkt, ale równie dobrze 4/9 My w tym czasie mamy 3 "chłopców do bicia" , gdzie nawet 7/9 pkt będzie przyjęte z rozczarowaniem. Jeśli faktycznie ktorych z naszych rywali max zapunktuje, a my stracimy frajersko punkty to oczywiście zrobi sie ciepło. Natomiast patrząc na innych: Ruch - ma najtrudniejszy terminarz ze wszystkich - na 9 kolejek w 6 grają z topem Chrobry - nie ma ławki ani takiej ofensywy by wszystko wygrywać Pogoń Grodzisk - nikt nie ma pojecia po co im by byla ekstraklasa, chyba tylko żeby sie wymienić licencja z Legia gdyby spadła |
Cytat:
Co za roznica czy jedziesz na wyjazd do Chorzowa na Ruch czy do Katowic na Ekstraklase albo czy jedziesz do Rzeszowa czy do Bialegostoku. Koszty porownywalne, nawet jesli w Ekstraklasie troche wieksze to przychody so kilkanascie razy wieksze. No i pewnie lepiej ogrywac mlodych w Ekstraklasie niz w 1 lidze, wiekszy pieniadz mozna wziac jakby sie ktoregos udalo sprzedac. Taki Adamski, gdyby go ogrywali w Ekstraklasie i by mial taki sezon to majac kilkanascie bramek w rundzie poszedlby za pare milionow euro a nie za 500 tysiecy PLN. Licencjami z Legia tez nie mogliby sie zamienic bo po sezonie licencja jest bezwartosciowa jako, ze sezon na ktory byla wystawiona wlasnie sie skonczyl. U nas nie jest tak jak w MLS ze liga jest zamknieta i mozna of kogos kupic licencje zeby przejac jego miejsce. U nas mamy spadki i awanse a licencja to tylko potwierdzenie ze w danym sezonie spelniasz warunki do gry. W MLS licencja oznacza stale miejsce w lidze. Musieliby ewentualnie wymienic sie nazwami i siedzibami, cos jak Amika z Lechem aczkolwiek tutaj Amika kupila nazwe i herb z masy upadlosciowej co syndyk sprzedawal zeby splacic choc troche dlugow nieistniejacego juz wtedy Lecha. |
To już nie te czasy, żeby komuś się "nie opłacało" awansować szczebel wyżej.
@As Po cyrkach Amiki z Lechem i Grodziska z Polonia nie ma żadnej możliwości na przeniesienie/odkupienie/przekazanie w ofierze licencji. |
Cytat:
Ale masz rację, obecnie PZPN zabrania przenoszenia spółek piłkarskich. Tutaj jest wpis do krajowego rejestru sadowego potwierdzajacy zmiane nazwy oraz siedziby Amiki Sport SA. https://www.imsig.pl/pozycja/2006/12...5%81KA_AKCYJNA |
Ja tylko przypominam, że Pogoń G-M będzie zgłaszać stadion Legii do e-klapy. Bo stadion Znicza nie spełnia warunków.
|
Cytat:
Natomiast wiele osob z Grodziska mowi otwarcie ze poziom sportowy wyprzedza organizacyjny. Nawet ten poziom 1 ligowy. Casus podobnie jak w Wieczystej, tyle z duzo mniejszymi pieniędzmi. Ja jestem jedynie orędownikiem projektow ktore najpierw maja ogarniety caly klub a potem pchaja sie wyższej. Przepisy licencyjne sa nie po to by sobie naginac w dowolna stronę. |
Cytat:
A w temacie infrastruktury to pełna zgoda. Drużyny nie powinny mieć zgody na wieloletnie granie na nie swoim stadionie, tj. jeśli jest w innym mieście. |
Czekam też na jakieś działania PZPN w sprawie kondycji muraw.
Czemu na Wiśle, czy w Opolu są piękne trawniki (I liga!), a w takim Radomiu, pokazywanym w C+, jest kretowisko, na którym brakuje tylko krowiego placka na środku? |
Żeby spełnić warunkek licencji to stadion musi być w jakiejś tam odległości od miejscowości w której siedzibę ma klub.
Mi to generalnie lata koło du*y gdzie Wisla gra mecz wyjazdowy, czy to jest stadion macierzysty klubu czy wynajęty. |
Gra do d... punkty się zgadzają, zwłaszcza po meczach "grupy pościgowej".
Zagrosik twierdzi, że 62 wystarczy do awansu i ja się nie będę upierał przy 64 Kod:
razem dom wyjazd |
Jeszcze jedna statystyka.
jesień - punkty zdobyte w rundzie jesiennej 2025 - punkty zdobyte w 2025 roku śr2026 - średnia za rok 2026 E-kon - estymacja punktów na koniec sezonu przy średniej "całorocznej" E-wio - estymacja punktów przy średniej "wiosennej" E-26 - estymacja punktów przy średniej tylko z 2026 roku W ramach uzupełnienia nasza średnia wiosenna to 1,56 a całoroczna to 2,04 Kod:
# Zespół Mecze Punkty jesień 2025 śr2026 E-kon E-wio E-26 |
Cytat:
Dla Wieczystej 67 Dla PGM 66 Polonia Warszawa i Ruch 64 Na dystansie 8 spotkan to jaka te zespoły moga wykrecic średnia jesli obecnie maja ~1,69 - 1,57? Nasza tragiczna wiosenna średnia to.... 1,66 |
Jop zrobił taką średnią i takie wyniki, że teraz to co jest lepsze - 1,66 niż za Brzęczków, Hybbali, Sobolewskich czy Rude jest oceniane jako totalna porażka. Z jednej strony forma i gra siadła, co smuci, z drugiej cieszy, że poprzeczka i wymagania już są postawione wyżej niż za poprzednich trenerów, gdzie średnia 1,5 to był sukces, a zagranie dobrego meczu co kilka kolejek to wyczyn.
Co do awansu to mamy farta, że polska piłka to szczególnie w tym roku klapa nad klapami. Żeby mieć mistrza tu czy w ekstraklasie, wysatrczy po prostu grać powyżej średnich wyników :D |
Cytat:
"Problem" w tym, że tak wyglądała ostatnia kolejka: Kod:
Górnik Ł 3-0 Pogoń GM |
No ja nie sądzę aby to był problem.Ta faza sezonu kiedy wszyscy zaczynają walczyć o każdy punkcik raczej jest na plus dla drużyny która zdecydowanie prowadzi w lidze
|
Problem to jest dla liczących maxy.
W naszej sytuacji to jest "na szczęście" |
Ja jedynie wskazalem ze maksy tych klubów sa na tyle blisko granicy 62-64 pkt że tym bardziej prog pojdzie w dół.
|
Jedyną naszą obawą przed tą rundą było to, że spadnie nam forma a jakieś dwa zespoły zalicza mega serie na wiosnę. Póki co, na półmetku meczów w tym roku żaden zespłł nie idzie mocno z serią i nie zanosi się na to aby znalazły się dwa kluby, które się przełamią i zrobią bilans chociażby 6-0-2. A przy takim bilansie Śląska czy Chrobrego to nam zostaje praktycznie do uklepania 9 pkt w 8 meczach...
|
Łeczna (d) 3 pkt
Bytom (w) 1 pkt Ruch (w) 0 pkt Puszcza (d) 3 pkt Stal Rz (w) 1 pkt Chrobry (d) 3 pkt Polonia W (w) 0 pkt Pogon Siedlce (d) 3 pkt 1.75 pkt/mecz Takie "przeciętne* wyniki daja nam awans przy max zdobyczy Śląska i Wieczystej. Każdy jeden ich stracony punkt sprawiają że te wymagania jeszcze spadają. Wiele wskazuje że do awansu brakuje nam 2 wygranych uzupełnionych 4-5 remisami |
W ramach ciekawostek taki był nasz dorobek punktowy na wiosnę w zeszłym sezonie:
Kod:
data kol gospodarz wynik gość punkty suma w. suma. 2025 |
A tak będzie
Łeczna (d) 3 pkt Bytom (w) 0 pkt Ruch (w) 1 pkt Puszcza (d) 1pkt Stal Rz (w) 0 pkt Chrobry (d) 1 pkt Polonia W (w) 0 pkt Pogon Siedlce (d) 3 pkt |
Cytat:
Rundy wiosenne: 22/23 - 36 pkt (33 w 15 meczach) 23/24 - 19 pkt 24/25 - 33 pkt Zarówno w pierwszym i trzecim sezonie była to gonitwa po kiepskiej/fatalnej jesieni Za Rude mielismy strate tylko 3 pkt do 1 i 2 miejsca - praktycznie żadna - jesien Jop/Sobolewskiego nie była tak tragiczna jak ją zapamietano (a juz na pewno nie tak tragiczna jak runda Rude). Sytuacja po jesieni determinuje wyniki wiosna. Oczywiście u nas przyszedł zbyt duży komfort, zarowno na boisku jak i (a może przede wszystkim w gabinetach) Dzisiaj wszelkie wyliczenia wskazuja ze potrzebujemy 19-20 pkt na wiosne. Termalika rok temu startujac z podobnego pułapu i podobnie "człapiac" na wiosne ugrala 26 pkt. Podobnie ŁKS w 22/23 - ten sam wynik. Z kolei Arka ktora sfrajerzyla i jej historia ma byc dla nas przestroga - zrobila wiosna 28 pkt - tylko miala ten problem ze Gieksa zrobila 38. |
Czy same remisy i porazki wystarczą? Jop moze juz niczego nie wygrać
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:22. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl