![]() |
ale nawet z 1,42 tez mamy awans na 99.9% wedlug wszelkich statystycznych modeli.
|
Minęło blisko 2/3 sezonu, mamy bilans 14-6-2, u siebie 8-2-1, na wyjeździe 6-4-1
Do konca 6 spotkań u siebie i 6 na wyjeździe. Tu wielkiej filozofii do naszego awansu nie ma. Wygrać połowę tego co mamy to będzie aż nadto. Do esa awansowały nawet druzyny majace po 8 porażek w sezonie (np Lechia i gieksa 23/24). |
Cytat:
Chyba, że masz jakieś uzasadnienie dla akurat 7 kolejek. :> W całym sezonie mamy 2,18 i jesteśmy jedyną drużyną, która ma średnią powyżej 2,0. Statystycznie do awansu wystarczy 1,33 w pozostałych meczach. |
Jeśli wyniki sie dobrze ułożą, a do tego wygramy następne 2 mecze to być może będzie nam potrzeba 9 pkt w 10 meczach do awansu, także tego...
Wszystko w naszych nogach. |
Te 7 kolejek idealnie pokazuje, że nawet w naszym najgorszym okresie wcale nie ma tragedii. Także wystarczy wyjść lekko poza tę najgorszą średnią z 7 kolejek i będzie od razu cacy. A dzozdopodobni, wiadomo, będą tak dodawać, mnożyć, dzielić i odejmować żeby zawsze wyszło słabo. Co nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, sytuacją Wisły i Jopem. Jop i Wisła rozjebali system w tym sezonie i tyle. Oczywiście forma przysiadła, wyniki też ale i tak jest bardzo ok. Wpadłoby zwycięstwo z PGM lub Wieczystą i średnia z tego roku by była 2,33... Także liczyć sobie można dowolnie. Tabela po 22 kolejkach mówi wszystko
|
Dodalbym jeszcze że paradoksalnie slabsza wiosna moze przynieść wiecej korzysci. Nic tak nie zrobiłoby źle na gabinety jak uspienie czujności i przeświadczenie o mocarnej kadrze gotowej na ekstraklase.
Zdarzy sie parę remisów, z 2-3 porażki, lepiej teraz niz w esa. Nie musimy jak Miedź Legnica rozwalic ligi z 77 punktami tylko po to by po roku do niej wrocic. |
Co nie oznacza,że nie można dobitnie udowodnić kto był najlepszy w lidze i nie pozostawić wątpliwości,że wyciąga się wnioski i robi postępy.Utrzymując średnią sezonową możemy się zakręcić koło wyniku Miedzi.
|
ch.. du.. i kamieni kupa.
Staty jeszcze dobre ale ... Kod:
razem dom wyjazd |
Potrzeba 15 punktów więc następujące (Z-R-P) powinno wystarczyć:
5-0-6 4-3-4 3-6-2 2-9-0 |
Próg będzie mniejszy, paradoksalnie wynik Wieczystej z Polonia niesie pewne korzyści.
Wieczysta/Śląsk żeby nas minąć musieliby w tym założeniu do konca sezonu zdobyć 28/33 punkty czyli bilans 9-1-1. Raczej mało realne, choc pewnie w granicach 7-3-1 są w stanie a to daje ok 61 pkt na koniec PGM i Chrobry tym bardziej nie maja potencjału punktowego żeby tak zaorać ligę. |
Na tę chwilę, uwzględniając to, co się dzieje pod nami, próg awansu bezpośredniego właśnie pierwszy raz spadł w moim modelu do poziomu (niecałych) 60 punktów.
Pod tym względem na pozycji numer 2 mamy największe podobieństwo do sezonów, w których do awansu wystarczało... 58 punktów. Jeśli nie wydarzy się jakaś anomalia statystyczna, czego oczywiście nie można jeszcze wykluczyć (był raz taki sezon, że nagle trzy drużyny odpaliły w końcówce - ale startowały z wyższego pułapu punktowego), utrzymanie nawet tej żałosnej średniej 1,0 pkt/mecz może wystarczyć... Niech więc się te drużyny z peletonu mieszają ze sobą i zamieniają miejscami najdłużej, jak tylko się da. Z naszej strony 2-3 wygrane powinny uspokoić nastroje, o ile nie będziemy przegrywać z pretendentami. |
Za nami 24 kolejka - na razie logika podpowiada Wisla 0, Slask 3 a na inne rozstrzygnięcia poczekamy.
Dodatkowo 2. Polonia Warszawa 0 pkt 3. Pogoń Grodzisk 0 pkt Tak gonić nas mogą. 70,5 % sezonu za nami. Pozostalo 30 pkt do zdobycia 2. Chrobry - przewaga 8 pkt i mecz bezposredni przed nami na Reymonta w 32 kolejce 3. Wieczysta przewaga 9 pkt i bilans bramkowy nie do odrobienia - realnie 10 pkt przewagi 4. Śląsk j.w. 5. Polonia Warszawa - przewaga 9 pkt i mecz bezposredni w Warszawie w 33 kolejce. 6. Pogon GM - przewaga 10 pkt i lepszy bilans - realnie 11 pkt przewagi 7. Miedź - przewaga 11 pkt i absolutnie kluczowy mecz w 25 kolejce. |
Zakładając, że zostaniemy ukarani walkowerem.
Kod:
razem dom wyjazdwalkower - przyznanie zwycięstwa zawodnikowi lub drużynie bez walki z powodu niestawienia się przeciwnika albo niedopełnienia przez niego warunków regulaminu Więc jak ktoś dostaje walkower to wygrywa bez walki. Co innego jak jest ukarany walkowerem. |
To juz pewne że na 9 kolejek przed koncem powiekszymy przewagę nad drużyną numer 2 - minimum 9 - max 11 pkt przewagi.
Chrobry się pięknie wykoleił. Zaryzykuje stwierdzenie że zespoly ponizej 40 pkt po tej kolekce juz można skreślić z rywalizacji z nami. 12 pkt na przestrzeni 9 kolejek jest nie do odrobienia. |
Myślę, że do awansu powinno wystarczyć 61, może 62 punkty. 3 wygrane i remis. Wisełko musisz!!
|
Troche na to za wczesnie, żeby mieć pewność ze 61/62 pkt nas zadowoli,
Tak na oko to sie rozstrzygnie w 28 kolejce czy np Wieczysta i WKS będą nas mocno gonic i podwyższać ten prog. W 28 kolejce gra Ruch z Wieczysta i Polonia Warszawa ze Śląskiem. |
Miedź pokonana w ostatnich 10 minutach!
Jeszcze 12 punktów do awansu! Kod:
razem dom wyjazd |
18/27 pkt daje bezpośredni awans bez względu na wyniki rywali
6-0-3 5-3-1 Do zagrosikowych 64 pkt brakuje 12 czyli: 4-0-6 3-3-3 2-6-1 Dla przypomnienia bilans tego sezonu, wliczajac walkower: 15-7-3 |
Czyli taki mamy terminarz do konca. Gdybym sie bawil w bukmacherke to bym obstawial:
21.03. 14:00 Odra Opole - Wisla Z 02.04. 18:00 Wisla - Leczna Z 12.04. 14:30 Polonia Bytom - Wisla R 18.04. 17:00 Ruch Chorzow - Wisla R 25.04. 17:00 Wisla - Puszcza R 02.05. 17:00 S. Rzeszow - Wisla Z 09.05. 17:00 Wisla - Chrobry Glogow Z 16.05. 17:00 Polonia Warszawa - Wisla P 23.05. 17:00 Wisla - Pogon Siedlce Z Z - zwyciestwo P - porazka R - remis Mysle, ze plus minus powinnismy zrobic 18 punktow do konca. Puszcza jest w gazie teraz wiec dalem remis ale czy beda w gazie za miesiac to trudno powiedziec. |
Jakbym ja miał obstawiać to na dzis decydującym meczem będzie właśnie mecz z Puszcza u siebie. Byłaby to też symboliczna klamra nawiązująca do 1 sezonu.
12 pkt przewagi na tym etapie zamyka matematycznie temat. |
A ja z Ruchem na śląskim...
|
Jesli pokonalibysmy Opole, Leczna i Bytom to faktycznie mecz z Ruchem moze byc kluczowy.
|
Na razie to nie zanosi się, żeby ktoś poza nami zdobył te 60 punktów. A co dopiero 2 takie zespoły.
|
Cytat:
Kolejne drużyny 57 i mniej. My powinniśmy przy utrzymaniu naszej średniej skończyć na poziomie 70-71 punktów. |
Ja bym był ostrożny z deprecjonowaniem Śląska.
Są w gazie, mają skuteczny atak, najtrudniejsze mecze za sobą, względnie łatwy terminarz. Moim zdaniem w pozostałych 9 meczach są w stanie zrobić 6-3-0 co dam im 63 pkt na koniec. Pytanie co z Wieczystą, ale jeśli ktoś ma nas gonić to ta dwójka. A nasza forma nie powala, końcówka z Miedzią trochę zamazuje obraz ale w tabeli wiosny to jesteśmy w środku. A nasz terminarz do najłatwiejszych nie należy. |
Oglądałem wczoraj ich mecz z Tychami i sorry ale to Tychy same sobie strzelały-dosłownie i w przenośni.
2 pierwsze bramki to Monty Python,3 to praktycznie brak obrony przy SFG,4 karny Łasica ograny jak dziecko i łapie w pół maliniaka.Może w innych meczach oni grają dobrze ale w tym wczorajszym niczego wielkiego nie pokazali. |
Cytat:
Ja ich tam nie deprecjonuje ale chwalic to tez za bardzo nie ma za co. 25 meczow ktore zagrali (24 wlasciwie) to naprawde solidna podstawa do tego zeby przewidywac ile punktow zdobeda do konca ligi i wychodzi ze bedzie to jakies 58 punktow, moze uda im sie minimalnie przekroczyc 60 jesli zapunktuja gdzies gdzie w sumie nie powinni. |
Na tę chwilę jest jak było - dalej najbardziej prawdopodobną granicą awansu bezpośredniego jest 60 punktów, dalej do osiągnięcia jej wystarcza nam utrzymanie bieda-średniej 1 pkt/mecz.
Czy prawdopodobny jest scenariusz negatywny, w którym i Śląsk, i Wieczysta nagle wyciągają średnią w okolicach 2,2 żeby te wyliczenia jakoś drastycznie wywrócić? Teoretycznie tak, bywały już takie finisze dla dwójki. Średnia 2,44 to jest takie maksimum tego, co w tej lidze da się wyciągnąć na takim odcinku. Ale to my musielibyśmy się do tego dołożyć grą poniżej wszelkiej krytyki. Może i nie gramy jakoś porywająco na wiosnę, ale nawet z walkowerem wyciągamy spokojne 1,5 i praktycznie nie tracimy przewagi punktowej nad peletonem, ktokolwiek by akurat się tam nie zmieniał na miejscach 2-3. Ja natomiast tradycyjnie, po najbliższej kolejce rozpoczynam fazę III modelowania, w której na znaczeniu zyskuje już także to, kto z kim będzie grał w końcówce. |
Cytat:
Tyle to raczej nie ma szans, no chyba ze zamierzamy wygrać 4 spotkania z rzędu. Sądzę jednak ze Wieczysta i Śląsk będzie nas mocno naciskać i beda trzymać dystans 9-12 pkt straty. |
58-59 może dać awans.
Świętujemy po wygranej z puszczą u siebie :) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:09. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl