Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

As 25.02.2026 08:18

ale nawet z 1,42 tez mamy awans na 99.9% wedlug wszelkich statystycznych modeli.

Karherop 25.02.2026 08:46

Minęło blisko 2/3 sezonu, mamy bilans 14-6-2, u siebie 8-2-1, na wyjeździe 6-4-1

Do konca 6 spotkań u siebie i 6 na wyjeździe.

Tu wielkiej filozofii do naszego awansu nie ma. Wygrać połowę tego co mamy to będzie aż nadto.

Do esa awansowały nawet druzyny majace po 8 porażek w sezonie (np Lechia i gieksa 23/24).

pepe72 25.02.2026 13:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marek2a (Post 1659683)
w ostatnich 7 kolejkach mamy 1,42

7 to magiczna liczba więc dlatego ją wziąłeś?
Chyba, że masz jakieś uzasadnienie dla akurat 7 kolejek. :>

W całym sezonie mamy 2,18 i jesteśmy jedyną drużyną, która ma średnią powyżej 2,0.
Statystycznie do awansu wystarczy 1,33 w pozostałych meczach.

Karherop 25.02.2026 14:12

Jeśli wyniki sie dobrze ułożą, a do tego wygramy następne 2 mecze to być może będzie nam potrzeba 9 pkt w 10 meczach do awansu, także tego...

Wszystko w naszych nogach.

Jaroo1 25.02.2026 15:27

Te 7 kolejek idealnie pokazuje, że nawet w naszym najgorszym okresie wcale nie ma tragedii. Także wystarczy wyjść lekko poza tę najgorszą średnią z 7 kolejek i będzie od razu cacy. A dzozdopodobni, wiadomo, będą tak dodawać, mnożyć, dzielić i odejmować żeby zawsze wyszło słabo. Co nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, sytuacją Wisły i Jopem. Jop i Wisła rozjebali system w tym sezonie i tyle. Oczywiście forma przysiadła, wyniki też ale i tak jest bardzo ok. Wpadłoby zwycięstwo z PGM lub Wieczystą i średnia z tego roku by była 2,33... Także liczyć sobie można dowolnie. Tabela po 22 kolejkach mówi wszystko

Karherop 25.02.2026 15:50

Dodalbym jeszcze że paradoksalnie slabsza wiosna moze przynieść wiecej korzysci. Nic tak nie zrobiłoby źle na gabinety jak uspienie czujności i przeświadczenie o mocarnej kadrze gotowej na ekstraklase.

Zdarzy sie parę remisów, z 2-3 porażki, lepiej teraz niz w esa. Nie musimy jak Miedź Legnica rozwalic ligi z 77 punktami tylko po to by po roku do niej wrocic.

krysztal 25.02.2026 18:34

Co nie oznacza,że nie można dobitnie udowodnić kto był najlepszy w lidze i nie pozostawić wątpliwości,że wyciąga się wnioski i robi postępy.Utrzymując średnią sezonową możemy się zakręcić koło wyniku Miedzi.

pepe72 02.03.2026 22:48

ch.. du.. i kamieni kupa.
Staty jeszcze dobre ale ...
Kod:

                  razem  dom  wyjazd
kolejka            23      12    11
punkty            49      27    22
średnia            2,13    2,25  2,00
Procent meczów    68%         
             
3 miejsce (pkt)    39         
zostało meczów    11         
przewaga          10         
możemy tracić      0,91         
             
2 miejsce (pkt)    40         
zostało meczów    11         
przewaga            9         
możemy tracić      0,82         

awans vice (śr.)  64         
Brakuje            15
średnia na mecz    1,36
najwcz. w kolejce  28


pepe72 03.03.2026 01:05

Potrzeba 15 punktów więc następujące (Z-R-P) powinno wystarczyć:
5-0-6
4-3-4
3-6-2
2-9-0

Karherop 03.03.2026 08:43

Próg będzie mniejszy, paradoksalnie wynik Wieczystej z Polonia niesie pewne korzyści.

Wieczysta/Śląsk żeby nas minąć musieliby w tym założeniu do konca sezonu zdobyć 28/33 punkty czyli bilans 9-1-1. Raczej mało realne, choc pewnie w granicach 7-3-1 są w stanie a to daje ok 61 pkt na koniec

PGM i Chrobry tym bardziej nie maja potencjału punktowego żeby tak zaorać ligę.

MaLk 03.03.2026 12:49

Na tę chwilę, uwzględniając to, co się dzieje pod nami, próg awansu bezpośredniego właśnie pierwszy raz spadł w moim modelu do poziomu (niecałych) 60 punktów.

Pod tym względem na pozycji numer 2 mamy największe podobieństwo do sezonów, w których do awansu wystarczało... 58 punktów.

Jeśli nie wydarzy się jakaś anomalia statystyczna, czego oczywiście nie można jeszcze wykluczyć (był raz taki sezon, że nagle trzy drużyny odpaliły w końcówce - ale startowały z wyższego pułapu punktowego), utrzymanie nawet tej żałosnej średniej 1,0 pkt/mecz może wystarczyć...

Niech więc się te drużyny z peletonu mieszają ze sobą i zamieniają miejscami najdłużej, jak tylko się da. Z naszej strony 2-3 wygrane powinny uspokoić nastroje, o ile nie będziemy przegrywać z pretendentami.

Karherop 10.03.2026 10:08

Za nami 24 kolejka - na razie logika podpowiada Wisla 0, Slask 3 a na inne rozstrzygnięcia poczekamy.

Dodatkowo
2. Polonia Warszawa 0 pkt
3. Pogoń Grodzisk 0 pkt

Tak gonić nas mogą.

70,5 % sezonu za nami. Pozostalo 30 pkt do zdobycia

2. Chrobry - przewaga 8 pkt i mecz bezposredni przed nami na Reymonta w 32 kolejce
3. Wieczysta przewaga 9 pkt i bilans bramkowy nie do odrobienia - realnie 10 pkt przewagi
4. Śląsk j.w.
5. Polonia Warszawa - przewaga 9 pkt i mecz bezposredni w Warszawie w 33 kolejce.
6. Pogon GM - przewaga 10 pkt i lepszy bilans - realnie 11 pkt przewagi
7. Miedź - przewaga 11 pkt i absolutnie kluczowy mecz w 25 kolejce.

pepe72 11.03.2026 17:43

Zakładając, że zostaniemy ukarani walkowerem.
Kod:

                  razem  dom  wyjazd
kolejka            24      12      12
punkty            49      27      22
średnia            2,04    2,25    1,83
Procent meczów    71%         
             
3 miejsce (pkt)    40         
zostało meczów    10         
przewaga            9
możemy tracić      0,90         

awans vice (śr.)  64         
Brakuje            15
średnia na mecz    1,50
najwcz. w kolejce  29

Przy okazji:
walkower - przyznanie zwycięstwa zawodnikowi lub drużynie bez walki z powodu niestawienia się przeciwnika albo niedopełnienia przez niego warunków regulaminu

Więc jak ktoś dostaje walkower to wygrywa bez walki. Co innego jak jest ukarany walkowerem.

Karherop 14.03.2026 18:19

To juz pewne że na 9 kolejek przed koncem powiekszymy przewagę nad drużyną numer 2 - minimum 9 - max 11 pkt przewagi.

Chrobry się pięknie wykoleił.

Zaryzykuje stwierdzenie że zespoly ponizej 40 pkt po tej kolekce juz można skreślić z rywalizacji z nami.

12 pkt na przestrzeni 9 kolejek jest nie do odrobienia.

Patryko 14.03.2026 19:54

Myślę, że do awansu powinno wystarczyć 61, może 62 punkty. 3 wygrane i remis. Wisełko musisz!!

Karherop 15.03.2026 15:12

Troche na to za wczesnie, żeby mieć pewność ze 61/62 pkt nas zadowoli,

Tak na oko to sie rozstrzygnie w 28 kolejce czy np Wieczysta i WKS będą nas mocno gonic i podwyższać ten prog.

W 28 kolejce gra Ruch z Wieczysta i Polonia Warszawa ze Śląskiem.

pepe72 15.03.2026 19:27

Miedź pokonana w ostatnich 10 minutach!
Jeszcze 12 punktów do awansu!
Kod:

                  razem  dom  wyjazd
kolejka            25      13    12
punkty            52      30    22
średnia            2,08    2,31  1,83
Procent meczów    74%
   
3 miejsce (pkt)    42 (mecz Wieczystej odwołany)
zostało meczów      9
przewaga          10
możemy tracić      1,11
   
awans vice (śr.)  64
Brakuje            12
średnia na mecz    1,33
najwcz. w kolejce  29


Karherop 16.03.2026 09:26

18/27 pkt daje bezpośredni awans bez względu na wyniki rywali

6-0-3
5-3-1

Do zagrosikowych 64 pkt brakuje 12 czyli:

4-0-6
3-3-3
2-6-1

Dla przypomnienia bilans tego sezonu, wliczajac walkower:
15-7-3

As 16.03.2026 09:48

Czyli taki mamy terminarz do konca. Gdybym sie bawil w bukmacherke to bym obstawial:

21.03. 14:00 Odra Opole - Wisla Z
02.04. 18:00 Wisla - Leczna Z
12.04. 14:30 Polonia Bytom - Wisla R
18.04. 17:00 Ruch Chorzow - Wisla R
25.04. 17:00 Wisla - Puszcza R
02.05. 17:00 S. Rzeszow - Wisla Z
09.05. 17:00 Wisla - Chrobry Glogow Z
16.05. 17:00 Polonia Warszawa - Wisla P
23.05. 17:00 Wisla - Pogon Siedlce Z

Z - zwyciestwo
P - porazka
R - remis

Mysle, ze plus minus powinnismy zrobic 18 punktow do konca.
Puszcza jest w gazie teraz wiec dalem remis ale czy beda w gazie za miesiac to trudno powiedziec.

Karherop 16.03.2026 13:27

Jakbym ja miał obstawiać to na dzis decydującym meczem będzie właśnie mecz z Puszcza u siebie. Byłaby to też symboliczna klamra nawiązująca do 1 sezonu.

12 pkt przewagi na tym etapie zamyka matematycznie temat.

krysztal 16.03.2026 13:48

A ja z Ruchem na śląskim...

As 16.03.2026 13:52

Jesli pokonalibysmy Opole, Leczna i Bytom to faktycznie mecz z Ruchem moze byc kluczowy.

Adasss 16.03.2026 19:43

Na razie to nie zanosi się, żeby ktoś poza nami zdobył te 60 punktów. A co dopiero 2 takie zespoły.

As 16.03.2026 19:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adasss (Post 1660492)
Na razie to nie zanosi się, żeby ktoś poza nami zdobył te 60 punktów. A co dopiero 2 takie zespoły.

Biorąc dotychczasową średnią punktów na mecz jako podstawę to drugi Śląsk skończy sezon z 58-59 punktami.podobnie Wieczysta.
Kolejne drużyny 57 i mniej.

My powinniśmy przy utrzymaniu naszej średniej skończyć na poziomie 70-71 punktów.

Wasiu 16.03.2026 20:55

Ja bym był ostrożny z deprecjonowaniem Śląska.
Są w gazie, mają skuteczny atak, najtrudniejsze mecze za sobą, względnie łatwy terminarz.
Moim zdaniem w pozostałych 9 meczach są w stanie zrobić 6-3-0 co dam im 63 pkt na koniec.
Pytanie co z Wieczystą, ale jeśli ktoś ma nas gonić to ta dwójka.
A nasza forma nie powala, końcówka z Miedzią trochę zamazuje obraz ale w tabeli wiosny to jesteśmy w środku. A nasz terminarz do najłatwiejszych nie należy.

krysztal 16.03.2026 21:07

Oglądałem wczoraj ich mecz z Tychami i sorry ale to Tychy same sobie strzelały-dosłownie i w przenośni.
2 pierwsze bramki to Monty Python,3 to praktycznie brak obrony przy SFG,4 karny Łasica ograny jak dziecko i łapie w pół maliniaka.Może w innych meczach oni grają dobrze ale w tym wczorajszym niczego wielkiego nie pokazali.

As 16.03.2026 21:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 1660501)
Ja bym był ostrożny z deprecjonowaniem Śląska.
Są w gazie, mają skuteczny atak, najtrudniejsze mecze za sobą, względnie łatwy terminarz.
Moim zdaniem w pozostałych 9 meczach są w stanie zrobić 6-3-0 co dam im 63 pkt na koniec.
Pytanie co z Wieczystą, ale jeśli ktoś ma nas gonić to ta dwójka.
A nasza forma nie powala, końcówka z Miedzią trochę zamazuje obraz ale w tabeli wiosny to jesteśmy w środku. A nasz terminarz do najłatwiejszych nie należy.

Slask za tydzien jedzie do Niepolomic i dostanie w trabe. Tychy 2 bramki strzelily sobie same wiec gdyby nie te absolutnie kuriozalne samoboje to w Tychch zrobiliby remis. Slask stracil tez najwiecej goli z calej czolowki i z druzyn grajacych o awans lub baraze ma najgorsza obrone, gorsza nawet niz kilka klubow z dolnej polowki tabeli.

Ja ich tam nie deprecjonuje ale chwalic to tez za bardzo nie ma za co. 25 meczow ktore zagrali (24 wlasciwie) to naprawde solidna podstawa do tego zeby przewidywac ile punktow zdobeda do konca ligi i wychodzi ze bedzie to jakies 58 punktow, moze uda im sie minimalnie przekroczyc 60 jesli zapunktuja gdzies gdzie w sumie nie powinni.

MaLk 16.03.2026 22:47

Na tę chwilę jest jak było - dalej najbardziej prawdopodobną granicą awansu bezpośredniego jest 60 punktów, dalej do osiągnięcia jej wystarcza nam utrzymanie bieda-średniej 1 pkt/mecz.

Czy prawdopodobny jest scenariusz negatywny, w którym i Śląsk, i Wieczysta nagle wyciągają średnią w okolicach 2,2 żeby te wyliczenia jakoś drastycznie wywrócić? Teoretycznie tak, bywały już takie finisze dla dwójki. Średnia 2,44 to jest takie maksimum tego, co w tej lidze da się wyciągnąć na takim odcinku.

Ale to my musielibyśmy się do tego dołożyć grą poniżej wszelkiej krytyki. Może i nie gramy jakoś porywająco na wiosnę, ale nawet z walkowerem wyciągamy spokojne 1,5 i praktycznie nie tracimy przewagi punktowej nad peletonem, ktokolwiek by akurat się tam nie zmieniał na miejscach 2-3.

Ja natomiast tradycyjnie, po najbliższej kolejce rozpoczynam fazę III modelowania, w której na znaczeniu zyskuje już także to, kto z kim będzie grał w końcówce.

Karherop 17.03.2026 08:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1660480)
A ja z Ruchem na śląskim...

To by znaczyło że mamy 15 przewagi nad 3 miejscem.

Tyle to raczej nie ma szans, no chyba ze zamierzamy wygrać 4 spotkania z rzędu.

Sądzę jednak ze Wieczysta i Śląsk będzie nas mocno naciskać i beda trzymać dystans 9-12 pkt straty.

ArturBarlinek 17.03.2026 09:38

58-59 może dać awans.
Świętujemy po wygranej z puszczą u siebie :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl