![]() |
może poczekajmy ze zwolnieniem p.Maćka do końca sezonu a od dziś powinniśmy szukać nowego trenera i jeżeli takiego znajdziemy to bez względu na wynik po sezonie panu Skorży dziękujemy. choć upieram się że wolałbym aby został
|
Oczywiste jest, że za wyniki w dużej mierze odpowiada trener. Trochę jak w fabryce za efekty pracy odpowiada obsługujący tokarkę a nie sama tokarka. Czasami się zdarzy, że właściciel kupi nową tokarkę, czasami się zdarzy, że pozwoli tokarzowi jeszcze trochę pouczyć się obsługi tej tokarki, że pozwoli skorzystać z lepszych noży tokarskich czy chłodziwa. Ale najczęściej zmieni tokarza.
Skorża wcale nie musi zostać w Wiśle. Nie musi też od razu wylecieć. Wszystko zależy od zaufania jakie ma jeszcze/już nie ma* (niepotrzebne skreślić) właściciel. Argumenty za i przeciw są znane: przeciw Levadia, Legia i Cracovia (mecz z Lechem nie był wcale taki zły) oraz kiepski początek rundy. Za: ciągle pierwsze miejsce i znajomość zespołu. Obojętne jak będzie ale sprzeciwiałbym się dopatrywaniu w Skorży przyczyn wszelkiego zła i robieniu z niego kozła ofiarnego. Niedojrzałość emocjonalna i intelektualna sprawia że duża część ludzi (zwłaszcza po przegranym meczu) szuka gwałtownie sposobu naprawy i najczęściej znajduje coś co może oskarżyć o wszelkie zło. Nie ma to nic wspólnego z prawdziwymi przyczynami kryzysu ale i tak działa. Koziołek ofiarny likwiduje przynajmniej nagromadzone negatywne emocje. Wszyscy wiedzą, że wyrzucenie Skorży nie sprawi, że kłopoty ze stadionem znikną, że powstaną boiska treningowe, że pojawi się rozsądny prezes klubu, który potrafi zadbać o pion marketingowy (zapełnienie stadionu i wykorzystanie najlepszej marki piłkarskiej w Polsce), zadbać o pion medyczny - przecież to jak się piłkarze sypią z czegoś wynika - może z braku właściwej diety, może z niesportowego stylu życia, może ze źle dobranych obciążeń. Itd itp. Wszyscy wiemy, że przed klubem stoi cała masa wyzwań, z których chyba większość jest ważniejsza niż to kiedy Skorża wyleci. Dlatego wolałbym, żeby właściciel zajął się najpierw tymi ważniejszymi problemami. Żeby zatrudnił w końcu sensownego człowieka na stanowisko prezesa. Człowieka z umiejętnościami i wiedzą, człowieka do którego miałby duże (co ja mówię - olbrzymie !) zaufanie. Dał mu czas, środki i cele. I niech ten nowy prezes sobie określi czy chce Skorży czy nie, a jeśli nie to kogo. eeech marzenie :) |
Cytat:
Odpowiada też dział zatrudnienia ;) |
No to w Legii się zabrali za zmiany, Urban już poleciał... ciekawe co będzie się jutro działo przy Reymonta, czy Skorża podzieli los Jasia, czy też się zamienią miejscami (oby nie), choć warto przypomnieć, że już kiedyś prowadziliśmy rozmowy z Urbanem, ale przez rozbieżności finansowe nic z tego nie wyszło...
|
Urban na bank nie przyjdzie tak jak Skorza nie pojdzie do Legii. Obaj to nieudacznicy a oba kluby chca teraz budowac nowe Legie i Wisle, profesjonalne, ze stadionami itp. Czyli czas na obcokrajowcow a nie polskie lamagi ktore pilki noznej uczyly sie od Janasa seniora albo z 50-letnich podrecznikow. Czas wyjsc z zascianka na Europe.
|
Cytat:
|
Prawdziwe są uwagi Ciemka. Wisła Cupiała to maszynka do zwyciężania, przynajmniej w Polsce. Jednak Cupiał nareszcie musi ogarnąć ten klub profesjonalnie i to nie z uwagi na szanse pucharowe, ale i na ligę także. Potrzebni i potrzebne od zaraz : prezes klubu fachowiec, boiska treningowe, zachodni trenerzy w ME, zespół transferowy, zespół marketingowy.
Co do piłkarzy, to potrzebni od zaraz są najpierw piłkarze na lekceważonych pozycjach od lat : bramkarz klasy Muchy, napastnicy dawnej klasy Żurawia i Franka i przynajmniej prawoskrzydłowy klasy antyŁobodziński, przy założeniu, że Garguła i BA się sprawdzą na rozgrywających. Co do trenera, to wyczerpała się formuła cudotwórców. Skorża ją spełnił dla Cupiała z nawiązką. Potrafił przez 2 lata odmienić przeznaczenie Petrescu i każdego innnego trenera, sprawiając cud nad Brożkiem, który niespodziewanie zamiast zwolnić kolejnego trenera, zdobył 2 razy króla strzelców. Cuda niestety się skończyły, być może wraz z pompkami Skorży dla braci Brożków i bez napastników oraz bramkarza z prawdziwego zdarzenia, nikt inny nie przebije cudów Skorży. Jeśli Skorża już nigdy nie wystawi do składu Łobodzińskiego, to może mistrza obroni, rywalizacją Christowa z Brożkiem i Diaza z drugim Brożkiem, jako ich zmienników meczowych. Jeśli skróci wakacje letnie do minimum piłkarzom i wymieni dyletanta Janasa na fachowca a Cupiał sprowadzi mu bramkarza, napastników i prawoskrzydłowego z prawdziwego zdarzenia, to w pucharach ma sznsę coś ugrać. Tylko, że powiem przewrotnie, prędzej mi kaktus na dłoni wyrośnie, niż Skorża usunie dyletantów i amatorów tajkich jak : Janas czy Łobodziński oraz wyeksportuje jednego z Brożków dla oczyszczenia atmosfery zespołu i dlatego wątpię, aby Skorża przetrwał w Wiśle na wzór Fergusona, gdyż on nim nie jest i nie chce być i najdalej latem raczej słusznie odejdzie wraz ze swoim amatorskim otoczeniem. Poza tym on nie posiada własnej wizji trenerskiej oraz gry Wisły, gdzie taktyka nigdy nie zaistniała w stałych kształtach a tym bardziej automatyzmy gry czy progres w postaci zaangażowania piłkarzy lub nowoczesnej gry bez piłki i na jeden kontakt. Skorża co rok obiera sobie jakiś wzorzec trenerski i go kopiuje, co jak dla mnie dyskryminuje go w moich oczach, gdyż wzorzec wzorcem ale całkowite kopiowanie i to skrajnie różnych koncepcji trenerskich, to już brak własnej koncepcji czyli żenada, skutkująca właśnie brakiem wypracowanego stylu dla Wisły i jego progresu, kosztem naturalnego wtedy i widocznego chaosu w grze zespołu. |
Ze Skorżą jest jak z bardzo tolerancyjnym nauczycielem.Na początku jest super,bo można na lekcji robić właściwie co się chce.Ma się pewność,że gość nie będzie truł i zanadto obciążał obowiązkami,ale uczniowie dobrze widzą,że taki ktoś nic ich nie nauczy.Wobec tego po pewnym czasie zaczynają takiemu"nauczycielowi"okazywać totalne lekceważenie,a nawet może taki delikwent usłyszeć"grubsze"słowo.
|
Twoj komentarz powinien trafic na strone glowna.
|
Cytat:
|
Widze, ze obrazanie Skorzy idzie pelna para i nikt nie reaguje...a bany powinny poleciec hurtowo. Krytykowanie, a lzenie czlowieka, to dwie rozne sprawy.
|
No kot napisał super. Tylko, że fragment życzeniowy o ustawieniu składu, rywalizacji i o zakupach przed pucharami to science-fiction. Nie będzie ani roszad ani zakupów ani rywalizacji w składzie. Zapłacimy za to pewnie drugim lub nawet trzecim miejscem na koniec sezonu.
Legia zwolniła Urbana. Myślę, ze na przekór trzeba dać Skorży szanse na zmianę oblicza tej drużyny. Po dwóch mistrzostwach powinien dostać szanse na jego obronę co przecież dalej jest realne. A w czerwcu faktycznie trzeba się głęboko zastanowić nad dalszą współpracą. I to nawet jeśli zdobędziemy MP. Nie może być tak, że sobie drużyna olewa bo się jej wydaję, że jest tak silna, że i tak zdobędą MP. Dawniej się "emocjonowaliśmy" pojedynkiem o koronę króla strzelców pomiędzy Żurawiem a Kuźbą którzy obaj strzelili w sezonie razem prawie 50 goli. Dziś cała drużna może tyle nie strzelić. Nie tylko dlatego, że jest słabsza ale również dlatego, że Skorża dopuszcza - nie po raz pierwszy - do mentalnego rozprężenia, niechlujstwa i ogólnego braku ambicji wygrywania co tydzień i cieszenia się z wykonywanej pracy. Piłkarze grają jak obrażeni uczniowie szkoły podstawowej na wf-istę który kazał im grać w piłkę nożna a obiecał, że dzisiaj będzie siatkówka. Skorża byłby świetnym nauczycielem WF-u ale trenerem takim genialnym nie jest i nie będzie. |
Cytat:
Jakie bany, jak największą nienawiścią do Skorży pała moderator tego forum - wolfy, obrażając Naszego trenera w każdym możliwym poście. :evil: |
A przepraszam, czy ktos tu nazwal Skorze ch***m, p***a lub innymi inwektywami? To juz nie wolno nikogo krytykowac na tym forum, a zwlaszcza trenera i pilkarzy?! To Mam sie cieszyc, ze gramy g***o, bez ladu i skladu, a trener nie moze sobie poradzic z druzyna leni. No ludzie! Przestancie byc zaslepieni Skorza jak polowa tego narodu, durniami z pewnej parti Rudego 102.
|
Nie, ale został nazwany m.in. "nieudacznikiem", który ma "wypierdalać".
|
Cytat:
Wisła potrzebuje jak najszybciej porządnego trenera w miejsce Skorży, podobnie jak prezesa, funkcjonalnego marketingu itd., a nie dopiero od nowego sezonu. Dość tracenia czasu, przez lata przerobiliśmy już dostatecznie mocno niecelowość wszelkich "tymczasowych" rozwiązań. Jeśli miałby przyjść nawet tylko na parę tygodni kolejny polski "geniusz trenerski", w rodzaju Majewskiego, Kaczmarka, Stawowego, czy innych głównych mocnych w gębie "znawców", to lepiej już pozostawić Skorżę do końca sezonu - przynajmniej będzie taniej. |
Cytat:
Tak będzie taniej , ale przy tym wariancie możemy stracić mistrzostwo a w najgorszym wypadku nawet awans do LE. |
Cytat:
|
Cytat:
Dlatego moim zdaniem w grę może wchodzić tylko jedno rozwiązanie: zwolnienie Skorży połączone jednak z natychmiastowym zakontraktowaniem "docelowego", sprawdzonego i posiadającego odpowiednią markę trenera z zagranicy. Dość kolejnych szamanów, krajowych złotoustych "cudotwórców", czy trzeciorzędnych zagranicznych "odpadów" typu Licki lub Okuki. Z takiej mąki też chleba nie będzie, na taki szort Skorży nie warto zmieniać. |
Cytat:
tak jak było wczoraj Legia - Polonia .... gol dla Polonii 99 % fanów krzyczy żeby wpuścić Donga.. Urban paja... Donga!! wchodzi Dong.. po meczu "niech spie... , A Urbana za jaja powiesić bo zrobił kulawą zmianę.. ch.. nie trener" tak jest tutaj na forum w co 3 poscie.. w tym temacie, politycznym czy meczowym.. dlatego az skreca czlowieka jak sie niektorych czyta.. |
Znowu zatęskniłem za Petrescu. Najbardziej mi się podobało, że jedziemy do Warszawy, czy gdziekolwiek. I trener dawał piłkarzą taką wiarę i pewność siebie, że byli w stanie grać jak u siebie. On miał jaja.
|
Tak to jest jak piłkarze mają więcej do powiedzenia niż trener ( Petrescu ) . Era Skorży się skończyła . Powinniśmy podziękować już w tamtym roku wielkimi brawami a tak teraż każy będzie na niego pluł . Inna sprawa że jak sie nie ma autorytetu , kompletnej wizji jak drużyna ma grać no to nie spodziewajmy się polotu w grze i zwycięstw.
|
Cytat:
|
To byłby prawdziwy szok. Powrót syna marnotrawnego. Haha. Nie wierzę, że Cupiał aż tak by wszystkich zaskoczył.
|
Formalności ze zwolnieniem to żaden problem.Na tę chwilę Maciej Skorża jest trenerem i proponuję wstrzymac się do przynajmniej do jutra.
|
Cytat:
Dlatego wolałbym najpierw prezesa a potem rozmowy o zwalnianiu bądź dalszej pracy Macieja S. |
Cytat:
Ktoś tu napisał że ogląda najgorsza Wisłe od nastu lat, ja uważam tak samo. I tutaj sympatie i antypatie nie powinny nikomu zasłaniać rzeczywistego obrazu gry naszego zespołu.. |
Byle kto byle z warsztatem i jaką taką koncepcją gry.
|
Koniec tematu - Ksperczaka/Wengera/ Fergusona - od teraz lecą bany
|
a Brożek w wywiadzie powiedział tak: „Nie wiem. Nie wyglądamy za dobrze. Ale mogę tylko powiedzieć, że dzisiaj na tyle było nas stać. Nie wiem, co się dzieje. Przede wszystkim nie utrzymujemy piłki z przodu i to jest problem, bo ta piłka wraca i musimy dużo biegać. No i ta gra się nie klei. Są tu oczywiście braki typowo piłkarskie” to co ma do tego Skorża? ma ich nauczyć przetrzymywać piłkę czy prosto podać?
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:59. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl