![]() |
I jeszcze jedna kwestia...100% akcji ??? pan B.C. mial chyba 95 % a postale....nie znam umowy ale chyba byly rodzajem zabezpieczenia z "prawem pierwokupu" przez Towarzystwo. Jesli faktycznie z uwagi na brak zakupu przez TS stracili te 5% i faktycznie maja 100% .....
man nadzieje ze po prostu jestem glupi ;) i nie widze czegos wiecej |
nie porownywalem do Citki tylko do J.M . wlasciciel i wspolwlasciciel
|
100% maja, sami to powiedzieli
|
faktycznie malo jasno pisze :) Koralik czyli Lesniodorskiego ciezko porownywac do J.Meresinskiego, co oczywiscie nie dyskwalifikuje J.M
|
Wątpię w to, że gość ma więcej kasy, nawet od Citki...co za różnica, oficjalnie oboje są właścicielami. Szlag mnie trafia, że nasza kochana Wisła wpadła w ręce jakichś pajaców z solarium...
|
obysmy sie mylili oby oby
|
chyba najbardziej mnie boli ze jak moja ukochan Wiselka poszla za1.200.000 PLN a reszte w jakis blizej nie okreslonych splatach to ....
|
BTW- citko nigdy Wisły nie darzył sympatią, a koralik długo wcześniej na Legii był obecny... brak jakiegokolwiek sytuacyjnego podobieństwa...
do tego tekstu piłem o porównaniu |
Nie łap za słowa, pisząc citko miałem na myśli obu właścicieli, ale... Myślisz, że sam JM- chłopczyk z w-wy nadający się na okładkę gazet dla Pań nagle wpadł na to, żeby Wisłę kupić? Citko potrzebuje ewidentnie rynku zbytu na swoich "gwiazdorów", a jakby nie było dla młodego zawodnika, jeszcze niewypromowanego, Wisła, jako klub na start to super sprawa.
|
Wcześniej przed umorzeniem długu BC żądał jego spłacenia i odzyskania włożonych nakładów a teraz sprzedaje klub za drobne niewiadomo komu. Dziwna transakcja, same zagadki. Na dobrą sprawe treść zawarta w oświadczeniu TF wcale nie musi pokrywać sie z rzeczywistością, mogli napisać po prostu to co kibice chcieli usłyszeć
|
a to pelna zgoda :)
Fajnie jak kibic zostaje wlascicielem ale tu chodzi o plan na klub a nie o sympatie . A Wszystkim w tym wszystkim wlasnie chyba brakuje odpowiedzi na pytanie jaki jest plan ??? i oczywiscie czy jest jakakolwiek kasa na ten plan, bo to ze Wisla potrzebuje kroplowki z kasa na hmmmm min 2 lata jest chyba dla kazdego oczywiste. 2 lata tylko w sytuacji dobrych zmian a nie ostatnich 5 lat bo wystarczy przeczytac raporty finansowe |
A może jednak szejki.. w każdej plotce jest ziarno prawdy...:)
|
napisali to co chcieliscie my przeczytac to oczywiste
|
przeciez nie napisza prawdy ... nie mamy kasy na dlasze finansowanie klubu wiec ....
|
Cytat:
|
jak bedzie szejk to na alejach..... palmy wyrosna i ropa trysnie :) :)
|
Cytat:
Citko nie jest prezesem ani współwłascicielem |
Panowie co za roznica ...znaczy jest ale Wszyscy wiem o co chodzi
|
Cytat:
Choćby ten telefon do Stanowskiego kiedy chwalił się, że kupił klub ;) Ja nie wiem osobiście, spekuluje. |
Cytat:
w oswiadczeniu klub kupił Meresinski a Citko ma dowodzic pionem sportowym. Innych potwierdzeń nie widzę. co jest dosc dziwne, dlatego ludzi zaczynają snuc domysly |
Cytat:
Za wcześnie na to żeby zmiany w KRS były widoczne A czy ktoś nie mógłby się pofatygować bezpośrednio do Sądu Rejestrowego w KRK ? Nowi właściciele powinni już coś złożyć . |
Mysle Panowie ze nowy wlasciciel byl nie mniej zaskoczony kupnem niz my KIBICE (ze mu sie udalo ) W Kielcach twierdza ze gosc probowal ich wykiwac i sie nie udalo , z kielcami da sie to sprawdzic ..............Ja mu zycze powodzenia
|
@up,
ale czaisz, że takimi wpisami obrażasz przede wszystkim Cupiała? |
Mija blisko dwa tygodnie od podpisania umowy i tydzień od jej ogłoszenia.
Normalnie jak ktoś przejmuje firmę to: a. wycina w pień dotychczasowych zarządzających i ustanawia swoich, b. siedzi sam lub jego plenipotenci 24/7 w firmie i ją nicuje, c. ogłasza cokolwiek w kwestii przyszłości. Tymczasem mamy zdjęcie śniadania. Zgodnie z oświadczeniem TF: Cytat:
Mamy oczywiście standardowy w ciągu ostatnich dwudziestu lat w obliczu słabego sprzedawania karnetów"przeciek" o tym kto to już nie jest w drodze do nas. Wszystko to skłania mnie z przejścia z pozycji ostrożnego optymizmu (słup za którym stoją jakieś pieniądze) do umiarkowanego pesymizmu (sprzedaż przez TF komukolwiek, przekręt gołodupców i odradzanie pod flagą TS-u). Zobaczymy co przyszłość przyniesie. |
Cytat:
decyzję za niego podjęła córka i banki ,którzy po prostu wyrzucili zbędny i kosztowny balast poza struktury TF. |
Po Myślenicach krąży plotka, że za wszystkim dalej będzie Cupiał, a JM miał jakieś dojścia do banków itd
|
@pete29
Zakładam, co zresztą przyznano oficjalnie, że inwestorów/propozycji było więcej niż jedna. Ergo - skoro Cupiał miał wybór, nie sprzedał Wisły najmniej korzystnej dla niej opcji. |
Cytat:
Jeśli decyzja była bardziej po stronie TF i banków bardziej prawdopodobne jest, że wybrali opcje najkorzystniejszą dla TF a nie Wisły. O ile w ogóle były inne lepsze opcje. |
to ze B.C zalezalo na Wisle ... nie znaczy ze okolicznosci zmusily go do np. przyspieszenia decyzji. Poza tym presja rodziny ...lepiej wydac hmmm kilka milionow w monte carlo niz zeby tatus topil w klubie. inne oferty to byly ale chyba dawno temu ...
|
Moim zdaniem "teoria słupów" ma jakikolwiek sens tylko i wyłącznie przy założeniu, że za J.M. i M.C stoi Cupiał.
B.C. był od dłuższego czasu naciskany przez banki i musiał się Wisły oficjalnie pozbyć. Być może dlatego naciskał na pozostawienie w strukturach towarzysza Kapki i Pilcha - żeby zabezpieczyć swoje interesy i być na bieżąco ze wszystkim co w klubie robią J.M. i M.C. Kto wie czy za chwilę nie będziemy mieli umowy sponsorskiej z TF. I jeśli tak jest, to sam nie wiem czy to dobrze czy źle. Nikt inny przy tej skali biznesowej jaką jest duży klub piłkarski nie wchodziłby w to nieoficjalnie. To opowieść jak z czasów dzikiej polskiej przedsiębiorczości z lat 90tych. Nie da się tak. |
Cytat:
|
Tak, w zimie wyłożył kilka mln zł na ugaszenie pożarów, wzmocnienia i banki nie miały nic przeciwko, a teraz kazały mu sprzedać klub z dnia na dzień. I Cupiał sprzedał klub playboyowi z Wawy, pierwszemu ziomowi z ulicy który się nawinął. Proszę, trzymajmy się w tej dyskusji jakiejś elementarnej logiki. Komentarzy o montecarlo nawet nie skomentuje z szacunku dla byłego właściciela Wisły.
|
Cytat:
Sen się skończył. W 2008 Cupiał był dolarowym miliarderem w 2015 miał ok. 1/8 tej kwoty liczonej w dolarach. I jak napisałeś Cupiał sprzedał klub playboyowi z Wawy, pierwszemu ziomowi z ulicy który się nawinął. |
Cytat:
|
Cytat:
Wyłożenie kilku milionów złotych było po to by zapłacić zobowiązania, z których i tak klub musiał się wywiązać i tak. Poza tym lepiej taki klub potem sprzedać, co i tak musiano zrobić. Nie wiem co w tym nielogicznego... |
I najpierw bylo, ze do końca tamtego roku, pózniej się okazało, ze to jednak nie jest aż tak pilne. Takie rzeczy nie dzieją się z dnia na dzień. Klub był gotowy do sprzedaży od pewnego czasu, a Cupiał czekał na odpowiednia ofertę. I cała zagadka w tym dlaczego MS i MC byli w stanie taka ofertę złożyć.
|
Cytat:
Klub piłkarski to dla miasta jest totalny ból dupy tak jest we Wrocławiu i tak jest pewnie w Kielcach. Jeżeli MS i MC byliby wiarygodni to Prezydent sprzedałby im Korone z pocałowaniem reki a dla swoich protegowanych znalazłby ciepłe posadki w innych miejscach. |
tez szanuje pana Boguslawa ale co to ma do wydawania kasy przez jego rodzine w Montecarlo nie wiem co w tym niestosownego maja to wydaja. A ze rodzina na 100000% woli wydawac na prywatne potrzeby niz na Wisle dziwi Cie to ????
|
dokladnie tak jak pisze Pete29
|
A pan B.C musial dolozyc w zimie bo inaczej ..licencja ....itd.
sprzedaz to sprzedaz jak z autem nie sprzedajesz z diurawym kolem :) Koledzy nie chce sie klocic bo trzeba byc optymista ale teraz nic nie wyglada oprymistycznie |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:13. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl