Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

SZYMEK_TSW 14.10.2008 19:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mIcHaL666 (Post 615551)
dj_ibutti w sumie nie interesuję się przebudową ich stadionu, ale czy będzie tak, że oni też nie będą mogli rozgrywać meczów u siebie ? Podejrzewam, że ich stadion będzie cały czas dopuszczony do rozgrywania na nim meczów.

Ponoć mają w Kielcach grać

mIcHaL666 14.10.2008 21:46

A to zmienia postać rzeczy ;).

flamengista 15.10.2008 09:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mIcHaL666 (Post 615551)
Flamengista może poprzesz odpowiedź jakimiś argumentami ?

Tak, no więc jest to bardzo głupi pomysł.

:-D

marcinaski 15.10.2008 09:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mIcHaL666 (Post 615532)
Mamy stadion oddalony o niecały kilometr od nas z spełnionymi wymogami ekstraklasy... Co o tym sądzicie ?

KOSMITA!!!!:rotfl:

sawko 15.10.2008 09:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 615520)
Ja nie rozumiem jednej rzeczy - tak ciezko składac na czas meczy prowizoryczną stelażową trybunę na Vipy i Kamery?? A po meczu by ją rozbierali albo jakoś ją przenosili na bok i tak co mecz.
Dla chcącego nic trudnego...

a jak ty sobie wyobrazasz zamocowanie, ułozenie prowizorycznej trybuny w miejscu gdzie bedzie wtedy budowa ????!!!!!!

Pero 15.10.2008 15:41

Myślę, że trochę odbiegliśmy od tematu rozbudowy stadionu. Szedłem ok godziny temu ulicą Reymana pracowało 7 robotników i jedna maszyna. Na moje oko to tam jest jeszcze sporo pracy żeby to jakoś wyglądało.

nesta 15.10.2008 19:26

Dla chcacego nie ma nic trudnego. Gdyby Cupialowi, wladzom miasta naprawde zalezalo to udaloby sie to tak zoorganizowac, ze nie byloby problemu aby grac na Wisle w rundzie wiosennej.
U nas po prostu wciaz wszyscy tylko patrza jak tu sie nie narobic i zrobic po najmniejszej linii oporu, a i pasjonatow po obu stronach, dla ktorych miejsce Wisly jest w Krakowie nie ma wcale.
U nas tysiace ....... formalnych, praca 8h na dobe na budowie jak powinni non stop tam pracowac zeby zdarzyc jak najszybciej, narod, ktory bedzie narzekal i odstawial amatorke.
Zakopianke od 3 lat robia i nie moga zrobic i maja w dupie wszystkich, szkieletor w takiej lokalizacji od lat stoi nie ruszony, a w centrum miasta postawili wielki 3 pietrowy barak ze sklepami... Kpiny i tyle.

Pablo84 15.10.2008 20:02

Zaproponuj coś.Jak zamierzasz sprawić, by w stadion Wisły spełniał wymogi gry w piłkę przy 2 bocznych trybunach i 2 placach budowy po przeciwnych stronach.

UH f B 15.10.2008 21:20

niektórzy z was chyba zapomnieli, że również boisko będzie modernizowane na wiosne, jak jeden z drugim wyobrażacie sobie gre na naszym stadionie bez murawy?

radekogi 15.10.2008 21:28

Murawe wymienia sie w przerwie między rundami i jakoś zawsze można z tym zdążyć więc nie widze problemu. Dodam raz jeszcze że Lech też bedzie miał tylko 2 trybuny a mimo to nawet przez chwile nie myślało sie tam o zmianie stadionu i będą grac u siebie. Zreszta po to budujemy trybuna po trybunie żebyśmy mogli cały czas u siebie grać i przeciez od początku były takie założenia że mamy grać na Reymonta podczas przebudowy

KOMINEK 15.10.2008 21:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 615899)
Dla chcacego nie ma nic trudnego. Gdyby Cupialowi, wladzom miasta naprawde zalezalo to udaloby sie to tak zoorganizowac, ze nie byloby problemu aby grac na Wisle w rundzie wiosennej.
U nas po prostu wciaz wszyscy tylko patrza jak tu sie nie narobic i zrobic po najmniejszej linii oporu, a i pasjonatow po obu stronach, dla ktorych miejsce Wisly jest w Krakowie nie ma wcale.
U nas tysiace ....... formalnych, praca 8h na dobe na budowie jak powinni non stop tam pracowac zeby zdarzyc jak najszybciej, narod, ktory bedzie narzekal i odstawial amatorke.
Zakopianke od 3 lat robia i nie moga zrobic i maja w dupie wszystkich, szkieletor w takiej lokalizacji od lat stoi nie ruszony, a w centrum miasta postawili wielki 3 pietrowy barak ze sklepami... Kpiny i tyle.

A przepraszam co tu Cupiał ma do rzeczy? Stadion jest miejski i to miasto projektuje planuje i wykonuje przebudowę stadionu. Ostatnio coś strasznie modne stało się o wszystko obwiniać Cupiała

Pablo84 15.10.2008 23:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez radekogi (Post 615978)
Murawe wymienia sie w przerwie między rundami i jakoś zawsze można z tym zdążyć więc nie widze problemu. Dodam raz jeszcze że Lech też bedzie miał tylko 2 trybuny a mimo to nawet przez chwile nie myślało sie tam o zmianie stadionu i będą grac u siebie. Zreszta po to budujemy trybuna po trybunie żebyśmy mogli cały czas u siebie grać i przeciez od początku były takie założenia że mamy grać na Reymonta podczas przebudowy

A Lechowi też będą obniżali murawę o parę metrów?

Dalej czekam na jakieś sensowne pomysły rozwiązania problemu.

Rafal-SWL 16.10.2008 05:42

a stadionik Kmity? moze by dopuscili

Lukas_ts 16.10.2008 08:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 616106)
A Lechowi też będą obniżali murawę o parę metrów?

Dalej czekam na jakieś sensowne pomysły rozwiązania problemu.


Myślę że obniżanie murawy nie jest tutaj największym problem bo przerwa między sezonami, która wynosi około 2,5 miesiąca w zupełności na to wystarczy. Największym problem są chyba te nieszczęsne maszty oświetleniowe, bo za tymczasowe nie ma kto zapłacić...

Coolpick 16.10.2008 08:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez radekogi (Post 615978)
Zreszta po to budujemy trybuna po trybunie żebyśmy mogli cały czas u siebie grać i przeciez od początku były takie założenia że mamy grać na Reymonta podczas przebudowy

Wlasnie o to chodzi. Mozna bylo takie problemy wczesniej przewidziec, wyprowadzic sie na 1,5 sezonu i bysmy juz dawno mieli gotowy stadion. A tak, to budujemy juz pare lat, a i tak trzeba bedzie stadion opuszczac

Pablo84 16.10.2008 11:48

No to pretensje miej do Majchrowskiego i Obtułowicza a nie do Wisły i Cupiała.
Nic w obecnej sytuacji zrobić nie możemy, więc skazani jesteśmy na inne miasto przez jakiś czas.
Pretensje można mieć tylko do naszego prezydenta jego kolegę architekta Obtułowicza.
Mam nadzieję, że wszyscy będziemy pamiętać o tym co się działo ze stadionem przez te wszystkie lata przy kolejnych wyborach prezydenckich.

dannato 16.10.2008 12:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 616170)
No to pretensje miej do Majchrowskiego i Obtułowicza a nie do Wisły i Cupiała.
Nic w obecnej sytuacji zrobić nie możemy, więc skazani jesteśmy na inne miasto przez jakiś czas.
Pretensje można mieć tylko do naszego prezydenta jego kolegę architekta Obtułowicza.
Mam nadzieję, że wszyscy będziemy pamiętać o tym co się działo ze stadionem przez te wszystkie lata przy kolejnych wyborach prezydenckich.

...hehehehe...człowieku lepiej milcz jak nie masz nic do powiedzenia.

Pablo84 16.10.2008 13:17

Rozwin mistrzu.Oświeć mnie.

lord damien 16.10.2008 16:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez radekogi (Post 615978)
Murawe wymienia sie w przerwie między rundami i jakoś zawsze można z tym zdążyć więc nie widze problemu. Dodam raz jeszcze że Lech też bedzie miał tylko 2 trybuny a mimo to nawet przez chwile nie myślało sie tam o zmianie stadionu i będą grac u siebie. Zreszta po to budujemy trybuna po trybunie żebyśmy mogli cały czas u siebie grać i przeciez od początku były takie założenia że mamy grać na Reymonta podczas przebudowy

Na Lechu pomyśleli wcześniej i na trybunie z daszkiem(za bramką) jest strefa dla VIPów. Na samej górze pierwszego poziomu. Do tego tymczasowe maszty i problem z głowy

BRTS39 16.10.2008 16:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coolpick (Post 616133)
Wlasnie o to chodzi. Mozna bylo takie problemy wczesniej przewidziec, wyprowadzic sie na 1,5 sezonu i bysmy juz dawno mieli gotowy stadion. A tak, to budujemy juz pare lat, a i tak trzeba bedzie stadion opuszczac

no wlasnie najlepiej jakby wyprowadzic sie na stadion hutnika na rok i troche i zeby zrobili odrazu stadion ale tego juz sie nie zmieni spojrzcie na stadion zaglebia z lubina pol roku temu grali jescze tam w pilke patrzcie teraz


ciesze sie ze bedzie mozna grac na takich stadionach fajnie mecz bedzie sie ogldac

http://www.skyscrapercity.com/showth...518239&page=70

peterwislak 16.10.2008 19:57

a ścianke szczelinowa powinni skonczc prace 20 pazdziernika 2008

marceel 17.10.2008 18:58

no to pięknie sie zaczyna....

Cytat:

... informuje o unieważnieniu postępowania na:
Budowę stadionu piłkarskiego Wisła Kraków – trybuna wschodnia wraz z narożnikami.
http://zdit.krakow.pl/sprawy-urzedu/...znikami-2.html

Cytat:

"cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia"
nie potrafili wysuplac dodatkowej kwoty na tak wazna inwestycje. zenada :/

dannato 17.10.2008 18:58

no wreszcie ktoś to zauważył. Po 4 godzinach:)

marceel 17.10.2008 19:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dannato (Post 616624)
no wreszcie ktoś to zauważył. Po 4 godzinach:)

nie kazdy siedzi 24h/dobe na stronie zdit :)

juniordiaz 17.10.2008 19:32

Moglismy Sie Wyniesc Na Rok I Zbudowali By Sadion W 2005 I Bylo By Koniec Budowania A Tak To Sie Meczymy Sorry Za Caps Lock

it 17.10.2008 20:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marceel (Post 616623)
no to pięknie sie zaczyna....



http://zdit.krakow.pl/sprawy-urzedu/...znikami-2.html



nie potrafili wysuplac dodatkowej kwoty na tak wazna inwestycje. zenada :/

Ciekawe dlaczego w takim razie nie unieważniono przetargu na budowę pawilonu multimedialnego, skoro wtedy najkorzystniejsza oferta także przwyższała kwotę, którą dysponował zamawiający? :]

Może dlatego, że najkorzystniejszą ofertę złożył wtedy Budimex-Dromex, a teraz nie?

wierny 17.10.2008 20:12

Właśnie sam sobie odpowiedziałeś niestety, zobaczymy jakie teraz zostaną podjęte kroki w sprawie następnego przetargu.

iiYama 17.10.2008 20:25

Coś czuję po kościach iż poza Krakowem pogościmy dłużej niż planowaną jedną rundę.

flamengista 17.10.2008 20:26

A mówiłem, że gotowi zburzyć C i nic w jej miejsce nie wybudować.

darotsok73 17.10.2008 20:29

Przetarg mógł wygrać każdy kto nazywa sie Budimex-Dromex to było od początku oczywiste, że moga mieć lepszego kontroferenta też było oczywiste i do przewidzenia . Ciekawi mnie co teraz zrobią "mondregłowy" z UMK i jak to się dalej rozstrzygnie, myślę że jak zwykle wszystko od nowa ,od zera, a czas płynie nieubłaganie p.Majchrowski, ale pana pewnie to nie strzyka bo pan jest ze Sosnowca, a tu pan tylko kase robi. Poza tym idzie zima a jak będzie surowa to potencjalne prace znowu się opóźnią. Ech, ręce opadają..

Charlie 17.10.2008 20:32

Cytat:

Coś czuję po kościach iż poza Krakowem pogościmy dłużej niż planowaną jedną rundę.
Ja mam nadzieje, że nikomu nie przyjdzie do głowy wyburzanie trybuny głównej w momencie gdy nie będzie znany wykonawca trybuny C...

@lek 17.10.2008 20:37

Co za kretynizm! Z takimi opóźnieniami Kraków Euro może ominąć. Naprawdę nie mogli wysupłać dodatkowej kasy?! Wiadomo jak ważne /już się nie rozpisując/ gospodarczo jest by w Krakowie odbyło się Euro na przynajmniej szczeblu grupowym. Oni wolą jednak ryzykować tą szanse dla miasta poprzez oszczędność, prawdziwi centusie:evil: A jak to zostanie odebrane w kraju? Nie trudno sie domyślić:evil:

Podobno rzecz miała sie w Poznaiu, gdzie koszty budowy trybun również wzrosły o kilkanaście milionów i co? I radni jednogłośnie na rozbudowę stadionu przeznaczyli jeszcze /a przeciez Poznań ma niższy budżet od Krakowa, i na pewno nie zrobili tego lekką ręką ale ZROBILI/ 100 MLN...

spartan 17.10.2008 20:41

Budowa tego stadionu to jak brazylijsko-meksykańska telenowela. Ja powoli zapominam jak wygląda stadion gdzie nie ma sprzętu budowlanego a wielu z kibiców w ogóle takie stanu nie zna.
Czy Majcher i reszta miejskiej bandy mógłby powiedzieć co się stanie, gdy nikt nie zdecyduje się budować taniej? A jeżeli będzie tańsza to czy nie skończy się jak z Gurisem budującym Rondo Mogilskie??

darotsok73 17.10.2008 21:02

Obyśmy nie byli jak ta boska i nie powtarzalna mega-hala w Czyżynach ,co to ją Jacuś "widział ogromną" a przez dwie kadencje nawet łopaty nie wbił a tyle śliny napsuł. Nasze kochane miasto i w ogóle państwo musi się kopnąć w czoło i zdecydować czy robimy euro czy NIE! I nie interesuje mnie dlaczego nie możecie tylko co natychmiast zrobicie żeby to ruszyć na przód.

piotr 0704 dortmund 17.10.2008 22:30

Kolejny przetarg wygra juz JEDYNA ODPOWIEDNIA FIRMA. Przeciez MAFIA jest jak rodzina a rodzina sie wspiera. Taki kraj ze mozna robic takie rzeczy w bialy dzien a i tak nikt nic im nie zrobi.

Wytlumacza sie swiatowym kryzysem i spadkami cen w sektorze budowlanym...

M89 17.10.2008 22:38

Oj módlmy się, żeby nie było jak z zakolami kiedyś. Wyburzyli je, a w ich miejsce zostało wprawione prowizoryczne małe D, z tym że chyba po jakiś 4-5 latach...

irman 17.10.2008 23:21

Jeżeli następny przetarg wygra inna firma niż Budimex i koszt będzie taki jak sobie obecnie założyło miasto to ok.

Natomiast jeżeli wygrają złodzieje z Ujastka to będzie wiadomo o co chodziło.

Z budową naszego stadionu jest jak z każdą poważną inwestycją w tym mieście - skandal i wielka żenada. Majchrowski won!!!

kohprzem'68 18.10.2008 07:00

Widać ceny betonu i stali skoczyły drastycznie na światowych giełdach , potrzeba spadku lub zawieszenia notowań bo inaczej wykonawcy i tak bedą dyktowac wyższą cenę od tej jaką oszczędni włodarze(utracjiusze) naszego miasta sobie ustalili , pytanie jest jedno z kim i przy jakich założeniach . U nas to wszystko musi iść jak kawa z nosa bo wtedy nie ma efektu a tak to już bardziej jesteśmy znudzeni niż zadowoleni że za naszego żywota ten stadion powstanie .

leszekm 18.10.2008 07:50

W Dzienniku Polskim piszą ,że Wisla może rozgywać mecze poza Krakowem nawet do połowy 2010 roku.

Coglin 18.10.2008 08:14

wiadomo, ze bedzie kolejny przetarg, ktory wygra budimex, mieszczac sie w zalozonej kwocie.
a ze wybudownie trybuny za ta kase jest niemozliwe, reszte kasy dostana jako "roboty dodatkowe".
i wszyscy beda szczesliwi - Majchrowski z urzedasami, ktorzy dostana swoja dzialke, budimex, ktory dostanie swoja.
a kibice? kto by sie tam przejmowal kibicami :|


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:48.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl