Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Rezerwy Wisły Kraków, Centralna Liga Juniorów, pozostałe grupy wiekowe. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=920)

GaoFeng 21.11.2011 18:27

ME: Gornik Zabrze vs. Wisla Krakow 4:0

Sklady:

http://www.90minut.pl/mecz.php?id_mecz=783806

Skrot meczu:

http://www.youtube.com/watch?v=VeaaQpUSNR4

someonewisp 21.11.2011 19:12

Widać mnóstwo tych nowych młodzików, o których niby wspominał Staszek-ale po skrócie można powiedzieć jedno - jak to było drewno, tak drewnem zostanie. Wygląda jak by na ślepo ściągał młodych zawodników z całej Polski( prosto z ulicy ) i liczy, że to wypali. Widać, że Valckx nie ma pomysłu na Wisłę - jeden udany transfer na 20 nie robi z niego bohatera..

allon 24.11.2011 03:53

rozumiem ,że Dyrektor Sportowy i Koordynator ds szkolenia obecni w Wiśle od roku bądź krócej są w pełni odpowiedzialni za aktualne wyniki w ME? A podobno to jest proces długofalowy z zasady kilkuletni...
Bardzo pokrętna ta Twoja logika a raczej jej zupełny brak :D
Krytyka dla samej krytyki , jak się nie ma do czego dopierdzielić to się dokłada nazwiska w każde miejsce pasujące do krytycznej koncepcji
W następnym tygodniu usłyszymy ,że Valckx był odpowiedzialny za narodziny Hitlera albo inną podobną bzdurę w Twoim wykonaniu. BTW Gratuluję poziomu intelektualnego ;)

najm 24.11.2011 18:13

a koordynator ds szkolenia nie jest od wakacji? I czy on początkowo nie miał tylko doglądać jak wyglądają zajęcia z młodzieżą? Taki czytałem wywiad z nim. Poza tym myślę że pierwsze inicjatywy jego już wchodzą w życie. Seniorzy przychodzą na trening juniorów (Czekaj i Wilk) oraz tytuł młodzieżowca miesiąca (co ma motywować do cięższej pracy). Poza tym koordynator jak sama nazwa mówi koordynuje, a nie trenuje.

A ostatnio był 2dniowy zjazd młodzieży która spodobała się naszym skautom.
Więc jednak coś się dzieje, a co ..to zobaczymy za jakiś czas.

A co do wyników ME. To ktoś już mówił, że połowa składu ME została wypożyczona bądź przeszła do kadry pierwszego składu, więc czym mają wygrywać?

19sebawro06 24.11.2011 18:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez najm (Post 1195340)
a koordynator ds szkolenia nie jest od wakacji? I czy on początkowo nie miał tylko doglądać jak wyglądają zajęcia z młodzieżą? Taki czytałem wywiad z nim. Poza tym myślę że pierwsze inicjatywy jego już wchodzą w życie. Seniorzy przychodzą na trening juniorów (Czekaj i Wilk) oraz tytuł młodzieżowca miesiąca (co ma motywować do cięższej pracy). Poza tym koordynator jak sama nazwa mówi koordynuje, a nie trenuje.

A ostatnio był 2dniowy zjazd młodzieży która spodobała się naszym skautom.
Więc jednak coś się dzieje, a co ..to zobaczymy za jakiś czas.

A co do wyników ME. To ktoś już mówił, że połowa składu ME została wypożyczona bądź przeszła do kadry pierwszego składu, więc czym mają wygrywać?

podobno z 33 zawodników będących na testach wzięto 6

someonewisp 24.11.2011 18:25

ten tzw. "2 dniowy zjazd młodzieży" odbywa się co roku w Wiśle od paru lat. Na pewno nie z inicjatywy pana "koordynatora ds. szkolenia" czy pana Valckx'a. A czy przez lata wyłowiliśmy z tego jakikolwiek talent? Czekam na odpowiedź, bo to samo pytanie zadałem na innym forum i do tej pory nie doczekałem się odpowiedzi.

"W następnym tygodniu usłyszymy ,że Valckx był odpowiedzialny za narodziny Hitlera albo inną podobną bzdurę w Twoim wykonaniu. BTW Gratuluję poziomu intelektualnego ;)" - za to ty walnąłeś jak łysy grzywką o kant kuli. Nie oczekuję po nich wygranych, ważne, żeby chłopaki z ME pokazali, że w JAKIŚ sposób potrafią grać w piłkę. Jak widać po skrótach i opiniach osób, które chodzą na ich mecze, można dojść do wniosku, że Stan naściągał szrotu takich jak Czapa czy Karłowicz, którzy nawet nie potrafią przyjąć piłki. Winie Valckxa bo nie potrafił przez ponad rok zmienić cokolwiek na dobre w naszym klubie. Ściągnął jednego Meliksona i przez chwilę wypalił Biton - i tak wszyscy będą go chwalić pod niebiosa, jak by zrobił coś wyjątkowego.
Szkolenie młodzieży? Panie z czym pan do ludzi... Staszek jest tyle samo wart co bracia Basałaj...

tedyy 24.11.2011 20:32

te zjazdy odbywały się na wiosnę

allon 25.11.2011 15:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez someonewisp (Post 1195351)
ten tzw. "2 dniowy zjazd młodzieży" odbywa się co roku w Wiśle od paru lat. Na pewno nie z inicjatywy pana "koordynatora ds. szkolenia" czy pana Valckx'a. A czy przez lata wyłowiliśmy z tego jakikolwiek talent? Czekam na odpowiedź, bo to samo pytanie zadałem na innym forum i do tej pory nie doczekałem się odpowiedzi.

Mrowiec , Burliga , Chrapek. 2dniowe testy (ale z pierwszym zespołem) miał też Błaszczykowski

Cytat:

Pierwotnie napisane przez someonewisp (Post 1195351)
"W następnym tygodniu usłyszymy ,że Valckx był odpowiedzialny za narodziny Hitlera albo inną podobną bzdurę w Twoim wykonaniu. BTW Gratuluję poziomu intelektualnego ;)" - za to ty walnąłeś jak łysy grzywką o kant kuli. Nie oczekuję po nich wygranych, ważne, żeby chłopaki z ME pokazali, że w JAKIŚ sposób potrafią grać w piłkę. Jak widać po skrótach i opiniach osób, które chodzą na ich mecze, można dojść do wniosku, że Stan naściągał szrotu takich jak Czapa czy Karłowicz, którzy nawet nie potrafią przyjąć piłki. Winie Valckxa bo nie potrafił przez ponad rok zmienić cokolwiek na dobre w naszym klubie. Ściągnął jednego Meliksona i przez chwilę wypalił Biton - i tak wszyscy będą go chwalić pod niebiosa, jak by zrobił coś wyjątkowego.
Szkolenie młodzieży? Panie z czym pan do ludzi... Staszek jest tyle samo wart co bracia Basałaj...

Po pierwsze przy szkoleniu młodzieży to istnieje coś takiego jak pełny cykl szkolenia i trwa on kilka lat. Po wprowadzeniu zmian pierwsze efekty dopiero widać po 3-4latach , większe po latach 5-7(na tym etapie jest właśnie ukochana przez niektórych tutaj Legia) pełnie dopiero po 10latach. Do tego jeszcze dochodzi jeszcze zmiana w systemie scoutingu i selekcji tzn ,że do kadry juniorskiej mają trafiać coraz lepiej wyselekcjonowani zawodnicy (czyt. coraz lepszy materiał).

Nie wiem jak Ci to łopatologicznie wytłumaczyć :lol: Jak jesteś ogrodnikiem i masz roślinki i chcesz mieć ładny ogródek to najpierw oglądasz ogródek i przygotowujesz plan jak to zrobić(raport Lisa). Cały czas kupujesz ziarenka(zawodnicy) i starannie powoli odrzucasz te słabsze ziarenka(selekcja) kupujesz kolejne w kolejnym etapie w międzyczasie ogródek pielisz i podlewasz (szkolenie) żeby dojść ostatecznie do etapu gdy z tych kilku setek ziarenek wyrosną może ze 2-3 roślinki ,które zaspokoją Twoje wysokie wymagania(I zespół)

BTW Basałaj akurat ściągnął Małeckiego ,ale to "szczegół". Pretensje o to co teraz się od jakiegoś czasu dzieje w dziedzinie szkolenia młodzieży to sobie miej w dużej mierze do Wilczka BC bo oni zamiast się zająć długofalowym zarządzaniem uwielbiali administrowanie tu i teraz. Pan Wilczek to akurat uwielbiał 3 magiczne hasła - "zadłużenie" ,"zero" i "za darmo"

I rozróżnij jeszcze 2 kompletnie od siebie rzeczy - transfery do kadry juniorskiej to nie to samo co transfery do pierwszego zespołu a Ty to kompletnie ze sobą mieszasz. Zawodnicy sprowadzani do kadr młodzieżowych są tylko materiałem do obróbki - może coś z nich być albo i nie.

Co do Czapy - zawodnik Agrykoli , MP rocznika 94 z 2009 r. akurat w zeszłym sezonie był bardzo chwalony

AS82 25.11.2011 23:15

Kiedy jest mecz ME ze Slaskiem ?

CH. 05.12.2011 17:28

Mała aktualizacja

Cytat:

Zawodnicy Szkółki Piłkarskiej z rocznika 2000, podopieczni trenera Rafała Wisłockiego, zwyciężyli w I Międzynarodowym Turnieju o Puchar Karkonosza. Rozgrywki miały miejsce na hali widowiskowej jeleniogórskiego MOS.
Turniej połączony był z kursokonferencją trenerów, na której wykłady poprowadzili m.in. nasi trenerzy. Doktor Stanisław Chemicz wygłosił pracę pt.” Refleksje nad systemami i formami szkolenia sportowego dzieci i młodzieży”, a dr Cezary Bejm poprowadził wykład pt. ”Szkolenie i jego organizacja na przykładzie grup dziecięco-młodzieżowych Szkółki Piłkarskiej TS Wisła Kraków”.
Cała ekipa, która udała się do Jeleniej Góra zamieszkała w komfortowych warunkach, w hotelu, sprzed którego można było podziwiać piękne górskie widoki. Organizatorzy zadbali aby nikomu się nie nudziło. Do dyspozycji gości był hotelowy basen. Dla dzieci zorganizowano mecze sparingowe (I dzień), grilla i zajęcia tematyczne. W sobotę odbyła się kursokonferencja, a w niedzielę turniej młodzików.
Nasz zespół rywalizował z białoruskim FC Grodno, ukraińskim FC Odessa oraz polskimi zespołami z Dolnego Śląska: KS Chojnik Jelenia Góra, UKS MOS Jelenia Góra, KP Wrocław.
Wisła rozpoczęła rozgrywki od dwóch remisów 1:1. Szczególnie pechowy był pierwszy mecz (z Chojnikiem), gdyż straciliśmy bramkę na 10 sekund przed końcem spotkania. Odwrotna sytuacja miała miejsce w drugim meczu z FC Grodno. W kolejnych grach ustabilizowaliśmy jednak formę i zwyciężaliśmy kolejno: 3:1 z Odessą i 2:1 z drużyną z Wrocławia.
Ostatni mecz turnieju, pomiędzy Karkonoszami a Wisłą, był swoistym finałem turnieju. Wygrana każdej z drużyn dawała triumf w turnieju. W przypadku remisu z wygranej cieszyło by się Grodno. Nasi młodzi zawodnicy nie dali jednak gospodarzom szans zwyciężając pewnie 3:0 i odnosząc pierwsze turniejowe zwycięstwo w nowym sezonie.
Poza sukcesem zespołowym, tytuł króla strzelców trafił w ręce zawodników Wisły-po 3 bramki zdobyli: Kamil Kurzawiński i Franciszek Wróblewski - wspólnie odbierając statuetkę dla najlepszego strzelca turnieju.

Skład Wisły 2000: Konrad Kordeusz, Kamil Ignyś, Kacper Moskal, Karol Bratek, Kacper Pandyra, Adrian Kudelski, Hubert Sobolewski, Franek Wróblewski, Kamil Kurzawiński, Jasiek Dziadkowiec, Kuba Żółkoś, Wiktor Niewiadomski. Trener: Rafał Wisłocki. Kierownik drużyny: Artur Wróblewski

Ostateczna kolejność:
1. Wisła Kraków
2. FC Grodno
3. Karkonosze Jelenia Góra
4. Odessa
5. KP Wrocław
6. Chojnik Jelenia Góra





Cytat:

W dniu 5. listopada nasz zespół - z rocznika 2000 - uczestniczył w V Międzynarodowym Turnieju Młodych Talentów o Puchar Burmistrza Miasta Brzegu.
W silnie obsadzonej imprezie, podopieczni trenera Rafała Wisłockiego, uplasowali się na III miejscu!
W spotkaniach eliminacyjnych młodzi Wiślacy rozgromili Wartę Poznań aż 7:0 (bramki: Pandyra 2, Wróblewski, Glanowski, Kurzawiński, Handzlik, Sobolewski) i Pogoń Oleśnica 4:0 (bramki: Pandyra, Glanowski, Kurzawiński, Sobolewski) będąc najlpeszym zespołem fazy grupowej.
W ćwierćfinale Wisła zmierzyła się z holenderskim zespołem z Niemiec Oranje Berlin (w zespole tym grają głównie Holendrzy mieszkający w stolicy Niemiec). Pomimo znacznej przewagi mecz zakończył się remisem 1:1 (gol: Glanowski), ale skutecznie wykonane karne przez Pandyrę i Sobolewskiego oraz dobra postawa w bramce Buryło dały awans do czołowej czwórki turnieju.
Stawkę półfinalistów uzupełniły zespoły: Lecha (2:0 z Polonią Bytom), LFC Berlin (3:0 z Zagłębiem Lubin) i Korony Kielce (1:0 z Wartą).
Półfinałowy mecz Wisły z Lechem był jednym z najlepszych w turnieju. Pomimo lepszych sytuacji Białej Gwiazdy to jednak Lech objął prowadzenie. W dramatyczna końcówce, w której Wisła wycofała bramkarza, pojawiły się znakomite szanse na wyrównanie-jednak to Lech drugim golem z kontry przypieczętował awans do finału.
W meczu o 3.miejsce po bezbramkowym remisie, w reglaminowym czasie, Wisła zwyciężyła w karnych 2:0. Dzielnie spisała się trójka: Buryło, Pandyra, Sobolewski. Ostatni z wymienionych zwrócił na siebie szczególną uwagę trenerów i organizatorów. Uznali oni Huberta Sobolewskiego najlepszym zawodnikiem turnieju.
W finale Lech pokonał LFC Berlin 2:1.
Klasyfikacja końcowa:
1.Lech Poznań
2.LFC Berlin
3.WISŁA KRAKÓW
4.Korona Kielce
5. Zagłębie Lubin
6. Polonia Bytom
7. Warta Poznań
8. Oranje Berlin





Cytat:

W dniach 3 i 4 grudnia zawodnicy rocznika 2002 TS Wisła Kraków, zajeli trzecie miejsce w IV Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Silver Cup w Zawoji.



W meczu o III miejsce Wislacy pokonali Benaminek Krosno 4-0. Zwycięzcami całego turnieju zostali piłkarze APN Raków Częstochowa. Srebrne medale odebrali natomiast zawodnicy Tarnovii Tarnów.
Warto wspomnieć, iż najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Jakub Glanowski z Wisły Kraków. Nagroda w pełni zasłużona, gdyż w całym turnieju Wisła straciła zaledwie 2 bramki w 7 spotkaniach!
Wisłę reprezentowali: Maciej Tracz, Jakub Glanowski, Szymon Badowski, Mateusz Grzybowski, Jakub Kulig, Adrian Mirecki, Eryk Olejnik, Patryk Pischingier, Sebastian Porębski, Hubert Wójcik, Daniel Wąs, Igor Kaczmarski, Bartek Kulig.
Cytat:

Po wygranym turnieju w Jeleniej Górze i III miejscu na turnieju w Brzegu zawodnicy Wisły z rocznika 2000 kontynuują udaną passę gier.


Tym razem podopieczni trenera Rafała Wisłockiego wygrali turniej w Opolu!
Osiem zespołów rywalizowało w systemie każdy z każdym. Wisła rozpoczęła od pechowego remisu 1:1 z MUKP Dąbrowa Górnicza (bramka Huberta Sobolewskiego). W drugim meczu po objęciu prowadzenia przez Widzew nasz zespół zaczął grać znacznie lepiej i wypunktował łodzian aż 4:1 (bramki: Niewiadomski, Wróblewski, Sobolewski, Prokop). Kolejny mecz to rywalizacja z przyjaciółmi z Wrocławia. Mecz ze Śląskiem zakończył się polubownym remisem 1:1 (gol Sobolewski).
Po przerwie obiadowej Wisła pokonała gospodarzy 2:1 (dwie bramki Sobolewskiego) i GKS Bełchatów 3:1 (trafiali: Niewiadomski i 2 razy Sobolewski).
Dwa zwycięstwa w dwóch ostatnich meczach mogły zapewnić nam I miejsce! Obydwa spotkania miały dramatyczny przebieg. Rozpoczynało się od prowadzenia Białej Gwiazdy.
Stadion Śląski wyrównał na 4 minuty przed końcem! Na szczęście zwycięskie trafienie Patryka Glanowskiego (w ostatnich sekundach!) zapewniło nam 3 punkty! Podobne emocje dostarczył mecz z Górnikiem Zabrze, który wyrównał na 3 minuty przed końcem! Szturm na bramkę Górników przyniósł skutek na 50 sekund przed końcową syreną, a strzelcem złotego gola Franek Wróblewski.
Wiślacy zdobyli złote medale i olbrzymi puchar, o wysokości ponad.... 1 metra!!!
Indywidualną, w pełni zasłużoną nagrodę odebrał Hubert Sobolewski, który z 7 bramkami został królem strzelców, a także trafił do „Siódemki All Stars” turnieju. Najlepszym zawodnikiem Wisły wybrany został Kacper Ostrowski.
W turnieju w zespole Wisły 2000 debiutowali: Kuba Ostroga-bramkarz, który przyszedł z Prokocimia, Kuba Janik-wyróżniający się zawodnik w roczniku 2001 oraz 2 zawodników z Tarnowa, którzy w ostatnim czasie podjęli treningi w Wiśle: Kacper Ostrowski i Mateusz Prokop.
Ostateczna kolejność:
1.WISŁA KRAKÓW
2.Śląsk Wrocław
3.MUKP Dąbrowa Górnicza
4.Widzew Łódź
5.GKS Bełchatów
6.Rodło Opole
http://www.wisla-krakow.net/

PvD 08.12.2011 23:43

Trener szkółki Wisły wyrzucony za turniej Mikołajkowy

Na II Turniej Mikołajkowy w Olkuszu TS Wisła Kraków wystawiło chłopców o rok starszych do rywalizacji dziewięciolatków wygrywając go. Rodzice oszukanych dzieci podnieśli alarm. Całe szczęście, że zarząd TS Wisła nie zamiótł sprawy pod dywan i oddał puchar.

http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...ajkowy,1732158

---------------------------------------------

no pięknie :/

najm 20.02.2012 15:42

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual..._mlodej_wisly/
nie wie ktoś, czy te mecze były grane z seniorami czy tamtejszymi odpowiednikami ME? (Legia grywala z ME, więc może i nasi chociaż grali z pierwszymi zespołami)

Ma_niek 20.02.2012 15:46

Czy można gdzies przeczytac cos wiecej a naszej mlodej. Chodzi mi szczegolnie o jakies ruchy kadrowe typu odejscia, wypozyczenia?.

najm 14.03.2012 18:24

za dzisiejszym newsem ( http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...w_belchatowie/ )

" Razem z piłkarzami z pierwszej drużyny na boisku bocznym ćwiczyli również zawodnicy z Młodej Wisły: Alan Uryga, Adrian Stanek, Michał Szewczyk, Piotr Karłowicz i Łukasz Rojewski."
Ostatnio w osiemnastce meczowej był Szewczyk, Stanek i Rojewski. Probierz odmładza skład, czy po prostu zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba nowego fundamentu szukać na nowy sezon i już sprawdza z czego może wybierac? Czy też atak mamy tak słaby, że aż 3 napastników z MESY bierzemy ..?

Btw; nie wiem czy już zaprzestano tej praktyki, ale dawno nie widziałem tych motywacyjnych treningów młodszych zawodników, którzy przychodzili na trening pierwszego składu i z pierwszego składu na trening młodszych.

EDIT; przeglądając dzisiejsze zdjecia z treningu zauwazylem ze Ci młodzi z ME dalej trenują z pierwszym zespolem, a podobno kontuzjowani wrocili juz do treningów. Wobec tego nie odgrywali oni tam tylko roli "zapchaj dziury".

AS82 15.03.2012 16:18

Jest w weekend mecz MESA Wisła - GKS Bełchatów ?

najm 15.03.2012 16:53

w niedziele (18.03), o 13.00

Marcin_fan 15.03.2012 16:59

Dla jasności
http://www.wisla.krakow.pl/pl/mesa/m...chia_21_marca/

GaoFeng 15.03.2012 17:27

Na jakiej pozycji gra ten Rojewski dokladnie? Czy ktos go juz widzial na zywo i moglby cos powiedziec o nim?

http://www.90minut.pl/kariera.php?id=16474

szprotson 15.03.2012 17:39

ten Rojewski to jak Andy Rios. Niby był napastnikiem grał na pomocy i odwrotnie. W każdym bądź razie statystykami nie miażdzy...no i ma opinie że jest pchany poprzez swojego menadzera Kope.

AS82 18.03.2012 14:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez najm (Post 1230887)
w niedziele (18.03), o 13.00

dzieki za rzetelne info, bylem o 13 na Reymonta i nikt nic o zadnym meczu nie wie , w tym ochroniarz który mówi ,że może na cracovii jest jakis mecz bo tu na pewno nie :lol:

LuKaS TSW 18.03.2012 14:48

Podobno w Zabierzowie grają,ale też dziwne bo na livesporcie niby start był o 13,ale wyniku brak.

Lacrima 18.03.2012 14:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 1231757)
dzieki za rzetelne info, bylem o 13 na Reymonta i nikt nic o zadnym meczu nie wie , w tym ochroniarz który mówi ,że może na cracovii jest jakis mecz bo tu na pewno nie :lol:

Wszystkie 'domowe' mecze ME gra w Zabierzowie...

kacpaw91 18.03.2012 16:32

Według 90minut.pl:
Wisła Kraków (ME) 1-3 GKS Bełchatów (ME) 18 marca, 13:00
nieznany ? - Michał Mak 19, 57, 73
w Zabierzowie

najm 18.03.2012 18:07

nie podawałem, ze ten mecz jest na Reymonta. I mecz odbył sie dzis o 13.00,

WISŁAZWE 25.03.2012 09:46

Dziś Młoda Wisła zagra w Zabierzowie z zespołem Ruchu Chorzów mecz w samo południe!

Benan 25.03.2012 10:52

A dlaczego w Zabierzowie?

piotrex007 25.03.2012 11:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Benan (Post 1233512)
A dlaczego w Zabierzowie?

Bo Młoda Wisła mecze u siebie rozgrywa w Zabierzowie ;)

kacpaw91 25.03.2012 13:25

Wg. 90minut.pl wygrali 3:1 z Ruchem. Fajnie jakby nasza pierwsza drużyna wygrała z Ruchem tyle.

filoo 25.03.2012 21:17

Oglądałem dzis MESE w Zabierzowie , miły meczyk , klimatycznie, chłopaki się starali, było kilka fajnych akcji, kilka błędów, kilka rajdów. Super zagrał Pułka , ma gościu ciąg na bramkę, tylko warunki fizyczne ma słabe, niski jest i mało atletyczny (nie wiem czy to gramatycznie :) ). w obronie niby spoko zagrał paljic, ale MArian też ogarnia, tylko czasem mu sie gotuje głowa. na pewno kopaczem porządnym zostanie ten szewczyk co to przyszedł z zatora, niech walczy o swoje, reszta zagrała fajnie tak na 4- napewno wszyscy walczyli, zobaczymy co wyrośnie z tych gości...

DeadOrAlive 25.03.2012 21:32

Pułka od kilkunastu meczy prezentuje stały, równy, wysoki poziom. Został już wybrany najlepszym zawodnikiem miesiąca.

GaoFeng 31.03.2012 15:04

ME: Legia vs. Wisla 5:1

http://www.90minut.pl/mecz.php?id_mecz=783881

Galeria z meczu: http://legia.com/index.php?typ=galeria&id=2590

Skrot meczu: http://legia.com/news,28847-skrot_me...sla_video.html

martin_6 31.03.2012 16:30

Kucharczyk, Kiełbowicz, Blanco?

Legii bardzo chyba zależy na wygraniu ME w tym sezonie (tak, wiem że my też parę lat temu wygraliśmy tam w podobny sposób i też uważam że było to bez sensu)

najm 31.03.2012 16:49

na usprawiedliwienie Wisły (słabe bo słabe), można powiedzieć, że chociaż grają kilkoma młodymi graczami. Np Kamiński grał w pierwszym składzie a jest rocznik '95, Uryga (zagrał fatalny mecz) jest rocznik '94, Ślęczka też jest '94. Myślę, że to czas pożegnać już Masiudę (rocznik '90) i z ubolewaniem Stanka (rocznik `91, też zagrał bardzo słabo, jakby miał problemy ze zwrotnością, a pamietam jak rok temu mi imponowała jego gra).

W ogole ten wynik 5;1 to łagodny wymiar kary był. Bo Wisła nic, poza ładną bramką, nie pokazała.

Eternit 01.04.2012 12:37

Jak wygląda codzienność ME
Cytat:

Kilka słów o przegranej Młodej Ekstraklasy w Warszawie, oraz kilka faktów z życia codziennego młodych Wiślaków. Zapraszamy do lektury o systemie szkolenia młodych piłkarzy w Wiśle.

Kiedy pierwsza drużyna Wisły zawodzi swoich kibiców, pozostaje nam liczyć na "drugi garnitur". Po ostatniej wygranej nad Ruchem, w sobotę Młoda Wisła grała z Legią Warszawa, w której grało aż siedmiu piłkarzy z pierwszej drużyny. W tabeli Młodej Ekstraklasy Warszawiacy są na pierwszym miejscu z dorobkiem 46 pkt., natomiast Wiślacy uplasowali się na 13 miejscu z 19 punktami.
Choć w pierwszych minutach starali się atakować, ich strzały nie były skuteczne. W ósmej minucie stracili pierwszą bramkę, co tylko dodało im zapału do walki o pozytywny wynik. Jednak gdy do piłki doszli bardziej doświadczeni gracze, zawodnicy z Krakowa nie mieli szans. Choć walczyli do końca, i (jak podaje oficjalna strona Legii) "W spotkaniu nie brakowało ostrych starć, a sędzia często przerywał grę", to stracili aż pięć bramek.
Kolejne spotkanie MESA zagra w czwartek z Jagiellonią Białystok w Krakowie. Mamy nadzieję, że młodym adeptom zostanie udostępnione główne boisko, żeby nie musieli grać w wątpliwie dobrych warunkach podkrakowskiego Zabierzowa.
Klub szczyci się rewelacyjnym stanem murawy, podczas gdy rozgrywane są na niej tylko mecze pierwszej drużyny. Czy zaszczyt, jakim jest zielona murawa i szkolenie "greenkeeperów", jest ważniejsze niż zapewnienie odpowiedniego boiska dla przyszłych piłkarzy Wisły?
Bo przecież codzienne treningi druga drużyna Białej Gwiazdy odbywa na bocznym boisku "lekkoatletycznym", gdzie prześwity piasku widać z daleka. Zawodnicy muszą wychodzić na trening w trampkach halowych, zamiast w korkach, bo jak się nie trudno domyślić, robią im się odciski na nogach. "Murawa" jest twarda i nierówna do tego stopnia, że biegnąc piłkarz musi patrzeć pod nogi, żeby nie skręcić kostki. Co więcej! Aktualnie podczas treningów w Młodej Ekstraklasie drużyna składa się z 12,13 osób! Sześciu piłkarzy przeszło do pierwszej drużyny, a do drugiego zespołu włączono juniorów, czyli dzieci. No bo jak osiemnastoletni letni chłopak ma trenować z czternastolatkiem?! W ostatnim tygodniu na jednym treningu były aż trzy drużyny Wisły: MESA, juniorzy starsi i juniorzy młodsi.
Gdzie w takim razie koordynacja, którą tak niedawno chwalił się klub? Czy w tłumie chłopców na jednym boisku, piłkarze mogli się spokojnie przygotować do pojedynku z Legią?
Kolejnym nie poruszanym problemem jest ciężko lub w ogóle nie dostępny sprzęt do trenowania, ale w ten temat się aktualnie nie zagłębiamy.
Łatwo jest narzekać, że młoda drużyna jest słaba, bo wiecznie przegrywa, ale chyba nie od dziś wiadomo, że młodzież w Wiśle jest bardzo zaniedbana.
Dzisiejsza porażka 5:1 z Legią udowadnia jak wielka jest przepaść między systemem szkolenia w Legii, a brakiem systemu w Wiśle.
S K W K

Kotwajca 06.04.2012 12:46

A ja mam pytanie czy Wisła Kraków SA i TS Wisła Kraków mają oddzielne szkółki piłkarskie ?? Czy to jest połączone w jakąś jedną wspólną ??

najm 06.04.2012 13:04

na stronie Wisly SSA jak klikniesz: kadra - > młodsze roczniki, to masz przekierowanie do TS Wisla szkółka piłkarska. Więc zakładam, że mają jedną.

Artrem 09.04.2012 07:43

Alan Uryga - najmłodszy piłkarz w podstawowym składzie Wisły Kraków od 11 lat
http://www.sport.pl/sport-krakow/1,1..._skladzie.html
18-letni stoper rozegrał całe spotkanie przeciwko Jagiellonii Białystok. Ostatnimi zawodnikami, którzy w jego wieku wystąpili od początku w Wiśle byli Paweł Brożek i Kamil Kuzera.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
I to jest przyszłość Wisły (szkolenie), a nie jakieś hurtowe sprowadzanie obcokrajowców.

comek 11.04.2012 19:37

według mnie trenerem ME powinien być Kazimierz Moskal. Ma swoją wizję na zespól, dużo podań, kombinacyjna gra, to młodym może się przydać w przyszłości. Bo widzicie co robi kulawik, w ME jest strasznie słabo,
Powinien być też taki system jak w barcelonie, tam każdy wie jak się gra. Ich system jest uczony nawet u 8 latków.
czyli dużo podań, żeby zabiegać przeciwnika.

najm 15.04.2012 19:36

ME przegrało 4;2 z ŁKS-em, ale na pocieszenie można dodać, że 2 bramki strzelil Kamiński (rocznik '95), który dopiero co z juniorów starszych przeszedł. Może to oznacza, że w juniorach tak słabo nie jest jak w ME.

Enek 15.04.2012 20:45

Niemożliwe. Przegrać z ŁKS'em, których seniorzy trenują na piaskownicy. Młodzi pewnie na boisku tartanowym trenują, albo na asfalcie. Kosmos, i jak my mamy patrzeć optymistycznie w przyszłość? Nie ma kompletnie zdolnej młodzieży w tym klubie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:04.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl