![]() |
Cytat:
Zabrzanie mają lepszy bilans od nas w meczach bezpośrednich. Bilans bezpośrednich spotkań ma znaczenie przy ustalaniu tabeli końcowej, a w trakcie rundy decydują bramki. przynajmniej na to by wyglądało :) EDIT: choć sprawdziłem na wp.pl i ekstraklasa.tv i jesteśmy za Górnikiem...ale chyba na C+ pokazali tabelę gdzie byliśmy na 2 miejscu. Albo mi się przewidziało. Przepraszam, za zamieszanie. |
Wreszcie liga jest ciekawsza i wszystko jest możliwe...dobre to dla widowiska:D
Oczywiscie tak dlugo jak Gornik nie zlapie wiatru w żagle, Smuda nie zacznie dołować, Rumaka i Urbana nie wywalą...czyli nie zanosi się na wielkie zmiany. Moim zdaniem drużyna na miejscu nr 1 po rundzie zasadniczej nie będzie nr 1 na koniec...Czuje w kosciach ze bedzie sie działo. |
kreseq, Ty jak widzę obchodzisz 10-lecie pobytu na forum. Ile MP dla Wisły musiałeś w tym czasie przeżyć z nami :)
|
Cytat:
|
Cytat:
Pewne rzeczy już człowieka nie ruszają, przywykł :D PS: Zobaczymy jak tam dzisiaj Jean Claude Pazdan :lol: |
Tak patrząc z punktu widzenia Legii wczoraj, to Wisła miała kiedyś mnóstwo racji zakazując w umowie wypożyczenia, by wypożyczeni przez nią pilkarze grali przeciwko Wisle.
Legia to sobie odpuściła i dostała dzwona od swojaka. |
Cytat:
|
ale dzwon. przyda się taki kubeł zimnej wody, bo już niektórzy widzieli Wisłę na liderze ...
słaba jest ta polska liga, oj słaba. |
W piątek mecz w Poznaniu. Obysmy mieli więcej szczęścia pod swoją i rywala bramka.
|
Eksperymenty w składzie, który dobrze sobie radzi kończą się jak widać tragicznie.
Inna sprawa że Jaga fure szczęścia miała i kilku jej zawodników zagrało tak, jak nigdy wcześniej i nigdy później nie zagra. Następny mecz będzie mega ciekawy. |
Trochę na rozluźnienie...
Co do Jagi: w górę, w dół, w górę... i tak w kółko. Przegrana z Piastem - wygrana ze Śląskiem. Przegrana z Lechią - wygrana z Wisłą. Kolej na porażkę z Pogonią?
Ja naprawdę jestem "wkurzony" na moich białostockich ziomali. Wiedzieli, że będą grać z ekipą z Krakowa, ale coś im się pochrz...ło i przegrali NIE z tą drużyną co trzeba, wygrali też NIE z tą drużyną, co wygrali by mogli :-P Ech, Jaga, co wy wyprawiacie? Potrafiliście pokonać Śląsk (2 razy), rozbić Ruch i ziemniaki, ale dla Legii i pasiastych byliście zdecydowanie zbyt "gościnni". Ładnie to tak, bić przyjaciół a oddawać punkty największym "siekierom"? :pala: Jeśli chodzi o naszych, faktycznie dziwny mecz. Obrona jednak nie stanęła na wysokości zadania. Zanim się "obudzili" było 2:0. Sam Arek Głowacki nie wystarczy, nawet gdyby łatał dziury za innych i jeszcze strzelał bramki - zupełnie jak dziś. Szkoda, ale wynik w Białymstoku mniej boli, niż gdyby nas tak załatwili właściciele pola z ziemniakami na Bułgarskiej. Oby teraz odwróciło się koło fortuny i z kolei do nas uśmiechnęło piłkarskie słoneczko. Jedyną regularnością jest chyba to, że w naszej porąbanej lidze nic 2 razy się nie zdarza. Jaga po 6:0 z Ruchem wróciła do szarości, poznaniacy po 6:1 w Krakowie o mało nie przegrali u siebie z Zagłębiem. Oby ta prawidłowość działała nadal. A Jadze życzę miejsca w górnej połówce, najlepiej zamiast ludków w paski bądź hodowców ziemniaków. Howgh! |
Mówcie co chcecie, ale dzisiaj chyba koniec Staszka Levy'ego.
|
Trochę mi go szkoda. Nie mogę ocenić jego umiejętności, nie trenowałem z nim. Mało też oglądałem meczów w lidze Śląska. Znam tylko wyniki.
Widziałem parę wywiadów i odcinek którego był gościem ligi+ extra. Miał pomysł na prowadzenie tej drużyny, swoje zasady. Trochę źle dla wszystkich, że wyszła sprawa na światło dzienne z zainteresowaniem jego osobą. Źle się dzieje we Wrocławiu. Coś czuje, że szykuje się redukcja kominów płacowych-przebudowa drużyny. Obym się mylił, ale może być tak że za rok nic nie zostanie z drużyny która potrafiła zachwycić w dwumeczu z belgami. |
I niestety sprawdziło się to co pisałem. Zauważcie, Miśkiewicz nie wyjął czegoś ponadto co powinien obronić i kończy się 5 bramkami. Brak szczęścia z tyłu i już jest dupa. Z przodu coś tam sobie kombinujemy i coś gramy, strzelamy, zdobywamy. W sumie gramy z przodu jak każdy, bo każdy tworzy sobie akcje.
To samo można napisać o meczu z Górnikiem. Tam Miskiewicz bronił lepiej ale tez nie wyjął wszystkiego i dostaliśmy 3. Nie ma w naszej grze pewności, regularności, wszystko tak jakby robione na farta i dzięki świetnej grze Miskiewicza i przebłyskom raz Brożka, raz Guerriera czy Chrapka i Garguły. Kończy się fart, przychodzi trudniejszy dzień, Miśkiewicz nie broni wszystkiego i już na etapie ligowym dostajemy kilka bramek i gramy słabo z przodu (były takie mecze w tym sezonie). A gdzie tu myśleć o awansie do pucharów i grze w nich. Jeszcze długa droga przed nami żeby tych piłkarzy można nazwać zespołem, trzeba wzmocnień i chyba bożej łaski bo nie wiem jak inaczej można nazwać to, że ci piłkarze muszą nauczyć się taktyki i gry w piłkę. |
Cytat:
|
Cytat:
Prawy do Levego... Ciach babkę w piach a teściową w klatkę piersiową |
Reforma ligi wywiera wpływ na postawę drużyn.
Ci, kórzy zagrożeni są znalezieniem się w drugiej ósemce robią, co mogą. Jagiellonia pokonuje Wisłę Korona Lecha Zawisza gromi Piasta Piast pokonuje Górnika Ruch Cracovię Podbeskidzie pokonuje Legię Nawet Widzew jest o krok od urwania punktów Górnikowi. Mecze między drużynami w czołowej grupie będą bardziej wyrównane, bo punkty trzeba zdobywać na słabszych i nie ryzykować w meczach z sąsiadami |
Mnie najbardziej martwi to, że w wielu klubach sypią się zawodnicy. Nie mówię tylko o Legii, dzisiaj znowu Murawski sie rozkraczył.
W ostatnim Kontraataku Gilewicz i Matusiak wspominali że porównując nas do europy za lekko trenujemy. Wiedziałem że po zwiększeniu ilości spotkań kontuzje się pojawią, ale w tej chwili jest ich w lidze zdecydowanie za dużo. Co do samej reformy. Nie zgodzę się z tym, że podział na grupy jakkolwiek wpłynie na zachowanie powiedzmy takiego Podbeskidzia względem meczu z Legią czy Wisłą.Grają tak samo :) Po prostu poziom się wyrównał i mówię to poważnie. Jedni przestali być mierni a stali się chujowi, a chujowi nadal są chujowi i mamy co mamy. Średniej klasy, przepłaceni i leniwi gwiazdorzy= słabsi ale ambitniejsi średniacy. To zabija naszą ligę. Drużyny z czuba grupy spadkowej będą miały odpowiednią przewagę nawet po podziale punktów. Podbeskidzie teraz wtopi, Zagłębie zremisuje i mamy sytuacje bez zmian. Najciekawsza będzie walka o puchary, bo co do mistrzostwa to nadal obstawiam przy swoim...drużyna która zajmie pierwsze miejsce przed podziałem na grupy nie zdobędzie MP. |
Cytat:
Bardzo wiele może zależeć od najbliższego okienka. Z jednej strony osłabienia (Chrapek do FC Porto :rotfl:), z drugiej jeden trafiony transfer może ustawić rundę rewanżową i grupę mistrzowską. Najśmieszniejsze (najsmutniejsze?) że to nawet nie musi być dobry piłkarz, wystarczy taki półsezonowiec jak Sarki, któremu akurat będzie przez chwilę wychodzić. Ogólnie - pełna losowość. O jedno jestem spokojny - ktokolwiek zdobędzie mistrzostwo nie awansuje do LM. Będzie dobrze, jak Mistrz załapie się do grupy LE (umówmy się, mieliście w tym roku farta, bo mogliście zakończyć przygodę na drugiej rundzie). Nie ma się już co czarować - poziom jest żałosny. Zarówno piłkarzy, jak i trenerów. Obecnie drużyna z Azerbejdżanu czy Kazachstanu to już realne zagrożenie. |
Po wczorajszej wtopie Lecha, pokazało się jak bardzo ważne były punkty z Białegostoku. Mogliśmy w trójkę z Legią i Górnikiem mocno od kuchenek odskoczyć. Teraz wyjazd do Poznania i choć wiadomo, że obronimy trzecią pozycję to warto byłoby przynajmniej utrzymać status quo i mieć lepszy bilans w meczach z Lechem. Bo z Górnikiem i Jagiellonią już mamy gorszy.
Ciekawa też sytuacja stała się w Szczecinie. Na wniosek Wdowczyka wyjebali czterech piłkarzy, w tym niegrzeszącego inteligencją, Djousse. |
Cytat:
Dlatego aż dziw bierze, że w Wiśle jest tak mało kontuzji [odpukać]. Najdłużej pauzował chyba Jovanović bo miesiąc. Nie przesadzajmy jednak z tą ilością rogrywanych meczów, bo średnio na miesiąc wyjdzie 1 góra 2, a w ciągu całego sezonu 7 więcej. Piłkarze przyzwyczajeni do lekkich treningów już tego nie wytrzymują, Po Legii jest to najbardziej widoczne. |
Cytat:
Niestety masz racje, ja zawsze uwazalem ze jedyna opcja na TROCHE lepsza i ciekawsza extraklase to extraklasa 10 zespolowa - 4 rundowa - 36 meczy - ...i zeby bylo drastyczniej : 3 druzyny spadaja z ligi, albo 2 + 3 w barazach , wtedy kazdy mecz bylby istotny i tzw " o zycie " , mniej odpuszczania ( bo bezpieczny ssrodek tabeli) itp . Wtedy 1 liga bylaby duzo, duzo ciekawsza bo czesto wystepowalyby tam te tzw " mocniejsze" polskie druzyny, a i spadek nie bylby dramatem - bo zawsze mozna szybko za rok, do extraklasy awansowac ....wiem ze to sc-fi , ale ja innej opcji na poprawe polskiej pilki nie widze , a te gadki od wielu lat ze mlodzi polscy zawodnicy, wiecej polakow ...bla, bla, bla - ich po prostu nie ma duzo - Furmany, Lukasiki, Stolarskie, Linetty, sory ale dla mnie to sredni pilkarze, wybijajacy sie tylko tym ze wiekszosc ich rowiesnikow jest po proastu tragiczna ... skoro polska liga ma byc slaba w mysl zasady ze : z gowna bata nie ukrecisz, to niech kopacze przynjamniej swoje braki zakrywaja zaangazowanie, zapierd...niem itp - a 10 druzynowa liga moglaby moze w tym pomoc |
ktoś mi powie za co k...a karny dla dziewczyn i czerwona dla Lechii? za takie coś co zrobłl Nowak to się powinno na podstawie zapisu wideo dyskwalifikować na 3 mecze i zaraz by się pajacowanie skonczyło
P.S. legia + extra w związku z Nowakiem reaktywuje padolino... wszyscy widzieli tylko nie sędzia... :cenzura: Cytat:
|
Nieprzypadkowo sędziował znany przekręciarz Jarzębak. Pilnował wyniku przez cały mecz. Ta liga jest moderowana. Ciągną parchów na siłę do grupy A.
|
http://terazpasy.pl/Pilka-nozna/mecz...Gdansk-2-1-0-0
faktycznie niezły żart z tym karnym, a jeszcze lepszy z czerwoną kartką. Ma się te profesorskie wpływy. |
I w dodatku sędzia wykartkował Lechię przed meczem z Legią. Jak to mówią dwie pieczenie przy jednym ogniu.
|
Druga czerwona to powinno być jeszcze zawieszenie dla buraka.
Karny naciągany, kartka z dupy. |
Cytat:
Podobno w Lubinie Jeż dostał w kubek, a Gliwie rozpiedyczyli samochód. Wygląda na to, że jest jakaś granica lecenia sobie w ciula z kibicami. Przewiduję nagły wzrost zaangażowania całego zespołu :-) |
... oczywiście, że marny i jak każdy sędzia musi "popełniać błędy", a to że popełnia je wtedy kiedy mu pasuje to już zupełny zbieg okoliczności. W Białymstoku pilnował czy popełniał błędy?
Gdzie jest moderator który, po zwróceniu uwagi na ciągłe sędziowskie przekręty pitolił coś o "teoriach spiskowych"? Otwarły się oczy czy dalej ciemność? |
Cytat:
Jeszcze taka rzecz: w tym sezonie kluczowym miejscem w tabeli po 30 kolejkach jest miejsce 8. To gwarancja spokoju, a dla wielu drużyn koniec sezonu. Z ciekawości sprawdziłem jaką liczbę punktów trzeba było zdobyć w poprzednich sezonach do osiągnięcia tego poziomu. Po kolei: 38 (2013), 42 (2012), 43 (2011), 37 (2010), 35 (2009), 39 (2008), 46 (2007), 37 (2006), 34 (2005), 33 (2004), 41 (2003) |
Do kiedy ekstraklasa ma podpisany kontrakt z Pumą ?
|
Cytat:
Jedyne czego nie żal, to piłkarzy Zagłębia. Przekroczyli dawno temu poziom ostentacyjnego lecenia sobie w wiadomo co, myśląc że są bezkarni. Ewidentnie zabrakło kogoś doświadczonego w szatni, kto by ich ostrzegł czym takie zabawy z kibicami mogą się skończyć. I teraz zamiast premii za utrzymanie (bo taki był pewnie cel) trzeba harować po to tylko, żeby nie wyglądać jak miś panda, albo nie dojeżdżać do pracy komunikacją miejską. |
Cytat:
10 znaków. |
Wolfy, ale weź uwagę że zostali wzięci z zaskoczenia. Kibice z lubina odpuścili sobie zabawe w wizyty motywacyjne na treningu i skórokopy z Zagłebia nie wiedziały kiedy mają poudawać zaangażowanie.
|
Cytat:
Prorok jakiś czy coś ;) Kibice podsunęli prezesom świetny materiał na trening motywacyjny - a jaki oszczędny - jedna szyba do wymiany plus wstawienie zęba ;) |
Cytat:
|
Cytat:
Zresztą śmieszne są te brednie o przemęczeniu itp. Taka kowalczyk zapierdala co tydzień 50km, sprinty itd na pełnej piżdzie aż jej sople z kichawy zwisają i żyje. Czy w lecie się wyleguje i odpoczywa? Wątpię. Ostatnio widziałem jak śmigała na rolkach pod jebitnie stromą górę i jak by było tego było mało...wlekła za sobą oponę od Jelcza. Zresztą terminy takie jak przemeczenie, brak zgrania, brak formy, zle przepracowany okres przygotowawczy to tylko chyba w Polsce sa traktowane jako cos co predzej czy pozniej musialo sie przydazyc To, Taki belkot fachmanow którzy sami nie wiedza co sie stalo ze sie zesralo . W powaznych klubach takie cos nie ma prawa się zdazyc a jesli juz to z marszu do wy.......enia idzie sztab od tenera na masarzystcie kończąc. W Polsce karuela trenerska zawsze ma jedno wolne miejsce. Dzisiaj sie cos s.......i, kogos spusci a jutro znowu dostanie sie prace wskakujac w miejsce kolegi. |
Co to się dzieje w tym Gdańsku... :)
Musiał serwuje festiwal czerwieni. |
Odbiegajac od aspektow sportowych - za oprawe BKSu, zreszta nie pierwsza taka, chyle czola!!!
|
oglądając dzisiejsze spotkanie Lechia-Legia wysuwam prosty i banalny wniosek- jeżeli wzmocnimy się 3 ma zawodnikami którzy faktycznie będą wzmocnieniami to walczymy o mistrza. W "normalnej" lidze Wisła wychodząca z kryzysu byłaby w okolicach 8 miejsca ale u nas w tej ekstraklasie trzeba tylko stworzyć kolektyw i czołowe pozycje są nasze.
Mam nadzieje że Franek chłopaków dobrze przygotuje i ruszamy. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:31. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl