Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Stan Valckx - dyrektor sportowy Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8400)

zybert77 13.03.2012 09:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Flamaster (Post 1229952)
Zadam więc pytanie.
1. Kto ten szrot sprowadził?

Uwielbiam takie .......olo.

Może zapytam w ten sposób - a ile razy Wisła w ostatnich 20-tu latach grała wiosną w pucharach?
Pytanie drugie pomocnicze - kiedy ostatnio Wisła nazbierała tyle punktów rankingowych w europejskich pucharach?

Formuła zakładająca ściąganie zawodników doświadczonych była świadoma. Mieli zrobić wynik tu i teraz. I tak naprawdę go zrobili (patrz pytania powyżej).

Co stało na przeszkodzie żeby Stan w zimowym okienku kontynuował przebudowę zespołu?
Miał czas, niezbędne rozeznanie i co najważniejsze kasę, którą przecież zarobili ludzie z jego selekcji w pucharach. Skoro Wisła miała być bardziej polska to przecież wystarczyło pozwolić na wydanie większej kasy na Świerczoka.

Przypominam jeszcze jedną rzecz. Stan, w przeciwieństwie do Bednarza, swój pierwszy budżet tranferowy otworzył z tego co zastał w klubie (sprzedając Brożków i rezygnując częściowo z innych piłkarzy). Nikt mu nic nie dał, a wynik chyba osiągnął nie zgorszy.

X-Ray 13.03.2012 09:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1229956)
Nie przesadzaj. Naprawde cala Polska sie z nas smiala kiedy ogralismy jako pierwsza polska druzyna Barcelone ?
Z Tottenhamem tez byly bardzo dobre spotkania - zabraklo lawki rezerwowych wtedy. Skorza robil co mogl - patrz Marcelo w ataku.

Przypominanie zwycięstwa z Barcelona mnie osobiście śmieszy, nie dość że ta Barcelona to nijak nie można było porównać do tej obecnej to jeszcze mieli zaliczkę 4-0 i nawet nie zagrali na pół gwizdka ale na 1/3 gwizdka. Oczywiście pojedyncze spotkania możemy znaleźć zarówno te dobre jak i złe. Ale porażka z Levatywa to dla mnie nie jest porażka, to dla mnie tragedia. I wygrana z Barceloną czy dobry mecz z Tottenhamem - ale zarówno jedno jak i drugie nie dało awansu, mi osobiście tego nie wynagrodzą.

Jeśli Bednarz to pamiętajcie szukanie bramkarza dla nas, Stan zrobił to w chwili. Co więcej nie zapłaciliśmy ani grosza za na prawdę dobrego bramkarza jak na nasze warunki. :mysli:

willow 13.03.2012 09:29

Ogryzek => wizja rozwoju klubu Stana jest znana. Sam się o niej wypowiadał. I wyraźnie podkreślał, że powinniśmy szkolić, szkolić i jeszcze raz szkolić. I że obecny układ z wypożyczeniami też mu nie pasuje.

Więc proszę nie mylić tego, co Stan chciał zrobić z tym, co zrobić musiał.

Czy naprawdę uważasz, że szczytem marzeń Stana było wypożyczenie piłkarzy? A nie przychodzi Ci do głowy, że innej opcji nie miał? Że musiał łatać dziury bez podstawowych środków finansowych?
Obwinianie Go o to jest śmieszne. Chyba, że niektórzy oczekiwali, że będzie kupował piłkarzy za własne pieniądze.

Podobnie jak z trenerami - chyba nikt z Was nie ma złudzeń, że Stan miał wpływ na:

1. Zwolnienie Maaskanta
2. Zatrudnienie Moskala
3. Zwolnienie Moskala
4. Zatrudnienie Probierza.

Jeszcze raz powtarzam - w tym klubie nie dzieje się nic, na co Cupiał nie wyraziłby zgody.

Ach, jeszcze a propo`s Basałaja... nie jestem Jego szczególnym zwolennikiem, ale zwalanie na niego winy za brak boisk treningowych jest nieco dziecinne. Przypomnę, na czyich terenach te boiska miały powstać i kto musi na to wyrazić zgodę...

zybert77 13.03.2012 09:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1229956)
Nie przesadzaj. Naprawde cala Polska sie z nas smiala kiedy ogralismy jako pierwsza polska druzyna Barcelone ?
Z Tottenhamem tez byly bardzo dobre spotkania - zabraklo lawki rezerwowych wtedy. Skorza robil co mogl - patrz Marcelo w ataku.

czy naprawdę będziemy się cieszyć z wygranego drugiego meczu, kiedy pierwszy rozstrzygnął o wszystkim (Barcelona)? Chyba następnym krokiem będzie cieszenie się w stylu Łazarka "wygraliśmy drugą połowę w przegranym meczu"

A z Totenhamem to ja pamiętam bardzo słaby mecz (oczywiście przegrany) z drużyną będącą wtedy w głębokim dołku.

Ale nie ma się co martwić. Mamy nowego dyrektora sportowego (kryptonim Levadia) oraz trenera (Irtysz Pawłodar) - wszystko przed nami.

nemox007 13.03.2012 09:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zybert77 (Post 1229959)
Co stało na przeszkodzie żeby Stan w zimowym okienku kontynuował przebudowę zespołu?
Miał czas, niezbędne rozeznanie i co najważniejsze kasę, którą przecież zarobili ludzie z jego selekcji w pucharach. Skoro Wisła miała być bardziej polska to przecież wystarczyło pozwolić na wydanie większej kasy na Świerczoka.

Chłopie, Twoja pierwsza część wypowiedzi wygląda na ocenę człowieka który nie ma pojęcia o hierarchii w Wiśle. Co stało na przeszkodzie? "Widzi mi się" właściciela Bogusława Cupiała. Może to łatanie dziury może co innego nie wiem. Myślisz że Stan mógłby sobie tak o podjąć decyzję o ściągnięciu piłkarzy?

Świerczok? Dla mnie jest w polskiej lidze więcej wartościowych napastników a Polonia taką kasę sobie zażyczyła że spokojnie kupilibyśmy kogoś innego a na pewno nie gorszego od Świerczoka.

Wraca Bednarz - m.in znów będziemy testować bramkarzy - znów staniemy się pośmiewiskiem dla całej Polski

lazy 13.03.2012 09:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Luu... (Post 1229954)
a mnie najbardziej w tej całej polityce transferowej boli to że tacy piłkarze jak Baszczyński, Kosowski, Zieńczuk, Burliga czy Mączyński biegają gdzieś w Polsce po boiskach, a ja w Wiśle mam przyjemności oglądać Paljica, Kirma, Jirsaka, Nuneza, Bunoze.... ech więc czy dyrektorem będzie łysy ch.. z Legia czy "profesjonalista" z Holandii, to co się zmieni ?

Tak na marginesie tylko wspomnę że po pozbyciu się Zieńczuka na forum odprawiane były msze dziękczynne i składano ofiary z małych zwierząt domowych.
Burliga i Mączyński też szału w Wiśle nie zrobili. A Baszczyński został publicznie ogłoszony "wypalonym".

westersyl 13.03.2012 09:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nemox007 (Post 1229966)
Wraca Bednarz - m.in znów będziemy testować bramkarzy - znów staniemy się pośmiewiskiem dla całej Polski

Już jadą :)

http://www.weszlo.com/fotonews/12643...ciezarowka.jpg

PS. Jest jeszcze szanse że Zdzichu wypatrzy jakiegoś siatkarza.

zybert77 13.03.2012 09:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nemox007 (Post 1229966)
Co stało na przeszkodzie? "Widzi mi się" właściciela Bogusława Cupiała. Może to łatanie dziury może co innego nie wiem.

Co prowadzi do wniosku, że żeby w Wiśle coś trwałego zbudować (horyzont 6-8 okienek transferowych) to trzeba odsunąć właściciela...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nemox007 (Post 1229966)
Myślisz że Stan mógłby sobie tak o podjąć decyzję o ściągnięciu piłkarzy?

W profesjonalnie zarządzanym klubie dyrektor sportowy podejmuje decyzje o ściąganiu piłkarzy.

No ale my nawet boisk treningowych nie mamy, więc sens dyskusji o poważnym dyrektorze sportowym i delegowaniu na niego obowiązków jest podważony.

Ogryzek 13.03.2012 10:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 1229963)
Więc proszę nie mylić tego, co Stan chciał zrobić z tym, co zrobić musiał.

Z tym się zgodzę.

Co niestety nie zmienia faktu że skoro Stan nie miał szans w pełni rozwinąć i dokończyć swojej wizji (szkolenie młodych piłkarzy) -to zostalismy że tak powiem w wielkim rozkroku.... nad przepaścią:) Jeszcze nie przeszliśmy nad drugą stronę.

Bo stadium przejściowe jest takie (w tym momencie jesteśmy) że budowę trzeba zacząć od nowa, skoro Cupiał nie chce Stana.

BTW
Myślę że Stan nie miał pieniędzy, ale i zaufania właściciela - a w takich warunkach nie ma szans na nic.

brylant17 13.03.2012 10:23

Dlatego obawiam się powrotu Bednarza do Wisły jakoś mu nie ufam i wcale mnie to nie dziwi.Szkoda, że Stan odchodzi chciałbym zobaczyć go jeszcze przez rok no może dwa w Wiśle jako dyrektora sportowego.

tofik 13.03.2012 10:26

Budowę hehehe o jakiej budowie mówimy. Chyba o takiej syzyfowej budowie którą Cupiał rozwali dzwigiem z kulą do wyburzeń bo będzie wkurzony że jeszcze nie skończona :)

Cisse99 13.03.2012 10:32

Ja to widzę tak, odchodzi Stan Valckx, były dyrektor sportowy PSV Eindhoven, który pilotował transfery min. Arouny Kone za 15 milionów euro do Sevilli, Arjena Robbena za 18 mln do Chelsea, oraz Park Ji-Sunga do Manchesteru United. Sprowadzil do PSV Balazsa Dzsudzsaka, Carlosa Salcido, DaMarcusa Beasleya, za których wyłożył łączną sumę 2 mln Euro!, za 1 mln Euro sciągnął Heurelho Gomesa (teraz Tottenham). W zamian przychodzi Bednarz szpieg z krainy deszczowców, który w moich oczach jest legionistą. Wiem, że to tylko moje zdanie ale 100x bardziej na tym stanowisku widziałbym Grzesia Mielcarskiego.

Bronex 13.03.2012 10:37

Gdyby odwołać się do filozofii to można napisać , że sowa minerwy wylatuje o zmierzchu.

Według mnie Stachu to bardzo dobry dyrektor sportowy. Najlepszy jakich Wisła zatrudniała dotychczas. Problem polega na tym ,że fachowiec tej klasy jest w pełni wydajny ,jeżeli funkcjonuje w określonym systemie i perspektywie czasowej dłuższej niż parę miesięcy. Oczywistym jest ,że człowiek tego formatu zbyt długo w Wiśle nie zagrzeje miejsca. Polityka właściciela Wisły realizowana na różnych etapach ,przez zatrudnianych przez niego doradców, zarządców, administratorów jest oparta na przypadku, prowizorce, amatorszczyźnie, improwizacji. Wisła już od lat przerabia cyklicznie te same negatywne scenariusze, powiela te same błędy , raźnie zmierza w te same pułapki. Chińskie przysłowie mówi ,że kto staje ten się cofa. I tak jest dokładnie w przypadku Wisły.

Co do samego Stana i jego pracy. Moim zdaniem ,funkcjonując w tych ramach finansowo-czasowych odwalił kawał dobrej roboty. Ściągał piłkarzy solidnych, ciekawych ,doświadczonych. To ,że niektórzy z nich ,może zbyt słabo zrealizowali oczekiwania nie jest przecież jego winą. Kto mógł przypuszczać ,że Jaliens nie będzie takim wymiataczem czy Iliev nie będzie miał siły aby zagrać dłużej niż 55 minut?

Wisła w tej chwili zostaje z ręką w nocniku. Nie ma pieniędzy , nie ma systemu, nie ma ludzi kompetentnych. Ma za to pełno konkurentów w lidze ,którzy już jakiś czas temu wskoczyli na jej dawny poziom. Ten klub , bez inwestycji w system szkolenia , infrastrukturę, trenerów jest skazany na powolną śmierć. Wisła miała bardzo dużo czasu ,żeby nauczyć się czegoś na własnych błędach przez ostatnią dekadę. Niestety na naszych błędach uczyli się inni.

koniak 13.03.2012 10:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez X-Ray (Post 1229961)
Przypominanie zwycięstwa z Barcelona mnie osobiście śmieszy, nie dość że ta Barcelona to nijak nie można było porównać do tej obecnej to jeszcze mieli zaliczkę 4-0 i nawet nie zagrali na pół gwizdka ale na 1/3 gwizdka. Oczywiście pojedyncze spotkania możemy znaleźć zarówno te dobre jak i złe. Ale porażka z Levatywa to dla mnie nie jest porażka, to dla mnie tragedia. I wygrana z Barceloną czy dobry mecz z Tottenhamem - ale zarówno jedno jak i drugie nie dało awansu, mi osobiście tego nie wynagrodzą.

Jeśli Bednarz to pamiętajcie szukanie bramkarza dla nas, Stan zrobił to w chwili. Co więcej nie zapłaciliśmy ani grosza za na prawdę dobrego bramkarza jak na nasze warunki. :mysli:

Tylko, że ta Barcelona wygrała wtedy ligę mistrzów przegrywając później tylko jeden mecz w grupie...obiektywizmu tutaj co po niektórzy nie mają za grosz.

Przypomnijcie sobie wszyscy jaki mieliśmy skład, gdy Bednarz do nas przychodził a co zostało po jego odejściu. Teraz niestety szykuję się powtórka z rozrywki, co przy obecnych zawodnikach jest nie do wyobrażenia.

borys 13.03.2012 10:43

Cupiał dał, Cupiał odebrał jak wiele razy wcześniej.

Ja jestem w szoku jak czlowiek, który zbudował od zera dużą firme może podejmować tak wzajemnie wykluczające się decyzje. Mozna to wytlumaczyć chyba w tylko jeden sposów - dla rozrywki(bardzo drogiej ale stać go). Często zastanawiamy się czy Cupiałowi zależy na Wiśle. Owszem finansuje ją choć w jakim stopniu nie wiadomo, nie jest też tak, że nie dostaje nic w zamian, klub dzieki panujacym w nim zwyczajach nie schodzi z pierwszych stron gazet. W moim odczuciu gdyby Cupiałowi zależało na silnej Wiśle podszedł by do prowadzenia klubu jak do wychowania dziecka. Zapewnił by rozwój i warunki ku temu czyli w wypadku klubu system szkolenia i obiekty treningowe. Zadbalby o to zeby to "jego dziecko" czerpało wiedze/uczyło się od najlepszych nauczycieli - prezes, dyrektor sportowy, sztab itd. a ze "Polscy nauczyciele" sa delikatnie mówiąc zapuznieni należało ich sprowadzić. Taka podstawa dala by zdecydowanie wieksze rezultaty niz nawet wpadajace co jakis czas kieszonkowe rozpieprzane na prawo i lewo bez celu. No ale boss stwierdzil, ze jak dziecko dostaje raz, drugi trzeci pale to trzeba nauczycieli wyzucic, nie zastanawiajac sie ze moze z tym dzieckiem jest cos nie tak. Patologia!

Jak w klubie moze sie coś zmienić jak ciągle, krecimy się wokół tych samych ludzi, na co boss liczy, ze przez pare lat poza Wisła zmadrzeli?

Tym raze bedzie gorzej bo zbieg pewnych okolicznosci( ilosc konczacych sie kontraktow, ewentualny brak pucharów i rotacja w sztabie szkoleniowym) moze skutkować spadkiem Wisły do roli średniaka a wyjscie z tego stanu bedzie wymagalo dużych środków.

P.S Co robi SKWK to, jest bardzo ciężki moment a nie widze na ich stronach alarmujacych art., czy listów otwartych... ?

westersyl 13.03.2012 10:55

Cytat:

Przypomnijcie sobie wszyscy jaki mieliśmy skład, gdy Bednarz do nas przychodził a co zostało po jego odejściu.
Jacek Bednarz dostał praktycznie gotowca pełnego klasowych zawodników, reprezentantów polski którzy byli na chodzie. Sobolowski, Głowcki, Kosowski, Baszczyński, Dudka, Paweł Brożek. Do tego jeszcze tacy zawodnicy jak Cleber, Mauro Cantoro - w wysokiej formie, Jasiek Paulista, Rafał Boguski z przed kontuzji. Ten człowiek zamiast wzmionić tą kadrę tylko przeszkadzał.

Stan Valckx w porównaniu do Bednarza zastał zgliszcza.

Cytat:

Chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem.
Zrozumiałem i przyznałem Ci rację. Chciałem porównać jak ta sytuacja wygląda w porównaniu ze Stanem.

koniak 13.03.2012 11:00

Chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem. W zasadzie rozwinąłeś moją myśl, ale chodzi o to, jak będzie wyglądał skład, gdy Bednarz znów będzie odchodził, skoro na starcie wygląda to dużo gorzej niż przed 3-ema laty

Eternit 13.03.2012 11:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez borys (Post 1229991)
Cupiał dał, Cupiał odebrał jak wiele razy wcześniej.

Ja jestem w szoku jak czlowiek, który zbudował od zera dużą firme może podejmować tak wzajemnie wykluczające się decyzje. Mozna to wytlumaczyć chyba w tylko jeden sposów - dla rozrywki(bardzo drogiej ale stać go). Często zastanawiamy się czy Cupiałowi zależy na Wiśle. Owszem finansuje ją choć w jakim stopniu nie wiadomo, nie jest też tak, że nie dostaje nic w zamian, klub dzieki panujacym w nim zwyczajach nie schodzi z pierwszych stron gazet. W moim odczuciu gdyby Cupiałowi zależało na silnej Wiśle podszedł by do prowadzenia klubu jak do wychowania dziecka. Zapewnił by rozwój i warunki ku temu czyli w wypadku klubu system szkolenia i obiekty treningowe. Zadbalby o to zeby to "jego dziecko" czerpało wiedze/uczyło się od najlepszych nauczycieli - prezes, dyrektor sportowy, sztab itd. a ze "Polscy nauczyciele" sa delikatnie mówiąc zapuznieni należało ich sprowadzić. Taka podstawa dala by zdecydowanie wieksze rezultaty niz nawet wpadajace co jakis czas kieszonkowe rozpieprzane na prawo i lewo bez celu. No ale boss stwierdzil, ze jak dziecko dostaje raz, drugi trzeci pale to trzeba nauczycieli wyzucic, nie zastanawiajac sie ze moze z tym dzieckiem jest cos nie tak. Patologia!

Jak w klubie moze sie coś zmienić jak ciągle, krecimy się wokół tych samych ludzi, na co boss liczy, ze przez pare lat poza Wisła zmadrzeli?

Tym raze bedzie gorzej bo zbieg pewnych okolicznosci( ilosc konczacych sie kontraktow, ewentualny brak pucharów i rotacja w sztabie szkoleniowym) moze skutkować spadkiem Wisły do roli średniaka a wyjscie z tego stanu bedzie wymagalo dużych środków.

P.S Co robi SKWK to, jest bardzo ciężki moment a nie widze na ich stronach alarmujacych art., czy listów otwartych... ?

W przeciwieństwie do Ciebie i mnie są w drodze do Poznania.

borys 13.03.2012 11:10

i? Gotowi na spiewanie nic sie nie stalo?

X-Ray 13.03.2012 11:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koniak (Post 1229990)
Tylko, że ta Barcelona wygrała wtedy ligę mistrzów przegrywając później tylko jeden mecz w grupie...obiektywizmu tutaj co po niektórzy nie mają za grosz.

Przypomnijcie sobie wszyscy jaki mieliśmy skład, gdy Bednarz do nas przychodził a co zostało po jego odejściu. Teraz niestety szykuję się powtórka z rozrywki, co przy obecnych zawodnikach jest nie do wyobrażenia.

Kibicem Barcelony jestem od 10 lat, oglądam każde spotkanie. Więc błagam ale nie kłóć się w tym temacie.

Tak wygrali, tylko ta Barcelona w maju to była zupełnie inna drużyna niż ta w sierpniu w meczu z nami.
Pamiętasz też że chwile wcześniej przegrali z beniaminkiem w lidze? To była inna Barcelona.

A jak nie to zapraszam do obejrzenia spotkań w otworzeniu.

tommiyacht 13.03.2012 11:13

idzcie do sklepu bez siana i spróbujcie cos kupić. dziekuje

koniak 13.03.2012 11:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez X-Ray (Post 1230000)
Kibicem Barcelony jestem od 10 lat, oglądam każde spotkanie. Więc błagam ale nie kłóć się w tym temacie.

Tak wygrali, tylko ta Barcelona w maju to była zupełnie inna drużyna niż ta w sierpniu w meczu z nami.
Pamiętasz też że chwile wcześniej przegrali z beniaminkiem w lidze? To była inna Barcelona.

A jak nie to zapraszam do obejrzenia spotkań w otworzeniu.

Wyjebane mam na Barcelonę i na jej polskich 15-letnich "kibiców". Wynik poszedł w świat i koniec. W półfinale w maju też jebnęli Bayern 4-0 a potem tylko remis

pawelwislak 13.03.2012 11:17

Zatrudnienie Bednarza wywoluje u mnie pusty smiech. Odejscie Valcxa wywola mdlosci.

Tym samym zaczalem wlasnie zalowac zakupu karnetu ktorym sponsoruje ten pier... teatrzyk.
Niewydaje mi sie zebym mial tyle samozaparcia zeby dalej walczyc z uczuciem mdlosci na trybunach. Najpierw wyje... prawdziwego Wislaka jakim byl Kazik zeby zatrudnic kolejnego pseudo Trenera ktory bedzie propagowal gre dzida do przodu.

Niepozostaje nic innego jak zmiane kierunku i zaangazowanie sie w futsal, kosza. Bo tego bagna ja juz k**** nie zdzierze.

rasel1906 13.03.2012 13:23

mam nadzieje ze Stan i Basalaj zostana niedlugo zwolnieni, zniszczyli ten klub. Niewypaly transferowe, sprowadzanie emerytow z zagranicy, pozbywanie sie wychowankow, 1 Polak w skladzie, wmawianie ze nie potrzeba wzmocnien, ze w Polsce nie ma pilkarzy, ze Kosa ze Zieniu za slabi, placenie gigantycznych kontraktow dla swoich kolezkow z Holandii itd..

borys 13.03.2012 13:43

Zostana zwolnieni ale za rok za dwa bedziesz wpominal ten okres jak dzis wpomina sie Petrescu.

mitmichael 13.03.2012 14:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rasel1906 (Post 1230045)
mam nadzieje ze Stan i Basalaj zostana niedlugo zwolnieni, zniszczyli ten klub. Niewypaly transferowe, sprowadzanie emerytow z zagranicy, pozbywanie sie wychowankow, 1 Polak w skladzie, wmawianie ze nie potrzeba wzmocnien, ze w Polsce nie ma pilkarzy, ze Kosa ze Zieniu za slabi, placenie gigantycznych kontraktow dla swoich kolezkow z Holandii itd..

Przyszedlby Dyrektor Sportowy z Manchesteru City, dostałby gowniane pieniadze tak jak Stan to myslisz, ze byloby z transferami co innego? Nie wydaje mi sie

vote-for-mikey 13.03.2012 14:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1230056)
Przyszedlby Dyrektor Sportowy z Manchesteru City, dostałby gowniane pieniadze tak jak Stan to myslisz, ze byloby z transferami co innego? Nie wydaje mi sie

Dwa miliony euro na same transfery. Rzeczywiście, gówno.

WiślakMyślenice 13.03.2012 14:18

Cytat:

Dwa miliony euro na same transfery. Rzeczywiście, gówno.
Le źródło s'il vous plait?

JrQ- 13.03.2012 14:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ogryzek
Może i głupi jestem, ale oceniam pomysł Stana na zespół ambiwalentnie. Bo większość piłkarzy jest wypożyczona i zaraz ich nie będzie. Nie ma szans na zgranie zespołu i tak w koło. A przy słabym/srednim zespole - zgranie jest ważne. Nie oceniam go źle, ale też widzę wadę w takim podejściu ciągłej rotacji.

A według mnie zrobił kapitalnie, bo nawet jeśli nasprowadzał słabych piłkarzy, to mają krótkie kontrakty i można ich w każdej chwili pożegnać, a Ci ważniejsi, o których chciał oprzeć zespół mają kontrakty dłuższe.

Myślisz, że takie było widzimisie Stana, żeby to były wypożyczenia, czy może jednak brak kasy na transfery?

Szlag mnie trafia jak ktoś krytykuje Holendra oczekując gruszek na wierzbie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vote-for-mikey (Post 1230057)
Dwa miliony euro na same transfery. Rzeczywiście, gówno.

a co to są dwa miliony euro, skoro trzeba było kupić z 10 piłkarzy?

lazy 13.03.2012 14:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rasel1906 (Post 1230045)
mam nadzieje ze Stan i Basalaj zostana niedlugo zwolnieni, zniszczyli ten klub. Niewypaly transferowe, sprowadzanie emerytow z zagranicy, pozbywanie sie wychowankow, 1 Polak w skladzie, wmawianie ze nie potrzeba wzmocnien, ze w Polsce nie ma pilkarzy, ze Kosa ze Zieniu za slabi, placenie gigantycznych kontraktow dla swoich kolezkow z Holandii itd..

Tak jest. Mistrzostwo i najlepsze występy w pucharach od 9 lat to mało.
Powinny być ze 3 mistrzostwa, liga mistrzów. I powinni jeszcze z 15 zdolnych juniorów wychować i wprowadzić do pierwszego zespołu. I zarobić miliony eurasów na spłatę długu to Telefoniki. I jeszcze...

wojteqs80 13.03.2012 14:30

Jak dla mnie pozytywem w całej tej sprawie z Bednarzem jest fakt że klub myślami i działaniami zaczął wybiegać w przyszłość. Latem nie dojdzie do sytuacji w której zostaniemy bez dyrektora sportowego , poza tym Bednarz ma czas by popracować nad letnimi transferami oraz może zastanowić się co zrobić z obecną kadrą .

krishek3 13.03.2012 14:35

Panie i Panowie
jak ktoś słusznie wyżej napisał Stan jest fachowcem dobrym w perspektywie długofalowej, wtedy widać efekty jego pracy to taki turbo diesel na długiej trasie, jak się rozgrzeje to jedzie szybko i mało pali, na krótki dystans - pracuje nieekonomicznie i nie pokazuje swoich pełnych możliwości.
Zaś Pan Jacek - cóż chyba taka trochę alternatywa na już, bo akurat była potrzeba - benzyniak na krótkie trasy - dziś jest jutro go nie będzie.

WiślakMyślenice 13.03.2012 14:40

Cytat:

Jak dla mnie pozytywem w całej tej sprawie z Bednarzem jest fakt że klub myślami i działaniami zaczął wybiegać w przyszłość. Latem nie dojdzie do sytuacji w której zostaniemy bez dyrektora sportowego , poza tym Bednarz ma czas by popracować nad letnimi transferami oraz może zastanowić się co zrobić z obecną kadrą .
Faktycznie, ostatnio w uj nowych filmików na YT.

Wybieganie w przyszłość?

Wymieniaj podzespoły w komputerze na gorsze modele. To samo robi Cupiał z Wisłą. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że obraca się w tym samym gronie ludzi i zatrudnia najgorszego z możliwych kandydatów, którego (O DZIWO!) wcześniej miał już w swych szeregach. To jest "przyszłość" ? Wątpię. Od takiej "przyszłości" wolę bezprzyszłościowego Zdziska Kapkę, przynajmniej da się z nim wódki napić.

vote-for-mikey 13.03.2012 14:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1230058)
Le źródło s'il vous plait?

Jakby miał "źródło" to bym jeszcze napisał ile Jaliens dostał za rozwiązanie kontraktu z poprzednim klubem, ile dostał Iliev za podpis i tak dalej.

Ja ci mogę podać to samo źródło, które mówi "Jirsak - 700 tys", czyli gazety, i tak dalej.

Melikson - 600 tys.
Jovanović - 400 tys.
Chavez - 200 - 300 tys.
Biton - 150 tys.
Nunez - 100 tys.
Genkov - 500 tys.

Nie chce mi się bronić Bednarza, zarządu, ani tym bardziej "jechać" po Stanie. Ale wkurza mnie to, że ludzie mają problem z uczciwą oceną tego co się dzieje.

Kolega Valckx sprzedał piłkarzy za ~3,5 miliona, piłkarzy, którzy razem zarabiali pewnie pół miliona euro. Czyli miał 4 miliony euro na nowych piłkarzy: na prowizje, na transfery i na pensje. Pewności nie mam, bo nie mogę mieć, ale sądzę, że wydał więcej niż zarobił (fakt "medialny" - Jaliens ma mieć w kontrakcie milion złotych premii za mistrzostwo), czyli coś tam musiał dostać od zarządu - bo wcześniej przecież były pieniądze za Marcelo i Głowę.

borys 13.03.2012 14:55

ok, tylko policz teraz ile ci lepsi gorsi/grajkowei zarobili dla klubu w rozgrywkach europejskich i dodaj zmiane wartosci Meliksona in-plus. Mnie wychodzi, ze na Valckxsie jestemy do przodu.

WiślakMyślenice 13.03.2012 15:01

Cytat:

Kolega Valckx sprzedał piłkarzy za ~3,5 miliona, piłkarzy, którzy razem zarabiali pewnie pół miliona euro. Czyli miał 4 miliony euro na nowych piłkarzy: na prowizje, na transfery i na pensje.
Heh, i oczywiście całą kasę ze sprzedaży zawodników dostał na zakup nowych? :)

Nigdy się nie dowiemy jaką kasą dysponował Valckx. Wbrew pozorom, każdy z tych transferów można zaliczyć do kategorii trafionych (except Branco, Jaliens).

Melikson- Najlepszy gracz zespołu.
Jovanović- osobiście nic do niego nie mam.
Chavez- najlepszy stoper.
Biton- Połowa naszych goli w lidze to jego zasługa. Plus te w pucharach.
Nunez- antybohater dwumeczu, lecz do momentu, gdy nikt nie wyleciał jeszcze z boiska i tak graliśmy ch(u)jnię. Najlepsze w tym jest to, że w 10 graliśmy lepiej! Dobry transfer względem finansów- chyba nie jesteś tak naiwny, że bez jego przyaktorzenia i udanego nabrania sędziego mielibyśmy te 3pkt. z Fulham u siebie? ;)
Genkov- mimo "zacięć" w zdobywaniu goli pełni b.ważną funkcję na boisku. Walczy, stara się coś ugrać w przodzie, ale sam w pojedynkę gówno może zrobić. Typowy cofnięty napastnik, brak napastnika w stylu Brozia czy też Franka.

Natomiast na Bednarza negatywów jest całkiem sporo. Jeden Marcelo nie może zaciemnić całościowego obrazu.

vote-for-mikey 13.03.2012 15:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez borys (Post 1230077)
ok, tylko policz teraz ile ci lepsi gorsi/grajkowei zarobili dla klubu w rozgrywkach europejskich i dodaj zmiane wartosci Meliksona in-plus. Mnie wychodzi, ze na Valckxsie jestemy do przodu.

Nie zdziwię się, jeśli Meliksona nikt nie kupi.

Jesteśmy do przodu, a moglibyśmy być bardziej, taka dyskusja nie ma dużo sensu. Stan postawił wszystko na jedną kartę - na awans do LM w tym sezonie. I niestety przegrał.

WiślakMyślenice 13.03.2012 15:05

Cytat:

Jesteśmy do przodu, a moglibyśmy być bardziej, taka dyskusja nie ma dużo sensu. Stan postawił wszystko na jedną kartę - na awans do LM w tym sezonie. I niestety przegrał.
A który poprzednik do niej awansował? No poPACZ, mogliśmy jednak tego Smude brać.

borys 13.03.2012 15:13

Jesteśmy do przodu - to fakt i plus dla SV. Moglibyśmy być bardziej - przypuszczenie, moglibyśmy też być całkiem do tyłu. Nie sadze aby SV stawial wszystko na 1 karte, sadze ze Cupiał tak chciał(ma długą i udokumentowaną historie zagrań "tu i teraz" albo wypier...).

Z Meliksonem - no prosze! on jest z innej bajki, a w razie W jest jedymym ratukiem finansowym dla budzetu.

Lysy 13.03.2012 15:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lazy (Post 1230063)
Tak jest. Mistrzostwo i najlepsze występy w pucharach od 9 lat to mało.
Powinny być ze 3 mistrzostwa, liga mistrzów. I powinni jeszcze z 15 zdolnych juniorów wychować i wprowadzić do pierwszego zespołu. I zarobić miliony eurasów na spłatę długu to Telefoniki. I jeszcze...

Z jednej strony masz racje, najlepsze występy w pucharach od 9 lat. Z drugiej strony wartowałoby nadmienić o najgorszym sezonie w lidze od 2006/2007 roku? A nie! teraz jeszcze gorzej, przyjeżdżają byle ogórki do twierdzy Kraków i wywożą 3 punkty! Naszych pomocników czy napastników to się chyba żaden bramkarz nie obawia, bo są zwykłymi rzemieślnikami nie najwyższych lotów (wyjątek Meleks) . Świętej pamięci Kazimierz Górski powiedział kiedyś " Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle?" - co doskonale oddaje obecną naszą sytuację.


Żeby nie było, że jestem zwolennikiem bednarza, nigdy tego człowieka nie szanowałem i szanować nie będę. Dla mnie jest zwykłym koniem trojańskim który po raz drugi będzie niszczył Nasz klub od środka.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:17.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl