![]() |
po to by zobaczyć ile brakuje nam do optymalnej formy i by np zobaczyć że jak przeciwnik gra pressingiem to nas rozkłada jak chce.
Jak już pisałem wiele razy te zespoły są dalej w przygotowaniach bo pewnie chcą wygrać ten turniej. Spr sobie rozkład i ile on trwa, to może zrozumiecie wreszcie tą różnicę |
Cytat:
bo tak mi się nie wydaje najbardziej do przodu grął... Bunoza... w dodatku ofiarnie... oczywiście że się mylił i zawalał ale starał się czego nie można powiedzieć o drepczącym Łobodzińskim czy Żurawskim i tyle w temacie |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Tak na prawdę każda pomyłka na tym forum powoduje, że zostaniesz zmieszany z błotem... |
Cytat:
To nie jest przeciętny zespół z Norwegii, tylko wicelider poprzedniego sezonu. Wisła trenuje od tygodnia, w w dodatku bardzo ciężko, a oni już 6 tydzień, na większym luzie. W tej chwili nie można realnie ocenić na jakim poziomie stoi Wisła. Wyniki w tej sytuacji się nie liczą. A z Valerengą można jedynie oceniać pierwszą połowę, która była niezła. No i można też ocenić poszczególnych zawodników, kto odstaje od reszty drużyny. W tej sytuacji jest takich kilku. A co do 'dzieci neo', to jak inaczej nazwać ludzi, którzy po 2 sparingach lamentują na forum, jakby to byli nie wiadomo jakimi ekspertami? Żeby przeczytać coś sensownego, to muszę się przebić przez kilkanaście głupich postów typu nie mamy szans na mistrza, bo przegrywani z traktorzystami, wstyd, hańba i w ogóle tragedia. |
Mnie też sparingi nie interesują pod kątem wyników. Siła, dynamika i zgranie mają przyjść na ligę... i oby tak było. Zastanawia mnie tylko, dlaczego zespoły skandynawskie, które ligę kończyły chyba w połowie listopada, a kolejny sezon zaczną miesiąc po nas, na dzień dzisiejszy są dwa kroki przed nami pod każdym względem (nawet zgranie, zrozumienie i poruszanie się w nowym systemie pomijając)?
Kluczem do wszystkiego jest czas, mam nadzieję, że go nie zabraknie. |
For_Fun_ a Ty chłopie masz pojęcie o okresach przygotowawczych o szlifowaniu formy o osiągnięciu formy? masz? bo ja mam studiowałem to. TY przestań chrzanić bo najlepszy sprzęt Ci nie pomoże ani monitoring jak źle przygotujesz ludzi poczytaj sobie podstawy treningu to może zrozumiesz.
Jak chcesz mieć kolesi w optymalnej formie jak była spora przerwa takie indywidualne treningi to maja spowodować to żeby nie było przepaści między zawodnikami teraz trzeba budować formę. Jeszcze meczu nie oglądał a będzie się mądrzył gratuluje ;] |
Cytat:
nie oglądał a się mądrzy świetne :lol: |
Cytat:
Cytat:
|
Panowie, weźcie się zrelaksujcie.
Zaparzcie sobie melisę, włączcie relaksująca muzykę i powtarzajcie sobie w kółko: to tylko sparing, to tylko sparing,... |
Cytat:
uwielbiam takie teksty o dzieciach i że się nie pisało tego co się napisało ale się napisało oj napisało O Bunozie nie bede pisal, bo obronca ma przede wszystkim bronic, a 4 bramki obciazaja przede wszystkim formacje obronna. Nie mowie, ze Bunoza cos sknocil(bo meczu nie ogladalem), :lol: |
For_Fun_ no widać jak poważnie bo wypowiadasz się o meczu którego nie widziałeś. Studiowałem na AWFie i dziennie jeśli chcesz to wiedzieć.
Przerwa była spora i nawet najlepszy trening nie da Ci to co gra. Badania były robione w Skotnikach i na ich podstawie przygotowano program treningowy. A jako ktoś kto się piłką zajmował tyle lat powinieneś wiedzieć że na tym etapie kiedy masz duże obciążenia 2x treningi dziennie świeżości możesz szukać chyba w niebie ;] Dla Twojej wiedzy 1 połowa była dobra w naszym wykonaniu i gdyby nie Łobo i Żuraw powinno być 2:2. Na chwilę obecna stać ich na dobrą grę na 45 min z czasem pewnie to się zwiększy tak trudno to pojąć? gianbuffon ale ja się nie spinam mam świadomość tego że to sparing, a w przeciwieństwie do For_Fun_a oglądałem mecz ;) For_FuN_ jeszcze jedno grałeś w piłkę trenowałeś? podaj swoje sukcesy, bo mądrzysz się niczym Mourinho ;] |
Wynik boli i to bardzo, no ale cóż - takie miałem przeczucia, że może być źle, po sprzedaży Brożka nie mamy kim straszyć... Liczę na Genkowa, że go zastąpi bo jak nie to nie będzie różowo. Poza tym Kev i Siwakow dopiero dołączyli do zespołu - trzeba się zgrywać. Nie wiem po co w ogóle Kowalski u nas jeszcze gra ten chłop powinien już być dawno odstrzelony.
Wiadomo, sparing to sparing, widać, że nasi byli bardzo ociężali, ale 4:0 jednak boli. Myślę, że z czasem będzie lepiej, ale mam jednak przeczucia, że sprzedaż Pawła kosztowała nas mistrzostwo Polski, teraz jest dużo zmian, przetasowań, bardzo bym się zdziwił jakby ta drużyna zaskoczyła od razu... raczej spodziewam się kiepskich wyników na początku rundy a im dalej w las tym powinno być lepiej. Zobaczymy jak będzie ja nadal twierdzę, że przy tym stanie personalnym powinniśmy skończyć w pierwszej trójce i w następnym sezonie jak już się ta drużyna trochę zgra zostaniemy mistrzami ;-) Serce chciałoby mistrza już teraz zaraz:D I Ligę Mistrzów też :D No ale cóż, wszystko zweryfikuje boisko, jak wystartuje liga (już się nie mogę doczekać!) |
http://www.youtube.com/watch?v=MaDy1Zfs0hY
Stwierdzili że skrótu z 2 połowy nie ma nawet sensu wklejać |
Cytat:
Powie mi co Wojciech Łobodziński pokazuje po spartaczonej akcji ? |
Że niby rożny ma być i dlatego piłka nie wpadła do bramki..
|
rzut rożny.
|
Cytat:
|
zgadzam się z Kluvim (pzdr dla absolwenta AWF przy okazji ;) ), przygotowanie zawodnikow to nie jest prosta rzecz. Najpierw nalezy budowac motorykę i nie ma cudów, żeby w pierwszym etapie przygotowań byli w stanie rozegrać mecz na wysiłku submaksymalnym skoro taki wysiłek dostają 2 razy dziennie, nie ma szans. To dopiero będzie procentować - inaczej mówiąc, w tym tygodniu i w najbliższym budują bieżącą podstawę wydolności organizmu na najblizsze 4-5 miesięcy.
Tak samo czucie piłki - już po 3 tygodniach bez kopania piłki osłabiona jest jakość odruchów z propioceptorów (receptory czucia głebokiego z m.in. więzadła krzyzowego). To akurat wyczytałem nie tak dawno z jakiegos czasopisma naukowego - chyba ze Sportiva Medicina. To też trzeba zbudować - z tego samego powodu zawodnicy wracający po kontuzji zazwczyczaj fizycznie mogą przystąpić do gry wcześniej ale buduje się właśnie to tzw "czucie piłki" A co do For_fun - różnica miedzy profesjonalnym a amatorskim kopaniem piłki jest o wiele większa niż się może wydawać, nawet w polskich warunkach. A co do trenowania we właściwych warunkach to jestem w stanie się z Tobą założyć ze gdybyś dostał polecenie żeby utrzymać np. szybkość przez 5- 6 tygodni bądż też wytrzymałość sam, nie mając pojęcia o podstawach fizjologii wysiłku to albo byś pogorszył swoje wyniki albo byś się przetrenował co w konsekwencji spowodowałoby ujemną kompensację krzywej wydolności organizmu i dalej - po paru miesiącach drastyczny spadek wydolności fizycznej. Zresztą kończąc temat - są to zbyt złożone sprawy, o których ciężko dyskutować na tym forum, nie bez powodu fizjologia wysiłku jest bardzo zmienną dziedziną nauki, praktycznie co dekadę dochodzi do rewolucji w tej dziedzinie, ostatnia dotyczyła np. wpływu kwasu mlekowego na mięśnie - potoczne zakwasy same sobie nie powodują bolesności mięśni, tylko obniżają próg odczuwania bólu z mikrourazów, dalej idąc odnowa biologiczna idzie w tym kierunku, żeby jak najbardziej minimalizować ten ból (stąd ta moda na kąpiele w wannach wypełniych lodowatą wodą - całe Premiership to stosuje) i nie dopuszczać to tych mikrourazów. Następny aspekt to dieta, idywidualizacja ze względu na rodzaj włókien mięśniowych itd itd rozpisałem się, chyba niepotrzebnie bo i tak ktoś mi zarzuci jak Kluviemu że się nie znam i ktoś wie lepiej ale co tam... |
Co jak co ale w....... od jakiejs valerengii w wymiarach 0:4 to gorzej niz kompromitacja.. sparing to sparing-wiadomo taktyka i ustawienie ale dostac 4 gole od takich ....a traktorzystow to kolejna kompromitacja..
|
Ciekawe kiedy wpadniecie na to, ze to w polskiej lidze grają traktorzyści i wywyższanie się nad ligami norweskimi, litewskimi czy białoruskimi jest zwykłym przejawem tzw.polactwa i niczym nieuzasadnionej megalomanii.
|
Dla mnie to jest jakieś paranoiczne to co się dzieje tu na forum. Od uwielbienia po ostatnich ruchach kadrowych po dzisiejsze gromy i lamenty po porażce w sparingu, jednym z pierwszych po przerwie zimowej i okresie ciężkich treningów kiedy buduje się kondycję, siłę na resztę sezonu, ba ... na cały rok. Do tego doszło do roszad kadrowych i Ci ludzie teraz dopiero będą się zaczynali zgrywać. Jeśli ktoś już dzisiaj oczekiwał cudów to lepiej powinien sobie i innym darować i nie oglądać dzisiejszego meczu. Teraz tej drużynie są potrzebne ciężkie treningi, spokój i grać, grać, grać... Na wyniki trzeba poczekać. Na ocenę obecnych ruchów kadrowych, efekty pracy Holendrów trzeba będzie poczekać. Nawet Jaliens (wyjadacz z Eredivisie) dziś wyglądał czasem jak "dziecko we mgle", bo ledwo pierwszy raz zobaczył z kim przyjdzie mu grać, potrzeba czasu na zgranie. Myślę, że dopiero pod koniec kolejnego zagranicznego zgrupowania Wisły będzie można przeprowadzać pierwsze prognozy na co stać naszą drużynę w rundzie wiosennej.
|
Ludzie o co wy płaczecie że przegraliśmy SPARING?Wbijcie sobie do tych płaczących łbów że sparing na tak wczesnym etapie przygotowań można i przegrać 4:0.SPARING TO TRENING I TYLKO TRENING I NIC WIĘCEJ!
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Czytałem wywiad z Maskantem. Jeśli on mówi, że Sivakow i Jaliens pokazali swoje umiejętności w tym meczu, to niestety nie będą wzmocnieniem.
Chyba, że trener nie oglądał tego spotkania i dlatego takie wnioski. |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Nie ma co załamywać rąk. Gdyby wczoraj Żuraw i Łobo trafili z 7 metrów do pustej bramki prowadzilibyśmy 2-0. Do przerwy Valerenga oddała dwa strzały. Po przerwie "traktorzyści" siedli na nas presingiem i sie pogubiliśmy. Moze dlatego że zabrakło pary do biegania. Z tych dwóch sparingów widać jedno , nie mamy bramkarza. Młodemu każda piłka wypadała z rąk nawet po podaniu od swojego, a Jovanic też niepewny. Trzeba kogoś sprowadzić. No i Żuraw nie może grać na szpicy cały mecz w sytuacji kiedy nie potrafi nawet przyjąć piłki. Jak brakuje siły to na pięć metrów ciężko podać.
|
Cytat:
Nie no, mam wrażenie, że się "trochę" zapędziłeś Zim Zum. Sugerujesz,że sparingpartnerów dobiera się na podstawie ich wyników w innych sparingach?? Czyli zakładając, że Wisełka zdobędzie MP, nikt nie zagra w lato sparingu z mistrzem Polski bo przecież zimą Wisła dostała 4:0 i 2:0 w jakimś tam Copa del Sol, o którym nawet byśmy nie wiedzieli że istnieje, gdyby nie obóz w Hiszpanii. Kartą przetargową jest aktualna dyspozycja w lidze i sukcesy na arenach krajowych a nie w sparingach. Wisła jest w trakcie przebudowy, to logiczne że nie osiąga wyników w sparingach, i że może jej się noga powinąć. Sorry Zim Zum, ale tekst że zawodnicy nie przyjdą do Wisły przez te wyniki to już totalna bzdura. Tak, lepiej grać w 2. Bundeslidze niż w Wiśle. Czemu? Bo przecież Wisła dostaje baty w sparingach.....No comment. |
Drozd oglądałeś cały mecz? Kurto na samym początku miał 2 "wyplucia" piłki później mu szło dobrze, ale pewnie myślisz że inny bramkarz wyłapałby wszystkie bramki no nie? Zastanówcie się czasem co piszecie i czytajcie ten temat wstecz bo niektórzy się już powtarzają i piszą to co już było
skeba mam prośbę naucz czytać się ze zrozumieniem i nie opisuj zdań wyrwanych z kontekstu: „Jak oceniam nowych piłkarzy? Potwierdzili swoje umiejętności, o których wiedzieliśmy, poczekajmy jednak, są z nami dopiero od dwóch dni” Sam trener podkreśla to o czym wielu zapomina, kolesie raptem 2 dzień z nami są a wy oczekujecie że zagrają super. Wy skupiacie się tylko na tym co złe a nie to co dobre a było we wczorajszym takie cuś dobre:P mianowicie nie graliśmy dzid a to już spora zmiana jakby nie było. Ale co tam najlepiej to jest narzekać no nie? |
Cytat:
Cytat:
Mnie chodziło o to jaki generalnie pozostawiamy po sobie obraz w europie. Czy to w meczach pucharowych czy w sparingach. |
Czy wy naprawdę uważacie, że spotkania sparingowe mają jakieś znaczenie w Europie??? Ktoś podał dobry przykład jak w sparingu Groclin pokonał Dynamo Kijów 4-0, a później to samo Dynamo grało w 1/2 finału LE. I co zaszkodziło im to jakoś???
Wisła mimo żałosnych wyników w ostatnich latach w pucharach dalej może być kusząca dla niektórych zawodników którzy chcą się wybić. Bo zajmując pierwsze miejsce w naszej buraczanej lidze mamy praktycznie autostradę do LM (szkoda, że nikt nie umie z niej skorzystać), o czym mogą pomarzyć drużyny z 2. Bundesligi. W tym momencie tak naprawdę jest to jedyna karta przetargowa w negocjacjach. |
Może powinniśmy przejść na stary dobry system 4-4-2, a nie cudować z jakimś 3-5-8...
|
Wiśle można pochwalić tylko Kurto,Gordana i Kirma .Kurto wpuścił te 4 bramki ale obronił kilka razy łądnie a przy bramkach nic do powiedzenia nie miał.
|
Cytat:
W każdym razie potencjalni przyszli Wiślacy nie będą patrzyć czy Wisła wygrała czy przegrała z Valerengą sparingu, a nawet jakie miejsce zajęła w lidze, tylko na to do jakich klubów odchodzą stąd zawodnicy. Co nie znaczy jednak, że jesli mamy budować klub o europejskiej randze nie powinniśmy sparingów traktować poważnie. Jak ktoś powiedział - wynik idzie w świat, a np po meczach w copa de sol w norwegii mamy opinię bandy frajerów. |
Cytat:
Nie chodzi o to że jestem hurraoptymistą, bo uwierzcie mi, że Levadia i Karabach smakowały gorzko i tak samo mnie przyszło przełknąć tę pigułkę. I też mam dosyć kolejnych kompromitacji. Tylko po co psioczyć już na etapie 2 sparingu, w którym występuje 2 nowych zawodników po jednym dniu spędzonym z drużyną. Pewnie nawet nie pamiętają imion połowy drużyny, nie mówiąc o zrozumieniu na boisku. Po to jest Maaskant, po to Stan itd, żeby w tym albo przyszłym sezonie pokazać się w Europie. I to ma być nasza karta przetargowa. Sukcesy które nadejdą, a ja jeszcze raz napiszę, chcę wierzyć że tak będzie. A o zgrupowaniu w Hiszpanii, i o tym śmiesznym turnieju nikt za 2 miesiące nie będzie pamiętał. Po co płakać, jakbyśmy odpadali co najmniej z fazy grupowej LM? |
Wszystko fajnie tylko zatrudniamy już prawie 33 letniego Jaliensa, 31 letniego Boukhariego i 31 letniego Branco. Więc gdzie niby Ci goście pójdą dalej ?
|
To chyba niewłaściwy temat na to pytanie;)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:28. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl