![]() |
skoro Petrescu sie w Wiśle sprawdził to może ściągnie Basałaj tu jego rodaka Gheorge Hagiego ?
|
Cytat:
Bez żartów, jako trener na prawdę kiepski fachowiec... |
Scala od bardzo dawna nie miał żadnego klubu, jak dla mnie odpada
|
Jeśli Nasi Gwiazdorzy to czytają to na sama myś o Petrescu już im rura mięknie na samą myśl Hard Work .....bardzo żalowalem Dana bo jesli mozna by sie troche przyczepic do jego " trenerki" to na pewno i przed wszystkim chcial On u nas wprowadzic profesjonalizm, zapierdalanie itp. ..... jak w kazdej NORMALNEJ lidze na zachodzie ...tylko u nas gwiazdy rządza treningami ... ale cóż, ot Polska właśnie
|
Cytat:
Zostają: Wiktor Goncharenko 6.00 Diego Simeone 6.00 Gheorghe Hagi 11.00 Rudolf Assauer 11.00 Gurban Gurbanov 21.00 Jeśli wziąśc pod uwaję kierunek włoski i powiązania z tym kraję pozostałych: Diego Simeone 6.00 Gheorghe Hagi 11.00(mniejsze) Cóż majątku zbymak nie zbije:lol: |
Cytat:
|
Mnie się wydaje, że Cupiał zmądrzał i błędu z Danem już nie powtórzy (sytuacja z szukaniem trenera zagranicznego). Plusem jest to, że uparli się na kandydata z zagranicy, nie zamieszanego w polskie bagno zarówno piłkarskie jak i szkoleniowe. Do tego dochodzi także sztab. Mam nadzieję, że ten aspekt Basałaj również bierze pod uwagę, a Cupiał nie będzie szczędził grosza. Jeżeli ma być tak jak w przytoczonym tutaj artykule, gdzie nasz trener / sztab trenerski będzie najlepiej opłacanym pracownikiem w całej "ekstra"klasie to nic tylko bić brawo.
Za każde ew. płacze pod względem rygorów treningowych Boss powinien wezwać zawodnika i albo go wy****rdolić na zbity ryj, albo łagodniejszy tryb polecenia po premii, ew. pensji. Płacę i wymagam, kontraktu muszą przestrzegać obie strony. Koyoot, zbymak są podejrzanie bardzo optymistycznie nastawieni, także ten sezon wg zarządu i ww. osób może być podwaliną do budowania niezłej paki. Co do następcy Kasperczaka, nowym nazwiskiem, które chciałbym zobaczyć na onecie to Zohan -> nieźle w zośkę pykał, walory ma, muskulaturę :P |
Zatrudnijmy Platiniego... :D
|
Cytat:
Więc ja też się pisze do grupy elementu wywrotowego, zaplutych karłów reakcji, głoszących wbrew "faktom" że będzie dobrze. A trener z zagranicy, to już kolejny fajny puzzel. Chociaż wolałbym żeby zbymak utopił kasę i wzieli kogoś spoza listy. Ale nie będę wybrzydzał Basałaj wie co robi. |
Cytat:
|
Podejżewam że ten Andersen był tylko na rozmowie i na zobaczeniu drużyny w niedziele nic nie jest jeszcze przesądzone Basałaj pewno gada jeszcze z innymi.Ja też jestem za opcja Niemiecka :D ktoś w koncu musli kopnąc w dup**** nasze pseudo gwiazdki.Musimy tez zatrudnic trenera przygotowania fizycznego z jednych z czołowych lig europy i fizjologa.Mam nadzieje że nie popełnimy juz takich błedów jak my i inne zespoły ze przed rozgrywkami eurpoejskimi sie zaczniemy osłabiac nie moze byc tak jak w tym roku ze przed pucharami sprzedajemy trzony zespołu.Trener powinien pracowac z 3 lata zespół powinien się zgrywac wrzucac swierza krew do 11.Zespoł na puchary powinien byc juz gotowy na zime bo nie oszukujmy sie co to jest wygrac nasza mega słaba lige polska nic :/ a juz 2 razy polskie zespoły mogły się dostac do ligi mistrzów bo nie mielismy mocnych przeciwników.A potem sie okaze w przyszłym roku ze wyszstko bedzie juz normalnie zespoł nie osłabiony i wogole przed el.lm a natrafimy na taki Red Bull Selzbug i narazie z wszystkim :/
|
Zastanawiacie się nad tym kto będzie trenerem,a tutaj nie ma piłkarzy. Uczciwie trzeba przyznać,że każdy trener,który tu przyjdzie nie wiele zmieni. Nie nauczy przyjmować piłki Boguskiego, Dośrodkowywać Małeckiego, czy w ogóle grać Łobodzińskiego. Także nie nauczy rozgrywać Jirsaka i Garguły oraz nie powie Pawełkowi jak ma dobrze grac nogami i wychodzić pewnie do piłek. Pytanie nie powinno brzmieć kto,ale kim?Jeśli Basałaj otrzyma pytanie od ewentualnego kandydata na trenera,który obserwował Wisłę, czego od niego oczekuje, to jestem ciekaw jaką odpowiedź ma w zanadrzu prezes:). Mistrzostwa Polski?Awans do IV rundy eliminacji LE?Czy coś bardziej egzotycznego. Tak czy siak skusić kogoś do pracy z naszymi tuzami będzie niezwykle trudno. Nie wiem czym prezes będzie starał się zachęcić. Szczerze mówiąc jestem ciekaw co wymyśli Basałaj,bo problem jest,nie ma co ukrywać.
|
Cytat:
strasząc w ataku Kryszałem i Radovanovicem sie u nas nie sprawdził to jaki trener się sprawdzi? i jakie ma osiagac wyniki, żeby tak go można było określić |
Jeśli z Włoch i ma mieć pojęcie to Vialli.Zna się na rzeczy,ma warsztat i każdy z naszych piłkarzy może mu mówić per Pan.
|
Mądre słowa Panie Marszałku :-)
Dlatego też marzy mi się, by zatrudnić kogoś rokującego i dać mu konkretny, dwu-trzyletni cel : LM. Niech gośc wyrobi sobie pozycję, autorytet i ma realny wpływ na transfery w następnych dwóch okienkach. Jedynie takie cele wydają się realne, bo patrząc na dzisiejszy stan drużyny, to nawet Mourinho nie podejmie się chyba zagwarantować mistrza Polski w tym roku i mocnej walki o fazę gupową za rok... |
Cytat:
Nie piszę tu czy jest za nim czy nie ale po prostu patrzę na historię. Po slabych wynikach został zwolniony i nie udało mu sie przepracowac nawet jednego pelnego sezonu...I Ty piszesz, że on się sprawdził? Sprawdzil to sie Skorża co wygrał z Wisła 2 mistrzostwa. |
Cytat:
Małecki słabo dośrodkowuje, więc niech poświeci na ten element po kilkadziesiąt minut po każdym treningu. Boguski i Jirsak boją się walki, więc niech ktoś rozpisze im sensowny trening na siłowni. Kirm musi poprawić grę jeden na jeden i dośrodkowania. Paweł Brożek nadal ma kłopoty ze skutecznym wykończenie akcji. Niech po każdym treningu spróbuje dodatkowo wykorzystać kilkadziesiąt sytuacji 1 na 1. Ilu naszych piłkarzy potrafi grać dobrze obiema nogami? Przecież to jest kpina, żeby profesjonalista nie potrafił grać słabsza nogą. Wszystko da się wypracować, tylko trzeba mieć do tego chęć i serce. Nasi piłkarze mają spory talent, niestety za dobrze jest im w Wiśle, nie chce się im pracować i żaden praktycznie nie rozwinął się do tego stopnia, aby móc skutecznie i stale grać na europejskim poziomie. A jeśli umiejętności brak, to niech zaczną grać z niesamowitym zaangażowaniem i z wielką konsekwencją taktyczną. Przykład Grecji z Euro 2004 czy Urugwaju z ostatniego mundialu z pokazuje jak wiele można ugrać walcząc na boisku z takim nastawieniem. |
Cytat:
To Mistrzostwo przez Dana bylo przegrane w dziwnych okolicznosciach. Błedy sedziowskie na korzysc Legii slynny list dzialacza Pzpn u , że zrobi wszystko zeby Legia zdobyla mistrzostwo. Do dzis pamietam jak po 1 emczu rundy wiosennej Legia Bełchatów Lenczyk powiedzial na konferencji , że Wisla nie potrzebuje pomocy sędziow zeby zdobyc Mistrzostwo. Dan w druzynie by zostal gdyby nie namowy Cupiala przez zawodnikow zeby go zwolnić , a jakby mial budzet trasferowy jak teraz Kasperczak jestem pewny ze skonczylo by sie Ligą Mistrzów w Krakowie. a co do Zoli to nie sprawdzil sie w WHU , wiec to bylo by ryzyko go sprowadzac do Wisły , a Wisly na takie ryzyko nie stać. |
Cytat:
Dośrodkowania, rzuty wolne, rożne, poprawa siły uderzenia, nawet sprawność i koordynacja (obaj stoperzy!!!+Łobo), wydolność, szybkość - to wszystko da się w każdej chwili poprawić w jakimś stopniu tylko musi się chcieć to zrobić=ćwiczyć,ćwiczyć,ćwiczyć. Jak ktoś nie może tzn. że jest inwalidą i powinien zmienić profesję. |
Cytat:
zwolniony został w połowie dwumeczu pucharowego zostawiajac klub na 1 miejscu w sezonie, który Wisła skończyła na 8 A to, że przegrał mistrzostwo o 2 punkty z Legia Wdowczyka, w świetle poźniejszych wydarzeń wiadomo jakiej natury do dla mnie nie jest wystarczajacy argument przemawaijacy za zwolnieniem |
Cytat:
Jakąkolwiek, ja wiele nie wymagam. Byle tylko nie było chaosu, jaki mamy od dobrych paru lat. Zwłaszcza w defensywie, którą do tej pory przez lata trzymali za mordę Głowacki i (zwłaszcza) Cleber z Marcelo. Teraz, przy (prawdopodobnym) osłabieniu jakościowym tej formacji braki nadrobić można tylko taktyką właśnie. A jest źle - dość powiedzieć, że w meczach z potęgami pokroju Karabach czy Arka najlepsze noty zbierali bramkarze, bo napastnicy rywala wchodzili w nasze pseudo zasieki jak w masło... Niemiec z Mainz to dobry kierunek. Ja jednak twierdzę, że padnie nazwisko dotąd nie przewijajace się w spekulacjach medialnych. Pożyjemy zobaczymy. |
U ktorego to bukmachera mozna obstawiac nowego trenera bo tez bym chcial wygrac pare zlotych :)
|
A co do tematu
na naszą ligę dobry- ale naprawde dobry trener to podstawa Rok pracy, niezła taktyka,wybieganie, zbudowana wytrzymałość pozwalająća na ostry pressing pod bramką rywala to 8 drwali w formie plus Brożek na szpicy i podający mu Garguła i o mistrza bijemy się do końca |
Cytat:
|
Ja osobiście wolałbym Niemca, żeby im pokazał twardą szwabską rękę :D
|
Cytat:
|
Nie jestem z tych, którzy maja super tajne pewne info :) Moj typ to wynik dedukcji z tych informacji, ktore sie pojawily. Skoro zbymak zdradzil ze prawdopodobny nowy trener pochodzi z kierunku wloskiego ale nie jest Wlochem i znajduje sie na liscie u tego bukmachera to moze to byc tylko jedna osoba. W dodatku pasuje to wymagan Basalaja i realiow Wisly. Trenerki uczyl sie w TOP3 lig europejskich (wtedy moze to bylo nawet nr 1), mlody, charakterny, pokazal juz w swojej krotkiej karierze, ze ma zadatki na dobrego trenera ale tez nie mial na tyle duzych sukcesow zeby chcial go w tym momencie ktos powazniejszy od Wisly. Mozna sprobowac :)
|
Cytat:
|
http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...-wisly,1516888
I jeszcze to teraz znalazlem co potwierdza moja teorie :), wielu tu chce Niemca, tez podobala mi sie taka opcja, o ile byl by to ktos do 50 lat a nie po 60tce, jesli nie bylo nikogo takiego to mysle ze Argentynczyk rowniez posiada takie cechy jakich sie wiekszosc tutaj domaga od nowego trenera. |
Cytat:
Obawiam się,że bez rzemiosła żadna taktyka nie pomoże. To takie czarowanie rzeczywistości. Technicznie słabi to bądźmy mocni taktycznie. Po co się tak oszukiwać? |
Sciali jest bardzo dobrym wyborem po pierwsze jest z włoch a więc wpoi technike i taktyke gry z zachodu naszym zawodnikom po drugie prowadzil znakomite kluby po trzecie od jakiegos czasu jest bez pracy wiec zgodzi sie na nizsza pensje...
Sciali jes lepszym wyborem niz Simeone czy Larson ktorzy poza sama gra w bardzo dobrych klubach jako trenerzy nic soba nie reprezentuja |
Cytat:
Ja wiem, że pewno chodzi o Nevio, ale bez jaj, jak piszemy o czymś to chociaż nazwisko napiszmy bez błędów. Wujek Gogel pomaga. przejdzmy do sedna. Mieliśmy Włocha Terzottiego. wystarczy |
Niemiec z Mainz - co to znów za wymysł? Jakieś źródło mógłby ktoś podać? Bo ja zaraz napiszę, że przyjdzie Hiszpan z Mallorki i co?
Osobiście nie mam jakiegoś zdecydowanego poglądu odnośnie trenera Wisły z zagranicy. Ale wolałbym by jednak był to taki trener, przy którym piłkarze traktowali swój zawód profesjonalnie, jak to było przy Petrescu. To musi być człowiek wymagający od zawodników, bo oni nie po to biorą dużą kasę, by się obrażać na trenera za to, że zbyt ciężki trening przeprowadził. |
Cytat:
A tu nie trzeba znowu szczególnych wirtuozów. Świat piłkarski zna sporo przypadków, jak relatywny słabeusz postawił dobre zasieki przeciw mocarzowi i coś tam ugrał. Zmniejszymy chaos i improwizację jakimi raczą nas obecnie kopacze to już będzie jakiś postęp. Wiele nie wymagam. Bądźmy realistami - wymiany składu nie będzie. Miernoty techniczne u nas pozostaną. Lepiej jednak poprawić choć jeden element piłkarskiej układanki, niż stać i biadolić, że Boguski piłki przyjąć nie potrafi. |
Cytat:
Technike mozna w znacznym stopniu poprawic i podszkolic. Wiadomo Messiego sie z nich nie zrobi, ale cwiczeniami mozna ja podniesc do takiego poziomu zeby umozliwiala realizacje kazdej taktyki. Trzeba tylko chciec, zatrudnic odpowiednich trenerow i cwiczyc, cwiczyc..... Zobacz, ile mamy czasu, 5 miesiecy zostaje rokrocznie "przejedzone" (bo my nawet sily, kondycji chyba :( wtedy nie cwiczymy skoro potem jestesmy slabsi od Azerow). Dlatego potrzeba to trener z pasja, ambicja i z checia zmiany zastanej rzeczywistosci. Jak sobie pomysle o przygotowaniach i treningach jakie mamy a jak by ten czas mozna bylo uzyc to az serce boli. I spojrz na sklad: Zurawski, Paljic, Brozki, Malecki, Rios, Kirm, Jirsak, Gargula, Wilk, Sobolewski.... Czy uwazasz ze sa oni na tyle technicznymi analfabetami ze niczego sie ich juz nie nauczy? Moim zdaniem, sa srednio zaawansowani technicznie, ale praca mozna duzo, duzo zmienic. Pozdrawiam |
Cytat:
Raf, z tym,że gdyby Ci ludzie,których wymieniłeś widzieli swoje braki i chcieli nad nimi pracować,to żadna zmiana trenera nie byłaby potrzebna. Małecki już dawno poprawiłby dośrodkowania,a Boguski nauczyłby się kleić piłkę. Ale oni nie mają potrzeb pracy nad tym i nie wiążę zmiany tego stanu rzeczy z przyjściem nowego trenera. Oni musza sami chcieć,a jak wiemy nie chcą. |
Cytat:
Moim marzeniem jest trener Niemiec, fizyczny sztab z USA, lekarz najlepiej któryś z cudotwórców z Mediolanu (ale to nie na naszą kieszeń), a ekipa szkoleniowa młodzieży, to najlepiej Holendrzy. I wtedy w ciągu 5-7 lat możemy mówić o postępach. Bo nie ma co się czarować, że ktoś przyjdzie i odmieni naszych piłkarzy w jeden sezon. Na to trzeba będzie czasu... A i jeszcze jedno, trener powinien mieć władzę nad piłkarzami, któryś podskoczy, to won do rezerw... |
Nie rozumiecie jednej rzeczy. Jesli komus nie beda pasowac treningi - wypad do Mlodej Ekstraklasy. Jesli pilkarze beda za slabi, wymieni sie te ogniwa lancucha.
Koniec poblazania. To trener ma byc tym ktory decyduje o obliczu tego zespolu. A Simeone mowil ze taktyke dostosowuje do materialu jaki posiada. |
Cytat:
A po drugie a może nawet po pierwsze skąd będą na to pieniądze? |
Nie co panowie trzeba się brac do roboty zbudowac drużyne , szkołke piłkarska no i osrodek treningowy juz taki sheriff tiraspol nas wymiata pod wzgledem infrasturkutry http://www.fc-sheriff.com/eng/club/stadium szczena opada ile maja boisk treningowych a my to co ? :/
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:13. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl