Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Sprzęt komputerowy, programowanie itd. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=710)

Puchatek 07.03.2012 19:36

Na początek zaznaczę, że jestem zielony w te klocki i dopiero się zaznajamiam.

Kupiłem domenę w .pl i hosting do tej domeny w serwisie az.pl. Mam taki hosting: http://www.az.pl/hosting-konto-wieczyste-opis.html i teraz chcę zainstalować na tym hostingu jakiś system zarządzania treścią to jest CMS. Ponoć wordpressa się nie da bo musi być baza danych MYSQL a jej nie ma w tym hostingu próbowałem zainstalować wordpressa z jakimś dodatkiem, który to omija : http://www.dobreprogramy.pl/XeonBloo...ite,23262.html i też to nic nie daje.

Nie wiem co mam robić zna się ktoś na tym ? Kolega, który mi to pomagał robić i próbował robić musiał wyjechać i mnie z tym zostawił. Chcę tam poprostu zainstalować jakiś CMS tak abym mógł w prosty graficzny sposób zrobić stronkę.

Jak ktoś ma czas i umiejętności to możemy się umówić w Jamie czy u Wiślaków i przyjdę z laptopem i by mi to zrobił a ja jakoś się odwdzięczę czy to finansowo czy w inny możliwy sposób.

maTyS. 08.03.2012 17:48

potrzebuje informacji na temat zalet wirusów komputerowych.. " zadanie domowe" poratuje ktoś ?

szachmat 11.03.2012 21:46

Jakiś serwis komputerowo laptopowy w Krakowie?

Potrzebuję prawdopodobnie zmienić, lub przelutować gniazda zasilacza w 2 laptopach.

Ktoś jakiś poleci, a może sami gdzieś "lutujecie"?

yoda79 13.03.2012 19:45

Podczas instalacji zwykłego Nero dwukrotnie zastrajkował laptop-wyśiwetliło się,że komp zagrozony na niebieskim tle i nastąpiło natychmiastowe wyłaczenie. Komp nowy, ma ktos pojęci o co chodzi?

pabloX90 13.03.2012 20:41

poleci ktoś markę (dobrego laptopa) na rok 2012, Cena 3000 tys ?

Wiem że ktoś już pisał wyżej o tym ale tam jednak lapek był tani a chcę wydać trochę więcej bo i tak załatwie po znajomosci tylko w ogole nie siedze w temacie laptopów i muszę się zdać na ludzi z forum :)

Bambo1906 13.03.2012 20:50

Mam pytanie odnośnie Steama, może ktoś tu dobrze ogarnia, albo miał ten sam problem.
Mianowicie, kupiłem sobie z 2 miesiące temu Football Managera '12, ze steamem. Chciałbym sobie ściągnąć Counter-Strike'a, i tu rodzi się pytanie: Czy mogę "dopiąć" tego CSa do Steama i grać normalnie na serwerach Steam, czy muszę kupować nową grę?

Z góry dzięki.

kornd 14.03.2012 18:08

Można wyłączyć w Windowsie 7, żeby nie robił kopii zapasowych przed odinstalowaniem programu?

kornd 14.03.2012 18:09

Można wyłączyć w Windowsie 7, żeby nie robił kopii zapasowych przed odinstalowaniem programu?

Kordel 20.03.2012 15:28

http://allegro.pl/dell-inspiron-q15r...207486990.html
ktoś z forumowiczów testuje ten model ?

maciekmiszcz 20.03.2012 15:54

Witam. W czerwcu zeszłego roku kupiłem nowego netbooka ASUS 1215N. Wszystko było ok, jednak jakiś czas temu laptop miał problemy żeby łączyć się z różnymi sieciami WIFI. Myślałem, że to wina słabego zasięgu. No ale kilka dni temu zaczęło się pokazywać powiadomienie o "nierozpoznaniu urządzenia USB" pomimo, że niczego nie podłączałem. Zdarzyło się też, że komputer w ogóle nie chciał się włączyć. Oddać na gwarancje, czy może to wina zajechanego systemu - komputer dość intensywnie użytkowany, ciągłe instalowanie/odinstalowywanie różnego rodzaju programów... Jakieś rady?

Dzimi 21.03.2012 23:42

To są błędy raczej programowe, zrób w tym laptopie świeży system, jak będzie nadal to samo (w co wątpię) to natychmiast gwarancja.

maciekmiszcz 23.03.2012 10:53

Okej, dzięki za radę. Mam kolejne pytanko. Jak mam przeinstalować system? Nie dostałem płyty z Windowsem, a nie chcę pirata. Chciałbym też żeby ten windows był taki jak jest czyli "asusowy", tzn z wszystkimi dodatkami, jakieś automatyczne aktualizacje itp.

focusik09 23.03.2012 12:01

Maciek, na asusie 1215n masz ukrytą partycje z której się przywraca się system, podczas uruchamia naciśnij F9 ( jest instrukcja na chomikach ) wybierasz język i postępujesz wg poleceń . pamiętaj żeby komputer w czasie instalacji był podłączony do prądu, no i oczywiście stracisz dane które są na partycji z systemem. Jak masz jakieś ważne fotki, filmy, dane to zgraj sobie na płytki .
Pozdrawiam

maciekmiszcz 23.03.2012 13:54

Dziękuję Ci bardzo za pomoc!




Niestety po przeinstalowaniu Windowsa problem z "nierozpoznaniem urządzenia USB" pozostał. Wie ktoś możę gdzie mam tego netbooka zanieść? Sklep w którym go kupiłem już nie istnieje. Czy może mam go wysłać do Warszawy?

brylant17 24.03.2012 20:34

Mam pytanko powoli? planuję zakup kompa, ale to daleka droga na razie.Mam pytanie jak mają się temperatury w stresie procków z serii i3 i i5? Chodzi mi w stresie jak i w spoczynku.Dzięki za odpowiedź



crazykaro Dzięki! raczej ja nie będę składał tylko w sklepie komputerowym i wezmę dobre chłodzenie a nie box thx!

crazykaro 25.03.2012 13:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maciekmiszcz (Post 1233052)
Dziękuję Ci bardzo za pomoc!
Niestety po przeinstalowaniu Windowsa problem z "nierozpoznaniem urządzenia USB" pozostał. Wie ktoś możę gdzie mam tego netbooka zanieść? Sklep w którym go kupiłem już nie istnieje. Czy może mam go wysłać do Warszawy?

Zobacz sobie na stronie producenta jak takie problemy są rozwiązywane. A najlepiej to zadzwoń i prezdstaw sytuację, byćmoże ktoś już miał taki problem i wcale nie będzie trzeba wysyłać laptopa.
Rzadko oddaje sie lapki do sklepu. Raczej wysyła sie bezpośrednio do producenta. Tylko dane z dysku sobie zabezpiecz na innym nośniku bo serwisy nie odpowiadają za utratę danych podczas naprawy.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1233394)
Mam pytanko powoli? planuję zakup kompa, ale to daleka droga na razie.Mam pytanie jak mają się temperatury w stresie procków z serii i3 i i5? Chodzi mi w stresie jak i w spoczynku.Dzięki za odpowiedź

W stresie temperatura tych procków wynosi poniżej 70 stC. Wszystko jednak zależy od procka, chłodzenia i pasty termoprzewodzącej, umiejętności składającego, itp. Max. temperatura tych prockó może dochodzić do 105 st C ale daleko im do tej temperatury nawet na stockowym chłodzeniu

g_o_l_d_i 27.03.2012 02:58

http://tinypic.pl/tcxn2uv0k9w9
Właśnie zainstalowałem sobie windowsa 7 i przy instalowaniu sterowników takie coś mi się pojawiło co z tym zrobić ?

Wyłączyć, odinstalować któryś czy zostawić bo działa poprawnie ?

crazykaro 27.03.2012 17:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez g_o_l_d_i (Post 1234335)
http://tinypic.pl/tcxn2uv0k9w9
Właśnie zainstalowałem sobie windowsa 7 i przy instalowaniu sterowników takie coś mi się pojawiło co z tym zrobić ?

Wyłączyć, odinstalować któryś czy zostawić bo działa poprawnie ?

Wykrzyknik oznacza że sterowniki do tego urządzenia nie zostały jeszcze zainstalowane więc trzeba poszukać i zainstalować. Jakbyć nie znalazł to zostaw chyba że przeszkadzałoby ci to w jakiś sposób

wierny 27.03.2012 21:56

Panowie są tablety z androidem i windowsem? Jak cenowo?

Dzimi 02.04.2012 21:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wierny (Post 1234655)
Panowie są tablety z androidem i windowsem? Jak cenowo?

Są, ale aktualnie można je policzyć na palcach jednej ręki, np: http://twojepc.pl/news_wiecej.php?id=25695

I może być problem z dostępnością w Polsce. Od innych producentów raczej nie ma obecnie. Natomiast jesienią będą tablety z Windowsem 8 i Androidem 5.0, z funkcją przełączania pomiędzy nimi bez konieczności restartu, i będzie ich raczej dużo.

Puchatek 02.04.2012 22:45

Może to nie sprzęt komputerowy ale zapytam tutaj.

Potrzebuję kupić aparat cyfrowy ale :
-nie duży rozmiar
-wodoszczelny, odporny na wstrząsy, upadki
-z możliwością wymiany akumulatorka jak by się rozładował na drugi
-jakaś dobra matryca
-najważniejsze ma być przystosowany idealnie do robienia zdjęć w zupełnie ciemnych nieoświetlonych miejscach

no i cena tak do 2500zł

Byłem w paru sklepach to mi wciskali same cegły z pół metrowym obiektywem a chodzi też o rozmiar.

Dzimi 04.04.2012 20:05

Lustrzanka, czy zwykła cyfrówka?

Jak to drugie, to do 1200-1500 powinien być niedługo dostępny Canon PowerShot D20

Dzimi 17.04.2012 12:45

Strona którą lubię zorganizowała konkurs - do wygrania wysokiej klasy zestawy mysz+klawiatura oraz myszy i klawiatury bezprzewodowe.

Link do konkursu: http://twojepc.pl/konkurs.php?id=27

Problem z pytaniami? PW

brylant17 18.05.2012 14:34

Mam pytanie mam w tym momencie internet po kablu od Multimedia.I teraz tak internet w tym momencie jest na lapku a chce też mieć na stacojnarce.Co mam kupić i co zrobić by był tu i tu.Tak by wyszło nie drogo

crazykaro 19.05.2012 10:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1250522)
Mam pytanie mam w tym momencie internet po kablu od Multimedia.I teraz tak internet w tym momencie jest na lapku a chce też mieć na stacojnarce.Co mam kupić i co zrobić by był tu i tu.Tak by wyszło nie drogo

Podłączyć kabel Ethernet do modemu i do wtyczki ethernet w komputerze

brylant17 20.05.2012 20:21

Ale jak rozgałęzić by było na lapku i na Pc..

klusek106 20.05.2012 20:31

Walnąłem XP na kompa kolegi na ktorym od zawsze mial Viste i teraz gdy przesuwam strone to nie przechodzi płynnie tylko skacze...
service pack pomoze czy co ?

focusik09 20.05.2012 20:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez klusek106 (Post 1250921)
Walnąłem XP na kompa kolegi na ktorym od zawsze mial Viste i teraz gdy przesuwam strone to nie przechodzi płynnie tylko skacze...
service pack pomoze czy co ?

Sterowniki do karty graficznej pobierz . Vista sama pobierała, xp-kowi musisz pomóc :>

jova 20.05.2012 20:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1250522)
Mam pytanie mam w tym momencie internet po kablu od Multimedia.I teraz tak internet w tym momencie jest na lapku a chce też mieć na stacojnarce.Co mam kupić i co zrobić by był tu i tu.Tak by wyszło nie drogo

Router. Wydatek rzędu 100 zł. Kabel od neta podłączasz do routera, on dzieli łącze i przesyła do 2 kompów kablami lub bezprzewodowo. Jeśli nie masz za wiele doświadczenia ze sprzętem komputerowym, to konfiguracja routera i połączeń sieciowych w kompach może Ci się wydać skomplikowana, ale ogólnie nie ma z tym dużo problemów.

brylant17 20.05.2012 21:02

jova Dzięki trochę tam czaje a powiedz mi będzie działać na drugim kompie jak mam automatycznie nadawane IP?



jova jeszcze raz dzięki!

jova 20.05.2012 21:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1250931)
jova Dzięki trochę tam czaje a powiedz mi będzie działać na drugim kompie jak mam automatycznie nadawane IP?

Bez problemu. Zmienne IP nie ma istotnego wpływu na pracę routera. Nie chcę Cię obrazić, ale jeśli zadajesz tego typu pytania, to raczej nie znasz się na tym zbyt dobrze i powinieneś poszukać kogoś, kto ustawiłby Ci ten router. Żeby potem nie okazało się, że niby net jest na obu kompach, ale np. torrenty albo jakieś inne programy łączące się z netem, nie działają. Albo, że laptop łączy się bezprzewodowo, ale połączenie jest niezabezpieczone i z Twojego neta korzysta też sąsiad za ścianą. :p

tarantulaw2 20.05.2012 21:24

Jak coś to pisz PW - mogę pomóc w wybraniu, a pozniej podłączeniu i konfiguracji routera :)

crazykaro 21.05.2012 17:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1250522)
Mam pytanie mam w tym momencie internet po kablu od Multimedia.I teraz tak internet w tym momencie jest na lapku a chce też mieć na stacojnarce.Co mam kupić i co zrobić by był tu i tu.Tak by wyszło nie drogo

Czy ja rozumiem że nie masz w domu modemu tylko kabel podłaczony do lapka bezpośrednio??

nero 23.05.2012 13:25

Kiedyś pytałem ale nikt nie odpowiedział...
Czy w komputerze typu all-in-one da zmienić się napęd ?
Np mamy nagrywarkę DVD, a chciałbym zmienić na odtwarzacz bluy-ray?
Jest technicznie taka możliwość?

brylant17 23.05.2012 20:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1251116)
Czy ja rozumiem że nie masz w domu modemu tylko kabel podłaczony do lapka bezpośrednio??

Mam tak modem multimeia Thomson i od tego wychodzi kabel rj45 do lapka

crazykaro 23.05.2012 21:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1251557)
Kiedyś pytałem ale nikt nie odpowiedział...
Czy w komputerze typu all-in-one da zmienić się napęd ?
Np mamy nagrywarkę DVD, a chciałbym zmienić na odtwarzacz bluy-ray?
Jest technicznie taka możliwość?

Trudno powiedzieć. Nikt tu zapewne nie ma takiego kompa a tym bardziej nie probował zmieniać w nim komponentów. Osobiście myślę że nawet jesli to jest mozliwe to jednak mało prawdopodobne, bo te komputery są upakowane jak mało co.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1251624)
Mam tak modem multimeia Thomson i od tego wychodzi kabel rj45 do lapka

To z tego modemu powinieneś miec kilka wyjść rj45 z czego jedno można podpiąć do stacjonarnego

brylant17 24.05.2012 10:10

Mam jedno i jedno USB także odpada trudno kupię router.

Puchatek 24.05.2012 17:32

Mam na komputerze zdjęcia o łącznej wadze 3,6GB w formacie HDR. Chciałbym je przesłać przez internet koledze do innego państwa tak aby na sobotę je miał u siebie na komputerze. Ale moja prędkość na wrzucanie plików do sieci to 16KB/s więc to trwało by kilka dni. Czy da się tak zrobić abym utworzył na swoim komputerze XP taki zdalny folder z tymi plikami a ktoś by je sobie poprost pobrał ze swoją prędkością łącza 100mb a ja nie musiałbym wrzucać tego do internetu ?

morfeusz 24.05.2012 17:42

da się. mozesz utworzyc u siebie serwer FTP. ale to nic nie da skoro Twoja prędkośc uploadu(wrzucania do sieci) to tylko 16kb/s i z taką prędkością on może pobierać od Ciebie. on będzie pobierał z taką prędkością z jaką Ty wysyłasz plik do niego, i tu predkosc jego łącza nie ma znaczenia tylko twojego. lepiej spakować plik WinRar'em, podzielić na party np. po 200Mb. i wrzucić na jakiś darmowy serwer i przesłać mu linki. to bedzie najlepsze wyjście. pzdr :)

Puchatek 25.05.2012 06:47

Dzięki. Ale jeszcze miałem najprostsze wyście czyli pójść do kafejki z szybkim łączem i wrzuciłem tam na serwer w ciągu 65 minut .


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl